Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) canniball válasza dqdb (#11050) üzenetére


canniball
nagyúr

"Engem már figyelmeztet a scriptem"
Ha be vagy jelentkezve. :)

"Megnézem a Mobilarénán...aztán valami hasonlót művelek majd az aktuális designnal. 1280-as szélességre igazítást megoldom..."
Az már nekem (és gondolom még jó pár embernek) bőven elég, sok szeretettel várjuk. :R Aki meg többet akar majd zaklasson külön. ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11052) dqdb válasza canniball (#11051) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel csak CSS-re volt hozzá szükség, ezért nem user JS lett a végeredmény, hanem user CSS. Firefox alatt ehhez a Stylish add-onra van szükség. Opera alatt pedig simán user CSS-ként lehet telepíteni.

[link]

Két apróság, ami nekem nem tetszik:
1. a fejléc fix szélességű, így a PROHARDVER felirat később újrakezdődik. Ha valakinek nem tetszik, akkor gyártson megfelelően széles fejlécet, és én módosítom a kódot, hogy azt használja
2. az aktuális és korábbi tesztek területével nem tudtam semmi értelmeset csinálni, így maradt az eredeti szélességük középre igazítva

Ha valakinek másik szélesség kellene, akkor a következő .js fájllal tud magának generálni user CSS-t (Windows Script Host alá készült, ha más alatt futtatnád, akkor a WScript.Echo hívást cseréld le:

var width = 1440;

var ldiv = function (a, b)
{
return Math.floor(a / b + 0.5);
}

WScript.Echo(
"#page { width: " + (width - 42) + "px !important; }\n" +
"#main { width: " + (width - 44) + "px !important; }\n" +
"#center { width: " + (width - 422) + "px !important; }\n" +
".anyagok li { width: " + ldiv(width - 440, 2) + "px !important; }\n" +
".ajanlo { width: " + ldiv(width - 440, 2) + "px !important; }\n" +
".hazaip { width: " + ldiv(width - 444, 2) + "px !important; }\n" +
".cimrovat div { width: " + ldiv(width - 442, 3) + "px !important; }\n" +
".cimrovat div h4 { background-position: " + (ldiv(width - 442, 3) - 17) + "px 0 !important; }\n" +
".cimcikk { width: 602px !important; margin: 0 auto !important; }\n" +
".defcnt { width: " + (width - 442) + "px !important; }\n" +
".msgblk { width: " + (width - 422) + "px !important; }\n" +
".msgblk .text { width: " + (width - 555) + "px !important; }\n" +
".msgblk .text p, .msgblk .text pre { width: " + (width - 557) + "px !important; }\n" +
"");

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11053) canniball válasza dqdb (#11052) üzenetére


canniball
nagyúr

Gyors vagy. :)

De ha már CSS lett akkor biztos kell hozzá külön kieg.? Csak mert Brutforsz alkotott korábban egy usercontent.css-t, ami szintén az 1280-ra széthúzást oldotta meg, íme (aztán később mivel módosították a designt ezt is kalapálni kellett, első post, második post, harmadik post, negyedik post, ötödik post).
Amúgy nem értek hozzá, ha hülyeséget kérdeztem elnézést kérek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11054) dqdb válasza canniball (#11053) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valószínűleg nem kell, csak sokkal kényelmesebb telepíteni, és nem kell a böngészőt minden módosítás után újraindítani. Nagyon nem mentem bele a user CSS működésének lelkivilágába Firefox alatt, így nekem kézenfekvő volt Opera alatt fejleszteni, és a végén Stylish-sal tesztelni Firefoxszal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11055) WonderCSabo válasza canniball (#11053) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdemes felrakni a Stylisht, mert több css-t is tudsz vele kezelni, ha szeretnéd kikapcsolod az egyiket stb.

Az egyéni szélességet megírtam gyakorlásképp C++ban is, meg hátha vkinek így egyszerűbb. Itt a forrás, bár kb. 5 perc alatt meg lehet írni.

