Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Csöves válasza MADcat (#2949) üzenetére


Csöves
senior tag

Letagadod :D

Aquila non captat muscas.

(#2952) MADcat válasza Csöves (#2951) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

nem vagyok én politikus hogy hazudjak!! :C :Y

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2953) pancelos válasza OccsE (#2936) üzenetére


pancelos
tag

Nem is (csak) a hűségidő hiánya a nagy ütőkártyája az Egzinetnek.

Kezdem azt érezni, mint ha direkt értékesítők, üzletkötők közé csöppentem volna, akik hívásaik jelentős hányadát és ezek időtartamát idegen irányokba folytatják. Én ismerőseimmel beszélgetek legtöbbet, ők rokonok, barátok, pár üzleti partner.
A flották legnagyobb előnye a percdíjmentes közösség, így számomra szempont a közösség egyszerű bővíthetősége. Az Egzinetnél ingyenes a regisztráció, nincs tagdíj, teljes egészében online, papírmentes az adminisztráció, nincs hűség... Nyilván ezt választom, ha az a cél, hogy minél többekkel beszélhessek ingyen, hiszen ők is könnyen követnek. Így meg nem érdekel a percdíj, nem vagyok telemarketinges.

Itt vergődnek egy csomóan igazolás, interjú, minősítés ügyben, hogy spóroljanak 4-5 forintot percenként, miközben lehetőségük van percdíjmentesen is kommunikálni kapcsolatrendszerükkel.

Ha meg tényleg üzletkötők tucatjaira bukkantam, akiknek - aktív telefonálásuk miatt - mindennél fontosabb szempont a percdíj, akkor miért keresnek kifogást a WLS kártyával kapcsolatban? Akár bruttó 10 Ft alatti percdíj egységesen és nem kell senkitől szívességet, igazolást kérni. Akinek jelentős telefonszámlája van, azt nehogy földhöz vágja a kártya egyszeri megvásárlása, főleg, hogy a kártyásoknak a kiemelt telekommunikációs ajánlat mellett közel ezer kedvezményadó partner biztosít jelentős kedvezményeket.

Összefoglalva: Aki betegesen tart minden költségtől és kötelezettségtől, az regisztráljon az Egzineten, a kapott igazolással menjen be a Vodához és hozzon el egy SIM kártyát, aztán küldjön regisztrációs linket ismerőseinek és beszéljenek életre halálra percdíjak nélkül.
Aki viszont idegen irányokba is folytat jellemzően hívásokat, nyitott egy kicsit matekolni, az rájön, hogy a WLS kártya önmagában is érték (kedvezmények és jövedelem forrás), az akár 10 Ft alatti percdíj lehetősége csak hab a tortán. :)

(#2954) SamuG


SamuG
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az egzinet flottával?
Vodafone-nál valóban fizetni kell bruttó 4700Ft-os egyszeri díjat sim kártyánként, ha lakossági előfizetésből váltok bármilyen flottás előfizetsére?

Köszönöm előre is! :R

(#2955) mukibuci válasza SamuG (#2954) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

1 (egy) hozzászólással feljebb :W és igen, valóban fizetni kell :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2956) SamuG válasza mukibuci (#2955) üzenetére


SamuG
csendes tag

1, azaz egy hozzászólással feljebb nem tapasztalat volt, hanem véleménye / összehasonlítása 2 flottának! :W

Köszi! :C

(#2957) mukibuci válasza SamuG (#2956) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Te olyasvalakit kerestél, akinek van tapasztalata, neki van ;)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2958) SamuG válasza mukibuci (#2957) üzenetére


SamuG
csendes tag

:) :R

(#2959) HambucMan


HambucMan
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi flottát tudom ajánlani!

Részletek a honlapon!

www.flotta.try.hu

(#2960) norbee2244 válasza HambucMan (#2959) üzenetére


norbee2244
senior tag

sajnos az oldalon sem talaltam meg a szolgaltatot..infot kertem oldalon es itt is kerek a cznorbee@freemail.hu cimre

(#2961) mb702 válasza norbee2244 (#2960) üzenetére


mb702
tag

szia :)

a wireless office" opció alapján 99,99%, hogy vodás :)
üdv.: István.

(#2962) norbee2244 válasza mb702 (#2961) üzenetére


norbee2244
senior tag

szia.koszonom..szornyu,hogy egyetlen t flottat nem talalok..

(#2963) nggabi válasza HambucMan (#2959) üzenetére


nggabi
nagyúr

az A verzió biztos perc alapú?

