Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) #27441408


#27441408
törölt tag

Az RTL klub oldalán a videóknál valóban csinál fura dolgokat.

Remélem a véglegesbe kijavítják.

amikor összeomlik miért nem küld hibajelentést mint az Opera ? Vagy csak nem olyan látványos ?

(#11402) WonderCSabo válasza #27441408 (#11401) üzenetére


WonderCSabo
félisten

legújabb Silverlight 4-el tökéletes.

Küld ő hibajelentést, az előző bétában manuális volt, most automatikus. Mármint a plugin összeomlásakor, ha az egész FF összeomlik, akkor csak akkor küld ha rákattintasz a küldés gombra.

(#11403) #27441408 válasza WonderCSabo (#11402) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

Értem tehát plugin összeomláskor csendben küldi el.

(#11404) 19870820 válasza WonderCSabo (#11402) üzenetére


19870820
senior tag

Ezt amúgy winupdate már múlt héten magától leszedte nekem.Ezért is fura hogy ti úgy szeditek le külön. :)

(#11405) #27441408 válasza 19870820 (#11404) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én megvárom még a FF megszereli. :C

(#11406) WonderCSabo válasza #27441408 (#11405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez hülyeség, nem csak emiatt érdemes az újat használni.

(#11407) #27441408 válasza WonderCSabo (#11406) üzenetére


#27441408
törölt tag

mi az hogy nem telepítgetek silver-t hanem megvárom még a véglegesbe hátha működik ? :)

a bétát nem azért használom, silveres videót jó ha 1 hónapba 2szer nézek.

Szerintem félreértettél.

[ Szerkesztve ]

(#11408) WonderCSabo válasza #27441408 (#11407) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez végleges, az MS főoldaláról töltöttem le.

(#11409) #27441408 válasza WonderCSabo (#11408) üzenetére


#27441408
törölt tag

Végleges FF re gondoltam.

(#11410) 19870820


19870820
senior tag

Szerintem ti egymás mellett beszéltek el most. :DDD
Én csak szimplán annyit írtam hogy winupdate ezt már rég leszedte magától.Ezért is furcsállottam hogy nektek ez miért nem volt fenn eddig.

(#11411) WonderCSabo válasza #27441408 (#11409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De miért nem rakod fel a végleges, új Silverlightot? Minden tekintetben jobb mint a régi. Ezt nem értem. Egyébként nekem mindegy, azt raksz fel amit szeretnél.

(#11412) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Egyik pillanatról a másikra mind a Firefox (3.6.3), mind a Thunderbirdem (3.0.4) megadta magát, egyszerűen nem múködnek. FF nem tudja megjeleníteni a weblapot.
Win 7 64 professionalt használok, Explorer tökéletesen megy. Tudtok esetleg valami tömeges jelenségről? (én nem találtam semmit).

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.
Ákos

(#11413) WonderCSabo válasza AkoSCH (#11412) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a te gépedel van probléma. FF mit ír ki? És a TB? Én vírusra gyanakszom, esetleg rosszul belőtt tűzfalra.

(#11414) Steelmanus válasza 19870820 (#11410) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyreszt azert mert mar nem bizok a W7 WU-ban, masodjara meg hasznalnak sokan meg XP-t es ott mar nem jon le.

(#11415) WonderCSabo válasza Steelmanus (#11414) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért nem bízol? :F

(#11416) AkoSCH válasza WonderCSabo (#11413) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Szia!

Nem ír ki semmilyen hibaüzenetet.
Már a cachet is törültem, sőt a legújabb bétát is felraktam, azzal is ez a gond.

Egyelőre még nézelődöm a gépen.

Üdv.

(#11417) WonderCSabo válasza AkoSCH (#11416) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor mi a jelenség? Csak tölt az oldal a végtelenségig?

(#11418) AkoSCH válasza WonderCSabo (#11417) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Keres, keres, aztán timeout-ol.
(TB is dettó ezt csinálja)

(#11419) WonderCSabo válasza AkoSCH (#11418) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem. Minden más böngésző megy? Sztem csinálj egy full vírus szkent, esetleg rendszer-visszaállítást.

