Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) #82860288


#82860288
törölt tag

Nálam most már van olyan, hogy YouTube videó sem indul el.
Lehet inkább egy teljes oprendszer csere kellene már. :DDD

(#66252) KAMI911 válasza yusukee (#66240) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Szia, álltsd be az elvárt FPS, ha nem működne, akkor a fingerprintig blokkolás csinálhatja ezt?

layout.frame_rate

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66253) bela30 válasza movax (#66250) üzenetére


bela30
csendes tag

Attól tartok legnagyobb igyekezetem, és ezáltal a lehető legprecízebb fogalmazási szándékom ellenére is félreértettél: én nem visszahozandó lapokról, hanem visszahozandó ablakról beszéltem, abban egy bizonyos, nem is olyan kis számú laptartalommal.

Igazából vagy 10 lap is meg volt nyitva abban az ablakban (egy félbehagyott témában, amire sosem jutott elég időm, ezért is maradtak volna abban az ablakban megnyitva), és épp ez az, hogy már nem tudom pontosan hogy mik, meg hogy mikor is lettek pontosan megnyitva. Magyarán az előzményekkel, a Ctrl-Shift+H-val kb. kitörölhetem, mert abban olyan mintha egy tűt ill. tűket keresnék a széna kazalban.

Szóval ezért is kellett volna magát az ablakot visszahozni.

(#66254) bela30 válasza bela30 (#66253) üzenetére


bela30
csendes tag

Közben eszembe jutott még valami, az about:config. És ott találtam is egy olyan sort hogy browser.sessionstore.max_windows_undo, amit át is írtam szépen 25-re, tehát hogy ez is annyi legyen legalább mint amennyi a nemrég bezárt lapok száma is. És működik is, mármint innentől kezdve, mert persze visszafelé ez sem :-(

Nincs ott esetleg még egy olyan sor ami kifejezetten arra szolgálna hogy egy-egy efféle about:config sor módosítás visszamenőleg is működjön, tehát hogy ne csak attól a pillanattól kezdve hogy maga a módosítás megtörtént?

[ Szerkesztve ]

(#66255) paatrick válasza bela30 (#66254) üzenetére


paatrick
őstag

Jobban jársz ha csinálsz ennek a projektednek egy könyvjelző mappát, és amikor van valami új akkor csak simán lemented oda.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#66256) svgyula válasza bela30 (#66254) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Miért nem használod a fájl-> oldal mentése opciót?
Nem is értem miért használja valaki úgy ezt, hogy napokig, hetekig megnyitva tartja?? Van mentési opció és a mentett oldalt át is lehet nevezni majd bármikor újra megnyitni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66257) ledgeri válasza bela30 (#66254) üzenetére


ledgeri
nagyúr

2. bekezdésre: gondolod, hogy nem töröl semmit a ff, csak elrejti?
Mégis hogyan gondoltad, hogyan működne egy program, ami alapértelmezettként 10 elem megléte után, ha friss érkezik törli a legrégebbit, de te gondolsz egyet, és a 10-et átírod 100-ra, 1000-re...? Minek kéne történnie?

Egyébként az én javaslatom meg a problémád újbóli előjövetelének megakadályozására egy második firefox feltelepítése. Célfeladatra célböngésző, ami nem keveredik a mindennapok áramlataival! (újfent győzködősen: nekem van 5 .exe-m/telepítésem, és 6-7 profilom... tudom mennyire jó így)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66258) bela30 válasza ledgeri (#66257) üzenetére


bela30
csendes tag

"2. bekezdésre: gondolod, hogy nem töröl semmit a ff, csak elrejti?"

Igen, full laikusként pontosan erre gondoltam, ez van.

De ha nem hát nem.

(#66259) ledgeri válasza bela30 (#66258) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha minden így működne, akkor meg bőszen telnének a tárhelyek, memóriák... ezért nem teszik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66260) bsh


bsh
őstag

Hali,
tegnap le kellett töltenem pár régebbi thunderbird installert az ftp.mozilla.org-ról, és akkor vettem észre, hogy a FF az ott lévő .exe fájlokat mint .exe.bz2 tölti le. közben nyomoztam: edge jó, más profil firefoxszal jó, másik gép is jó, szóval nálam van a ff profilban valami. amit láttam, hogy nálam a mime típusoknál benne van a bz2, másik gépen/másik profilban nincs. lehet ez okozza a gondot? de hogy ez honnan került oda? és hogy lehet kitörölni próbaképp?
valami ötlet?

