Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Próbálgatom a Firefoxot mert kicsit elegem lett a Chrome - pontosabban a chromium motor- hülyeségeiből.
Alábbi hardverkörnyezet:
Radeon RX 6700 XT
4K monitor

Eddig minden tök jó. Lenne...
A problémám az, hogy a youtube és egyébb videók (de főleg a youtube) nem különösebben futnak szépen. Főleg a 4K.
Olyan, mint ha alacsony fps számmal játszaná le. Átváltva chrome-ra érezhetően simább a videólejátszás.
Ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást jobb lesz, de akkor meg minden más lesz sokkal szarabb.

Van esetleg valami confog ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#66952) movax válasza pinnacle (#66950) üzenetére


movax
őstag

Amit csináltál, hogy balra tedd, csináld vissza.

(#66953) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Kérdésem lenne, hogy a torrent fájlok a Transmissionhoz vannak rendelve ami működik is ahogy kell. Viszont minden torrentfájlt letölt a download mappába ami nekem nem kell. Hol lehet ezt beállítani hogy ne töltse le a torrent fájlokat?

(#66954) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem mindenkinek! Lassan elfogy a türelem és vékonyodik a cérna! Pár perce a FF kiegészítő sávban önállósította magát az általam soha nem használt "kereső" sáv és nagyjából minden mást eltüntetett amit pedig használtam! Az alkalmazás menüben nem lehetett kivenni mert azonnal visszarakta magát! Így nem is szórakoztam vele hanem ment a megszokott könyvtár törlés majd újra szinkronizálás. Ezután megint lőn "codda" és mindent lehetett módosítani minden eszközt ki tudtam venni mást berakni. De kezdem nagyon unni ezt a sz@rszágot amit művelnek! Nekem úgy tűnik vagy valami cromium bérenc dolgozik náluk és direkt csempészik bele minden frissítésbe valami hibát, vagy szimplán csak összeállt a "dilettánsok" társulata ls nem figyelnek a felhasználók jelzéseire! Ez is egyfajta dilettáns viselkedés az én szememben! :W

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66958) pinnacle válasza movax (#66952) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Bal oldalon kényelmesebb, de ha nincs megoldás, akkor visszarakom. Itt kellene átírni, de hiába csináltam, nem változott semmit.

(#66959) golyani


golyani
addikt

Sziasztok!

Újrapakoltam a gépet Win11-el és a firefox az előzményeket nem sync-eli. Mivel korábban ez mindig frankón működött így külön mentéssel nem foglalkoztam. Jelszavak megmaradtak frankón, előzmények nem és csak ezt a két dolgot szoktam szinkronizálni.
Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#66960) Pano válasza Pano (#66951) üzenetére


Pano
addikt

Megtaláltam a megoldást, ha más is belefutna itt hagyom az utókornak.

A probléma régóta fennálló driver gond a pirosaknál. Most jelenleg a Variable Refresh Rate (VRR) támogató monitoroknál (freesync, gsync, adaptive sync) fordul elő ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás. De más esetben is érdemes megpróbálni az alábbiakat:

A catalyst-ban a játékok alá fel kell venni a böngészőket (Firefox, Chrome stb), majd a grafikai beállításokban kikapcsolni a Vsync-et és a Freesync-et az alkalmazás használata közben.
Chrome-ot használóknak még érdemes a chrome://flags alatt a "Choose ANGLE graphics backend"-et dx9-re állítani.

(#66961) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Egyes oldalakon bizonyos weblap-elemek nem jelennek meg. Például ezen az oldalon nincsenek képek.

Mutatom, hogy néz ki. Bal oldalon a Firefox böngésző, jobb oldalon a Chrome:

A Tracking Protection-t már kapcsolgattam - nem segített.

Mi lehet a probléma?

(#66962) movax válasza €uro (#66961) üzenetére


movax
őstag

Milyen kiegészítők vannak a FF-ban, illetve lett-e szénné konfigolva kézzel?

(#66963) €uro válasza movax (#66962) üzenetére


€uro
őstag

Nem lett komolyabban piszkálva. Csak ezek a kiegészítők vannak telepítve:

Szerk:

Így, hogy a kiegészítőkre rákérdeztél, rájöttem, hogy az AdBlocker okozta a gondot.

Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#66964) DS39 válasza €uro (#66963) üzenetére


DS39
nagyúr

A reklám blokkoló túlműködése lehet a ludas. :D

(#66965) DS39


DS39
nagyúr

windows 10-en mit kell átállítani, az aktuális Firefoxnál, hogy a rendszer nagyítás nem nagyítson a böngészőben mindent? valami pixel izé a configban, de nem emlékszem.

(#66966) Cs1csó válasza €uro (#66963) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 DS39

A két reklámblokkolót KUKÁZD, töröld majd telepítsd ezt: UBLOCK ORIGIN

(#66967) Apaxp válasza DS39 (#66965) üzenetére


Apaxp
senior tag

A beállítások, általános, nagyítás és ott beállítod a 100%-ot. Az nem működik?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#66968) DS39 válasza Apaxp (#66967) üzenetére


DS39
nagyúr

az 100-on van.

ez volt a megoldás:
about:config-ban létre kell hozni egy ilyen szám értéket: ui.textScaleFactor és 100

(#66969) ledgeri válasza €uro (#66961) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Teljes harmadikfeles ublock orignes blokkolás mellett a
images-obi-hu.i-net-server.net
images.obi.hu
és a
obi.de
assets.live.app.obi.de
assets.obi.de
engedélyezve megjelenik minden.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66970) ledgeri válasza ledgeri (#66760) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát mégse...[kép][kép]
[kép]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66971) [w]


[w]
őstag

próbálom megszűntetni ezeket a förtelmes lekerekített sarkú ui-elemeket, miután kényszerből frissítettem 88-ról és hát egyik css kóddal sem megy :(((

mivel lehet ezt a förmedvényt kikapcsolni/átalakítani 108-on? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#66972) movax válasza [w] (#66971) üzenetére


movax
őstag

Küldtem privátban.

(#66973) #82860288


#82860288
törölt tag

Helyesírás ellenőrzővel mi történt? Egy ideje lehet 2 nyelvre is beállítani, egy darabig ez működött is jól.
Most viszont pár verzió óta egyáltalán nem működik, olyan ordas hibákat átengedne, hogy ezek alapján teljesen megbízhatatlan és nem működik jól.
Van erre megoldás, beállítás?

(#66974) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Normális az, hogy online TV adás így megfektet i5-4590 CPU-t, 1650 Super VGA-val? Szinte állandóan akad. DIGI Gigabites net.

(#66975) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

A FF-ba nem lehet jelszavakat importálni? Bár azt látom hogy másik böngészőből talán tudna, de mivel nincs másik böngésző...
Egy mezei csv-t sem tud benyelni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#66976) #82860288 válasza cigam (#66975) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ahogy látom még HTML opció van, de hátha van itt nálam okosabb.

(#66977) Sonja válasza cigam (#66975) üzenetére


Sonja
veterán

Alapból nincs bekapcsolva, legalábbis nálam nem volt. about:config a címsorba, majd a signon.management.page.fileImport.enabled opciót váltsd át true-ra, végül indítsd újra a FF-ot. A Jelszavak résznél a jobb oldalon fent ott a három pont, amiben már benne lesz az Importálás fájlból... opció (csv/tsv). ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66978) cigam válasza Sonja (#66977) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Miért van ez alapból letiltva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#66979) svgyula


svgyula
addikt

Üdv mindenkinek! Először is Boldog Új Évet Kívánok!
Ma reggel ismét előjött ugyanaz az anomália amit pár hete leírtam! A felső sáv abnormális módon átalakult a kereső sávot nem lehetett eltávolítani eltűntek az összes kiegészítő ikon. A firefox átállította a letöltés helyét, bekapcsolta az előzmények megjegyzését. Röviden ennyi amit észrevettem hirtelen. Tehát megpróbáltam üzenni a fiókomon keresztül de sehol nem találtam lehetőséget csak mindenféle sz@r leírást a "szerintük" hibára. Ha valaki esetleg megfejtette ezt és leírná a megoldást azt megköszönném! Nekem ez olyannak tűnik mintha valami belenyúlna a config file beállításokba és valamilyen módon (nyilván rosszul) egy olyan időre állítaná vissza ahol nem jártam! Ugyanis a módszerem, vagyis az össze könyvtár törlés majd szinkronizálás elhárította az anomáliát. Már az is megfordult a felejmben, hogy nem-e a mobil firefox szivat? Mondjuk ott semmit nem állítottam be külön.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66980) ledgeri válasza svgyula (#66979) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hány eszköz van benne a sync csoportban? Mikor lett minden "kidobva belőle", majd újra belehivogatva?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66981) svgyula válasza ledgeri (#66980) üzenetére