"szenyor dzsíííí"

(#2964) OccsE válasza SamuG (#2954) üzenetére


OccsE
aktív tag

nekem anno nem kellet fizetnem semmit. Siman atmentem egy csomagbol az Egzinetesbe.
Azonba ajanlom, hogy mielott elmesz egy Voda boltba beszelj a 1270-en vmi "hozzaertonek tunovel", mert a boltba kitalaljak a holnap utant is hogy lehuzzanak. Nalam is ez volt. Aztan hivatkoztam a 1270-es beszelgetesre, meg az ott mondottakra (vagyis semmi + koltseg) es mar leptettek is at....

mas: lett valami a katolikus flotta remisztgetesbol? Vagy csak vki jot szorakozott???

[ Szerkesztve ]

(#2965) Gabriell1974


Gabriell1974
csendes tag

Még mindig keresek valami olyan flottát ahol nem kell aláírni 2 évet.
Ja és a sok lehúzós költség sincs.
Köszi.

(#2966) papirosz válasza SamuG (#2954) üzenetére


papirosz
csendes tag

Sziasztok!
Feltenné valaki a WLS Kártya flottához tartozó előfizetési és percdíjakat?
Az oldalukon nem találtam rá.
Köszönöm.
(bocsi, pancelos üzenetéhez kapcsolódik, nem SamuG-hez , csak rossz helyre kattintottam)

[ Szerkesztve ]

(#2967) SamuG válasza OccsE (#2964) üzenetére


SamuG
csendes tag

Már kétszer beszéltem 1270-el és mind a kétszer ezt a 4700Ft-os díjat említették, tehát: publikus Vodafone tarifából flottába (bármilyen flottába) váltásnak egyszeri 4700 Ft/kártya díja van.

(#2968) OccsE válasza SamuG (#2967) üzenetére


OccsE
aktív tag

En pedig tovabbra is azt tudom mondani, hogy a parom mindenfajta koltseg nelkul ment be ebbe a tarifaba.... lehet azota valtoztattak......

(#2969) pancelos válasza SamuG (#2954) üzenetére


pancelos
tag

Nincs költség.
A szolgáltató egyéni elbírálás alapján - levásárolható - kauciót kérhet. Nálam, barátaimnál nem volt.

(#2970) pancelos válasza Gabriell1974 (#2965) üzenetére


pancelos
tag

Még mindig Egzinet :)
Semmi díj és kötelezettség, papírmunka.

(#2971) mukibuci válasza pancelos (#2969) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha tarifacsomag váltással váltasz bármilyen flottás csomagra, akkor 4700Ft-ot ki fognak számlázni. Punktum :) A kaució egy teljesen más dolog, azt viszont meglévő előfizetőktől nem szoktak kérni, csak ha nagyon nincs rendben a kedves ügyfél :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2972) pancelos válasza papirosz (#2966) üzenetére


pancelos
tag

Fiúk, lányok, férfiak és asszonyok! :)

Meg kell értenetek végre, hogy egy kiemelt telekommunikációs ajánlat (flotta tarifa) jellemzően zártkörű. Azaz a mobilszolgálató és a flotta szervező közötti egyedi megállapodás alapján csak a közösség tagjai férhetnek hozzá, ezt az ÁSZF jellemzően szigorúan korlátozza.
Ilyen esetekben csak az adott közösség, klub, stb. tagjai számára férhető hozzá és számukra érvényesíthető az egyedi ajánlat. Amennyiben ezt nyilvánosan publikálja valaki, az azonnali kizárást, sőt, a telefon szolgáltató részéről az egyedi ajánlat azonnali visszavonását vonhatja maga után, vagyis ezrek veszíthetik el kedvező percdíjukat.

A WLS ajánlattétele ugyancsak zártkörű, azok kapják meg és élhetnek vele, akik rendelkeznek érvényes WLS Kedvezmény Kártyával. A kártya nem a mobil szolgáltatásról szól, ez csak csak egy a közel ezer kedvezményes ajánlat között.

A vállalat európai projekt vezetőjével folytatott személyes egyeztetésem alapján annyit tehetek közzé, hogy akár 10 Ft alatti percdíj is érvényesíthető. (segítség: a fogyasztóvédelmi törvény szerint bruttó összeget kell szerepeltetni)

Kérnék mindenkit, hogy mielőtt kérdést fogalmaz meg, olvassa vissza az adott témában illetve a céggel kapcsolatos korábbi bejegyzéseket a felesleges körök elkerülése érdekében.

(#2973) pancelos válasza mukibuci (#2971) üzenetére


pancelos
tag

Szüleim Telenor kártyásból lettek Vodás flottások. Pár barátom mezei Vodás előfizetéses kártyáját vitte be a flottába, de egyikőjük sem említett költséget.
Talán ez megint egyedi megállapodás a flotta szervező és a telco cég között.
Tudok jelentősebb könnyítésről is, de nem publikus.

