Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Zsolt74 válasza Reggie0 (#14898) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Z-nél teljesen mindegy a sebesség.
Nem a motorra kell a nagyobb szíjtárcsa hanem az orsókra.
Pont hogy növelem vele a felbontást, mert leáttételezem.
A motoron marad a 20-as az orsókon meg a 40-fogú.
Bocs deaz előző hozzászólásomban nem fogalmaztam pontosan.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#14902) Reggie0 válasza Zsolt74 (#14901) üzenetére


Reggie0
félisten

Arra ott van a csiga, igy is tobbszorose a felbontasa az X/Y-hoz kepest.

Oda is kell a sebesseg, ha van z-hop.

[ Szerkesztve ]

(#14903) Zsolt74 válasza Reggie0 (#14902) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Egy ekkora végtelenített szíjnál, ebben a háromszög elrendezésben ha a motoron és az orsókon is 20-as szíjtárcsa van ,a szíj meg fog ugrani a szíj nyúlása miatt és hogy túl kevés fog kapaszkodik a szíjtárcsába, ha jól tudom akkor legalább 10 fognak kell kapcsolódnia ahhoz hogy ne ugorjon át, ez ennél az elrendezésnél nem valósul meg.
Én építettem egy nyomtatót aminél a golyósorsót így nem lehetett rendesen meghajtani mert a szíj mindig átugrott akárhogy is feszítettem meg.

Zsolt

(#14904) Reggie0 válasza Zsolt74 (#14903) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, ezt nem vitatom. Csak azt akartam jelezni, hogy a tarcsa egyoldalu cserelese azert tobbfelekeppen kihat a nyomtatasra. Nem csak elonyei vannak.

(#14905) Kumancs válasza vizimento (#14890) üzenetére


Kumancs
kezdő

Volt ilyen gondom egy kontra ellenanyával teljesen megoldodott a dolog. a filamenten sok múlik mire rájön az ember mivel mennyin kell nyomtatni.

(#14906) erer1000 válasza Saccco (#14864) üzenetére


erer1000
őstag

módosította a feladatot, kimondottan a Polyjet-es nyomtatóhoz kell munkadarabot kitalálni :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14907) Vasshammer


Vasshammer
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit ronthatok el.
Előzmények: ENDER 3-asomnak a gyári hotendje durván eltömődött (clog), próbáltam kitakarítani, erre a heatbreak-et beletörtem a hőtömbbe.

Vettem egy "all-metal" microswiss koppintást, hogy helyettesítsem (PLA, HT-PLA-ra). Viszont ez az első percekben már a heatbreak-nél cloggol"" (a középső feliratnál a képen). Mi lehet a probléma? Hiába veszem fel maximumra a hőfokot, hiába raktam össze 3x újra és tisztítottam meg, már a próba adagolásnál cloggol, kb 10cm PLA jön ki a fúvókából és ennyi. Minden meghúzva előírás szerint, már youtube-os install videókat is nézegettem, hátha kihagytam valamit.

Előre köszi a tippeket!

szerk.: most nézem, az én hotendemnek a heatbreak csatlakozásánál nem ilyen, a heatbreak teli csavaros verzó

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#14908) Saccco válasza Vasshammer (#14907) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rossz minőségű a belső megmunkálás. A PLA kényes erre.

Ha le tudod húzni a retract értéket minimumra (<1mm), akkor talán nem fog eldugulni.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14909) Vasshammer válasza Saccco (#14908) üzenetére


Vasshammer
tag

Köszönöm, ezek szerint tanulópénz :/

az eredetin kívül van vehető kópia?

Üdv, VH

(#14910) Saccco válasza Vasshammer (#14909) üzenetére


Saccco
nagyúr

Trianglelab heatbreak-jei jók. [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14911) Vasshammer válasza Saccco (#14910) üzenetére


Vasshammer
tag

Köszönöm mégegyszer.

Mérgemben vettem eredetit.
:(

Üdv, VH

(#14912) MASSlag válasza Vasshammer (#14911) üzenetére


MASSlag
tag

Jól jártál vele. A TL nagyon szépen megmunkált darabokat ad, de a micro-swiss bevonatos cuccai valószínűleg jobban csúsznak, mint a rozsdamentes acél.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#14913) vizimento


vizimento
senior tag

Tudom, itthon ajánlott filamentet venni, de vállalkozóbb kedvűeknek elég baráti áron van most innen. 9.4EUR, azaz 3000Ft alatt az 1kg 1.75 PLA.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#14914) Mr.Csizmás válasza vizimento (#14913) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fehér is van 11.28€-ért, ha ilyen kellene.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14915) Devil Smile válasza vizimento (#14913) üzenetére


