Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Brutforsz válasza #40835072 (#12400) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

„Az Internet Explorer az Előugró ablakok blokkolási beállításai párbeszédpanelen speciális beállításokat kínál a szolgáltatáshoz. A beállítások megjelenítéséhez kattintson az Internetbeállítások párbeszédpanel Adatvédelem fülére, majd az Előugró ablakok blokkolása csoportban a Beállítások gombra kattintva nyissa meg az Előugró ablakok blokkolási beállításai párbeszédpanelt. Az alábbi lehetőségek közül választhat:

– Engedélyezni kívánt webhely címe: Írjon be egy URL-címet, majd a Hozzáadás gombra kattintva vegye fel a helyet az Engedélyezett webhelyek listára. A listába felvett webhelyek megnyithatnak előugró ablakokat...”

üdv,

moonman2 :)

Egyébként a Firefox telepítéskor rákérdez, hogy kívánod-e a cuccaidat IExplorerből importálni, gondolom, ezek szerint képes rá.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12402) #40835072 válasza Brutforsz (#12401) üzenetére


#40835072
törölt tag

köszönöm! :R

(#12403) Brutforsz válasza BullZeye (#12397) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Világos a problémád, ilyenbe én is rendszeresen belefutok, de eddig nem lépte át az ingerküszöbömet, ezért nem foglalkoztam vele.

A jelenségnek szinte biztosan az az oka, hogy a szerver a tulaj balfékségéből vagy akaratából eredően rossz MIME információt küld az adott állományról, így a böngésző nem tudja azonosítani, hogy az valóban pl. egy avi videófájl, hanem úgy értelmezi, hogy egy ismeretlen, avi kiterjesztésű bináris állomány, s így nem hajtja végre az előbbiekre érvényes műveletet.

A megoldás például az lehet, hogy a mimeTypes.rdf fájlba teszel egy olyan bejegyzést, amely a kérdéses hibás MIME+kiterjesztés párost kezeli.

tankagogy: Szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12404) BullZeye válasza Brutforsz (#12403) üzenetére


BullZeye
veterán

Értem, de mégsem.

Mi van akkor, ha az adott fájltípus már bent van a mimetypes.rdf-be, de a szerver tulaj balfék.
Honnan tudom megállapítani, mint hozzá nem értő, hogy milyen MIME+kiterjesztés párost rakjak be?

Meg pl azt se értem, ha nekem AVI fájl kell, akkor mit írjak be?

pl ZIP fájloknál ilyen
<RDF:Description RDF:about="urn:mimetype:handler:application/zip"
NC:alwaysAsk="false"
NC:saveToDisk="true">
<NC:externalApplication RDF:resource="urn:mimetype:externalApplication:application/zip"/>
</RDF:Description>

akkor copy pasteljek be egy ilyen kódot?
<RDF:Description RDF:about="urn:mimetype:handler:application/avi"
NC:alwaysAsk="false"
NC:saveToDisk="true">
<NC:externalApplication RDF:resource="urn:mimetype:externalApplication:application/avi"/>
</RDF:Description>

meg még 1 ilyet
<RDF:Description RDF:about="urn:mimetype:application/avi"
NC:fileExtensions="avi"
NC:description="Avi file"
NC:value="application/avi"
NC:editable="true">
<NC:handlerProp RDF:resource="urn:mimetype:handler:application/avi"/>
</RDF:Description>

meg még 1 ilyet is:
<RDF:li RDF:resource="urn:mimetype:application/avi"/>

Vagy nem elég átírogatni simán? :D

(#12405) egykori válasza WonderCSabo (#12394) üzenetére


egykori
őstag

Éppen ezért, és az eddigi tapasztalatink miatt elsősorban magamnak, de Neked is, Steelmanusnak is és mindenkinek azt ajánlom, hogy csak óvatosan az optimizmussal - a 4-est illetően! :K

(#12406) WonderCSabo válasza egykori (#12405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a többi dolgot beleteszik, akkor is jó lesz. Egyébként nem mondta senki, hogy a véglegesben nem lesz benne.

