Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Egon válasza Vigneau (#26247) üzenetére


Egon
nagyúr

Elöljáróban annyit, hogy nem biztos hogy szignifikáns a véleményem: az utóbbi időben kiestem kicsit a vérkeringésből; az itteni tudorok valszeg jobban képben vannak/több tapasztalattal bírnak mint én.
Nagy vonalakban az a helyzet, hogy 4 gyártó termékei közül választhatsz. Seagate kiesik: az utolsó szériákkal komoly gondok voltak (nekem is volt problémás Seagate az említett 120 GB-ost követően). A Samu sokak szerint kevésbé megbízható: az én tapasztalatom inkább az, hogy - mivel jó árban adják - sokkal többen veszik mint pl. a WD-t, és a több eladott példányra értelemszerűen töb hibás termék jut. A teljesítménye sokszor rosszabb a vetélytársaknál, cserében általában halkabb náluk.
A Hita nagyon népszerű mostanság (elég elolvasni az utolsó 100 hsz-t). Gyors, nem melegszik, és olcsóbb mint a WD.
Úgy gondolom, nem nagyon létezik olyan vinyó, amely mindenki számára egyformán best buy lenne. Az a kérdés, hogy mit preferálsz leginkább: sebesség, megbízhatóság, ár, melegedés, zajszint stb. Ha elmondod, hogy számodra mi a legfontosabb 2-3 szempont ezek közül, akkor könnyebb konkrét terméket ajánlani.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26252) Vigneau válasza ló úr (#26249) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez megnyugtató. Ez a Samsung szépen kiszolgált 3 éven át, ettől függetlenül nem ragaszkodom 100%-osan a márkához. No meg a lapom és az F3 között volt némi csetepaté, ahogy olvastam itt a fórumon.

Egon:
Én is kiestem a témából a 3 év alatt és szívesen olvasom bárki véleményét - így is tanulok. :K Apropó, a Seagate nem vásárolta fel amúgy a Samsung vinyógyártó ágazatát?
Amit említettél, sajnos mind lényeges tulajdonság számomra. :B Régen a Samsungot a hűvössége, halksága és olcsósága miatt választottam. De ezen kívül a jelek szerint még megbízható is volt - kihúzott nálam 3 évet. Jelen esetben előre venném most a tempót.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26253) ló úr válasza Vigneau (#26252) üzenetére


ló úr
őstag

Én aszondom vegyél egy Hitachit amit ajánlottak,nagyon jó winyó,nem olyan hangos,bőven a normális határon belül van a hangja,és még gyors is :) Mi kell még,3 év gar,stb.,megbízható,ennyi :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26254) ló úr válasza Vigneau (#26252) üzenetére


ló úr
őstag

A Hitachit meg a WD de ettől még másak az alkatrészek és a gyártósor :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26255) Vigneau válasza ló úr (#26254) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint kétpólusú lesz a vinyópiac, mint anno a Maxtor idejében? Viszont nem emlékszem, ki is volt akkor a másik...

Amúgy a 3 év gari nekem tökéletes. Látod, ez volt az egyetlen alkatrész, amit nem csereberéltem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26256) ló úr válasza Vigneau (#26255) üzenetére


ló úr
őstag

Akkor hajrá :) Rosszul nem jársz,hidd el :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26257) harry


harry
veterán

Sziasztok, szülők gépébe keresek vinyót, egy lassú ide 60(?)-ast kéne leváltania. Nem kéne 500-as sem, de talán ez van még értelmes ár/méret arányban, sata2/3, nem épp drága típust keresnék, melyiket ajánljátok? Zaj, fogyasztás, melegedés, sebesség kb. egy prioritási szinten.
Mi lehet fontosabb, nagyobb fordulat, vagy nagyobb cache? pl: [link], [link], vagy másik típus? Ezek amúgy 1 vagy több tányérosak? Gyanítom a green 1...?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26258) zolynet válasza harry (#26257) üzenetére


zolynet
addikt

Gondolom rendszervinyó lesz, így akkor inkább 7200rpm-est ajánlok, mégpedig
500GB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721050CLA362)
de az általad linkelt 'kék' wd-vel sem nyúlsz mellé, az is ajánlott hdd ;)
itt találod h a wd-ből meilyk hány tányéros: link,
értelemszerűen itt böngészve rátalálsz a többi márka tányérkiosztására is ;)

Life is too short to stay stock!