(#66261) ledgeri válasza bsh (#66260) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi az a valami?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66262) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem! Egy kérdésem lenne. Létezik-e olyan kiegészítő ami virtuális billentyűzetet(mint a kugli keresősávban) lehet használni? Mielőtt jön a "használj kuglit" most tértem át másik keresőre! Esetleg olyan is jó lenne amit a menüből, vagy ikonból lehet előhívni.Használ valaki ilyet?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66263) S-IW válasza svgyula (#66262) üzenetére


S-IW
tag

(#66264) IT user válasza svgyula (#66262) üzenetére


IT user
tag

Windowsban gyárilag van. OSK a program neve (On Screen Keyboard).

(#66265) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, egy kérdés:
Tegnap kikapcsoltam a gépet, minden rnendben volt. Reggel bekapcsolom és a firefox közli hogy PR_CONNECT_RESET_ERROR....
semmit sem állítottam ,nem tudom mi a tosz történhetett.. néztem videót, cachét töröltem,proxyt megnéztem, dnsen variáltam , letöltöttem ujra...vírusirtót kikapcsoltam, semmi. :W :W elcsesztek valamit vagy mi történhetett? minden más böngésző probléma nélkül fut.(miért is ne futna....) válaszotokat előre is köszönöm.

(#66266) svgyula válasza IT user (#66264) üzenetére


svgyula
addikt

Ok srácok! Idáig eljutottam előtte is csak éppen nem működik! Vagy inkább nem marad fent. Az a rövid felugrás amit látok viszont azt is eredményezi, hogy összenyomja a firefox méretét. Tehát az a rész használhatatlan! Ha véletlenül 100-ól 1x ott marad akkor pedig semmit nem csinál tehát hiába kattogtatom az egérrel nem viszi át az éppen megnyitott részre..........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66267) ledgeri válasza bb.bocs (#66265) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nézted-e új profillal is?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66268) bb.bocs válasza ledgeri (#66267) üzenetére


bb.bocs
őstag

úgy sem megy :D fenomenális :D portable verzióban fut.. tehát a windowsban vagy a regeditben b.szódhatott el valami.. de mi ,mitől,miért... -_-

[ Szerkesztve ]

(#66269) bb.bocs válasza bb.bocs (#66268) üzenetére


bb.bocs
őstag

nah kicsit okosabb lettem. leszedtem a portable verziót (103.0.1) szépen ment. ráfrissítettem vele egy ujabbverzióra, és megint elkezdte.. viszont visszaraktam a 103.0.1eset, és megint ugyanúgy nem megy :D

(#66270) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv Betenném ide is hátha !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66271) ledgeri válasza viperabácsi (#66270) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Legalább firefoxbam próbálkozik??

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66272) viperabácsi válasza ledgeri (#66271) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen ( BOCS azt hittem , hogy mivel itt is kérdezek ez evidens )azért próbáltam itt is kérdezni

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66273) IT user válasza svgyula (#66266) üzenetére


IT user
tag

Akkor a te Windowsodban van valami hiba, nálam tökéletesen működik, több gépen is.

(#66274) svgyula válasza IT user (#66273) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Lehet abban van hiba. Ezért kerestem a kiegészítők között. Amit találtam azt meg sehogy nem tudom előcsalogatni. Olyan kellene ami nem takarja el a fél kijelzőt és tudom pozicionálni. Az ha a winben van és nálad működik nekem még mindig nem segít!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66275) viperabácsi válasza viperabácsi (#66272) üzenetére


viperabácsi
addikt

Közben annyi tisztázódott , hogy mozzilla hiba , mert EDGE alatt megy a videochat !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66276) Krystal_s válasza svgyula (#66274) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ezt (Free Virtual Keyboard) nem próbáltad? Van belőle portable verzió is.

(#66277) svgyula válasza Krystal_s (#66276) üzenetére


svgyula
addikt

Köszi! Valami ilyenre gondoltam. Ezt lehet tologatni és akkor is teljes magyar billentyű, nem takar ki semmit és ami fontos működik!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66278) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!
Olyan problémám van a FFox-szal kb. 1-2 hónapja, hogy a Youtube videók olykor nem töltenek be, csak megy körbe-körbe a betöltés ikon.
Van, hogy 2-3 órát is várni kell, mire talán, de többségében nem tölt be az ilyen videó.
Viszont, ez a videó hosszától, felbontásától, feltöltőjétől független.
Van, hogy egy 4 perces, 480-s videót nem tölt be, míg egy 3 órás 1080-t gond nélkül; napszak független.

A gépen semmilyen hardveres és szoftveres változás nem történt az elmúlt 1 évben (az alapértelmezett w10 & FFox és víruskereső (Kasperksy) frissítéseken túl).
A Youtube videókat az Edge és a FFox Private lejátssza, úgyhogy sávszélességből eredő hiba nem lehet (ami papíron 1Gbit/s).
Az "F5-s" frissítésen és a cookie-k törlésén túl vagyok, de nem segítettek.

