Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) mano1000


mano1000
csendes tag

Szerintem varjuk meg mi lessz a kijelolt datum utan. egy biztos max kiraknak egy publikus csomagba ugyanis jogilag csak akkor tudnak visszamenoleg egy masik dijcsomaggal szamlazni ha errol egy jogeros birosagi dontes van. sztem itt robika bukik nagyot max bortont kap mi meg paran tanuk lehetunk. Amik fent vannak masik flottak alltalaban ott is vannak koltsegek ezek utan honnan tudjuk azokkal mi van.
Felkene hivni a flotta kapcsolattartojat amit valaki itt megosztott velunk.
En beszeltem ujra az egyhazi vezetovel de meg mindig semmit nem hallott errol.

[ Szerkesztve ]

(#2352) Stafni


Stafni
aktív tag

Nem is tudom, hogy lehet e 2 év hűséggel flottához csatlakozni, ha kilépünk ECO-ba.
Nekem fogalmam se volt anno, hogy segítő csatlakozhat.
Anyám segítő, és a flotta oldala szerint 5 telefont is igényelhet. Szép kis helyzet.
Arra emlékszem, hogy öcsém nem léphetett a flottába, mert 2 év hűség volt neki. Szerintem most is így lehet a dolog. Nem is tudunk csatlakozni, ha kilépünk.

(#2353) humax válasza llaszlo (#2349) üzenetére


humax
senior tag

koszi

en sajnos most kulfuldon vagyok, de nalam van a T- szerzodes meg a fllota igazolas pl, mer anu kertem a T nek h masojon egy pl.

de a hogy tudum en is ilyat kaptam de ninc bene 2 eve mivel nem vettem mobilt , is fizetem 5000 forintot a T- MOBIL CIM ert.

de egy kek tolal alavolt irva.
is amikor oda mentunk robival a T-MOBIL nal, a csajszi megnezte hogy az alairas szerepele a gep ben (az robi is monta) utana folytatta a tobbit.

a szerzodes van nalam de mire huza erek kb 3 het sajna.

akinel van olvasa vegig vagy tegyen fel valahova hogy lassunk, HOGY VAN OLYAN HOGY VISZA SZAMOJAK , is visza kell fizetni a kölombseget.

koszi egyeolre

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2354) mano1000 válasza Stafni (#2352) üzenetére


mano1000
csendes tag

De tudsz csatlakozni. ugyanis ebben az esetben a huseged nem a dijcsomagra hanem a t nel valo szolgaltatasra vonatkozik.

(#2355) sifarr válasza llaszlo (#2349) üzenetére


sifarr
senior tag

Nincs felelősséged, ha ilyet kaptál.

De a névre szóló igazolást azért töröld a netről.

(#2356) edusos válasza sifarr (#2344) üzenetére


edusos
csendes tag

Nekem van belőle fénymásolat, ez áll rajta:

"Jelen igazolás jogosultja a Magyar Katolikus Egyház és a Magyar Telekom Nyrt. között 2008. szeptember 10-én létrejött MEGÁLLAPODÁS alapján, az ott meghatározott tarifával 1 db Szolgálattevői Előfizetési Szerződést köthet, valamint igénybe veheti az abban meghatározott szolgálattevői kedvezményeket.
1 vagy 2 éves hűségnyilatkozatos kedvezmény igénybevételével 1 db mobiltelefon készülék kedvezményes vásárlása ENGEDÉLYEZETT
A szerződést követően jelen igazolás eredeti példánya az Előfizetési Szerződés Szolgáltatói példányához kerül csatolásra.
Az igazolás a kiállítástól számított 30 napig érvényes."

Akkor, most ez jó, vagy rossz?

(#2357) mukibuci válasza edusos (#2356) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

(I)Ha a háziorvosod aszisztense illegálisan kiállít neked eredeti receptet morfiumról, akkor neked lesz eredeti recepted, de ha lebuksz vele, akkor nem fogják megveregetni a vállad...(/I) Szerinted ez most jó v rossz?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2358) LaMeRick


LaMeRick
csendes tag

Mindenki write only módban van? Vagy mindenki annyira jóhiszemű, hogy megérné egy kamu western unionos számlát csinálnom, hogy lehúzzalak titeket?!

