Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66751) Jack Oneill válasza mufflika (#66746) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Vivaldi nem chromium alapu? De lehet rosszul tudom.
Mert akkor ott is jon a reklam hamarosan.

(#66752) Rowon válasza mufflika (#66749) üzenetére


Rowon
veterán

Az Operával vigyáznék. Mióta megvette egy kínai nagyvállalat, azóta felmerült, hogy mennyire tarthatják tiszteletben a júzer adatokat.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66753) ledgeri válasza Jack Oneill (#66751) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak a firefox, waterfox, librewolf ami gecko alapú nagyobb név, az összes többi már chromium

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66754) Jack Oneill válasza ledgeri (#66753) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szuper, koszi 🙂

(#66755) mufflika válasza Jack Oneill (#66751) üzenetére


mufflika
tag

De tovább fejlesztett, nem amit a csodálatos chrome használ. Reklám blokkoló, követés blokkoló, meg még egy harmadik is van.

(#66756) mufflika válasza ledgeri (#66750) üzenetére


mufflika
tag

Igen tudja.

Napi, Heti, Havi, és Teljes Lista.

(#66757) Sweet Lou 6 válasza Jack Oneill (#66751) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem jön: Manifest V3, webRequest, and ad blockers

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#66758) Sweet Lou 6 válasza ledgeri (#66750) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen:

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#66759) mufflika válasza Sweet Lou 6 (#66757) üzenetére


mufflika
tag

Kb. 15 perc böngészés után..
+megnéztem a Gyorshívót, ott vagy 40 et hozzá adtam, de még mindig engedte.

[ Szerkesztve ]

(#66760) ledgeri válasza Sweet Lou 6 (#66758) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& #66756 mufflika Na akkor van haladás!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66761) Jack Oneill válasza Sweet Lou 6 (#66757) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nagyon kivancsi vagyok, mi lesz ebbol az egeszbol. Az elejen meg azt mondogattak, hogy barmi, ami chromium, azon pehetetelen lesz blokkolot hasznalni 2023 vegen, de addig csak korlatozott kepesegekkel fog menni. Szerintem a tobbi gyarto ezt valahogy megoldja majd. Firefox meg nincs veszelyben ilyen tekintetben.

(#66762) Rowon válasza Jack Oneill (#66761) üzenetére


Rowon
veterán

Amíg lesz Fox, Én tuti azt fogom használni. Nekem egyszerűen az adatkezelési botrányok (vagy legalábbis botrányos hozzáállás), amik az Edget, a Chromeot és az Operát körbe lengik, nekem ezt nem veszi be a gyomrom.

Tisztában vagyok vele, hogy a Firefox is végez ilyen irányú adatforgalmat, de még mindig inkább Nekik adom meg az esélyt. Nem egy rossz cég, sokat fejlesztik ezt a böngészőt, igaz, az utóbbi időben csökkent a népszerűsége, de még mindig ott vannak, remélem ez így is fog maradni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66763) classic B válasza Jack Oneill (#66761) üzenetére


classic B
aktív tag

Ublock Originből már egy ideje kint van a tesztverzió pl. webstoreon, ami Manifest V3 kompatibilis. Ublock Origin Lite néven kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#66764) Jack Oneill válasza classic B (#66763) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na igen, de pont errol volt szo, hogy ezek mar korlátozott blokkolassal birnak, adguard is nyilatkozott, hogy v3 egy korlatozott funkciokkal biro kieg lesz a chromium bongeszokhoz, aztan mar nem lesznek ezek az aruhazban, mert eltuntetik mind. Legalábbis ez a mostani felallas, hogy meg 2023 nyar vegen eltunnek az aruhazbol.

