Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) gabor9991 válasza sanyika007 (#28750) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha belépsz a mytelenor fiókba ott mit látsz, mi van aktiválva?
A 4GB-os vagy a 100MB-os adatkeret?

(#28752) MPeter87 válasza sanyika007 (#28750) üzenetére


MPeter87
őstag

Az elején nekem is ez volt a 4 gigás nettel. Azt mondták, hogy aktiválva van, ennek ellenére a 100 mega elfogyása után (kb 2 sebességteszt meg is ette) tetű lassú volt (300 kbps környéke, ami lassított nethez képest mondjuk elég jó, de nem gépen), hiába hívtam őket, nem tudtak mit csinálni, mert a rendszer szerint aktív volt a 4 gigás csomag. Pár nappal később átváltattam korlátlanra, ott egyből észhez tért a sebesség, szóval valami a telenor rendszerében mégsem volt kerek... Ez mondjuk szerintem nem az iqpro hibája volt, mert nem ők a szolgáltató, de persze ezzel én sem voltam kisegítve.

A 400+400-at kevered. Te normál hang alapú előfizetésről beszélsz, annál senki nem mondott 400+400-at, mindig is 800+800 volt, amiből (elvileg) kötelezően lebeszélendő 400+400. A 400as kombó az adatkártyáknál számlázódik ki, ha smst küldesz vagy hívást kezdeményezel.

(#28753) edk- válasza edk- (#28730) üzenetére


edk-
őstag

Ma délutánra aktiválódott az EQ főkártya.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#28754) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Nekem simán aktiválódott a 4 Gb net. Jött is az sms hogy meg szűnt a 100 Mb-os üzleti csomag. Számlázásról még nem tudok nyilatkozni. MyTelenor-ban nem látom a csomagomat (böngésző), appot meg ezért nem teszek fel.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28755) prisz


prisz
aktív tag

Na ez od@basz ;) (telenor flotta)
Ha volt már, akkor bocsi.

(#28756) MPeter87 válasza prisz (#28755) üzenetére


MPeter87
őstag

És ez egyszerű halandó ember számára is elérhető? :D
Milyen flotta ez?

(#28757) MADcat válasza MPeter87 (#28756) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

a kettest rendelném is meg azonnal :Y

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28758) gabor9991 válasza prisz (#28755) üzenetére


gabor9991
őstag

Még drága is a tekomhoz képest :)
Itt a korlátlan csomag csak 989forint /hó, vagyis nem mert ha elfogyott az adatkeret akkor a plusz adat díja 0,01 Ft/1GB :)

(#28759) Victoryus94 válasza prisz (#28755) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez engem érdekelne. Mit lehet még tudni róla? :)

(#28760) torrente777 válasza prisz (#28755) üzenetére


torrente777
tag

Jöhet egy emelt csomag azonnal. :DD :Y

(#28761) MADcat válasza prisz (#28755) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Egyébként ez kimeríti a közösség elleni izgatás fogalmát :DDD :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28762) goop


goop
őstag

Szerintem ezt jól gondoljátok át, könnyen túl lehet szaladni a korláton, és vaskos lesz a számla. Nekem nem kellene.

Szerk. Loool, nem /Mb hanem /Gb. Akkor kellene, de tuti ilyen nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#28763) MADcat válasza goop (#28762) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

0,01 HUF per giga.. jammmm, kardomba dőlök :K

leesett, látom :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28764) Victoryus94 válasza goop (#28762) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha MB lenne is megérné, nyilvános csomagba a /kb -t adnak ennyiért:D

Egyébként igazad van, tuti kamu :(

(#28765) tsteve


tsteve
senior tag

[link]

állami tarifák ezek...

[ Szerkesztve ]

(#28766) jozsi968 válasza tsteve (#28765) üzenetére


jozsi968
tag

7 hozzászólással előtted már linkelték! :U

(#28767) tsteve válasza jozsi968 (#28766) üzenetére


tsteve
senior tag

ez mobilon nem látszott..

