Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) creed30 válasza WonderCSabo (#13950) üzenetére


creed30
aktív tag

2.4Ghz celeron,1GB DDR1,radeon9200,szóval csodát nem lehet tenni azt tudom. :Y

Legfrissebb Flash? Be van kapcsolva a hardveres gyorsítás?
Ezeket hogy tudom megnézni,leellenőrizni?

(#13952) WonderCSabo válasza creed30 (#13951) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Legfrisebb Flash-e.

A hardveres gyorsítást:

jobb gomb youtube video-n Settings - >Bal oldali fül -> enable hardware acceleration elé pipa.

De sajnos ilyen karival nem sokat segít. :(

(#13953) creed30 válasza WonderCSabo (#13952) üzenetére


creed30
aktív tag

Úgy néz ki alapból volt hardveres gyorsítás és a pluginok is frissek,csak hát gyenge a konfig. :B
Egyébként mondták már neked hogy egy arany ember vagy? :DD

(#13954) WonderCSabo válasza creed30 (#13953) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem.

Ettől függetlenül soknak tartom a 100% prociterhelést egy 240p -s.

Más böngészőben is ilyen? (IE, Chrome, Opera, Safari)

Ha igen, rakd újra a Flasht: ezzel töröld le majd rakd el újra innen.

[ Szerkesztve ]

(#13955) ERPY válasza WonderCSabo (#13948) üzenetére


ERPY
őstag

Mi a baromság?

Nyiss már meg egy oldalt Firefoxal, meg ugyanazt az oldalt Chrome-al.
A Firefox egy pillanat alatt betölti és kiteszi a megnyitott weblapot, míg a Chrome elszenved vele drasztikusan többszörös időt. (olyan mintha egy szálon töltene csak)

Más. Tudom nem idevág a dolog, de szeretnék megkérdezni egy erre járó Chrome fant, írja már meg nekem privátba, hogy ne terheljük a fórumot, hogy miért gyors a Chrome-al netezni a többi böngészővel szemben, mikor tudvalevő hogy az nyitja meg a leglassabban a weblapokat?

(#13956) WonderCSabo válasza ERPY (#13955) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos az a baromság, h. kevered itten a dolgokat. :)

A Peacekeeper teszt egyáltalán nem méri a letöltés gyorsaságát, csak a renderelés gyorsaságát. Amiben állítólag a Chrome ver mindenkit.

Nos nekem a Firefox hozzza be leggyorsabban az oldalakat, főleg Adblockal, szóval ezért szarok magasról a tesztekre. (másrészt amint említettem, a renderlési idő csak kis részét teszi ki az oldal behozás idejének)

(#13957) pete_21


pete_21
addikt

Ebben a buildben tegnap a WIP résznél fel volt sorolva elég sok minden, köztük a WebGL engedélyezése alapból, a status bar lecserélése addons barra, és ilyesmik. Aztán estefele ürítették a rózsaszín listát, és a mai buildben eddig még nem sok mindent tudnak felmutatni. Van valami infotok, hogy mi történt? :)

(#13958) WonderCSabo válasza pete_21 (#13957) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A WebGL engedélyezése már bennvan, az addons baron még dolgozni kell, szóval egy ideig még nem fog landolni. Sztem a többi se landolt, még munka van velük. :(

Szóval azért tüntek el annon, mert egyhamar nem fognak landolni, és még munka van velük.

(#13959) pete_21 válasza WonderCSabo (#13958) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszi az infot.
Csak furcsáltam, hogy hirtelen mindent kitakarítottak, de annyira hogy egyelőre a mai buildben sincs benne semmi. :)

(#13960) ERPY válasza WonderCSabo (#13956) üzenetére


ERPY
őstag

Ki kever itt és mit? Ki a tököm beszél itt a Peacekeeper-ről?
Olvasd már el mire mit írtam, vagy 2 nap alatt nem józanodtál még ki? :)

(#13961) WonderCSabo válasza ERPY (#13960) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mivel cellpeti, akinek a hszére reagáltál, a Peacekeeper tesztre reagált, jogosan hittem azt, h. te is a Peacekeeperre utaltál. Elnézést. ;)

Milyen két nap? Ma reggel írtad az első hszt.

jah, a szülinapomra utalsz. Hát sajnos nem volt nagy ünneplése, szóval nincs mitől józanodni. :(

[ Szerkesztve ]

(#13962) ERPY válasza WonderCSabo (#13961) üzenetére


ERPY
őstag

Semmi gond.
Jaja, a szülinapodra gondoltam. Isten éltessen.

