Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) :-I válasza :-I (#13798) üzenetére


:-I
tag

Sajna semmilyen információt nem találtam. :F

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#13802) :-I válasza WonderCSabo (#13800) üzenetére


:-I
tag

Sajnos nem lesz megoldás.
A Mozilla nem tárolja ezt a phrase-t, tehát minden elveszett. :(

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#13803) dragonfx válasza WonderCSabo (#13791) üzenetére


dragonfx
veterán

eztki lehet kapcsolni törölni???
semmi képp se megy.lehet a bill a xar? :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13804) WonderCSabo válasza dragonfx (#13803) üzenetére


WonderCSabo
félisten

eztki lehet kapcsolni törölni???

Mármint mit. Az OOPP-t? Nem lehet. De nem hiszem, h. ez okozná a problémát.

Próbáltad FF csökkentett módban?

(#13805) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13804) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hülye vagyok ki lehet kapcsolni az OOPPt:

címsorba about:config majd Enter. Keress rá a dom.ipc.plugins.enabled változóra, és duplakattal állítsd át true -ra. Indítsd újra a Firefoxot.

[ Szerkesztve ]

(#13806) dragonfx válasza WonderCSabo (#13805) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ettől ne oldodott meg egyik se.mind1.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13807) WonderCSabo válasza dragonfx (#13806) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én mondtam, máshol lesz a probléma...

Kipróbáltad Fx csökkentett módban? 3x kérdezem :U

(#13808) xabolcs


xabolcs
őstag

a beta4-> beta5-hoz kepest a beta5->beta6 valtas gyorsan megvolt :)

mas:
van egy portableapps minefield-em, s a 20100913-as , 14-es frissites egyiketol megkergult, s csak safe-mod-ban hajlando hasznalhatoan mukodni.
eloszor jatszottam az osszes kiegeszito letiltasaval, aztan az egesz profilt is kitoroltem de semmi valtozas.
ugyanis azt csinalja, hogy elfekszik amikor valami komolyabbat kellene renderelni:
meghal a google.com-tol, az about:home-tol, de nem hal meg a new tab-tol, az about:addons-tol.

jatszottam a hardveres gyorsitas ki-be kapcsolasaval, de semmi.

most egy masik gepen persze tok jol fut egy hasonlo portableapps-os minefield osszeallitas. :U

otlet?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13809) WonderCSabo válasza xabolcs (#13808) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Béta 6 = Béta 5 + 4 bugfix

Rakd vissza, és ne rakd fel a frissítést.

(#13810) xabolcs válasza WonderCSabo (#13809) üzenetére


xabolcs
őstag

az lesz.

esetleg megnezem, hogy ez a mukodo valtozat hogy muzsikal azon a gepen. :)
de majd kiprobalom a firefox.exe -console inditast is. hatha teleszemeteli a parancssort :D

ennyire fontosak voltak ezek a bug-ok, hogy csinaltak egy build-et? :U
a pirosat nem is ertem. :B
en csak azzal akasztottam nagyon ki szegeny betat, hogy foltettem a greasemonkey nightly valtozatat kicsomagolva (20100914-betaig meg a menupontot se tette ki, ha jar-ban volt).
na akkor a firefox nem tudta kitenni a feedback gombot, cserebe viszont folyamatosan mozgatta a cimsav es a keresomezo kozotti kis hatarolot 50%-os procterhelessel.
jol nezett ki, csak lassu volt vele a munka. :DDD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13811) BullZeye válasza xabolcs (#13808) üzenetére


BullZeye
veterán

Trunks-ban már Beta7pre-van :D

(#13812) WonderCSabo válasza xabolcs (#13810) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem jól megy a GM a legújabb houlry builddel is.

(#13813) xabolcs válasza WonderCSabo (#13812) üzenetére


xabolcs
őstag

nem lepodok meg, ha nalam lesz a hiba. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13814) xabolcs válasza xabolcs (#13813) üzenetére


xabolcs
őstag

ez most komoly, hogy beta6-ban a feedback gombot nem tudom tartosan levenni?
ugyanis ha leveszem, ujrainditas utan ujra ott diszeleg ... :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13815) WonderCSabo válasza xabolcs (#13814) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs fenn a Test Pilot extension? Ha igen, tiltsd le.

