Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) egykori válasza WonderCSabo (#11950) üzenetére


egykori
őstag

Sajnos így van, ezért fogalmaztam óvatosan: "Kezd valósággá válni". Emlékszel, már a 4-es build-nél azt gondoltam, hogy az lesz a végleges. Erre kijött az 5-ös, és most a 6-os is. Viszont a remény még meg van a jövőhét kedd-szerdai finalra.

(#11952) HZoli87


HZoli87
veterán

Kis olvasni való, lehet hogy már volt. :)

(#11953) Matthewus válasza dqdb (#11936) üzenetére


Matthewus
őstag

(#11954) dqdb válasza Matthewus (#11953) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi. Megnéztem, ez eddig a legjobb megoldás, de még ez sem az igazi. Ha áttérnék véglegesen FF-re, akkor jó kiindulási alap lenne egy nekem megfelelő megoldás létrehozására.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11955) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Eppen most frissult az FF 3.6.4 Build6 a veglegesre.

(#11956) WonderCSabo válasza dqdb (#11954) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én, ha a helyedben lennék, a jelenlegi FF-ra csak akkor térnék át, ha sok kiegészítőre szükségem lenne. Egyébként megvárnám a 4.0-át milyen lesz.

OFF: Ránéztél már a dekóderre?

HZoli87: Igen, itt is olvastuk az ITcafén. De nem győzőm hangsúlyozni, hogy x64-es FF eddig is volt, most lesz végre hivatalos build is. Bár nem sok értelme van, pluginek nincsenek nagyon x64 alá, főleg Windowson.

Steelmanus: Tuti? Jún. 1-re van tervezve, a hivatalos oldal még a 3.6.3-at jelzi.

Szerk.: RC lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#11957) Steelmanus válasza WonderCSabo (#11956) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen igazad van, becsapott hogy most tettem vissza a rendszert egy ghost fajlbol es abban 3.6.4 Build 6 volt - amit egykori Tarsunk linkelt, azt frissitette az FF RC-re.
Tevedtem, es mar eppen akartam irni mert az RSS-t most olvastam es ott valoban a linkelt oldal van. Elnezest, pedig mar megorultem neki, nem mintha a mostani nem lenne jo csak az allitasom nem helytallo :(((

(#11958) WonderCSabo válasza Steelmanus (#11957) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmi gond, nem is tévedtél sokat, az RC valszeg == final. ;) Csak a neve más.

(#11959) dqdb válasza WonderCSabo (#11956) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ma frissült, íme a user agent string:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; hu; rv:1.9.2.4) Gecko/20100527 Firefox/3.6.4 ( .NET CLR 3.5.30729)

Mivel tegnapra írják a build6 fordítását, ezért az jöhetett le.

Én, ha a helyedben lennék, a jelenlegi FF-ra csak akkor térnék át, ha sok kiegészítőre szükségem lenne. Egyébként megvárnám a 4.0-át milyen lesz.
Jaja, ez lesz. Csak már a 3.0, 3.5 környékén is hiába vártam.

A WebM dolgot nem felejtettem el, hamarosan nekiesek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11960) WonderCSabo válasza dqdb (#11959) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaja, ez az RC, a build 6. A FF 4-ben rengeteg újítás lesz, remélem jó lesz. Egyelőre jónak tűnik.

(#11961) looser


looser
addikt

Halihó! Nektek elő szokott fordulni, hogy youtube-on eldobálja a ff az oldalakat? Pld. bedobja letöltésre egy 'watch' nevű állományt, ami gondolom a kért video lejátszási oldala, amit ahelyett hogy betöltene, letöltené. Vagy egy ilyesmivel kezdődő oldalt tölt be, egy rakat összevissza karakterrel:

HTTP/1.1 200 OK
Date: Sat, 29 May 2010 17:43:14 GMT
Server: wiseguy/0.6.2
X-Content-Type-Options: nosniff
Content-Encoding: gzip
Set-Cookie: watched_video_id_list

IE8-al működik, de lassan 3 éve firefoxot használok, s ez nemrégiben tűnt csak fel, de most már zavar a dolog. A verzió 3.6.3, a flash plugin a legfrissebb... :F

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11962) WonderCSabo válasza looser (#11961) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, ilyet nekem sosem csinált. Próbáld ki a legújabb bétát, az pont a pluginek problémákat oldja meg vmennyire.

(#11963) looser válasza WonderCSabo (#11962) üzenetére


looser
addikt

Köszi a tippet, de bétával egyelőre nem kísérleteznék, viszont ha letakarítom teljesen és újrateszem, az talán megoldja. Xubuntu alatt nem csinálja, csak xp alatt. Gondolom már eléggé el lehet szemetelődve, esetleg csak egy hibás plugin az oka... A tippet köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11964) WonderCSabo válasza looser (#11963) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem gond, elvileg 3 nap múlva jön a végleges 3.6.4 :)

(#11965) ntomka válasza WonderCSabo (#11960) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy tényleg lesz-e béta belőle június második felében, és ha igen, mennyi beígért újítás lesz benne tesztelhető. A 4-es FF-et én is kíváncsian várom.