(#11056) canniball válasza dqdb (#11054) üzenetére


canniball
nagyúr

Valamiért nem jött össze, úgyhogy maradtam a Stylish-os megoldásnál. Örökkévalóságnak tűnt, de végre...! :))

1. "a fejléc fix szélességű, így a PROHARDVER felirat később újrakezdődik."
Ez legyen a legnagyobb probléma.

2. "az aktuális és korábbi tesztek területével nem tudtam semmi értelmeset csinálni, így maradt az eredeti szélességük középre igazítva"
Ezt hogy érted? Átmentem a teszt szekcióba, nálam azt is széthúzza. :)

3. Hsz. írásánál a képfelöltős rész el van csúszva, ezen lehet kalapálni? :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11057) Lenry válasza dqdb (#11045) üzenetére


Lenry
félisten

de jó script-ötleteid vannak :C
már használom is :R
bár pü-m még nem jött :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11058) dqdb válasza WonderCSabo (#11055) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ldiv-es részt kihajíthatod nyugodtan, arra csak azért volt szükség, mert JavaScriptben az osztás mindig lebegőpontos eredményt ad, C-ben ellenben két int osztása is egész marad. Bár mókásan nézett ki a CSS 276.33333333333px értékkel :)

canniball: pirossal jelöltem a számomra problémás részeket:

A hozzászólás írásánál a következő szabály hiányzott:

body.embed #page { width: 602px !important; }

A userstyles.org-on javítottam, letölthető onnan a teljes változat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11059) Lenry válasza dqdb (#11058) üzenetére


Lenry
félisten

nálam most is így néz ki (FF 3.6.2)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11060) dqdb válasza Lenry (#11059) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tudom, csak bejelöltem azokat a részeket, amik nem tetszenek nekem :) A háttérképet illetően szerintem összedobok egy C# programot, ami gyárt szélesebb képet, de az aktuális teszt környékére nincsen jó ötletem. User JS-tel megtámogatva lehetne javítani némi áttördelés útján, de sohasem illeszkedne annyira jól a designhoz. A középre igazítás pedig a felbontás növelésével egyre bénábban néz ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11061) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok,

-Hogy tudom beállítani, hogy ha új fülre kattintok, ne üres oldal jelenjen meg hanem pl a Google.hu ?

-Másik kérdésem az lenne, hogy ha beállítom a nagyítás funkciót akkor szeretném, ha minden oldalnál működne, erre most állandóan be kell állítanom, ha olyan oldalra megyek, ahol még nem tettem meg.

Segítségeteket előre is köszönöm!!! :R

Üdv!

(#11062) anri-ur


anri-ur
tag

Erre Valaki?

(#11063) dqdb válasza anri-ur (#11062) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Röviden:
1. írd be a címsorba az about:config címet
2. keress rá a listában a browser.bookmarks.livemark_refresh_seconds elemre
3. ha nem létezik, akkor bárhol az üres területen jobb klikk > Új > Egész
4. add meg a frissítési gyakoriságot másodpercben (3600 másodperc == 1 óra az alapértelmezett)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11064) dqdb válasza -XadAnuX+ (#11061) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogy tudom beállítani, hogy ha új fülre kattintok, ne üres oldal jelenjen meg hanem pl a Google.hu ?
1. telepítsd fel a Tab Mix Plus bővítményt. Utána Eszközök > Tab Mix Plus beállítások > Események > Betöltés új lapra > Kezdőlap vagy Hely, amit alatta kell megadni
2. telepíted a Speed Dial bővítményt. Ekkor hasonló gyorshívót kapsz, mint Operában, csak gyengébb grafikával.

