Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) csako válasza makoss (#66699) üzenetére


csako
veterán

Hmm, akkor nem igazán értem, esetleg próbáld meg, hogy letiltasz minden más addont, bár nem kéne nekik problémát okozni, vagy lehet csak sokáig kell várni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66702) makoss válasza csako (#66701) üzenetére


makoss
veterán

Nem jó, lehet kimásolom egyenként a linkeket :F
Van amúgy jobb kiegészítő a group speed dial-nál? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66703) xrvman válasza Intruder2k5 (#66692) üzenetére


xrvman
őstag

Kösz, köszi szépen mindenkinek, akkor nem lesz, vagy portable, azt még meglesem alkalomadtán. Maradok akkor a mobilnál, max.

(#66704) Fred23


Fred23
nagyúr

A napokban váltottam droidos telót, 1440 x 2560-os felbontásom volt, 1440 x 3120-as lett. A régin gond nélkül mentek a YT videók 1440p-ben, a mostanin viszont alapból 1080p a maximum Firefox böngészővel, de a Chromium alapú 3 másik bezzeg tudja az 1440p-t YT-on, szóval nem a hardverrel van baj.

Ezért gondoltam, megnézem az about:config-ot, és úgy 10 perc alatt átírtam egy halom dolgot, ami az 1080p-n ragadást okozhatja, ami után pedig lett is YT-on 1440p-s opcióm, ami működik is, csak nem tudom, konkrétan melyik változtatásom eredményezte a sikert. Tud esetleg valaki erről valamit? Másnak nem volt ilyen baja? Vagy kezdhetem átnézni egyesével, mert most már biztosra akarom tudni, mi vezetett sikerre. Első tippem, hogy valamelyik kodek volt false-ra állítva alapból, de ha tényleg ez volt a baj, nem értem, miért így települ fel nálam a Fox.

[ Szerkesztve ]

(#66705) #82860288 válasza Fred23 (#66704) üzenetére


#82860288
törölt tag

Telefonon miért nem a natív appot használod?

(#66706) Fred23 válasza #82860288 (#66705) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem szokásom.
Megtaláltam egyébként az okot, a VP9 alapból tiltva van:
Átírom True-ra, és bámm:
De ez szerintem azért gáz. Alapból jónak kéne lennie.

(#66707) csako válasza Fred23 (#66706) üzenetére


csako
veterán

Nekem is false-on van, viszont a YT VP9-cel megy 🤔 (OnePlus 7 Pro, Android 12)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66708) Fred23 válasza csako (#66707) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az elég érdekes. Tán be van állítva valamilyen kényszerítés, ami felülbírálja. Nálam az van, ami a képeken látszik. Ha false, akkor maximum 1080p60, és nem is VP9:

[ Szerkesztve ]

(#66709) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Reklámblokkoló kéne a 64 bites 106.0.5 rókára, de olyan amivel a Port.hu is elindul. Jó ideig az uBlock Origin volt fenn, de múlt hónapban már nem működött vele a Port.hu, kipróbáltam pár reklámblokkolót, de egyikkel sem ment a Port.hu. :((

Samsem

(#66710) #82860288 válasza SamSem58 (#66709) üzenetére


#82860288
törölt tag

Kipróbáltam, nálam gond nélkül megy vele.
Valami (más?) beállítási hiba lehet nálad.

(#66711) movax válasza SamSem58 (#66709) üzenetére


movax
őstag

Nem az uBlock, hanem a FF blokkolója gyilkolja a Port.hu-t, az URL bar baloldalán a kis pajzs, ott kapcsold ki, akkor megy.

(#66712) #82860288


#82860288
törölt tag

Honey addon kérdés: hogy lehet azt megoldani, hogy ne kelljen mindig újra bejelentkezni minden indításnál?
Google fiókot használok, ott a címek hozzá vannak adva a kivételekhez, de a addonoknál nem tudom ez hogy működik.

(#66713) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mi lett a firefoxal nem lehet kihúzni linket az asztalra,tegnap még működött.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66714) Jack Oneill válasza SamSem58 (#66709) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gond nelkul megy nalam is, pedig egyeb filterek is aktivak UO-val. A firefox sajat nyomkovetos dolgai gyari erteken.

[ Szerkesztve ]

(#66715) #82860288 válasza Jack Oneill (#66714) üzenetére


#82860288
törölt tag

Strict beállítás mellett is működik.

(#66716) SamSem58 válasza #82860288 (#66710) üzenetére


SamSem58
aktív tag


Nálam NEM megy a Port.hu az uBlockkal... ez a kép ott készült.

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#66717) SamSem58 válasza Jack Oneill (#66714) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hiába kapcsoltam ki a róka nyomkövetőjét, a helyzet változatlan! :(( :((

Samsem

(#66718) #82860288 válasza SamSem58 (#66716) üzenetére


#82860288
törölt tag

NÁLAM MEG MEGY!