[ Szerkesztve ]

(#13963) WonderCSabo válasza ERPY (#13962) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi!

(#13964) creed30 válasza WonderCSabo (#13961) üzenetére


creed30
aktív tag

Boldog születésnapot így utólag,a füled érjen bokáig! :DD :DD :DD

(#13965) pete_21 válasza WonderCSabo (#13961) üzenetére


pete_21
addikt

Boldog szülinapot utólag is!! :)

(#13966) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Köszi mindkettőtöknek! :B

creed30: Ezt olvasd el a 2. mondattól és reagálj, pls!

[ Szerkesztve ]

(#13967) creed30 válasza WonderCSabo (#13966) üzenetére


creed30
aktív tag

Köszönöm szépen megcsináltam,szerintem a legfrissebb verzió,tehát az általad linkelt flash volt fenn korábban is.Ugyanaz a helyzet.Az igazság az hogy nem minden esetben van szaggatás,érdekes módon bizonyos videókat jól játszik le a flash a youtubon, azt vettem észre általában a magyar feltöltéseknél van ez így. :U

(#13968) WonderCSabo válasza creed30 (#13967) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, még az is lehet, h. a videó rossz.

Ez szaggat?

(#13969) creed30 válasza WonderCSabo (#13968) üzenetére


creed30
aktív tag

amit linkeltél az nem, deez szaggat

[ Szerkesztve ]

(#13970) WonderCSabo válasza creed30 (#13969) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam ez nem szaggat, csak nagy ritkán megakad. Ha gondolod rakd fel ezt a Fx4-et, régen nekem is volt szaggatási problémám, de megoldotta.

(#13971) creed30 válasza WonderCSabo (#13970) üzenetére


creed30
aktív tag

jól látom hogy ez a firefox új angol nyelvű béta verziója?
ha igen számomra 2 alapgond van vele
1 nem magyar nyelvű
2 béta verzió
azért köszönöm hogy "mindenáron" segíteni próbálsz!
amit lehetett te megpróbáltál :C
mégegyszer köszi! :R

(#13972) BullZeye


BullZeye
veterán

Hülye kérdés tudom, de ha telepítem, és ha csak simán kicsomagolom az FFet van köztük gyorsaságban különbség? Soha nem telepítek FF-et, mindig csak zip, lehet ebből hátrányom?

(#13973) WonderCSabo válasza creed30 (#13971) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit. Van magyar is, de Fx4-ből az is béta.

BullZeye: Sztem nem gyorsabb a kicsomagolás, és egyszerűbb a telepítettet kezelni (számomra)

(#13974) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hogyan engedélyezhetem a WebGLt Firefox 4-ben?

1. Címsorba írd be about:config majd Enter.
2. Keress rá a webgl.enabled_for_all_sites változóra.
3. Duplakattal állítsd true -ra.

Itt találhatsz jó pár érdekes WebGL demót.

Ha vmelyik nem működne:

1. Az előző konfigurációs oldalon keress rá a webgl.shader_validator kulcsra és duplakattal állítsd false -ra.

Ez az esetek többségében megoldja a problémát.

WebGL renderer beállítása:

A Firefox 4 a WebGLt képes direkt OpenGL-en keresztül, vagy az OGL-es hívásokat directxesekre fordítva Dx-en keresztül renderelni a WebGL tartalmakat (ANGLE). Alapvetően az ANGLE-el történő renderelés hozza a gyorsabb teljesítményt, de előfordulhat, h. a sima OGL-es renderelés a gyorsabb. Így állíthatjuk be, h. melyik legyen használatban:

Kulcs létrehozása:

1. Írjuk be a címsorba about:config majd Enter.
2. Jobb gomb -> Új -> Logikai. Neve legyen webgl.prefer-native-gl , értéke false

ANGLE használata:

Az előbb létrehozott kulcsot duplakattal állítsuk false -ra. (ha nem azon van)

OpenGL használata

Az előbb létrehozott kulcsot duplakattal állítsjuk true -ra. (ha nem azon van)

Az about:support oldal alján ellenőrizhetjük, hogy melyik WebGL renderer van beállítva.

[ Módosította: #65675776 ]

(#13975) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hogyan használhatom a régi menüsort Firefox 4+ -ban?