(#28768) allfinanz válasza prisz (#28755) üzenetére


allfinanz
senior tag

ezt a kepet hol vagtad ki? :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#28769) tsteve


tsteve
senior tag

az a röhej, hogy ezek a cégek perkálnak 3 ft-ot percenként az állam felé távközlési különadóként is (céges előfizu esetén)
hogy a francba bírják megoldani akkor a filléres percdijakat az állami csomagokban?

[ Szerkesztve ]

(#28770) allfinanz válasza tsteve (#28769) üzenetére


allfinanz
senior tag

Igy irtak ki a kozbeszerzest:

"A kormányzati hangalapú csomagok beszerzése kapcsán a KEF az alábbiakban határozta meg az értékelési szempontokat, amelynél kedvezőtlenebb ajánlatokat nem fogad el:
- flotta csomag, havi alapdíj (HUF/hó): 300 HUF/hónap,
- alap csomag, havi alapdíj (HUF/hó): 900 HUF/hónap,
- emelt csomag havi alapdíj (HUF/hó): 1100 HUF/hónap,..."

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#28771) Victoryus94 válasza tsteve (#28769) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez egyszerű:
Sehogy. Bukik rajta (látszólag). De a lakossági csomagok úgy vannak kitalálva, hogy hálózaton belül jóval kedvezményesebb a hívás. Ha egy családban van egy anyuka, aki a munkahelyén kap egy ilyen SIM-et, akkor a család többi tagja nem Vodás meg Telenoros lesz, hanem Telekomos. Vagyis ott az ügyfeleken bukik minimális összeget, de ezt már 1 családtaggal pozitívvá varázsolja.
Legalábbis ez az alapelv.
A legtöbb családban azért a legtöbben azonos szolgáltatónál vannak, ha ez megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#28772) prisz válasza prisz (#28755) üzenetére


prisz
aktív tag

Victoryus94-nek elküldtem az infót. Remélem elmondja majd, hogy kamu-e vagy sem...

(#28773) tsteve válasza allfinanz (#28770) üzenetére


tsteve
senior tag

érdekes közbeszerzés mindenesetre...

(#28774) tsteve válasza Victoryus94 (#28771) üzenetére


tsteve
senior tag

vagy kapnak a családtagok is ilyen állami kártyákat s még többet bukik a szolgáltató... továbbra sem értem tehát

[ Szerkesztve ]

(#28775) Victoryus94 válasza prisz (#28772) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi.

Tényleg hiteles a forrás, illetve létező "tarifa". Viszont nem nyilvános csomag.

[ Szerkesztve ]

(#28776) prisz válasza Victoryus94 (#28775) üzenetére


prisz
aktív tag

Köszönöm, nagyon korrekt voltál.

(#28778) #83057408


#83057408
törölt tag

Több flottánál is látom ezt az NMHH nyilvántartási számot. Erre miért van szükség?

(#28779) Victoryus94 válasza #83057408 (#28778) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azt pontosan nem tudom. De én ezekkel elektronikai üzletekben találkoztam, oda járnak noname elektronikai eszközökért, hogy elvigyék tesztelgetni. (megfelelnek-e a magyar, és eu-s jogszabályoknak, nem robban-e fel a termék, meg ilyenek)
Multkor elvitték a 3 legolcsóbb Routert (ami switch volt) az egyik Media M.-ból.

[ Szerkesztve ]

(#28780) tsteve válasza #83057408 (#28778) üzenetére


tsteve
senior tag

az nmhh mindent ilyen számon tart nyilván, komplett mozikat, egyes filmeket, sajtótermékeket, hírközlési eszközöket tipusonként, stb... s emellett a flották is kaptak ilyet.. a hatóságok imádtak számozni korábban is... ettől érzik hatóságnak magukat :)

[ Szerkesztve ]

(#28781) pinnacle válasza prisz (#28755) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ide be lehet jutni valahogy, vagy tényleg ez a helyzet? :)

Egyébként mennyibe kerül egy szolgáltatónak a másik hálózatba való telefonálás? Ha mondjuk 300k előfizetőnél az önköltség 1 percnél, 10 fillér, lehet, nem irreális várakozás a DIGI-től, hogy 3000Ft-ért, korlátlan telefont, SMS-t, internetet adjon.

