Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12148) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. A WMP plugin magában is elfut, a JS szabályzók csak extra featurek, nem szükségesek, nem is használják sehol.

2. A JavaScript és a Java 2 totál más dolog, semmi közük egymáshoz. A JS-t a böngésző belső JS motorja kezeli, nem kell hozzá semmilyen plugin.

(#12152) Fecogame válasza VINIKOR (#12149) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam sem csinál semmi hasonlót. :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12153) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok..
Az miért lehet, hogy FF alatt egyszer csak a legtöbb oldal alatt megváltoztak a betűtípusok?
A legtöbb dőlt lett, a Hardverapró nagy része félkövér, most is dőlttel írok, pedig nem kéne..

(#12154) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12151) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem. Akkor lenyegeben nem is kellene a Java, sokaig en sem hasznaltam am az OpenOffice szereti, ezert raktam fel de ugy emlekszem hogy valahol olvastam itt a topikban hogy nem art ha fent van a bongeszo miatt is mert javit a teljesitmenyen. Lehet tevedek.
Tanulas celjabol: akkor a Java vezerlopanelon azert van opcinalisnak jelolve a Mozilla Firefox, szoval ha nem kell akkor pipa ki, FF-ben tiltani.
Az a baj hogyha mar fel van telepitve a Java akkor nagyon nehez rendesen levakarni meg ugy is hogy naplozott telepitessel csinaltam mert rengeted szemetet hagy maga utan, es nehez eldonteni hogy eroltetve ha leszedem melyik megy az OS rovasara.

(#12155) WonderCSabo válasza FoxiestFox (#12153) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld meg ezt.

Steelmanus: Elég sok mindenhez kell a Java, egy gépen gyak. nélkülözhetetlen. De WMP pluginhoz szükségtelen.

(#12156) FoxiestFox válasza WonderCSabo (#12155) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem jött össze.
Registry kipucolva, temp kipucolva, restart volt, gyorsítótár ürítve, font feltéve, restart megint, és a dőlt betűk megszűntek, de a jobb oldali dolgok továbbra is félkövérek, és pár helyen szét is esik az oldal..
Nem telepítettem és nem töröltem semmit előtte.

(#12157) WonderCSabo válasza FoxiestFox (#12156) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Más böngészőben jó? FF csökkentett módban?

(#12158) FoxiestFox válasza WonderCSabo (#12157) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Probléma visszavonva, a hiba nem a Firefoxban van, mert a feladatkezelőben a folyamatok nevei is mind félkövérek...
Valami a Windowsban csesződött el...

(#12159) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12155) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, ertem ki is probaltam hogy a Java panelon kikapcsoltam a Mozilla tamogatast es a bongeszon belul is letiltottam, jelenleg is igy megy. En akkor tevedesben voltam mert azt hittem hogy kicsit "rasegit" a telepitett Java de mint kiderult nem letszukseglet az FF szamara persze az OO az Java alapu igy termeszetesen marad a gepen.
Koszi' a felvilagositast, mindig tanul az ember valamit.

(#12160) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tud valaki olyan plugin-t a 3.6.3-as Tűzrókához, amellyel a HD videókat is le tudom tölteni a GameTrailers.com nevű oldalról?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12161) huskydog17 válasza huskydog17 (#12160) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Közben sikerült megoldani, vagyis találni ilyen cuccost, úgyhogy tárgytalan.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12162) HZoli87 válasza huskydog17 (#12160) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak megsúgom, hogy a kérdéses oldalon ingyenesen lehet regisztrálni, majd belépve a fiókodba bármilyen videót (SD és HD) letudsz tölteni külön program nélkül. :K

(#12163) huskydog17 válasza HZoli87 (#12162) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Értem, köszi.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12164) Matamata


Matamata
aktív tag

Helósztok!
Olyan problémám lenne, hogy a FF nagyon teleszemeteli a Temp mappámat a cache fájljaival miközben direkt be van állítva, hogy a memóriába cacheljen, ezzel kímélve az ssd-m és gyorsítva a működést. 3-4nap alatt 2,5-3GB-osra dagad a Temp pedig elvileg a FF minden böngészési előzményt töröl ha leállítom.

(#12165) WonderCSabo válasza Matamata (#12164) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config -ban a browser.cache.disk.capacity értéke 0-ra és a browser.cache.offline.enable falsera van állítva?

(#12166) scope2007


scope2007
addikt

hali!

tudtok olyan kieget mondani amivel a bookmark default sárga mappaikonját lehet átmoddolni?
az oldalak faviconját már sikerült a favicon pickerrel.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12167) Matamata válasza WonderCSabo (#12165) üzenetére


Matamata
aktív tag

A browser.cache.offline.enable true-ra van állítva a browser.cache.disk.capacity 0-ra.
Ami leírás alapján beállítottam aszerint ahhoz, hogy csak a ramba cacheljen elvileg a browser.cache.disk.enable kell false-ra állítani meg létre kell hozni a disk.cache.memory.capacity-t és megadni hogy mekkora részét használhatja a ramnak.
Csak ez úgy látszik nem működik teljesen jól.