Én is be akartam lépni, így beírtam a gugliba, hogy "katolikus flotta" rögtön az első oldalon el lehet olvasni, hogy szolgálattevőknek (és családtagjaiknak) valamint egyháztagoknak hozták létre a flottát. Na akkor szerintetek miért kellett belépési díjat fizetni, interneten talált ismeretlen embernek? Ha full legál lett volna akkor nem lett volna egyszerűbb bemenni egy plébániára? Már ha a katolikus egyház, mindenkinek kedvezményt osztogat?! Ez nem jóhiszeműség, hanem nettó hülyeség.

A T szólt az egyháznak, hogy kicsit sokan lettetek hirtelen úh kéne tenni valamit. Innentől csak tippem van, h az egyház megnézte ki adott ki állított ki tömegesen igazolásokat, majd eljutottak Robihoz vagy Péterhez vagy akárhogy hívják archoz és szóltak neki hogy ez így nem pálya. Nyilván emberünk közel áll az egyházhoz így a 10. parancsolatot kapásból elég jelentősen megszegte, ez már egy rossz pont az egyház szemében és ha ezen ügy miatt kell kilépnie jó pár igazi szolgálattevő családtagjának a flottából, hát azért sem fogják őt megdicsérni. Ezen felül biztos lesz pár Club1 által említett "jómagyar" aki még fel is fogja jelenteni. "Robi" azért volt jóhiszemű, mert úgy gondolta ez egy WIN-WIN helyzet neki is, meg annak is akinek eladja az igazolást. De ugye a T egy multi és egy multi a profitra megy... Ott sem hülyék dolgoznak, biztos olvassa ezt a fórumot is valaki onnan, akinek ez szemet szúrt. Sőt még azt sem tartom kizártnak, hogy valamelyik konkurens, esetleg MLMes flotta nyomta fel az egészet.

Uff.

(#2359) pigicsaba


pigicsaba
csendes tag

mukibuci,LaMeRick:ha ti ilyen okossak vagytok miért ezen a fórumon vagytok?Ide csak a hülyék járnak mint pl. én.Bevallom nekem és szerintem másnak sincs szükség itt rátok.

(#2360) mukibuci válasza pigicsaba (#2359) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ne tegyél fel kérdéseket, akkor nem kapsz rá válaszokat. Vagy csak az a normális, ha az általatok elképzelt fantazmagóriáknak helyeslünk :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2361) néha válasza mukibuci (#2360) üzenetére


néha
aktív tag

Hogy ti milyen okosak vagytok...

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#2362) mukibuci válasza néha (#2361) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én kérek elnézést, mivel mobilszolgáltatónál dolgozok, ezért tudom, hogyan is működik a dolog. De nyugodtan mantrázzátok egymásnak, hogy nektek eredeti igazolásotok van, és jogosan veszitek igénybe ezt a kedvezményt :U Ha elég sokáig mondogatjátok, igazzá válik ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2363) LaMeRick válasza pigicsaba (#2359) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Én például azért olvasom a fórumot, mert jellemzően nálam okosabb embereket találok itt. 2011-ben neten talált nagyon akciós dolgokba körültekintés nélkül belemenni, szerintem hülyeség. Ha tudod mik a kockázatai, akkor rajtad áll, hogy élsz-e a kockázattal... Én belementem volna a mutyiba, de nem lennék felháborodva ilyen esetben, sőt ahogy olvastam akik nem olyan rég csatlakoztak azoknak még a díját is visszafizette emberünk. Ez szerintem korrekt, az meg, hogy bedől benne volt a pakliban.

(#2364) pigicsaba válasza mukibuci (#2362) üzenetére


pigicsaba
csendes tag

már megint:)

(#2365) pigicsaba válasza LaMeRick (#2363) üzenetére


pigicsaba
csendes tag

értem, csak ami egyszer már levan írva miért kell ismételgetni?

(#2366) néha válasza mukibuci (#2362) üzenetére


néha
aktív tag

Én elhiszem, de ha 8 szor elmondod még attól nem lesz jobb.... én kilépek szept 26.előtt, nem kell nekem a mizéria.. jo volt elég volt... vége van. :R

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#2367) mindenkinek1 válasza Sasfészek (#2320) üzenetére


mindenkinek1
csendes tag

csákó Sasfészek.
A T..mo nál havonta 1 csomagváltás lehetséges.
Régen próbáltam 1 hón belűl 2x válltani de nem lehetett ki kellett várnom az 1hónapot.

