Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) #27441408 válasza Steelmanus (#12849) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nincs Minefield-em :U . (leszedtem majd a stabil FF-t is újra tettem )

HZoli87

Akkor ez már FF néven van ugye ?

Lehet hogy hülyeség de a magyar nyelvű béta oldalon semmi nincs kinnt. Nem lehet hogy mostanság pakolják fel a magyar 4-est ?

[ Szerkesztve ]

(#12852) HZoli87 válasza #27441408 (#12851) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, ez már Firefox néven fut, gondolom kicsit később bővülni fog az elérhető nyelvi verziók.

(#12853) #27441408 válasza HZoli87 (#12852) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen látom feltettem én is. Látványosan gyorsabb..

A kiegjeim nem mennek :O de a másik stabil elindítja őket szóval ha kellenek.....

A helyesírás ellenőrzőt hol vehetem ki ? Angolba felesleges.

A jobb felsőbe mi az a feedback.

[ Szerkesztve ]

(#12854) Matthewus


Matthewus
őstag

Hát ennek a bétának így nem sok értelme van szerintem. A hardveres gyorsítás nincs benne engedélyezve, nincs electrolysis, se új javascript motor. Plusz a GUI se végleges. Plusz a tabok is túl nagyok.

(#12855) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok,
frissítettem az FF 3.6.6-ra és most sokszor száll el a róka a következő üzenettel

Van valakinek ötlete/megoldása, hogy ne így legyen?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#12856) dqdb válasza csferke (#12855) üzenetére


dqdb
nagyúr

1. frissíts Flasht a legutolsó 10.1-es változatra
2. nézd meg, nem pakolta-e a vírusirtód/tűzfalad karanténba a plugin-container.exe-t

Steelmanus: az about:config alatt nézd meg az app.update.channel értéket. Tippem szerint ez nála XP-nél ez beta lesz, Windows 7 alatt pedig release.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12857) Zoli bácsi válasza dqdb (#12856) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az utólsó 2 verzió óta jelentkezik az az állandó hiba, hogy egyszercsak nem reagál semmire a firefox. Nem lehet vele semmit csinálni, de a számítógép működik. Ilyenkor vagy türelmesen vár az ember, és kiírja egyszercsak hogy a flash player összeomlott, vagy nyomok egy ctrl-alt-del-t, és a feladatkezelőben kilövöm ezt a plugin-container.exe-t, akkor azonnal megy tovább a böngésző, a fentebb már leírt hibaüzenettel. Legújabb Firefox, legújabb Flash player. Olyan sűrűn előjön a hiba, hogy bár a megjelenése óta Firefoxot használok, most elgondolkodtam a váltáson.
Már leszedtem minden plugint, kiterjesztést, majd uninstalláltam a Firefoxot, és újraraktam. Akkor is csinálja.
Látom más is szív vele. :W

(#12858) #27441408 válasza Matthewus (#12854) üzenetére


#27441408
törölt tag

Pont ezért beta..... . Ezért van hogy csak a tesztelők meg a fanatikusok teszik fel. :C

Másoknak nem is igen ajánlottak a béták.

Az ikonok nekem pont akkorák mint a másikba.

A beállításokba lehet őket kisebbre venni a nagyról.

[ Szerkesztve ]

(#12859) dqdb válasza Zoli bácsi (#12857) üzenetére


dqdb
nagyúr

Neked is ugyanazt tudom mondani: nézd meg a vírusirtód és tűzfalad szabályrendszerét, nem blokkolja-e a plugin-container.exe-t. Ennek a folyamatnak (ami a Firefox pluginjeit futtatja) ugyanolyan jogosultságokkal kell rendelkeznie, mint magának a firefox.exe-nek.

