Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) MPeter87 válasza MADcat (#28200) üzenetére


MPeter87
őstag

Easoft euroquattro-s, nem iqpros. :))

(#28199) Kronk

Írj egy mailt az iqpro-nak, de valsz jobban jársz majd egy e-bay-es rendeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#28202) MADcat válasza MPeter87 (#28201) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

jaaaaa igaz EQ IQ olyan kis egyformák :DDD ezt most valahogy benéztem na. :D

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28203) Kronk válasza MPeter87 (#28201) üzenetére


Kronk
őstag

Hát az ebayen eléggé drága, majd írok az iqpronak, hátha...

http://totesz.myminicity.com/

(#28204) tsteve válasza #79335424 (#28192) üzenetére


tsteve
senior tag

a flottások sem fognak nagyon tudni máshogy számolni... a 7.7 euró jelenleg kőbe vésett adat, azaz pl. 10 000 ft-os havidij esetén 7 giga körül köteles csak roamingban adatot engedélyezni a szolgáltató... sajnos neki ki kell fizetnie (utánad) a külföldi partnere felé a 7.7 euró/GB díjat... ezért nem fogja (tudni) hagyni hogy te odakinn korlátlanul netezz a nagy nyári roaming eltörlés után sem, hiába van neked tehát (itthon) korlátlan adatcsomagod... az eu tanácsa rendelkezett így

[ Szerkesztve ]

(#28205) tsteve válasza tsteve (#28204) üzenetére


tsteve
senior tag

talán annyi jó hír van ezért, hogy ez a 7.7 euró/gigabájt 2.5 euróra csökken majd 2022-re

[ Szerkesztve ]

(#28206) #79335424 válasza tsteve (#28204) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem ilyen egyszerű ez a matek. Én abba a kis csoportba tartozom, akik decemberben ráharaptak az easoft által közzétett akciós ajánlatra. Van ugyan egy saját EQ -s szerződésem, de én nem kapok külön semmit. Van egy számlaszám, amire havonta automatikusan utalok 4100Ft -ot, és ennyi. Korábban itt azt tárgyaltuk, hogy ez vszínűleg egy korlátlan nethez nem igényelt társkártya, amit az EQ kiváltott, és külön szerződéssel, külön csomagként értékesített. Ha ez így van, akkor a két, külön csomag a Telenor felé valójában csak egy csomag. Gondolom, nem kell ecsetelnem, hogy ez milyen kérdéseket vet fel a roaming használattal kapcsolatban.
Aztán ott van a méltányos használat időkorlátozásának a kérdésköre is. Ma reggel hívott a főnököm, hogy gáz van, nem-e tudnék korábban visszamenni. Ezzel már nálam is borulna a hazai/külföldi használat aránya. De! Erre van egy kitétele a szabálynak. Mégpedig az, hogy ez továbbra is méltányos használatnak minősül, amennyiben az ügyfél igazolni tudja az adott országhoz való kötődését. Az egyik ilyen kötődés a munka. Nálam ez síma ügy lenne, mivel német cég alkalmazottja vagyok, hivatalos német munkaszerződéssel. Csakhogy a szolgáltatónál nem én vagyok az ügyfél, hanem a flotta. Ez nem csak erre az adatkártyára vonatkozik, hanem a flottás kártyák túlnyomó részére. No, ilyenkor ki, kinek igazol?

#28205:
Király! Mire nyugdíjba megyek, addigra talán tényleg eltörlik a roamingot. :N

[ Szerkesztve ]

(#28207) tsteve válasza #79335424 (#28206) üzenetére


tsteve
senior tag

nem hiszem, hogy a méltányos használat és a havi roaming keret ilyen szinten összefügg, számomra ez két független dolognak tűnik... a havi keretet majd minden szolgáltató kénytelen lesz pontositani június 15-ig... addigra meg fognak születni a méltányos használat hazai gyakorlati szabályai is.. adjunk időt erre a szolgaltatóknak, júniusra sztem sokkal tisztább lesz a kép...

[ Szerkesztve ]

(#28208) tsteve válasza #79335424 (#28206) üzenetére


tsteve
senior tag

hát igen... az eu (is) eléggé ellene van ezeknek az "unlimited" dolgoknak adatban...az nmhh-ról nem beszélve :(

[ Szerkesztve ]

(#28209) MPeter87 válasza tsteve (#28204) üzenetére


MPeter87
őstag

Gondolom ez az oka annak, hogy olcsósítás helyett drágulnak a csomagok. És gondolom a telekom után a másik 2 szolgáltató is emelni fog összességében.

