Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Ł@ç!


Ł@ç!
csendes tag

Remélem lesz valaki, aki már találkozott ilyennel, vagy van elképzelése a hiba mibenlétéről...

Amikor múltkor írtam, összesen az volt a problémám, hogy a plugin-container kifagyott, ellenben az ígéreteknek nem tett eleget, a Firefox is totál használhatatlanul beragadt vele...
Azóta ma már kétszer kifagyott a FF is. Mindkét alkalommal sima HTML oldalak betöltése helyett döglött meg, nem volt rajtuk indokolatlanul sok Flash, meg semmi sem...
Kezd egy kicsit (nagyon) idegesítő lenni...

Kiegészítők:
AVG SafeSearch 9.0.0.825
British English Dictionary 1.19
German Dictionary 2.0.1
DVDVideoSoft YouTube Download Firfox Integration 1.0
HTML Validator 0.8.6.1
Java Console 6.0.20 (17es, meg a 19es letiltva)
Microsoft .NET Framework Assistant 1.2.1
RealPlayer Browser Record Plugin 1.1.4
Screengrab 0.96.3
Skype extension 4.2.0.5198 (letiltva)

A másik listában sok dolog van, de hibát csak a Java Deployment Toolkit 6.0.170.4 esetében jelzett, ez le is van tiltva.

Tud valaki segíteni?

Szerk.: Más kérdés: A kiegészítőket nem lehet erőszakkal eltávolítani, ha az ablakukban ki van szürkítve az eltávolítás gomb?

[ Szerkesztve ]

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12502) Matthewus válasza BullZeye (#12500) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezt egyik userscript se tudja. A neve meg tényleg hülye, de ha csak arra keresel, hogy "Youtube", akkor kidobja.

[ Szerkesztve ]

(#12503) Brutforsz válasza Ł@ç! (#12501) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A másik kérdésedre:
Először úgy próbáld meg eltávolítani a kérdéses kiterjesztést, hogy -safe-mode kapcsolóval indítod a böngészőt.
Ha így sem megy, akkor látogass el a profilodban található extensions mappába, majd keresd meg és pusztítsd el a kiterjesztés könyvtárát.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12504) Ł@ç! válasza Brutforsz (#12503) üzenetére


Ł@ç!
csendes tag

Nagyon amatőr vagyok, úgyhogy lehet, hogy én szúrok el valamit, de ha elindítom a programok közül (azt a kacsolót nem is értem) a csökkentett módot, akkor sem engedi eltávolítani a kiegészítőket...
Más: a profile mappában csak egy pár kiegészítő volt ott, a Java Consolenak nem volt mappája, vagy nem jöttem rá, hogy az. (van egy, amiről nem tudom, melyik kiegészítőhöz tartozik, a mappa neve: {02450954-cdd9-410f-b1da-db804e18c671})

Ellenben sikerült kipucolnom egy régi kieg. maradványait, tehát leaglább egy kicsit előbb vagyok...

Várok azért még ötleteket mindenkitől, ha vannak...

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12505) Brutforsz válasza Ł@ç! (#12504) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nehogy véletlenül elbeszéljünk egymást mellett, tisztázzuk, kiegészítők alatt miket értesz: kiterjesztéseket (extensions) vagy bővítményeket (plug-ins)?
Ha utóbbiakat, akkor az teljesen normális, hogy sem normál, sem safe módban nem tudod őket eltávolítani, ezeket bővítménytől függő módon lehet eltávolítani.

Amikor ilyen hülye neve van egy kiterjesztés mappájának, akkor például a benne található install.rdf fájlt érdemes szövegszerkesztővel megnyitni, az elején lesz egy ilyen sor <em:name>kiterjesztés neve</em:name>.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12506) Ł@ç! válasza Brutforsz (#12505) üzenetére


Ł@ç!
csendes tag

Amiket magyarban kiterjesztéseknek hívnak. Sztem ez az extension. (Amiket felsoroltam)
A Java Deployment Toolkitet pl. hogy lehet eltávolítani a pluginek közül? mert külön ott van a régi, meg az új verzió is, csak a réginél kiírja, hogy "biztonsági és stabilitási problémákat okoz" Az OK, hogy le van tiltva, de akkor már ki is lehetne törölni, nem?

