Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) tsteve válasza noorbertt (#28600) üzenetére


tsteve
senior tag

ha Ausztriában kimozdulsz a városokból, a vidéki lefedettségben csalódni fogsz... rosszabb mint bárhol Európában néhány szolgáltatónál

(#28602) Victoryus94 válasza cs.david94 (#28599) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én úgy tudom, Ausztriában sokkal többen használnak mobil netet, és ez leginkább a nagyobb városokra összpontosul. Vidéken rosszabb a helyzet (3 éve nem voltam kint, szóval nem tudom, azóta mi változott - de gondolom nincs lefedve minden 4G-vel már csak a hegyvidékes, erdős viszonyok miatt sem).
Illetve nálunk a vezetékes internet is jónak számít (egyre több helyen van 30mb+ -os internet, nagyobb városok legtöbbjén 200mb+ is van... persze kivétel is akad: Siófokon pl. nem értem miért nem lehet normális internet)
Összefoglalva: Nálunk vidéken jobb a lefedettség (mondjuk van ahol a Voda, máshol a T-sek hálózata jobb, de az ritka, hogy valahol egyiknek sincs se 3, se 4g), de jóval kevesebben használjuk így is a hálózatot. A szolgáltatónak nagyobb költsége van, amit kevesebb emberen tud lehúzni. (40 év felett nagyon sokan használnak még butatelefont, és sokan "wifitől wifihez járnak", így nem kell nekik net). Sajnálom hogy jobb megoldást nem találnak, minthogy mindig egyre drágább csomagokat hoznak ki kedvezményesnek tűnő köntösbe csomagolva.
Ezen talán csak az segítene, ha szabadon választhatnánk a külföldi szolgáltatók csomagjai közül is.

A GSM vonal pedig mindig is aránytalanul drága volt. Lásd SMS. 140 byte = 30-60ft? Kifejezetten röhejes.
2-3Ft-tól többet nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#28603) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#28602) üzenetére


Victoryus94
őstag

Amúgy vicces, hogy az sms-re nincs normális 3/4g-s alternatíva. 1-2 mega nettel szinte korlátlan üzenetetet lehetne küldeni (akár 1-2 formázási lehetőséggel kiegészítve).
Már a 3G előtt ki kellett volna találni rá egy normális megoldást.A szolgáltató adna 200Ft-ért "korlátlan üzenetküldési opciót", nekik pedig néhány kilobájt forgalmuk lett volna az interneten keresztül.

(#28604) tsteve válasza Victoryus94 (#28603) üzenetére


tsteve
senior tag

sms nálunk röhejesen túlárazott.. three, anglia, 3000 "ingyen" sms a legolcsóbb csomagban is, mintegy bonuszként a percek és gigabájtok mellé

[ Szerkesztve ]

(#28605) < CyberBob > válasza cs.david94 (#28599) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Na igen, nálam is Skype / Viber lefedi az esetek 90%-át. Akinek meg nincs egyik sem arra ott van a Reenger. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28606) noorbertt válasza tsteve (#28604) üzenetére


noorbertt
őstag

De ki használja?:)

(#28607) Victoryus94 válasza tsteve (#28604) üzenetére


Victoryus94
őstag

Persze, csak van, akinek elég lenne 150 perc, meg 15 sms... vagy 2gb net, meg 20 sms.
Sokaknak nem kell a korlátlan cucc. De szeretnének kijönni olcsón. Aki bemegy egy Telekomhoz, erre esélye sincs.

(#28608) Vald


Vald
csendes tag

Sziasztok!

Én korlátlan előfizetésről érdeklődnék, hogy tudnátok -e ajánlani teljesen korlátlan mobil előfizetést 3000 - 5000 Ft, értékben? Fontos lenne, hogy legyen benne 2-6 GB közötti internet is, ha megoldható.

A segítséget előre is köszönöm!

(#28609) davidd196


davidd196
csendes tag

Sziasztok. Megérkezett az iQpro-tól a kártyám elvileg korlátlan nettel. Play-ből a letöltés nagyon lassú és 0.3 mbit/s-ot mérek böngészővel tesztelve. Illetve rögtön kaptam egy sms-t, hogy a mobilnet keretemből 20% maradt. Elrontottak valamit, vagy esetleg 26.-a után lesz korlátlan? Mytelenorba nektek -akiknek korlátlan van- milyen üzleti keretet ír?