ツ Headphones on - World off

(#11966) WonderCSabo válasza ntomka (#11965) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos a mostani dátum is jún. 24-a (azaz végefele), és ahogy a Mozillát ismerjük, örülni kell, ha ezt betartják... Nagyon kíváncsi vagyok én is, a 3.7 alfákban kevés funkció van bemutatva.

[ Szerkesztve ]

(#11967) looser válasza WonderCSabo (#11964) üzenetére


looser
addikt

A böngésző egyik beélpülőjével volt gond, de sajnos nem emlékszem, melyik letiltása után javult meg; a hasraütés nevű tudományos módszerrel helyrejött a dolog. Emlékeim szerint két dolgot tiltottam le, ebből az egyik egy dotnetes plugin volt. Szóval találomra ment a dolog, de összejött :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11968) szimcsi


szimcsi
senior tag

sziasztok, a firefox-szal (legfrissebb verzió) mostanában van hogy nem nyilnak meg oldalak (pl yahoo stb.) amik az operával megnyilnak. Mit kéne beállítanom? Vmi cookie beállítás? De most még azt se találom sehol.

XP

(#11969) WonderCSabo válasza szimcsi (#11968) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogyhogy nem nyílnak meg? Az oldal nem található nyílik meg?

(#11970) szimcsi válasza WonderCSabo (#11969) üzenetére


szimcsi
senior tag

Pl a yahoo, sokáig töltődik, aztán csak egy üres lap jön be később, vagy van egy oldal, amit szoktam látogatni, arra pl. ma egész nap az volt kiírva hogy szünetel x ideig, különböző okokból, viszont később nézem operával, azzal meg simán megy, meg a yahoo is.

XP

(#11971) WonderCSabo válasza szimcsi (#11970) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha az van kiírva, hogy szünetel, akkor Operával sem megy. A yahoo.com nekem tökéletesen megy. Nem nyírtad ki Adblockal?

(#11972) szimcsi válasza WonderCSabo (#11971) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nem nyírtam semmit semmivel, ezt mostanában vettem észre, hogy nálam a firefox használatakor a yahoo nem jön be mindig (most pl. megint bejön, de ez változik mindig). A szünetelős oldalon meg azt írja reggel óta hogy:
The system is down for maintenance as of 13:56 CET.
It'll be back shortly.
Operával meg simán megy az oldal. Biztos nálam lehet a gebasz, nem tudom mit kéne átállítani, ha lehet egyáltalán.

XP

(#11973) randras


randras
veterán

Üdv!
Olyanra van lehetőség Firefox alatt, mint amikor Chrome alatt elkezdem begépelni hogy thepi... és feldobja, hogy ThePirateBay.org-on való kereséshez nyomjon TAB-ot? Ekkor én lenyomom a TAB-ot, és amit a címsorba írok, azt küldi a TPB keresőnek.

(#11974) WonderCSabo válasza randras (#11973) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#11975) vante


vante
aktív tag

3.6.4 még sehol?

(#11976) HZoli87 válasza vante (#11975) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem kapkodják el. :)

(#11977) 19870820 válasza vante (#11975) üzenetére


19870820
senior tag

Sehol semmi.Lassan átcsapnak nyugdijas tempóba. :F Nagyon sokat tökölnek egy-egy programfrissités között.

(#11978) Matthewus


Matthewus
őstag

A 3.6.4 megjelenése "early June" a mozilla wiki szerint.

(#11979) 19870820 válasza Matthewus (#11978) üzenetére


19870820
senior tag

Na szép,eddig még június 1 volt(ez meg ugye ma van).Hihetetlen hogy saját magukat meghazudtolják. :(

(#11980) HZoli87 válasza 19870820 (#11979) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát igen, nem a pontosságukról híresek a srácok. Inkább dolgozzanak még rajta egy kicsit, minthogy egy félkész terméket kapjunk. Addig meg jó lesz a stabil verzió is (3.6.3), nincs semmi baj vele, szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11981) egykori válasza 19870820 (#11979) üzenetére


egykori
őstag

Még nem jogos saját maguk meghazudtolásról beszélni, mert kb. 9 órás eltérés van köztünk és az USA között. (2 hete kitárgyaltuk.) Majd ha holnapra reggelre sem érhető el, akkor már hozzák a megszokott formájukat.

[ Szerkesztve ]

(#11982) Matthewus válasza egykori (#11981) üzenetére


Matthewus
őstag

Az "early June" szerinted nem azt jelenti, hogy nem fog megjelenni elsején? Május eleje óta folyamatosan módosítják a megjelenést.

