Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 2,5"-os vinyót USB-s külső házzal. Azt kérdezném, hogy sebességben számít-e, hogy a vinyó+ház kombó SATA vagy IDE, vagy úgyis az USB 2.0 sebessége lenne a szűk keresztmetszet? :U

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#23102) fenergie84


fenergie84
addikt

Hali!
Decemberben lecseréltem a gépem egy i5 konfigra, kérdésem az lenne, hogy érdemes-e Sata3 vinyót vennem, vagy még mindig nincs értelme?

plaschil: usb2 a szűk keresztmetszet, ha mód van rá, akkor e-sataás házat vegyél, ja és inkább satás vinyót :R

[ Szerkesztve ]

(#23103) mg105 válasza fenergie84 (#23102) üzenetére


mg105
senior tag

vinyóból semmi értelme, de az alaplapon jó ha van. már most vannak SSD-k, amiket korlátoz a SATA2 sávszélessége, persze most még drágák.

(#23104) fenergie84 válasza mg105 (#23103) üzenetére


fenergie84
addikt

értem, na az a veszély nem fenyeget, hogy olyan ssd-t fogok venni :D

(#23105) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok Több óráig nézelődtem és ezek a winyok tetszettek meg és nem tudom melyiket vegyem!
Nálam a fő szempont a megbízhatóság és a teljesítmény (játékok egyebek)
A winyók amikre gondoltam!
Rendszer Winyonak Kell!

SAMSUNG 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 HD204UI
1TB WD 3.5" Caviar Black WD1001FALS SATAII 32MB cache winchester
WD 750Gb GP 7200rpm 64Mb SATA2 WD7500AARS
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ

azért kényszerülök winyót venni mert a mostani hitachi 500 gb os 269 naposan már már meghal először kattogott közbe fagyott most már csöndbe van de bizonyos dolgoknál fagy
a játékok meg akadnak!(a nem a többi miatt gtx460,q9400,4GBRAM.)

[ Szerkesztve ]

(#23106) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Fiuk ha hdd-t veszek akkor csak arra ugyeljek hogy 7200rpmes legyen, meg legalabb 16mb caches, vagy mas dolog is?
A 32 mb cache mennyire fontos?(jatekok, 3ds progik)?
Milyen gyartot ajanlotok? Azt latom h samsunk eleg olcso, de nektek mi a velemenyetek rola?

(#23107) Cyberslider válasza bedohazi (#23106) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát ha nem tárolni, hanem rendszernek veszed, akkor legyen 7200-as. 16mb vs. 32mb = semmi küli, nyugodtan veheted a 16-ost. Tökmind1 melyiket veszed, mindenki mást fog mondani :) nekem van egy rakat samu, mind jó, kopp kopp. De van WD, az is hibátlan.. Szerencsés vagyok biztos... :)
Samuba F3, WD-be elég a blue.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#23108) bedohazi válasza Cyberslider (#23107) üzenetére


bedohazi
aktív tag

koszi, megnyugtato valasz:D

(#23109) baleee89


baleee89
aktív tag

sziasztok nem tudom mennyire ide való de egy sima 7200rpm vinyo és egy scsi 15000rpm vinyo között milyen teljesítménybeli különbség van?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#23110) Dzsekó válasza baleee89 (#23109) üzenetére


Dzsekó
addikt

Attól függ milyen régi a SCSI vinyó. Ha 3 évnél régebbi, akkor már nincs sok különbség. Én inkább ajánlanám az SSD-t, mert nagyon hangos a 15000RPM, SSD meg sokkal gyorsabb és hangtalan, hűvös.

(#23111) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Megvettem a Samu F3 500gb-os vinyómat.Van olyan tulaj, akit zavar a rezonanciája?
Nekem úgy rázza a CM gladiator 600 házikómat, hogy a gépasztal is remeg tőle, de még a klaviatúra is most a kezem alatt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23112) Orgi válasza Ace Ventura (#23111) üzenetére


Orgi
őstag

Biztosan van, mert vmelyik ph vinyótesztben is szerepel, hogy rezonál egyeseknél.

