Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) HZoli87 válasza WonderCSabo (#12900) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt a sort (alul) valahogy ellehet tüntetni? (kicsit zavaró, feleslegesen veszi el a pixeleket)

(#12902) WonderCSabo válasza HZoli87 (#12901) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bug. Méretezd át az ablakot, majd vissza és eltűnik.

(#12903) HZoli87 válasza WonderCSabo (#12902) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, így már működik.

(#12904) BullZeye


BullZeye
veterán

jó sok bug egy bétához képest :D picit elhamarkodták...

(#12905) WonderCSabo válasza BullZeye (#12904) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy bétához képest nem sok a bug, viszont télleg elhamarkodták, mert ilyen kevés új featurevel felesleges volt kiadni.

(#12906) leviske


leviske
veterán

(#12898) silver star: Egy hónap az semmi. Amúgy 100+ könyvjelződ van? A szinkronizáló be van kapcsolva?

(#12899) BullZeye: És 64bit-es, vagy 32bites változatot használsz? (Én mikor töltöttem, csak 32bites változatot találtam, ezért az van fenn. - 64bites Vista-n.)

(#12900) WonderCSabo: De akkor miért csak pár embernél jön elő?

(#12907) WonderCSabo válasza leviske (#12906) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ők használnak personat, és olyat ami bezavart.

(#12908) Steelmanus válasza #27441408 (#12896) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam, de en semmi ilyenre nem utaltam hogy lopja az adatokat, egyszeruen nem szeretem, ha jol emlekszem 2.x ota probalgattam ( ez nem biztos de ugy emlekszem annak jott ki "stabil Beta" valtozata) szoval utanna a 3.x stabil valtozat majd lemondtam rola. Sot kiprobaltam en a Safarit-is es minden bongeszot, de vegul az FB mellett tettem le a vokosomat, igen akkor a 0.97-nek meg FireBird volt a neve.
Mas.
Aki hasznal Java-t ki jott a Sun Java 1.6.21.

[ Szerkesztve ]

(#12909) leviske válasza WonderCSabo (#12907) üzenetére


leviske
veterán

Köszi, tényleg. :DDD Most már nincs gond. :R

És akkor végül is ez csak bizonyos, régebbi personákkal jön elő, vagy mindegyikkel?

[ Szerkesztve ]

(#12910) #27441408 válasza leviske (#12906) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem mert számomra értelmetlen az hogy feltöltsem a könyvjelzőimet 1 idegen serverre.

Steelmanus

Akkor bocsi de mostanába az a trendi hogy azért nem használom a Chrome mert...(alább írtam). Amúgy 5-ös az már nagyon jó és a hatos DEV.is igéretes.

[ Szerkesztve ]

(#12911) WonderCSabo válasza leviske (#12909) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fogalmam sincs. Már dolgoznak a hiba javításán. Felesleges az ilyen dolgokkal foglalkozni, ez a béta még marhára nincs kész, mindennapi használatra a 3.6.x-et használjátok.

(#12912) #27441408 válasza WonderCSabo (#12911) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem kötekedésből de nekem simán elvan napi nyúzás szinten is. (bár nincsenek nagy igényeim ) :)

más:

Azt hogy kell megcsinálni hogy a füleken ne legyenek kiírva az oldal nevek csak ábrák legyenek?

Az miért van hogy bizonyos online video-kat nem találtam a gépemen (mert ugye miközbe streamel le is tölti) FF-el ?

Opera ugan azokat elmentette viszont abba be van kapcsolva ez.

A ff-be ulyet nem lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#12913) Thunderzolee

Üdv!

Érdeklődnék, h olyan kiegészítőt keresek Mozillához, ami Operában van azok a gyorsindító ikonok. Van ilyen Mozillához is, de nem tudom mi a neve, és nem találom, már egy ideje Googlezok.. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12914) WonderCSabo válasza Thunderzolee (#12913) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint az app fülekre gondolsz? Stratabuddy tud olyat.

(#12915) pete_21 válasza Thunderzolee (#12913) üzenetére


pete_21
addikt

Valami ilyesmit keresel?

(#12916) Thunderzolee válasza pete_21 (#12915) üzenetére

Köszi, ez az. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12917) #27441408


#27441408
törölt tag

#12912 :U .