(#66719) SamSem58 válasza #82860288 (#66718) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hát akkor már végképp nem tudom, hogy mi van... :o

Samsem

(#66720) #82860288 válasza SamSem58 (#66719) üzenetére


#82860288
törölt tag

Na pont ezt kell kitalálni, mert mások is írták, hogy náluk gond nélkül működik.
Nálam ráadásul FF alapból strict módban van sütik / trackerek szempontjából.
Talán még a szűrők között lehet különbség, de nálam az alapokon kívül vannak plusz szűrők is bejelölve.
Van esetleg más addon, ami blokkol / szűr nálad?
Ha több addont is használsz, lehet van közöttük olyan, ami problémát okozhat.
Ha az oldalon klikkelsz a lakatra balra fent a címsorban, akkor a többi beállítást is behozhatod, hogy mi az ami engedélyezve / blokkolva van a permission résznél.
Más böngészőben ez jól működik, még akár uBlockkal is?

(#66721) SamSem58 válasza #82860288 (#66720) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Semmilyen más szűrőt nem használok, csak a sütik vannak tiltva, de az is csak a "szokás", tehát nem szigorú és nem egyéni. Az Edge-n AdGuard hirdetésblokkoló van, és ott sem megy a Port.hu...

Samsem

(#66722) Jack Oneill válasza SamSem58 (#66721) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha mar csak a blokkolo maradt(UO, Adguard) akkor szepen egyesevel a filtereket kapcsold ki, probald ki, majd kapcsold vissza. Kiderul, melyik szuro okozza.

(#66723) SamSem58 válasza Jack Oneill (#66722) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Én már egyáltalán nem értem ezt az egészet... A Port.hu, kis ideig ment úgy, hogy az uBlocknál kikapcsoltam az adatvédelmet, ám most már úgy sem megy, folyton felugrik a tegnap este küldött kép, hogy A hirdetések megjelenítése akadályba ütközött. Reklám blokkoló nélkül pedig ugrálnak az idióta reklámok...

Samsem

(#66724) Intruder2k5 válasza SamSem58 (#66723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ha kb. 3-4 alkalommal rányomok a "kikapcsoltam" gombra, akkor eltűnik és többet nem akadékoskodik, pedig nem kapcsoltam ki semmit. Amúgy meg a téma nem ide tartozik, ez nem Firefox probléma. Próbálkozz itt: Reklámblokkolók topikja

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#66725) SamSem58 válasza Intruder2k5 (#66724) üzenetére


SamSem58
aktív tag

10 x nyomtam rá a "Kikapcsoltam" gombra, az eredmény 0, azaz minden maradt a régi! :)) :))

Samsem

(#66726) Intruder2k5 válasza SamSem58 (#66725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát passz, nekem tényleg így működik, és már nem egyszer megismételtem. Sőt most, hogy 1 órája már lejátszottam ezt, és azóta nem zártam be a FF-ot, még mindig nem ugrik fel újra, ha megnyitom a portot.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#66727) SamSem58 válasza Intruder2k5 (#66726) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nálam sajna sehogy sem működik... :o :o

Samsem

(#66728) #82860288 válasza SamSem58 (#66727) üzenetére


#82860288
törölt tag

Még annyi jutott eszembe, hogy lehet érdemes sütiket törölni.
Ma lehalt a Tesco Bevásárlás oldala vásárlás közben, egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni, 401-es hibát dobott, miközben Edge-dzsel meg működött.
Süti törlés után minden minden működött rendesen.

(#66729) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Win10-en Firefoxot vagy Edget jobb használni? Teljesítmény és védelem végett is érdekelnének a vélemények.

Másik gépemen Debian fut, azon teljesen jó a Fox, viszont ezen a mainstream PC-n Win10 van, leginkább játékok miatt nem próbálkoztam még Linux-szal. Ublock Origin és Privacy Badger kiegészítők vannak Foxon nálam mindig telepítve + kultúráltan internetezek.

Nem szívesen használom az Edget bármennyire jó is. Adatvédelmi elképzelésekkel elég súlyos gondok vannak Redmond felé.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66730) Sweet Lou 6 válasza Rowon (#66729) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hardverfüggő, de Windows-on az Edge általában a leggyorsabb, leghatékonyabb.
Védelem az nem ennyire egyértelmű: Edge-nek ott a Smart Screen meg a Defenderrel is jobban egybe van integrálva, viszont a Firefox alacsony piaci részesedése miatt valószínűleg jóval kevesebb a potenciális támadás is ellene.

sweetlou6.wordpress.com

(#66731) junior11 válasza Sweet Lou 6 (#66730) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66732) Rowon válasza Sweet Lou 6 (#66730) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm. Maradok a Foxnál, jobban bejön a kezelőfelülete.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66733) Joshi válasza Rowon (#66732) üzenetére


Joshi
titán

+1 :DDD

(#66734) attamb


attamb
junior tag

Androidos firefox alá nem találok weblap-fordító modult. Tudtok segíteni?