[ Szerkesztve ]

(#28782) KILLERLALA válasza pinnacle (#28781) üzenetére


KILLERLALA
tag

De !!! " irreális várakozás a DIGI-től " !!!
[link]
:((

(#28783) MPeter87 válasza pinnacle (#28781) üzenetére


MPeter87
őstag

Mire a digi elindul, addigra lehet a többi szolgáltatónál is ennyi lesz egy csomag. :))

(#28785) Conv válasza pinnacle (#28781) üzenetére


Conv
csendes tag

Telekom KEF flottába még az ott dolgozók (az azt használók) magán előfizetéseit sem lehet bevinni. Kizárt kívülről halandónak bekerülni.

(#28786) tsteve válasza pinnacle (#28781) üzenetére


tsteve
senior tag

magyarországon belül 1.7 ft/perc a mobil végződtetési díj (ha jól tudom ez vonatkozik sms-re is)...vezetékesre kevesebb... roaming esetén az eu-szolgaltato is elkérhet kb. nettó 1.2 eurocentet végződtetés esetén... a nagyobb tétel valójában a távközlési különadó nálunk... az 2-3 ft/perc ill. sms attól függően hogy magán vagy üzleti az előfizetés...ezt is meg kell fizetniük a szolgáltatóknak, igaz ezt már állambácsi felé...

[ Szerkesztve ]

(#28787) #83057408 válasza tsteve (#28780) üzenetére


#83057408
törölt tag

Értem. És egy induló flottának ezt majd igényelni kell, vagy hogy van ez?

(#28788) sanyika007 válasza MPeter87 (#28752) üzenetére


sanyika007
csendes tag

Szia MPeter87,

a 400/400-ra rákérdeztem mielőtt előfizettem. Személy szerint a bizonytalan dolgokat nem értelmezgetem magamban napokig, hanem küldök mailt a szolgáltatónak.

Mytelenor internetes részéről csatoltam egy képet, ha ez alapján valaki lát valami hibát, szóljatok légyszi. Mérete miatt csak linkelem:

Katt ide, előre is köszi (görgetés miatt 3 darabból ragasztottam össze, de rajta van minden)

Üdv,
sanyika007

[ Szerkesztve ]

(#28789) pinnacle válasza KILLERLALA (#28782) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Akkor nem idén lesz a "nagy áresés."

sanyika007 ezt, hogy csináltad? Nekem pont ez a gondom, hogy nem látom, milyen szolgáltatásokat aktiváltak nekem. Mi ez a 1600Ft havidíjkedvezmény?

[ Szerkesztve ]

(#28790) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

"Hivatalosan" mikor kellene érkezni az iQpro-s havi számlának? Nem valamikor mostanság? Tudom, hogy 25-e a fordulónap, s utána jön számla, csak a számlázási gondok miatt kérdezem, meddig cégszerű várni, mikor jelezzek nekik, ha már úgymond sokat késik?

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#28791) tsteve válasza #83057408 (#28787) üzenetére


tsteve
senior tag

részleteket nem ismerem... de nyilván be kell jelentkezniük az nmhh-hoz, s ha engedélyezik az indulásukat, kapnak egy nmhh számot is... valószínűleg automatikusan, az engedély részeként

[ Szerkesztve ]

(#28792) KILLERLALA válasza Biggeszkij (#28790) üzenetére


KILLERLALA
tag

25.-e után 8 nap el kell készülnie a díjbekérőnek !
Ezután 5 nap van befizetni !

Számla nem minden hónapban jön-küldenek, de ha már kaptál egyszer, akkor vissza tudod keresni azokat is amikről nem kaptál e-mailt. Már többször leírtam itt hogyan, ha érdekel, kicsit vissza kell olvasni.

Üdv: Laller

(#28793) gabor9991 válasza Biggeszkij (#28790) üzenetére


gabor9991
őstag

Csak hogy tiszta legyen a dolog, számlazárás után nem számla, hanem díjbekérö fog érkezni, ezt befizeted, ez után kapod meg a számlát, amiröl lehet nem is kapsz értesítést de a számlázz.hu oldalról le tudod tölteni.