1. Jobb gombbal kattints a Böngésző eszköztáron.
2. A feljövő kontextus menüben pipáld be a Menüsort.

Így a Firefox gomb helyett a Menüsor fog folyamatosan látszódni.
Ha csak ideiglenesen szeretnéd előhívni a menüsort, és nem eltüntetni a Firefox gombot, nyomd meg az Alt billentyűt.

[ Módosította: ollie ]

(#13976) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hogyan használhatom a régi FF-ban működő pluginokat újabb FF alatt?

Sajnos előfordulhat, h. a stabil verzió alatt működő pluginok nem hajlandóak működni újabb verziójú Firefox alatt. A legtöbb esetben a következő egyszerű módszerrel megoldható a probléma (pl. WMP plugin esetén):

1. Először is, nyissuk meg a régi Firefoxot, és engedélyezzük a működő pluginjainakat, majd indítsuk újra a stabil Firefoxot.
2. Nyissuk meg az about:plugins oldalt.
3. Keressük meg az újabb verziójú FF-ban nem működő plugin nevét. Nézzük meg pontosan melyik fájl tartozik hozzá.
4. Ezt a fájlt a Firefox telepítési mappa/plugins könyvtárban találjuk.
5. Másoljuk a fájlt. (Ctrl+C)
6. Most nyissuk meg az újabb FF telepítési mappáját. Hozzunk létre benne egy plugins mappát, ha nincs benne.
7. Ebbe a mappába illesszük bele a kimásolt plugin fájlt.
8. Csukjuk be a régi Firefoxot, és indítsuk el az újat. Elvileg a pluginunk már itt is működni fog.

[ Módosította: ollie ]

(#13977) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Amint látható, tovább bővítettem az első hszt. Légyszíves, akinek van javaslata, h. még milyen kérdések kerüljenek bele a topik első hszébe, az írja meg! Köszi!

A most berakott bővítések olvashatóak itt!

Az összes berakott bővítés megtalálható a személyes bejegyzéseim között.

Remélem megbocsátotok a 5x posztért. :B :)

(#13978) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Firefox Sync

A Firefox 4 eme új funkciójával szinkronizálhatjuk könyvjelzőinket, jelszavainkat, beállításainkat, előzményeinket, füleinket.

Ezt megtehetjük több Firefox között, akár legyenek azok egy gépen, vagy többön, sőt akár mobilon is (Fennec).

Ha még nincs beállítva Sync felhasználód, tedd a következőt:
(ha már van, hagyd ki ezeket a lépéseket)

1. Firefox gomb -> A Sync beállítása.
2. "Új fiók létrehozása".

3. A "Fiók adatai" ablakra érünk. Itt töltsük ki a mezőket saját adatokkal, majd kattintsunk a "Tovább" gombra.

4. A következő ablakban a Sync kulcsot mentsük el!

5. Kattintsunk a "Szinkronizálás beállítások" gombra. Itt beállíthatjuk, mely adatainkat szinkronizálja a Firefox Sync. Kattintsunk utána a "Kész" gombra.

6. Itt visszajutunk a Sync kulcs ablakhoz, ha télleg lementettük a kulcsot, kattintsunk a "Tovább" gombra. Egy captcha ablakhoz jutunk. A képen látható szavakat be kell írni az alatt lévő mezőbe. Az alábbi képen látható példa, de ne ezt a képet, hanem a saját Sync ablakunkon lévő képen lévő két szót írjuk be! Majd kattintsunk a "Tovább" gombra.

7. Kattintsunk a "Befejezés" gombra. Kész a Sync fiókunk!

Ezután használhatjuk a Sync felhasználónkat másik Firefoxon/gépen stb.:
(ha már van Sync accountod, ezeket hajtsd végre)

1. Firefox gomb -> A Sync beállítása.
2. "Kapcsolódás".

3. A másik eszközön, amin a Sync fiókot regisztráltuk, lépjünk be a Firefox gomb -> Beállítások -> Sync beállítása menübe, és válasszuk az "Eszköz hozzáadása" menüpontot.

4. A jelenlegi eszközön megjelenő 3 kulcsot írjuk be megfelelő sorrendben a másik eszköz ablakában lévő 3 mezőbe. (A képek csak illusztrációk, a saját eszközünkön megjelenő kódokra van szükség.)