Megnéztem, amit mondtál, ott vt a neve, mondjuk ez se a Java Console... vagy azt eleve hiába keresem?

[ Szerkesztve ]

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12507) WonderCSabo válasza Ł@ç! (#12506) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A pluginek a rendszerbe települnek, nem az FF-ből letörölni nem tudod őket, max letiltani.

(#12508) acc200


acc200
tag

sziasztok!

így néz ki a firefoxom, miközben a prohardver-t nézem és nekem ez eléggé zavaró.. :O :(
a kérdésem az lenne, hogy mit csináljak? sütiket próbálram törölni, nem jött be.. sütiknél, próbáltam, hogy csak innen titlsa le őket, akkor meg be se tudtam jelentkezni, azt írta, hogy sikeres bejelentkezés, mindjárt továbbítunk, azt megint bejelentkezés és újra, és újra..
szóval tanácstalan vagyok..:(

[ Szerkesztve ]

(#12509) Brutforsz válasza Ł@ç! (#12506) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Találtam Neked 2 remek webhelyet, ahol pont ezekkel a kérdésekkel foglalkoznak: [link] és [link].

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12510) Brutforsz válasza acc200 (#12508) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Első lépésként nyomj az oldalon Ctrl+F5-öt (ez a merevlemezeden lévő gyorsítótár kihagyásával tölti be újra a lapot, majd a friss állományokat cache-eli).

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12511) acc200 válasza Brutforsz (#12510) üzenetére


acc200
tag

jéé és télleg jó..:DD köszönöm szépen.. :R :R :DD

még annyit, hogy ezt nem lehet autómatikusra beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#12512) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

A keresőablakba írt kereséseknél a google nem a magyar felületen mutatja a találatokat és nem magyar nyelven keres, Beállításoknál nincs a magyar nyelv a választhatók közt.
Hogyan lehet ezt átállítani?

köszi

(#12513) Brutforsz válasza acc200 (#12511) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

De lehet, én például mindig úgy állítom be a Firefoxot, hogy bezárásakor a jelszavakon kívül minden mást töröljön. (Így egyébként szinte biztosan elkerülhető az iménti jelenség, amit az okozhatott, hogy a fórum hivatásos bütykölői csavartak valamit a kódon, ugyanakkor nálad még a régi stíluslap volt a gyorsítótárban, s a kettő korlátozottan lett kompatibilisnek mondható.)

A számodra kívánatos viselkedést részletesen megszabhatod a BeállításokAdatvédelemElőzmények törlése a Firefox bezárásakor – ide természetesen egy pipa is szükségesBeállítások ablakban.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12514) acc200 válasza Brutforsz (#12513) üzenetére


acc200
tag

és nem elég ha csak a gyorsítótárat törli? jelszavakat nem kéne mert lusta vagyok megjegyezni őket..:DD

(#12515) Brutforsz válasza Chili7 (#12512) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Katt és kész.

acc200: elég a gyorsítótárat törölni. A jelszavakat természetesen nem szükséges, sőt még a sütiket sem – ha a belépkedéshez is lusta vagy. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12516) Chili7 válasza Brutforsz (#12515) üzenetére


Chili7
őstag

köszi

(#12517) acc200 válasza Brutforsz (#12515) üzenetére


acc200
tag

igen, lusta vagyok ahhoz is..:DD de akkor köszönöm az infókat és ki is piróbálom, remélem műxik..:)) :R

amúgy még annyit fűznék hozzá, hogy elég xar netem van (vodafone mobil = / ) és nem lehet, hogy azis köze játszik? mert olvastam vmi olyasmit, hogy vmi képtömörítés is van, vagy micsoda ami 1x a képek minőségét is lerontja, gondolom annak érdekében, hogy gyorsabban betöltsön az oldal és h ne vegyem észre mennyire xar is valójába..

[ Szerkesztve ]

(#12518) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Azt szeretnem megkerdezni hogy mikent lehet ha egyaltalan lehet hogy ket darab Firefox-ot ( 3.6 - 3.7.pra6 32 bit hu) ugy futtani hogy azok teljesen el legyenek egymastol szeparalva, es ne kelljen hasznalni a Profile Manager-t.
W7 64 UAC bekapcsolva. Nezgettem az about:confog-ot
esetleg itt lehetne modositani valamelyik opciot.