[ Szerkesztve ]

(#66765) mufflika válasza Rowon (#66762) üzenetére


mufflika
tag

A Firefoxnak a motorját már nem lehet fejleszteni, egy másik motor kellene, de nincs. Emiatt volt is konfliktus, házon belül, hogy hátrányba lesznek a chromiummal. Főleg, hogy milyen ütemben fejlődnek a szoftverek is és jönnek be a jobbnál jobb ötletekkel és az újabb rendszerekre a programok.
A Chrome egyáltalán nem törekszik a biztonságra, csak a gyorsaságra. Az Opera is nagyon jól fejleszt mindegyik platformon, és rengetegen is használják, de a vezető csere miatt nem tudni mi lesz, reméljük marad a minőség.
a Firefox ugye folyamatosan veszti az Usereket és olyan nagy egetrengető fejlesztés már nem várható.
Ugye itt a Vivaldi aki az Operatól és a Firefoxtól is vásárolt ki fejlesztőket. Amit együtt 3 an megvalósitanak, amit külön nem tudtak az jót igér. Így a továbbiakba, gyorsaság, biztonság , pluginok terén igen jót igér, ami már most jó. Brave fejlődik ilyen ütemben ami vetekedget vele akár jövőre.

(#66766) ledgeri válasza classic B (#66763) üzenetére


ledgeri
nagyúr

azért lite, mert nem tud teljes értékű lenni...

#66765 mufflika A google dolgok nem "nem biztonságosak", csak az adatvédelemmel nem törődnek. A kettő nem összekeverendő!
Ha erre nézek, és azon gondolkodom, hogy vivaldi vagy brave, háát..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66767) Sweet Lou 6 válasza ledgeri (#66766) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Erre a privacytest-re van FAQ: [link]

röviden: kompatibilitási okok miatt más megközelítést alkalmaznak és nem blokkolnak izomból mindent, hanem csak lista alapján, ezért jön ki az ilyen fingerprinting alapú teszteken rosszabb eredmény nekik.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#66768) Narxis


Narxis
nagyúr

Én is áttértem Chrome-ról Firefox-ra, PC-n, mobilon, tableten is. Én védtem sokszor a Google-t de a reklámblokkolás nálam az a határ amit nem lehet átlépni. Ha hozzá akarnak nyúlni akkor maximum olyan formában, hogy hatékonyabb legyen, minden más változtatás elfogadhatatlan számomra. :((

Thanos was right.

(#66769) Rowon válasza Narxis (#66768) üzenetére


Rowon
veterán

Ennyi. Plusz számomra gusztustalan, hogy teljesen elveszik a szabadságot, még az egyik 14 milliós követővel rendelkező YouTube csatorna is beállt mögéjük, és a kalózkodáshoz hasonlította a reklámblokkolók használatát.

Elmennek ezek a pcsába.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66770) movax


movax
őstag

Megjelenése óta a Firefoxot használom, ennek kb. 20 éve. Jobbat eddig sem találtam, semmilyen szempontból.

(#66771) Jack Oneill válasza Narxis (#66768) üzenetére


Jack Oneill
veterán

+1 Egy rugora jar az agyunk 🙂 Ugyanez az életút nalam is par hete.
Rowon +1
movax +1

[ Szerkesztve ]

(#66772) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

régen volt a tab mix plus, de már nem lehet használni sajnos.

1. hogyan lehet keskenyíteni a tab fülek sort? (menüsor ki van kapcsolva)
2. ha bekapcsolom a menüsört azt hogyan lehet keskenyíteni? (gondolom sehogy, mert ekkor a windows alapértelmezett fejléc vastagságát fogja használni)
2. new tab-ra hogy tudok URL-t beállítni hogy azt nyissa meg? (about:config-ban nem találok beállítást rá. Progi beállításokban meg csak 2 opció van, Blank és firefox alapértelmezett, nincs url lehetőség)
FF verzió: 107

Köszi

free your mind

(#66773) Jazz válasza Jazz (#66772) üzenetére


Jazz
veterán

A compact módot már sikerült elővarázsolni: [link]
- viszont még ezen felül kellene vékonyítani a tab sort. Eddig ezt találtam, de ez mindent scale-el: "layout.css.devPixelsPerPx"

(A new tab override is meg van, az se kell már).

