Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Jano_023 válasza MPeter87 (#29649) üzenetére


Jano_023
őstag

IQpro-ra gondoltam. Ott láttam korlátlan opciót. Lehet mellette hang alapú szolgáltatást is kérni? A megosztot ők nem adják?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29652) vpanangin válasza Jano_023 (#29651) üzenetére


vpanangin
senior tag

Én a 28 888. sz. hozzászólásból tájékozódom.

IQpro-nál nincs megosztó.

[ Szerkesztve ]

(#29653) nimfas válasza Jano_023 (#29651) üzenetére


nimfas
addikt

Eq-nál van megosztó, IQ-nál nincs.

(#29654) Jano_023 válasza nimfas (#29653) üzenetére


Jano_023
őstag

Oké és mind a kettőnél van korlátlan mobilnet? És ha igen mennyiért?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29655) vpanangin válasza Jano_023 (#29654) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen van.

IQ: nettó 3690 Ft
Eq: nettó 5000 Ft.

(#29656) MPeter87 válasza Jano_023 (#29654) üzenetére


MPeter87
őstag

Iqpro korlátlan adatkártya: havi bruttó 4362 Ft, nincs hűség és belépési díj, adatmegosztó nem kérhető.
EuroQuattro korlátlan adatkártya: havi bruttó 5900 Ft, nincs hűség, a belépési díj 5000 Ft, adatmegosztó kérhető havi bruttó ~640 Ft-ért.
Iqpro gyorsabb, viszont voltak panaszok a számlázásra, de meg lehet beszélni velük.

(#29657) ASDAM


ASDAM
csendes tag

Üdv,

olyan hibája előfordult e valakinek IQProval hogy totál random "error connection refused" hibát ír ki kb minden weboldal ?
A vicc az hogy eközben az összes google oldal és a most ahogy néztem a telenor oldala is bejön továbbá teamspeak letöltések stb is mennek ?

Olyan mintha valami DNS hiba lenne, a SIM kártya routerben van és online APN el megy

Telefonba áttéve nem ennyiszer de ott is előjön ez a hiba és így gyakorlatilag használhatatlan a net

Valami ötlet ? (már írtam nekik)

FullHD

(#29658) Bferibörs válasza ASDAM (#29657) üzenetére


Bferibörs
addikt

chromet használsz ?
van némi gond vele, nekem éppen nincs

(#29659) mb702

ja ,ezen átsiklottam

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#29659) mb702 válasza ASDAM (#29657) üzenetére


mb702
tag

szia,

kérd a net APN aktiválását és használd azt.
Nekem routerben így stabil a kapcsolat.

(#29660) Jano_023 válasza MPeter87 (#29656) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi akkor az IQpro a jobb. Keresnem kell akkor egy megosztot Ebayen vagy valahol máshol. Az Iq milyen hálózati simet biztosít?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29661) vpanangin válasza Jano_023 (#29660) üzenetére


vpanangin
senior tag

Telenor.

(#29662) MPeter87 válasza Jano_023 (#29660) üzenetére


MPeter87
őstag

Na várj.. Az adatmegosztó nem router/modemet jelent, hanem egy második sim-et a főkártyád mell, amivel ugyanazt a keretet használod, mint a főkártyával. Ha csak 1 sim-re van szükséged, akkor iqpro jobb választás.
Az eszközre térve: ha nem akarod hurcolni a cuccot és telóra/laptopra megosztogatni, akkor pl az a router elvileg használható megoldás, amit linkeltem.

(#29663) Jano_023 válasza MPeter87 (#29662) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi.
De épp ez az hogy olyan megoldás kell ami ciplehető, ezért írtam hotspotot. Olyat keresek amit a táskába be tudok dobni, legyen saját akuja is és powerbankkal tudjam használni ha kell. Akkor ezek szerint telenoros hotspot kell vagy független.
Mi ez a 800/800 dolog? Nem teljesen világos. Ezt le tudnátok írni? Köszi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29664) Atomgeszi válasza Jano_023 (#29663) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

A bruttó 1016Ft meg akkor aktiválódik, ha hívást vagy sms-t indítasz arról a kártyáról. Egy router nem igen fog ilyet csinálni, szóval ettől nem kell aggódni.

(#29665) Jano_023 válasza Atomgeszi (#29664) üzenetére


Jano_023
őstag

Oké, csak azért akarom megérteni hogy mit jelent a 800/800 mert ha jobb az aktuális csomagomnal akkor azt is lecserelem.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29666) Atomgeszi válasza Jano_023 (#29665) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Adatcsomagnál amúgy 400/400 , ami bruttó 1016Ft kb .
Elvileg 400ft-ot telenoron belül kell elbeszélni , 400Ft-ot meg más irányban. Gyakorlatilag meg ki van számlázva, ha el beszéled, ha nem. Ha nem, akkor sincs semmi.