Ha valami proaktív védelem keresztbe tesz az IPC-nek a két folyamat között, akkor keletkezhet mindenféle parajelenség, mint:
1. nincsen hang Flash alatt
2. összeomlik a plugin-container.exe
3. Firefox timeout
4. nem mennek a pluginek, és emiatt szép mellékhatások (például freemailen nem tudsz levélhez fájlt csatolni)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12860) temes69


temes69
aktív tag

sziasztok!
olyan problémám van, hogy pár weboldal nem jeleneik meg rendesen. fehér alapon lista szerűen jönnek be. pl: origo. ez miért van? frissítettem újabb ff-re(3.6.6) de ugyanolyan maradt minden....

(#12861) csferke válasza dqdb (#12856) üzenetére


csferke
senior tag

Sajnos maga a Mozilla is szépen írja a honlapján

[link]

csak sajnos :(( hátrafelé sült el az összeomlás-védelem módosítás :F

[ Szerkesztve ]

(#12862) #27441408


#27441408
törölt tag

A streamelt videókat hova menti el a FF? Állítólag miközbe betölt le is tölti a számítógépemre tehát elvileg utánna a saját értelmezésem szerint bármikor megnézhetem hisz le (is) töltötte, de hova menti el?

pl a youtube, vagy bármi mást amit néztem rajta online .

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12863) Brutforsz válasza canniball (#12828) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Arra gondoltam, hogy a probléma forrása az lehet, hogy a honlap üzemeltetői megváltoztatták a beléptetőrendszert (például az e-onnál folyton variálnak, mint zsidógyerek az üres boltban), amely mostmár tiltójelet küld a böngészőknek, hogy ne mentsék a bejelentkezési adatokat, illetve ne használják a már mentetteket.

Ha kipróbálod a linkelt módszert, és az sikerre vezet, akkor helyesen tippeltem. A SecureLogint nem ismerem, ezért az elállítódással kapcsolatban nincsen ötletem.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12864) #27441408 válasza #27441408 (#12862) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azt hiszem megvan. :U

(#12865) canniball válasza Brutforsz (#12863) üzenetére


canniball
nagyúr

"Arra gondoltam, hogy..."
Az eszembe sem jutott hogy az oldalt is megváltoztathatták ilyen szempontból, mégis csak egy szolgáltató nem egy bank...
Kipróbáltam a javaslatod, sajna nem segített: meg sem kérdi hogy mentsen-e. :(
(Btw. nincs valami olyan progi mint a notepad, de szépen tudja tördelni a sorokat?)

"A SecureLogint nem ismerem, ezért az elállítódással kapcsolatban nincsen ötletem."
Nem a SL elállítódására gondoltam, hanem a FF-éra.
Amúgy a kieg. csak annyit csinál hogy az ikonjára kattintva azokon az oldalakon ahol van user-pass beírja őket a boxba aztán elküldi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12866) Brutforsz válasza canniball (#12865) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Belenéztem az oldal forrásába, szerintem azért nem menti a böngésző a bejelentkezési adatokat, mert azok nem a szokásos – felismerhető névvel ellátott – módon szerepelnek, így csak mezei űrlapként bánik velük (ez lehet egyébként az a változás, amiről írtam).

Olvastam, hogy használsz űrlapkitöltőt, én a FormFillerrel próbálkoztam, és az (mentés után, természetesen) parancsra benyomta a név-jelszó párost.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12867) #27441408


#27441408
törölt tag

(#12868) canniball válasza Brutforsz (#12866) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez megoldotta, köszi! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12869) Sweet Lou 6 válasza #27441408 (#12867) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Persze mikor kijött a Chrome, az nem volt "Opera-szerű". No comment, megy a user-hülyítés ezerrel...

sweetlou6.wordpress.com

(#12870) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#12869) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

sorry, rossz helyre ment

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#12871) pete_21 válasza Steelmanus (#12844) üzenetére


pete_21
addikt

Ahogy már írta dqdb kolléga is, ez amiatt van, hogy a FF 3.6.7 még csak kiadásra jelölt tesztverzió. Ezt XP-n azért találja meg, mert oda a Firefoxból először nem egy véglegest raktatok fel, hanem tesztverziót (Beta, de asszem RC is lehetett). Így ez a Firefox frissítésként a tesztverziókat is keresi.
Amit a W7-re tettél fel, az már egy végleges kiadás volt, így az csak a véglegeseket fogja megtalálni frissítésként.