(#12407) scope2007


scope2007
addikt

hali!
láttam írtátok hogy a jDownloader remek kis progi... sajna a honlapja nem jön be..
de azért sikerült leszednem máshonnét... telepítettem... elindítottam és be is hozta a javat hogy kell neki, az is megvolt.. betöltő képernyője is betöltött, de azóta semmi... az ikonjára is hiába kattintok nem indul el.. a folyamatoknál nem fut ilyen néven...

tudjátok mi lehet a hiba?
flashgot kiegészítő már fent van FF-hez...

eddig a downthemall letöltésvezérlőt használtam.. érdemes lenne működésre bírnom a jdownloadert? vagy downthemall is hasonló jó?

thx :D :R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12408) colos@@


colos@@
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne, hogy van-e rá arra mód, hogy a mozillában böngészet oldalakat az előzményekből ne lehessen kitörölni esetleg be se lehessen lépni oda
Válaszokat előre köszönöm

(#12409) WonderCSabo válasza scope2007 (#12407) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem rakd fel a hivatalos oldalról. A folyamatok között javaw néven találod meg.

colos@@ Csinálj külön profilokat, és a sajátodat védd le mesterjelszóval.

(#12410) colos@@ válasza WonderCSabo (#12409) üzenetére


colos@@
csendes tag

WonderCSabo: Mesterjelszót ha csinálok akkor csak az elmentett jelszavakat védem le, vagy nem? Előzményekbe ugyanúgy betudok lépni és megnézhetem őket hol jártak előzőleg. Nekem a célom az lenne, hogy oda se lehessen belépni vagy ha már belép akkor ne tudjon módosítani ott semmit, tehát ne töröljön semmit

(#12411) BullZeye


BullZeye
veterán

WonderCSabo:
Ennél a scriptnél: http://userscripts.org/scripts/show/33042

neked sikerült kiszedni teljesen a Media Resizer-t? :D Úgyhogy felül ne is akarjon ilyeneket kiírni:
media_resizer => ReferenceError: media_resizer is not defined

:)

tetszik ez a plugin, de 7k+ sorból áll, és tele van fölösleges dolgokkal ...

51235135135 dolog közül amit tud, össze vissza ennyi kellene:
user channeleken IS 720p-be játszon le, és ha megszakad a letöltés, indítsa újra netstreamet automatikusan .... -.-

(#12412) WonderCSabo válasza BullZeye (#12411) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt én nem is próbáltam, csak a Youtube HD ultimatet? Ez tudja a /user oldalon is a HDt berakni?

colos@@: Nem tudom, próbáld ki! Adj meg egy jelszót, aztán próbálj kitörölni vmit előzményt. A jelszót kikapcsolhatod utána.

Igazad van, nem védi.

[ Szerkesztve ]

(#12413) colos@@ válasza WonderCSabo (#12412) üzenetére


colos@@
csendes tag

Köszi azért a segítséget :)

(#12414) scope2007 válasza WonderCSabo (#12409) üzenetére


scope2007
addikt

nem jön be nálam a hivatalos oldala sajnos..

amúgy egy oprendszer restart megoldotta a gondot... már bejön és kiírta hogy 447 frissítés van... ha végzett... átnézem mik is vannak ebbe a programban :)
thx

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12415) BullZeye válasza WonderCSabo (#12412) üzenetére


BullZeye
veterán

Aha ezzel müxik, csak túl sokat tud, és ki szeretnék kapcsolni benne végleg pár apróságot, egyébként itt ki is próbálhatod:

http://www.youtube.com/user/StreamLineV2

Jah meg be kell állítani előtte, hogy használja a legnagyobb felbontást, azt pedig ott, hogy a videó felett lévő ábrára kattolsz, aztán megjelenik mellette egy zöld sáv arra katt és bejön a beállítás
Quality selector felül -> Auto select the best quality CUSTOM : ENABLED
Don't autoselect 1080p HD Quality (fmt=37) CUSTOM : ENABLED

így 720p-be fogja lejátszani 1080p videókat is....viszont a media resizer faszság, mert azt userstyles-ba is meglehet oldani pl ezzel a scripttel, így nem ugrál a videó össze vissza:

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("youtube.com") {

*[src*="doubleclick"],
#ad_creative_1,
#google_companion_ad_div,
#default-language-box,
.homepage-content-block,
#side-announcement-box,
#homepage-side-content,
#chrome-promo,
#watch-channel-brand-cap
{display: none}

#watch-video-container {
background-color: #FFFFFF !important;
margin-bottom: 20px !important;}
.flash-player {
height: 565px !important;
width: 960px !important; }

#watch-sidebar {
margin-top: 0px !important; }

#watch-headline-user-info,
#watch-actions,
#footer-container,
.comment-highlight-section-header
{display: none}

#search-related-terms,
.channel-cell,
.ruv-alt-query,
.ruv-entry,
#REC-titlebar
{display: none}

#results-main-content {
float: none !important;
margin: auto !important; }

#homepage-main-content {
float: none !important;
margin: auto !important; }

.yt-uix-pager {
text-align: center !important; }

#masthead-nav-user,
#masthead-nav-main,
#watch-video-response,
#watch-actions-area,
#watch-stats-data-wrapper,
#watch-video-responses-children,
#watch-video-responses-actions,
#footer,
#copyright,
#watch-promoted-videos-container,
#watch-longform-text,
#search-duplicates-message,
#search-pva,
.playlist-cell
{display: none}

}

(#12416) WonderCSabo válasza BullZeye (#12415) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem találom ezt a videó felettio ábrát-

Faja, megvan. Télleg műxik. :R Hát ebben az esetben én is a jó öreg ADB-re hagyatkoznék. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12417) #27441408


#27441408
törölt tag

Vajon a 4-es gyorsabb lesz? Ezt igérik FF-ék

(#12418) WonderCSabo válasza #27441408 (#12417) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az lesz, próbáld ki az alfát. (3.7a6)

BullZeye: Én a szkript által generált cuccokat nem tom kiszedni ABPvel. :F

[ Szerkesztve ]

(#12419) BullZeye válasza WonderCSabo (#12416) üzenetére


BullZeye
veterán

Ugye hogy ugye? :D Azért nem is értettem, hogy miért mondod, hogy tisztán ki kell szanálni a cuccokat és kész is ! :P

mind1, végülis oda csak be kell írni a megfelelő helyre, hogy
display:none !important;

viszont a media resizer-t nem lehet csak úgy kikapcsolni, azaz ha a media resizer részt /* */ közé teszem, akkor nyafog felül, hogy nem jóóóó :P bár azt is el lehet tüntetni ADB-al ...

azért ha van jobb ötlete valakinek, azt ne tartsa magába !

szerk.:

Na igen, ADB-vel télleg nem lehet, mert az is még a betöltődés előtt kiszűri, greasemonkey meg a betöltődés UTÁN szutykolódik.
talán "valaki"-nek van fél órája ránézni, és kiszanálni a fölös dolgokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#12420) WonderCSabo válasza BullZeye (#12419) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az szépem eltüntegtett kódot megmutatnád? :B

(#12421) Matthewus


Matthewus
őstag

A Youtube Enhancert simán be lehet úgy állítani, hogy csak a felső szürke rész látszódjon:

Azt a szürke csíkot meg el lehet tüntetni ABP Element Hiding Helperrel.

[ Szerkesztve ]

(#12422) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12396) üzenetére


Steelmanus
addikt

Dehogy, csak vicceltem, persze hogy varom de mar tanultam az esetbol, es turelmes leszek.

Erre intett egykori Tarsunk is, en hallgatok a szavara.

BullZeye Elkellett mennem egy kis idore, de sejtettem hogy nem kellett volna a hsz-t megirnom, mert tobbrol van szo mint egyszeru beallitasrol, figyelmetlen voltam, elnezest kerek erte.

(#12423) BullZeye válasza Matthewus (#12421) üzenetére


BullZeye
veterán

AZ spec megint csak nem megoldás, mert ha beállítod ahogy kell, akkor is betölti az oldalt, aztán átállítja másra.