Arra tippelek még esetleg, hogy az about:config-ban nem-e lett valami átállítva (a víruskereső által), mert időnként van olyan is, hogy maga a Youtube oldal sem tölt be (SSL_ERROR_RX_MALFORMED_SERVER_HELLO, de ott egy FF újraindítás segít).

Mit kell tenni azért, hogy ne csak a Private játssza le a Youtube videókat, hanem az alapértelmezett FFox (103.0.2 (64 bites)) is?

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#66279) Cs1csó válasza MutantZombie (#66278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, több dolgot is ki lehet próbálni:
- gyalulni a Firefox-ot alaposan majd újratelepíteni - minimális belakás mellett - és tesztelni a minimális belakás a könyvjelzők importálása vagy szinkronizálása
- gyalulni a Kaspersky-t
- Frissíteni a VGA driver-t, a frissíteni a Windows, és az FF-ből is a legfrissebbet feltenni.

(#66280) Polgesz válasza MutantZombie (#66278) üzenetére


Polgesz
tag

Esetleg próbáld meg, hogy az about:config-ban a "network.http.http3.enable" bejegyzést átállítod false-ra.

(#66281) #82860288 válasza MutantZombie (#66278) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez nálam is probléma, nem jöttem rá az okára még.
De nemrég reseteltem mindent, akkor még működött.
Valahol a 103-as verziónál romlott el ez.

(#66282) MutantZombie


MutantZombie
tag

Először is köszönöm mindenkinek a gyors reakciót!

Cs1csó #66279 !

A win10 és a driverek is rendszeresen frissítve vannak, egy bizonyos naphoz kötve (már amelyiket lehet persze kötni), minden naprakész.

Este még kipróbáltam: mielőtt mindent uninstallálnék, kikapcsoltam a Kaspersky-t, elindítom a FFox-t, sok betölt, ami addig nem, de nem minden. Na mondom ez remek.
Ma bekapcsolom a gépem - tegnap csak újraindításig volt kikapcsolva a Kasp. -, betöltés után egyből csak FFox, erre bejön minden videó...

Még annyit, a FFox teljesen alapértelmezett, semmilyen téma nincs rajta, a kedvencek html-be vannak mentve, és csak 3 kiegészítő van (uBlock Origin, Youtube Channel Blocker, Kaspersky Internet Security), de mindhárom kikapcsolása sem oldotta meg a problémát, és ezért nem tudom, hogy a Privát FFox ilyen értelemben miben más, hogy az lejátssza bármikor.

Létezhet, hogy vannak olyan programok (3ds MAX, Photoshop), amik esetleg nem teljesen ürülnek a rendszerből, miután kilépek belőlük és ebből eredően az alap FFox használatát blokkolnák, összeakadnak vele?
Elvileg nem futnak a háttérben, mármint amennyit a Feladatkezelő mutat, ott nincsenek.

Félek nem egyszerű a dolog, mert nem hiszem, hogy megjavult a semmitől és nem tudom azt sem meddig tart ez.

Polgesz #66280 !

False-n van.

SteveS #66281 !

Ettől kicsit félek is, hogy ez a hiba messzebbről ered...

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#66283) ledgeri válasza MutantZombie (#66282) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha jól ítrad be a Youtube Channel Blocker nevét akkor az amit találtam, az egy két éve utoljára frissített, 26 fő által használt addon.... Talán le kéne váltani.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66284) temporello válasza MutantZombie (#66282) üzenetére


temporello
tag

Bár írtad,hogy kikapcsolt ublock-kal sem jó,de én a reklámblokkolásra (ami a privát módban másképp működik) tippelek,mint ok.Nekem legalábbis a ublock ideiglenes ki-bekapcsolása segíteni szokott.

(#66285) ledgeri válasza temporello (#66284) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én ennél továbbmenve használom: alapból minden tiltott, és azt engedélyezem, ami csak ahoz kell, hogy az alap tartalom megjelenjen: mióta beállítottam nem kellett hozzányúlnom!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66286) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Firefox 103.0.2 (64).

