Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) WonderCSabo válasza #27441408 (#12695) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Annyiféle verzió van már, hogy erre nem tudok mit mondani. Majd frissül végleges bétára, ha kijön.

Operában tudtommal nincs.
Viszont úgy tűnik, hogy ma csak a Fennecbe rakják bele (mobilos FF), szóval erre még várnunk kell. :(

Mennek a kiegek, ha about:config -ban csinálsz egy logikai (bool) változót, neve extensions.checkCompatibility.4.0b legyen, értéke false .

A Firefox 4 beta 1 nevezető build nem sokban tér el a "Minefield"től.

A 3.7 tuti nem írta felül az FF-et, mert az Minefiled néven futott.

Akkor Operához képest abszolút nincs lemaradva a Firefox

Pláne, hogy FF-ben már van GPU gyorsítás.

Viszont:

az FF JS motorja még mindig lassabb, de ha minden igaz elég gyors lesz a JagerMonkeyval
az FF elindulása még mindig lasabb, most a GPU gyorsítás miatt még jobban, ezen még faragni kell

Szóval azért vmiben még bőven le van maradva, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12702) Steelmanus válasza #27441408 (#12699) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csinaltal elotte mentest a 3.6.6-rol mint ahogy irtam regebben? Mert uninstallnal viszi ele a regebbi bongeszo profiljat, meg akkor is ha nem engeded neki hogy torolje a profilt.

Wondercsabo Koszi az infot, azt hittem hogy nem fog menni a extensions.checkCompatibility mod, mert pl a 3.6-ra attereskor sem fogadta el egybol ezt a majd kiprobalom.
Azt szeretnem kerdezni, hogy a fulanimaciot hol/hogy lehet kikapcsolni, mert kerestem Tab-ra animate szot beirva a config-ban csupan a Tab meretet allitottam at kissebre.

(#12703) #27441408 válasza Steelmanus (#12702) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem írtam akkor is hogy ilyennel nem matyikázok, de mint írtam most külön vannak. Ami plugin-t a mini field letiltott a FF-be mennek,

Egyébként a minifield megnevezés meddig lesz ?

(#12704) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12702) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A userChrome.css -hez kell hozzáadni ezt a 2 sort:

.tabbrowser-tab[fadein]
{ -moz-transition: none !important; }

Aztán mented a css-t, újraindítod az Fx-et.

silver star: LOL, azért olvasni tudni kéne... Nem Minifield, hanem Minefield, ami angolul aknamezőt jelent. Mindig az aktuális nightlykat hívják így, utalva a rengeteg bugra.

Azt is mondtam, hogy mindegyikkel mennek a kiegek, ha about:config -ban csinálsz egy logikai (bool) változót, neve extensions.checkCompatibility.4.0b legyen, értéke false .

[ Szerkesztve ]

(#12705) #27441408 válasza WonderCSabo (#12704) üzenetére


#27441408
törölt tag

azt már rég megcsináltam de akkor még nem írtad.

Egyébként feltettem 1 bétát és az már FF-ként azonosítja magát.

(#12706) WonderCSabo válasza #27441408 (#12705) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az még nem béta, csak prebéta. Igen, valóban FFnek hívják.

(#12707) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12704) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi szepen Ok.
Tovabbi szep estet.

(#12708) VGYke


VGYke
addikt

Bocsánat, hogy IE használóként ide pofátlankodom és a kérdésemre nem találom a választ (próbáltam ám csak lehet nem kitartóan!)
Kérdésem, xrvman kolléga kérdéséhez kapcsolódik, ugyan az a jelenség, csak IE esetén.
Ráadásul odáig jutottam, hogy ha a kedvencekből megnyitok valamit, akkor vagy az nyílik meg ami a mentett link, vagy pl. ez.
Keresek keresek én itt, de nem találok választ és erre a problémára csak ebben a fórumban akadtam rá, mégegyszer bocsánat a lehet off-ért :R

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#12709) Findzs válasza VGYke (#12708) üzenetére


Findzs
addikt

rakj fel firefoxot :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12710) WonderCSabo válasza VGYke (#12708) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézzed meg ezt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12711) BullZeye


BullZeye
veterán

Na berakták már azt csak tabot fagyasztós dolgot FFbe? :D

(#12712) pete_21 válasza BullZeye (#12711) üzenetére


pete_21
addikt

[link]
"Viszont úgy tűnik, hogy ma csak a Fennecbe rakják bele (mobilos FF), szóval erre még várnunk kell."

(#12713) BullZeye válasza pete_21 (#12712) üzenetére


BullZeye
veterán

?