A jelenlegi eszköz kódjai, ezeket írjuk be a másik eszköz üres mezőibe


A másik eszköz ablaka, írjuk be a jelenlegi eszköz kódjait

5. Kattintsunk a "Tovább" gombra, majd a következő, sikerességet jelző ablakban a "Kész" gombra.
(Amennyiben nincs nálunk a másik eszköz, kattintsunk a "Nincs nálam az eszköz" gombra, és az utána következő ablakban a Sync felhasználónév, jelszó, és Sync kulcs segítségével csatlakozhatunk a Sync felhasználóhoz.)

A továbbiakban a Firefox gomb -> Beállítások -> Sync beállítása menüben kezelhetjük a szinkronizált eszközeinket, fiókjainkat.

Hogyan működik a Firefox Sync?

A Firefox Sync minden egyes szinkronizáláskor a kért adatainkat felküldi a Mozilla szerverére. Az adataink titkosítva vannak a felhnév jelszó párossal és a titkosító frázissal. A frissítés alatt le is tölti az adatainkat, és összefésüli azokat a lokális gép adataival. (hozzáadja a szükségeset, és a már kitöröltet eltávolítja)

[ Módosította: ollie ]

(#13979) RexpecT


RexpecT
addikt

Ez a beta egyre sz*rabb(bugosabb) lesz. :( :(
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#13980) Phili


Phili
tag

Fura kérdés /és egyben segítség is lenne nekem/ miért nem tudok belépni a firefox-al a ph-ra ie-vel meg igen, most volt rendszer újra telepítés és azóta megy ez.Megtudja nekem ezt valaki válaszolni. :F

(#13981) :-I


:-I
tag

Üdv.

Az megoldható (greasemonkey-val?), hogy egy adott oldalon, egy adott gombot áthelyezzek máshova? (Lentről fentre) :F

Szerk.: Értem, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#13982) WonderCSabo válasza RexpecT (#13979) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez layers hibának tűnik. Bekapcsoltad az accelerated layerst?

Próbáld kikapcsolni a hardveres gyorsítást.

Phili: Töröld a sütiket!

Más:

Fejlszettem a Firefoxot! :)

:-I: Persze, a JS topikban készíttesd el vkivel a szkriptet.

[ Szerkesztve ]

(#13983) Phili válasza WonderCSabo (#13982) üzenetére


Phili
tag

Megtörtént,köszönöm! :R

(#13984) WonderCSabo válasza Phili (#13983) üzenetére


WonderCSabo
félisten

első hsz. ;)

(#13985) RexpecT válasza WonderCSabo (#13982) üzenetére


RexpecT
addikt

Így tényleg jónak tűnik :R :) .

(#13986) WonderCSabo válasza RexpecT (#13985) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak nincs hardveres gyorsítás. :)

A trunkban már javították ezt a hibát. Sajna viszont a D2D még mindig lassítja az egész browsert.

(#13987) Rototti válasza ERPY (#13955) üzenetére


Rototti
senior tag

Na végre ilyet is olvasok... Azt hittem már én nem látok jól, vagy a gépemben van a hiba. Mindig azt olvasom, hogy Chrome húú de gyors, há mondom letöltöm, nem veszítek vele semmit. Ezt eljátszottam 3 különböző verziónál, mostanában a 6-osnál és nem értettem, hogy hol az a gyorsaság. Az rendben van, hogy maga a program rögtön indul, de mire a kezdőoldalt betölti már ugyanott vagyunk mint az FF-el. Miután az FF elindult, utána meg simán gyorsabb oldalbetöltésben, chrome-ra sokat kell várni, darabosan tölti be az oldalakat. :F

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#13988) Edween


Edween
őstag

Jútyúbra felmegyek ezt dobja fel, mit akar?

(#13989) WonderCSabo válasza Edween (#13988) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az egyik Greasemonkey scripted, amit a Youtubehoz használsz, vmiért bugzik. Konkrétan a Youtube HD Ultimate. Ennek több oka is lehet, egyelőre kapcsold ki.

Rototti: Túl keveset olvasod a hszeimet, vagy nézed ezt a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

(#13990) Edween válasza WonderCSabo (#13989) üzenetére


Edween
őstag

Valóban az volt a bibi.
Köszi, gyors voltál! :R

(#13991) Rototti válasza WonderCSabo (#13989) üzenetére


Rototti
senior tag

Néha-néha nézek ide be, tőled is olvastam hasonlót, de hogy ennyire konkrétan stimmeljen vkivel a véleményem (és láttam is a hsz-t), az csak most fordult elő. :B

Kimi - The King of Spa

(#13992) WonderCSabo válasza Rototti (#13991) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Oks, csak vicceltem. :)

(#13993) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Grafx Bot, avagy segítsük a FF HW gyorsítás fejlesztését

A Firefox 4-be hardveres gyorsítás került. Sajnos mint minden frissen bekerült funkció, még egyelőre bugos. A következő kis eszközzel segíthetünk a fejlesztőknek a debugolásban.