(#2974) mukibuci válasza pancelos (#2973) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ha telenortól mész át, akkor jellemzően nincs meglévő vodás előfizetésed, amit átváltasz. kártyásnál szintén.. Az pedig, hogy régen mi volt, a jelent nem befolyásolja. Ha nagyon akarod, megkeresem az idevágó ÁSZF részt ;)

díjszabás: 77. oldal, 9.3-as pont

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2975) pancelos válasza mukibuci (#2974) üzenetére


pancelos
tag

Köszönöm.
Nyomon követem, hátha létezik "kivétel, amennyiben..."
Majd mesélek, most lesz 2 ismerős is.

(#2976) nemma válasza mukibuci (#2971) üzenetére


nemma
addikt

A 4700Ft az áríratás díja, amit csak abban az esetben kell kifizetned, ha olyan flottához csatlakozol, amiben nem te vagy a szerződő fél, hanem egy közvetítő cég.
Nálunk, ahol mindenki egyéni előfizető, nincs ilyesmi.

(#2977) mukibuci válasza nemma (#2976) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Akkor olvasd el, amit fentebb linkeltem.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2978) nemma válasza mukibuci (#2977) üzenetére


nemma
addikt

Ez annyit jelent, hogy a Vodafone nem tud az olyan flottáiról, ahol az előfizetők a szerződő felek. Általánosságban igaz, amit írnak, csak hogy nem az összes flotta ilyen.

(#2979) mukibuci válasza nemma (#2978) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ha van a saját neveden egy 50 plus-os előfizetésed, és azt át szeretnéd váltani, egy olyan flottába, ahol te vagy az előfizető, számlafizető meg minden, akkor a tarifacsomag váltása kerül 4700Ft-ba. Azonban ha a flotta más nevén van, akkor a tulajdonjog váltásáért fizetsz 4700Ft-ot. Az összeg ugyanaz, de teljesen más a két dolog. (Egészen mellékesen ha elhagyod a sim kártyád, azt is 4700Ft-ért pótolják ;) )

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2980) nemma válasza mukibuci (#2979) üzenetére


nemma
addikt

120-140 ember jött rajtam keresztül a flottánkba, eddig senkinek nem volt ilyen.
Ha tarifacsomag-váltásról beszélünk, akkor az pedig az általad linkelt pdf alapján is bruttó 875 Ft.

(#2981) mukibuci válasza nemma (#2980) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

9.3. Tarifa-váltási díj
A tarifacsomag-váltás díja bruttó 875 forint.
Lakossági tarifacsomagról flotta tarifacsomagra való tarifaváltás esetén a tarifacsomag-váltás díja bruttó 4700 Ft

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2982) mukibuci válasza mukibuci (#2981) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

díjszabás okt.11, itt még nincs külön díja publikus csomagról flottára váltásnak
díjszabás nov 1.: itt pedig már 4700Ft

5. oldal 1.2-es pont mindkettőben

(#2983): mert nem tarifacsomag váltás, ha publikus tarifacsomagról flotta tarifacsomagra váltok :F flottásítás - szép szó, de a vodafone ilyet nem használ :N

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2983) nemma válasza mukibuci (#2981) üzenetére


nemma
addikt

Ezt írtam le az első hsz-emben, hogy a Vodafone pontatlanul tájékoztat...
Tarifacsomag-váltásnak nevezi a flottásítást, mert nem is számol azzal, hogy nem kell átíratni az előfizetést más névre.

Mod: Én a nálunk bevett gyakorlat szerint (ha valaki jelenleg is Vodás) tarifacsomag-váltásnak hívom a flottásítást, de lehet, hogy ebben én fogalmazok pontatlanul.
Írhatnak egyébként bármit, ha a gyakorlat ennek az ellenkezőjét mutatja ;)

[ Szerkesztve ]

(#2984) SamuG válasza mukibuci (#2982) üzenetére


SamuG
csendes tag

látom jó volt a kérdés. a lényeg tehát, hogy fizetni kell.
pl egzinetnél az én nevemen maradna az előfizetés, de itt is van egy "flottásítás", tehát a díj sajnos még mindig 4700Ft/kártya.

(#2985) mukibuci válasza SamuG (#2984) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pontosan :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2986) nemma


nemma
addikt

Srácok, én ezzel foglalkozom, nem okoskodni jöttem, tapasztalatból mondom, hogy nálunk nem kell fizetni!