(#12714) #27441408 válasza WonderCSabo (#12701) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem ez van fent.

De állítólag már vab b2-is, de ha rányomok a frissítésre azt írja hogy az enyém aktuális. Akkor ezeket még kézzel kell feltenni ? :U :F

(#12715) WonderCSabo válasza BullZeye (#12713) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az Electrolisys sajnos úgy tűnik, hogy csak a hónap közepe fele jön.

silver star: Azért írja, mert ebből nincs újabb verzió. Ez egy sima mozilla-central build, amit fogtak és átneveztek FF-ra és a logóval fordították. A mozilla-central trunk buildek ennél már újabbak. De ez nem is fog frissülni, amig nem lesz újabb FF prebéta, vagy ki nem jön a végleges.

Itt egy kis CSS az átlátszó böngésző eszköztárhoz.

#navigator-toolbox > toolbar:not(:-moz-lwtheme)
{ -moz-appearance: none !important;
background-image: none !important;
background: none !important; }

#navigator-toolbox, #TabsToolbar, toolbar
{ border: none !important; }

[ Szerkesztve ]

(#12716) #27441408 válasza WonderCSabo (#12715) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tudsz olyat linkelni ami frissül magától ?

Eléggé operás beütése van, szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#12717) WonderCSabo válasza #27441408 (#12716) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A mockup már jóval az ilyen kinézető Operák előtt kijött. Szóval nem másolták, sőt ennyi erővel az Opera másolta le az FF dizájntervét.
Egyébként alapból ilyen, nem átlátszó.

Hourly buildek nem frissülnek óránként, csak naponta. De jó is ez így, felesleges óránként frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12718) #27441408 válasza WonderCSabo (#12717) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem is óránként akarom....

Csak azt szeretném hogy updatelje magát mindig, aztán tőlem az lehet hetente is csak keressen nekem frissítést és ha van tegye fel.

köszi.

Neked win7-en készült a kép és ott más mint XP-n ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#12719) WonderCSabo válasza #27441408 (#12718) üzenetére


WonderCSabo
félisten

XP-n nem lehetnek a tabok még a title baron, és ugye nincs aero se. Ilyen lesz XPn.

(#12720) dqdb válasza WonderCSabo (#12719) üzenetére


dqdb
nagyúr

XP-n nem lehetnek a tabok még a title baron.
Ebben biztos vagy? A mockupokon látható narancssárga Firefox gomb miatt muszáj volt nekik megírni az NC kirajzolást XP-n is (az átlátszóság miatt némileg különbözik a kód a Vista/W7 párostól), akkor pedig a tabokat is berakni mellé már minimális munka.

Ha a mondatod a jelenlegi állapotra vonatkozik, ami még változni fog, akkor a kérdésemet tekintsd semmisnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12721) HZoli87 válasza WonderCSabo (#12719) üzenetére


HZoli87
veterán

Menüsor alapból kivan kapcsolva? Ha igen, akkor a könyvjelzőket hogy lehet így elérni? Operánál hasonló a helyzet, ott kilehet tenni egy ikont, amire rákattintva lenyílnak az elmentett oldalak.

------

Közben lehet hogy megtaláltam. :F

[ Szerkesztve ]

(#12722) BullZeye válasza HZoli87 (#12721) üzenetére


BullZeye
veterán

Engem pont ez az ikon idegesít, mert ebben semmi nincs ami nekem kéne, cserébe sok helyet foglal, és hülyén néz ki, ha kirakom a szokásos "könyvjelző eszköztár ikonját". Mert akkor ez az ikon is odaterem :D

(#12723) HZoli87 válasza BullZeye (#12722) üzenetére


HZoli87
veterán

Azért nem foglal olyan sok helyet el. :) De még mindig nem kaptam megerősítő választ, hogy ez az ikon az aktuális könyvjelzőket tartalmazza vagy nem?

Megtaláltam a választ: :)

[ Szerkesztve ]

(#12724) HZoli87 válasza HZoli87 (#12723) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak nem úgy működik, mint Opera esetében, oldalra nyitja meg a könyvjelzőket. :(
(FF 3.6.6)

[ Szerkesztve ]

(#12725) HZoli87


HZoli87
veterán

A 4-es változat felülírja a stabil verziót (3.6.6) amikor telepítem, vagy mellé telepíti? Szeretném kipróbálni, de a jelenleg stabilan működő változatot szeretném megtartani változatlanul.

(#12726) #27441408 válasza HZoli87 (#12723) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen.

Azok vannak benne .

Nekem most a Minefield mellé került.