[ Szerkesztve ]

(#12918) #27441408 válasza BullZeye (#12637) üzenetére


#27441408
törölt tag

Egyébként amíg megnyitja az oldalakat és nem crashel percenként, teljesen tökéletes általános használatra is.

Egyetértek . Arra hogy böngéssz vele arra tökéletesen jó (nálam még nem csuklott össze!) , és valóban jóval gyorsabb mint a friss stabil.

(#12919) #27441408


#27441408
törölt tag

(#12920) pete_21 válasza #27441408 (#12912) üzenetére


pete_21
addikt

Beállítások\Haladó\Hálózat.
Nem tudom, hogy tényleg ez az amit keresel. Nézd meg, aztán kíváncsian várjuk, hogy ha megnöveled, akkor már megtalálsz-e minden videót.

(#12921) pete_21 válasza #27441408 (#12919) üzenetére


pete_21
addikt

Ehhez is hozzáfűznék néhány dolgot:
Méghogy a Firefox zabálja a memóriát? Én kipróbáltam a Chromeot is, tényleg minimalista egyszerű, letisztultnak is nevezhető, de a memóriát jobban zabálta, mint az FF. :U
Amúgy meg miért is baj, ha eszi a memóriát? Nem azért van? Ha a Superfetch megeszik ~1,3 Gb memóriát (nálam legalábbis), akkor a Firefoxtól ne sajnáljuk már azt a plusz 20-30 Mb-ot, az Operához képest. (Mert ugye a Chrome még többet eszik)

"A Firefox 4-re első ránézésre tíz emberből tíznek az lesz a reakciója, hogy jé, hát ez úgy néz ki, mint a Chrome."
Hagyjukmá', nem a Chrome találta ki alapjábavéve ezt a mockupot. Amúgy meg a végleges FF mockup baromira nem így néz ki, sokkal kényelmesebb, és letisztultabb, szóval akkor remélem nem jönnek majd ezzel...

"ne rántsa magával az egész böngészőt egy lefagyó Flash vagy Silverlight, csak azt a tabot, ahol a katasztrófa történt"
Javítsatok ki, ha tévedek, de ilyen esetben nem a tabot rántja magával, hanem a pluginkezelőt. Amire ők gondolnak, az még nincs beleépítve (sajnos), de a tab lefagyást meg nem a Flash meg Silverlight okozza, mert azok mindig a pluginkezelőt fagyasztják.

"Mivel mostanában egyre inkább a HTML5-ről szól minden a neten, bevetettünk egy olyan tesztet [10] is, ami ezzel a szabvánnyal gyötri meg a böngészőket. A FF4 itt sem muzsikál túl szépen, a Chrome és a Safari kevéssel ugyan, de megveri"
Arról nem tesz említést, hogy az Operát viszont alázza... Amúgy meg a Chrome 4%-kal veri meg, ami azért nem sok. Főleg, hogy használat közben semmit nem veszel ebből észre. Ha jól számolom, a Safari meg még kevesebb, mint 9 %-kal veri a Firefoxot.

Azért én mindenképp megemlítettem volna a cikkíró helyében, hogy ez csak egy nagyon korai Béta kiadás, amiben az új funkcióknak csak kis töredéke van benne, és még a motor is sokat fog fejlődni. És ha már most, ilyen korai fázisban ilyen jó (tesztekben is), akkor szerintem elégedettek leszünk a véglegessel. ;)

(#12922) WonderCSabo válasza pete_21 (#12921) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a HTML5 teszt nem gyorsaságot, teljesítményt mér, hanem azt, hogy az adott HTML5 technológiát támogatja-e a böngésződ. És ha a plusz 9% technológia van pakolva az oldalra azt észre fogod venni, mert egyáltalán nem fog menni.

Persze ezeket még alig használják a weboldalak.

(#12923) pete_21 válasza WonderCSabo (#12922) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, akkor elnézést kérek!
Viszont a "Chrome-ról koppintás" téma elég unalmas már... Meg azt valahogy nem veszik figyelembe, hogy ez még csak egy kezdetleges béta... :U

(#12924) MaciG


MaciG
addikt

Srácok, az mitől lehet ,hogy újabban ha el szeretnék menteni egy képet ( kép mentése más néven...), akkor azt valami firefox documentum-ként meni el?

BANZAII

(#12925) #27441408 válasza pete_21 (#12920) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi rátettem annyíra amennyin az opi van. Majd megmondom az eredményt.