(#26259) harry válasza zolynet (#26258) üzenetére


harry
veterán

Kösz a tippet, igen rendszervinyó, ez lemaradt. Linket nem írtad el esetleg?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26260) zolynet válasza harry (#26259) üzenetére


zolynet
addikt

itt a hitachié akkor: tányérkiosztás

Life is too short to stay stock!

(#26261) harry válasza zolynet (#26260) üzenetére


harry
veterán

Rendelnék több mindent, és amit néztem boltot, ott hirtelen jelenleg ez van:
Seagate 500GB 7200rpm SATA-600 16MB 3 év garancia ST3500413AS
Jó lehet ez is, vagy valami ellenvélemény?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26262) mpierre válasza harry (#26261) üzenetére


mpierre
veterán

Seagate nem túl nyerő... :(

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26263) ló úr válasza harry (#26261) üzenetére


ló úr
őstag

Seagate egy kaka :( A Hitachi amit linkeltek,az 500 GB-os,olyan van nekem,az elég jó.Ipon-ban van,én is onnan rendeltem :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26264) harry válasza zolynet (#26258) üzenetére


harry
veterán

Maradok akkor mégis ennél (hitachi), köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26265) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Mi a legjobb rendszervinyó manapság 1Tb-os méretben?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#26266) Dzsekó válasza MZsoltee (#26265) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi, WD és 7200RPM. Pontos típusok az 1. hsz-ben.
De melegen ajánlott az 1,5TB-os Hitachi 7K3000, ez gyorsabb, és kezdik nagyon jó áron osztogatni.

(#26267) Fecó


Fecó
csendes tag

Helló !

Azt szeretném megkérdezni, hogyha a SATA2-es alaplapomhoz (Gigabyte MA770-DS3) rendszervinyónak veszek egy SATA3-as SSD-t, fogja- e kezelni az alaplap?

Kösz előre is a választ.

(#26268) fenergie84 válasza Fecó (#26267) üzenetére


fenergie84
addikt

Fogja...visszafelé kompatibilisek...

(#26269) mpierre válasza Fecó (#26267) üzenetére


mpierre
veterán

Maximum, ha nagyon gyors az ssd <300MB/s, akkor nem fog a ráírt sebességgel menni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26270) MZsoltee válasza Dzsekó (#26266) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez a 7K3000-re egy F3-as samuhoz képest gyorsabb? Mekkora lemezkapacitása van ennek?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#26271) Dzsekó válasza MZsoltee (#26270) üzenetére


Dzsekó
addikt

Gyorsabb, 667GB/tányér.

(#26272) MZsoltee válasza Dzsekó (#26271) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igazából a koncepció a következő lenne:
Van egy F3-as 500Gb-os samum meg egy WD 500GB-os AAKS (még a 2 tányéros változat).
Vennék még 4GB ramot meg egy ssd-t a két merevlemezből meg csinálnék egyet.
SSD 64GB kingston rendszer
HDD partició1 programok partíció2 adatok
RAMdrive (4GB) virtuális memória cache temp
Ehez nézegetek most vinyót.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#26273) Dzsekó válasza MZsoltee (#26272) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó lesz, bár adattárolásra elég egy 5K3000 is.