(#23113) SpeedR válasza Ace Ventura (#23111) üzenetére


SpeedR
őstag

Nekem 1TB-s F3-asom van és sajnos az is ugyan ilyen. [link]

(#23114) Ace Ventura válasza SpeedR (#23113) üzenetére


Ace Ventura
addikt

pffff, akkor ebből csere lesz.Én ezt nem hallgatom. :(
Kérdés mit vegyek 500 gigásba?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23115) Lauda válasza Ace Ventura (#23114) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem pl. az 500-as caviar black nem rezeg(gett) se a torrentes gepben, se a "jatekosban". :)

[ Szerkesztve ]

(#23116) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Érdemes ezt az F3-at rackbe beletenni?Valamit visszafog a rezonanciájából?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23117) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Én rendszernek egy WD Raptort használok. Azt figyeltem meg hogy igen hangosan kerreg még akkor is mikor nem játszok és áll a gép ez mitől van? Tudom hogy 10000rpm megy de tuti más oka van.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#23118) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

En is vinyo vasarlasban gondolkodom.
Nezegettem a Samukat de itt meg irjak paran, hogy az F3as nem jo mert nagyon rezeg....
Akkor most 1Tb-ban milyen ami megbizhato, nem rezeg, csondes stb?
Tarolasra lesz nem rendszernek. Bar jatekok lesznek rajta, az nem tudom mennyire szamit.

Koszike

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23119) SpeedR válasza Ace Ventura (#23116) üzenetére


SpeedR
őstag

Én körberaktam szivaccsal és bubis cuccal a fiókjában, de nem sokat segített. Viszont mióta fel van "lógatva"' egyáltalán nem hallom.

(#23118) sfefe
Adattárnak 5400-ast vegyél. WD és Hitachi közül válassz szerintem. Az ajánlottakat megtalálod az első hozzászólásban.

(#23117) Butcher-HUN
Sentinel mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#23120) Butcher-HUN válasza SpeedR (#23119) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

azt írja hogy a merevlemez állapota hibátlan, nincs hibás vagy gyenge sektor, nincs felpörgés és adatátviteli hiba sem nincs szükség beavatkozásra. :C

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#23121) SpeedR válasza Butcher-HUN (#23120) üzenetére


SpeedR
őstag

Akkor elvileg nincsen baja a meghajtónak.
Amikor nem használod a gépet akkor azért kerreg, mert ilyenkor végez el bizonyos műveleteket, ha azok nincsenek letiltva. (pl:indexelés,prefetch,töredezettség mentesítés)

(#23122) Butcher-HUN válasza SpeedR (#23121) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

köszi! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#23123) sfefe válasza SpeedR (#23119) üzenetére


sfefe
őstag

Oks, koszi.
Hogy jatek lesz mondjuk rajta ahhoz nem kell gyorsabb vinyo?
Gyorsabb vinyo csak rendszerhez kell?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23124) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,
vettem egy WD15EARS-t és imádom. Veszek még egyet :D

(#23125) Butcher-HUN válasza sfefe (#23123) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

én személy szerint rendszerhez/játékhoz WD Raptort használok 10000rpm 16MB cache. Vinyók között a leggyorsabb utána már az SSD-k jönnek.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#23126) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Szerintetek?

1000GB (1TB)/32M/7200rpm Samsung HD103SJ
2000GB (2TB)/32M/5400rpm Samsung HD204UI (EcoGreen F4 )

Nem rendszer menne rá, hanem adattárolásra használnám. A Samu HD204UI felé húz a szívem, ez tényleg annyira jó, mint ahogy írják?
Más lehetséges megoldást is szívesen fogadok.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#23127) rsf válasza Ace Ventura (#23116) üzenetére


rsf
senior tag

A rezgés azért van, mert a tányér nincs kiegyensúlyozva rendesen. A csapágy ilyenkor kapja ám az ütéseket. 7/24-re ezért ezek a winyók nem alkalmasak. A samsung mikrónkban sem tudták rendesen kiegyensúlyozni a tányért a szerencsétlenek. ;]