(#12926) #27441408 válasza pete_21 (#12920) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem sikerült , az opera ugyan azt elmentette :U

(#12927) Steelmanus válasza pete_21 (#12923) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Viszont a "Chrome-ról koppintás" téma elég unalmas már.
Azonos velemenyen vagyunk. Ugy konnyu böngit kesziteni hogy az evekkel elotte folyamatosan fejlesztett kulonbozo bongeszoket figyelve (esetleg visszafejtve) vagy a nyilt forraskodot figyelembe veve keszitunk mi is egy bongeszot. Am pro&kontra alapon azt is el kell ismerni hogy hoztak ujitast is dehat jo neznenk ki ha nem tennek hiszen akkor lenne egy masik hasonlo a piacon es semmi egyeb. Csak erdekessegkeppen miert kell add-on a Chrome-hoz ha mar nem masolnak senkit. Persze az FF&Opera esete sem kulonb hiszen ott is fenall az hogy egymastol atvesznek egyeb megvalositasokat es beepitik a sajat fejlesztesukbe de errol az a velemenyem hogy miert ne ha az jo es a felhasznalo javat szolgalja akkor az ertunk van. Persze tudom hogy egyben a bongeszoverseny nagy uzlet is egyben, de ennek a versenynek egyik legjobb eredmenye hogy az IE6-ot diszkvalifikaltak :D Mar megerte.

[ Szerkesztve ]

(#12928) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Történt valami a ph keresőjével, hogy nem működik a címsoros keresés (vagy nem tudom mi a pontos neve annak, amikor a motor keresőjéhez egy kulcsszót rendelek hozzá és a böngésző címsorába direktbe beírva tudok keresni)?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12929) Jarod1


Jarod1
addikt

másvalakinek is összefossa magát az új flashplayer az FF ben?
vagy csak nekem?

[ Szerkesztve ]

(#12930) WonderCSabo válasza Jarod1 (#12929) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg csak Neked. Rakd újra.

(#12931) Ł@ç! válasza Jarod1 (#12929) üzenetére


Ł@ç!
csendes tag

Attól függ, mit értesz alatta...
Nekem a plugin-containert rendszeresen kifagyasztják a flash videók, animációk...
(szerk: Ja, a Flash újrarakáson ne lepődj meg, ha esetleg nem segít, nálam sz@rt se ért. De ha bejön, mondd el légyszi, hogy mit csináltál...)
Am egyelőre Chrome-ot használok, és remélem, hogy a 4.0 majd jobban passzol...

Egyébként lehet olyan verziót beszerezni FFból, ami a 3.6.3 motorját használja, de a biztonsági frissítéseket belerakták? Vagy a 4.0 majd esetleg enged választani a plugin-containeres és a régi rendszer között?

[ Szerkesztve ]

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12932) Matthewus válasza Ł@ç! (#12931) üzenetére


Matthewus
őstag

20-án jön a 3.6.7 ami javítja az OOPP-vel kapcsolatos bugokat.

(#12933) Ł@ç! válasza Matthewus (#12932) üzenetére


Ł@ç!
csendes tag

Köszi. Ez határozottan örvendetes hír.
Ellenben azt meg tudja valaki mondai, hogy ezidáig mi okozta az OOPP hibáit?
(Tényleg érdekelne, mert nem szeretem, ha van valami hiba, de azt se vágom, hogy mitől...)

Nihil dulcius, quam omnia scire

(#12934) Matthewus válasza Ł@ç! (#12933) üzenetére


Matthewus
őstag

Bugzillán lehet megkeresni, hogy milyen bugok vannak.

(#12935) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Azt csinálja mostanában a firefox, hogy az újabb oldalak jelszavait nem menti el, de meg sem kérdezi, hogy elmentse e.
Hol lehet visszakapcsolni?

(#12936) _stick_ válasza _stick_ (#12935) üzenetére


_stick_
őstag

Közben észrevettem, hogy más bajok is vannak.
A bejelentkezett oldalakra, pl prohardver, az ablak bezárás után nem marad bejelentkezve, hiába van bepippantva.
Reinstall nem segített...

(#12937) _stick_ válasza _stick_ (#12936) üzenetére


_stick_
őstag

megoldódott

(#12938) kacsyx válasza Ł@ç! (#12933) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ezzel a problémával nem csak Te szenvedsz, nekem is rendszeresen fagy a FF a plugin container miatt, csinálhatok bármit vele.