(#26274) MZsoltee válasza Dzsekó (#26273) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csak a programok is arról futnak... :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#26275) Vigneau válasza ló úr (#26256) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy dolog nem világos még a számomra. Itt eléggé leszerepelt a Hitachi és nagyon sztárolják a Seagate-et. A topikban meg pont az ellenkezőjét látom - manapság senki nem ajánlja a Seagate-et. Hogy is van ez akkor - a tesztelők elfogultak voltak valami okból kifolyólag...? :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26276) fenergie84 válasza Vigneau (#26275) üzenetére


fenergie84
addikt

Az a teszt jó, de az ebben a topikban felgyűlt tapasztalatokat nem vették figyelembe, vagy csak egy részét...
Itt többször leírták, hogy pl. a seagate 12. sorozat igen hamar b. szektorosodik, ami nyilván tartós használat útján jön elő, nem pedig egy teszt elkészítési ideje alatt. Ergo ezért itt nem volt ajánlott. Valamint az is más kérdésre tartozik, h a teszt óta cserélődött egy pár modell is...
Én ezt szűrtem le a teszt elolvasás és az itt megszerzett tapasztalatok alapján, és, ha engem kérdezel, az itt kapott ajánlatokra hagyatkozol...:R

(#26277) ló úr válasza Vigneau (#26275) üzenetére


ló úr
őstag

Seagate egy ***** :D De am. azt veszel amit akarsz,nem kell ránk hallgatni :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26278) Vigneau válasza ló úr (#26277) üzenetére


Vigneau
félisten

Szoktam hallgatni a tapasztalatokra - ezért is kérdezek olykor-olykor nálam többet látottaktól :R -, csak kissé furán éreztem magam a teszt elolvasása után. Remélem, hogy szó sincs részrehajlásról a teszterek részéről, ellenkező esetben némileg csalódott lennék...

fenergie84:
Való igaz, más egy teszt és más a huzamosabb ideig történő nyúzás. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26279) ló úr válasza Vigneau (#26278) üzenetére


ló úr
őstag

Figy,nekem eddig volt WD-m,az nálam 3 is tönkrement,pedig az ajánlott kategóriát vettem.Volt Samsungom,f1,f3 mindegyik jó volt,meg voltam velük elégedve,több éven keresztül használtam őket.Hitachim vagy fél évig volt még IDE-s régebben,annak egyetlen baja volt,h rohadt traktor hangja volt,am. mindenben meg voltam azzal is elégedve! Most egy F3-as Samut váltott ez a Hitachi,meglátjuk,eddig jó :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26280) K Norbi


K Norbi
addikt

dzseikó és ez?? azt irja hogy jó hozzá?? ilyet hol lehetne venni??
http://accessories.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=gen&sku=342-2108#Overview

(#26281) K Norbi válasza Dzsekó (#26221) üzenetére


K Norbi
addikt

http://accessories.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=gen&sku=342-2108#Overview
és ez???

(#26282) K Norbi válasza K Norbi (#26281) üzenetére


K Norbi
addikt

néztem a netem ilyen 5110 es gépeket és jönnek ki ugy hogy 7200 as vinyó van bennük, ezek szerint lehet beletenni ugy hogy jó legyen minden, csak azt lenne jó megtudni hogy azok milyen vinyóval jönnek ki. és akkor ugyan olyat beletenni.

(#26283) zolynet válasza K Norbi (#26282) üzenetére


zolynet
addikt

mi a kérdés, amit összeollózhattál volna 1hsz-be is akár :U
Dzsekó már ajánlott vinyót, hallgass rá. ;)

Life is too short to stay stock!

(#26284) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Visszaolvasgattam, de azért én is felteszem a kérdésemet.
Több mint 1 Tb-os winyót keresek Intel 80gb SSD mellé.
A lehető leghalkabbat, leghűvösebbet.
Ha ezek után még gyors is, annak külön örülök. :)

Ezek alapján ezt ajánlgattátok: Hitachi Deskstar 5K3000 1,5TB Sata3

Nekem is megfelelő ez a winyó? :)

Megéri picit rádobnom (+3k) egy 2Tb-os WD green winyóra?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26285) mpierre válasza G@ß! (#26284) üzenetére


mpierre
veterán

A hita gyorsabb egy kicsivel és abból is van 2TB-s, de a wd se rossz választás, csak bűvészkedni kell vele, hogy a fejpark ne 8 mp-ként következzen be.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26286) LeWade


LeWade
csendes tag

Western-Digital 2500GB 5400rpm 64MB SATA2. Egy ilyet árulnak a pixmánián 14000 HUF-ért. Adattárolásra lenne. Mit szóltok, megéri?