(#2368) mukibuci válasza néha (#2366) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én tehetek arról, hogy 8an teszik fel ugyanazt a kérdést és senki se képes visszaolvasni 10-15 hsz-t, ne adj' isten használni a keresőt..

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2369) Gre@T


Gre@T
tag

Katolikus Flotta:

Mára közel 33000 tagja lett. Egy hónapja még csak 25000-en voltak. Robikánk jól keresett a beléptetéssel. Megszüntetés vagy számhordozás esetén 5000Ft kötbér fizetendő, aztán ha még telefont is vettél, akkor fizetheted ki az egészet.

A mohóság vezet mindig a flották végéhez.

(#2370) Dracula72 válasza pigicsaba (#2294) üzenetére


Dracula72
senior tag

Na írt már választ?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#2371) mindenkinek1 válasza mukibuci (#2362) üzenetére


mindenkinek1
csendes tag

szasz mukibuci.
Részben igazad van.
Az igazolás korrekt tehát ez kihúzva.
Aki az igazolást kiállította az jogosult volt rá."ez is pipa"
Ha tényleg hamisítás áll a háttérben." ez gáz 1 kicsit de nem a felhasználónak van kiskapu"
Ez már más tészta és komolyabb ügy lessz de attól hogy, kilépsz attól még benne voltál és így vagy úgy elővesznek ez biztos.
Én úgy tudom ezek az egyének bírálták el a kérelmedet tehát ha megkaptad az igazolást akkor jogosan használtad.
Az más kérdés hogy, úgymond túllépte a hatáskörét amit te nem tudhatsz."mi az elbírálás alapja"ez az ő sara."felhasználó megtévesztése"
És igen jogában áll visszavonni a kiállított igazolást.
De amíg nem vonja vissza jogosan használod.
A T..-visszamenőleg nem számlázhat mert jogosan használtad "vagy igen"?
írhatnál konkrét dolgot... Ha már ezt leírtad
--Én kérek elnézést, mivel mobilszolgáltatónál dolgozok, ezért tudom, hogyan is működik a dolog. De nyugodtan mantrázzátok egymásnak, hogy nektek eredeti igazolásotok van, és jogosan veszitek igénybe ezt a kedvezményt Ha elég sokáig mondogatjátok, igazzá válik
köszi. :R

(#2372) sifarr válasza edusos (#2356) üzenetére


sifarr
senior tag

Akkor, most ez jó, vagy rossz?
Attól függ, mire? ;)

Ezzel a papírral eljátszhatod az ártatlant. :K
Ugyanis nem azt írja, hogy XY szolgálattevőként jogosult a belépésre, hanem azt, hogy XY jogosult szolgálattevői csomagra.
Azaz a kiállító "végezte" el, a személy jogosultságának vizsgálatát. És a kiállítónak kellett minden szükséges és elégséges feltételről tájékoztatnia a igazolás kedvezményezettjét.
Az pedig, hogy milyen tájékoztatás hangzott el, utólag bizonyíthatatlan. Ahogy valaki korábban írta: két állítás fog szemben állni egymással. A felhasználók rosszhiszeműségét bizonyítani piszok nehéz ilyen esetben.
Viszont aki pl. arra hivatkozik hogy pénzért vett "szolgáltatást", na az saját maga vallja be, hogy rosszhiszemű volt.

Arra viszont nem jó ez a papír, hogy benne is maradj a flottában.

A harmadik pedig az, hogy azért azt mindenki sejtette, hogy ez az ügy nem kerek.
Senki sem lehetett olyan naiv, hogy azt hitte, hogy a T úgy akarta támogatni a katolikus egyházat, hogy pár ezer forintos "adományért" ilyen kedvező tarifát ad bárkinek.
Ha ez lett volna a szándéka, akkor egyszerűen átutal nekik pár száz milliót és kész.

(#2373) Orgi válasza Gre@T (#2369) üzenetére


Orgi
őstag

Tehát ha nem ECO-ra vált valaki, hanem áthordozná másik szolgáltatóhoz a számát, akkor 5k kötbér is van? :(

(#2374) MaciLaci1970 válasza Gre@T (#2369) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Februárban kapott tájékoztatás szerint már több mint 28.000 előfizető volt, kérlek ne csúsztass.