Nem tudom máshogy leírni, de engem idegesít, ha ugrál az oldal betöltődés közben, és az Ő media resizere egy kalap szar emiatt, már bocs a kifejezeésért. Erre van egy nagyon jó userstyle, amit be is írtam, és teljesen ki kéne szedni az ő media resizer részét, de alapból nincs DISABLE funkció , vagy én nem láttam ilyet.

Másrészt pedig engem az is zavar, hogy betölt az oldal, majd újra betölt (pl felül a gombok színe megváltozik stb)

Ha meg kiveszem egy az egybe a MEDIA RESIZER részt, akkor meg felül pampog, hogy így meg úgy, és ez megint érdekes, mert láthatatlanná tettem az ilyen warning üziket de megjelenik úgy is, adblock meg nem ér ellene semmit :\

nincs valami Youtbe Enchancer Light?

(#12424) WonderCSabo válasza Matthewus (#12421) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem nem tüntetni el element hiding helperrel. Szerk.: Ki se tudom jelölni i -vel...

[ Szerkesztve ]

(#12425) #27441408 válasza WonderCSabo (#12418) üzenetére


#27441408
törölt tag

Biztonságos? Minden napi használatra jó ? Tudod ha nekem valami megtetszik akkor onnantól azt szeretem használni. LD: böngi béták ha tetszenek napi használatra mennek.

Hol tölthetem le ?

[ Szerkesztve ]

(#12426) #27441408 válasza WonderCSabo (#12418) üzenetére


#27441408
törölt tag

Miért Minifield néven van ? ;]

(#12427) Matthewus válasza #27441408 (#12425) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezek a 3.7pre akármik nem ajánlottak mindennapi használatra, csak tesztelési célra, mivel elég sok bugot és félkész funkciókat tartalmaznak. Szerintem várd meg a 4-es bétát.

(#12428) #27441408 válasza Matthewus (#12427) üzenetére


#27441408
törölt tag

Már feltettem :DD

Azon kívül hogy néha beakad egészen rendesen teszi a dolgát. :U

Semmi különbséget nem veszek észre pl a Chrome 6-hoz képest vagy a legújabb béta operához képest. (amikor olyanom van azok is napiba vannak nálam a Chrome 6 is csak DEV. vagy mi a nyavaja tehát még nem béta [ ha jól tudom de ha nem WonderCSabo kijavít ő ért hozzá ] és nálam napi használatnál ez fel se tűnt ;) )

A kiegjeimet importálta , tehát ebbe is menni fognak. (számomra megnyugtató)

Ha csak nem, hordoz veszélyt a használása (miért hordozna ezt a Chrome topikba elmondták mikor a DEV-nél ugyanezért aggódtam) nálam nyerő :)

[ Szerkesztve ]

(#12429) #27441408


#27441408
törölt tag

Bocsi lejárt a szerk. idő

WonderCSabo

Ha a FF-t akarom indítani akkor is a Minifield indul. miért ?

Elvileg frissítéssel nincs már dolgom ugye ? Magától frissül gondolom a bétára.

[ Szerkesztve ]

(#12430) Brutforsz válasza BullZeye (#12404) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nálad egészen bizonyos, hogy az avi kiterjesztésű fájlok szerepelnek a regisztrált fájltípusok között, de video/mpeg mime-mal. Ha a szerver nem küldi ez utóbbi információt, akkor a Firefox nem fogja avi(video/mpeg)-ként kezelni* és végrehajtani rajta az ahhoz megadott műveletet, hanem avi(ismeretlen valami**)-ként fog vele bánni, vagyis rákérdez, hogy mit tegyen vele.

A cél tehát az, hogy megparancsoljuk a böngészőnek, hogy azon fájlokat, melyeknél hiányzik vagy hibás a mimetípus-információ, mentse le a fő letöltési mappába. Az első gondolatként bennem felmerült mimeTypes.rdf-fel is meg lehetne ezt oldani (nem lecserélni az adott kulcsot, hanem hozzáadni az avi(ismeretlen valami**)-t, de találtam egy egyszerűbb és globális megoldást, s így nem kell minden kiterjesztésnél külön eljátszani ezt a mókát.

Az alábbit próbáld ki:

about: configbrowser.helperApps.neverAsk.saveToDisk értékének add meg az application/octet-stream kulcsot.