(#26287) zolynet válasza LeWade (#26286) üzenetére


zolynet
addikt

Nagyon sok rosszat hallottam (nem tapasztaltam, mert nem is vásároltam ott) a pixmániás garanciáztatásról. De lehet h csak urban legend, bár annyira sok volt egy időben hogy kétlem. Ahogy érzed.

G@ß!: 1,5tb hita 13,6k v 2tb hita 16,5k ... ha már egyszer veszel az a 3k nem lehet tétel ;) ... ugyanakkor wd is jó samu is jó, a 2terrások párszázas eltéréssel kaphatók

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#26288) LeWade válasza zolynet (#26287) üzenetére


LeWade
csendes tag

Kösz! Átgondolom még, lehet egyszerűbb egy 2T-sat itthon nézni...

(#26289) G@ß! válasza zolynet (#26287) üzenetére


G@ß!
őstag

mpierre, zolynet: Köszönöm szépen, valószínűleg 2Tb-osat veszek. :R

(#26290) Egon válasza G@ß! (#26289) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért azt gondold át, hogy ha valóban a csend a legfőbb szempont, akkor nem biztos hogy célszerű 3 tányéros vinyót venni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26291) G@ß! válasza Egon (#26290) üzenetére


G@ß!
őstag

Ha jól láttam, akkor 5 tányéros a 2tb hita, vagy tévedek?

(#26292) Dzsekó válasza G@ß! (#26291) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tévedsz. Az másik Hitachi széria (7K2000), ami 5x400GB-os tányérokból áll. Az 5K3000 és 7K3000 2TB pedig 3x667GB-os tányérokból áll (a 3TB az 5x600GB). És hiába 3 tányéros mégis halk és hűvös. Tapasztalatok alapján mondom, hogy hőre és zajra a 2 és 3 tányér között szinte nincs is különbség, ellenben a 4-5 tányérnál ugrásszerűen megnő a hőtermelés és zajszint (oda már erősebb motor is kell).

Egonnak üzenem, hogy mutasson 1 gyártót, aki akár már 1,5TB-os méretben 2 tányéros vinyót prezentál... :U
Jelenleg 667GB/tányér sűrűségnél járunk, oda meg 750GB/tányér kéne. Nem beszélve a 2TB-os vinyókról. Még legalább 1 évig nem lesz 2 tányéros 1,5TB-os vinyó. 2TB-os meg még több ideig nem lesz 2 tányéros, mert oda 1TB/tányér sűrűség kéne.

[ Szerkesztve ]

(#26293) Vigneau válasza ló úr (#26279) üzenetére


Vigneau
félisten

7K1000.C megrendelve, szerintem jövő héten meg is kapom. Aztán jön a belakása, otthonossá tétele. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26294) Egon válasza Dzsekó (#26292) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt én is tudom. Arra céloztam, hogy ha valóban fontos szempont a csend, lehet hogy megfontolandó inkább az 1 TB-os kategóriában nézelődni.
Szerk: szinte biztos vagyok benne, hogy egy éven belül kaphatók lesznek 1 TB-os tányérméretű vinyók.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26295) Dzsekó válasza Egon (#26294) üzenetére


Dzsekó
addikt

De nem melegebb 1 fokkal sem, és nem is hangosabb, én is azt vártam anno, de nem. Sőt az WD10EADS még melegebb is volt, mint a WD15EARS-em, és a mostani WD15EADS is melegebb nála, de a WD10EADS és WD15EADS kb. ugyanaz hőre és zajra is.
A 2TB-os Hitachi meg pont az EADS és EARS között van hőmérsékletben, zajra ugyanaz.