(#2375) sifarr válasza Gre@T (#2369) üzenetére


sifarr
senior tag

A mohóság vezet mindig a flották végéhez.
Így van. :K

Még a legálisan nyílt flották (egyesületi, alapítványi) esetében is ez vezet legtöbbször a bezáráshoz.
Kódolva van a megszűnésük, mert érdekellentét áll fenn a 3 résztvevő (szolgáltató, flottatulaj, flottatag) között.

(#2376) Gre@T válasza Orgi (#2373) üzenetére


Gre@T
tag

Igen, ez benne van a szerződésben. Persze csak ha 12 hónapon belül vagy.

(#2377) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Eddig olvasgattam az itt összehordott dolgokat, de most már gondoltam közbeszólok.
Nem, nem vagyok tagja a flottának, nem, nem árulok más flottába belépést, és együtt érzek veletek, hiszen az én régebbi flottám bedőlt.

Vagy várjunk csak, nem, nem érzek együtt, és nem, nem tudom megérteni az itteni felháborodott írásokat (jogász vagyok, menjünk rendőrségre/médiához, börtön, stb).

Emberek: ti is részt vettetek a csalásban, hiszen jogtalan előnyhöz jutottatok, és bizony tudtátok,hogy vmi nincs rendben, hiszen a katolikus flottába csak a helyi plébánián keresztül lehet legálisan bejutni (illetve már a flotta nevében és az igazoláson is rajt van, hogy „szolgálttevői”), és feltehetőleg egyházi személyen keresztül, nem pedig egy nevenincs civil segítségével.

A nem tudás nem mentesít, főleg, hogy nagyon jól tudtátok mi a helyzet, hisz még fizettetek is érte.

Innentől kezdve a papír legális/nem legális mivolta tök mindegy.

Az, hogy még ti vagytok felháborodva, nevetséges, hiszen tudnotok kellett, hogy ez a nap vmikor eljön.

Aki pedig még alá is írt ilyen körülmények között hűséget, annak ez jó tanulópénz lesz.
Arról a kis bölcsességről nem is beszélve, amivel minket vigasztaltak flotta bukáskor: örülj, hogy eddig tartott, és ennyit spórolhattál (persze nekünk nem kellett „vennünk” belépést).

Az általatok posztolt mailek tartalma alapján meg nyilvánvaló, hogy vmi nagyon nincs rendben a sráccal (főleg, hogy véleményem szerint kamu az egész „fenyegetős” rész, de mindegy), és már a belépéskor is fel kellett volna tűnjön, de persze motivált titeket az olcsó percdíj..

Arról már nem is beszélve, hogy amikor decemberben bedőlt a flotta, amibe voltam, kb a 30. ugyanolyan jellegű hsz után jöttek az oltások, hogy ezt ne itt, ebben a topicban rendezzük, mert ez nem a panasz topic, és igazuk van (bár legalább most már nincs itt az a srác, aki percenként a vodás flottájával akart „engesztelni” minket).
Kérlek fejezzétek be az offolást, mert ez a topic nem erről szól.
Ha problémátok van egy flottával, akkor privátban beszéljétek meg, vagy nyissatok egy külön fórumot, vagy tudom is én.

A probléma fel lett vázolva, remélhetőleg mások tanulnak belőle, de most térjünk vissza a topic eredeti témájához, elég az off áradatból!

Köszönöm.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2378) llaszlo


llaszlo
veterán

Én már kb csak röhögni járok ide. :) :)
További jó elmélkedést meg okoskodást. :) :)

Aki pedig olyan flottába szeretne belépni ahol csakis jogosultak lehetnek és érdeklik a feltételek az írjon egy pm-et. Igaz nem olyan kedvező, mint a katolikus.

(#2379) Dracula72


Dracula72
senior tag

Már ilyen is volt:
"Továbbszolgáltatás miatt már történt szerződésbontás is

A T-Mobile azonban a közelmúltban fellépett egy "továbbszolgáltatás gyanús" civil szervezet ellen. A szóban forgó egyesület még 2006-ban alakult azzal a céllal, hogy - mint az honlapjukon olvasható - elősegítse az informatikai fejlődést, és elérje az internetszolgáltatás árának drasztikus csökkentését. A szervezet vezetői - interneten közzétett nyilatkozatuk szerint a magenta színű szolgáltató sugallatára - a T-Mobile-lal kötött szerződést flottacsomagra.