(#29667) Jano_023 válasza Atomgeszi (#29666) üzenetére


Jano_023
őstag

Oké szóval 10ft-os percdíjjal akkor ez 40perc. És mi van ha ezt túllépem?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29668) vpanangin válasza Jano_023 (#29667) üzenetére


vpanangin
senior tag

Semmi. Kiszámlázzák, kifizeted.

(#29669) Jano_023 válasza vpanangin (#29668) üzenetére


Jano_023
őstag

Érem köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29670) robag93


robag93
aktív tag

Sziasztok!
EuroQuattro-ról kérdeznék. A plusz internetszolgáltatásokat bármikor kérhetem? Tehát ha időközben kitalálom, hogy nekem kell +7 giga net, akkor egy SMS-sel 800 Ft.-ért akármikor kibővíthetem az adatforgamat?

(#29671) ASDAM válasza Bferibörs (#29658) üzenetére


ASDAM
csendes tag

Igen Chrome gondoltam erre is de megnézem majd a net APN el amint aktiválják

FullHD

(#29672) bepken


bepken
veterán

van rajtam kívül más is, akinél lehalt a telenoros mobilnet (eq)? se a főkártyán, se az adatmegosztón nem működik egyik APN sem...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29673) DrBubo77 válasza bepken (#29672) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nálam megy a mobilnet (IT Services).

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#29674) 4Grider válasza bepken (#29672) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam van egy eq főkártya, most is azt használva netezek.

(#29675) bepken


bepken
veterán

ismét elmondhatom, hogy nem csalódtam...

Telenor ügyfélszolgálat indoklása arra vonatkozóan, miért lőtték le mindkét adatkártyámat: tömeges SMS küldést észleltek a fő kártyáról (mely egyébként egy routerben van), így tiltották az adatforgalmat.
azt nem tudta megindokolni, hogy az SMS forgalom milyen megfontolásból van engedélyezve egyáltalán egy adatkártyán....illetve azt sem, hogy a tömeges SMS küldés problémára milyen jogon alkalmaztak internet korlátozást!?

természetesen a továbbiakban fel kell keresnem a flotta kezelőt, mert "ennél többet" sajnos nem tud segíteni...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29676) Viktor0610 válasza bepken (#29675) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem az adatforgalmat tiltották, hanem az IMEI-t.

Legalábbis mikor egy Alcatel stickekkel volt probléma, ott IMEI-tiltás került a kütyükre valami emeltdíjas SMS-küldés miatt.

A flottakezelőt ilyenkor szokták tájékoztatni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#29677) Jano_023 válasza bepken (#29675) üzenetére


Jano_023
őstag

Ez melyik flotta és melyik előfizetés?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#29678) bepken válasza Viktor0610 (#29676) üzenetére


bepken
veterán

ezt most nem értem. eszköztől függetlenül nincs adatforgalom (értsd: hálózat van, csak netre nem enged fel)

meg hát be is baszna, ha most nekem IMEI alapján kezdenének tiltogatni... :) egyik kártya ugye routerben van, másik meg független telefonkészülékben.

(#29677) Jano_023! eq korlátlan + adatmegosztó

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29679) 4Grider válasza bepken (#29675) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan milyen routerben van a kártya? Mert a jelenséggel már találkoztam egy szomszédos országban (tehát nem a Telenornál)...

(#29680) sepsi0 válasza Viktor0610 (#29676) üzenetére


sepsi0
őstag

És azt lehet ilyenkor kérni, hogy újra használható legyen az eszköz?
Én kaptam a barátomtól egy Fritzbox Lte routert, 4 napig ment is rendesen, azóta nem megy fel a hálózatra... Felhívtam a Telenort és ők is azt mondták, hogy lehet kétes eredetű a router (fekete listás) ezért tíltották az imeiét.
Na most csinálhatnak ilyet? Letílthatna/tönkretehetnek nekem egy eszközt?
Mit lehet ilyenkor tenni? Egyik hálózaton sem lehet használni? Én azt hittem a router halt meg, ilyet csak nem csináltak. Hálózatot látja de nem tud felcsatlakozni.
Amúgy gyárilag független a barátom által vásárolt eszköz, csak Németországban vette....

[ Szerkesztve ]

(#29681) Viktor0610 válasza sepsi0 (#29680) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben adásvételivel igazolod, hogy a tied az eszköz, elvileg kérheted a visszaaktiválást.
Egyeztess a 1220-szal. :)

Samsung Galaxy A54

(#29682) sepsi0 válasza Viktor0610 (#29681) üzenetére


sepsi0
őstag

A 1220 szóba sem áll velem, mert kér egy kódot, ami nekem nincs.
Ha el tudom intézni, akkor többet ilyet nem csinálnak?
Szerinted a flottakezelő illetékes ebben?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#29683) Viktor0610 válasza sepsi0 (#29682) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A flottakezelő vagy segít vagy tudsz kérni tőlük kódot, amivel a 1220 már szóba fog veled állni.

