Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) WonderCSabo válasza Psychonaut (#13646) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ehh, egyesek most már 8-9 bétáról beszélnek. De 7 van tervben. Mindenesetre van még min csiszolni, sajna.

(#13652) WonderCSabo válasza #27441408 (#13650) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért nem rakod fel az IE8at? :F Semmi veszély nincs, nem kell parázni. Főleg ha nem gázos oldalakat látogatsz.

(#13653) #27441408 válasza WonderCSabo (#13652) üzenetére


#27441408
törölt tag

Bocsi csak az említett böngi jobban tetszik mint az Fx azért itt kérdeztem mert láttam hogy értesz hozzá.

Az IE ellenőrzi azt hogy eredeti az xp-nem??? No ezért nem ne ellenőrízgessen semmit... (legalábbis én még pár éve íígy hallottam hogy a májkrémgyár az ie-t is csak full legális win-re engedi fel.

Hát ma a maxthon-al gázos(abb) oldalakat is megnéztem de sem az avast sem a spoybot nem talált semmit se

[ Szerkesztve ]

(#13654) WonderCSabo válasza #27441408 (#13653) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem....

(#13655) #27441408 válasza WonderCSabo (#13654) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hát ha nem fog nekem a rentonba jelentgetni felteszem a 8-at,. köszi szépen.

ugye ráépül a hetesre ?

(#13656) WonderCSabo válasza #27441408 (#13655) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rá.

(#13657) BullZeye


BullZeye
veterán

Ez a Frissítés + Leállítás + Ugrás gomb nem nyerte el a tetszésemet :\ az ötlet jó, viszont őszintén, hány ember kattint böngészés közben az ugrás gombra? :\

Csak én vagyok ennyire mamlasz, hogy ha beírok egy címet, akkor kisujjal megnyomom az entert? Ha lehetne egérrel gépelni, akkor megérteném a dolgot, de nem lehet. Így most csak azt érték el, hogy azt a gombot amit gyakran használok kissebbek, és elrejtették.

Lehet, ha tovább használok, akkor nem bal oldalt fogom keresni, de így most tönkre tették a törékeny Feng Shui-t XD
Abban reménykedek, hogy ahogy 3.6-ban egy kieggel a MENU-t lelehetett kicsinyíteni egy Gombra, vagy egy Menü szócskára, ezt megcsinálják FF4-ben is....

Meg miért nem rendelnek a menüpontokhoz sose ikonokat? sokkal egyszerűbb lenne, ha csak az ábrákat nézné az ember elsősorban, ha keres valamit :\ ff3-ban van erre kieg, de egyenlőre ff4-ben nem müxik rendesen ... nem is értem ezeket, kicsinyítenek mindent, de ilyenekre nem gondolnak, pedig nem lenne hülyeség, főleg, hogy már van ilyen, csak bele kéne rakni FF-be.

Jah, az kimaradt, hogy 2-3 naponta Trunks buildet felrakom megnézen, és a D2D egyre rosszabb! eddig 1774 volt amit a psychedelik-kel elért, most már csak 800 :\

[ Szerkesztve ]

(#13658) ERPY


ERPY
őstag

Egyre ócskább ez a 4-es Firefox. Alapban most ugye bekapcsolva hagyták a d2d-t a 5-ös bétában. Valami eszméletlen elcseszett így a betűk megjelenése. Szerintem rosszabb mint volt.

(#13659) WonderCSabo válasza ERPY (#13658) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha visszaolvasnál, tudnád, h. ez bug, és már javítják. Természetesen a véglegesben nem ilyenek lesznek a betűk.

BullZeye: A D2D a layers bekapcsolása miatt szaraxik, természetesen ezen is dolgoznak. Az újratöltés gombot oda pakolod, ahova akarod és szét is szetheted... Jobb gomb -> customize.

Már ezer éve van Fx gomb a menü helyett -> jobbgomb a menubarra - > menubar elől ki a pipa.

(#13660) #27441408 válasza WonderCSabo (#13656) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen meg is csináltam köszi a segítséget.

(#13661) WonderCSabo válasza BullZeye (#13657) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, az kimaradt, hogy 2-3 naponta Trunks buildet felrakom megnézen, és a D2D egyre rosszabb! eddig 1774 volt amit a psychedelik-kel elért, most már csak 800 :\

Nah, épp most javították.