Szerk. Én nem vagyok olyan biztos benne, picit belassultunk az utóbbi időben...
A 750GB/tányér meglesz, de az 1TB odébb van. Mondjuk ebben szerepet játszhat a BIOS is.

[ Szerkesztve ]

(#26296) Egon válasza Dzsekó (#26295) üzenetére


Egon
nagyúr

Anno volt nálam 5 db 500 GB-os WD, még a régi, 3 tárnyéros szériából. Egyesével beszereltem őket a gépembe, úgy hogy csak egy vinyó volt egyszerre a gépben (Antec P180-as ház).
Természetesen műszerrel nem tudtam zajszintet mérni, mivel nem rendelkezem ilyesmivel, de fülelve az volt a benyomásom, hogy az egy darab 3 tányéros vinyó hangosabb, mint az eredetileg bent levő két darab egytányéros... Azóta kizárólag egytányéros vinyókat veszek (illetve a médialejátszómhoz vettem csak egy 2 TB-os vinyót, de az jól el van rakva, nem lehet hallani a hangját).
Mondjuk az is igaz, hogy sosem hasonlítottam össze 2 és 3 tányéros vinyók zajszintjét.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26297) Dzsekó válasza Egon (#26296) üzenetére


Dzsekó
addikt

Még az 1 tányéros vinyót sem mondanám feltétlen halkabbnak. Ha egy 2-3 tányéros vinyó jól ki van centírozva, akkor alig van hangja. És egy szarul centírozott 1 tányéros is lehet baromi hangos (rezonál). A mai vinyók hangja 2 dologból tevődik össze, az egyik a motorzaj, ami a mai vinyóknál elég kicsi már és inkább a 4-5 tányérosokba raknak erősebb motort. Motorerőt onnan is tudod érezni, hogy kézbe fogva kapcsolod be a vinyót. 4-5 tányérosok már becsülettel berántanak. A másik zajforrás a már előbb említett rezonancia, ami pedig tányérfüggetlen, centírozástól függ. A régi vinyóknál egyrészt még másmilyen motorok voltak, volt vinnyógó elindulási és fütyülő leállási hangjuk, továbbá kerámia csapágyazásuk volt a tányéroknak, ami kikopás után borzasztó hangos tudott lenni. A mai vinyók FDB folyadékcsapágyazásúak, ami súrlódásmentes futást eredményez és szinte alig kopik. Természetesen előfordulhat, hogy egy 3 tányéros vinyó hangosabb egy 1 tányérosnál, de fordított esetben is sűrűn előfordul, főleg, ha rezonanciáról van szó. Ja és zajban illik mindig azonos korú vinyókat összehasonlítani. Nem tudom nálad hogy volt, de ha az 1 tányéros vinyó szintén 500GB-os, akkor az nem egykorú a 3 tányérossal.

[ Szerkesztve ]

(#26298) Egon válasza Dzsekó (#26297) üzenetére


Egon
nagyúr

Nos. Tudtommal 100 éve, már a Barracua IV-es széria óta (ami 40 GB-ról indult) FDB csapágyasak a vinyók. Ergo ez már régóta nem játszik.
Másrészt az egytányéros vinyók használtak, a WD-k zsír újak voltak. 5 db-ot próbáltam ki, és mind hangosabb volt. Rezonálni csak egy rezonált nagyon (az asztalon is kipróbáltam őket), mégis ütős hangjuk volt. De nem akarok vitatkozni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26299) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok gyors segítség kellene melyikkel járnék jobban játékok alatt: HITACHI 500GB 16MB CACHE SATA2 (***1 TÁNYÉROS***) ezzel?
Vagy megfelelne ez is: 750Gb Seagate Barracuda 7200rmp 4 tányéros 8 fejes.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#26300) fenergie84 válasza janihunk (#26299) üzenetére


fenergie84
addikt

a seagate-t semmiféleképp ne válaszd.
A hitachi korszerűbb, gyorsabb...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.