Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#11200) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És nem, a léte nem indítja el.

(#11202) tzimash


tzimash
őstag

Hi!

Az miért van, hogy meg szeretnék nyitni egy videót, pl. mobilarénáról és ahelyett, hogy lejátszaná hibaüzit dob: A windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat vagy fájlt. Lehet, hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel.
Ezt leokézom, kidob még egyet, hogy a C:\Document...\xy\localsettings\temp\xyz.mp4 nem nyitható meg, mert ismeretlen hiba történt. Próbálja először lemezre menteni, majd onnan megnyitni.
explorer simán megnyitja... de ezért nem szívesen váltanék.. :)

(#11203) WonderCSabo válasza tzimash (#11202) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy látszik elcsesződött a FF temp mappája, és rendszergazdai jogokat kér. Adj a mappának jogosultságot sima felhasználóhoz is!

(#11204) tzimash válasza WonderCSabo (#11203) üzenetére


tzimash
őstag

Már mindenkinek van hozzá jogosultsága szinte, de még így sem jó :(

(#11205) WonderCSabo válasza tzimash (#11204) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld újrarakni az FF-t!

(#11206) tzimash válasza WonderCSabo (#11205) üzenetére


tzimash
őstag

Újraraktam, úgy sem jó. Aztán uninstall újra, telepítettem egy régebbi verziót (3.0), azzal müxik... De ennél meg zavart, hogy nem valami új, ezért 3.5.2-vel próbálkoztam, na ezzel is gond volt.

(#11207) WonderCSabo válasza tzimash (#11206) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállításokat törölted? Eltűnt a temp mappa a törlés után?

(#11208) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy ha az FF-et elindítom csökkentett módban, miben különbözik a sima indítástól? Ugyanis van egy fórum, ahol nem tudok csak csökkentett módban írni XP alól. Win7 alól simán megy az FF alól a fórumba írás, de a win7-et ritkán használom. Sütiket, gyorsítótárat töröltem. 3.6.3-as FF van fenn.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#11209) Sianis válasza nyikszi (#11208) üzenetére


Sianis
addikt

Abban, hogy nem indul semmilyen kiegészítő, szóval úgy kapod mintha most telepítetted volna.

Sianis

[ Szerkesztve ]

(#11210) nyikszi válasza Sianis (#11209) üzenetére


nyikszi
őstag

Másban is kell hogy különbözzön, mert a win7-es FF-en is ugyanazok vannak fenn.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#11211) looser


looser
addikt

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a FF kioszkként való használatában? Az R-Kiosk nevű addont kipróbáltam és egész jó (semmihez sem lehet hozzáférni), de nekem valami olyasmi kellene, ami jobban konfigurálható, pld. csak bookmark menü van (amiben az általam megadott oldalak érhetőek el), jobb egér menü redukálva, címsor nincs és egy idő után álljon vissza a default oldalra. Ideák? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11212) WonderCSabo válasza nyikszi (#11210) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom vmi kieged lelövi a fórumot, pl. ADblock.

(#11213) nyikszi válasza WonderCSabo (#11212) üzenetére


nyikszi
őstag

Áááá, dehogy és mondom ugyanaz van fenn a win7-es FF-en, mint az XP-sen. Bár, inkább megnézem a beállításokat. És az a furcsa, hogy bejön szépen minden, beírom az üzit, mintha el is postolná, csak éppen nem küldi mégse el. És csak az az egy fórum, a többi legalább 20 fórum működik szépen.

Most gondolkodok, hogy az adblock és a noscript is le lett lőve már, úgyis próbáltam. Azért megpróbálom a beállításokat megint megnézni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#11214) dqdb válasza nyikszi (#11213) üzenetére


dqdb
nagyúr

ötlet 1: másold át a működő profilodat a másik számítógépre
ötlet 2: egyenként tiltsd le az add-onokat, hogy kiderüljön, melyik a bűnös

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11215) nyikszi válasza dqdb (#11214) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez az első nagyon jó ötlet, meg is nézem, de már csak reggel. Köszi.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#11216) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok, kiprobalhato a FF 3.6.4 elozetese, valallkozokedvuek mint en kiprobalhatjak, siman ratelepitettem a 3.6.3-ra, megmaradt minden beallitas.
Itt olvastam:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#11217) WonderCSabo válasza Steelmanus (#11216) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk a lényeget nem írtad, hogy a kipróbálható változatban már külön processzben futnak a pluginek. :) A cikkebn mondjuk benne van.