Elég sokszor kapom ezt az ablakot és elég zavaró.Tudnátok segíteni, hogy miként lehetne megszabadulni tőle?
A másik kérdésem az lenne. Eddig a mozbackup programmal csináltam a a Firefoxról mentést de mostanában nem működik. Tudnátok valamit tanácsolni, hogy a telepítés után vissza tudjam állítani a beállításokat (könyvjelzők; beállítások, és a kiegészítők stb.)?
Üdv és köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66287) ledgeri válasza gepesz13 (#66286) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Alapállapot, hogy nem kell mozbackup, mert a profilból kimenthető ami kell... Ha már van mentés, és nincs meg amiról volt szó, akkor meg az elmúlt 1-2 hónapban volt róla szó, hogy valakinek volt baja de megoldódott: kereső fent!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66288) gepesz13 válasza ledgeri (#66287) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi próbálkozom.
Menti a kiegészítőket is? Igazából csak valami rendes reklámblokkolóra van szükségem.

(#66289) ledgeri válasza gepesz13 (#66288) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha pl gépköltözés van, akkor csak kivágsz mindent, bemásolod új gépen, és megy, vagy 1-2 extra művelet és megy (csak ne lépj vissza verziószámban!), ha félresikerül is másoltad a backupból szóval az megvan!
Ha csak 1-2 dolog kell, akkor egyszerűbb az 1-2 fájlt másolgatni. [link] [link]

A Rendes rekláblokkoló legyen inkább "Rendes blokkoló", és akkor ublock origin, és olvass utána githubján a wikijének!

Ha nagyon személyreszabós a kiegészítőd, DE nincs benne config-mentő, -betöltő funkció akkor nem is annyira jó az, biza.... Ha meg nem, akkor szedd le újra, 2 perc kezdéskor (még a config-betöltősdi megléte mellett is ajánlom az újrabeállítást egyébként: ha valami frissül meglátod, ha valamit halasztgattál megoldhatod, ha valamiről azóta megtudtad mi is, akkor tudatosan hagyod olyan állapotban ahogy aktuális tudásodnak megfelelően szeretnéd.)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66290) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Ismét meg kérdezném hátha valaki segít
Közben kiderült csak mozzillával van gond edge működik.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66291) DS39 válasza viperabácsi (#66290) üzenetére


DS39
nagyúr

címsor bal oldalán az ikonra kattintva engedélyezve van a weboldal (fb) számára a kamera és mikrofon használata?

[ Szerkesztve ]

(#66292) viperabácsi válasza DS39 (#66291) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen természetesen. próbáltam ki és be kapcsolni a kamera/mic engedélyét nem változtatott a problémán.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66293) MutantZombie válasza ledgeri (#66283) üzenetére


MutantZombie
tag

Helló!

Channel Blocker
Most 5000 valamennyi felhasználót mutat.
Jobban örültem volna olyannak, amivel nem csak "channel"-t lehet tiltani, hanem szavak alapján is, de olyan nem találtam.
Az ublock-ba nem lehet esetleg manuálisan bizonyos keresőszavakat tiltatni?

temporello #66284

Mivel ublock-t elég régóta használom (alapszinten), a jelenség meg 1-2 hónapja van, ezért nem hiszem, hogy az a ludas. Persze frissítés ahhoz is jöhet, ami galibát okozhat, de korábban sosem volt ilyen gond vele.
Ha kikapcsoltam az ublock-t, bezártam a FFox-t, kis szünet, FFox indít és úgy sem játszotta le a yt-t.

Változást nem eszközöltem, de most kis idő belül (5-10 s) a korábban nem lejátszott videókat is lejátssza, így passz.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#66294) ledgeri válasza MutantZombie (#66293) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ok, én ezt láttam :)
Ublock esetleg valami kiegészítő kóddal tudná... az inkább elem kategória, és elem származási hely/szerver alapján működik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66295) gepesz13 válasza ledgeri (#66289) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi! Így már remélem menni fog.

(#66296) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra esetleg nincs valami beállítás az about:config-ban, hogy a megnyitandó file-okat ne töltse le, ne tárolja le még pluszban a letöltési mappába?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#66297) yanna válasza Intruder2k5 (#66296) üzenetére


yanna
őstag

Nem emlékszem melyik szóra kerestem rá itt, de megtaláltam.

(#66298) Rimuru válasza yanna (#66297) üzenetére


Rimuru
veterán

browser.download.start_downloads_in_tmp_dir ?

Vigyázat, csalok!

(#66299) yanna válasza Rimuru (#66298) üzenetére


yanna
őstag

Lehetséges. Mobilról most nehézkes a megbizonyodásom.

(#66300) DS39 válasza Intruder2k5 (#66296) üzenetére


DS39
nagyúr

mire gondolsz, a temp könyvtárra?
nekem régi Firefox és az új Firefox működése e téren megegyezik.
a csak megnyitott fájlok a windows profil "temp" könyvtárába kerülnek. (böngésző bezárása után onnan törlődik)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.