Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) WonderCSabo válasza #27441408 (#12750) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor csináék egy új profilt és rakd be az about:configot, majd a kieget.

(#12752) #27441408 válasza WonderCSabo (#12751) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ok köszi.

(#12753) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nah, a legújabb hourly buildben bejöttek az XPCOM fejlesztések. Az eredmény:

Drawing in title bar kikapcsolódik magától minden Fx újraindításkor, a kiterjesztések nem műkődnek, D2D nem működik...

Na ezért ne használjanak az emberek nightlyt.

(#12754) dqdb válasza WonderCSabo (#12753) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a nightly ezért veszélyesebb terep, mint Operánál snapshotokat használni, mert ott az ennyire gáz buildeket nem adják ki, itt pedig automatizmus gyártja, te pedig szívsz vele.

Mivel túl sokszor szívtam nightly buildekkel, ezért én megvárom a bétát. Nem néztem mozillaZine-t mostanában, írnak ott a megjelenésről valami érdemi infót, vagy "when it's done"?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12755) WonderCSabo válasza dqdb (#12754) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmi jót. Egyrészt tegnapelőtt volt a kanadai nemzeti ünnep, és négynapos hosszú hétvége, ezért csomó dev nem dolgozik. Másrészt a héten lesz egy konferencia, erre is elmennek csomóan.

A mostani béta olyan durván bugos, h. hétköznapi használatra teljességgel alkalmatlan. Egyhamar nem kapjuk meg a bétát, van egy olyan érzésem, hogy ez is késhet egy hónapot simán. :(

(#12756) Narxis


Narxis
nagyúr

Firefox has become the default browser for nearly 400,000 IBM employees, a big coup for the open-source project during a time of increasing browser competition. "All IBM employees will be asked to use it as their default browser," Bob Sutor, vice president of open source and Linux at IBM's Software Group, said in a blog post Thursday. "Firefox is enterprise-ready, and we're ready to adopt it for our enterprise."

Sutor lavished praise on the browser's role in recent history:

"While other browsers have come and gone, Firefox is now the gold standard for what an open, secure, and standards-compliant browser should be," he said. "I think it was Firefox and its growth that reinvigorated the browser market as well as the web. That is, Firefox forced competitors to respond. Their software has gotten better and we have all benefited."

Like Firefox, both Opera and Google's Chrome browser also span Windows, Mac OS X, and Linux, but Sutor said IBM is interested in Firefox's independence. "Firefox is open source, and its development schedule is managed by a development community not beholden to one commercial entity," he said.

Asszem ez nem kicsit jó hír! :C

Thanos was right.

(#12757) WonderCSabo válasza Narxis (#12756) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Télleg az, köszi! :R Az FF 4.0 nagyot fog robbani, ahogy most beleláttam a fejlesztésbe. Csak még mindig nem elég gyors, de kevés a fejlesztő, és annyi a dolog. :(

(#12758) Narxis válasza WonderCSabo (#12757) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem ha kiadják a 4.0-t akkor az ütni fog. Én 3-3 hétig használtam csak az Operat és csak a Chrome-ot, gyorsak, de nem tudtam megszokni és hiányoztak a kiegészítők. Chrome-hoz vannak kiegészítők, Operahoz pedig userJS-ek, jók, de számomra messze nem voltak olyan jók mint a Firefox kiegészítők.

Talán most, hogy az IBM mögéjük áll, felgyorsul a fejlesztés is. :)

Thanos was right.

(#12759) WonderCSabo válasza Narxis (#12758) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt csak arról van szó, hogy berakták defaultnak, arról nem, hogy vmilyen támogatást adtak volna Nekik.

(#12760) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Ha a címsorban keresek, akkor nem a már megszokott Google kereső találatait kapom, hanem a Yahoo-ét. Konfigban keyword url értéke továbbra is a Google-ös default érték, viszont találtam egy bejegyzést browser.search-nél, de ha kitöröltem nem javult helyzet. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#12761) Matthewus válasza dni (#12760) üzenetére


Matthewus
őstag

A keyword.URL-t nézd meg, hogy ott mire van beállítva, az szabályozza, hogy milyen keresőt használjon a címsorban.