(#13662) ERPY válasza WonderCSabo (#13659) üzenetére


ERPY
őstag

Nem kell visszaolvasnom, és tudom. A véglegesben gondoltam hogy nem lesz benne, ellenben ha valami xar, vagy nem működik, akkor minek bekapcsolni (kikapcsolni viszont nem tudod, vagyis tudod, csak problémát csinál), mikor az egész net ettől hangos, hogy mekkora szar ez a d2d még a Firefoxba.
Látom te vagy itt az ügyeletes észosztó.

(#13663) WonderCSabo válasza ERPY (#13662) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nah akkor osztom az észt:

A béták nem stabil szoftverek. TESZTváltozatok. Azért rakják bele a nem teljesen jól működő funkciókat, h. sok embertől kapjanak visszajelzést a hibákról, hiányosságokról, stb.

Tökéletesen ki lehet kapcsolni, még az UIból is. (Eszközök/Opciók/Haladó/Általános
Vagy about:config-ban a mozilla.widget.render-mode változót 0 -ra rakod.)

Nem, nem vagyok észosztó, elsősorban én segítek az embereken problémáit megoldani, kérdéseket megválaszolni a topikban. 99% nem panaszkodott eddig a karitász munkára.

(#13664) #27441408


#27441408
törölt tag

WonderCSabo

Az a mindent kompatibilissé tevő kieg amivel most is működnek a nem kompatibilis kieg-ek majd használható lesznek a rendes stabil 4-esnél is ?

ERPY újoncként nem igazán szokás az ilyen beszólás.... főleg akkor ha valaki a segítségedre van.

[ Szerkesztve ]

(#13665) WonderCSabo válasza #27441408 (#13664) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Nightly Tester Tools (sztem erre gondolsz) nem megy már régóta, és úgy tűnik nem is fejlesztik tovább. A változó átállítása elég. Ez a stabilnál ugyanúgy lesz. Van egy hasonló kieg amúgy.

(#13666) #27441408 válasza WonderCSabo (#13665) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem tudom nekem tán két hete mutattak 1 kiegészítőt és az volt fenn most befrissítettem a bétát és szó nélkül megy az összes kieg-em.

ezt mutatták. [link]

Szerk: igen ez van nekem is, ezzel majd tudom használni a 4-essel a kiegészítőimet ?Vagy a változó átállítással. Természetesen itt a nem kompatibilisekre célzok.

[ Szerkesztve ]

(#13667) BigManus válasza ERPY (#13662) üzenetére


BigManus
addikt

Tanulj még... És fogadd el az " öregek " tanácsát.
Segítségért jöttél, tehát illik normális " hangnemben " válaszolni.

A jó pap is holtig tanul! Ezért van a fejfájára írva: tanulmányait befejezte...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#13668) ERPY válasza BigManus (#13667) üzenetére


ERPY
őstag

Mit tanuljak? Nem jöttem segítségért, tudtommal nem kérdeztem semmit.
A hangnemen pedig itt pörögtök, pedig semmi rosszindulat nemvolt abban, amit írtam. Néztem, hogy Wunderbaum vagy ki itt ül minden másodpercben lesve ki látogatja meg a topikot, és erre írtam, hogy ő itt az ügyeletes. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#13669) #27441408 válasza ERPY (#13668) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem nem ül itt. De biztos megvan a lehetősége arra hogy sokszor benézzen , ez nagyon jó azoknak akik nem tudnak valamit amit ő esetleg igen.

(#13670) WonderCSabo válasza ERPY (#13668) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kurvára nem tetszik, h. a nevemmel gúnyolódsz.

silver star: Most láttam egy Mozillazine topikot, a 5-ös béta kinyírta az összes kieget. Nézd meg azt a változót, biztos false?

(#13671) ERPY válasza WonderCSabo (#13670) üzenetére


ERPY
őstag

A nevedért sorry, valamiért tényleg így emlékeztem, szal nem volt rosszindulatú. Bocs.

(#13672) #27441408 válasza WonderCSabo (#13670) üzenetére


#27441408
törölt tag

őőő ha beírod mit kell beírnom hogy megnézzem akkor megnézem.