svgyula
addikt

Három eszköz van asztali pc, (napi használatban) laptop(nagyon ritkán van bekapcsolva) telefon is napi használatban. Csak az asztali gépen csinálja! DE miután jön egy frissítés rövid időn belül jön az anomália aztán könyvtár törlés->szinkronizálás és megint jó! Most is megy rendesen a reggeli mizéria után. Nekem ez olyan mintha minden frissítés lenullázná a config file-t és mindent visszarakna alapbeállításba bár az eszköztár nem úgy néz ki mintha alapbeállítás lenne és nem is engedi módosítani! Ez a legnagyobb gondom.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66982) KAMI911 válasza cigam (#66978) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Jó kérdés, szerintem csak fejlesztés alatt van, azért nincs még bekapcsolva.

(#66983) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Ha gondoljátok, teszteljétek a Firefox 109 Beta-t:
[link]
Ha van kedvetek olvassátok el a cikket, hogy mi a Mozilla terve a Manifest v3-mal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#66984) #82860288 válasza KAMI911 (#66983) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez kicsit összezavart. Szóval az MV3-ban Google tiltaná a reklámblokkolókat, de FF mégis engedélyezi?

(#66985) Cs1csó válasza #82860288 (#66984) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt hamoztam ki én is. Amúgy ahogy írják is a cikkben, hogy a tartalom(reklám)blokkolás az egyik legfontosabb része a böngészőnek.
Számomra A legfontosabb tehát minden egyéb (gyorsaság, kompatibilitás, fontok, kiegészítők stb.) csak ezután jön.

Nem is tudom a Google-nel hogy gondolták azt hogy lenyomják az emberek torkán ezt a "volt, nincs reklamblokkolás" dolgot.

Kíváncsi leszek a végkifejletre.

[ Szerkesztve ]

(#66986) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Érdekes lesz látni, hogy miképpen változnak a részesedések és esetleg a cégek álláspontja.

Itt már megy a halasztás:
https://groups.google.com/a/chromium.org/g/chromium-extensions/c/zQ77HkGmK9E

(#66987) Krystal_s válasza KAMI911 (#66982) üzenetére


Krystal_s
addikt

Fejlesztés alatt több, mint 1 éve? 🙃

(#66988) ledgeri válasza svgyula (#66981) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én megnéznék egy kört így A verzió (B verzió):
-Mindenhol profilon sync
-Minden profilról backup
-Minden profil kiléptetése. ...és Mindenhol új FF-profil 0-ról
-fő gépen 0-ról vágyottra felépíteni egy profilt

-Új emalcímes (aliasos) sync-reg a napi használatos gépen
-Többi beléptetése azzal a fiókkal később (24 óra minimum), és sync.

[Az 109 amúgy is nemsokára itt]... ha rászánnál ezekre 2-3 hónapot :))

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66989) Rimuru válasza Krystal_s (#66987) üzenetére


Rimuru
veterán

Inkabb 1 eve nem nyultak hozza. ;] Performance gondok vannak vele ezert tiltottak le.

Vigyázat, csalok!

(#66990) Krystal_s válasza Cs1csó (#66985) üzenetére


Krystal_s
addikt

Simán. Nagyon érződik, hogy a Google beleszól a FFox "fejlesztésébe". 😔 Gondolom ezért akarják lekapcsolni a Win 7 és 8 támogatást is (miközben még nagyon sokan használják) most Januárban csak úgy egyik napról a másikra pont akkor, amikor a Google Chrome is teszi. Bár Fox lehet kap pár hónapot az új tárgyalások miatt. Korábban pont a Fox támogatta legtovább az XP-t is. Nekik az az érdekük, hogy ne csökkenjen a felhasználók száma. De az nem kedvez a Chrome-nak.