Első körben bárki hozzájuthatott a flottacsomaghoz, de a szervezet hamarosan kénytelen volt bevezetni az "ajánlásos rendszert" mert sok tagjuk nem fizette be a számla rá eső részét. "Az ajánlási rendszer bevezetése után is sok tag maradt fizetésképtelen. (Év elején az ebből származó kintlévőség 10.000.000. forint körül volt.) Azon tagjainknak, akik fizetési hajlandóságot mutattak, különféle részletfizetési lehetőségeket biztosítottunk" - olvasható a szervezet nyilatkozatában.

Tavaly nyáron már több mint ezer tagja volt az egyesületnek, azonban egyik tagjuk egy téves számla miatt a flottakedvezményt biztosító T-Mobile-hoz fordult. A szolgáltató innentől kezdve vizsgálta meg az egyesület szerződését, és - szintén a civil szervezet honlapján olvasható állásfoglalás szerint - "visszaélésre és továbbszolgáltatásra lehetőséget adó" elemeket talált benne. A T-Mobile új szerződést ajánlott, új feltételekkel, az egyesület szerint azonban ezek teljesíthetetlenek voltak, ezért nem fogadta el azokat. A T-Mobile ezek után felmondta a szerződést az egyesülettel."

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#2380) dedike válasza mindenkinek1 (#2367) üzenetére


dedike
addikt

A T..mo nál havonta 1 csomagváltás lehetséges.

Ez nem igaz! Egyszer válthatsz díjmentesen, minden további díjcsomagváltás díja az adott díjcsomag havidíja!

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#2381) sifarr válasza Zirowe (#2377) üzenetére


sifarr
senior tag

..., de most térjünk vissza a topic eredeti témájához, elég az off áradatból!
A probléma csak az, hogy a topic eredeti témája egy önellentmondás.
Ugyanis itt a topiclátogatók olyan jó tarifájú flottát keresnek, amely teljesen legális és bárki (!) számára legálisan hozzáférhető. Ráadásul a tagok száma is legyen korlátlan. Hiszen szeretnének nyugodtan aludni.

Márpedig a hangalapú szolgáltatás esetében ilyen gyakorlatilag nincs. (Ha lennének ilyen flották, akkor azok intenzíven reklámoznák önmagukat és nem ilyen topicokban terjedne a hírük.) Ugyanis ez már a virtuális szolgáltató, a saját néven forgalmazó viszonteladó (posta), esetleg a co-branded csomag (pl. ikea, ha még van) kategóriája.

Van 1-2 flottatípus, amelyik majdnem megfelel az igényeknek, még a legalitás tekintetében is, de ezekre írtam, hogy kódolva van a megszűnésük középtávon.

Az előbbiek miatt ez a topic mindig is arról fog szóni, ki és milyen szürkét tud, és hogy hogyan szuszakolhatja be magát valaki kisebb-nagyobb trükökkel. Ha meg bedől egy flotta, akkor törvényszerűen megjelennek érintettek, hogy mit tegyünk.

Ehhez a topichoz hiányzik egy bevezető cikk. Ami számbeveszi a jellenző flottatípusokat, jellegzetességeiket, kockázataikat, stb. Amíg a működési mechanizmust nem ismeri valaki, addig bármikor beleszaladhat egy problémás helyzetbe. Ráadásul úgy, hogy a kockázatot nem is tudta felmérni előre.

(#2382) Zirowe válasza sifarr (#2381) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem eddig két tapasztalatom volt flottaügyben: az első a v&a, ami bedőlt, és hónapokat kellett harcolnom, hogy visszaszerezzem a számaimat, illetve a befizetett számláimat, amiket kétszer fizettettek meg velem, illetve a mostani, amiben az előző bedőlése óta vagyok.

Ég és föld a kettő, mostani meg szerintem a nagyon is a legalitás talaján áll (rendes céges papírok, külön ügyintéző részleg, minden hónapban kivonatos számla, rendes csekk, stb), amihez képest az elsőnek távolról kamu szaga volt, és ha járatosabb lettem volna a témában, akkor messzire kerülöm.

Eleve irtózom az olyan "lehetőségektől", ahová "belépőt" kell vásárolnom, vagy esetleg bizonyos mennyiségű termék megvétele után kapok kedvezményt, stb, és ezekből is elég sok volt itt a topicban.
Továbbá azokat is messze kerülöm, amiket folyamatosan hirdet és tukmál a kedves értékesítő (amikor bedőlt a v&a, kb minden második hozzászólás arról szólt, hogy mennyivel jobb dolgunk lenne abban a bizonyos vodás flottában).