free your mind

(#66774) Jazz válasza Jazz (#66773) üzenetére


Jazz
veterán

A tab magasság állítás is meg van:
- engedélyezni -> about:config -> true: toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets
- létrehozni -> about:support -> profil mappa -> Chrome\ userChrome.css
- script: /* ---Tabs/Tab Bar height--- */ :root { --tab-min-height: 26px !important; }

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#66775) ledgeri válasza Sweet Lou 6 (#66767) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát van aki a Blacklist hozzáállást szereti, van aki a Whitelist-et. A FAQ szólhatna arról is, hogy mi van, ha valamit fel kéne oldani.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66776) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Úgy látom most már él a firefoxra a windows könnyű kezelés szöveg nagyítása funkció.Szóval a lényeg az lenne mivel 27"-os 2560x1440 monitorom van ezért itt ott kicsik a betűk és bekapcsoltam ezt a funkciót nagyobb százalékra,viszont így megnőtt a firefox kezdőoldalán is minden.Ezt,hogy is lehet visszább állítani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66777) Joshi válasza Pityu. (#66776) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól értem a problémádat, akkor böngészőn belül használd a Ctrl +/- gombokat. Ezzel tudod nagyítani, vagy kicsinyíteni a böngészőben a megjelenített képet. De ez a funkció nagyon régóta létezik a böngészőkben.

(#66778) Pityu. válasza Joshi (#66777) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem csak egy oldalt akarok kicsinyíteni hanem úgy általánosságban megjelenését

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66779) Narxis


Narxis
nagyúr

Erre nincs valami addon? [link]

Thanos was right.

(#66780) KAMI911 válasza Pityu. (#66778) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

A fent emlitett: "layout.css.devPixelsPerPx"?

(#66781) Pityu. válasza KAMI911 (#66780) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez az amivel vigyázni kell ugye?Most egy másik dologgal alakítottam kicsit a böngészőn csak most meg kicsit olyan keskeny lett minden.Mit is érdemes megadni szám ként,hogy ne legyen olyan nagyon zoomos,hogy utána telepíthetek mindent újból?Ka és van olyan is,hogy alaphelyzetbe áll a méretezés?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66782) Jazz válasza Pityu. (#66781) üzenetére


Jazz
veterán

Neked pont az kell ymit lentedd írtam #66773-ban. Ez mindent scale-el.
Nem kell félni tőle. Alapból -1-es értéken van.
Neked pozitív tizedes értékek kellenek. Tehét 0.9, 0.5.....és ezzel tudsz szépen mindent léptékezni.

free your mind

(#66783) Pityu. válasza Jazz (#66782) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát rosszabb lett mint volt az ikonok is össze mentek meg minden.Az ikonok mérete az előző rendszeren pont elfért a kijelzőm,ezek meg túl kicsit .


Nem értem miért nem volt úgy jó minden mint eddig.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66784) Jazz


Jazz
veterán

A Drive-ról nem tudok lementeni képeket. Harmadig féltől nem engedélyező sütikre panaszkodik.
A FF nincs külön ilyen beállítás hogy ezek engedélyezése, csak olyan hogy ezek tiltása. Csak a chrome-ban van olyan hogy külön ezek engedélyezése is: [link]
Hozzáadtam a sima cookie engedélyhez a drive.google.com. Meg minden sütit engedélyeztem. De így se megy.

Valakinek valami ötlet?

#66783 Pityu: igen ez teljes léptékezést csinál.

free your mind

(#66785) Pityu. válasza Jazz (#66784) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kipróbáltam már mindent de sehogy sem jó.Az a baj nekem kicsik a betűk ezen a monitoron de ha meg azokat változtatom akkor ha az ikonok kicsik maradnak csak fele olvasható meg az oldalak is keskenyebbek meg a betűk is össze folynak vagyis torzulnak az oldalak

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66786) Pityu. válasza Jazz (#66784) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na mindegy valamennyire össz eszkábáltam az méret dolgot layout.css.devPixelsPerPx 0.8-at adtam meg meg a new tab-ban is állítgattam kicsit szóval így már tűrhető remélem majd szokja kicsit a szemem.