:U

(#13673) WonderCSabo válasza #27441408 (#13672) üzenetére


WonderCSabo
félisten

extensions.checkCompatibility.4.0b az about:config-ban

[ Szerkesztve ]

(#13674) #27441408 válasza WonderCSabo (#13670) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen false-ra van téve. Ez mit jelent ?Nem is a feltett kieg miatt mennek a nem kompatibilis kieg-jeim ?

(#13675) WonderCSabo válasza #27441408 (#13674) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, hanem emiatt a változó miatt. (Azt nem tom, h. a kieg rakta-e át a változót, vagy Te)

(#13676) ERPY


ERPY
őstag

Iwiw-en jártatok már a béta 5-el? Megzabálja a procit mint állat.

(#13677) #27441408 válasza WonderCSabo (#13675) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hát én nem emlékszem lehet hogy régebben már montad és akkor átraktam.

Egyébként a legutóbbi bétát sikerült etolni..... jó tudom béta.

[ Szerkesztve ]

(#13678) Steelmanus válasza ERPY (#13676) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is kiprobaltam a Beta5-ot, de le is szedtem. Nalam megjelenitesi problema volt magan a bongeszo feluleten amikor megnyitottam a menuket, szoval van meg rajta mit javitani.
Ha probalgatni szeretned a betakat, miert nem innen szeded le a progit, igaz angol de a beallitassal azert nem lehet gond, ezt frissitik a leggyakrabban. Ez mellett meg megmaradhat a stabil 3.6.9, csak csinalni kell hozza egy masik profilt.

WonderCsabo : Az uj betakba csak a Sync utjan lehet importalni a 3.6.9 konyvjelzoit, mert ha csak siman akarom importalni mint HTML, akkor javascript hibat ir ki mindegyik 4.x beta.

[ Szerkesztve ]

(#13679) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Bekapcsolták a D2D-t, hogy sok feedbacket kaphassanak és kijavíthassák a potenciális bugokat. Igen, ez okozhat szívást, épp ezért nem is kell az átlagusernek használni.

(#13680) #27441408 válasza WonderCSabo (#13679) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ahha de akkor ezt elvileg majd javítják ?

(#13681) WonderCSabo válasza #27441408 (#13680) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze. Van egy pár...

(#13682) #27441408 válasza WonderCSabo (#13681) üzenetére


#27441408
törölt tag

Van mit :D

(#13683) #27441408


#27441408
törölt tag

Azt hogy kell megoldani hogy bizonyos dolgoknál (pl itt a csetet [link]) ne új ablakba nyissa ki hanem új fülön ? az összes többi böngésző új fület nyit rendesen is nem kell a középső egérgombot meg nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#13684) WonderCSabo válasza #27441408 (#13683) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tab Mix Plus tudja ezt.

(#13685) #27441408 válasza WonderCSabo (#13684) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#13686) BullZeye


BullZeye
veterán

Arra van valami megoldás, ha véletlenül Youtube videóra kattintok, hogy play, akkor attól még működjenek a hotkeyek? pl új tab nyitása stb...

Ahogy valami flash tartalom lesz aktív, egy csomó hotkey megszűnik működni...

[ Szerkesztve ]

(#13687) WonderCSabo válasza BullZeye (#13686) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Flash elveszi a fókuszt, a billentyűzetet csak a Flash irányítására használhatod.

Ez azért van pl., ha a Youtubeon nem venné el a fókuszt, space lenyomására nem pausolná, hanem legörgetné az oldalt.

(#13688) BullZeye válasza WonderCSabo (#13687) üzenetére


BullZeye
veterán

oké, én azt szeretném, ha megnyomom a spacet, akkor görgesse le az oldalt, erre van megoldás?

Na meg flashben amit lejátszik benne van, hogy milyen hotkeyekre reagál....és ctrl+n és ctrl+t nincs köztük, akkor azt miért nem képes FF rendesen használni?

Avant Browserben érdekes módon 4 évvel ezelőtt is tökéletesen jól meg volt ez oldva, és a mai napig működik ....

(#13689) dqdb válasza BullZeye (#13688) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem lehet megoldani. Az összes eseményt a fókusszal rendelkező Flash plugin kapja meg, aki nem küldi tovább a szülőnek, míg az Avant ActiveX hostja az értelmesebb interfészelés miatt megkapja az összes eseményt a controltól, és ő dönti el, hogy mit ad tovább.