[ Szerkesztve ]

(#12762) egykori válasza Narxis (#12758) üzenetére


egykori
őstag

Hát igen, reményt gerjesztők a 4-esről az információk. Most is csak a várakozásaink nőnek és nőnek...
A Chrome és az Opera azért "szenved", mert nem tudják átlépni azt a határt, amit a Firefox. Magam is próbálkozom időről-időre velük, de szomorúan állapítom meg, hogy nem nekem való.
A Firefoxnál igazából csak egy-két dolog bosszant, de hosszú évek óta mégiscsak ez az elsődleges böngészőm. És szerintem, Neked is sokat játszhat ez közre, hogy a másik kettőt nem tudtad megszokni.

(#12763) WonderCSabo válasza dni (#12760) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a kulcs a jobb oldali keresőboxra vonatkozik.

(#12764) dni válasza Matthewus (#12761) üzenetére


dni
őstag

keyword url: http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=

(#12765) Matthewus válasza dni (#12764) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha ez van ott, akkor a Google-t kellene, hogy használja.

(#12766) Matthewus válasza WonderCSabo (#12757) üzenetére


Matthewus
őstag

Remélem a Könyvjelző kezelésen is javítanak, mert a könyvjelző menedzser elég lassú benne mikor másolok vagy törölök könyvjelzőket. Pedig a másolás lassúságát már 2005-ben jelezték a Bugzillán, és sajnos azóta se javították.

(#12767) WonderCSabo válasza Matthewus (#12766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az egész SQLite adatbázist túrbózzák, szóval ez is gyorsabb lesz. A könyvjelző kezelés GUIja is más lesz.

(#12768) dni válasza Matthewus (#12765) üzenetére


dni
őstag

De sajnos nem ez a helyzet, mi lehet a megoldás az újratelepítésen kívül?

(#12769) WonderCSabo válasza dni (#12768) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FF csökkentett módban is ezt csinálja?

(#12770) dni válasza WonderCSabo (#12769) üzenetére


dni
őstag

akkor nem

(#12771) WonderCSabo válasza dni (#12770) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor vmelyik kieged okozza a problémát.

(#12772) dni válasza WonderCSabo (#12771) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm, valószínűleg a search settings volt, most kikapcsoltam egy párat amit már nem használok. :)

(#12773) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Tudja valaki, hogy mit jelent a retain layers?

(#12774) BullZeye


BullZeye
veterán

Van lehetőség FF-ben arra, hogy ne húzza össze az ablakot semmilyen dolog sem? 1 Ablakos módot használok, azaz nem nyílik semmi külön, csakis új tabon.

ÉS pl több helyen találkoztam azzal, jelenleg pl Split Second-hoz szerettem volna leszedni, egy NO-INTRO fix-et, és amikor a letöltésre kattintok, akkor összeugrik az ablak, és nagyíthatom ki újra....

(#12775) Matthewus válasza BullZeye (#12774) üzenetére


Matthewus
őstag

Eszközök/Beállítások/Tartalom/JavaScript engedélyezése ott a Haladó gomb ott pedig kiszedni a pipát a Létező ablakok áthelyezése vagy átméretezése elől.

(#12776) vante válasza BullZeye (#12774) üzenetére


vante
aktív tag

Melyik ez az 1 ablakos mód? Mert egyet próbáltam, addig volt jó míg csak FF-et használtam. Mármint ment az FF, de közben msn-en jött egy link ismerőstől, meg akartam nyitni, erre írta hogy már megvan nyitva egyszer a böngésző, sorry. :F

(#12777) BullZeye válasza Matthewus (#12775) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi szépen, ez lesz az! :D

Tab mix Plus kieg kell hozzá, és beállítások. ott Linkek (legelső fül) és legalul.
"Egy Ablak Mód engedélyezése" pipa be, meg ugyanitt Új lapon való megnyitás :Ne legyen (ajánlott)