(#11218) dqdb válasza WonderCSabo (#11217) üzenetére


dqdb
nagyúr

Volt már korábban olyan, hogy Firefoxnál ilyen nagy horderejű fejlesztés került be úgy, hogy a major.minor.patch formátumú verziószámban mindössze a legutolsó patch érték változott? Ezek elvileg hibajavítások szoktak lenni, nem fejlesztések.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11219) Steelmanus válasza WonderCSabo (#11217) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, bocsi' itt egy kep. Kulon fut egy mozilla-runtime.exe.

(#11220) WonderCSabo válasza dqdb (#11218) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem volt, de erről már írtam is meg hír is volt róla: ezentúl a Mozilla a fejelszétesket nem egy nagy főverzióban, hanem egyenként, rögtön kis alverziókban adja ki. Elvileg azért, mert hogy nem tudják tartani az ütemterveket, és ettől jobb lesz. Ezt kétlem, de legyen úgy.

Steelmanus: jaja. Itt egy kép amit korábban csináltam a youtube HD videó lejátszás közben.

(#11221) dqdb válasza WonderCSabo (#11220) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tényleg, emlékszem erre a cikkre. Akkor megállapítottam, hogy mostantól a verziószámban a minor rész jobban fog pörögni, de ezek szerint nem így lesz. Ez a megoldás add-onokat érintő módosítás esetén még okozhat problémákat (ott általában major.minor szinten adják meg a függőséget).

Abban egyetértünk, hogy a verziószám meghatározásától nem függ a fejlesztési gyorsaság :) A több apró lépés a több tesztelési ciklus miatt akár tovább is tarthat, mint kevesebb nagy lépés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11222) Llew


Llew
senior tag

Mi okozhatja, hogy a Firefox böngészés közben egyszer csak lefagy 1-5 percre, amikor semmit nem tudok csinálni vele csak kikapcsolni, de sem az oldalon belül sem a programon belül nem tudok semmit csinálni (új fül, újratölt, megállít semmi nem működik)? Ha van türelmem kivárni akkor elindul, de baromi idegesítő. Pár napja csinálja csak, pedig semmi extra nem történik. 4-5 fül megnyitva, memóriát sem zabál, csak simán nem megy. Torrent fut a háttérben, de az eddig is ment és nem a betöltés sebességével van a gond.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#11223) WonderCSabo válasza Llew (#11222) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem egy bizonyos oldalon, vagy bizonyos oldalakon csinálja?

(#11224) Llew válasza WonderCSabo (#11223) üzenetére


Llew
senior tag

Nem csak egy oldalon csinálja hanem többön is. Talán leginkább mintha fórumokon fordulna elő, de majd ezután figyelem.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#11225) #27441408


#27441408
törölt tag

Vajon a 4-es FF majd működni fog WIN7-alatt is pl XP-n?

Bár szerintem igen mivel XP még jó darabig lesz "jó pár" embernél szóval úgy gondolom a MOZILLA sem arra dolgozik hogy minél kevesebben használják a cuccost.

(#11226) Lenry válasza #27441408 (#11225) üzenetére


Lenry
félisten

miért ne működne?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11227) #27441408 válasza Lenry (#11226) üzenetére


#27441408
törölt tag

IE9-se fog ebből vetődött fel bennem a kérdés.

(#11228) Lenry válasza #27441408 (#11227) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy DX10 sincs XP-re, mivel az is meg az IE is elég mélyen integrálva van a Windowsba, gondolom az XP-vel már nem lenne kompatibilis, vagy túl sokmindent kellene módosítani, hogy menjen. a Firefox csak egy egyszerű felhasználói program

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11229) #27441408 válasza Lenry (#11228) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor "megnyugodtam" köszi.

(#11230) dqdb válasza #27441408 (#11229) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az IE9 a Direct2D API-ra épít majd, ami Windows 7 alatt jelent meg, és Vistára is elérhetővé vált, de XP-re nem. A Firefox nem ezt használja továbbra sem, hanem az elavultabb GDI/GDI+ felületet, ami XP-n is létezik. Ha a hardveres gyorsítás miatt átállnak OpenGL alapokra, akkor sem lesz probléma, mert az is létezik XP-re. A magas piaci részesedés miatt az XP támogatás eléggé sokáig fog még élni.