(#13816) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!
Az a gondom,hogy ha a prohardver oldaláról jövök a fórumba be vagyok jelentkezve, ha másik oldalakról (mobilarena, gamepod...) nem vagyok és ezeknél az oldalaknál ha egy hírhez hozzá szeretnék szólni nem tudok mert rögtön szól,h jelentkezzek be. bejelentkezek (mindent kipipál),"sikeres belépés", visszadob az aktuális fórumba és hopp mégsem vagyok bejelentkezve,de van hogy újra a bejelentkezési felület tölti be ismét. Beírom,h prohardver.hu innen kattintok a fórumra és lám ott be vagyok jelentkezve.
win7 x64,users mappa áthelyezve D-re, FF4.0 beta6. Eddig IE8-at használtam,de rájöttem az nem szereti ha a users nem a C-n van és egyik oldalnál sem jegyzi meg hogy maradjak bejelentkezve, meguntam az állandó bejelentkezéseket ezért váltottam volna,de úgy látszik semmi sem tökéletes.
Egyedi eset vagy itt is a az lehet a baj hogy a users át lett helyezve? Bár más oldalaknál bejelentkezve maradtam eddig. Javaslat?

Üdv, Balázs

(#13817) xabolcs válasza WonderCSabo (#13815) üzenetére


xabolcs
őstag

de igen fonnt van. egy pillanatra en is arra gondoltam, hogy a test pilot-tol nem tudom levenni.
letiltottam es nem jelenik meg ujbol (nyilvan!).

viszont az eredeti problemamat sajnos nem oldotta meg.
addig is maradok a 2010.09.14.beta GM verzional, mert ott meg szerencsere nem tokeletes az AOM overlay, de a szkriptek mar futnak. :P
aztan a .15.beta-ban kijavitottak a resource-os hibat, igy mar gyonyoruen mutatnak a szkriptjeim az addons manager-ben, oriasi processzor hasznalattal es ide-oda mozgo keresoablakkal. :)

mind1, GM-nel kikapcsoltam az auto frissitest. beta3-ig kibirtam GM nelkul, most is kibirom valameddig.

nem tudom mi koze van a keresoablaknak es az AOM-nak (GM overlay) egymashoz. :U
bezzeg minefield-ban NS_NOINTERFACE-szel elhasal az Utils.import() az addons4.jsm importalasakor.(azaz ott nem tudom tesztelni.)
durva, hogy ekkora kulonbseg van a ket release kozott.

Antibazsi
kompatibilis belepest probaltal mar?
en mar tapasztaltam hasonlot (noscript-tel).

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13818) WonderCSabo válasza Antibazsi (#13816) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröld a cookiekat.

xabolcs: Itt az én működő GMem. Próbáld ki!

(#13819) Antibazsi válasza xabolcs (#13817) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Mindent kipipálok belépésnél, közte van ez is :"A kompatibilis beléptetést használom"
Erre gondoltál? Vagy van ilyen funkció FF-on belül is?
De amúgy rohadt mókás mert megpróbáltam a PH-s oldalról kijelentkezni, a "Nem lépek ki más gépekről / böngészőből" négyzetet nem pipálom ki majd "OK". "sikeres kilépés, rögtön továbbítunk..." bejön a fórum főoldala és tényleg kiléptetett. Ezután átmegyek a mobilarénára, onnan a fórumba, belépek és ugyanúgy nem történik meg a belépés, ezután visszamegyek ph-ra és ott meg bent vagyok. :F

WonderCSabo: Köszi! :R Ez megoldotta a gondot!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#13820) WonderCSabo válasza Antibazsi (#13819) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröld a cookiekat!

(#13821) xabolcs válasza WonderCSabo (#13818) üzenetére


xabolcs
őstag

koszi!
ezzel el leszek jo ideig! :)
a minefield-ban hagyon a gm-nightly-t, hadd lassam hogy haladnak a fiuk a fejlesztessel. ;)

:R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13822) WonderCSabo válasza xabolcs (#13821) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint GM nightly, vagy Fx nightly?