(#12778) vante


vante
aktív tag

Amúgy nektek nincs olyan, hogy már vagy 100 mappa van a könyvjelzőknél, és még azon kívül is van 20 akárhány? Mert nálam igen, pedig elvileg rendezett a dolog, de mégis nehezen "látom át", illetve fél napig görgetem, mire eljutok a kívánt elemhez :U

(#12779) BullZeye válasza vante (#12778) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt nem értem, akkor minek használsz ennyi könyvjelzőt? -.- Főleg ennyi mappát? 5-6 mappa elég lenne, bele egyenként 20-30 könyvjelzővel... Vagy csinálj mappába mappákat, gy nem kell annyit görgetni.

(#12780) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja frissítette magát a FF, azóta véletlenszerűen fagyogat. Van amikor egész nap jó, van, hogy 5 percenként megadja magát. FF-on belül frissítettem, nem valami kókányolt verziót ismeretlen oldalról. Kiegészítő 2 van fent, de azok csak 1-1 weboldal alatt aktívak és korábban semmi hibát nem okoztak. Olvastam a cikkekben, hogy volt probléma a fagyással FF-ban sokaknál, ezért jött ki egy-két javítás, ezek mind fent vannak, legalábbis nem találtam a jelenleginél újabb verziót.
Mikor lefagy az FF, feladatkezelőben "Feladat befejezésére" kattintva a fagyás megszűnik, ilyenkor FF-ot a bezárása nélkül tudom tovább használni, viszont így marha bosszantó böngészni.

Valami tipp?

(#12781) canniball


canniball
nagyúr

1. Jelszavas oldalakhoz a Secure Login-t használom. Tegnap feltűnt hogy az Elmű oldalához el van mentve a jelszó, de a SL mégsem ajánlja fel. Kitöröltem, megkérdezte, mondtam mentse, de az újbóli próbálkozáskor sem dobta a SL. Megint kitöröltem, azóta meg sem kérdezi mikor belépek hogy mentse-e. A Webhelyjelszavak mentése be van kapcsolva, a Kivételek között nincs az oldal. Hogyan lehetne helyrerakni a dolgot?
2. Jól értem hogy a Tigáz oldalához jó nekem az Autofill Forms (kitölti az első három mezőt, nekem pedig csak az állást kell beírni aztán küldeni)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12782) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Be lehet valahogy állítani, hogy 7 megnyitott oldal után ne zárja össze a tálcán a tabokat ? (Taboknak hívják őket egyáltalán?)

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#12783) lufi7 válasza lufi7 (#12782) üzenetére


lufi7
aktív tag

Rájöttem! A böngésző fülekről beszélek, nem a tabokról. :DDD

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#12784) canniball válasza canniball (#12781) üzenetére


canniball
nagyúr

Kiegészítés az 1.-hez: meg sem kérdi hogy mentse-e a user-pass kombót.

lufi7!
Mit értesz azalatt, hogy összezárja őket?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12785) Matthewus válasza lufi7 (#12782) üzenetére


Matthewus
őstag

Arra gondolsz, amit az Internet Explorer tud Windows 7 alatt, hogy ha a tálcán az ikonjára viszed az egeret, akkor az összes megnyitott oldalt mutatja? Mert ha arra, akkor azt a Firefox is tudja, csak még bugos, ezért van letiltva ez a funkció benne.

(#12786) lufi7 válasza canniball (#12784) üzenetére


lufi7
aktív tag

Azt értem, hogy 6-7 megnyitott oldalig a tálcán egymás mellett vannak a fülek, de ha ennél többet nyitsz akkor összezárja eggyé, és például csak annyi látszik, hogy "8 Firefox".
A 3.6.6 frissítés előtt rendesen működött.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#12787) Matthewus válasza lufi7 (#12786) üzenetére


Matthewus
őstag

Mutass egy képet, mert én így nem értem miről van szó.

