Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) Csupingo válasza vlevi (#66550) üzenetére


Csupingo
veterán

Most hogy említetted, nálam görgővel történő kattintás után kezd néha végtelen görgetésbe. Ez is valami finom görgetési gond lehet, vagy az egér vacakolhat?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66552) Panthera válasza Csupingo (#66551) üzenetére


Panthera
őstag

Próbáld ki másik alkalmazásban is, úgy jelentkezik?Olyat szokott esetleg, hogy görgeted lefelé, és közben időnként felfelé is megy kicsit? Ebben az esetben takarítás és 1 csepp műszerolaj jelenthet megoldást (görgő résznél a szenzor kerék tengelyéhez). Pont ma vettem észre ezt az egyik még nem kezelt egeremnél (régi FF verzió). Már több alkalommal bevált.

[ Szerkesztve ]

(#66553) Csupingo válasza Panthera (#66552) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi, megnézem. Máshol még nem vettem észre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66554) Syl


Syl
nagyúr

A korábban említett jelszóimportálási funkció (pl. #66479) sajnos nem működik.
Egy régebbi jelszómentésből szerettem volna visszatölteni pár jelszót, az importálás hibaüzenet nélkül lezajlik, de semmi eredményt nem ad.
Gondoltam biztos valami verziókülönbség, ezért a mostani jelszavakat kiexportáltam csv-be, a régiből code editorral átmásoltam a hiányzókat és megpróbáltam beimportálni a Firefoxba. Ismét csak sikertelenül.

Teliholdas éjfélkor kell kakasvért áldozni hogy működjön? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66555) ledgeri válasza Syl (#66554) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha a kiexportált CSV másolata megy jelszókezelőkbe(n) (Bitwarden, vagy keepass változatok), akkor az univerzum is azt akarja, hogy hanyagold a böngészős jelszótárolást, nem csak a szakemberek benne.... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66556) Syl válasza ledgeri (#66555) üzenetére


Syl
nagyúr

De itt nem arról van szó, mit akar az univerzum :N Én mit akarok!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66557) Nyíl


Nyíl
tag

Témát ki lehet menteni valahogyan? Vannak ezek az új színvilágok, ha jól értelmeztem a leírást akkor a lejárati idő után a beállított megmarad, de egy esetleges későbbi clean install után viszont már elveszne. Szóval kitudnám menteni valahogyan? (nincsen fiókom, lehetőleg fiók nélküli opció érdekelne ha lehetséges)

(#66558) DS39


DS39
nagyúr

Androidos Beta verzió (107b2) esetén tapasztalok olyan hibát, hogy a kijelző 120Hz-es (fixen arra is van állítva), de ha egy weboldalt megnyitok akkor átvált 60-ra.
A normál stabil verzió (106.1.0) esetén nincs ilyen hiba. Remélem ezt javítják mire a release channelre kerül az új, mert elég zavaró a görgetés közben.

(#66559) csako válasza DS39 (#66558) üzenetére


csako
veterán

Nincs esetleg a telefonodhoz külön app "erőltetni" a 120 Hz-et? Oneplus 7 Pro-hoz használok egyet, így most is 90 Hz-en pörög a böngésző, meg minden.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66560) DS39 válasza csako (#66559) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudok róla. Realme 9 Pro.
a normál verzióban jól működik, csak a beta-ban, amit időnként tesztelgetek rontottak el valamit. (a firefox felületén, a beállításaiban lépkedve simán 120 ebben is, csak az oldalaknál nem - android fejlesztői beállításaiban bekapcsoltam a Hz kijelzést így pontosan látszik, mikor vált az érték)

[ Szerkesztve ]

(#66561) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Ez és hasonló videókat miért nem játssza le?
Ott a play gomb de nem indul el a lejátszás hiába klikkelek rá
ez
Csak úgy indul, ha jobb klik és lejátszás

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#66562) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Helló, az lenne a kérdésem, hogy Mozilla Firefox esetében van e olyan beépített lehetőség vagy kiterjesztés, ami pontosan megmondja, hogy

HBO Max, Telekom TV GO, DIGI Online stb esetén (az elsődleges az HBO MAX), a Stream milyen felbontáson megy? Extra ha kiírja a Hz-et is.