(#12872) pete_21 válasza #27441408 (#12867) üzenetére


pete_21
addikt

"Szintén a Google böngészőjének megoldásának hatására a frissítés és megállítás gomb egybeolvadt..."
Csakhogy a végleges mockupban már a frissítés, ugrás, leállítás is egyben lesz. Na az már nem lesz Chrome-szerű, szóval nem kell rinyálni.

"Egy másik terület, ahol a böngésző a Chomre-tól igyekszik trükköket ellesni, az oldalak renderelésének sebességérzete."
Nehogymár baj legyen, hogy a FF is gyorsítja az oldalak betöltési sebességét...

Amúgy ez mit takar?:
"az egy oldalon található linkek látogatottsági előéletének kikeresésének aszinkron végzése"
Azt, hogyha pl én a prohardver.hu-n vagyok, és onnan általában a Fórum menüpontra kattintok, akkor a prohardver.hu látogatásánál ő már elkezdi betölteni a Fórum oldal elemeit? Gyorsítótárból is, meg netről is elkezdi tölteni?

(#12873) leviske válasza HZoli87 (#12836) üzenetére


leviske
veterán

Nálad miért nem esik szét a Firefox gomb használatától a mittoménmilyensáv (ahol ki lehet lépni, meg le lehet tenni kicsibe :DDD )?

(#12874) kw3v865


kw3v865
senior tag

Nálatok frissült már a 4.0b2pre a beta 1-re? Nálam nem talál új verziót az automatikus frissítés. Vagy külön le kell tölteni?

(#12875) pete_21 válasza kw3v865 (#12874) üzenetére


pete_21
addikt

A többiek kijavítanak majd, ha tévedek, de szerintem a b2pre soha az életben nem fog neked beta1-re frissíteni, mert amid van, az a beta 2 előzetese. Szóval ez majd csak a beta 2-re frissít. ;)

(#12876) HZoli87 válasza leviske (#12873) üzenetére


HZoli87
veterán

Dobj egy képet róla, mert hirtelen nem tudom mire gondolsz. :D

(#12877) pete_21 válasza HZoli87 (#12876) üzenetére


pete_21
addikt

Szerintem a címsorra gondol. :)

(#12878) Steelmanus válasza dqdb (#12856) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na most tudtam gep ele ulni, igen igazad van a app.update.channel XP alatt Beta erteken van most eppen az alol irok XP-alol.

pete_21 Teljesmertekben igazad van.

silver star WonderCsabo ebben a hsz-ban leirta hogy mit kell beirni az about:configba.
szoval:
Mennek a kiegek, ha about:config -ban csinálsz egy logikai (bool) változót, neve extensions.checkCompatibility.4.0b legyen, értéke false

[ Szerkesztve ]

(#12879) BullZeye


BullZeye
veterán

Ebben az új bétában ki lehet kapcsolni a Cleartypeot hardveres gyorsítás bekapcsolása mellett? :S

(#12880) pete_21


pete_21
addikt

Egyébként a hardveres D2D gyorsítás hoz szemmel látható változást? És ha igen, akkor gyorsabb is a renderelés, meg szebb is?

(#12881) attiati


attiati
veterán

Mitől lehet, hogy mozilla + gmail kombónál mikor a beérkező levelek olvasására kattintok, akkor leakad ott, hogy olvasás, kurzor alakja se változik utána.

Átmegyek a kimenő levelekre, az ok. Vissza a bemenőkre, megint leakad. Operával jó a gmail.