Csak szomorú,hogy így kell barkácsolni

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66787) ledgeri válasza Jazz (#66784) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A drive.google.com, csak egy a sok közül. Kelhet még (ublock origin kép egy nem belépett g-drive mappa nézése közben betöltött elemkről)

És ez csak tipp...
Mind sütizik? Nem.
Kell neked mind a letöltéshez? Passz...
Egyáltalán 1-1ben ugyanazek kellenek neked is? Pasz.

Ezért van nekem is 1-2 más, vagy másképp beállított böngészőm. A fejfájás elkerülését, a havi 1-2 másik böngésző indítása megéri.

(off, mert nem hithű FF felhasználó-s hsz.... :R )

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66788) degec


degec
senior tag

Tiszteltem,
Ne nézzetek már lámának, kezdetek óta netezek 199x, de valami nem fér a fejembe, nem olvastam utána, nem pörögtem rá annyira...nem követtem a flóóóót.. bocs csak idegöl :D Foxban ublock origin van, és i dont care about cookies plugin, semmi más. Sokszor ki kell kapcsoljam a kuki plugint mert nem megy a jutub, bizonyos oldalak. agyamra megy. Nincs valami jobb ennél?
Lámázás része: amúgy mi bánatos pi*nak kellenek ezek a kukik, de komojan ?? régen nem volt ilyen, vagy nem így, hogy a nem tudom miért, de mindenképpen meg kel nyomni minden weblapon a baromságot.áááá hisztiért bocs, de eddig jól ment ez a plugin, most meg akadozik.
Amúgy nem is értem, kilépéskor szinte töröl mindent a Fox, ccleaner is lepuccant elég jól ezt azt., lehet ez a baj..
Kritikát elfogadok a lámázáshoz szívesen a mindent is tudoktól, meg azt is hogy lehet létezni cookie-kal élhetően, és ne kérdezze meg minden jutub indításnál , h. épp mit fogadok el összeset vagy nem, tényleg bocs a sötétségért :D :R Frontint bevettem ,ittam rá egy konyakot is :)

[ Szerkesztve ]

(#66789) Csupingo válasza degec (#66788) üzenetére


Csupingo
veterán

Én maradtam az adblock plus-nál. Működik a youtube és reklámokat se láttam eddig.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66790) Rowon válasza degec (#66788) üzenetére


Rowon
veterán

Elvileg vannak olyan oldalak, amiknél nem tudod letiltani a sütiket, mert különben meg sem fognak nyílni, pl. GYK.hu és társai.

Olyan beállítás van, hogy kilépés után törli az összes sütit, ha ezek zavarnak. Kb. mindig ugyanazokat az oldalakat látogatom, ezek ki vannak pakolgatva nálam a gyorskeresőbe (32 ikon), a maradék meg könyvjelzőzve van szvsz túl sok sütim nem lehet. Nálam 3 kieg van fent Foxon csak. Ublock Origin, Privacy Badger meg a Gnome Shell Extensions. Ha nem GNOME-ozok, akkor meg csak az első kettő. A kevesebb néha több.

A Ccleanert amúgy nem nagyon ajánlották korábban, legalábbis találtam más oldalakon olyan kommentet, ahol feleslegesnek (sőt...) tartották.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#66791) Cs1csó válasza degec (#66788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az I dont care about cookies plugint töröld helyette az UO beállításaiban kapcsold be a vagy az Adguard Annoyances-t vagy a Fanboy Annoyances-t, én csak az utóbbit használom.

