Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) canniball válasza WonderCSabo (#11548) üzenetére


canniball
nagyúr

Felraktam, US-t letiltottam, de valami nem kerek: ahányszor kijelölök egy szót és hívom a jobbgombos menüt berak az aljára egy Search with Google-t. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11552) Biaggio válasza WonderCSabo (#11550) üzenetére


Biaggio
őstag

Mivel gyanús volt, hogy néhány weboldal gyorsabban töltődik, már gyanakodtam a Java-ra. A Java Console régebbi verzióit eltávolítottam (többszörösen volt fent a kiegészítők között 5-6 db), most elméletileg megy rendesen. Köszi a tippet.

(#11553) WonderCSabo válasza canniball (#11551) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem is... Próbáld ki egy régebbi verzióval. Ha inkompatibilis használd a Nightly Tester Toolst.

(#11554) canniball válasza WonderCSabo (#11553) üzenetére


canniball
nagyúr

Kipróbáltam az előzővel, az is ezt csinálja úgyhogy leszedtem, maradok a US-nél. Köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11555) WonderCSabo válasza canniball (#11554) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit!

(#11556) grabber


grabber
addikt

Ötlet?

(#11557) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam a Firefox 3.6 verzióját és minden indításkor bejön egy "kiegészítők" ablak.

Hogyan lehetne ezt megszűntetni?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#11558) Steelmanus válasza grabber (#11556) üzenetére


Steelmanus
addikt

Marmint mire otlet?

(#11559) Steelmanus válasza btf (#11557) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolom hogy a kiegeszitok miatt feldobja hogy talalt frissitest, frissited oket?
Itt tudod allitani hogy miket frissitsen.

(#11560) grabber válasza Steelmanus (#11558) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem a PH ikon helyett egy fura fél arc jelenik meg.Opera alatt meg jó.

(#11561) dqdb válasza grabber (#11556) üzenetére


dqdb
nagyúr

Töltsd újra az ikont, íme a címe: [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11562) grabber válasza dqdb (#11561) üzenetére


grabber
addikt

Nem tudom,hogy kell,meg így néz ki nálam az adott link.Opera alatt jó.

(#11563) dqdb válasza grabber (#11562) üzenetére


dqdb
nagyúr

F5 lenyomása?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11564) kangool


kangool
tag

Mikor megnyitok egy új fület vagy egy oldalon belül kattintok linkre, kb 10 mp-ig nem tudom használni a böngészőt. Lefagy. Van mikor kiírja (nem válaszol). Ez mitől lehet? Vírus, spyware nincs elvileg, Most futottak le az ellenőrzések.

[ Szerkesztve ]

(#11565) dqdb válasza kangool (#11564) üzenetére


dqdb
nagyúr

Indítsd el a böngésződ safe mode-ban, és nézd meg, hogy úgy jelentkezik-e a probléma. Ha nem, akkor indítsd újra a Firefoxot normál módban, és egyenként tiltsad le a kiegészítőket addig, amíg kiderül, hogy melyik a bűnös.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11566) kangool válasza dqdb (#11565) üzenetére


kangool
tag

Kösz a tippet! Safe mode-ban nem jelentkezik a hiba. Akkor a kiegészítőkkel kezdek el szórakázni.

(#11567) grabber válasza dqdb (#11563) üzenetére


grabber
addikt

semmi,ctrl f5 sem jó,csak ez kép jön be

(#11568) dqdb válasza grabber (#11567) üzenetére


dqdb
nagyúr

Próbáld meg, hogy üríted a böngészőcache-t, hátha akkor újratölti. Esetleg töröld a PH-s könyvjelzőt, és hozd létre újra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11569) Steelmanus válasza grabber (#11560) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs azt eszre sem vettem, de dqdb megadta a valaszt remelem igy mar jo lesz.

(#11570) grabber válasza dqdb (#11568) üzenetére


grabber
addikt

Törlés mindent megold,csak kíváncsi lettem volna az okára.
Most jó,de furcsa dolog,hogy hiába töröltem mindent,a címbeíráskor emlékszik egy-két dologra,pedig mindent törlésre raktam.

Legalább a PH logóját látom,köszi.