(#12519) Ł@ç! válasza Brutforsz (#12509) üzenetére


Ł@ç!
csendes tag

köszönöm szépen! a kiterjesztéses gondok megoldódtak!

már csak annyi a kérdésem, hogy ki tud valamit mondani a FF 3.6.4 instabilitásáról?

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12520) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Gyerekek, repes a szívem. Mutatok egy képet az FFemről. :D

Van még egy másik hírem is, de azt még tesztelgetem.

Steelmanus: Nem tudok ilyenről. :( about:configban nincs ilyen beállítás.

(#12521) Matthewus válasza Steelmanus (#12518) üzenetére


Matthewus
őstag

Üdv!
Letöltesz ez zippelt 3.7a6pre-t.
Kicsomagolod egy mappába pl: D:\Programok\Firefox3.7
Létrehozol egy mappát a D:\Programok\ könyvtárban, legyen a neve pl. teszt.
A kicsomagolt firefox.exéről csinálsz egy parancsikont, majd a következő kapcsolóval indítod: -profile D:\Programok\teszt.
Ha egyszerre akarod futtani a két Firefoxot, add még hozzá a -no-remote kapcsolót, az első futás után.

(#12522) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Fura. Most lehúzott magától egy tegnapi buildet, amin száguldoztak a komplex grafikai cuccok, de nem ment vele a drawing in title bar. Most felraktam a legújabbat, ebben meg a grafika lassú megint...

(#12523) ntomka válasza WonderCSabo (#12520) üzenetére


ntomka
nagyúr

Semmi piszka nincs benne, alapból ilyen?

ツ Headphones on - World off

(#12524) WonderCSabo válasza ntomka (#12523) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ilyen lesz a 4-es. Most még csak usercss-el lehet előhozni a funkciót, de nemsokára berakják defaultra. Drawing in title bart "belepiszkálni" nem lenne egyszerű.

(#12525) ntomka válasza WonderCSabo (#12524) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha firefox lenne ennek is a neve, és úgy is azonosítaná magát, még lehet én is elszórakoznék vele, de így kényelmetlen használni.
Egyébként nem értem, most még van title bar alapból? Illetve a képeden a tabok fölött még látszik 1-2 pixel a title barból. Ha ide kattintasz, akkor vált tabot, vagy olyan böte rosszul tervezett, mint az Opera?
Összességében tetszik a design.

ツ Headphones on - World off

(#12526) WonderCSabo válasza ntomka (#12525) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha fölé kattintok, összemegy az ablak kicsire. Ez bug, de arra utal, hogy az már titlebar. Sztem pont jó, hogy látszik a tabok teteje. Nem firefox a neve, de annak azonosítja magát. ;)

Szerk.: A useragent stringben mégsem FF van, hanem Minefield, egyébként minden egyezik a FFéval.

(#12527) ntomka : Értem.

[ Szerkesztve ]

(#12527) ntomka válasza WonderCSabo (#12526) üzenetére


ntomka
nagyúr

Legutóbb, mikor minefieldet próbáltam igencsak panaszkodtak az oldalak, hogy nem kompatibilis a böngésző. Persze lehet a verziószám miatt is, de a user-agent (tudom, át lehet írni) is minefieldet írt. Szerk.: Na ez az.
Azzal nincs baj, hogy látszik a tabok teteje, Chrome-on is látszik, de tetszik, hogy felrántom a kurzort és célzás nélkül váltok tabot. Na ennél ezt nem lehet megcsinálni, és Operára is születtek emiatt userstyle-ok, amennyire tudom. Persze az FF-nél ez még képlékenyen változhat a véglegesig, szóval várunk. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#12528) Narxis válasza WonderCSabo (#12520) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tetszik! :C

Thanos was right.

(#12529) Steelmanus válasza Matthewus (#12521) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem. En egy telepitost szedtem le de igy portable uzemmodban eszembe sem jutott, de mindefelekeppen megcsinalom. Amugy nem szeretnem a kettott egyszerre futtatni, de jo hogy irtad a plusz kapcsolot. Koszonom a segitseget.

WonderCsabo Te ugye a 64 bites angolt hasznalod, es annak is a telepitos valtozatat teszteled?