Másik kérdésem az lenne, hogy ha beállítom a nagyítás funkciót akkor szeretném, ha minden oldalnál működne, erre most állandóan be kell állítanom, ha olyan oldalra megyek, ahol még nem tettem meg.
Telepítsd a Default FullZoom Level bővítményt. Ezután Eszközök > Kiegészítők > Kiterjesztések alatt jelöld ki ezt az add-ont, majd Beállítások > Default FullZoom Level értéket állítsd be a kívánt alapértékre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11065) dqdb válasza dqdb (#11045) üzenetére


dqdb
nagyúr

Javítottam a privát üzenet érkezéséről értesítő script működésén. Változások:
1. a fórum főoldala helyett egy lezárt fórum egyetlen hozzászólását kérdezem le, hogy minél gyorsabb legyen a frissítés
2. 10 percenként megnézi a háttérben, hogy van-e új üzenet, vagyis mostantól nem kell emiatt az oldalt frissíteni
3. egy megnyitott fülre visszaváltáskor is lekérdezi, van-e új üzenet. A lekérdezés a háttérben történik, és túl gyors kapcsolgatás esetén nem aktiválódik.

Az utolsó két funkcióról a userscripts.org-on van kicsit bővebb leírás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11066) -XadAnuX+ válasza dqdb (#11064) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Nagyon köszönöm szépen a segítségedet! :R
Már működik is !

Üdv!

(#11067) anri-ur válasza dqdb (#11063) üzenetére


anri-ur
tag

Tudtam, hogy valami ilyesmit kell keresni, de nem találtam. Köszi!

(#11069) CPT.Pirk válasza #27441408 (#11068) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha pontosan követed a leírtakat, akkor nem. Ez az addon még sokat tud segíteni: [link], érdemes használni, a helyek adatbázist töredezettség mentesíti.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11070) #27441408 válasza CPT.Pirk (#11069) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azt csináltam ami írva volt.

köszi

A tv2-n a videó akadozott meg 1szer kidobott 1 ablakot. (őszintén szólva nem tudom mit mert angolul nem tudok elnyomtam és néztem tovább amit néztem) ez ugye nem attól lehet hogy megpiszkáltam ?

(#11071) #27441408


#27441408
törölt tag

jó reggelt.

megoldható hogy a címsor meg az az alatti rész F11-es full képnél is állandóan kint maradjon ? kép
így szeretném. (a képen oda vittem a nyilat azért van ott!)

[ Szerkesztve ]

(#11072) dqdb válasza #27441408 (#11071) üzenetére


dqdb
nagyúr

Címsorba írd be az about:config címet, ezután keresd meg a browser.fullscreen.autohide értéket, és állítsd át hamisra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11073) #27441408 válasza dqdb (#11072) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

(#11074) #27441408


#27441408
törölt tag

Még lenne 1 kérdésem azt hogy full képernyőn induljon el bekapcskor azt csak kieggel lehet elérni ?

(#11075) dqdb válasza #27441408 (#11074) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem igen. Ha felrakod ezt az add-ont, akkor kilépéskor megjegyzi az előző állapotot. Ha teljes képernyős volt, akkor úgy indul el, ha nem, akkor nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11076) CPT.Pirk válasza #27441408 (#11070) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egészen biztosan nem okozhatta. Ilyen TV2 szintű oldalakon sajnos előfordulnak hibák...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11077) WonderCSabo válasza dqdb (#11058) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyszerűbb volt így átmásolni. ;)

Egyébként igazad van.

(#11078) #27441408 válasza CPT.Pirk (#11076) üzenetére


#27441408
törölt tag

ok köszi csak eddig nem nagyon volt ilyen azért erre gyanakodtam. :U

(#11079) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Egy kerdesem lenne az FF 3.6.2 ot ujratelepitettem mert szeretem ha friss es nem frissitett.
Feltettem az flashplayer10_1_p3_plugin_022310 -t kell meg emelle a Adobe.Shockwave.Player-11.5.6.606 vagy csak akkor ha jatszani akarok. Jelenleg nincs felteve es a filmek pl a YouTube-on siman mennek.