Mod: De most már utánakérdezek még egyszer, mert nem bírom a feszültséget :)

[ Szerkesztve ]

(#2987) mukibuci válasza nemma (#2986) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

És mi kellene, hogy elhidd? Elmondta 2 különböző ügyfélszolgálatos a 1270en, én is a vodának dolgozom, valamint a díjszabás is be lett linkelve :W

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2988) nemma válasza mukibuci (#2987) üzenetére


nemma
addikt

Zárt flottával kapcsolatban a 1270 nem adhat ki tájékoztatást, mert üzleti titoktartás kötelezi. Általánosságban adhat információt flottákról, konkrétumokkal nem tud szolgálni.

Adok neked egy igazolást, menjünk be ketten a Vodafone-ba és a promóciós kód alapján minden ki fog derülni, de szerintem ne offoljuk szét a topikot, ha még hajlandó vagy ezzel foglalkozni, szerintem folytassuk pü-ben.

(#2989) mukibuci válasza nemma (#2988) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én most is bent vagyok ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2990) nemma válasza mukibuci (#2989) üzenetére


nemma
addikt

Megy pü.

(#2991) papirosz válasza HambucMan (#2959) üzenetére


papirosz
csendes tag

www.flotta.try.hu

Hiába kértem infót az oldalon - mert, hogy csak név és e-mail cím megadásával lehet velük kapcsolatba lépni, egyoldalúan - válasz nem jött (1,5 napja)

http://mobilflotta.weebly.com/gyik.html

Ezen az oldalon vannak a gyakran ismételt kérdéseik.
Nekem ők tetszenek. Csak nem tudom felvenni a kapcsolatot.
Tud valaki egyéb elérhetőséget? PÜ-ben is jó, természetesen.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2993) mb702


mb702
tag

erről vki:

[link]

(#2994) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok Flotta Szakik!

Ha jól tudom minden flottához csatlakozhatnak vállalkozók. De miért is tennék, hiszen a vállalkozóknak a vállalkozói csomagok alapból másodperc alapúak, és kedvezőbb percdíjai vannak mint a sima előfizetői csomagoknak. És persze a vállalkozó is kérhet több sim kártyát amik között szintén ingyenes a beszélgetés.

Válaszokat köszönöm!

(#2995) mukibuci válasza dlaj (#2994) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a flottacsomagok többségében még az üzleti csomagok kedvező percdíjainál is kedvezőbbek a percdíjak :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2996) LEGIOX válasza Gabriell1974 (#2965) üzenetére


LEGIOX
tag

Nézd meg a kalandlövész flottát, ott jók a percdíjak, és nem kell fizetni semmilyen díjat.

www.kalandloveszet.hu

[ Szerkesztve ]

(#2997) dlaj válasza mukibuci (#2995) üzenetére


dlaj
őstag

kösz mukibuci! akkor alaposabban szemügyre veszem a percdíjakat!

(#2998) pancelos válasza dlaj (#2994) üzenetére


pancelos
tag

Hajlamosak elfelejteni egyesek (sokak), hogy a flotta lényege nem igazán a percdíjakban, hanem a közösségben rejlik. Segítségével nem csak családon, illetve cégen belül, de távoli ismerősökkel, üzleti partnerekkel is percdíjmentes kommunikáció valósítható meg. Akár tízezrek beszélhetnek egymással korlátlanul és ingyenesen.
A nyitott flottához kapcsolódhat bárki foglalkozásától, lakhelyétől függően. Egy vállalkozás például könnyen megvalósíthatja, hogy alvállalkozóival, beszállítóival, ügyfeleivel percdíjmentes beszélgetést biztosítson. Gondoljunk csak a supportra, telefonos ügyfélszolgálatra!

(#2999) pancelos


pancelos
tag

A WLS üzletpartnerek számára hamarosan költségmentesen válik hozzáférhetővé a kártyatulajdonosok számára már elérhető kiemelt telekommunikációs ajánlat 10 Ft alatti bruttó percdíj lehetőségével.

Lefordítva: Ha van vállalkozásod, vagy érdekeltséged, kapcsolatod vállalkozással, akkor amennyiben üzletpartneri megállapodással kedvezményadóként szerződik, automatikusan jogosult lesz a telekommunikációs ajánlattal élni.

(#3000) BéHGT


BéHGT
senior tag

Nekem most fog lejárni a tarifahűségem a Telenornál, és kaptam egy ajánlatot. Bruttó 2000 ft havonta, 100%-ig lebeszélhető, bruttó 12.5 ft/perc hálón belül, kívül pedig 16,2ft/perc, 80db ingyen sms havonta. Választható egy vonalas körzet, havidíj 125ft, és így bruttó 6,9ft/perc, bár vezetékeset nem hívok. :-) 1GB-s mobil net 1300ft havonta.
Csak azt kell megkérdeznem, hogy maradhatn-e ugyan ez a számom, ha lejár a hűségem, vagy mindenképpen újat kell így vennem....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.