(#12882) #27441408 válasza Steelmanus (#12878) üzenetére


#27441408
törölt tag

A pre beta-ba nem sikerült. :U

Egyébként a véglegesbe is jó lesz ez a trükk? Mert ugye ki tudja hogy a kig-ek milyen ütembe frissülnek, és sokaknak van ami fontos. (már előre látom hogy sokan a nem kompatibilis kieg-ek miatt nem fognak a 4-re váltani. Tudom elvileg a kieg-ek is frissülnek de ki tudja mikor meg meik.)

[ Szerkesztve ]

(#12883) #27441408 válasza Steelmanus (#12878) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link] ez a kieg. nekem azzal a trükkel sem működik a 4-esbe. :U

(#12884) Matthewus válasza BullZeye (#12879) üzenetére


Matthewus
őstag

Én úgy láttam, hogy se a DirectWrite se a D2D nem volt engedélyezve. A Cleartype az a Windows saját fontrenderelője.

(#12885) Matthewus válasza #27441408 (#12882) üzenetére


Matthewus
őstag

Ahogy már írtam, sok add-on nem működik bizonyos módosítások miatt, úgyhogy a trükközéssel sem biztos, hogy menni fognak. Frissíteni kell a kiegeket, és ezzel egyidőben remélem, hogy megcsinálják a nagy többségüket úgy, hogy újraindítás nélkül legyenek használhatóak.

(#12886) #27441408 válasza Matthewus (#12885) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor várok. És nem buherálok. köszi.

Bár elvileg ha besrteamel-em a videot filmet vagy bármit azt a cache-.ből is ki lehet horgászni FF-nél is ergó máris letöltötte.

nem ? :U

gondolom nincs ez másként a 4-nél sem.

[ Szerkesztve ]

(#12887) Steelmanus válasza #27441408 (#12886) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

En a "sima" 4.0 Beta1-et tettem fel tudod ami mar kijott letoltheto allapotban, am meg csak meg angol nyelven, szoval abban a legtobb altalam hasznalt kieg mukodik de pl azmit linkeltel az biztos nem sot a Flashgot sem amivel szinten lehetne leszedni videot, dehat ez meg ugye messze van a veglegestol, mint ahogy Matthewus Tarsunk is irta.
Regebben irtad hogy nem tudsz angolul, Dehogy nem! :D
BullZeye linkelte a Inline ezt a kieget tedd fel nagyon jo! A kieg beallitasanal allitsd at az erteket 5000-re, alul pedig valaszd ki a magyar nyelvet, igy ha kijelolsz valamit egy kulon kis ablakban mutatja a Google fordito segitsegevel magyarul, sokszor jol megnevettet mert hat nem konnyu a magyart forditani, de a lenyeget kilehet belole erteni. Ha nem nem akarod hasznalni mert joparszor zavaro akkor van ikonja alul rakatt kekrol atvalt sargara es akkor nem fordit.

(#12888) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jah, a bétában alig van vmi belerakva, felesleges volt így kiadni.

(#12889) #27441408 válasza Steelmanus (#12887) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem is a rendes beta van a hivatalos honlapról. .

Ilyen kieg-et már én is láttam, de ha épp annyíra szeretném hogy magyar legyen akkor Chrome-t nyomok abba benne van a fordító gép. Azért köszi.

WonderCSabo

Már rengetegen várták és ezt a mozilla is tudta, okosabb szerintem is hogy így kiadták azt nesze nektek nézzétek legyen, mint a gondolom állandó nyaggatás tűrése.

[ Szerkesztve ]

(#12890) leviske válasza HZoli87 (#12876) üzenetére


leviske
veterán

Ezt látom és ezt hiányolom. :))

(#12891) BullZeye válasza #27441408 (#12889) üzenetére


BullZeye
veterán

Arra biza tökéletes volt a prebéta is, ez így semmivel sem jobb mint a prebéta, csak nem pre, hanem béta -_-

(#12892) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12888) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!
Viszont a 4.0 B1-ben bekapcsolt FlashBlock mellett is megy mar a GPU gyorsitas az Altalad regebben belinkelt teszt oldalon, persze a grafikai megjelenites meg boven nem jo, de sebaj majd reszelik azt meg.