(#28610) tsteve válasza Victoryus94 (#28607) üzenetére


tsteve
senior tag

sztem meg az olcsó net a fontosabb, a voice hivásokat ma már át kell terelni voip-re.. bárki megteheti.. ilyen szempontból a 3 magyar szolgáltató nincs lemaradva már annyira a külföldiekhez képest... főleg hogy eu-ban is használható netet kapunk tőlük ma már... ami tényleg túlárazott Magyarországon (mindhárom nagy cégnél) az az sms-dij és a nemzetközi hivásdijak.. ez a kettő valóban borzalmasan és megmagyarázhatatlanul drága még a flottás csomagokban is

[ Szerkesztve ]

(#28611) gabor9991 válasza davidd196 (#28609) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, a számlazárást követően, 26-tól lesz valóban korlátlan, ha nem kifejezetten úgy kérted, hogy erre a 4 napra is ki szeretnéd fizetni a teljes hónapra eső díjat.

Korlátlan : adatmegosztó tarifacsomag
4GB adat :175000NPS tarifacsomag

(#28612) MPeter87 válasza Vald (#28608) üzenetére


MPeter87
őstag

Szeretnéd, hogy a saját neveden maradjon a telefonszámod? Ha igen, akkor 1,5-2x-es áron lesz ilyesmi csomag legolcsóbban. Inkább 2-2,5x..
Ha lemondasz a számodról, akkor euroquattro-nak van 6400 körül 4 gigával korlátlan csomagja. Telenoros, hűség asszem nincs, 10ezer a beugró és a flotta nevére kerül át a számod.

[ Szerkesztve ]

(#28613) Vald válasza MPeter87 (#28612) üzenetére


Vald
csendes tag

Szia!

Nem muszály, hogy a saját nevemen legyen a telefonszám. Megfelelő a flotta is. Az említett flottához, elérhetőségét tudsz adni?

Köszönöm szépen az eddigi segítséget!

(#28614) goop válasza Vald (#28608) üzenetére


goop
őstag

Ilyen jelenleg még flottás konstrukcióban sem létezik...

(#28615) MPeter87 válasza Vald (#28613) üzenetére


MPeter87
őstag

Az osszefoglaloban levo tablazatot nezd meg, szerintem benne lesz.

(#28616) noorbertt válasza noorbertt (#28600) üzenetére


noorbertt
őstag

Itt most halt le a szolgáltató:))

Some of our customers are having issues making calls and sending texts. We’re sorry for the inconvenience but we’re working on getting this sorted quickly. You can stay updated here.

(#28617) pinnacle


pinnacle
nagyúr

DPI is megy NET APN-el , de a lassított sebessége sehol sincs az iQpro-hoz képest. Olyan sokáig mérte, hogy azt hittem elromlott a speedof.me oldala.

[ Szerkesztve ]

(#28618) gabor9991 válasza pinnacle (#28617) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, tavaly beállították 320-ról 32kilobit/s-re a lassítást, így már használhatatlan.A 320/s se sok, de alap dolgokra elég lehet.Nekem megy rajta netrádió, viber, voip, böngészö is lassan de betölti az oldalakat.

(#28619) pinnacle válasza gabor9991 (#28618) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem is megérte váltani. Másik számot is viszem. Harmadikhoz meg Telekom 4GB-ot veszek. Szerintem 1 évre is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28620) edem1986


edem1986
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud valami infót az IQPro flottáról? Múlt héten elküldtem két email címre is a rendelést de semmi válasz nem jött tőlük. Esetleg megszűnt a cég vagy? Valaki tud róluk valamit?
Köszönöm a segítséget.

:R Üdv EdEm

(#28621) MPeter87 válasza edem1986 (#28620) üzenetére


MPeter87
őstag

Én csak 1 címre küldtem volna, hogy ne legyen keveredés belőle később.
Szerintem eléggé el vannak havazva, lehet kevesen vannak az igényhez képest.
Esetleg küldj nekik egy emlékeztetőt az összefoglalóban is megtalálható mail címre.

(#28622) ciceroo


ciceroo
tag

EuroQuattro-ról valami friss vélemény?
(nem unlimited csomag, 4-7 GB nettel és nem zavar hogy nem lesz az enyém a telószám)

(#28623) csapee válasza edem1986 (#28620) üzenetére


csapee
senior tag

Nem tudom, de nekem mindig elsőre felvették a telefont. Ha nagyon fontos szerintem telefonálj az biztosabb mintha itt lamentalunk arról amiről fingunk nincs. :U

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#28624) arnyekxxx válasza edem1986 (#28620) üzenetére


arnyekxxx
veterán

4napja jött tőlük számla.