(#12788) lufi7 válasza Matthewus (#12787) üzenetére


lufi7
aktív tag

Hogy kell képet menteni?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#12789) canniball válasza lufi7 (#12786) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez Win opció, nem FF. W7-nél így tudod kikapcsolni: jobbklatty a tálcán-> Tulajdonságok-> Tálca fül-> Tálcagombok: Soha nincs összevonás, XP-nél: jobbklatty a tálcán-> Tulajdonságok-> Tálca fül-> Hasonló gombok... ne legyen kijelölve.
Viszont ezek szerint nem új lapokat, hanem új ablakokat nyitsz...szvsz egyszerűbb a több lap használata.
(#12788)
Prt Scr-> képkezelő (pl. Paint)-> Beillesztés-> Mentés másként. Ha csak egy adott alkalmazásról akarod, akkor legyen az legelöl és a fenti sor elején Alt+Prt Scr.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12790) lufi7 válasza canniball (#12789) üzenetére


lufi7
aktív tag

Működik!
Köszi! :C :R

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#12791) canniball válasza lufi7 (#12790) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12792) sunseth


sunseth
csendes tag

Sziasztok!
Firefox 3.6.6. Levélben képeket szeretnék küldeni a freemailon keresztül
de azt írja ki hogy a feltöltés sikertelen!
Az IE-vel és a firefox előző verzióival megy a dolog rendesen!
Mi lehet a probléma?
Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#12793) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Ez mitől lehet....? Bekapcsolom a gépet. Netre fel. Benyomom a Mozilla-t és kb 10percig csak pörög a HDD! CPU terhelés az szinte none... De a gép moccanni se akar és csak tölt és tölt a HDD. :F :F

(#12794) localhost válasza sunseth (#12792) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És ennek szerinted mi köze a Firefoxhoz? Miért nem mondjuk a tápegységekkel vagy a vízhűtéssel foglalkozó témában kérdezed? Vagy legrosszabb esetben a freemail témájában ... :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12795) Benhill válasza AMD Power (#12793) üzenetére


Benhill
senior tag

NOD32?

Ha engedelyzve van az AMON, akkor az csinalhatja. Bar nekem nem 10 percig, hanem csak 1 percig tetulassu.

(#12796) AMD Power válasza Benhill (#12795) üzenetére


AMD Power
titán

Először én is azt hittem ,hogy ő a ludas. Le is szedtem.

(#12797) sunseth válasza localhost (#12794) üzenetére


sunseth
csendes tag

Vicces!
Például azért mert ez a dolog csak azóta jelentkezik mióta fenn van a 3.6.6-os Firefox.De ki is próbáltam: visszaraktam egymás után 3 régebbi verziót-érdekesmód tökéletesen működik
a fájlcsatolás a freemailos levélküldésnél.Majd újra vissza a 3.6.6-os és láss csodát megint nem megy a dolog!
Na most én kérdezem, hogy szerinted ennek mi köze Firefoxhoz?

Bár lehet, hogy tényleg okosabb lennék ha az általad említett témakörökben
mélyednék el!

[ Szerkesztve ]

(#12798) localhost válasza sunseth (#12797) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Na most én kérdezem, hogy szerinted ennek mi köze Firefoxhoz?
A POP3-nak nincs köze a Firefox verziószámához.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12799) dqdb válasza localhost (#12798) üzenetére


dqdb
nagyúr

A freemail webes felületén történő levélküldésnek sincsen sok köze a POP3-hoz :U

sunseth: most néztem meg, hogy a freemail Flash alapú megoldással csatolná a levélhez a fájlokat. Mivel a Firefox 3.6.4-ben változott a pluginek kezelési módja (kikerült a futtatásuk a firefox.exe alól a plugin-container.exe alá), ezért van problémád. Ha használsz vírusirtót/tűzfalat (a hibajelenség miatt ebben biztos vagyok), akkor nézd meg, hogy nem került-e a plugin-container.exe karanténba/tiltásra, és emiatt van problémád. Másnál ez olyan formában jelentkezett, hogy nem volt hang a YouTube videóknál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12800) sunseth válasza dqdb (#12799) üzenetére


sunseth
csendes tag

Köszönöm!
Most már rendben működik minden!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.