(#28210) #79335424 válasza tsteve (#28207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy ez két, külön kérdéskör. De ha mindkettő ugyanazt az ügyfelet érinti, akkor mindkettőre kell a válasz ahhoz, hogy ki lehessen választani a legoptimálisabb konstrukciót a júni 15. -e utáni állapotra. Tiszta sor, hogy ehhez nekik is idő kell. Csak azt vázoltam, hogy vannak itt még olyan, megválaszolatlan kérdések, amik bekavarhatnak abba a matekba.

(#28211) tsteve válasza #79335424 (#28210) üzenetére


tsteve
senior tag

a matek része egyszerű.. a jogi rész és a speciális szituk kezelése lesz majd a bonyolult, mint a tied is...

(#28212) tsteve válasza MPeter87 (#28209) üzenetére


tsteve
senior tag

a 10 giga sztem olcsobb lett a telekomnál.. és roamingban is használható... annyira nem rossz a helyzet talán... a kis csomagok "kárára" lettek sztem jobbak a "nagy" csomagok ott... 5000 Ft alatt külföldön sem nagyon kapsz 10 gigát... főleg nem roaming-ban mint a telekomnál... ez angol vodanal 17 ezer ft lenne most, mármint a 10 giga

[ Szerkesztve ]

(#28213) MPeter87 válasza tsteve (#28212) üzenetére


MPeter87
őstag

Nem a netre értettem. Bár úgy rémlik, mintha a dominós 1 giga 1500 körül lett volna 1-2 hónapja, most 1900 körül van.

(#28214) tsteve válasza MPeter87 (#28213) üzenetére


tsteve
senior tag

igy van.. ezt irtam én is.. nagy csomagok olcsóbbak lettek, a kicsik kárára... ma már (kedvezményekkel) 5000 ft alatt kapsz 10 gigát teljes roaming-gal a telekom-nál.. sokan megnyalnák ez után a 10 ujjukat angliában... ott erősen korlátozott a roaming és az ilyen csomag még drágább is... az angol vodafonnál pl. sokkal drágább odakinn... ne csak a drágulást lásd

[ Szerkesztve ]

(#28215) arnyekxxx válasza tsteve (#28208) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az nmhh nem az "unlimited" adat ellen van hanem a jogtalan szolgáltatási előny nyújtása ellen.

(#28216) arnyekxxx válasza MPeter87 (#28213) üzenetére


arnyekxxx
veterán

új simmel 1GB dominós net + 80 perc beszéd 365 napig felhasználható 990Ft onlány rendelve

nekem ez van a telefonban arra a kis időre amit wifimentes helyen töltök. Gyakorlatilag 12 forintos percdij+ajándék 1giga net egy évre.

(#28217) tsteve válasza arnyekxxx (#28215) üzenetére


tsteve
senior tag

halózatsemlegességi előírás valóban van az eu-ban, de ezt eddig csak az nmhh alkalmazta a gyakorlatban is..a többiek tojtak rá
http://index.hu/tech/cellanaplo/2017/01/27/nmhh_a_telenor_ne_korlatozza_a_versenyt/

[ Szerkesztve ]

(#28218) tsteve válasza tsteve (#28217) üzenetére


tsteve
senior tag

azt be kéne látni az eu-ban is, hogy a tartalom szerinti megkülönböztetésnek van "némi" indoka... ne a torrent menjen korlátlanul hanem a böngészés, zenehallgatás, stb... ezek kevésbé terhelik a meglevő hálózatokat is...
Most (az eu és az nmhh faszságai miatt) az fog történni, hogy leépülnek az eddigi korlátlan opciók majd, s nem lesz helyettük semmi.. a roaming szabalyozás adatban is ezt erősíti... gratula az eu-nak és az nmhh-nak is :(

[ Szerkesztve ]

(#28219) #79335424 válasza tsteve (#28218) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én mást prognosztizálok. Egyes csomagokra (pl. a korlátlan adatkártyákra) bevezetik a roaming tiltást, és ennyi. Korábban vagy itt, vagy a mobilinternet topikban volt téma, hogy az első jelei már láthatóak ennek az iránynak. Olcsó csomag nettel, roaming nélkül, vagy drága csomag, viszont roamingos nettel.

