Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) #27441408 válasza WonderCSabo (#11794) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor már érdemesebb a Fasterfoxot feltenni na ennél a kiegnél én látványos gyorsulást éreztem főleg turbo-módba. :C

#11800)

Én 10-et írtam be .

[ Szerkesztve ]

(#11802) WonderCSabo válasza #27441408 (#11801) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a Fasterfox és a Vacuum Places Enhanced két különböző dolgot csinál.

A FFox az oldalletöltési és leképzési beállításokat optimalizálja, tehát az oldalak betöltétését és kirajzolását gyorsítja meg.

A Vacuum pedig a helyek adatbázis töredezettségét mentesíti, tehát ha a címsorba begépelés után fagyogat az FF, vagy lassan jönnek be a találatok, azt oldja meg.

A 2 kiegnek totál eltérő funkcionalitása van, mindkettőt érdemes felrakni, egyik sem helyettesíti a másikat.

(#11803) #27441408 válasza WonderCSabo (#11802) üzenetére


#27441408
törölt tag

A speedyfox-ra gondoltam. :B hogy az helyett. Ha már gyorsításról van szó.

(#11804) WonderCSabo válasza #27441408 (#11803) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a Speedyfoxot sem helyettesíti a Fasterfox. A Speedyfox és a Vacuum Places Improved ~ u.a. csinálja.

(#11805) #27441408 válasza WonderCSabo (#11804) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hát én a spedyfox után semmit se vettem észre. De olvastam is másik fórumba hogy csak az vesz észre változást akinek a FF rögzíti az előzményeket stb... és ugye ott a kiegészítő összerendezi a dolgokat.

(#11806) WonderCSabo válasza #27441408 (#11805) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb írtam le pontosan, mit csinál a Speedyfox és Vacuum Places Imporved.

A Vacuum paranccsal töredezettség mentesítik a places.sqlite adatbázist. Ez az adatbázis tartalmazza az előzményeket és könyvjelzőket. Ha sok van, töredezett lesz az adatbázis, a FF nehézkesen indul, és a címsorba való gépeléskor sokat kell várni, mire kiadja a találatokat a legördülőben.

Ha tisztítod ezt az adatbázist, akkor ezek a problémák megoldódnak. Nyilván akinek kevés könyvjelzője és előzménye van, annak nem fog nagyon lassulni, és nem is vesz észre jelentős gyorsulást a tisztítást után, nem is kell nagyon tisztítani.

(#11807) dqdb válasza WonderCSabo (#11806) üzenetére


dqdb
nagyúr

Arról nem olvastál véletlenül, hogy miért nem került bele gyárilag a Firefoxba az SQLite adatbázisok automatikus karbantartása? Az előzmények tipikusan azok az adatok, amikből nagy mennyiség keletkezik, és állandóan változik a tartalmuk, azaz már a létezésébe bele van kódolva a gyors töredezés. És az egészben az a csúnya, hogy ehhez mindössze egyetlen SQL parancsot kell meghívni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11808) WonderCSabo válasza dqdb (#11807) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ezt én sem értem, írtam is, hogy csak a vacuum parancsot kell kiadni...

Nem olvastam róla sajnos, de reménykedjünk, hogy beleépítik a 4.0-ba.

(#11809) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Rendszeresen elszáll a Firefox.
Firefox 3.6.3 Crash Report
Nézelődtem a neten, de okosabb nem lettem.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11810) WonderCSabo válasza lorenzen (#11809) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek az adatok nekem nem mondanak sokat. Mikor száll el?

(#11811) lorenzen válasza WonderCSabo (#11810) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Kiszámíthatatlan.
Van amikor lapnyitáskor, van amikor magára hagyva, elszállva találom.

A gép maga atom stabil, más programmal nincs bajom.
Most letiltottam a feleslegesnek látszó kiegészítőket.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11812) dqdb válasza lorenzen (#11809) üzenetére


dqdb
nagyúr

A call stack alapján az NVidia hálózati drivere szállt el.