De majd a szakik megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#12727) BullZeye válasza HZoli87 (#12725) üzenetére


BullZeye
veterán

tölts le ZIPeset és akkor nem kell telepíteni, és oda rakod ahova akarod, de a profilt akár szét is cseszheti, úgyhogy új profilt használj
(firefox.exe -profil akármimás)

(#12728) HZoli87 válasza BullZeye (#12727) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, így működik frankón. :K

(#12729) vante válasza HZoli87 (#12723) üzenetére


vante
aktív tag

Ilyet hogy lehet, hogy a Kezdőlap ikon (kis ház) fent van a tab-ok mellett, balra?

(#12730) BullZeye


BullZeye
veterán

Annó úgy emléxem, hogy firefox 3nál emlegettek videókban egy olyat, hogy most már nem kell tallózni, ha képet akarok feltölteni képfeltöltőre, hanem elég csak behúznom (dragn&drop) a kis boxba, és már ott is van, hogy c:\képek\akármi\valami.png.

Ezt én valahogy kikapcsoltam, vagy nincs is benne, esetleg erre van valami kieg?

(#12731) WonderCSabo válasza dqdb (#12720) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, azért írtam, hogy még, mert még nem implementálták. De lesz, természetesen.

HZoli87: Alapból nincs elrejtve a menüsor, el kell rejteni, és akkor lesz helyette FF app button. De Alt megnyomására előjön elvileg. Ha meg nem, akkor Hide Menubar kieggel.

vante: Ahogy a fáljmévben is írva van, ez csak egy mockup, még nincs is belerakva a nightlykba se. Viszont asszem a Strata40 és Stratabuddy addonok csinálnak ilyet.

Meg van hozzá usercss is gondolom.

BullZeye: Ez csak akkor megy, ha a weboldal is támogatja. Pl. a Gmail igen.

[ Szerkesztve ]

(#12732) HZoli87 válasza vante (#12729) üzenetére


HZoli87
veterán

Gondolom oda teszi alapból a 4-es későbbi (végleges) verzióinál, ha a menüsor kivan kapcsolva és a fülek felülre vannak helyezve.

[ Szerkesztve ]

(#12733) Matthewus


Matthewus
őstag

A Safari 5 Reader-hez hasonló Firefox add-on: Readability
Van telepítős változat is:[link]

(#12734) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na az Electrolisys kijött, egyelőre csak Fennecbe, sajnos. Mindenesetre sokkal korábban, mint írtam.

Nézzétek mennyi bugot javítottak vele kapcsolatban... (zöld)

(#12735) #27441408 válasza WonderCSabo (#12731) üzenetére


#27441408
törölt tag

Csak normál tehát nem full screnn-en jön elő alt-ra

De jobb gomb a home gomb ikonon vagy valamiken és előszedhető. Ki kell pipálni azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#12736) WonderCSabo válasza #27441408 (#12735) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ezt mondtam, hogyha a menüsorra jobbgombbal kattintasz, kipipálod a menüsort akkor előjön helyette a Fx gomb. De ha Hide menubart felrakod, akkor Alt megnyomására ideiglenesen visszajön a menüsor is.

(#12737) #27441408 válasza WonderCSabo (#12736) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link] Az SG-n volt belinkelve állítólag kompatibilissé tehetők a kieg-ek.

Szerinted is ?

Más, engem nagyon óvnak még e verzió használatától meg úgy az átlag felhasználót általába. Neked erről mi a véleményed ?

Nem értem én a 6-os DEV Chrome-al is megvagyok egyszer omlott össze azt kész pedig az is volt fő böngésző. A 10.6-os opera is meg a 3.6.4-es FF is (erről tudsz is :) ) mégse vettem észre hogy kísérleti példányok . Valóban ennyire kell óvni ezektől mindenkit ?

Most a 4-esnél is csak annyi van hogy a frissítést még mindig nem értem azt kész ettől még elvan kellemesen mint elsődleges böngi.

(#12738) WonderCSabo válasza #27441408 (#12737) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A FF.3.6.6 van már, és végleges, az Opera 10.6 is végleges ma jött ki.

Igen, óvni kell nightlytól az átlagusert. Ő nem kisérletezni szeretne, csak használni, de akkor gyorsan és biztosan. Még a béták is gázosak, nemhogy ezek a nightlyk. A mostani FF nightlykban rengeteg a bug, egy átlaguser megőrölne tőle. Iszonyat lassan indul. És nem lehet tudni, mikor milyen probléma lesz vele. Az átlaguser véglegest használjon.