(#11080) WonderCSabo válasza Steelmanus (#11079) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Youtube-hoz nem kell shockwave, valóban csak egyes flashjátékokban használják.

(#11081) dqdb válasza WonderCSabo (#11080) üzenetére


dqdb
nagyúr

Frissítettem az 1280 pixel széles user CSS-t, bekerült egy átméretezett háttérkép is. A változás a következő sorból áll:

#head { background-image: url("http://prohardver.hu/dl/upc/2010-03/27/25290_nvqjf9xmyan9cxna_ph1280_2.png") !important; }

Letöltés: itt

Feltöltöttem a pastebin.com-ra egy C# program forrását, amivel tetszőleges szélességű CSS-t lehet gyártani, és a kód elkészíti az átméretezett fejlécet is hozzá. Ezt a képet fel kell tölteni valahová, és a #head sorban az URL-t pontosítani.

[ Módosította: #65675776 ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11082) canniball válasza dqdb (#11058) üzenetére


canniball
nagyúr

"pirossal jelöltem a számomra problémás részeket:"
Így márt értem; a félreértés abból adódott hogy ez a Címlap és nem a Tesztek rovat. :)

"A hozzászólás írásánál a következő szabály hiányzott...A userstyles.org-on javítottam..."
"Frissítettem az 1280 pixel széles user CSS-t, bekerült egy átméretezett háttérkép is."
Utóbbiból nem maradt ki a hsz.-írós sor? Vagy csak nálam van megint elcsúszva (az előbb mintha jó lett volna)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11083) dqdb válasza canniball (#11082) üzenetére


dqdb
nagyúr

Utóbbiból nem maradt ki a hsz.-írós sor? Vagy csak nálam van megint elcsúszva (az előbb mintha jó lett volna)?
De, kimaradt :W Frissítettem a user CSS-t. A C# forráskód javításához moderátor kell, mert változott a pastebin.com-on az URL.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11084) canniball válasza dqdb (#11083) üzenetére


canniball
nagyúr

:R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11085) #27441408


#27441408
törölt tag

Volt valami súlyos hiba a FF-be amely ellen többen felemelték a szavukat (nem úgy értem hogy fórumokon :DDD biztonsági szakemberek stb... )

A 3.6.2-es már biztonságos ?

(#11086) dqdb válasza #27441408 (#11085) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a hiba a 3.6.2-ben javításra került.

A 3.6.2-es már biztonságos ?
Én diplomatikusabban fogalmaznék: a Secunia szerint nincsen jelenleg ismert biztonsági fenyegetés a 3.6.2-re ;)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11087) WonderCSabo válasza #27441408 (#11085) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvasva a kommentjeidet picit paranoiás vagy. (Küldözget a Mozillának adatokat, és hasonlók) :)

(#11088) #27441408 válasza WonderCSabo (#11087) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hidd el nekem hogy nálam még sokkal parásabbak is vannak. PL aki már a Chrome nevétől is viszketést kap.... :U nekem az 1ik kedvencem.

Viszont ettől a biztonsági hibától hangos a net 2 hete kb, németeknél hivatalos figyelmeztetést adtak ki hogy nem kéne frissítésig a FF-t használni...

Persze látom neked a FF a minden ezért gondolom a hibát se érzékeled súlyosnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#11089) WonderCSabo válasza #27441408 (#11088) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A biztonsági hiba télleg gázos, de már kijavították, szóval emiatt miért aggódsz? A Mozillának küldözgetést meg nem tom honnan vetted. Kedvelem a FF-ot mint eszközt, de nem a mindenem, ha lenne számomra jobban használható böngésző sec-pec alatt lecserélném. (Opera 10.5-re váltottam volna, de mégse jön be)

(#11090) metalgod


metalgod
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám a FF-el, hogy néha kegyetlen belassul, pedig 2-3 lap van megnyitva egyszerre. Ilyenkor ctrl-alt-del, feljön a feladatkezelő, és a proc használtsága 98-99% a mozillánál, ram meg ~80 MB, és mintha meghalna a gép. Néha csak 1-2 percig tart, de esetenként annyira belassul, hogy már inkább leállítom.
Mi lehet a probléma?