0-3: NVidia driver
4-6: Win32 API
7: Netscape Portable Runtime
8-12: Firefox
13-15: Windows kernel

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11813) lorenzen válasza dqdb (#11812) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A call stack alapján az NVidia hálózati drivere szállt el.
Frissítettem a drivert. Majd kiderül segített vagy nem. :K

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11814) dqdb válasza lorenzen (#11813) üzenetére


dqdb
nagyúr

Névfeloldás közben száll el, szerintem nem Firefox probléma, csak egyszerűen itt van a számítógéped használatakor legtöbb DNS lekérdezés, és többől hamarabb összejön egy memóriafelszabadítás közbeni exception. Valószínűleg másik böngésző ugyanígy összeomlana.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11815) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Hali!

Nagyon kezdő vagyok, de ez most nagyon fontos lenne!
Nekem valami olyan kiegészítő vagy script kellene hozzá, aminek megadok egy adatbázist, amiben benne van a felhasználó és a hozzá tartozó jelszó. Belép az oldalra, () majd kilép. Aztán megy a következőre.
A () azért van ott, mert közben szavaznia kellene, egy bizonyos dologra.
Ott van egy ilyen:
Ez ha elrontom, nem ad újjat. Szóval ki lehet találgatni.
Szóval egyenlőre csak egy olyan kellene ami, ki-be lépeget.
Van ilyen? :K
1000 Köszi :R
Nagyon fontos lenne!

(#11816) WonderCSabo válasza dJ Peer (#11815) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs, ezt külön oldalspecifikusan meg kéne írni.

A kép egy captha? Mert akkor meg pláne nem fog menni a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11817) lorenzen válasza dqdb (#11812) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Remélem nem kiabáltam el, most stabilan megy a Firefox.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11818) dqdb válasza dJ Peer (#11815) üzenetére


dqdb
nagyúr

A megoldás a következő:
1. megírod azt az algoritmust, ami megfejti a fenti captcha-t (nem lehetetlen, de sok szerencsét ;), a Jdownloader környékén nézelődjél, mert ők támogatnak néhány típust )
2. jelen feladatra a Firefoxnál szerencsésebb választás az IE-ből a Webbrowser control használata, mert ezt eléggé kényelmesen lehet kívülről automatizálni

Szóval vagy fejlesztesz egyedi alkalmazást, vagy fejlesztesz egyedi alkalmazást, vagy esetleg felbérelsz egy csapat kínait, aki helyetted klikkelget ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11819) Sas madár válasza WonderCSabo (#11800) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi a menüt megtaláltam csak arra voltam kíváncsi érdemes-e változtatni a számokon.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#11820) dJ Peer válasza dqdb (#11818) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

ohh..yee
köszi
végre valaki azt mondja, h működik :C
meg végre valaki aki ad ötletet
a captha nem újjul meg, szóval csak idő kérdése :D
4 hét van még a szavazás lezárásáig..szóval ha 3-4 nap alatt összedobunk vmit, utána 10 gépen folyamatosan 10 acc-cal akkor van esélyünk :DD
Ha van még kérdésem számíthatok rád?
Köszi

(#11821) WonderCSabo válasza dJ Peer (#11820) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval te most egy szavazást akarsz meghamisítani? Programoztál már valaha? Ismered a JS, a HTML-t, stb? Mert különben nehézkes lesz megírni a szkriptet...