Nekem decemberben halt meg életem első vinyója(17év PC-és pályafutásom alatt, az első winyóm is WD volt annó 120MB-os ami akkor nagy szám volt) 1hónapos volt ja és természetesen WD. (film tárolásra vettem1,5TB Green)Amikor vissza vittem kérdeztem, hogy nem szériahibás-e mert akkor inkább valami megbizhatóbb más tipust más márkát kérek helyette. Azt mondták a szervízben, hogy nyugodjak meg van hibás WD is de sokkal-sokkal többet hoznak vissza más márkákból különösen a samsungokból meghibásodás miatt hozzájuk.
Ugyhogy maradt ez a WD.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23128) sfefe válasza Butcher-HUN (#23125) üzenetére


sfefe
őstag

De most nem rendszerre kellene a vinyo hanem leginkabb tarolasra pl filmek.
De lenne rajta jatek is valoszinu bar azt megoldhatom ugyis, hogy azt a 7200esre teszem.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23129) Butcher-HUN válasza sfefe (#23128) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

hát akkor viszont elég széles a paletta lehet válogatni :) itt néz körül.

http://www.wdc.com/en/products/catalog/#jump2

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#23130) zolynet válasza bajtokarpi (#23126) üzenetére


zolynet
addikt

keresőbe dobd be 'hd204ui' ... tényleg olyan jó, remélem lesz már egy tisztább hétvégém és jövök pár teszttel addig is egy ilyen kis nyalánksággal, tessék:
atto disk bench
crystaldiskmark
:U

Life is too short to stay stock!

(#23131) Gerisz válasza Ace Ventura (#23114) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem meg a WD 500-as blue rezeg az F3 nem.

De most nekem is vennem kell tárolásra egy 1Tb-set, de nem tudom milyet vegyek.
Olyan mint a mesébe, gyors is meg halk is :)

(#23132) bajtokarpi válasza zolynet (#23130) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszönöm, akkor marad a 'hd204ui'.

battletag: bossi#2666

(#23133) Ace Ventura válasza Gerisz (#23131) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem elég egy 1 hetes 500-as F3-as samu? :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23134) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

lenne egy érdekes merevlemezes kérdésem. A két belső vinyóm, egy 640 gigás, ami C: és D: meghajtóknak lett partícionálva, a C-n van a windows 7, a lapozófájl, stb. Továbbá van egy 320 gigás F: meghajtóm is, ez egy maghajtónak lett partícionálva. Namost elvileg a D és az F meghajtón nincs semmi különös rendszer cucc, viszont ha úgy kapcsolom be a gépet, hogy a kisebb vinyó nincs bedugva, valamiért nem töltődik be a windows.

Ez mitől van, illetve hogy lehetne megoldani hogy betöltődjön nélküle is?

köszi

(#23135) Gyusz válasza NeoExDeath (#23134) üzenetére


Gyusz
őstag

Ez mondjuk kicsit off, de mit ír ki a rendszer?

Azt hiszem a "hiányzó BOOTMGR" ilyenkor gyakori a probléma, a Windows 7 DVD-ről bootolva és javítást választva megszüntethető a probléma. Meg olyat is olvastam már, hogy a lehúzandó vinyóról átmásolták a BOOTMGR fájlt az állandóra, és így is megjavult.

(#23136) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

No akkor ajánljatok nekem valami 500-1Tb körüli nagyon halk vinyót.A samu F1-emet mindenki lehúzta, de annak se hangja se baja nem volt.Egy gondja volt, hogy kinőttem.
samu F3 meg csilli-villi, gyors, stb, de szétrázza az asztalomat is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23137) finest válasza Ace Ventura (#23136) üzenetére


finest
őstag

Én a Hitachi 7K3000-et kivárnám a helyetekben Gerisszel.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23138) Flopper