Ha ugyanis hiányzik vagy hibás a mime-információ, akkor application/octet-stream-ként kezeli az adott állományt a böngésző, s így a fenti beállítással mindig le fogja menteni.

* Ez az egész dolog, ti. hogy s kiterjesztés mellett a mime-típus is kell a Firefoxnak, nyilván a unixos gyökerekből jön. Linuxon például teljesen mindegy, hogy az adott fájlnak mi a kiterjesztése, sőt az is, hogy van-e neki, igazából az csak díszítőelem, a rendszer a fájl mime-típusa alapján kezeli ↔ míg Windows alatt, ha megváltoztatod a kiterjesztést, nem fogja automatikusan az elvileg hozzárendelt alkalmazáshoz társítani (ezért van az, hogy ha az átnevezés a kiterjesztést (is) érinti, akkor feldob egy figyelmeztető ablakot, hogy ez a lépés (a fentiek értelmében csak Windows alatt) használhatatlanná teheti a fájlt.

** application/octet-stream

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12431) Steelmanus válasza #27441408 (#12429) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha ket FireFox-ot szeretnel hasznalni akkor ket profil is kell mert ha csak a 3.6.4 profilja van a gepen a 3.7a6 is oda telepul igy vagyis felulirja az elozo verzios profilodat. Azert vette at a kiegeszitoket is, azt megnezted mennyit tiltott le? Meg egysszerubb ha a MozBackup progival keszites egy mentest a 3.6.4-rol majd leinstallalod es tiszta installal teszed fel a kiprobalas celjabol a 3.7-et. En is tobb profillal hasznalom pl a 3.6-ot.

(#12432) BullZeye válasza Brutforsz (#12430) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi ez segített, bár így meg pár dolognál lesz probléma, ahol meg ugyanúgy ismeretlen, de nyitnia kéne.
Erre nincs megoldás? Vagy úgy berakni egy fájltípust, hogy azt külön nyissa meg, hiába application/octet-stream

(#12433) Ł@ç!


Ł@ç!
csendes tag

Hello!

Ma tettem fel a FF 3.6.4-et, de azóta már 2X kifagyott a plugin-container...
(előtte 3.6.3 volt, annál nem tapasztaltam hasonló hibát)
A hibát nem tudom megmondani, mi idézte elő, másodjára egy videás videó indításakor jött. Ilyenkor teljesen lefagy az ablak, még a Minimize gomb sem működik rajta.
Amikor Feladatkezelőből leállítottam a firefox.exet, mert azt hittem, az a gázos, akkor rendben becsukta magát, majd közölte, hogy a Plugin Container for Firefox működése leállt.

Tud valaki segíteni, hogy mitől lehet, és leginkább hogyan kerülhető el?

Üdv:
Ł@ç!

PS: WinVistax64 van a gépen

[ Szerkesztve ]

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12434) #27441408 válasza Steelmanus (#12431) üzenetére


#27441408
törölt tag

A downloader helper nem megy a 4-es FF-be ez miatt kell most csak egyedül a FF.

Leírnád hogy tudom megcsinálni hogy külön működjenek ? Próbáltam hogy a FF-t másik könyvtárba teszem de így is egybe vannak , Nekem nagyon tetszik ez a új de a leírt okok miatt kell a FF is.

Profilt ugye nem az xp-be kell csinálni ? (bocsi ilyet még nem csináltam...)

ill. ha felteszek egy FF klónt pl a seamonkey-t vagy az orca-t (azok is megeszik a FF kieg-ek nagy részét) csak a helper miatt akkor azok is egybe lesznek a 4-essel ?

köszi

más: szerintetek a noscriptet megéri használni a vele járó macerákkal együtt ?

[ Szerkesztve ]

(#12435) egykori válasza #27441408 (#12429) üzenetére


egykori
őstag

"Ha a FF-t akarom indítani akkor is a Minifield indul. miért ?"

Ez talán azért történhetett meg (nem biztos), mert amikor telepítetted a Minefieldet, nem vetted észre a szöveg nélküli négyzetet a pipával - ami az alapértelmezett böngészőt lenne hivatott megkérdezni. Legközelebb ne hagyd benne a pipát, és így nem lesz alapértelmezett.