(#11822) dJ Peer válasza WonderCSabo (#11821) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Hááát...
HTML-t egy kicsit ismerem...
Amúgy még nem, soha.
De szeretem a kihívásokat :P

Jaaaa..és nem meghamisítás...csak rásegítés

[ Szerkesztve ]

(#11823) dqdb válasza dJ Peer (#11820) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amit leírtam, az mindössze az elmélete a dolgoknak. Írtam már olyan programot, ami automatizálva hajtott végre letöltést, de
1. az csak letöltött, és torzított el egy ki tudja, hogy milyen tétű szavazást
2. nekem (nem kellett bajlódnom egy sok darabból álló letöltéssel), vagy egyik ismerősömnek származott belőle kényelmi haszna (nem a számítógép előtt ülve kellett tanulnia, hanem kényelmesen kinyomtatva tudta végignézni a kérdéssorokat)

És hogy elrontsam a kedvedet. Ha én az oldal üzemeltetője lennék, akkor
1. az egy IP címről érkező szavazatokat törölném. Így aztán kereshettek olyan helyet, ahol tényleg dinamikus IP-t kaptok (kábelnet kilőve), és megírhatjátok arra is a kódot, hogy minden szavazás után bontsa a hálózati kapcsolatot, és építse fel újra (bár lehet, hogy egy DNS renew is elég). Nem lehetetlen, ha van tapasztalatotok az IP Helper API-val.
2. feltűnne, hogy egy IP range-ből érkezik egy rakás szavazat, így azokat törölném. A szavazásra beállított gépeket szét kellene szórni, hogy több szolgáltatót használjanak
3. feltűnne a hirtelen megnövekvő szavazatszám, ami állandóan egy jelöltre megy. Ezért aztán heurisztikát kell alkalmaznotok, ami nem vakon szavaz egyetlen jelöltre, hanem esetleg néha egy-egy esélytelenebb jelöltre is szavaz, valamint nem azonnal, hanem véletlenszerűen változó késleltetés után. Esetleg érdemes az időpontot is figyelembe venni, és olyankor szavazni, amikor épeszű ember ébren van. Tudod ezt, Turing-tesztnek hívják jobb körökben, és a szavazatokat elemezve egy egyszerű scripttel lebuktatható az automatizált szavazó.
4. még egy egyszerűbb captcha megtörése is általában valami mesterséges intelligencia alapú megoldást igényel, amit előtte be kell tanítani. Rendelkeztek ezzel a tudással? Mert például én nem. Ha üzemeltetőként észrevenném a szavazatszám elszabadulását, akkor nemes egyszerűséggel lecserélném a captcha algoritmusát, vagy véletlenszerűen váltogatva többet alkalmaznék.

Szóval a lelkesedés kevés, ide programozói tudás kell. Nem csak HTML, nem JS, hanem C/C++/C#/Java, amiben meg lehet írni a captcha törését és a folyamat automatizálását. Ha cél nem a clickclickclick nevű őrületben előnyhöz jutás, akkor nem is helyeslem az egészet.

WonderCSabo: a HTML és a JS a legkisebb nehézség ebben az egészben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11824) WonderCSabo válasza dqdb (#11823) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igaz.

(#11825) dJ Peer válasza dqdb (#11823) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor elárulom, a tablónkra akarunk szavazni, fent van a megyei újság honlapján.
kb 1500-zal vagyunk lemaradva az elsőtől.
1 órában 1 felhasználó csak 1x szavazhat. Ez a lényeg benne.
Szavaz mindenki minden órában, csak q*va untató, és néha már észben sem lehet tartani.
Meg hát a progi menne éjjel-nappal!
Ezért kellene egy olyan, ami ki-be jelentkezik és közben szavazgat.
Biztos h van rá valami megoldás.
Sztem ott senki nem nézi az IP-t, vagy ilyesmit, nekik a lényeg...h minél többszer legyen lekérdezve az oldaluk. Semmi extra nincs benne.
Nem olyan komoly!
Ugyhogy hnap info érettségi után nekiállunk :K
Remélem

(#11826) kaller1


kaller1
veterán

Üdv!

xp-s firefox beállításait+könyvjelzőket hogyan lehet linuxra portolni?

.::> <::.