Devil Smile
őstag

csak sajnos +10 euro a szalliitas ha jol latom.. :U

Subtotal( 1 item ):EUR € 9.40
(+) Shipping Charges & Insurance:EUR € 10.11
(+) Duty & Tax :EUR € 0.99
Grand Total:EUR € 20.50

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#14916) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Szeretném én is bezárni az Ender 3-at. Visszaolvastam a topikban és keresgéltem is. Két megoldást látok jónak, de nem tudok dönteni melyik irányt válasszam:

1. lehetőség: 2x Ikea LACK asztal + plexi.
[Link1]
[Link2]

Ahogy én látom:
Előnyei:
-Talán olcsóbb.
-Minden oldala átlátszó ezért könnyebb csekkolni, hogy mi van a nyomtatással.
-Egynél több ajtót is tehetünk rá a könnyebb Ender 3 mogyorózás érdekben.

Hátrányok:
-Plexi után megint csak mászkálni kell.
-Több kiegészítőt kell rá nyomtatni, mint a 2-es lehetőségre.
-Talán kevésbé stabil, mint a 2-es lehetőség.
-A Lack-be alig fér be, persze ha nyomtatok pótlásokat akkor igen de az a stabilitás rovására mehet.

2. lehetőség: 1x IKEA Stuva
[Link]

Ahogy én látom:
Előnyei:
-Könnyebb szerelni a kevesebb alkatrész miatt.
-Kiegészítőket könnyebb a külsejére rögzíteni (Pl: táp, konzol, raspberry, stb...)
-Talán picivel elegánsabb
-Stabilitás
-Ender 3 nagyobb mókolás nélkül elfér benne (elég csak a filamentet kivezetni).

Hátrányai:
-Talán drágább, mint a Lack (bár nem tudom mennyi a plexi ára errefelé).
-Csak szemből lehet ellenőrizni a nyomtatást.
-Csak egy ajtó megy rá, ezért körülményesebb lehet szerelni a benti gépet.
-Kicsit nagyobb a helyigénye (bár ez nem feltétlen hátrány).

Tudnátok segíteni a döntésben, hogy melyik irányba induljak? Nem tudom a Lack megoldás mennyivel lenne olcsóbb ha olcsóbb egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14917) gerleimarci válasza vizimento (#14913) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Jó is lenne, ha nem kéne a postáért fizetni. Bár nem tudom, több darab esetén hogyan jönne ki. Ha valaki rendelne heves megyéből, az dobjon már hozzá egy arany színűt nekem :)

(#14918) Mr.Csizmás válasza Dyingsoul (#14916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem mindenképp 2, a 2x LACK témához add hozzá a sok apróságot, és máris ott vagy, mint a stuvás lapraszerelt összepattintásával. kukkolni meg webcamen is lehet, az első ajtót meg le tudod takarni, hogy pl. este ne zavarjon.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14919) vizimento válasza vizimento (#14913) üzenetére


vizimento
senior tag

Sorry, nem vittem végig a megrendelést, és előtte sehol nem írta hogy lenne postaköltség :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#14920) Devil Smile válasza gerleimarci (#14917) üzenetére


Devil Smile
őstag

2db nal mar 13Eur a szallitas.. :W
ha maradna 10eur akkor 5-6 tekercsnel mar jo lenne az ar.. de igy sajna...
vagy ha lenne szallitas nullazo kupon..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#14921) Kumancs


Kumancs
kezdő

Üdv.
Kicsit megosztom a tapasztalatomat és kicsit tanácsot is kérek.
liprobáltam í Devil design filamentjét és édessavanyú lett az eredmény nagyon tetszik a felület szépen egybedolgozza de random elreped és nem tudom mitől lehet nincs közel az asztalhoz és nem is akkor mikor a fej ott dolgozik. van ötlet?
https://prohardver.https://prohardver.hu/dl/upc/2019-04/09/774962_rpykgigpecvwhjy9_img_20190409_114506_5.jpghu/dl/upc/2019-04/09/774962_hp8by2szawc6v1em_img_20190409_114520_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#14922) azbest


azbest
félisten

nocsak, újabb ender 3-ban már tmc2208 is lehet [link]

tegnap meg azon csodálkoztam, hogy magyar 3d nyomtató gyártó készülékét teszteli egy ausztrál youtubber [link]

Kumancs:
milyen műanyag, abs?

[ Szerkesztve ]

(#14923) energy4ever válasza Kumancs (#14921) üzenetére


energy4ever
addikt

Lehet tul gyors, vagy keves a homerseklet. Nem tudnak megfeleloen osszetapadni a retegek valoszinuleg.