A Steelmanus egyik válaszát meg szeretném megerősíteni és mindenki figyelmét felhívni, ha stabil verziót használ és próbálkozik alfával, bétával, előtte mindig mentse el a Firefoxot Mozbackuppal, mert sok mindent el tudnak állítani a kísérleti verziók.

[ Szerkesztve ]

(#12436) #27441408 válasza egykori (#12435) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem csak két kieg-et nyírt ki az 5-ből 2- azt írta nem kompatibilis.

köztük azzal ami nekem kell :O

Tudtok olyan kieg-et ami a FF-re kitesz 1 órát ? mert F11-.es full képernyőnél eltűnik a tálcám de az időt tudni szeretném

nincs a közelembe óra :)

[ Szerkesztve ]

(#12437) Matthewus válasza #27441408 (#12436) üzenetére


Matthewus
őstag

(#12438) Steelmanus válasza #27441408 (#12434) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat eloszor is le kellett volna mentened a MozBackup-al a Fox 3.6.4 profilodat ( tovabbiakban Fox ) es utanna kellett volna kesziteni egy masik profilt. Ugyanis a Mine ( tovabbiakban Mine ) ugyanazt az utvonalat hasznalja a profil keszitesere mint a Fox, tehat felulfogja irni a regit.
Az utvonal c:\Users\XXXX\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ ahol az X az a felhasznaloi neved. Ebben a mappaban keszitesz egy masik mappat valamilyen Neked tetszo neven marcsak azert is hogy ne kelljen veszodnod a jogosultsagokkal - nalam pl.: fox364364 ezt kesobb akar torolheted is - ez lesz a masodik profilod, ill annak a mappaja. Ezutan -a Firefox-ot zard be vagyis ne fusson - majd a Start menu Futtatas-ba ird be firefox -profilemanager es ezt kapod:

Itt Profil letrehozasa Tovabb, betallozod a mar elkeszitett mappat igy lesz egy teljesen tiszta szuzies Fox-od, mig a default az marad abban vannak a mar feltelepitett cuccaid, bar azt mar egy kicsit elrontottad mert ratelepitetted a Mine-t. Ha masolatot szeretnel akkor a default mappabol mindent siman atmasolsz a ujonnan letrehozot Altalad keszitet uj mappaba igy lesz ket egyforma de mas nevu profilod. Mivel a Mine is a default profilt hasznalja alapertelmezeskent igy annak a tartalmat akar ki is torolheted hiszen van egy masolatod.
Ezen elokeszites utan kellett volna telepitened a Mine-t.

[ Szerkesztve ]

(#12439) Lenry


Lenry
félisten

kellene nekem egy olyan addon, amivel egy adott oldalon lévő összes képet le tudom menteni.

konkrétan itt van egy tonna kép, amiket nem akarok egyesével letöltögetni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12440) BullZeye válasza Lenry (#12439) üzenetére


BullZeye
veterán

én ezzel a https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/2503/-al most letöltöttem 105 képet az oldalról 2 kattal, de van ahol ez nem müxik, ott viszont a DownThemAll igen.

Jah igen, valamiért kiterjesztéstelenek ezek a képek, ezért utólag total commanderbe beleraktam a kiterjesztést csoportos átnevezéssel. (CTRL+M)

[ Szerkesztve ]

(#12441) Lenry válasza BullZeye (#12440) üzenetére


Lenry
félisten

tökéletes, köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12442) scope2007 válasza Lenry (#12439) üzenetére


scope2007
addikt

Save Image in Folder is tökéletes lenne.. csak az a baj hogy a linkelt oldalon nem rendesen jpg kiterjesztésben vannak a képek, így az én progim nem tudja képként lementeni szerintem :(

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12443) Findzs válasza BullZeye (#12440) üzenetére


Findzs
addikt

ez a linkelt képet is leszedi ?

nekem állandóan kilép a 3.6.4 -es firefox
az előző tökéletes olt ez meg kb 4-5 ablakonként kilép

megy vissza a régi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12444) Brutforsz válasza BullZeye (#12432) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ebben az esetben mégis a mimeTypes.rdf fájlhoz kell folyamodnod. (Természetesen miután törölted az előző ötletben szereplő változtatást.)