(#12168) WonderCSabo válasza scope2007 (#12166) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs kieg, de van rá módszer.

Matamata: Más is mondt,a hogy nem megy, nem tom miért.

(#12169) Matamata válasza WonderCSabo (#12168) üzenetére


Matamata
aktív tag

A browser.cache.offline.enable false-ra állítása segít esetleg ezen valamit? Mert ha jól tudom azzal csak az URL-ek cachelését lehet kikapcsolni.

(#12170) dqdb válasza scope2007 (#12166) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem szeretnél minden mappának külön ikont beállítani, akkor lásd WonderCSabo linkjét, de a névre szűrést hagyd ki a fájlból:

.bookmark-item[container="true"] {
list-style-image: url('file:///C:/Documents/Tools/FFI/folder.png') !important;
-moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important;
}

Ha néhány mappának mégis be szeretnél állítani egyedi ikont a fenti szabállyal beállított általánoson felül, akkor azokat a fájlban a fenti bejegyzés után írd be.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12171) scope2007 válasza WonderCSabo (#12168) üzenetére


scope2007
addikt

köszi! pedig azt hittem van kieg hozzá :(

mind1 majd kipróbálom... köszi mindkettőtöknek...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12172) egykori


egykori
őstag

Na, most már lehet a 3.6.4 FF 7-es build-t is tesztelni. Talán lehetne fogadásokat kötni, melyik lesz a végleges. :DDD

(#12173) localhost válasza egykori (#12172) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha ez így megy tovább, akkor három számjegyeset tippelnék Vágó úr, kérem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12174) HZoli87 válasza egykori (#12172) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi az infót. :)

(#12175) Narxis


Narxis
nagyúr

Mozilla Firefox 3.7 ALPHA 5

Megjelent ez is. :)

Thanos was right.

(#12176) kw3v865 válasza Narxis (#12175) üzenetére


kw3v865
senior tag

Már van Alpha 6 is

[ Szerkesztve ]

(#12177) WonderCSabo válasza Narxis (#12175) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Másfél hónapja. :P

(#12178) egykori válasza localhost (#12173) üzenetére


egykori
őstag

Én már a 4-es buildnál elbuktam...

(#12179) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Most mindenki a foci VBről beszél. Ismeritek a VBs personákat? 32 db., minden csapat színeiben. Pofásak. :)

(#12180) scope2007 válasza WonderCSabo (#12179) üzenetére


scope2007
addikt

hát ez remek.. már a német be is van állítva!! THX :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12181) Steelmanus válasza egykori (#12178) üzenetére


Steelmanus
addikt

En pedig mar majdnem beugrottam megint mert jelzett hogy frissites van, OK. leszedett 11,5 Mb-ot frissult, de elotte beneztem meg a topikba hat latom hogy 7-es build is van mar. Beragtam kikapcsoltam a Fox-ban a Frissites-t. Igaz elotte az Opera huzott fel nagyon, erre jon a Fox is. Nem is a bongeszo edekel mar, mit faragnak rajta vagy sem, hanem leszeretnem torolni vegre a sok build valtozatot es a veglegest leszedni eltenni.

(#12182) Narxis válasza kw3v865 (#12176) üzenetére


Narxis
nagyúr

ehh...majorgeeks.com-ot szoktam nézni és ott ma rakták ki, akkor jól le vannak maradva vagy csak megint elírták a verziószámot... :B

Thanos was right.

(#12183) egykori válasza Steelmanus (#12181) üzenetére


egykori
őstag

Nálam mindig csak egy - az utolsó - változat van fenn. Nyilván jó lenne már egy végleges, de az én használati szokásaimnak eddig mindegyik build megfelelt, sőt egy-egy frissítésnél még érezhető is volt pici javulás - úgyhogy nem idegesítene az sem, ha akár a 35-ös build lenne az utolsó. :D

(#12184) Matthewus


Matthewus
őstag

Használtátok már úgy a 3.7-es verziókat, hogy bekapcsoltátok a DirectWrite-ot?
Egy kis összehasonlítás:

[ Szerkesztve ]

(#12185) WonderCSabo válasza Matthewus (#12184) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nice. Nem csak gyorsabb, de szebb is. Talán a képek nagyítása/kicsinyítése is jobb lesz D2Dvel?

(#12186) Matthewus válasza WonderCSabo (#12185) üzenetére


Matthewus
őstag

Elvileg igen. Csak még ez is elég bugos.
A legújabb nightly verziókban már van animáció a fülek megnyitásánál. Dolgoznak rendesen, hogy egy használható négyes bétát rakjanak össze.
A 3.6.4-es verzió továbbra is a videolejátszási problémák miatt késik.