(#14924) Kumancs válasza energy4ever (#14923) üzenetére


Kumancs
kezdő

A sebeség szerintem megfelelő a többirészén még a rétegek rem látszanak és a PLA van nem volt ilyen gondom.
Lehet hogy az anyag ilyen? ez konkrétan HIPS

(#14925) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Első nyomtatás Ender 3-mal.
[kép] [kép]

Összeszerelés után Marlin, aztán szintezés, majd pla cura profil és az ajándék filament. A teteje nem sikerült, nincs meg a belső kampó.
Hogy lehet javítani?

(#14926) vizimento válasza szuszinho (#14925) üzenetére


vizimento
senior tag

Szerintem ezt oldalára fektetve kellett volna nyomtatni...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#14927) szuszinho válasza vizimento (#14926) üzenetére


szuszinho
őstag

És azt hogyan lehet? :)

(#14928) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

QQ: a hotend hőszigetelős sárga bizbacc micsoda? remélem nem azbeszt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14929) szuszinho válasza szuszinho (#14927) üzenetére


szuszinho
őstag

Megvan :)

(#14930) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#14928) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Üvegszál. Rakd be valaki nyakába, és egész nap vakarózni fog :DD
Ha kell, tudok adni.

(#14931) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#14930) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a legkevesebb, legszívesebben kidobnám az egész MK8 hóbelevancot, és átraknám V6-ra, de ahhoz meg nyomtatni kellene felfogót, amit így nehéz :W :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14932) csimi1974


csimi1974
újonc

Tisztelt fórumozók.
A következő problémám adódott, aminek a megoldásában esetleg valaki tud segíteni.
Van egy saját építésű, klasszikus elrendezésű 3D nyomtatóm.
Eddig jól is működött, de most a következő hibát generálja.
Az X tengely mozgatása leáll nyomtatás közben, a motor gyakorlatilag nem kap vezérlést, a fej az x tengelyen kézzel szabadon mozgatható.
A motor meghajtók típusa (X és Y tengely) DRV8825, az alaplap MKS GEN-L V1.0, a firmware Marlin.
A nyomtatás Repetier Host alól történik.
A fenti hiba jelentkezésekor vészleállítás és újra csatlakozás után sem hajlandó az X tengely meghajtása működni, csak akkor ha a tápegységet ki-, majd bekapcsolom. Ekkor a motor már működik, home ciklust végrehajtaj, a Repetier alól pozicionálható.
A meghajtót már kicseréltem, de a hibajelenség továbbra is fenn áll.
A motor max. árama 2A, az áramkorlát kb. 1,9A-re van belőve.
A hiba jelentkezésekor az alaplap nem fagy ki, mivel az Y tengely és az extruderek továbbr is működnek.

(#14933) i.attila válasza vizimento (#14913) üzenetére


i.attila
tag

Honnan érdemes filamentet venni itthon? Esetleg favorit vagy kerülendő márka vagy bolt?

[ Szerkesztve ]

(#14934) energy4ever válasza i.attila (#14933) üzenetére


energy4ever
addikt

Ott ahol kozel van! Nagyobb pc-s boltok is forgalmaznak alltalaban.
Itthon kaphatoakbol nem lehet mellenyulni, kb ez a sorrend: Spectru, DevilDesign, Verbatim, Gembird.

(#14935) azbest válasza csimi1974 (#14932) üzenetére


azbest
félisten

jobb ötlet híján megpróbálnám felcserélni a motorokat és megnézni másik tengely vezérlése hajtja -e a motort.

De a kábelezést sem árt megnézni, hogy nem szakadt -e el valami. Esetleg kábeleket megcserélni másik motoréval.

A lényeg, hogy szisztematikusan, mindig csak egy dolgot változtatva végigmenni. Mást nem hiszem, hogy lehet tenni.

Bár, ha jól értem, akkor egy darabig működik, aztán romlik el.

A max áramhoz biztos annyira közeli a jó? Ha túlmelegszik valami, akkor is előfordulhat, hogy egy darabig nem működik. Akár a motor, akár a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#14936) Dyingsoul válasza gerleimarci (#14930) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én többek PCB tisztítására használtam ilyen üvegszálas tisztító ecsetet... Egyszer kesztyű nélkül reflexből letöröltem kézzel. Három hétig szedegettem a hüvelykujjamból a darabjait. Megtanultam egyszer s mindenkorra a leckét. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14937) i.attila válasza energy4ever (#14934) üzenetére


i.attila
tag

Köszönöm.