Keresd meg az alábbi részt a mimeTypes.rdf fájlban:
<RDF:Seq RDF:about="mimetypes:root">
...
</RDF:Seq>

a két végsor közé illeszd be az alábbit:
<RDF:li RDF:resource="urn:mimetype:application/octet-stream"/>

majd a dokumentum végére, de mindenképpen a </RDF:RDF> sor elé
helyezd el ezt a tételt:
<RDF:Description RDF:about="urn:mimetype:application/octet-stream"
NC:fileExtensions="avi"
NC:description="avi hibás mime-mal"
NC:value="application/octet-stream"
NC:editable="true">
<NC:handlerProp RDF:resource="urn:mimetype:handler:application/octet-stream"/>
</RDF:Description>
<RDF:Description RDF:about="urn:mimetype:handler:application/octet-stream"
NC:alwaysAsk="false"
NC:saveToDisk="true"
NC:useSystemDefault="false"
NC:handleInternal="false">
</RDF:Description>

Ezután az Alkalmazások között megjelenik az "avi hibás mime-mal" (helyére egyébként tetszőleges szöveget tehetsz), alapértelmezésben mentésre állítva, míg elvileg (nem teszteltem) a többi application/octet-stream-es cuccot nem bántja. Én is kíváncsian várom, úgy működik-e a dolog, ahogyan elképzelted. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#12445) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Visszatértem, elnézést hogy nem tudtam a nekem címzett hszekre reagálni.

Nos csodálkozom, hogy a 3.6.4 sokaknak fagyogat, nekem csak 2 hónapja fagyott le utoljára az első tesztverzió.

A 3.7-et nem érdemes használni, semmi értelme. Úgy tűnik a fejlesztők meglepetést akarnak szánni nekünk, és csak mindenből egy prototípust pakoltak bele. Vagy nagyon meg vannak késve, de ebben az esetben kb. 4 hónapot. A mozillazineos fórumok alapján ezt kizárnám.

Szerk.: a kiterjesztések kompatibilitását Nightly Tester Toolsszal lehetne megoldani, de egyelőre nincs az uccsó 3.7-re. És nem is lesz, amíg a végleges addon manager ki nem kerül.

[ Szerkesztve ]

(#12446) dqdb válasza WonderCSabo (#12445) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csatlakozom, nálam is stabil, pedig tegnap user JS módosítása közben kapott eleget, legalább 20 alkalommal szállt el a Flash, de a Firefox túlélte. Nálam legutoljára a 3.0 szállt el, de az tényleg nagyon sűrűn.

Több 3.7a buildet is kipróbáltam, és mindig csalódással vettem tudomásul, hogy az ígért funkciók jelentős része még hiányzik, csak csepegtetik az újdonságokat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12447) RootRulez


RootRulez
félisten

Én most frissítettem, edig 3.5.x-esem vol. Csak bratyó mondta, hogy neki írja hogy frissíteni kéne, de nem megy neki és én is rápróbáltam, nekem frissült. Bátyámnak vmi olyasmit írt, hogy file corrupt vagy nem tudom pontosan (mert ő se :DDD )

Mondtam neki, töltse le szofverbázisról és tegye fel külön. Úgy se tudta ugyanaz a hibaüzi jött be neki állítása szerint...

═════════════════════════════════════════

(#12448) Lenry válasza RootRulez (#12447) üzenetére


Lenry
félisten

RAM tuning okozta adatkorrupció? esetleg vinyókábelhiba. a Windows hülye. vagy usererror.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12449) RootRulez válasza Lenry (#12448) üzenetére


RootRulez
félisten

Tuning nincs. Én User Error-ra tippelek :B

Majd távsegítséggel meglesem, ma már nem jutottunk oda...

═════════════════════════════════════════

(#12450) dqdb válasza RootRulez (#12449) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem a TabMixPlus automatikus frissítése helyett jön néha hibaüzenet hasonló szöveggel, de azt a problémát egy kézzel indított keresés megoldja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.