(#28625) kano válasza ciceroo (#28622) üzenetére


kano
nagyúr

Egy kicsit nyögvenyelős ügyintézés, de ha jól értesültem ez most változni fog pozitív irányba. ;]
Ha beállnak a beállítások és a számlázás, nem gondolnám, hogy gond lesz velük.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28626) Andrewstarr válasza ciceroo (#28622) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

3-4 hónapja vagyok náluk 2 db számmal, XXS csomagokkal, számhordozással. Idáig okés, megvagyok elégedve velük, a lassítás is használható a net keret elfogyása után. :K Az igénylés mondjuk sokáig tartott, karácsony is volt, meg e-mailen keresztül intéztem, majd egy hónap volt, türelmes vagyok. :D

Tervezem kiváltani az itthoni netet is egy korlátlan adatsim-mel. :K

Kíváncsian várom, hogy alakulnak majd a csomagok jún.15. után.... :U

[ Szerkesztve ]

(#28627) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg egy önkormányzat telenor flottájában vagyok, de baromi drága a mobilnet hozzá, nem lenne rossz egy jobb flottát találnom. Amit szeretnék:
- flottán belül ingyen természetesen
- 200 perc körüli lebeszélhetőség belföldön, ha telenor irányban korlátlan az mégjobb
- 1GB körüli net

(#28628) kano válasza Andrewstarr (#28626) üzenetére


kano
nagyúr

Mennyire lassítanak ténylegesen náluk (elméletit tudom)? Néznél egy sebességtesztet (Pl. nPerf)?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28629) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Hol tudom megnézni sz iQpro árlistát? Nem találom sehol és 2 napja nem válaszoltak az email-ekre sem.

Köszi előre is!

(#28630) KILLERLALA válasza pezo00 (#28629) üzenetére


KILLERLALA
tag

(#28631) pezo00 válasza KILLERLALA (#28630) üzenetére


pezo00
tag

Köszönöm!!!

(#28632) adams55


adams55
tag

Üdvözlet!

DPI-vel kapcsolatban lenne kérdésem, mégpedig a net előfizetéssel kapcsolatban.
Olvastam a fórumozók közül volt olyan, akinek "telepítési helyhez" volt kötve a mobilnete, ez igaz? Korlátlan kiegészítővel venném a 42-es Hipernetet, de ez most elbizonytalanított, mert épp azért venném, mert szükségem van a mobilitásra! Kérném azokat, akiknek van ilyen net előfizu, adják meg nekem erre a választ!

Valamint, ezekhez a netekhez lehet igényelni rendeléskor két adatkártyát? Nem lenne egy utolsó dolog, ha 2 kártyát adnának :))

Köszönöm a válaszotokat előre is ! :R

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#28633) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Az EQ-nál az akciós, 5000ft-os belépési díj él még ha a prohardver fórumra hivatkozik a leendő flottatag? Köszi előre is!

(#28634) MADcat válasza tome0001 (#28633) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ha eddig volt ilyen, kérem vissza a pénzem! ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28635) 4Grider válasza adams55 (#28632) üzenetére


4Grider
nagyúr

A DPI soha nem volt helyhez kötve. A DPI adatkártyához kérhető második, adatmegosztó kártya havi xszáz Ft-ért. Utóbbin viszont nem aktív (nem is aktiválható) a net apn, csak nat-olt ip címet kap.

(#28636) Andrewstarr válasza MADcat (#28634) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Nekem is volt karácsonykor a 2 előfizura! :P :D

kano: Most nem tudok mérni lassítást, mert mindig elég a 2GB, csak egyszer fogyott el, akkor is kíváncsiságból, elég jól lehetett használni. :K

tome0001: Tudod kit kell kérdezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#28637) MADcat válasza Andrewstarr (#28636) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ja igen. :K Emlékszem. De az netre nem vonatkozott nem?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28638) adams55 válasza 4Grider (#28635) üzenetére


adams55
tag

Köszönöm a válaszod!