Hogyan segíthetünk vele?

A tesztelés előtt rakjuk fel az összes OS frissítést, legújabb stabil VGA drivert, DirectX-et, stb. A Grafx Botot csak legújabb trunk builddel használjuk, a bétával egy bug miatt még nem használható.

1. Indítsuk el a FF profilkezelőjét, és csináljunk egy új profilt, és ne rakjunk bele semmit. Leírtam, itt, h. hogyan lehet.
2. Nyissuk meg ezt az oldalt, telepítsük a Grafx Bot kiegészítőt.
3. Indítsuk újra a Fx-ot (a most létrehozott profilt használjuk)
4. Ha nem jelenne meg a Grafix Bot kezdőlapja, akkor nyissuk meg: -> régi Firefox menü (alt lenyomása) -> Eszközök -> Grafx Bot.
5. Kattintsunk a Star the test gombra!
6. A feljövő ablakban engedélyezzük, h. a Grafx Bot újraindítsa a Fxot. Újraindítás után megint az új profil használjuk.
7. Ha nem jelenne meg a Grafix Bot kezdőlapja, akkor nyissuk meg: -> régi firefox menü (alt lenyomása) -> Eszközök -> Grafx Bot.
8. Kattintsunk a Star the test gombra!

9. Megnyílik egy új popup, és mindenféle alakzatok és képe ugrálnak benne. Ez természetes ez a teszt. Akár 5-20 percet is igénybe vehet.
10. Miután az uccsó teszt is lefutott, az aktuális ablak bezáródik, és megnyílik egy új szélesebb.
11. Ebben több képpárt fog mutatni nekünk a Grafx Bot.
- ha egyeznek kattintsunk a Pass gombra
- ha nem egyeznek, kattintsunk a Fail gombra.

12. Ha az összes képpárral végeztünk, az ablak bezáródik, és egy újabb kisebb ablak nyílik meg. Pipáljuk be a privacy elfogadását, és kattintsunk a Send gombra.

13. Később az Eszközök -> Grafx Bot oldalon a Previous tests link alatt nézhetjük meg a tesztjeinket.

(#13994) WonderCSabo válasza pete_21 (#13882) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kérdezted, h. mik lesznek kivágva:

- Electrolysis
- Account Manager
- Domain notification in Urlbar (lecseréli az ikont a domain nevére)
- silent updates
- Inspector
- 64 bites official build
- In-Content UI (csak Addons-manager lesz in-content UI)
- Resource packages
- HomeTab
- New Download Manager

Sajnos bővült a lista. :(

(#13995) JAckass6


JAckass6
tag

-szerk.

[ Szerkesztve ]

(#13996) WonderCSabo válasza JAckass6 (#13995) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először is takaríts le minden Firefoxot a gépről. Uninstall, install directory, profil, minden.

Aztán rakd fel a Firefoxot. Ha ez sem megy, akkor megint takaríts le mindent, és próbáld ki, h. a portable megy-e.

Esetleg tűzfal/vírusírtó nem blokkolja a firefox.exet?

(#13997) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv!

hogy lehet azt beállítani,hogy alapból a könyvjelző eszköztárra tegye a kedvenceket?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13998) Brutforsz válasza cellpeti (#13997) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Telepíted az Add Bookmark Here ² kiterjesztést, majd a beállításainál a Haladó lapon Könyvjelző csillag > Bal kattintás: Hozzáadás a nem rendezett könyvjelzők mappájába; A nem rendezett könyvjelzők mappa testreszabása elé pipa, majd kijelölöd a Könyvjelzők eszköztárat, kész.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#13999) cellpeti válasza Brutforsz (#13998) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez mind ok,de mégse a könyvjelző eszköztárra teszi(hiába azt jelöltem ki), hanem a "könyjelzők menü"-be

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14000) Brutforsz válasza cellpeti (#13999) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem tudom, mi lehet, nálam egyből kiteszi az eszköztárra az új könyvjelzőket.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.