(#14938) izisz válasza csimi1974 (#14932) üzenetére


izisz
senior tag

azbest ötlete lesz a nyerú a leírásod alapján. A driverek tartalmaznak hővédelmet, ami lekapcsolja a motoráramot elérve a kritikus hőmérsékletet (_nem_ a motoron, hisz ott nincs hő mérés).
Járasd a motort és amikor a "megállás" jelenség megtörténik, tapizd meg a drivert (ne a bordát ha van rajta, hanem a chip-et). Ha forró, akkor készen vagyunk, magas a Vref. + aktív hűtés is kellhet.

(#14939) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ender 3 láttán elkapott megint a hév, és a visszatérésen gondolkodom. :DDD
Nemtom mennyi szokott lenni akciósan, de 190USD-ért szerintetek mennyire jó deal az üveglapos verzió, 5 nozzle-el? [link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14940) Mr.Csizmás válasza TheProb (#14939) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vedd az alapot, nozzle filléres dolog szó szerint (0.xx$ per db), tükörlapot meg ikeában tudsz venni. #keresőhöz: Ikea LOTS Tükör 1.990 Ft / 4 darabos Ár/darabos 498 Ft Cikkszám: 391.517.00

szerk.: rengeteg nozzlit tudsz venni belőle, meg rendes tükörlapot. ki tudja mit küld a csájneze.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14941) TheProb válasza Mr.Csizmás (#14940) üzenetére


TheProb
veterán

2e Ft a diffi a simához képest

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14942) MASSlag válasza TheProb (#14939) üzenetére


MASSlag
tag

Nozzlit és torkot normális helyről vegyél (e3d, tranglelab, microswiss stb), jó minőségűt, ez a két dolog amin nem érdemes spórolni. Ha 2-3 havonta cserélsz új nozzlit, nem vág földhöz az az 1-2e forint.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#14943) TheProb válasza MASSlag (#14942) üzenetére


TheProb
veterán

Nozzle-t csak "extraként" gondoltam én is.

De akkor az alap árát kérdezem, ~182USD mennyire jó ár érte? Érdemes lehet várni vagy nem jellemző, hogy olcsóbban adnák?

Ahogy nézem, rendes creality-s üveget adnak hozzá. Olyasmi, mint Anycubic féle ultrabase.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14944) MASSlag


MASSlag
tag

Bet stickert árul itthon valaki?
Eredeti buildTak-ot találtam a 3djake-nél. Nekem a kínai copy tökéletes lenne, de ha más nincs, azt veszem majd.
Ez a papírra nyomtatás még raft-al sem az igazi, gyakorlatilag nyomtatásonként cserélni kell a papírt annyira bele kell paszírolni az anyagot, hogy letapadjon.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#14945) izisz válasza TheProb (#14943) üzenetére


izisz
senior tag

Ha nem akarsz várni külön akcióra, akkor 180 USD körül okés a dolog, alapgépre. De nemrég volt Alin kuponzápor, akkor 150 USD-ért láttam legolcsóbb konstrukcióban minden lehetséges kupont ráhúzva. Nem olyan óriási a különbség, ha van KELL érzés, hajrá, rendeld meg most :K

(#14946) Kumancs válasza MASSlag (#14942) üzenetére


Kumancs
kezdő

Üdv.
Ez a Nozzli téma érdekelne kicsit konkrétabban mert sajna esedékes lesz. Mire kell figyelni? milyen a jobb fajta? esetleg bevált kereskedő?

Ender 3 pro van amiben más?

[ Szerkesztve ]

(#14947) gerleimarci válasza MASSlag (#14944) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ultrabase? Bár nem írtad mekkora méretben kellene.

(#14948) TheProb válasza izisz (#14945) üzenetére


TheProb
veterán

Még valami, Pro ugye csak annyival "próbb", hogy a mágneses build van hozzá, ugye? Az a jobb vagy az üveglap? Mert a pro is behúzható ~190ért.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14949) Tankblock válasza Vasshammer (#14907) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia

Az az eredeti Microswissel is necces, egy idő után cloggolt, ezért raktam vissza az eredeti hotendet pla-hoz.
ABShez kitűnően passzol és nyomtattam vele nem is keveset.

Release the Beast....

(#14950) TheProb


TheProb
veterán

Végül beadtam a derekam és megrendeltem a nyomit :B.
Ender 3 Pro lett végül, 60e lett a vége, németből szállítással.

Most jöhet a visszaolvasás Ender 3 témában, hogy miket kell majd rajta babrálni, stb. Látom Macskás seftelt profilokkal is, stb.

Ha netán valaki nem tudja magában tartani az ender 3-mal kapcsolatos fontos/hasznos infókat, tanácsokat, ne tartsa magában. Addig elkezdtek visszaolvasni. :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.