Virtuális és normális szolgáltatóra ne számíts, mert a profitmaximalizálás a céljuk, így nem lesz olcsóbb semmi, de még az esetleges negyedik szolgáltató sem fogja a flotta szintekre lenyomni az árakat.

A flották nagy része pedig nem is tekinthető szolgáltatónak, mert nincs számottevő profitja a felhasználók által generált forgalomból, illetve az intenzív reklámokat pedig a szolgáltatóval kötött szerződések korlátozzák gondolom, illetve a szolgáltató sem nézné jó szemmel ezt.
Arról nem is beszélve, hogy a rendes flották nagy részének ez nem a fő tevékenységi profilja, hanem csak azt segíti, hiszen ez lenne a flották eredeti célja.

Én jelenleg biztonságban érzem magam, rendesen léptem be, minden hónapban mindent rendben megkapok, ha vmi problémám van, rögtön fel tudom hívni a cég ügyfélszolgálatát, ahol azzal is tudok beszélni, aki a beléptetésemet rendezte, illetve fizetek havi adminisztrációs díjat (gondolom ebből van egy kis profitjuk, de nem sajnálom tőlük, mert nagyon korrektek), ami feltehetőleg még egy kisfokú védelmet is nyújt a nem fizetőkkel szemben.

Nem pedig "vettem egy simlistől vmit, tudtam, hogy köze nincs, aztán meg hogy hogy ez lett a vége", mert ez ellen a világ összes első hsz-e nem ad védelmet, hiszen kb mindenki tisztában volt a vállalt rizikóval..

Ez kb olyan, mint amikor a vendég az étteremben nézi a számlát, és megkérdezi a pincért, hogy mi ez a "2000ft bejött" tétel, mire a pincér azt mondja, hogy "hoppá, nem jött be", és kihúzza.

Na, az itt panaszkodók nagy része pincér.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2383) LEGIOX válasza Gre@T (#2369) üzenetére


LEGIOX
tag

Valszeg az APEH kapta el robi tasakjàt, azért pánikol.

(#2384) sifarr válasza Zirowe (#2382) üzenetére


sifarr
senior tag

Te már egyszer megégetted magad, tanultál is belőle, jogász is vagy.
Most biztonságban érzed magad. Kívánom, hogy így is legyen, a flottád legyen maximálisan biztonságos. Gondolom a tarifád is jó.
Magam is örömmel találnék egy ilyet, mert rajtam kívül az egész család publikus csomagban van.

A flottád leírása alapján, ha szeretnék belépni, akkor a következőkkel tesztelném a flottád. (Ne írd meg, hogy melyik cég, nem akarom tudni!)

Azt írtad:
Én jelenleg biztonságban érzem magam, rendesen léptem be, minden hónapban mindent rendben megkapok, ha vmi problémám van, rögtön fel tudom hívni a cég ügyfélszolgálatát, ahol azzal is tudok beszélni, aki a beléptetésemet rendezte, illetve fizetek havi adminisztrációs díjat (gondolom ebből van egy kis profitjuk, de nem sajnálom tőlük, mert nagyon korrektek), ami feltehetőleg még egy kisfokú védelmet is nyújt a nem fizetőkkel szemben.
Kérdés, hogy mit küld havonta a cég?
Csak egy csekket? Az ugye önmagában kevés,
Híváslistát is? Ha ez csak annyi, hogy a hívószámhoz hívásirányonként mennyi a forgalom, díj, akkor még ez is kevés.
Küldenek-e számlát? És a számla mit tartalmaz. Milyen szolgáltatásokat számláz le az ügyfél felé a cég? Milyen szj szám(ok) szerepel(nek) a számlán? Az szj 64.20.13-as szerepel-e benne?
Az erre adott válaszokból dönteném el, hogy számomra biztonságos, vagy se.

Az biztos, hogy te is a 3 mobilszolgáltató közül az egyik hálóján lógsz.
Tehát, ha számlát kapsz, akkor a mobilszolgáltatás szj számának rajta kell lennie a számlán. Mert nem az ügyintézésért fizetsz havonta X forintot. Ráadásul havonta változó összeget. Mert egy ügyintézési díj nem változik hektikusan.