(#12939) BullZeye


BullZeye
veterán

Van már valami hír arról, hogy mikor lesz betéve bétába az új motor, és hardveres gyorsítás cleartype nélkül?

(#12940) Matthewus válasza BullZeye (#12939) üzenetére


Matthewus
őstag

A ClearType a Windows beépített font renderelője, te a DirectWrite-ra gondolsz. Szerintem az alapértelmezetten be lesz kapcsolva, de gondolom ki lehet majd kapcsolni. Az új motor, stb. szerintem majd egy sokadik bétába lesz benne.

(#12941) BullZeye válasza Matthewus (#12940) üzenetére


BullZeye
veterán

mind1 minek hívjuk, de a lényege ugyanaz :P

(#12942) szente


szente
addikt

hali

elkezdett fura dolgokat művelni a firefoxom.leginkább akkor jelentkezik a probléma,ha google-ben keresek valamit,vagy ha a címsorba beírom egy weblap nevét.szóval a probléma a következő:
a címsorba be írom pl hogy prohardver.hu,akkor egy csomószor meg áll a töltés felénél a dolog.hiába hiába frissítek rá ugyan ott megáll és nem tölti be a weblapot,aztán gondol egyet és pár perc múlva meg betölti.

vagy pl ha google-ban keresek valamit,és a találati listán rá klikkelek egy linkre,kicsit gondolkodik,aztán nem csinál semmit,ugyan úgy a találati listát látom.ha rákattintok a linkre egymás után(idegbeteg módon)kb 20szor,akkor vagy behozza az oldalt,vagy ugyan úgy kiakad a töltés felénél,vagy bejön egy tök más oldal(poresz,fake vírus kereső,meg ilyen hülyeségek).

ez olyan mint,ha vírus lenne,de pl explorer alatt nem csinálja,plusz fent van smart security,windows defender,minden update,meg most már felraktam a superantispyware-t is,de ugyan az.csinálja ezt a legújabb firefox alatt is,meg a 4beta alatt is.újra telepítés sem segít....
mi a tök lehet vele?

[ Szerkesztve ]

(#12943) Gyick


Gyick
őstag

Tudtok olyan letöltésvezérlő addont ami tudja folytatni a megszakadt letöltéseket?

(#12944) Tele von Zsinór válasza Gyick (#12943) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

downThemAll!
Azt vedd figyelembe, hogy a szervernek is támogatnia kell a folytatást.

(#12945) scream


scream
veterán

Hali!

Firefoxhoz keresnék hasonló add-on-t mint ami IE8ban is van a fejlesztői eszközök.
Tud valaki valamilyet ? Esetleg Chrome-hoz vagy Operához is jó,ha van.

(#12946) Gyick válasza Tele von Zsinór (#12944) üzenetére


Gyick
őstag

tank juh

(#12947) #27441408


#27441408
törölt tag

WonderCSabo

Ha kieg amit használok már működik ezzel a b1-es 4-es FF-vel akkor menni fog a többi bétán ill a stabil 4-esen is ? :U :B (anélkül hogy megint várni kelljen hogy frissítsék)

(#12948) Matthewus válasza #27441408 (#12947) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem. Az újabb béta verziók hoznak/hozhatnak olyan változásokat, amik megakadályozzák/megakadályozhatják egyes add-on-ok működését.

(#12949) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

A 3.6.6 -os FF -t használom, és az utóbbi időben úgy szívat, hogy ha letöltök egy fájlt, akkor azt bezáráskor törli a gépről, hacsak nem teszem át egy másik könyvtárba. :O Találkozott már valaki ilyennel?
Mi a fészkes fenéért nem hagyja békén letöltés után a fájlokat :F :W

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#12950) #27441408 válasza Matthewus (#12948) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor vagy leragadok ennéll a verziónál vagy ismét várhatom hogy mikorf fejlesztik ? (a régi FF-nél ez sokkal jobban tetszik a 3.6-ra nem mennék vissza ) (minden nap használt kieg. szal a 3-4 napos csúszást is érzem, most meg jó másfél héttel a 4-es b1után jött.

Magyar nyelven mikor várható a 4-es ? Ki kell várni a teljest vagy már bétába is jöhet ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.