(#12530) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12529) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt használom. Belehúztak a srácok 10 percenként új build. Eddig óránként volt. (igen semmi különbség köztük) :DD

Szerk.: A képen elért eredményhez ezt kell hozzáadni a userChrome.css-hez:

#appmenu-button-container
{
position: fixed !important;
}

#main-window[sizemode=maximized] #appmenu-button-container
{
padding-top: 6px !important;
}

#appmenu-button
{
background-color: green !important;
-moz-border-radius-topright: 0 !important;
-moz-border-radius-topleft: 0 !important;
height: 25px !important;
}

#navigator-toolbox[tabsontop="true"] #TabsToolbar
{
padding-left: 125px !important;
padding-right: 108px !important;
padding-top: 5px !important;
}

#main-window[sizemode=maximized] #navigator-toolbox[tabsontop="true"] #TabsToolbar
{
padding-top: 11px !important;
}

(#12531): Lehet, de sztem most már télleg ugratják őket, a FF utolsó nagy esélye ez a verzió, és már így is késnek vele. Egyébként tegnap úgy volt, hogy 30-án lesz kész a drawing in title bar, aztán mára meg lett, sőt, az összes bug resolved lett, úgy tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

(#12531) ntomka válasza WonderCSabo (#12530) üzenetére


ntomka
nagyúr

Talán a 3.6.4 pluginkezelése után ide csoportosították az erőket. Nagyon helyes. :)

ツ Headphones on - World off

(#12532) canniball válasza WonderCSabo (#12520) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt mit kéne látni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12533) dqdb válasza canniball (#12532) üzenetére


dqdb
nagyúr

Inkább mit nem: nincsen title bar.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12534) WonderCSabo válasza dqdb (#12533) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Japp. És mennyi szarakodás volt, mire sikerült megcsinálniuk. És még most is bugos, ha mozgatom az ablakot. (semmi komoly, csak odébb ugrik)

Szerk.: Franc, nem találom a gyors complex graphics buildet, pedig már mentem volna az IE9 topikba arcoskodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12535) canniball válasza dqdb (#12533) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12536) scope2007


scope2007
addikt

egész jó ez a 3.6.4es FF
szerencsére csak 1 kieg van ami még nem támogatja az új verziót.. de gondolom pár nap és azt is megcsinálják...
most volt nagy format, egyből a 4est telepítettem fel... mozbackuppal csak a mentett jelszavakat és a könyvjelzőket hoztam át a régi rendszerből... a kiegészítőkről lementettem egy képet és újra felhúztam őket... hihetetlen milyen gyors lett az FFem most :D
főleg az indulása... ikonra katt és azonnal bejön.. eddig szüttyögött vagy 5másodpercig

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12537) Steelmanus válasza Matthewus (#12521) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

A szoveg kimasolva, eltéve, iranymutattas szerint vegrahajtva, steelmanus örülni, siker.
Orulni segitsegnek, sebessegnek, koszonni szepen.
WonderCsabonak szinten koszonni userChrome.css-t, arcocskazni oldalt nem ismerni.

Tovabbi szep napot kivanni topiklakoknak.

(#12538) WonderCSabo válasza scope2007 (#12536) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt leírtam, hogyan lehet az inkompatibilis addonokat felrakni.

(#12539) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12538) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia,
Azert ez aranyos, rakattintottam a cikkedben - ami szerintem nagyon jo - a regisztracios linkre es jot mosolyogtam. Ezt miert kerdik - Ön ember? - de valaszolni ra nem lehet.

(#12540) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A captchaval válaszolsz... A kérdés azért van ott, hogy az egyszeri user is tudja, miért kell a captcha.

Nah, kiderült, hogy a GPU gyorsítást egy pár kiegem lőtte ki. Most vmi iszonyat gyors az FF, a legdurvább demókat is tolja!

(#12541) Apollyon válasza Steelmanus (#12539) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az az alatta lévő ellenőrzésre vonatkozik, ahol be kell írnod a két szót szóközzel, vagyis úgy érti, hogy ember e vagy, és nem bot ami fake felhasználókat regisztrál, tehát be tudod írni a képen lévő két szót :)

Amúgy én is minefieldet használok, és azt meg lehet oldani hogy a nem működő kiegek (mint pl Fastestfox, flagfox stb) működjenek? Vagy működni fog ha a Wondercsabo cikkében leírtakat követem, vagy az csak FF-ra vonatkozik Minefieldre nem?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12542) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12540) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem en, sok mas helyen is ilyen a modi, de maga a kerdes volt szembeotlo, es ezert viditott fel. Mas helyeken alt. ilyen szoveg szokott lenni Kerem irja be az alabbi ......
Nem baj, jo kedvem lett tole.