Még egyszer mondom nem érdekel a cég neve. Nekem továbbszámlázósnak tűnik.
Ami működhet jól és akár sokáig is.
De a 100 %-os legálisságáról én nem lennék meggyőződve.

Ezt persze te is leellenőrizheted. Papírjaid vannak a flottatulajtól. menj be velük az érintett mobilszolgáltatóhoz és kérdezd meg őket, hogy minden rendben van-e.
Meg fogják mondani. :K

(#2385) sifarr válasza Zirowe (#2382) üzenetére


sifarr
senior tag

A flották nagy része pedig nem is tekinthető szolgáltatónak, mert nincs számottevő profitja a felhasználók által generált forgalomból, illetve az intenzív reklámokat pedig a szolgáltatóval kötött szerződések korlátozzák gondolom, illetve a szolgáltató sem nézné jó szemmel ezt.
Itt egy fontos kérdést érintesz.
A flottáknak nem a nagy része nem tekinthető szolgáltatónak, hanem egyik se. Én úgy tudom, hogy egyik mobilszolgáltató sem engedi meg a flottásoknak, hogy mobilszolgáltatóként lépjenek fel. Tehát a szolgáltatást üzletszerűen nem értékesíthetik tovább - 3. személynek, ahogy a jogban szokták mondani. ;)
Ha egy cégnek továbbértékesítési joga van a szolgáltatásra, akkor az a cég valójában virtuális szolgáltató. És miért ne reklámozhatná magát ezerrel?
Ha van olyan cég, amelyik továbbértékesítési joggal rendelkezik, akkor annak a cégnek nevét, elérhetőségét, a tarifarendszerét, melyik mobilhálón üzemel, stb. nyugodtan közzé lehet tenni. Ehhez a céghez akkor korlátlan számú ember mehet előfizetésért. A mobilszolgáltató is bármikor elismeri, hogy a cég az ő hálóján jogosultan szolgáltat.

Mondj nekem egy ilyen céget, mert én nem tudok ilyenről. Bár lenne jó tarifával!!! Azonnal vinnék oda 5 előfizetést. :K

(#2386) néha válasza sifarr (#2385) üzenetére


néha
aktív tag

Engem is érdekelne ez a flotta :)

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#2387) sifarr válasza néha (#2386) üzenetére


sifarr
senior tag

Engem is érdekelne ez a flotta :)
Akkor keressük együtt, mert én még nem találtam. :O
Félek tőle, hogy nincs is. :(

(#2388) mindenkinek1 válasza dedike (#2380) üzenetére


mindenkinek1
csendes tag

szasz Dedike.
"T.mo díjcsomagváltás"
Köszönjük a pontos infót.
Bocsánat a pontatlan infó miatt. :R :R :R

(#2389) Zirowe válasza sifarr (#2384) üzenetére


Zirowe
nagyúr

+ #2385

Küld egy csekket, azon kívül három papírt (mert két számom van bent), az első két papír a bontás számonként, hogy miből áll a számla (hálózatonként és hívásonként, ahogy írtad), mint egy rendes szolgáltatói számla, a harmadik papíron pedig az összesítés, hogy végösszeg miből tevődik össze (a fix ügyintézési díj és a két szám számlája), amely összeg megy a befizetendő csekkre.

Az szj számokat most így hirtelen nem tudom, mert falun vagyok, hogy este ha érdekel átküldöm őket privátban.

A flotta Telenoros. :)

A belépés legális voltáról a jelenlegi Robbos helyzet viszonylatában írtam, hogy engem nem "vkinek a vkije" vitt be, és a flotta fő intézőivel sose volt kapcsolatom, hanem egy tag ajánlotta nekem, aztán a cég egyik emberével vettem fel a kapcsolatot.

Megjegyzem, rendkívül rugalmasak is voltak, mert ugyebár először két új számmal léptem be, majd amikor visszaszereztem a két számomat, akkor az új számok megszüntetése, és a régiek bevitele, és ezt az egész folyamatot végig nagyon türelmesen és kedvesen segítették.

Ezt igazából nem továbbértékesítésnek kell tekinteni, hanem egy kedvezménynek a cégek emberei felé, aztán, hogy ki számít annak, az a cég dolga.