Megnézem ezt a kiterjesztést, de sztem felesleges és csodát nem tehet. Elég beállítani az about:configos változót azt kész.

Most nézem, hogy 2009 decemberebn frissült. Ebben az esetben ez a kieg egyáltalán nem jó semmire, max annyit tud amit az about:config, meg egyéb kis dolgok, mint az installálásnál visszaszámlálás kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#12739) pete_21 válasza WonderCSabo (#12734) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor még egy ideig csak a mobilos verzióban lesz benne?
Nem tudom, én a linken nem találok mobilos verzióra utalást. Vagy itt csak közzéteszik a fejlesztés állapotát, de még egy darabig nem építik bele?

(#12740) #27441408


#27441408
törölt tag

Van FF-re olyan gyorshivó mint amilyen a Safari-ba van ,?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#12741) pete_21 válasza WonderCSabo (#12738) üzenetére


pete_21
addikt

Betak nálam elég szépen, és általában hibamentesen mennek. 3-asból is egy későbbi betat használtam, aztán meg RC-ket is talán végig. 3.1-ből is már Beta 1-et, aztán a későbbi betakat is, amik már ugye 3.5-ös verziószámot kaptak, de nem volt velük gond. Bár nem kísérletezek velük, meg semmi komolyat nem csinálok velük, és fagyni se nagyon fagytak.
Ellenben a mostani 3.6.3-aztán 3.6.4-es jópárszor kifagyott. Bár az is igaz, hogy most sokszor 20+ tab van megnyitva. Gondolom ez is közrejátszik.
De ha az electrolisys-t beépítenék, akkor a fagyások jóval észrevétlenebben lehetnének. :U

[ Szerkesztve ]

(#12742) WonderCSabo válasza pete_21 (#12739) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, itt a trunk buildre vonatkozó összes dolgot beleírják. A trunk pedig tartalmazza az összeset, úgy mond.

Igen, egy ideig csak a mobilos nightlyjában lesz benne.

pete_21: Az a 3Ds csicsás cucc? Mán akkor is volt, amikor Safariban nem is volt.

Ha az e10s-t beépítik, olyan durva fagyások lesznek, h. nem igaz. Persze majd ha megcsinálják, akkor a nagyon fasza lesz. Egyébként meg hogyne vennék észre, h. meghal egy fülük?

[ Szerkesztve ]

(#12743) #27441408 válasza WonderCSabo (#12742) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi. :C

(#12744) pete_21 válasza WonderCSabo (#12742) üzenetére


pete_21
addikt

A 3D-s csicsás cuccot nem én kerestem. :B Csak megtévesztő, mert mindkettőnknek ugyanaz az avatarja :D
Az e10s az electrolisys?
Mármint persze észreveszik, csak kevésbé lesz majd észrevehető. Pl. ha most nekem egy 25 tabos Firefox omlik össze, akkor ha újra megnyitja, azért tekeri a winyót, meg kell várni, mire betölti az összes oldalt újból. Ha csak 1 tabot kell majd újratölteni, az azért elenyészőbb lesz. ;)

(#12745) WonderCSabo válasza pete_21 (#12744) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen.

silver star: Nm.

(#12746) #27441408 válasza WonderCSabo (#12745) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem veszi be a Minefield , megcsináltam azt a mahinálást amit írtál, van tipped ?

Még 1 kérdés bocsi :B . Kezdő lapnak be lehet állítani ?

[ Szerkesztve ]

(#12747) WonderCSabo válasza #27441408 (#12746) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megy mint állat. Rakd fel, indítsd újra az FF-et, aztán a Fox tab beállításaiban kapcsold be a Top sitest.

Még 1 kérdés bocsi :B . Kezdő lapnak be lehet állítani ?

Persze. A kezdőlapot állítsd be üres URLnak.

[ Szerkesztve ]

(#12748) #27441408 válasza WonderCSabo (#12747) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem semmilyen állat módon nem ment de akkor prószálkozok.

köszi :C .

Ez lassítja a FF-t ?

Most a stabilon vagyok azon próbálgatom vagy a kieg lassítja vagy annyival gyorsabb a 4-es ? (és vissza kell szokni)

[ Szerkesztve ]

(#12749) WonderCSabo válasza #27441408 (#12748) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Újraindítottad? Lassítja hát, mert flashes, így hiába gyors az FF, IEn is ilyen lassú lenne.

Ugye beraktad azt a kulcsot az about:configba?

[ Szerkesztve ]

(#12750) #27441408 válasza WonderCSabo (#12749) üzenetére


#27441408
törölt tag

Persze.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.