(#28220) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

Kanyarodjunk vissza a flottás témákhoz!
És a roaming szabályok megalkotását hagyjuk a jogalkotókra és a szolgáltatókra.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#28221) MPeter87


MPeter87
őstag

Holnap vagy legkésőbb a jövő hét folyamán megyek felmondani az előfizetéseim. Kíváncsi vagyok, hogy felajánlanak-e kedvezőbb csomagokat. :)

(#28216) arnyekxxx

Ez nem opció, megtartjuk a számokat.

[ Szerkesztve ]

(#28222) kory24 válasza easoft (#28180) üzenetére


kory24
őstag

Megkaptam ezt a generált jelszót, és el is mentem ma a legközelebbi városba, de a telenor üzlet "Technikai okok miatt" zárva volt...

Holnap tudok majd másik városba elmenni.

Meddig érvényes ez a generált kártyaszintű jelszó?
Holnap még jó lesz?

(#28223) SPYFF


SPYFF
csendes tag

IQpro flotta:

Március 31.-én küldtem el mobillal befotózva a személyim és lakcímkártyám, valamint hogy nano méretű SIM-et szereznék. Április 7.-én jeleztek, hogy hétfőn, ajánlott levélként fog megérkezni a csomag.
Ezt csak azért írtam, mert fentebb láttam, hogy valaki aggódott, hogy nem írnak vissza, visszaírnak ők csak kell néhány nap.

(#28224) Dexar007 válasza Dexar007 (#28163) üzenetére


Dexar007
veterán

Na most ott tartok,hogy mar van halozat,de a netet hiaba kapcsolom be kulfoldon,nem mukodik.Kulon kell rendelni hozza smsben az 500 megat?

Give me your cum,bull!

(#28225) easoft válasza Dexar007 (#28224) üzenetére


easoft
tag

Roaming működik 500 megat igen EU-ban meg kell rendelni ! Júniusig

(#28226) easoft


easoft
tag

Sokan tesztelik a korlátlan netet :) most találtam a Facebook csoportba

https://www.facebook.com/groups/488791081326012/

(#28227) Dexar007 válasza easoft (#28225) üzenetére


Dexar007
veterán

Jo es,hogy kell kulon megrendelni? 4 giga + 500 megas csomagra fizettem be,egyelore ott tartunk egy het utan,hogy felmaszott a francia orange halozatra,de net tovabbra sincs. Adatbarangolas aktiv

Give me your cum,bull!

(#28228) easoft válasza Dexar007 (#28227) üzenetére


easoft
tag

06204441052 számon tud segíteni a flotta kezelő bármikor

(#28231) Biggeszkij válasza SPYFF (#28223) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

iQpro flotta:

Április 3-án 11:43-kor rendeltem meg a 4GB-os adat kártyát. Aznap(!) 15:29-kor jött a válasz üzenet, benne a kért adatok visszaigazolásával, postai küldemény azonosítóval. Másnap(!!!) a kezemben volt a kártya! :DD :C

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#28232) KILLERLALA válasza Biggeszkij (#28231) üzenetére


KILLERLALA
tag

Üdv a csapatban ! :D

(#28233) GaborGh válasza SPYFF (#28223) üzenetére


GaborGh
őstag

Ez a nehany nap nalam konkretan 4 honap es most egybe 5 napon belul kerik az osszes szamlat befizetni, vicc ez a flotta!

(#28234) hard74 válasza Biggeszkij (#28231) üzenetére


hard74
senior tag

Mibe kerül egy ilyen adatkártya havidíja bruttó? Illetve van belépési díj, kaució, hűség?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#28235) 4Grider válasza hard74 (#28234) üzenetére


4Grider
nagyúr

Topicösszefoglalóban lévő táblázat, és egy csomószor itt leírva, hogy az IQPro esetén nincs belépési díj, nincs hűségidő, viszont nem is a Telenor számláz, hanem ők.

(#28236) nimfas válasza easoft (#28226) üzenetére


nimfas
addikt

Mi ebben a nagy kunszt?

(#28237) 4Grider válasza nimfas (#28236) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod a Telenortól senki hozzáértő nem szokta olvasgatni a topic-ot?

(#28238) easoft válasza nimfas (#28236) üzenetére


easoft
tag

Csak azért érdekes, mert telefonon elért letöltés

(#28239) MADcat válasza easoft (#28238) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28240) nimfas válasza easoft (#28238) üzenetére


nimfas
addikt

Ha valaki hd youtube-ot néz, rádiózik. párszáz giga össze tud szaladni.
Nekem is kifut az 500MB keretből hónap felére, pedig napközben nem is nagyon érek rá telefonnal szórakozni... itthon van wifi, ahol kajálni szoktam és esetleg van fölös 5 percem ott is van.