(#12187) Steelmanus válasza egykori (#12183) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyetertek Veled, lenyegeben jelenleg nalam is a legutolso valtozat van fent reggel ota, csak egy kicsit pipa voltam es erre meg a Fox-om is at akar verni :D Csak mert ugy olvastam hogy e heten jon ki (talan), kicsit furcsaltam hogy meg csak kedd van, es a pentek is a het resze, ezert is neztem be a topikba.

Matthewus Akkor raernek vele, mert az Opera is azzal szivatott hogy a sajat
WebM támogatás (demo) verziot sem volt kepes lejatszani ha a legfrissebb Biuld verziot tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#12188) WonderCSabo válasza Matthewus (#12186) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Belinkelnéd azt a Nightlyt? Én nem találom. :F

(#12189) Matthewus válasza Steelmanus (#12187) üzenetére


Matthewus
őstag

A Firefoxnál a Lorentz miatt vannak problémák, WebM támogatás nem hiszem, hogy lesz a 3.6.4-be.

(#12190) Matthewus válasza WonderCSabo (#12188) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] Minden nap jönnek ezek a Trunk bulidek, sőt vannak óránkénti buildek is, de elég bugosak.

(#12191) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok, az a problémám, hogy mobil netem van és mindig mikor újra csatlakozok akkor új IP címet kapok és ez miatt mindig újra be kell jelentkeznem az sg fórumra. Van valami megoldás/plugin, hogy ne jelentkeztessen ki az oldal IP cím váltásnál? Más oldalakkal nincs ilyen gondom.
Másik probléma, hogy mikor meg van nyitva pár oldal a firefoxban és véletlen megnyomom a a bezárást akkor meg sem kérdezi, hogy bezárja-e hanem simán bezárja. A beállításokban pedig be van állítva, hogy kérdezzen de nem törődik vele. Miért lehet ez?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#12192) WonderCSabo válasza raziel01 (#12191) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Véletlenül nem törlődik mindig a cookie az sgről?

about:config -ban a browser.tabs.warnOnClose kulcs true -ra van állítva?

Matthewus: Ah, és itt vannak a x64 verziók is. :K

[ Szerkesztve ]

(#12193) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#12192) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Télleg bugos. Index.hut be se tölti. :S Safe modeban.

(#12194) raziel01 válasza WonderCSabo (#12192) üzenetére


raziel01
veterán

True-n van, de közbe találtam megoldást:

http://support.mozilla.com/en-US/kb/Firefox+does+not+ask+to+save+tabs+and+windows+on+exit

A cookie törlést meg nem tudom hol lehet megnézni. A beállításokban ott van a jelszó meg a felhasználónév, hogy azt megjegyzi de mégis mindig rá kell nyomnom a belépésre sg-n.
Mikor még Fibernet netem volt akkor nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#12195) HZoli87 válasza raziel01 (#12194) üzenetére


HZoli87
veterán

(#12196) raziel01 válasza HZoli87 (#12195) üzenetére


raziel01
veterán

Töröltem az sg-s sütiket. De a hiba még mindig fenn áll. Végül is nem nagy tragédia csak unalmas, mindig rányomni a bejelentkezésre és azon belül még bepipálni a Bejelentkezve marad négyzetet majd megint OK-ra nyomni.
Itt Prohardveren legalább van egy olyan opció, "hogy Ne korlátozzon a jelenlegi IP-címemre= Kevésbé biztonságos, de gyakori IP-váltáskor jól jöhet."

(#12197) Matthewus válasza raziel01 (#12196) üzenetére


Matthewus
őstag

Egy lehetséges megoldás:
1. Lépj ki a Firefoxból
2. Keresd meg a Firefox profilodat. Ez XP-n alapesetben itt van: C:\Documents and Settings\<Windows login/user name>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder>
Windows 7 és Vista alatt ez beírod a keresőbe a Start menüben és megtalálja: %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles
3. Nevezd át a Cookie.txt-t /ha létezik/, és a cookies.sqlite-ot cookies.sqlite.old-ra.
Ez törölni fogja az összes cookiet, így mindenhova újra be kell jelentkezned, de remélhetőleg nem fogja többet elfelejteni azt, hogy bejelentkeztél.

(#12198) raziel01 válasza Matthewus (#12197) üzenetére


raziel01
veterán

Ezzel sem lett jó. Újra bejelentkeztem mindenhova de az sg-n még mindig kiléptet.
Észreveszi, hogy változik az IP akkor kiléptet.

(#12199) Matthewus válasza raziel01 (#12198) üzenetére


Matthewus
őstag

Internet Explorerben is elfelejti az sg cookiet? Esetleg próbáld ki a Cookie Culler addont, azzal védetté tudsz tenni egyes cookiekat. Egy próbát megér.

(#12200) raziel01 válasza Matthewus (#12199) üzenetére


raziel01
veterán

IE-ben is kiléptet.
Felraktam a Cookie Culler plugint és levédtem az sg-s cookiekat de ugyanúgy kiléptet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.