(#11983) egykori válasza Matthewus (#11982) üzenetére


egykori
őstag

Még megjelenhet.

(#11984) WonderCSabo válasza egykori (#11983) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az azt jelenti, hogy további gondok adódtak, kizárt, hogy ma megjelenik. Röhej, az eredeti dátum máj. 4. Egyébként leszarom, csak a 4 bétát hozzák ki időben. De azt sem fogják.

[ Szerkesztve ]

(#11985) egykori válasza WonderCSabo (#11984) üzenetére


egykori
őstag

Én is azt várom, mert ettől a 3.6.x verziótól már különösebbet nem várhatunk. Úgyhogy mindegy, késik vagy nem.

(#11986) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Van e olyan kieg FF-ra,hogy olyan kezdőlapot lehessen beállítani,mint Chrome-ba?!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11987) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a Firefox beállítást már nagyon régóta nem értem, de már nagyon zavar.
Mégpedig, ha kifelé van proxy szerver annak a beállításait néha elfelejti és nem tudok vele mit csinálni.
Ha explorerben beállítom a proxy szerver címét, felhasználó nevét, jelszavát és elmentem ott meg is jegyzi.
Elindítom a firefoxo, és akkor beimportálja onnan a beállításokat, na akkor szokott jó lenni. Ilyenkor megjegyzi a jelszót, de néha valami történik, de nem tudom mi és elkezdi kidobálni az ablakot amin csupán le kell okézni miután újra beírtam. Az a legjobb, hogy minden lapdobáskor ezzel idegesít.
Egyszerűen nem értem, hogy hol kell beállítanom rendesen. Pedig néztem már.
Ötletetek?

Köszi

(#11988) cellpeti válasza Matthewus (#11982) üzenetére


cellpeti
veterán

Nekem már a 3.6.4-van.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11989) dqdb válasza cellpeti (#11988) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a tiéd a user agent string alapján 3.6.4build6, ami már RC néven is fut, de még nem a végleges 3.6.4.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11990) cellpeti válasza dqdb (#11989) üzenetére


cellpeti
veterán

Ja nem végleges

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11991) HZoli87


HZoli87
veterán

Hivatalos, elhalasztották a 3.6.4 megjelenését.

(#11992) WonderCSabo válasza cellpeti (#11986) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért, milyen kezdőlap van a Chromeban?

ticzi01: A kézi beállítással nem jó?

(#11993) ticzi01 válasza WonderCSabo (#11992) üzenetére


ticzi01
aktív tag

az a gond, hogy gőzöm sincs hol a fenébe menti el a proxy jelszavát.
magát az átjárót be tudom állítani meg midnenn utánna elójön egy jelszókezelő felület amit elmentek néha jó néha nem.
Hol lehet normális ezeket állítani
valami bag gyanus nekem itt....

(#11994) 19870820 válasza HZoli87 (#11991) üzenetére


19870820
senior tag

Már megint? :DDD Ez már nagyon röhejes.Most mi a megjelenési időpont? :D

(#11995) HZoli87 válasza 19870820 (#11994) üzenetére


HZoli87
veterán

Én nem tudom, de remélem nem sok késést engednek már maguknak. :)

(#11996) egykori válasza HZoli87 (#11995) üzenetére


egykori
őstag

Győzött a pesszimizmus, valóban késik a végleges. De mondjátok már meg, mit vártok ettől a finaltól, ami a jelenlegi build6-osban rossz és abban megjavul?

(#11997) dqdb válasza egykori (#11996) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért szeretnénk, ha megjelenne minél előbb, mert minél többet késik, a 4-es alpha is valószínűleg annál többet fog, és többen igazából azt várjuk.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11998) HZoli87 válasza egykori (#11996) üzenetére


HZoli87
veterán

Én semmit, mivel most is 3.6.3-as verzió fut a gépen, és ez is tökéletesen végzi a dolgát. :DDD

(#11999) egykori válasza dqdb (#11997) üzenetére


egykori
őstag

Teljesen egyetértünk, mert én is a 4-es verzióra vagyok már kiváncsi. A 3.6.4-es pedig nekem hibát nem okozott, egyik béta sem, csak lassan indul - de ezt már nem fogják javítani. Amikor elfogy a türelmem, beindítom a ChromPlust vagy az Operát - aztán lehiggadok. ;)

(#12000) WonderCSabo válasza dqdb (#11997) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 4-es alfát ne is várd mert sosem fog kijönni. :) A "4 alfa" most 3.7 alfa kódnéven fut, már rég ki lehet próbálni. Bár alig van benne az emlegetett funkciókból. Amit várunk az a 4 bétája.

OFF: ment még egy privi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.