Mail, FB, messenger.... ezek a jellemzők, online rádióra gondolni sem merek. :)

(#28237) 4Grider: Most akkor korlátlan vagy nem korlátlan? ;] Hidd el ha lenne itt Digi-UPC azt használnám, de az egyetlen alternatíva az ADSL (10/0,5 Mbit) 5-6 eFt-ért.

[ Szerkesztve ]

(#28241) #79335424 válasza nimfas (#28240) üzenetére


#79335424
törölt tag

A mennyiség korlátlan, de a technológiából adódóan vannak korlátok. Ha ilyen adatforgalmat bonyolító ügyfélből lenne ötven a celládon, akkor Te panaszkodnál a legjobban, hogy milyen fos az X szolgáltató nete. De, az igazi gáz az, hogy az is ezt fogja mondaná, aki egyébként "normálisan" akarná használni, és ez az, amit nagyon nem szeretnének a szolgáltatók. Ez sztem valahol érthető. Én a helyükben egy reális mennyiség fölött súlyosan felárassá tenném a P2P forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#28242) gyurkikrisz válasza nimfas (#28236) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ez nálad valami e-pénisz féleség lehet, mert ha ezt az infót 5x nem posztoltad ki, akkor 1x sem. Tapsikolnunk kéne?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#28243) vgyuri válasza Hoorus (#27821) üzenetére


vgyuri
őstag

2 napja megjött az IQPro korlátlan kártya, elutaltam a díjbekérő összegét (1 havi korlátlan+kártya postázás díja 5e), tegnap postáztam a 2 tanús kártyabirtokosit, de még mindig nem talál hálózatot a kártya. Neked meg kellett várnod amíg a papírok beérkeznek, vagy ahogy beraktad a telefonodba azonnal volt net?

(#28244) Hoorus válasza vgyuri (#28243) üzenetére


Hoorus
őstag

Azonnal volt net. Úgy is írták, hogy aktiválva kapom meg.

(#28245) pisti77


pisti77
újonc

Sziasztok

Ha valakinek van mondjuk egy 4 GB-os kártyája az iQpro-nál, az akármerre váltogathat a csomagok között? Tehát pl. pár hónap után fordulónapkor felfelé vált korlátlanra, majd megint vissza egy kisebb csomagra, szóval van-e valamilyen megkötés ebben?
Köszi a választ :R

(#28246) #79335424 válasza pisti77 (#28245) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elméletileg megoldható, de a gyakorlatban örülsz, hogy ha minden rendben van a csomagoddal, kapod a számlákat annyiról, amennyit igényeltél. Dehogy akarsz majd ebbe belekavarni rendszeres csomagváltás igényekkel!

(#28247) Biggeszkij válasza pisti77 (#28245) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Én megkérdezem őket. Úgy írták, hogy bármikor lehet változtatni (mondjuk én csak felfelé irányban érdeklődtem), de számla fordulókor érdemes és gazdaságos. Egyébként nekem is aktiválva jött meg, rögtön tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#28248) Zolo1111 válasza 4Grider (#28235) üzenetére


Zolo1111
csendes tag

igen ez így van! Én voltam náluk is (sajna) De egyébként sok gondom nem volt. De ma már nem mennék vissza☺

(#28249) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

Frondeo-s vagyo és érdeklődnék, hogy a netet meg lehet osztani más eszközzel is? Ugyanis nem találtam erre vonatkozóan semmit, az emailemre meg nem válaszoltak, amit pár napja írtam.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz!

(#28250) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Tudnátok ajánlani flottacsomagot számomra a következő szempontok szerint?
- két 70-es számról van szó (egy előfizető neve alatt), akik egymással ingyen szeretnének beszélni.
- meg szeretnénk tartani a telefonszámainkat
- 1 év hűség és minimális belépési díj még belefér
- az egyik előfizetéshez kellene 1-2 GB mobilnet, a másikra egyáltalán nem kell
- max 2-3ezer (mobilnet nélkül) és 4-5ezer (mobilnettel) Ft legyen a havi számla

Meg akartam nézni az összefoglalóban lévő táblázatot, de sajnos a munkahelyi net nem teszi lehetővé a megtekintését... :W

Ezek alapján mely tarifá(ka)t tudnátok ajánlani? Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.