Nah, kiderült, hogy a GPU gyorsítást egy pár kiegem lőtte ki. Most vmi iszonyat gyors az FF, a legdurvább demókat is tolja!

Ezt a FF (Minefield) 3.7.pre6-ra ertetted? En csak a FlashBlock, Adblock Plus, es az Adblock Plus: Element Hiding Helper telepitettem mert azokat mar felkeszitettek ezen FF verziora. Igy mukodik a GPU gyorsitas legalabbis azt hiszem mert a karim fel valt 3D modba am ami feltuno hogy csak 1% -on hasznalja a GPU-Z szerint a karit.

Iscariah A kerdesedre megvarom en is WonderCsabo valaszat, erzesem szerint igen, de pl a FasterFox-ot en mar nem tennem fel anekul is gyors a Minefield neven futo 3.7pre6.

(#12543) Apollyon válasza Steelmanus (#12542) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Félreolvastad :D

Nekem nem Fasterfox kiegem van, hanem Fastestfox, ami arra jó hogy van benne pl autocopy funkció, és ha kijelölök valamit jön egy kis pici felugró ablakocska, amiben gombok vannak, pl google, wiki, és rájuk kattintva rákeres kijelölt részre a megfelelő oldalon:) Nagyon jó, bár csak angolul van.. (Tehát .com-os google-ben keres pl:) )

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12544) WonderCSabo válasza Apollyon (#12541) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A módszerem sajnos nem jó semmilyen FF3.7 - FF4pre verzióra sem, mert Nightly Tester Tools kieget használ, ami még nem jött ki FF3.7-re. (ami Minefield néven fut). Ez azért van, mert új kiegészítőkezelő van a Minefieldben, ami még nem végleges.

Steelmanus: Nem, nem megy Nálad a GPU gyorsítás, mert az AdBlock pont kilövi. Rakd fel ezt a dev verziót, ezzel már megy. Ezenkívül about:configban is be kell állítani a GPU gyorsítást, nem tudom, te megtetted-e. Itt le van írva. Ezzel a builddel megy.

(#12545) ngabor2


ngabor2
nagyúr

érdekes problémám van. egyszercsak kiírja a böngésző a tartalom felett, hogy kiegészítő szükséges, és ott a kiegészítő letöltése gomb. rákattintok, elfut 2x a csík, majd mondja, hogy nem talált megfelelő kiegészítőt. de hogy milyen nevű/típusú kiegészítőt keresett, azt nem lehet kiszedni belőle. valakinek valami ötlete nincs, hogyan lehetne ezt kideríteni?

(#12546) WonderCSabo válasza ngabor2 (#12545) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen oldalon?

(#12547) Matthewus válasza ngabor2 (#12545) üzenetére


Matthewus
őstag

Flash, Shockwave, Silverlight, Quick Time, Real Player, Media Player beépülő. Ezek a leggyakoribbak.

(#12548) ngabor2 válasza WonderCSabo (#12546) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy ajax chat-es oldalon.

Matthewus: ezek nagyrésze fenn van. de gondolom ezeket "megismerné".

(#12549) Matthewus válasza ngabor2 (#12548) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem volt olyan, hogy ezek közül nem ismert meg valamit, aztán úgy kellett próbálgatni, hogy mi kell neki.

(#12550) Steelmanus válasza Apollyon (#12543) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ohh.. igen ezt beneztem, bocsi' viszont eppen most szerettem volna feltenni a WonderCsabo cikkeben szereplo es linkelt Nightly Tester Tools 2.0.3 Add-on-t de a jelenleg 3.7.pre6-ra még nem engedi feltenni, elmentem a keszito weboldalara is ott is csak a 2.0.3 van.
Igy viszont nem tudom hogy mikent lehet feleroszakolni nem kompatibilis add-on-t, lehet elobb fel kellene tenni a pre5-ot feltenni az add-on-t majd frissiteni, lehet mindjart kiprobalom.

Szerk: Most latom hogy WonderCsabo valaszolt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.