(#66735) Pityu. válasza attamb (#66734) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ahogy elnézem az androidos verzióhoz elég korlátozott a kiegészítők letöltése szóval én nem találtam benne egy fordítót se. Asztalihoz van pl a TWP - Translate Web Pages de ezt nem találtam mobilra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66736) attamb válasza Pityu. (#66735) üzenetére


attamb
junior tag

Köszi a válaszod.

(#66737) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

ESR vagy normál (de újabb) változatot érdemes használni? Gondolom körülményfüggő, de azért úgy általánosságban gondolok itt pl. biztonságra. Debian Linuxon használom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66738) ledgeri válasza Rowon (#66737) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Linuxokon -amennyire én láttam- általában ESR-ek vannak alapból, mert talán így a repókat nem kell annyira bolygatni. Amennyire értem a kettő fő különbségét, a feature update-ek amik közt van a nagy differencia, security-st kap mind a kettő. Ha nem zavar az akár havonta nagyobb UI váltás akkor ajánlható a normál, ha herótod van a "lottótól", vagy évente elég az új megjelenés (és pl az addon-kompatibilitás újra átnézése, miegymás) akkor ESR.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66739) Rowon válasza ledgeri (#66738) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! Igazából a jelenlegi ESR kezelőfelülete teljesen megfelel, ha kapok mellé biztonsági frissítéseket, akkor nekem teljesen elég.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66740) ledgeri válasza Rowon (#66739) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha windowson rakhatsz mellé másikat, akkor linuxon is, ha kipróbálnád egymás mellett a kétfélét... és máris van 2 böngésződ kétfélét csinálni! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66741) Pityu. válasza attamb (#66736) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs mit. Ha esetleg a fordító szükséges próbáld ki a kiwi browsert,én már kipróbáltam telón mindent de ez jött be a legjobban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66742) Rowon válasza ledgeri (#66740) üzenetére


Rowon
veterán

Tenksz. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66743) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Bal oldali Firefox, jobb oldali Chrome. Van valami beállítás, amivel a betűk szebbek lesznek FF-ben?

(#66744) Rowon válasza classic B (#66743) üzenetére


Rowon
veterán

Betűtípust tudsz a beállításokban módosítani, meg szerintem a méretet is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66745) svgyula


svgyula
addikt

Nos Urak! Mivel senkinek nem volt ötlete arra, hogy miért mászik el az egyes oldalak mérete a beállítás utáni újraindításkor sikerült megoldanom.
Kicsit drasztikus de most már megjegyzi bármelyik oldalon állítok be méretet. Nagyjából annyit csináltam, hogy egyszerűen az összes firefox könyvtárat, a program könyvtár kivételével kitöröltem. Ezután az FF fiókokkal szinkronizáltam és minden műxik újra. Nyilván ez a rengeteg (számomra érthetetlen felesleges) frissítés pontosan annyi hiba lehetőség ahány frissítés érkezik! Ezek egy idő után halmozottan is megjelennek! Ez azért elég nagy öngól a Mozzila oldalán. Pontosabban a frissítések működési rendszerén lehetne/kellene változtatni. Vagy egyszerűen nem x db különböző itt-ott random módon elhelyezett kiegészítő könyvtárat kellene használni, hanem 1db-ot! :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66746) mufflika


mufflika
tag

14 év firefox utan, egy megváltás használni a Vivaldi böngészöt. Fényév a különbség a kettő között.

(#66747) Joshi válasza mufflika (#66746) üzenetére


Joshi
titán

Akkor neked már az elején se volt megfelelő a Firefox. ;)

(#66748) Rowon válasza mufflika (#66746) üzenetére


Rowon
veterán

Munkakörnyezetbe állítólag elég jó a beépített plusz funkciók miatt (levelezés, naptár, stb.), nekem mezei júzerként elég a Firefox is.

Szerk.: sőt, nekem a kezdőoldalon lévő 32 férőhelyes gyorskereső egy álom funkció. Egy dolgot bánok, hogy nincs több hely, de hátha a későbbi updatekben majd lesz (102.5.0esr -t használok).

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66749) mufflika


mufflika
tag

Én is átlag felhasználóként használom, és csak bámulok mennyit fejlödött a technika, mennyivel pörgösebb, jobb beállitási lehetőségek, kevesebb gépet használ. A firefox megragadt fejlődés ügyileg, sőt az Opera is jóval jobb ,
Több gyorsinditot lehet betenni :)

(#66750) ledgeri válasza svgyula (#66745) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Első rész az az kb egy mélyebb profiltörléssel egyenlő, és abból objektíven nem következik a második fél, nem egyetemes probléma.

#66749 mufflika tudja már azt, hogy az előzményekben ha url alapján van sorba állítva a nézet, akkor ne napokon belül állítsa azokat sorba, hanem az összes legyen sorban, vagy azok a fényévek még mindíg másik irányban értendőek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.