[ Szerkesztve ]

(#12893) HZoli87 válasza leviske (#12890) üzenetére


HZoli87
veterán

Na, így már értem hogy mit hiányolsz. Elég érdekes hiba, de már más is panaszkodott rá. Nálam rendesen működik.

(#12894) Steelmanus válasza #27441408 (#12889) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat Te tudod, nalam a Chrome nem nyero ki van tiltva a geprol :D viszont 5000 karakter mar eleg sok ahhoz hogy valamit ertelmezni tudjunk, es en azert nem nyitnak meg kulon megegy bongeszot. WonderCsabo regebben ajanlott egy masikat is a neve Google Translator_46308-latest.xpi az viszont csak 1100 karakterig fordit es a legujabb 1.05 nem is igazan jol sikerult, ezert mertem ajanlani a masikat. Mellesleg ugyanazt a forditomotort hasznalja tehat azert hogy ket bongeszo fusson egy angolszoveg forditasaert en "pazarlasnak" tartom :)

(#12895) BullZeye


BullZeye
veterán

Már egyszer beírtam, Inline Translator, 4.0án tökéletesen működik, 5k karakterig fordít, és minimalista designja van.

(#12896) #27441408 válasza Steelmanus (#12894) üzenetére


#27441408
törölt tag

Bocsi én nem vagyok tagja a fújj a GOOGLE ellopja az adaimat viszketést kapok tőle takarodjon a világból ki van tiltva a gépről klubbnak... :U

Én szeretni a Chrome-t egyetlen oka hogy még nem áltam rá teljesen hogy nem tudom hova cacheli a dolgokat és megstreamel-t (és már ugye letöltött ) videókat hogyan halászhatnám elő. Amint rájöttem valszeg váltok. (bár ez nagyban függ attól is milyen lesz a FF4)

[ Szerkesztve ]

(#12897) leviske válasza HZoli87 (#12893) üzenetére


leviske
veterán

Hmm... Akinek nem jön elő a hiba, azoknak mind ForceWare-re van szükségük, míg akiknél előjön azoknak Catalyst-ra?

Vagy van itt Radeon tulaj is, akinek nem jön elő ez a hiba FF4béta 1 alatt?

(#12896) silver star: Javalsat: Ha áttérsz Chrome-ra, akkor legalább hetente csinálj a könyvjelzőkről backup-ot és készülj fel rá, hogy néha egy-két dolgot újra be kell állítani.

(A 2 óta próbálgatom a Chrome-ot, volt, hogy több hónapra átálltam, de gyakran előjött ilyen kisebb/nagyobb hiba, úgy random. Persze lehet, hogy én csesztem el valamit mindig. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#12898) #27441408 válasza leviske (#12897) üzenetére


#27441408
törölt tag

Az megeshet mert én elég régóta használom, volt mikor 1 hónapig is talán elsődleges volt és soha semmi ilyen nem volt vele , mindig minden könyvjelző megvolt/van.

(mielőtt bárki megkérdezné miért nem azt használom, leírom azért mert a FF-hez van a már linkelt DownloaderHelper ami leszedi nekem a videókat, és nem szeretnék mindig Chrome mellé FF-t is nyitni ha le akarok szedni valamit, ergó egyszerűbb akkor már a FF elsődleges használata)

[ Szerkesztve ]

(#12899) BullZeye válasza leviske (#12897) üzenetére


BullZeye
veterán

Catalyst 10.6, HD4890-el semmi ilyesmit nem tapasztaltam w7 x64-en.

(#12900) WonderCSabo válasza BullZeye (#12899) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egyáltalán nem függ a hardvertől. Ismert bug, már javítják.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.