(#11827) WonderCSabo válasza kaller1 (#11826) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#11828) dqdb válasza kaller1 (#11826) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem használsz Window specifikus add-onokat (mint IETab), akkor elég a profilt átmásolni, és máris tudod használni. Ha használsz ilyeneket, akkor távolítsd el Windows alatt, és utána másold át Linuxra.

Akár arra is lehetőséged van, hogy fizikailag ugyanazt a profilt használd több OS alatt is, ha
1. nem használsz platformspecifikus add-onokat
2. mindegyik OS látja a profil könyvtárát

A profilt tartalmazó mappa címe:
XP: C:\Documents and Settings\<user name>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile name>
Vista/W7: C:\Users\<user name>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile name>
Linux: ~/.mozilla/firefox/<profile name>

update: részletesebb infóért nézd meg WonderCSabo linkjét.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11829) kaller1 válasza dqdb (#11828) üzenetére


kaller1
veterán

dqdb, WonderCSabo köszi mindkettőtöknek!

.::> <::.

(#11830) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

az a gondom van, hogy ha valamit kijelölök és jobb klikkel rá akarok keresni, akkor nem a google-el teszi azt hanem valami messenger keresővel, ami elég rossz.

ezt hol tudom megváltoztatni?

Aurea mediocritas

(#11831) dqdb válasza AXisBOLD (#11830) üzenetére


dqdb
nagyúr

Címsorba about:config, keress rá a browser.search.defaultenginename paraméterre, és a mostani értékét módosítsd Google-re. Indítsd újra a Firefoxot. Ha ezután sem jó, akkor módosítsd a browser.search.selectedEngine paramétert is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11832) canniball


canniball
nagyúr

Úgy van beállítva a FF, hogy bezáráskor törölje a sütiket (is), viszont szeretnék egy két-oldalt kivételre tenni (avagy az ezekről az oldalakról származó cookiekat ne törölje, a többit igen), van erre lehetőség?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11833) AXisBOLD válasza dqdb (#11831) üzenetére


AXisBOLD
addikt

browser.search.defaultenginename<-ez google volt.

browser.search.selectedEngine<-ez az a messenger szar, ezt megváltoztattam.

browser.search.defaultthis.engineName<-meg ez is messenger-es volt, és ezt is megváltoztattam véletlenül, de gondolom nem lesz gond.

most már a guglival keres rá.

köszönöm a segítséget.

Aurea mediocritas

(#11834) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

na most meg olyan gondom van, hogy megy a youtube-on egy szám, mellette meg flash alapú játék böngészőből. ha a játékról leveszem a hangot, akkor pár másodperccel később a tube is elhallgat.... :F

Aurea mediocritas

(#11835) WonderCSabo válasza canniball (#11832) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link]

AXisBOLD: Rakd újra a Flasht.

(#11836) #27441408


#27441408
törölt tag

A 4-esbe jók lesznek a mostani keg-ek ?

A LastPass-t és egyéb jó dolgokat sajnálnám.

Júniusban érkezik a Firefox 4 – lássuk milyen lesz!

A Mozilla sokat vár a négyes verzió megjelenésétől. Ez persze érthető, hiszen az utóbbi időben a Firefox (noha még mindig piacvezető) pozíciókat veszített a böngészőháborúban, hiszen a legújabb Internet Explorer, Microsoft ide- vagy oda, igen remek böngésző lett, az Opera pedig a browser-ballot bevezetése óta már a százmilliomodik felhasználót is meghódította. Szorongatják tehát a tűzrókát, így a Mozillának ideje lépni. De merre?

Valameik FF-s topikba, lehet pont itt pont ezt emlegettem WonderCSabo-nak hogy most már igen csak meg kéne erőltetni magukat a fejlesztőknek különben azt veszik éstre hogy a régi hírnév megkopott és a többiek beelőzték...

(Chrome hamar beérheti)

[ Szerkesztve ]

(#11837) bigdigit


bigdigit
addikt

firefox 3.6.3
Már régóta azt vettem észre ha firefox fut valami sípol a gépben.Ma direkt megnéztem IE-t chrome-t és semmi sípolás.Mi a franc lehet ez?