Gondolom korlátlan nem csatlakozhat, legjobb tudomásom szerint ez még egy kicsit flotta, kb 5-600ember van benne (fél évvel ezelőtt ezt az adatot hallottam), és nem vmi ismert, tehát nem kell nagy bummra számítani a tagok számában.

Viszont, ahogy nézem, a Telenor türelmesebb, mint a T, mert már a v& esetében is nagyon sok haladékot kaptak, meg a tagok száma sem zavarta őket, csak az, hogy nem volt fizetve a számla.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2390) mano1000


mano1000
csendes tag

Tudjatok ez a sok okoskodo ember kikeszit teljesen. azert mar itt komplett osszeeskuves elmeletek vannak. egy tuti en valoszinuleg szinte 100% a tmobil matrix nevu dijcsomagjat valasztom. szinte majdnem ugyan olyan mint a puspoki. netto arakat irok most. csak egy t home dolgozo ismi kell hozza. efi dij 1500ft es 100% ban leforgalmazhato 9,4ft hbelul es vezetekes is 17,4 mas mobil. bp korzet opcioban kerheto olcsobra. masodperc alapu. csak tudjatok annyit a sok becsuletes okoskodonak mementoban hogy itt pl az az eljaras hogy kezenfogva bemegyek a tes kollegaval es o ott beleptet a flottaba mer van jogosultsaga ezt ott a masik tes ugyfelszolgalatos is megerositi es minden ok boldog leszek. de mi van ha aztan barmi gond lenne ezzel is. mert robifele is szinte hasonloan zajlott. bementunk leelenoriztek aztan megkotottuk a szerzodest.

[ Szerkesztve ]

(#2391) nemerei válasza mano1000 (#2390) üzenetére


nemerei
tag

És minket nem tudnál beléptetni ebbe a matrix flottába?

üdv: nemerei

(#2392) noorbertt válasza mano1000 (#2390) üzenetére


noorbertt
őstag

engem ez a dolog érdekelne, esetleg tudnál nekem is segíteni?

(#2393) mano1000 válasza noorbertt (#2392) üzenetére


mano1000
csendes tag

Nincs senki dolgozo ismerosotok a barati korotokben?
En talaltam. itt nem kell rokonnak segitonek se semilyen kozotoknek lennie egymashoz. kerdez korbe ismik kozott. sajna csak ennyit tudtam segiteni.

(#2394) nemerei válasza mano1000 (#2393) üzenetére


nemerei
tag

De ez a matrix flotta ez a t dolgozói flott, vagy ngyvonalakba milyen flotta

üdv: nemerei

(#2395) nggabi válasza mano1000 (#2393) üzenetére


nggabi
nagyúr

egy trés dolgozó max 4 embert vihet be... legalábbis én így tudom...

"szenyor dzsíííí"

(#2396) mano1000


mano1000
csendes tag

Igen ez tres flotta amig en is ott meloztam mintegy 22,5 evet olyan dilycsomagom volt ami neve employer ez szinte mindenre ingyen volt annakidejen hasznalni amelyik reszekert fizetni kelett volna mondjuk mas halozatba valo telozasert azt is a tre kifizette. fillerekert volt minden. ingyenes volt a net korlatlan minden tres vezetekes es mobil halozatott ingyen hivtal korlatlanul. ezert mindossze havonta egyszer kelett egy kis jelentes irni a halozat esetleges hibairol. egyebkent tresek 5 telot hozhatnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#2397) llaszlo válasza mano1000 (#2396) üzenetére


llaszlo
veterán

És kinek a nevén van az előfizetés??

(#2398) mano1000 válasza llaszlo (#2397) üzenetére


mano1000
csendes tag

Laszlo a sajat neveden van minden pont ugy mint itt. sajat cimmel meg minden.

(#2399) Zirowe válasza mano1000 (#2396) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha már okoskodásról esik szó: itthon 1990. október 15-től van kereskedelmi mobil szolgáltatás 450mhz-n, '93től pedig gsm.
A 22,5 éved sehogy sem jön össze, főleg, hogy az még a magánembereknek is drága volt, nem hogy dolgozói kedvezmények..

Illetve a helyesìrásod sem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2400) fateless válasza Zirowe (#2399) üzenetére


fateless
veterán

Nálunk a honvédségnél volt olyan, hogy másfeles szorzó - lehet, hogy nála is ez történt ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.