(#11420) AkoSCH válasza WonderCSabo (#11419) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Az lesz lehet,
semmilyen kiterjesztést, plug-int nem használok.
Azért köszönöm a tippeket! :D

Jelentkezem, ha lesz megoldás, hogy megoszthassam! :D

Üdv.

(#11421) Steelmanus válasza WonderCSabo (#11415) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mert olvasom a W7 topicot is es pl a multkor valakinek egy fontos frissites a nyelvicsomagok kozt volt. De masok is irtak nehany kritikus megjegyzest igy nalam levan tiltva es kezzel inditom altalaban a foltozo kedd utan ket nappal. Amugy az XP-nel is mindig kezzel frissitek lehet hogy berogzodes? :D

(#11422) dqdb válasza AkoSCH (#11418) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ötletelek én is kicsit:

1. próbáld meg, hogy ideiglenesen átnevezed az FF könyvtárát, hátha a tűzfalad tiltotta le valamiért (más lesz a bináris neve, így a tűzfal új alkalmazásnak érzékelheti).
2. ha ekkor sem megy, akkor tegyél kísérletet portable FF-fel hátha az megoldja.
3. mivel az FF és a TB ugyanarra a kódbázisra épül, elképzelhető, hogy egy közös komponens halt meg a gépeden. Távolítsd el mindkettőt (a profiljaidat természetesen hagyd meg), majd telepítsd fel őket újra

Steelmanus: a nyelvi csomagok az opcionális frissítések között vannak, valamint a driverek frissítése is ide szokott kerülni. Érdemes beállítani úgy, hogy letöltse a frissítéseket, de ne telepítse őket, hanem szóljon neked (vagy le se töltse, csak szóljon). Ilyenkor odaballagsz a vezérlőpultba, és alaposabban utánajársz a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11423) WonderCSabo válasza dqdb (#11422) üzenetére


WonderCSabo
félisten

3. szvsz hülyeség. A TB-nek és FF-nek is megvan a saját cucca a saját mappájában, és csak azt használja.

(#11424) dqdb válasza WonderCSabo (#11423) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én is erre tippeltem, csak adtam esélyt egy system32-be kerülő kósza shared DLL-nek. Az imént végignéztem a mappát, a Firefox nagyon helyesen nem szemetel oda, sem a common files mappába, úgyhogy a 3. pont tényleg tárgytalan.

Közben megnéztem a firefox.exe függőségeit is, a hálózati kommunikációra is használt nspr4.dll (a Netscape Portable Runtime rövidítése) ott van az exe-vel egy könyvtárban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11425) AkoSCH válasza dqdb (#11424) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

Firefox megy,
a proxyt autora állítottam.

Thunderbirdben ez nem segített, az még folyamatban.
:D

(#11426) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

A Firefox -legújabb- miért dob ki ilyen ablakot iwiw-nél?
ha végre leokézom az összes feldobott ablakot,újak jönnek elő, és nem tudom használni az iwiwet .

(#11427) pete_21


pete_21
addikt

Hali!
Már kérdezték, de ha jól tudom, nem érkezett válasz. Szóval az lenne a kérdés, hogy a Kiegészítőkben bentmaradt a Java Console 6.0.16 és a 6.0.17. Most a 6.0.20 van fent. A korábbiaknál nincs Eltávolítás, csak Letiltás lehetőség.
Van valami mód mégis az eltávolításukra?
Köszi

(#11428) WonderCSabo válasza pete_21 (#11427) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Programok eltávolításánál töröld a javát, majd rakd fel újra.

McKane: Más böngészővel jó?

(#11429) pete_21 válasza WonderCSabo (#11428) üzenetére


pete_21
addikt

Letöröltem, de így csak a legutóbbi, a 18-as törlődött. Korábban nem uninstallal csináltam, hanem szimplán frissítettem a javat. És ez volt a gond.
Akkor ezekkel nem is lehet semmit csinálni?