Más:

Újabb lépés a statusbar végleges eltüntetéséhez. Most már így mutatja a target linket hovernél a címsorban:

(#13823) BullZeye válasza BullZeye (#13758) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem is segítsek valaki lécci lécci :D

(#13824) xabolcs válasza WonderCSabo (#13822) üzenetére


xabolcs
őstag

greasemonkey-bol a nightly.

a kepernyokepbol ne hagyd ki az egerkurzort, mert anelkul annyira nem elvezheto, mint vele! ;)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13825) WonderCSabo válasza xabolcs (#13824) üzenetére


WonderCSabo
félisten

a kepernyokepbol ne hagyd ki az egerkurzort, mert anelkul annyira nem elvezheto, mint vele! ;)

A Windows nem menti az egérkurzort én meg lusta vagyok belerakni.

Kipróbáltam a latest beta GM-et. A szkriptek managelése az Addons Managerbe lesz beépítve úgy tűnik, csak még nem megy. Amúgy a felrakott szkriptek működnek. Vagy te is ezt mondtad? :)

BullZeye: Én nem tudok, ezért nem válaszoltam. :(

[ Szerkesztve ]

(#13826) HZoli87 válasza WonderCSabo (#13822) üzenetére


HZoli87
veterán

Szeretném ha nálam is a Minefield mellett lennének a tabok, hogyan oldható meg? Köszi.

(#13827) WonderCSabo válasza HZoli87 (#13826) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz.

Használd ezt a userstylet.

(#13828) HZoli87 válasza WonderCSabo (#13827) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi. :)

(#13829) BullZeye


BullZeye
veterán

Internet Explorer 9b1 elég gyors legalábbis a D2D gyorsabb mint eddig akármelyik FF volt. Bár néhol a teszteknél érezhetően csal, pl azt írja 1000 halnál, hogy 40 FPS, de 1-1 pillanatra néha beakad, és sztem nem több mint 25-26 FPS ahogy fut, mert nem folyamatos.

És a Javascript benchmark is gyorsabb: 408ms

És úgy alapvetően szebben, jobban jelennek meg a html5 oldalak (pl vannak hangok), javascript benchmark is normálisan látom hogy mit mér épp és hány ms, igaz pörög mint állat, de legalább nem csak egy üres téglalap.

Microsoft ezzel tényleg nagyot mutat. Jah és érdekes módon a D2D szöveg valamivel szebbek mint FF esetében, aztán lehet csak már kezd hozzá szokni a szemem, viszont itt is AA van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#13830) BullZeye válasza BullZeye (#13829) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahhoz képest, hogy mennyire rossz híre van alapvetően az Internet Explorernek (mert ugye menő szidni valamit amit mindenki szid). Azt kell mondjam, jobban tetszik mint az FF4. Értelemszerűen nem fogom használni, mert hiányoznának az addonjaim, viszont aki addon nélkül használja FF-et az elgondolkodhat, hogy vált IE-re, mert tényleg piszkosul gyors, és szép. Egyszerűen kellemes érzés használni, ahogy minden siklik elcsúszik eltűnik de tökéletesen. FF4-ben hát :D azt hittem, hogy az jó és szép, de most már nem :D

De a címsor fura, hogy a tabok mellett van, vagy a tabok vannak a címsor mellett, nézőpont kérdése :)

A status-bar meg hát ja, így kéne megoldania FF-nek is. Akinek kell bekapcsolja, akinek nem, az meg eltűnteti, és csak akkor jön elő egy kis szöveg amikor feltétlen szüksége van rá :) cserébe +20px amit lát az oldalakból...

Még egy kis adalékinfó
IE9, 500ms alatt indul el
FF4, 2600ms alatt indul el

Mindkettő szűz install, mindkettő teljesen új profillal rendelkezik túlképp, mégis 5x gyorsabban elindul IE :D

[ Szerkesztve ]

(#13831) pete_21 válasza WonderCSabo (#13822) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor már csak az addonok ikonjait kell átpakolni, és mehet a statusbar ki?
Viszont a target url szerintem jobb lenne, ha nem jobbra igazítani, hanem pl. középre.
Ha már itt a beta 6, ami nem sok újdonságot hoz, akkor azért néhánnyal több beta lesz, mint amit beterveztek.