Flopper
csendes tag

Sziasztok!
pc vétel elött állok és az a dilemmám hogy milyen hdd-t vegyek,
a tesztek alapján a samu f3 jonak tünik de elég sok negativ hozzászolást láttam.
arra gondoltam hogy rendszernek vennék egy seagate 7200-ast 500gb + tárolásnak
egy samu f3-at (500gb),
ez szerintetek a kettö együtt hogy muzsikál ? (adatátvitel, stb)

köszi elöre is
üdv

(#23139) fenergie84 válasza Flopper (#23138) üzenetére


fenergie84
addikt

én nem értem a negatív hozzászólásokat az F3 szemben, nekem semmi bajom vele, rendszernek használtam, amikor meg megvettem az ssd-t, utána programoknak, meg tárolásra...nem hangos, nem rezeg...
én nem venném meg a seagate-t, mert ahogy olvasgattam róla eléggé bad sectorosodnak...

(#23140) fenergie84


fenergie84
addikt

1,5TB Samsung SpinPoint F3EG (HD153WI) - 5400rpm
1,5TB Samsung SpinPoint F4EG (HD155UI) - 5400rpm, Advanced Format

A kettő közül melyiket?
adatnak kellene, tudom h az F3 jó, de az F4 szériáról nem tudok sokat...

(#23141) Flopper válasza fenergie84 (#23139) üzenetére


Flopper
csendes tag

akkor most nem tudom mit csináljak,
mert az a bajom hogy minden alkatrésznél eltököltem vele hogy melyik mellett döntsek,
mert annyira eltérőek a vélemények, na mindegy....

(#23142) fenergie84 válasza Flopper (#23141) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha megnézed az első hsz-t, ott benne sincs a Seagate 500gb vinyó az ajánlottak között, szóval mindenféleképp hanyagold...szerintem.
Rendszernek egy F4 320gb jó lenne, meg mellé valami nagyobb (attól függ mennyid van rá) adattárnak...

(#23143) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Kérdezek még1et. Melyiket a kettő közül? Pro és kontra érvekre lennék kíváncsi, + felhasználói tapasztalatokra. Alapvetően tárolásra használnám, de erről a vinyóról futtatnék játékokat is.

2000GB (2TB)/64M Western Digital WD20EARS
2000GB (2TB)/32M/5400rpm Samsung HD204UI

Köszi

battletag: bossi#2666

(#23144) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Ezt elfelejtettem megkérdezni.

Igaz, hogy a Samu HD204UI vinyónak állítólag firmware problémája van (ha smart lekérdezés közben I/O van, akkor bad sectorokat generál). Ez igaz, találkozott valaki ezzel a hibával, vagy csak rémhír?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#23145) Dzsekó válasza bajtokarpi (#23144) üzenetére


Dzsekó
addikt

Van fw probléma, de letölthető és frissíthető hozzá a jó. Meg lehet, hogy már a jó fw-el kapod az új vinyót.

(#23146) bajtokarpi válasza Dzsekó (#23145) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszi, és a véleményed a 23143-ra?

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#23147) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Játékoknak keresek vinyót. Jó lenne ha gyors lenne. 320-as Samsung F4-e gondoltam.
Esetleg más, jobb ajánlat? (velocit nem akarok).
SSD-ről váltanék vissza. Annyit nem gyorsított, hogy megérje SSD-re játékot telepíteni.

(#23148) NeoExDeath válasza Gyusz (#23135) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Igen, pont ezt írta ki :) Akkor elég azt csinálnom, hogy kikapcsolt vinyóval, Win7 lemezről bootolok, és valami repair féleséget választok? thx

(#23149) agemate


agemate
addikt

Ez valóban egy 512GB-os SSD? A termékszám alapján igen. Gyerünk, rendeljétek! :K

(#23150) psg5


psg5
veterán

Üdv!

HDD visszafoghat egy játékot?
Értem ez alatt, hogy egy gép játékban nyújtott teljesítményét döntően befolyásolhatja egy lassabb hdd?

WDC WD5000AAKS-00A7B2
ez a hdd lassíthat ezen a gépen?:
Phenom II X2 545
Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Ati radeon HD4850 512
2x2GB 1333 Apacher

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.