(#66991) ledgeri válasza #82860288 (#66984) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez szerintem inkább hasonló a belsőégésű motorok EURO besorolásához picit:
A google azt mondja, hogy csak a v3-mal lehet behajtani a kiegészítőknek crome-földjére, míg a FF azt mondja, jöhet a v2 és v3 is firefoxiába...
Az megint más kérdés, hogy mennyire sokan fognak úgy írni kieget, hogy bennehagyják a "régebbi" verziót...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66992) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Privacy benefit, / compatibility issue: Mozilla changes Firefox's user agent because of Internet Explorer 11

Magyarul röviden: mert egy része az explorer useragent-jének tartalmaz rv:11 részt, pár oldal a firefoxot a firefox rv:110 és rv:119 között félreértelmezhet.
Friss user agent eloszlás, osszehasonlításképp

Érdekes probléma...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66993) #82860288 válasza #82860288 (#66973) üzenetére


#82860288
törölt tag

Megoldás: ki kell kattintani a szerkesztőablakból, majd vissza.... :((

(#66994) svgyula


svgyula
addikt

Üdv Urak! Azt észrevette-e rajtam kívül valaki, hogy amikor bekapcsolom a gépet(power off villany lekapcs minden esetben!) a firefox ~2perc mire tud kapcsolódni a hálózathoz! Már régen van(azonnal látszik az ikonon) hálózat de semmit nem tud betölteni. Sokszor kell "az oldal idő túllépés miatt nem tölthető be" feliratot nézegetnem! Ilyenkor ha bezárom és várok vele pár mp-et majd indítom akkor szinte azonnal ott van minden! Utána pedig bármelyik oldalt nyitom meg a megszokott sebességgel tölti be! Mivel wint használok a firefoxnak természetesen minden engedélyt megadtam a tűzfalon. A rendszer saját update sávszélessége lekorlátozva, az esetleges lassulás miatt.
Nekem ez olyan mokrofos ba@szogatásnak tűnik! "Ha nem a sajátomat használod akkor vár a sorodra majd egyszer elindulhatsz."
Nem olyan régen kezdődött akkor az egész edge sz@rságot letakarítottam a gépről. De így sem változott a dolog. Nem tudom találkozott-e esetleg valaki már ezzel és talált-e megoldást. Bár nem hiszek a mesékben, de talán?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66995) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Olyan oldalról, ahol tiltva van a képek mentése, hogy lehet képet menteni? Képmetszővel ki lehet vágni, de az nem olyan jó minőségű. Ha videókat le lehet szedni, talán van megoldás a képekre is.

(#66996) Cs1csó válasza pinnacle (#66995) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#66997) csako válasza pinnacle (#66995) üzenetére


csako
veterán

Másik megoldás lehet: Eszközök -> Oldal adatai (vagy csak Ctrl+i) Média fülön kiválogathatod a neked kellő képeket.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66998) pinnacle válasza Cs1csó (#66996) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Cs1csó, csako! Mindkettővel működik. :)

(#66999) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Visszaolvasva a hozzászólásokat többen is tapasztalták amiért én is jöttem a topikba.
Utóbbi időben többször megesik, hogy lassan vagy hiányosan töltődik be egy oldal vagy időtúllépéssel be sem töltődik.
Kikapcsolt kiegészítőkkel is ugyanez a hiba megvan illetve privát módban is jelentkezik.
Ugyanaz az oldal edge böngészővel gond nélkül gyorsan betöltődik.
Legfrissebb verzió fut és a súgó által javasolt "beállítások visszaállítása hibakereséshez és problémák megoldásához" lépésein is túl vagyok.
Tiszta újratelepítés van már csak, mint lehetőség.
Esetleg van valami megoldás erre a gondra?

üdv

(#67000) Cs1csó válasza -szabi- (#66999) üzenetére


Cs1csó
félisten

A címsorban a bal sarokban a fokozott követés elleni védelmet érdemes lehet kikapcsolni, az a kis pajzs ikon arra kattints feljön egy menü és értelemszerűen kapcsold ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.