Samsung Galaxy A54

(#29684) Atomgeszi válasza sepsi0 (#29680) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi az, hogy kétes eredetű router? Mi az, hogy fekete listás?

(#29685) sepsi0 válasza Atomgeszi (#29684) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Azt mondta az ügyintéző, hogy szerinte elromlott a router. Én mondtam, hogy ez kizárt. Erre mondta azt, hogy akkor már csak az imei tíltás maradt. Akkor tíltják az imeit szerinte, ha fekete listás a router. Egy közös eu listán szerepel amin, ha fent van és bármelyik szolgáltató észleli a hálózatán akkor tíltja. Ezt én akkor nem tudtam megcáfolni, utána beszéltem a barátommal. Akkor mondta, hogy szolgáltatótol vette függetlenül 300 eur körül.
Én naív meg azt gondoltam, hogy ilyet a Telenor nem csinál, hogy egy "tiszta" router imeiét tíltja. Arra gyanakodtam, hogy elromlott a router, mivel már 3-4 éves. Aztán olvasom itt mi a helyzet...
Remélem nem így van, mert akkor megy egy levél az NMHH-hoz az biztos.
De előfizetek a home l netre ahoz adnak Huawei B525 routert, abba megy a flottás sim, a kapott sim meg a telefonba megosztó simmel a fiaméba is. Kettőnknek elég lesz 100 giga. Így lesz mytv is és megúszom 6500ft-ból. Na azt a routert tíltsák le.....

Fekete lista: lopott, előfizura kapott és ki nem fizetett eszköz, vagy mokólva függetlenített......

[ Szerkesztve ]

(#29686) bepken válasza sepsi0 (#29680) üzenetére


bepken
veterán

te jó ég...szerintem ugyanazzal az idiótával beszéltél Te is. én ma jelzek a flottásoknak, hogy próbáljanak utánajárni, de ettől függetlenül megpróbálkozok újra a telenorral is, hátha kifogok egy értelmesebbet...

nehogy már bemagyarázzák nekem, hogy a routeremmel van baj...egyébként egy kis MiFi eszköz (R216) vodás előfizetésből maradt, szolgáltató által lett függetlenítve, hónapok óta használom minden probléma nélkül.
és ismétlem: mellette meg egy adatmegosztót is használok! na most ezeket a kártyákat bármilyen telefonba pakoltam be, nem volt aktív az adatkapcsolat. akkor itt szerintem ki is zárhatjuk az eszköz hibát, meg IMEI tiltást...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29687) sepsi0 válasza bepken (#29686) üzenetére


sepsi0
őstag

Akkor majd a nagyközönség és egymás segítésére számoljunk be itt a végkifejletről.
Ettól függetlenül én berendelem a homenet l csomagot, mert le akarom cserélni az itthoni acélos wdsl netemet telenorosra, most két előfizum van a szolgáltatómnál 2x20/2 net, ami jó ha 10/2.... Nem szeretnék később imei tíltást, ha ez lesz a fő net.
Nekem a sim kártya megy a telefonban, most is arról írok, de a routerben nem csatlakozik.

(#29688) edk- válasza sepsi0 (#29687) üzenetére


edk-
őstag

A Homenet L-t miért tartod jobbnak, mint egy EQ dupla csomagot (amiből az egyiket oda lehet adni a díj feléért családtagnak/barátnak és feleződik a díj)?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29689) noorbertt válasza bepken (#29686) üzenetére


noorbertt
őstag

Érdekes vagy inkább vicces.

XXL és adatmegosztó csomagom van ahol az adatmegoszto sosem működött, ezért már napi szinten megy a telefonálgatás, mivel mindig csak vissza hívnak..
Ma írtam egy összefoglaló smst és az a válasz rá hogy a kártya aktív és letöltöttem valami vírust és ezért egy csomó smst dobált szét a routerem..
-soha nem volt aktív a kártyá (1honapos lassan)
-uj Telenoros router amihez még pc és más kábel sem volt dugva (de persze telefonon fel lehet csatlakozni a wifire beállítani ellenőrizni hogy van e térerő, szám..)

Most elvileg mennek a Telenorhoz ellenőrizni a forgalmat amit generált..
hmm
Remélem tényleg a Telenor fasz ,kop kop...