(#66792) csako válasza Cs1csó (#66791) üzenetére


csako
veterán

Szerintem jobb, ha külön van, mert ahol rosszul működik, ott nem kell az egész UO-t kikapcsolni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66793) degec válasza Cs1csó (#66791) üzenetére


degec
senior tag

Mester köszi, ilyesmit találtam amit írtál, de nem vágom...tuti rosz helyen is vagyok..
[link] mit is kéne hogy is kéne :D HELP ! azon kívül hogy berakom a plugint, soha hozzá nem érek, néha mechanikusan megnézem, megnyomom hogy frissít, ha épp kiírja.. kösziszép! :R

(#66794) Cs1csó válasza degec (#66793) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, először is inaktiválod vagy törlöd az I dont care about cookies-t aztán az ublock origin ikonjára kattintasz majd a fogaskerékre a beállítások opcióra a jobb alsó sarokban. Majd a felső menüsorban arra kattintasz, hogy KÜLSŐ SZŰRŐK , ezután ott a "+" jelre kattintasz és az ekkor megjelenő listában jelölöd a FANBOY ANNOYANCES OPCIÓT
majd mented és kész is esetleg egy böngésző restart.

(#66795) degec válasza Cs1csó (#66794) üzenetére


degec
senior tag

:R :R nem is néztem ezt a kis plusszt sose :D köszönöm szépen!!! így már tökéletes, gyakorlatilag csak uborigin van fent csak :D kikapcsoltam a kukik törlését kilépéskor is. biztos ami biztos :D

(#66796) DS39 válasza degec (#66788) üzenetére


DS39
nagyúr

ez egy EU-s rendelet miatt van, hogy kötelező a weboldalak készítőinek így eljárni a sütiket illetően. régen is használtak sütit, de most már tudtára kell adni az embereknek, hogy bizony adatot gyűjtünk rólad.

(#66797) ledgeri válasza degec (#66788) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A kukizás alapján tudja a weboldal hogy te vagy te, de annak egy része csak ami kell, a többi követő, ez ellen lehet tenni, amit meg úniós szabályozás miatt kell megjeleníttetni, hogy tudatos döntés legyen az engedélyezés. Más dolog, hogy úgy van az egész kezeltetve a felhasználóval, hogy ha csak katt-katt-katt-ol, akkor ő igent mond a követősdire.

alap kérdező és #66792 csako: meg kell tanulni a ublock origin használatát, mert nem csak 1 kapcsolóból áll! Egy betöltendő oldal összes elemét lehet blokkolni, és engedélyeztetni, annak ellenére, hogy egy futó, betöltött filterlistában az blokkolva van-e vagy sem. Ugyanilyen elem egy sütielfogadós ablak is, sőt: mondom példának a twittert. Az is olyan, hogy alapból ha valaki nincs belépve, nem tud lejjebb görgetni. Na az interakciós felület, és háttere is levehető, a képszürkítés is levehető, a kattintás akadályozás is levehető ublock originnel, és ez csak egy funkció volt többször használva.
Ha van egy filter által blokkolt, használathoz kötelezően elfogadós (nem külön oldalas elven működő, pl yahoo) cookie bizbasz, akkor ublockban le lehet vadászni, hogy mi akarja azt betölteni, és csak azon az oldalon csak azt lehet engedélyezni, és az oldalra is belépünk, a filterlistát sem kell kilőni, a ublock is fut, és máshol is megmaradt a teljes védelem.

#66795 degec Kétélű a törlés kikapcsolás: minden alkalommal be kell lőni a cuccokat, vagy ahol jártál az potenciálisan követ. Pl én egy adatkezelési tájékoztatóban láttam egy google sütit, amire a lejárathoz 25 év volt írva.... :Y

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66798) csako válasza ledgeri (#66797) üzenetére


csako
veterán

Tudom használni az ublockot, androidon még css-re is is megtanultam, viszont 1000x egyszerűbb az I don't care about cookies-t kikapcsolni az adott oldalra, mint az ublockot állítgatni, hogy elérjem ugyanazt, vagyis hogy működjön az oldal.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66799) ledgeri válasza csako (#66798) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A telibe ki-be kapcsolt verzió magában hagyja, hogy más is átengedődik. Az I don't care about cookies tud menteni oldalspecifikus dolgokat?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66800) ledgeri válasza SamSem58 (#66716) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Talán megoldották a port.hu-s bajt releváns topikjában.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.