Chromiumnál ott van, a chrome://media-internals/ lap. Ilyesmi infó kellene, csak Firefox alól.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#66563) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Firefoxhoz mac-hez keresek letölthető multi-row_tabs.css -t, ami ilyen lapokat csinál:

(#66564) Syl válasza huan (#66563) üzenetére


Syl
nagyúr

OFF: Mac-esként mondom, szerintem ez qrva ronda :DDD

TabMixPlus?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66565) GoodSpeed válasza Syl (#66564) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

+1 :DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#66566) huan válasza Syl (#66564) üzenetére


huan
őstag

Ez szubjektív, nekem praktikus :)

(#66567) huan válasza Syl (#66564) üzenetére


huan
őstag

Hogy kell ezt telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#66568) Csupingo válasza hódmaci (#66561) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs ilyen sor neked az about:config -ban?
The old media.autoplay.enabled
Ha ezt kapcsolgatod, nem javul meg?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66569) Syl válasza huan (#66567) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazából én nem használom ezt a kiegészítőt.
A modul leírása szerint nem működik? [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66570) akaido válasza hódmaci (#66561) üzenetére


akaido
addikt

Nekem az általad linkelt simán elindul.
Nem lehet valamelyik kiegészítő szól bele?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66571) hódmaci válasza Csupingo (#66568) üzenetére


hódmaci
senior tag

Pontosan mire is gondolsz?
Vagy rossz helyen keresem?:


akaido:

about:addons résznél már mindennél el van húzva balra a kis csúszka.
Vagyis minden letiltva.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#66572) hódmaci válasza hódmaci (#66571) üzenetére


hódmaci
senior tag

Bocsánat. kicsúsztam a szerkesztési dőből.

Azt hiszem megtaláltam a "hiba" okát:

about:preferences#privacy
Ezt át állítottam szokásosra és lőn csoda :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#66573) GAbre válasza hódmaci (#66572) üzenetére


GAbre
veterán

Üdv!
Tegnap vagy mikor frissített firefox.
Azóta többször,ma pl már másodszor kellett újra belépnem oldalra,miközben ugyanazt a prohardver oldalt használom.1.
2. Meg be van pipálva a maradjak bejelentkezve.
3. Telefonon chrome-ban viszont 1x se dobott ki,pedig,ha gépen kidob,akkor telefonon is axem be kellett lépnem eddig.
Más is járt így vagy mi lehet?

Avatar

(#66574) ledgeri válasza hódmaci (#66572) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nagyon személyes vélemény: én ennél tovább mennék, és mivel már "tudom, hogy melyik részleg le és fel kapcsolása befolyásolja adott lámpa világítását, mennék tovább mekresni az adott folyosót, irodát, és egyedi kapcsolót", ha érted a képet... :R

#66573 GAbre PH, Rios (,ha belefér az összes) süti, ÉS cache törlés után is fennál ez?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66575) Toltotollkin


Toltotollkin
junior tag

Az miert van hogy a firefox sokkal lassabban tolti be a youtube videokat mint a chrome?

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#66576) Syl válasza Toltotollkin (#66575) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam meg sokkal gyorsabban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66577) GAbre válasza ledgeri (#66574) üzenetére


GAbre
veterán

Más oldalból nem lép ki,ezért kérdeztem csak ezt,mert ma is csak ph,ahová újra be kellett lépnem.És eleddig is,mint mondtam ha ph kiléptetett,akkor telefonon is újra be kellett lépnem.De most nem ez a helyzet.
Meg nem napi szinten léptetett ki ph,hanem hetek,hónap alatt... :W
Mellesleg nem segített a cache törlés.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#66578) GAbre válasza GAbre (#66577) üzenetére


GAbre
veterán

Mellesleg igazából géphez lehet köze.
Ha kikapcsolom és úgy marad kicsit be kell lépni, ha csak újraindítom,akkor belépve maradok.

Avatar

(#66579) ledgeri válasza GAbre (#66578) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát így nagyobb mindf***, mint gondoltam: Winsows-ból kiindulva annak alapértelmezett leállítási módja valami fél-hibernálás... mig a resi, a rendes resi... A logika azt diktálná, hogy előbbi működik, utóbbi nem, de ha pont fordítva, és nem is windows, akkor nekem nincs ötletem rá.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66580) GAbre válasza ledgeri (#66579) üzenetére


GAbre
veterán

Igen ezért kérdezem.
Nem hibernálás,hanem rendes leállás.
De miért csak ph?
Freemail, battlenet,Hotmail,humble stb nem tudok olyat ami kidob,csak ph,és sztem mióta frissült+- pár nap.