(#11430) McKane válasza WonderCSabo (#11428) üzenetére


McKane
senior tag

Explorerrel még rosszabb.. már a windows7-es topicba is linkeltem a képet..


már kapcsolatba léptem az iwiw-es arcokkal. megjött a szokásos sablon-válasz : köszönjük,dolgozunk a hiba javításán..

[ Szerkesztve ]

(#11431) xrvman


xrvman
őstag

Jopar eve vagyok FF hasznalo, DE asszem kezd elegem lenni a firefoxbol. Idokozonkent utemesen tekeri a HDD-t, es akkor akad az egesz web, nem is beszelve youtube videonal.

(#11432) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a firefox-ban néhány oldal félkövér lett és nem tudom megjavítani. Ezt a javaslatot kipróbáltam , de sajnos nem segített.
Windows7-et használok, mi lehet itt a megoldás? Nem szeretném ez miatt a wint újratelepíteni.

(#11433) Lala6 válasza Lala6 (#11432) üzenetére


Lala6
őstag

Na pont megtaláltam a kérdésem után a megoldást: [link].

(#11434) pete_21 válasza pete_21 (#11429) üzenetére


pete_21
addikt

Közben megtaláltam a megoldást. Program Files\Firefox\extensions-ből simán ki lehet törölni. :)

(#11435) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
A Youtube-on van pár videó amit nem enged hogy megnézzek, az országra hivatkozás miatt.
Pl itt van ez, erre ezt írja.
This video contains content from Vevo, who has blocked it in your country on copyright grounds.

Nem lehet valahogy kicselezni, hogy azt higgye, hogy mondjuk Amerikába vagyok? :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11436) dqdb válasza Pubszon (#11435) üzenetére


dqdb
nagyúr

De, keresel magadnak egy amerikai proxyt. Te csatlakozol a proxyhoz, az pedig a külvilágnak amerikai IP címet ad neked, így menni fog az oldal. Címet ne kérdezzél, mert nem tudok (nem használok ilyet), és valószínűleg a warez témakörbe tartozik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11437) WonderCSabo válasza dqdb (#11436) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyáltalán nem tartozik abba.

(#11438) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! Talán tud segíteni valaki: a kérdésem az, hogy be lehet-e (és ha igen akkor hol) állítani, hogy az input mezők előzményeit ábécé sorrendben jelenítse meg, ne az utoljára beírt legyen elöl. Biztosan van valami lehetőség, mert az egyik gépemen így csinálja, a másikon meg úgy.

(#11439) Krystal_s válasza Pubszon (#11435) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia , van pár ilyen oldal, ahova csak bemásolod az adott videó url-t és már nézheted is.
pl ->surf anonymously ;)

(#11440) #27441408


#27441408
törölt tag

Újra tettem az XP-t és most nekem is elindul a FF 5 mp-en belül még hideg indításnál is. :DDD

(#11441) Steelmanus válasza #27441408 (#11440) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na azert, :) fokent ha mondjuk egy W7-re alkalmas geped van (2 Gb RAM, jo proci) azon szaguld az XP lapozofajl nelkul, es vele az FF is.

[ Szerkesztve ]

(#11442) WonderCSabo válasza zka67 (#11438) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Címsorba írd be about:config majd Enter.

Keress rá a browser.formfill.bucketSize változóra. Az értékét duplakattal állítsd át 99999999 -re. Indítsd újra a FF-ot.

(#11443) gyurman


gyurman
tag

Hello, valaki tudja, hogyan tilthatom le az ilyen figyelmeztető ablakokat?

Chromiumban ha elindul van rá lehetőség kipipálni és többet nem figyelmeztet. Firefox sokkal okosabb és stabilabb, csak van abban is lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#11444) #27441408 válasza Steelmanus (#11441) üzenetére


#27441408
törölt tag

1 gigás gépem van.