(#11571) Steelmanus válasza grabber (#11570) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem hasznalsz esetleg valamilyen FF gyorsito kiegeszitot? Azok szoktak olyan bejegyzest irni az FF konfiguracios fajlaba hogy nglayout.initialpaint.delay ez egy Egesz es erteknek 0 van beallitva ez azt jelenti hogy amikor megnyitsz egy oldalt es foleg az meg nincs a latogatott oldalanak szant cache-ben, a nyitas utan rogton kezdik kirajzolni az oldalt es bizony van amikor nem tudnak minden grafikai elemet helyesen megjeleniteni, de ez fugg az oldaltol is. Alapbol mar nincs az FF-ben csak akkor ha kezzel beirod vagy valamilyen gyorsito kieg-et hasznalsz. Regen ha jol emlekszem az erteknek 5 vagy 10 volt megadva, vagyis ennyi miszekundomot vart arra hogy az oldal lejojjon es csak azutan kezdte kirajzolni.

(#11572) dqdb válasza grabber (#11570) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem néha Opera alatt szokott összejönni, hogy összekeverednek a PH-n a kisméretű képek (és csak a PH-n tapasztaltam eddig, és itt is csak a kis méretű gifek esetében). Ilyenkor egy-két arckép és smiley helyet cserél, de a frissítés megoldja a dolgot. Nem tudom, hogy minek a hibája (böngésző, tűzfal, router, PH szervere), de annyira nem zavart, hogy egyetlen lépést is tegyek miatta, mert tranziens a probléma. Lehet, hogy egy hasonlóba futottál bele, csak pechedre a favicont szúrta el a rendszer nálad, és az eléggé feltűnőre sikeredett.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11573) WonderCSabo válasza Steelmanus (#11571) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyen hibát az sem tud okozni.

(#11574) egykori


egykori
őstag

A bátraknak egy build2-es.

(#11575) Steelmanus válasza WonderCSabo (#11573) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, en hiszek neked, de regebben olvastam hogy nem erdemes 0-ra allitani, de az meg azt hiszem hogy a 2.x hez irtak a regebbi hsz-ben, de ugye abban nem tevedtem hogy a megjelenitessel volt kapcsolatban.

(#11576) grabber


grabber
addikt

Ha könyvjelzőbe mentem a PH-át akkor már ez a fél arc jelenik meg megint :W
Oepra úgy is fent van ideje azt használni,bár gmail manager,imagezoom,sxipper nélkül nehezen lennék meg ott :F

(#11577) btf válasza Steelmanus (#11559) üzenetére


btf
aktív tag

Nincsen bepipálva a frissítéseknél egyik négyzet sem, mégis bejön a kiegészítők ablak indításkor.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#11578) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van ugyebár egy "aktív témák" gombunk. Nem lehetne, hogy amiket kilistáz témákat, azok közül bizonyosakat más színnel jelenítse meg (írjon ki) nekem a Firefox?
- Úgymond kiemelje nekem...

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#11579) dqdb válasza RootRulez (#11578) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez igazából PH fejlesztési kérés, de user JS + HTML5 local storage kombinációval megoldható a következő módon:
1. a fórum neve mellé valamelyik listában kerül egy kiemelés gomb, amivel felveheted/törölheted a figyelt listáról
2. ezen fórumokat a script átszínezi az összes listában

Annyi probléma van, hogy sajnos a követett fórumokat csak site-onként lehet majd menteni (a local storage megvalósításának jogos biztonsági korlátja), azaz nem mindegy, hogy PH, MA vagy Logout alól éred el a fórumot, mert más listát kapsz. Erre lehet megoldás egy másik user JS-em, ami a PH lapcsaládon belül fórumlinkeket kicseréli egy adott oldalra mutató linkekre.

Ha hétvégén lesz időm/kedvem, akkor összedobom. Firefox és Opera támogatás várható, a többi böngésző nem érdekel :N

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11580) dqdb válasza dqdb (#11579) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egyszerűbb megoldás is: a PH kedvencek listája alapján is dolgozhatna a user JS.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11581) RootRulez válasza dqdb (#11580) üzenetére


RootRulez
félisten

És én itthon magamnak nem tudnék szerkesztgetni valami kis dolgot, amivel kiszínezne nekem egyes linkeket? Ezáltal a topikokat?

mod:
Mint ahogy egy szerkesztett file-al lehetett képeket adni a könyvjelző eszköztáras mappákhoz...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11582) dqdb válasza RootRulez (#11581) üzenetére


dqdb
nagyúr

De tudsz, a fent vázolt user JS-t kell hozzá mindössze megírni.