(#11838) scope2007 válasza WonderCSabo (#11806) üzenetére


scope2007
addikt

köszi.. ez nagyon jó cucc hozzá...
eddig nem ismertem, de már használatba is vettem.
Vacuum Places Imporved

15mb a könyvjelzőim mérete.. tehát volt mit dolgozni rajta.. thx be is gyorsult rendesen
:C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#11839) WonderCSabo válasza #27441408 (#11836) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, hogy jó lesz, esetleg nightly tester toolsal kell felrakni, vagy megvárni a frissítést.

"Opera pedig a browser-ballot bevezetése óta már a százmilliomodik felhasználót is meghódította"

Ez ritka nagy fasság, az Operának vissza fele sült el a ballot, azóta csak csökkent a használtsága...

bigdigit: Mégis milyen sípoló hangot ad ki? Vmi venti, vagy a kis hangszóró?

scope2007: Nem csak a könyvjelzőid, hanem az előzményeid is benne vannak. Valóban nagyon jó kieg, nem is értem, ez a funkció miért nincs benne alapból.

[ Szerkesztve ]

(#11840) canniball válasza WonderCSabo (#11835) üzenetére


canniball
nagyúr

Huhh, kieg.t emiatt nem rakok fel (így is van elég), azt hittem anélkül is megoldható. Azért köszönöm! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11841) anri-ur válasza canniball (#11832) üzenetére


anri-ur
tag

A ccleaner-ben van ilyen lehetőség.

(#11842) #27441408 válasza WonderCSabo (#11839) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

megnyugtató :U

[ Szerkesztve ]

(#11843) WonderCSabo válasza anri-ur (#11841) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Asszed ha egy kieget nem hajlandó felrakni, akkor egy külön progit felfog? :) (Már ha nincs fenn) Egyébként is, ezzel az a baj, hogy nem a FF bezárásakor törli, hanem csak manuálisan)

silver star: Nem tudom miért izgultál, a legnépszerűbb addonok már nagyon régóta megvannak, és mennek a legújabb verzióval is, túléltek jó sok FF verzióváltást.

(#11844) #27441408 válasza WonderCSabo (#11843) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ennyire nem követem a FF -t :) Ezért ezt nem is tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#11845) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy Firefox skin -em, beépítve egy portable verzióba, meg egy kedvencek gomb, de már nemtudom, hogy csináltam. Tud valaki segíteni? :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11846) dqdb válasza zoltanz (#11845) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az eszköztáron szeretnél egy kedvencek gombot, akkor jobb klikk a frissítés gombon > Testreszabás, majd keresd meg a kívánt gombot, és húzd be a megfelelő helyre. Eltávolítani hasonló módon tudod, csak akkor az eszköztárról kell a lehetséges gombok közé visszahúzni.

Ha nem erre gondoltál, akkor írd le még egyszer, hogy mire :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11847) zoltanz válasza dqdb (#11846) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, rendes vagy. :R Már csak azt nem tudom hogyha rámegyek az eszköztárak context menüjére, ott hogyan tudom eltüntetni a menü-t? :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11848) dqdb válasza zoltanz (#11847) üzenetére


dqdb
nagyúr

A felső menüsort szeretnéd eltüntetni? Akkor Nézet > Eszköztárak > Menüsor. Ha bármikor szükséged lenne rá, akkor az Alt megnyomására ideiglenesen megjelenik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11849) Locsi


Locsi
senior tag

Újabban ezt kezdte el csinálni a Mozillám, csak nem tudom miért. Csak egyedül a WOT frissült. De ez is csak esetleges, mert van amikor frissítés után eltűnik.

(#11850) zoltanz válasza dqdb (#11848) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi. A kedvencek gombbal csak az a baj hogy nem menü nyílik meg. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.