BullZeye: Szerintem IE9-nél is valami trükkel oldották meg, hogy valahogy kinézzenek a betűk. De ha MS nem lép, akkor Mozilláék is ezt fogják. :)

[ Szerkesztve ]

(#13832) WonderCSabo válasza BullZeye (#13829) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És úgy alapvetően szebben, jobban jelennek meg a html5 oldalak

Azt kétlem. A hangok akkor lehetnek, ha aacot, vagy mp3-at embedelnek.

(#13830): Az UI randa sztem. Télleg gyors. Az FF status bar is ki lesz löve.

pete_21: Aha. balra lesz.

(#13833) Egorov válasza BullZeye (#13830) üzenetére


Egorov
aktív tag

Kipróbáltam én is az IE9-et, nekem rögtön akadt vele gondom: Ez az oldal nem működik megfelelően (nekem). Bal oldalon a kar, oktatás, stb. nem jelennek meg az almenük, hiába viszem feléjük az egeret. LINK

A Firefoxos kérdésem pedig: Miért jelenik meg így a lenti oldal? Most Beta6 van fent de ezt csinálta beta5-nél is és akkor is, amikor nem volt fent adblock.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#13834) pete_21 válasza Egorov (#13833) üzenetére


pete_21
addikt

Nálam sem jó FF4-gyel...

(#13835) WonderCSabo válasza Egorov (#13833) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egy ismert bug. Már javítják.

BullZeye: Egyébként IE9-hez is vannak már addonok, szóval... :)

(#13836) cellpeti


cellpeti
veterán

Kegyetlen lassú a FF4Beta6 :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13837) WonderCSabo válasza cellpeti (#13836) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kő használni. :)

Egyébként nekem nem lassú, sokkal gyorsabb mint a régi Fxek. Próbáltad új profillal?

(#13838) cellpeti válasza WonderCSabo (#13837) üzenetére


cellpeti
veterán

hogy érted,hogy új profillal? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13839) WonderCSabo válasza cellpeti (#13838) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így majd így.

Egyébként jogos, télleg vannak ilyen bugok benne.

1. 2. 3.

[ Szerkesztve ]

(#13840) cellpeti válasza WonderCSabo (#13839) üzenetére


cellpeti
veterán

Végleges mikor jön ki, mit lehet tudni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13841) WonderCSabo válasza cellpeti (#13840) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Talán november.

(#13842) cellpeti válasza WonderCSabo (#13841) üzenetére


cellpeti
veterán

Értem,köszönöm!

Viszont az IE9 Beta jól hasít nálam.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13843) WonderCSabo válasza cellpeti (#13842) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, gyors, az biztos. Bár nálam az Fx se sokkal lassabb...

(#13844) cellpeti válasza WonderCSabo (#13843) üzenetére


cellpeti
veterán

Majd a normálisat letöltöm oszt meglesem :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13845) HZoli87


HZoli87
veterán

(#13846) WonderCSabo válasza HZoli87 (#13845) üzenetére


WonderCSabo
félisten

changelog? Mármint az Fxre.

cellpeti: Jó. " :U "

[ Szerkesztve ]

(#13847) [E]Storm


[E]Storm
csendes tag

Sziasztok

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az miért van, hogy sok honlap azt írja, elavult böngészőt használok, eddig nem foglalkoztam vele, de meguntam. Legújabb foxi van fenn, frissíti is magát rendesen ha kell. Ma pl az UEFA honlapja azt írja, hogy 2.0 a foxi verziója.

Válaszotokat előre is köszönöm

(#13848) WonderCSabo válasza [E]Storm (#13847) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Linkelj pontosan egy ilyen oldalt, léci.

Szerk.: te véletelbül nem állítottad el a user agent stringet?

[ Szerkesztve ]

(#13849) HZoli87 válasza WonderCSabo (#13846) üzenetére


HZoli87
veterán

Link

-----

Tetszetős az IE9 (minimalista dizájn nagyon bejön), nagyon gyors, remélem ezt látva kettőzött erővel dolgoznak tovább a 4-es verzión, mert van hova fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#13850) [E]Storm válasza WonderCSabo (#13848) üzenetére


[E]Storm
csendes tag

Ha nekem szólt, hogy linkeljek akkor tessék:
[link 1]
[link 2]
Nem tudok róla hogy elállítottam volna, nem is tudom az hol van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.