Nem vagyok ennyire otthon ebben, az lenne a lényeg, hogy 1-ik kártya menne a dualsimes telefonba, másik kártya itthon lenne a modemben, amin menne folyamatosan az otthoni net. Ez megoldható? ( nem vagyok nagy koponya sorry )

Közben olvasom az IQpro netet is , ami olcsóbb, és eléggé vonzó :)

Melyik éri meg jobban? ( mifi modemet veszek, ha arról van szó ) tapasztalatokra lennék kíváncsi .

Valamint, a lényeg, ez otthoni netet helyettesítené, online game, youtube, 1-2 torrent?!

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#28639) nimfas válasza adams55 (#28638) üzenetére


nimfas
addikt

Ha egy oldalt visszaolvastál volna akkor látnád hogy az EQ-ban pénzügyileg jobban megéri ha 2 korlátlan adat sim kell. 6500Ft bruttóban a 2db. (plusz belépési díj ami valamiért mindig kimarad az első körös tájékoztatásból) :)

(#28640) 4Grider válasza nimfas (#28639) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg az is kimarad a tájékoztatásból, hogy a sim-ek bekapcsolása (aktiválása) manapság néhány hét, az adatmegosztó kártyáé akár hónap is lehet.
Viszont nincs hűség ezért a pénzért...

(#28641) pisti77 válasza KILLERLALA (#28630) üzenetére


pisti77
újonc

Hello

Le lehet tölteni ezt a táblázatot valahogy? :U

(#28642) kano válasza 4Grider (#28640) üzenetére


kano
nagyúr

Azért a fő kártyáé gyorsabb szokott lenni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28643) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Azért elvárható egy előzetes tájékozódás topik szinten, nem? Mert, mindenki kérdez, de nem olvas. Sok minden kiderül, a belépési díjról, iQpro lehetetlen számlázásáról stb...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28644) csapee válasza MADcat (#28643) üzenetére


csapee
senior tag

Nana van a másik oldalon is baj elég. Amúgy nekem nagyon szépen beállította az Iqpro a számlázást. Más formátumban küldik így könnyebb észrevennem hogy ez tőlük jött, szerintem rugalmasak csak lehet hogy zavar van az erőben az elején.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#28645) MADcat válasza csapee (#28644) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csak kiemeltem valamit. Hogy van infó mindenről, csak keresni kell.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28646) -=MrLF=- válasza pisti77 (#28641) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

1. megnyomod a linket A1 cellában
2. a megnyílt új lapon, fájl menü -> letöltés másként -> és választasz, pdf, excel stb.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#28647) kano válasza csapee (#28644) üzenetére


kano
nagyúr

Nyilván van EQ-éknál is történet (lassúság, illetve a kezdeti csomag nem túl jó beállítása lehet a probléma). De szerintem ez továbbra sem összevethető azzal, hogy az IQ azt számláz össze-vissza neked amit akar hónapokig.
Írom ezt úgy, hogy nem igazán érdekel sem az EQ sem az IQ üzlete (ráadásul kötődöm Pécshez is) csak próbálom a biztosabbat/kevesebb hibával igénybe vehető céget megtalálni. Olyan infóim vannak egyébként, hogy EQ-éknál várhatóan gyorsulni fognak a dolgok...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28648) pinnacle válasza kano (#28647) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezért kellene kártyaszintű jelszó, hogy meg tudjuk nézni a mytelenoron az aktivált szolgáltatásokat. Ilyet kért/kapott már valaki?

(#28649) trol75 válasza pinnacle (#28648) üzenetére


trol75
tag

Bocsánat, hogy beleszólok, de ehhez minek kell kártyaszintű jelszó ahhoz, hogy megnézd az aktivált szolgáltatásokat. Nekem az EQ-nál van egy adat és egy társ kártyám. A fő kártya hamarabb lett aktiválva, ezt regisztráltam be a MyTelenor-hoz. Utána már meg tudod nézni az aktivált szolgáltatásokat. Itt tudtam meg, hogy a társkártyát a főkártya után 8 nappal lett aktív. De lehet, hogy rosszul emlékszem, de úgy tudom, hogy egy csomó szolgáltatás fel volt ott sorolva, az aktívak is.

[ Szerkesztve ]

(#28650) pinnacle válasza trol75 (#28649) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Te itt látod, hogy milyen szolgáltatás van aktiválva? Ügyfélszintű jelszó kellene. Illetve kártyaszintű, hogy csak a sajátomat lássam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.