És még csak nem is tuningoltam hozzá se nyúltam adblock van benne meg noscript. ami esetleg gyorsíthatta. (meg még más kieg-ek is de ugye a nevezett 2 dobhat rajta )

De mitől volt az az iszonyat lassulás ? és most miért nincs ? És persze hogy őrizhetem meg a FF eme gyorsaságát ?

A legsebezhetőbb böngésző

Ezt mennyire kell komolyan venni , Sok ilyen cikkbe olvastam hogy lassan lukasabb mint az IE :U

viszont úgy tudom a Mozilla az észleléstől számítva elég gyorsan lép ha hiba van, ezt le is írták egy régebbi ilyen cikkbe hogy ezért nem érdees a FF használóknak aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#11445) Steelmanus válasza #27441408 (#11444) üzenetére


Steelmanus
addikt

A cikket szerintem nem kell komolyan venni olyan ertelemben hogy a Symantec muhelyebol jott. Egy masik cikkben . nemreg olvastam de mar a linket toroltem - a legbiztobsagosabb bongeszonek az IE8-at kialtotta ki, elotte ketnappal meg olvasom bar azt nem ok irtak hanem kulsos, hogy ha lehet meg W7 alatt is Korlatozott Felhasznaloi fiokkal bongesszunk mert kozel 200 sulyos hiba van magaban a W7-ben igy az IE8-ban is.
A Symantec-nek lehet most ujitjak a szerzodeset az MS-el ha nem tamogatnak mar reg csodbe ment volna.
Utalom a ceget mert milyen mar az hogy nem lehet leszedni pl a NIS-t csak kulon Norton Removal Tool-al.
En a helyedben lementenem a jelenlegi XP-t egy ghostfajlba elotte pedig mondjuk a Mozbackup-al lementenem meg kulon a jelenlegi FF-et is. Nekem harom ghost fajlom van magarol az XP-rol, az FF-rol pedig negy, ha valamit kiprobalok akkor elotte mentek vele.

[ Szerkesztve ]

(#11446) #27441408 válasza Steelmanus (#11445) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

Igen én is olvastam a hú de szupi az IE8-at...

:DDD

DivX-es videót csak divx- webplayerrel tudok nézni ?

[ Szerkesztve ]

(#11447) WonderCSabo válasza gyurman (#11443) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az iwiw szar már dolgoznak a kijavításán.

silver star: Igen, csak azzal.

(#11448) zka67 válasza WonderCSabo (#11442) üzenetére


zka67
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! Erre gondoltam!

(#11449) Steelmanus válasza WonderCSabo (#11447) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia.
A multkor linkeltel kepeket az FF-rol, mint a Kiterjeszesekrol, es szintugy a Bovitmenyekrol.
Lementettem, szoval abban van a QuickTime.Alternative, es a Real.Alternative, vm. a wmpfirefoxplugin is fel van telepitve. Az elso ketto az MPC-HC miatt kell?
Regen hasznaltam en is az elso kettot ill. a plugin-t is de meg XP alatt, WMP 11-hez, azert hogy FF alol is lehessen nezni olyan oldalon filmet pl. demot ahol olyan formatumba csinaltak amihez kellettek ezek a bovitmenyek.
W7 ala a WMP12 -hoz is ajanlott feltenni?
Mas:
Az MPC-HC is letud jatszani DivX-et nem?

[ Szerkesztve ]

(#11450) dqdb válasza Steelmanus (#11449) üzenetére


dqdb
nagyúr

A QuickTime Alternative és RealPlayer Alternative olyan célokat szolgál, hogy a teljes bloatware csomagok helyett ezek csak a szükséges minimumot tartalmazzák (csak a codec, semmi felesleges körítés). Ha nem szeretnél lejátszani .mov, .ra és .rm fájlokat, akkor ne rakd fel.

Az MPCHC mindenféle telepített codec nélkül képes lejátszani DivX, Xvid, MPEG1/2, H.264, ... videókat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.