(#11091) #27441408 válasza WonderCSabo (#11089) üzenetére


#27441408
törölt tag

Arra én is váltottam volna de amég online filmet nem tudok rajta divX-eset nézni addig elmehet a bánatba.

A Mozillának küldözgetést meg nem tom honnan vetted.

már kitárgyaltuk.

A biztonsági hiba télleg gázos, de már kijavították, szóval emiatt miért aggódsz?

Nem aggódtam csak kérdeztem mert azt olvastam hogy a 3.6.2-esbe javítják ezt kérdeztem hogy megtörtént e.

metalgod

Ha jól tudom a memória zabálás általános probléma a FF-nél. Kieg-el orvosolható pár hsz-el hátrébb nekem is linkelték.

[ Szerkesztve ]

(#11092) WonderCSabo válasza metalgod (#11090) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És milyen honlapoknál jön elő? Vagy random? Használsz kiegészítőket? Próbáltad FF csökkentett módban?

silver star: Ez nem memóriazabálás probléma. Írta is h. csak 80MB-ot fogyaszt.

(#11093) egykori válasza #27441408 (#11085) üzenetére


egykori
őstag

"A 3.6.2-es már biztonságos?"

A kérdésre pl. itt egy válasz.

(#11094) #27441408 válasza egykori (#11093) üzenetére


#27441408
törölt tag

Addig az érintett böngészők tulajdonosai jobban teszik, ha más szoftver használatára térnek át, mert még azt sem lehet tudni, hogy a hibák kihasználása ellen hogyan lehet egyébként védekezni - a Mozilla ugyanis továbbra is titokban tartja a sebezhetőségek részleteit.

byebye FF..... ;] Helló Chrome. ;]

(#11095) Sweet Lou 6 válasza #27441408 (#11094) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Persze, hogy titokban tartja, mert ha nyilvánosságra hozná, akkor bárki kihasználhatná a sebezhetőséget rosszindulatú célokra.

Egyébként PCFórum :W : ,,Az IE8 véd legjobban a rosszindulatú programok ellen"

Úgy gondolom ez minősíti az oldalt...

sweetlou6.wordpress.com

(#11096) dqdb válasza Sweet Lou 6 (#11095) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vista és Windows 7 alatt bekapcsolt IE protected mode mellett igaza van. Ilyenkor az Internet Explorer az oldalakat és a plugineket egy csökkentett jogosultságú homokozóban futtatja. XP-n ellenben ez hiányzik, így ott valószínűleg a nagyobb böngészők közül az Opera a legbiztonságosabb a "legkisebb nagy" státusza miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11097) Sweet Lou 6 válasza dqdb (#11096) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ismerem, Win7-en meg Vistán tényleg biztonságos. De ezt így kijelenteni, minden függőség nélkül, ekkora XP részesedés mellett nagy felelőtlenség. Egyébként a különböző, nemrég megjelent böngészőbotrányok mutatják, hogy semelyik sem lehet elég biztonságos.

sweetlou6.wordpress.com

(#11098) qdak


qdak
addikt

ez mi ezt dobta ki a mozilla

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11099) WonderCSabo válasza qdak (#11098) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Downloadhelper addon, amit te magad telepítettél meg. A fejlesztője így próbál meg egy kis adományt gyűjteni a munkájáért.

(#11100) #27441408 válasza Sweet Lou 6 (#11095) üzenetére


#27441408
törölt tag

A FF ellen már mások is felszólaltak...(sebezhetőségei) mindegy tiszteletbe tartom hogy van akinek ez tetszik és szereti nekem eddig se ez volt a kedvenc. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.