(#28794) < CyberBob > válasza KILLERLALA (#28792) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nekem még, csak papíron jött díjbekérő de van rajta egy D-xxx sorszám. Ezt hogy tudom megnézni a számlázz.hu-n?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28795) KILLERLALA válasza < CyberBob > (#28794) üzenetére


KILLERLALA
tag

Ha jön elektronikusan is, akkor így !

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28796) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Május 15.-én végre lejár a 2 éves hűségidős előfizetésem a Vodafone-nál. Ott átkérem magam egy kártyás csomagba(Tuti-ba mondjuk(GSM alapú hívás miatt vészmegoldásnak)), viszont jó lenne e mellé egy sima net csomag, mivel a Vodafonenál elég borsos árat kérnek el egy 500MB adatért is, ami kb semmire sem elég.
Mivel két kártyás a telóm, ezért gondoltam egy adatkártyára,amiről menne a net, meg VOIP hívás. Visszaolvasva az IQPro ajánlott, nem ajánlott. Csak ő náluk van most jó áron adatkártya? Én kezdésnek egy 4GB-s adatcsomagot gondoltam, az szerintem elég lenne a napi használatra, még, ha VOIP is menne.
VOIP-ot is tudnátok ajánlani? :R

(#28797) Victoryus94 válasza Atomgeszi (#28796) üzenetére


Victoryus94
őstag

IQPro ajánlott, mert:
1. "olcsó" (4GB net kb. 1500Ft, korlátlan 3-4 ezer körül)
2. Gyors (1 héten belül letudható minden)
3. Nincs belépési díj, kaució, semmi.

Hátránya:
1. Saját számmal rizikós belépni - pontosabban kilépni :D
2. Számlázási problémák, erre neked is figyelni kell.
3. Ha problémád van nem mindig segítőkészek.

Van tőle olcsóbb flotta is, de kérdés, hogy a +5-10 ezer Ft-s kaució, vagy belépési díjjal együtt is megéri-e. Illetve van 1-2 hűségidős flotta.

Voip: Van voipos téma, keress rá. Egyébként Stuntcalls-(ot köttess "amerikai rokonnal"), különben megy rá a 27%-os áfa, magasabb tranzakciós költség, és még a hívások után is fizeted az áfát.
5Ft alatt a mobil hívás percdíja, 1Ft alatt a vezetékes (jelenleg nem tudom, pontosan mennyi, csekkold le az oldalukon). Feltöltöd 10 USD-vel, és használod amíg el nem fogy.
Max 1mb/perc-et fogyaszt, IQPro korlátozott nettel is jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#28798) Atomgeszi válasza Victoryus94 (#28797) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi a kimerítő válaszod! :R

Mindenképpen hűségidőmenteset szeretnék, ezt már megszívtam a Vodafones előfizetésemmel is, hogy aláírtam a 2 évet. :U

Mikor érdemes kikérni a kártyát az IQPro-tól, ha csak adatkártya? 4GB-os szerintem kezdésnek elég lenne nekem. Hányadikán van a számlazárás? 2 napra feleslegesen nem fizetnék 1 hónapot :)

(#28799) Victoryus94 válasza Atomgeszi (#28798) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha fontos, azonnal. :D 25-én van zárás. Vagy most kéred, és csütörtökön már használod,
vagy körbenézel, visszaolvasgatsz, érdeklődsz, és eltelik addig 2-3 hét;
Majd május 17-19-én megrendeled, akkor 25 előtt a kezedbe lesz a kártya, lesz időd elmenni a postára, és visszaküldeni a szerződést; 100mb-s csomagod lesz 2-3 napig, majd 25/26-án aktiválják be a 4GB-t.

[ Szerkesztve ]

(#28800) < CyberBob > válasza Atomgeszi (#28798) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Most is megrendelheted és a 4Gb-ot meg kérd úgy, hogy 26.-tol aktiválják, így csak kb. 500 Ft kell fizetni.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.