Avatar

(#66581) ledgeri válasza GAbre (#66580) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Passz. Nekem is a 101-es, vagy 102-es verzió-n nem töltött be normálisan a freemail (csak.). Felraktam egy régebbit, majd mikor kijött a +1 azóta megy.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66582) Syl válasza GAbre (#66580) üzenetére


Syl
nagyúr

A PH nálam is kb. havonta kilép. Desktopon is, meg mobilon is. Már régóta.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66583) GAbre válasza Syl (#66582) üzenetére


GAbre
veterán

Jah és az általam leírt 3x vagy többször 1 nap alatt?
Ennek mi köze van? :W
Légy szíves olvass jobban mielőtt írsz... :W

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#66584) Syl válasza GAbre (#66583) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocsánat, nem tudtam, hogy nem szabad hozzászólni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66585) GAbre válasza Syl (#66584) üzenetére


GAbre
veterán

Szabad,csak ne hülyeséget,talán 1 veterán tag,tisztában van vele,hogy működik a ph.
Már ha nem olvasod végig a többi hozzászólást.De sztem a frissítésre panaszkodva,már kizárható lehet,hogy noob az ember.

Avatar

(#66586) csako válasza GAbre (#66573) üzenetére


csako
veterán

Van valami extra sütik elleni védelem? A Fokozott követési védelem mire van állítva? Szokásos vagy Szigorú?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66587) Kékes525


Kékes525
félisten

Van arra lehetőség, hogy Firefox alatt a Google keresés mikrofonnal is lehetséges legyen?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66588) KAMI911 válasza Toltotollkin (#66575) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Nézd meg F12-vel mi az ami lassan jön be. Én eléggé blokkolva szoktam betolteni a YT-t és elég gyors szerintem Firefox-on.

(#66589) Sanyi52


Sanyi52
tag

Sziasztok! WIN 11. Ha játékot indítok és azt befejezem, azután a Firefox beindul, de a képét az alsó címsorba teszi. Ott van miniatűrben látható is, de semmi több. Mit tehetek?

(#66590) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kérnék segítséget.
Fiam valamit elállíthatott a FF-ban, mert letiltódtak a Kiegészítőim. [kép]
Valamiért csökkentett módba került a FF. Hogyan tudok ebből kilépni, és vissza a normál módba lépni?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#66591) mpo válasza Jenne (#66590) üzenetére


mpo
veterán

Így egyszerűbb:
Kilépés a Hibaelhárítási módból
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#66592) Jenne válasza mpo (#66591) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi... :R :R :R :R
Sikerült is. :)
A legegyszerűbbre nem gondoltam., :W

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#66593) ledgeri válasza Jenne (#66592) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(Korától függően, csak technikai hozzáállással megkérdezném, hogy véletlen, vagy direkt volt, és ha utóbbi akkor miért >> lehet, hogy pl csak egy ublock filter update megoldotta volna, ő meg ezt nem ismervén talált egy "hogyan blokkoljunk minden addont, mert valamelyik reklámblokkoló" tutorialt.)

#66589 Sanyi52 Pontosabb leírást!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66594) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Tudtok ajanlani Firefixra egy jó, megbízható fordítót, ami kepes az oldalakat leforditani egy kattintasra?
Gondolom, nincs beepitett.
Koszi 🙂

(#66595) Cs1csó válasza Jack Oneill (#66594) üzenetére


Cs1csó
félisten

Több is van, én a S3Translatort használom. Az emberek preferenciái különbözőek a Firefox áruházban a keresőbe beírod "translat" és az első 3-4 találat próbáld ki valamelyik csak beválik.

(#66596) Jack Oneill válasza Cs1csó (#66595) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Megnezem, koszi.

(#66597) Jack Oneill válasza Cs1csó (#66595) üzenetére


Jack Oneill
veterán

TWP Translate Web Pages eddig elnyerte a tetszesem. Jo vélemények es friss.

(#66598) Cs1csó válasza Jack Oneill (#66597) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbálom őket! (szoktam kísérletezni, szeretem ha tudnák pár extra funkciót ebben elég jó volt az "IM Translator is (soronkenti fordítás, színnel jelölt fordítás stb.) Itt amúgy sokan szeretik a "fapados" megoldásokat.)

(#66599) Jack Oneill válasza Cs1csó (#66598) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En most kicsit visszapartoltam a Firefoxhoz, ennek oka, hogy ugye januartol a chromium bongeszokben hasznavehetetlen lesz a reklamblokkolo, kesobb meg torlik is oket a bovitmenyekbol.

(#66600) Cs1csó válasza Jack Oneill (#66599) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre kíváncsi leszek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.