Erre akkor születhet megoldás, ha a fentieket figyelembe véve definiálják majd az új plugin API-t.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13690) dqdb válasza dqdb (#13689) üzenetére


dqdb
nagyúr

Röviden: a Netscape-től örökölt plugin API szofisztikáltsága a kőbalta szintjén mozog, cserébe minden platformon életképes. Az ActiveX controlok hostolása sokkal kifinomultabb, jobban szabályozható és több lehetőséggel jár, cserébe platformfüggő és 20+ interfészt kell hozzá implementálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13691) For357y


For357y
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi, ha már volt, de valaki tud valami magyarázatot, esetleg megoldást erre a jelenségre:
FireFox 4.0b5-ről van szó, minden párbeszédablak amit feldob így néz ki.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#13692) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Sziasztok!

Valamit nem értek. Tegnap délután óta most alig negyed órával ezelőtt, kapcsoltam be a gépemet újra, és azt veszem észre, hogy nagyon belassult a Firefoxom. Bármelyik oldal megnyitásakor mintha elkezdene gondolkodni vagy mi, mert elég lassan nyit meg bármit is.
Opera vagy Chrome továbbra is rendesen megy csak a FF-al van/lett ez a gondom. Csináltam gyorsan egy Speed Tesztet is és jelentős eltérés van az Opera/Chrome és FF között. Képek alább.
Opera
Chrome
FireFox

[ Szerkesztve ]

Blood, Sweat & Tears

(#13693) BlackSeven válasza B.S.&T. (#13692) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Ezt látod a Startlapon? Mármint ezt a két hírdetést?
Ha igen akkor az Adblock Plus-al blokkoltasd. Nálam is eléggé lefogta aztán blokkoltattam és azóta semmi gond a FF-al. :K

(#13694) WonderCSabo válasza For357y (#13691) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne használj bétát. Vagy kapcsold ki a hardveres gyorsítást.

B.S.&T.: Próbáld FF csökkentett módban.

(#13695) B.S.&T. válasza BlackSeven (#13693) üzenetére


B.S.&T.
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget, sikerült. :R
Kilőttem azt két reklámot az Adblock-kal a Startlap elején és ettől kezdve újra gyors a Firefoxom.
Nekem magamtól ez a megoldás soha eszembe nem jutott volna ha nem mondod.

Blood, Sweat & Tears

(#13696) WonderCSabo válasza BlackSeven (#13693) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pff, aki ilyen reklámot ír, azt kötelezném arra, h. végig emellett böngésszen...

Mike Beltzner újabb idiótasága: egy fontos de egyszerűen megoldható (gyak már megoldott) funkciót épp most vágott ki.

[ Szerkesztve ]

(#13697) B.S.&T. válasza BlackSeven (#13693) üzenetére


B.S.&T.
csendes tag

És itt a Speed Teszt újabb eredménye is. Katt.
Mindjárt jobb lett a FF.

Blood, Sweat & Tears

(#13698) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Hali!
Van egy kis gondom, firefox 3.6 alatt windows 7 ultim. alatt a következőt játssza, elindítom a ff-ot bejön az index, mint kezdőlap és pár másodperc múlva csontra fagy az adataimnál szereplő gép, a vinyó meg elkezd kattogni. A task manager kb 5 perc után jön be, a vinyóval minden ok, HDD sentinel szerint, memóriával is, minden játék csont nélkül fut. Más böngészővel opera/chrome/IE semmi gond, most felraktam a 4-es beta-t az el sem indul.
Anno a régi ff-ot leszedtem minden plugint elirtottam, de az sem segített, van valakinek valami jó ötlete ? :O

Köszi

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#13699) BullZeye válasza dqdb (#13689) üzenetére


BullZeye
veterán

És ennyi év alatt ilyenekre nem jutott idejük ... :) Netscape hol van az már...

De köszi a választ, kicsit meglepő, hogy Microsoft van amiben lefölözi FF-et :D

(#13700) bekecs


bekecs
csendes tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy tudnám megoldani, hogy a firefox böngészőt, csak én tudjam használni. A család többi tagjának ott van az opera, explorer, stb. A firefoxot ne tudják elindítani csak én. köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.