A Windows 95/98/ME támogatás megszüntetése más okokból történt. Az NT vonal a kezdetektől támogatta a Unicode rendszerhívásokat, míg a 95 vonalban később oldották ezt meg egy kompatibilitási rétegnek nevezett gányolással. Ennek használata nélkül külön binárist kellett volna készíteni ezekre az operációs rendszerekre, valamint az összes helyen a forráskódban, ahol valamilyen sztringművelet szerepel, úgy kellett volna megírni, hogy mindkét platformon jól menjen. A kompatibilitási réteg használatával pedig más problémák merültek volna fel :) A Mozilla ezért úgy döntött - én már előbb megléptem volna -, hogy egy fokozatosan csökkenő jelentőségű és előbb-utóbb eltűnő platformot már nem támogat tovább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11231) #27441408 válasza dqdb (#11230) üzenetére


#27441408
törölt tag

értem köszi.

:U :B

Ez mi ?, :F

a legújabb bétát nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#11232) Lenry válasza #27441408 (#11231) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom a main processe a firefoxnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11233) Sweet Lou 6 válasza #27441408 (#11231) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez az újítás a betában: a plugin (pl. Adobe Flash) külön process-ben fut, hogyha esetleg megfagy akkor ne rántsa magával a böngészőt.

sweetlou6.wordpress.com

(#11234) dqdb válasza Lenry (#11232) üzenetére


dqdb
nagyúr

Inkább child process az :)

silver star: Maga Firefox firefox.exe néven fut, míg a plugineket egy külső folyamatban futtatja mozilla-runtime.exe néven. Íme WonderCSabo képe a működés közbeni állapotról:

Rövid leírás a módosításról: [link]

Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11235) WonderCSabo válasza dqdb (#11230) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egy nagy tévedés. A FF4 D2D-t fog használni, már van működő prototípus is.

(#11236) dqdb válasza WonderCSabo (#11235) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hmm, akkor XP-n az sem fog futni, vagy lesz GDI fall-back opció benne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11237) WonderCSabo válasza dqdb (#11236) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Van.

[ Szerkesztve ]

(#11238) dqdb válasza WonderCSabo (#11237) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebben az esetben viszont az a költői kérdés, hogy az IE9-ben miért nem lesz :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11239) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok! Újratelepítették a gépemet, de én még lementettem a régi firefoxos dolgokat róla mielőtt letörölték volna. A kérdésem az, hogy mit kéne visszamásoljak, hogy a régi könyvjelzők benne legyenek az "új" Firefoxba?

Live poor, die ritch.

(#11240) WonderCSabo válasza dqdb (#11238) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WMP12 is csak Win7-re van, még Vistára sincs, pedig simán lehetne. Hogy miért? Az MS ezzel is az újra való váltásra ösztönöz.

gyáliSanyi: A FF profil mappát mentetted le ami az első hsz-ben le van írva? Szimplán írd felül a jelenlegit a lementettel, és minden beállításod, könyvjelződ stb. visszaáll.

(#11241) Lauda


Lauda
félisten

Azt be lehet loni valahol a rokaban, hogy a cimsorba beillesztett linket automatikusan elinditsa?

(#11242) WonderCSabo válasza Lauda (#11241) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#11243) Lauda válasza WonderCSabo (#11242) üzenetére


Lauda
félisten

(#11244) dqdb válasza Lauda (#11243) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11245) Lauda válasza dqdb (#11244) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen, tokeletesen mukodik az egerrel valo beilleszteskor, viszont a ctrl+v eseten nem tolti be ez sem. :) :R

(#11246) dqdb válasza Lauda (#11245) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, mert a vágólapon található linkre a Alt-Shift-V lenyomásával megy. Az about:config alatt az extensions.pasteandgo2.GoAccelKeys és extensions.pasteandgo2.GoHotkey értékeket módosítsd a neked tetszőre. Én átállítottam Ctrl-Shift-V-re a hotkeyt (Ctrl = ctrl, Shift = shift, Alt = accel).

extensions.pasteandgo2.GoAccelKeys > ctrl,shift

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11247) WonderCSabo válasza Lauda (#11243) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért nem adtad hozzá a kivételt? :S

(#11248) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Amikor frissül a Java akkor a Kiegészítők közé mindig bekerül egy újabb bejegyzés és így előbb-utóbb milliónyi bejegyzés lesz Java-ból.

A régebbieket ki lehet, szabad innen törölni (Eltávolítás)?

köszi

(#11249) WonderCSabo válasza csferke (#11248) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröld ki őket, max ha nem megy a Java, újrarakod.

(#11250) egykori válasza csferke (#11248) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem, az a legtisztább, ha a Vezérlőpult / Programok hozzáadása és eltávolítása helyen eltávolítod az összes Java verziót, és újra rakod a legfrissebbet.
Majd az új érkezésekor is érdemes ezt a procedúrát elvégezni, de lehet, hogy az online frissítéskor a Java felülírja magát - azért ebben nem vagyok 100% biztos.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.