[ Szerkesztve ]

(#29690) edk- válasza noorbertt (#29689) üzenetére


edk-
őstag

letöltöttem valami vírust és ezért egy csomó smst dobált szét a routerem

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29691) sepsi0 válasza edk- (#29688) üzenetére


sepsi0
őstag

Van most EQ unlimited xxl megosztóval, a 2. sim megy a routerba, így letudva az otthoni netem. Ha megyünk valahová, akkor az asszony telóján ott a főkártya korlátlan nettel.
Miért jobb? Kell a nagyfiam telefonjába és az enyémbe net. Nem hiszem, hogy ketten telefonnal le tudnánk forgalmazni a 100gb-ot.
De leírom:
Homenet L 6500ft
-ingyen router
-2 év hűség
-MyTv családi csomag
-2db telefonba otthoni wifi mellé elég a 100gb

EQ korlátlan 6500ft
-30000ft beugróval a router, már ha van készleten, nem tudják mikor kaphatok
-nincs hűség
-nincs tv
-2db telefonba minek korlátlan net?

Csak ezért éri meg NEKEM.......
EQ 24 Hónap 186000ft
Homenet L 24 hónap 156000ft
Mind a kettő kiszolgálja az igényeimet, ja és 156eft - a router ára.....

[ Szerkesztve ]

(#29692) edk- válasza sepsi0 (#29691) üzenetére


edk-
őstag

Magam ezt úgy intézném, hogy otthonra és a legnagyobb mobilhasználónak EQ korlátlan + adatmegosztó;
a két kisebb mobilhasználónak negyedévente új SIMmel Klikk1GB, az személyes vétellel (online egy igazolványszámra egyet enged) évi 16000 Ft a két telefonra (2 x 4 x 2000). Persze ehhez kétkártyás készülékek kellenek és hogy havi 1GB elég legyen ezeken a telefonokon. Router meg ebayről <16 kFt.

Várjál, a Homenet hogy megy 2 db telefonba?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29693) sepsi0 válasza edk- (#29692) üzenetére


sepsi0
őstag

Kétkártyás az összes teló és 4g-s.
1GB szerintem semmire nem elég, nemrég még én is 2GB+Deezerrel szenvedtem....
Ahogy nézem 16eft-os router = bármikor imei tíltás... Én is néztem Speedport II 17eft.
Mi tartja ezután vissza a telenort a tíltástól? Fritzbox 6840 Lte (300Eur) eddig úgy néz ki letíltva. Saját routerüket csak nem tíltják le....

[ Szerkesztve ]

(#29694) edk- válasza sepsi0 (#29693) üzenetére


edk-
őstag

16eft-os router = bármikor imei tíltás

Többen rendeltek ilyet ebayről és senki sem számolt be problémáról.

Fritzbox 6840 Lte (300Eur) eddig úgy néz ki letíltva.

Ez csak teória, nem tudjuk, valójában mi történt.

De 4 készülékben hogy lesz neted egy Homenet + EQ + megosztóból? Most olvasom, kérhető adatmegosztó a Homenethez.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29695) sepsi0


sepsi0
őstag

Odáig eljutottam, ha tíltva van az imei azt meg tudják nézni (Telenor), de nem ők tíltják és nem tudják újraaktiválni, szóval ha így va akkor bukta.
EQ nekik semmi közük hozzá, nem tudnak segíteni...
Ha kiderül, hogy tíltva lett akkir NMHH marad......

Nem tudjátok véletlenül, hogy routerben hogy lehet megnézni az imeit? Van rajta sok matrica, de egyik sem az imei....

Off befejezve. :R

[ Szerkesztve ]

(#29696) edk- válasza sepsi0 (#29695) üzenetére


edk-
őstag

A webes interfészen nem mutatja az IMEIt?

Vagy ezen az URL-en: http://fritz.box/jason_boxinfo.xml

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29697) nimfas válasza edk- (#29694) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is ilyen Németországból rendelt használt router üzemel, jelenleg IQpro kártyával, már rendelés alatt az EQ dupla sim.... Tényleg érdekelne hogy hogy lehet kideríteni imei alapján hogy mi újság a routerrel! Pár hónapja már üzemel a Telenor hálózatán... Egyszer csak észreveszik ha nem stimmel valami és tiltják? Ez vmi új módi? :DDD

(#29698) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ha jól értem egy darab nem ebayes nem speedport II rooternél merült fel ez az imei-tiltásos ötlet 4 nap használat után miközben Jürgen von Ebay százszámra adják el a világban speedportokat és gyűjtik a pozitív feedbackeket hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

(#29699) Bferibörs válasza edk- (#29694) üzenetére


Bferibörs
addikt

kérhető adatmegosztó a Homenethez.

igen

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#29700) edk- válasza arnyekxxx (#29698) üzenetére


edk-
őstag

:R

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.