Update: a linkelthez hasonló CSS-sel is megoldható, de eléggé kényelmetlen lenne a lista frissítése.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11583) RootRulez válasza dqdb (#11582) üzenetére


RootRulez
félisten

JS = Java Script vagy J(nemtommi) Style?

Nem értek hozzá, csak logikusan próbálok következtetni... Ha kivitelezhető, melyik topikban tudok ennek utánajárni, ahol ehhez a dologhoz értő, netán alkalmazó szakikba botolhatok?

═════════════════════════════════════════

(#11584) dqdb válasza RootRulez (#11583) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, JS = JavaScript.

Közben alkottam kicsit, ilyesmivel kellene bővítened a userContent.css-t:

@-moz-document domain("prohardver.hu"), domain("itcafe.hu")
{
td.title > a[href^="/tema/ubuntu_linux/"],
td.title > a[href^="/tema/mozilla_firefox_2/"]
{
border: 4px solid #FBD94F !important;
padding: 4px !important;
}
}

A linknél fontos, hogy csak a téma URL-jét másold ki, az alatt lévő hivatkozásokat nem. A Firefoxot minden módosítás után újra kell indítani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11585) dqdb válasza dqdb (#11584) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az itcafe.hu-s blokk nem kell, az véletlenül maradt ott:

@-moz-document domain("prohardver.hu")
{
td.title > a[href^="/tema/ubuntu_linux/"],
td.title > a[href^="/tema/mozilla_firefox_2/"]
{
border: 4px solid #FBD94F !important;
padding: 4px !important;
}
}

És figyelem, most a userContent.css-t kell szerkeszteni, míg korábban a userChrome.css-t módosítottad (amúgy egy könyvtárban vannak).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11586) RootRulez válasza dqdb (#11585) üzenetére


RootRulez
félisten

Nahát ez működik! Bekeretezi... Én azért kereteztem be, mert "erre gondolok" erre tényleg be is keretezi... Azt hogy lehet megoldani, hogy "csak" más színnel legyen írva a topikok linkje?

═════════════════════════════════════════

(#11587) dqdb válasza RootRulez (#11586) üzenetére


dqdb
nagyúr

Oké, te sárga keretet rajzoltál, ezért én is :P

@-moz-document domain("prohardver.hu")
{
td.title > a[href^="/tema/ubuntu_linux/"],
td.title > a[href^="/tema/mozilla_firefox_2/"]
{
color: #236085 !important;
}
}

A színkódot cseréld le neked tetszőre.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11588) RootRulez válasza dqdb (#11587) üzenetére


RootRulez
félisten

Tudom, nem is szemrehányás akart lenni... Köszi kipróbálom!

első kódodban, ahol ott felejtetted ", domain("itcafe.hu")"-t úgy kellene megcsinálni, ha a itcafe felől jövök is (bár én akkor az átírnám logoutra) be legyen keretezve, ki legyen emelve? Vagy csak simán elfelejtetted kitörölni és nem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11589) dqdb válasza RootRulez (#11588) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sajnos nem lenne jó, mert más az oldal struktúrája (a PH és MA ellenben megegyezik). Logoutra és ITCaféra így működnek a szabályok:

@-moz-document domain("logout.hu")
{
td.level1 > a[href^="/tema/ubuntu_linux/"],
td.level1 > a[href^="/tema/mozilla_firefox_2/"]
{
color: #236085 !important;
}
}

Van egy user JS-em (FF alá Greasemonkey bővítményt kell hozzá telepíteni mindössze), amivel el tudod érni, hogy a PH lapcsalád összes oldalán egy adott portál fóruma látszódjon mindig a linkektől függetlenül. Ennek a scriptnek címét beírnám ide, ha a userscripts.org éppen nem lenne DDoS támadás alatt ...

#11590: igen, beírhatod. Annyi kellemetlenséged van, hogy site-onként újra fel kell sorolni ugyanazokat az elemeket.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11590) RootRulez


RootRulez
félisten

De akkor gondolom a userContent fájlba ezt is beírhatom egy másik "bekezdésbe" és akkor ezt is alkalmazni fogja a FF, igaz? Most így néz ki a FF-om :))

═════════════════════════════════════════

(#11591) RootRulez válasza RootRulez (#11590) üzenetére


RootRulez
félisten

Be is írtam alá, így már a logoutról is kiemeli nekem az általam beírt topikokat. :K

Köszi még egyszer! A hátulütője mindössze annyi, ha betelik a topik és új indul, akkor a gépen módosítani kell a címet rá... De ez legyen vele a legnagyobb probléma.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11592) dqdb válasza RootRulez (#11591) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha rövidíted a szűrőfeltételt, akkor ezt is meg lehet oldani:

td.level1 > a[href^="/tema/mozilla_firefox_2/"]

helyett

td.level1 > a[href^="/tema/mozilla_firefox"]

De ezt nem ajánlom, mert pontatlan lehet hasonló nevű topikoknál, és mostanában már nem él a régi 5000 hozzászólásos limit, úgyhogy ritkábban okozhat problémát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11593) RootRulez válasza dqdb (#11592) üzenetére


RootRulez
félisten

Ja mert ez "csak" szűrőfeltétel? Én meg azt hittem pontosan erre keres rá és zár ki minden mást (bár a kettő majdnem ugyanaz)... Hagyom így, összeszedem az általam gyakran figyelt topikokat. Asszem mostanság ~50.000hsz után nyitnak újat...

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11594) dqdb válasza RootRulez (#11593) üzenetére


dqdb
nagyúr

A ^= operátor a sztring elején figyeli az egyezést. Muszáj ezt használni, mert a lapozgatás miatt az URL maradéka sokféle lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11595) Steelmanus válasza btf (#11577) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem telepitettel uj Java-t vagy egyeb olyan programot ami FireFox beepulot tartalmaz? Kattints az ablakban a Kiterjesztes-re es nezd meg mi az amelyik uj. Esetleg kuldj egy kepet rola de a Kiterjesztes-ek legyenek megnyitva. Ha a sarga figyelmeztetosavon rakattintassz a Bezar piros gombra kovetkezo inditasnal ujbol elojon?

(#11596) erikke17


erikke17
őstag

Üdv egy fura jelenséggel találkoztam.

Gondolom FF a ludas érte.Volt 132GB-om negyed évig 132 GB-ot mutatott fel tettem egy játékot lett 125GB jöttek a savek lement 124GB-ra gondoltam ezt is egy jó ideig tartani fogja tartotta is kb:1hónapig és tegnap előtt nézem 123GB mondom mi a fene nézem kicsit később 124 megint netezek lement 123 ra Cachet üritettem 124 megint de most ha üritem ha nem akkor is 123GB hova a fenébe megy el ennyi hely??Használom Skype MSN Xfire uTorrent meg COD2 MP ezeket szokom de ezek nem Templenek meg ezelőtt semmi baj nem volt. Kicsit bonyolultan fogalmaztam de meg lehet érteni.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11597) WonderCSabo válasza erikke17 (#11596) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, alig lehet megérteni, próbálj meg értelmesen magyarul írni.

A Cache felmehet simán 1 GB-ra, ha mondjuk Youtube HD videókat nézel, de gondolom nem ez áll fenn. CCleanerrel ki tudsz törölni minden ideiglenes cuccot. FF csökkentett módban is ezt csinálja?

(#11598) RootRulez válasza erikke17 (#11596) üzenetére


RootRulez
félisten

A rendszernek eleve "csak" annyit adj, amennyire szükséged van. :K XP-nek ~10GB-ot Win7-nek 30-40GB-ot És akkor könnyebben takarítasz, meg számolgatsz. És igen a FF-os ideiglenes fájlok simán felmehetnek 1GB-ra még többre is. :K

═════════════════════════════════════════

(#11599) erikke17 válasza WonderCSabo (#11597) üzenetére


erikke17
őstag

Bocs télleg bocs de már kész vagyok.Próbálok de stresszelek mér vagy 1 hete :W

A lényeg az hogy fogyik a helyem ezelőtt volt 124GB-om most lement 123GB-ra de hiába üritem a cachet akkor is 123GB-marad a lényeg hova megy el a hely mert cod2mp msn utorrent skype xfire nem fog ennyit tempelni az tuti lényegében nem is azzal van a baj hogy fogyik a hely hanem az hogy mi szipákolja mire kell neki ennyi hely mert ezelőtt negyed évig 132GBon állt és nem ingadozott. Virus nem hiszem mert semmi fura olyan process nem fut csak a szokásos 38 meg virus se szemetelhet mert netem nem lassú avast meg nem nyivákolt egyenlőre. Winowsban ami van temp mappába cuccok ürithetem mert találtam benne valami uninstaller exe fileokat???

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11600) erikke17 válasza RootRulez (#11598) üzenetére


erikke17
őstag

10Gbal nem megyek sokra ha a játékok átlag 10GB-osak :U

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.