Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) Dzsekó válasza Bandee2 (#22149) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Seagate LP az 5900RPM-en megy, ez a Seagate "Green" vinyója. Op. rendszernek jobb egy 7200RPM-es vinyó. Viszont a Seagate nem olyan megbízható, ezért én más márkát vennék. Hitachi, WD, Samsung jó választás.

(#22152) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Mennyire lenne jó pusztán adattárolásra a következő Samsung winyó:
HD153WI 1,5TBos!?

Előre is köszi.

Közbe rájöttem a keresésre :)
Aztán látom pozitív a vélemény róla.

[ Szerkesztve ]

(#22153) Bandee2 válasza Dzsekó (#22151) üzenetére


Bandee2
tag

Hát úgy látom teszt alapján csak a zajszintben jobb az LP.. Ha különösen ajánlott, akkor csak nincs nagy gond a megbízhatóságával sem, remélem.. :) Vagy ezek közül van valami jobb 500 gigás szerinted? Felajánlották, hogy választhatok mást is akár..

(#22154) DEJVID


DEJVID
őstag

Megvan a Samsung, hangja semmi, gyorsabb mint a meglévő 7200-as Samsung-jaim. :)) És életemben először látok terabyte-ot a sajátgépben. :)

[ Szerkesztve ]

(#22155) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Létezik olyan vinyó ,ami gyors, de ugyanakkor halk is? :F Valahogy a teszteket olvasva nem igazán találtam ilyet 1-1,5TB méretben.

(#22156) zolynet válasza 8nemesis8 (#22152) üzenetére


zolynet
addikt

ha már 1,5nél jársz és samu akkor 2tb hd204ui és oda a gond ;) keress vissza és látsz tőlem 1 gyors hdtune bench-et, meg 1-2 hsz-t (bocs h nem kerestem és linkeltem újra be mind) ;)

#22147 qwasqwas: ezek közül választanék:
1TB Western Digital Caviar Green (WD10EADS) - 5400rpm
1TB Samsung SpinPoint F3EG (HD105SI) - 5400rpm

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#22157) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Melyik célszerű szerintetek egy ssd-mellé? Venni egy 1TB-os vinyót a két kisebb mellé(1 400gb-os és egy 500as van jelenleg), vagy megtartani az egyik vinyót "anyagbeszerzésre" (nem tudom szebben írni a szabályzat megsértése nélkül), és venni adattárnak egy külső vinyót?

(#22158) F e Z o


F e Z o
veterán

A ph-s teszt alapján, ilyen vinyót néztem most ki : Seagate Barracuda 7200.12 500GB (ST3500418AS)
Viszont az egyik oldalon azt irták, hogy nem ajánlott, mert sok a korai meghibásodás (badsector)
Szeretném kikérni a véleményeteket, mivel itt sem láttam az ajánlott vinyók közt ezt a típust.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#22159) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy oprendszer alá melyik vinyót ajánlanátok inkább?
-Seagate 7200.12 500Gb vagy
-Samsung F4 320Gb
Főleg a sebesség számít, azon belül is a véletlenszerű olvasás, de nem találtam tesztet amiben mindkét vinyó benne lett volna.
Szóval szerintetek melyikkel járok jobban ha Win7 alá kellene rendszervinyónak, és a sebesség a legfőbb szempont?

[ Szerkesztve ]

(#22160) Dzsekó válasza F e Z o (#22158) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ugyanazért nincs az ajánlott vinyók között, amit olvastál a másik oldalon. WD, Hitachi, Samsung közül válassz.

(#22161) Dzsekó válasza T_Stark (#22159) üzenetére


Dzsekó
addikt

Seagate gyorsabb op. rendszer alá, de nem olyan megbízható.

(#22162) 8nemesis8 válasza zolynet (#22156) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
Azért 1,5TBos mert ezt tudnám jó áron beszerezni most.
Meg amúgy sincs annyira sok helyre szükségem. :R

(#22163) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Hali! Tudja valaki hogy az 500-as Hitachi amit az iPON éknál van az melyik típus lehet?? MErt hiába kérdeztem, nem válaszoltak. És egyáltalán jó lenne az rendszervinyónak? Mennyire gyors? Köszönöm!

Vagy érdemesebb megpróbálni az F4-es Samut? Igaz az csak 320-as. Baromi nehéz dönteni.. :F

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#22164) ZBO válasza F e Z o (#22158) üzenetére


ZBO
tag

Nekem ilyen van, mert akkoriban ezt ajánlották. Újkorában 3 db bad szektor volt rajta. (Felajánlották, h kicserélik, de mégis hagytam, mert 1 év gar. volt rá)
Most 11 bad szektora van, 89%-os a kondíció, és 1 év 4 hónapos.
Talán ezzel segítettem dönteni.

(#22165) Kroni1


Kroni1
veterán

Op.rendszernek és játékoknak raknék egy konfigba seagate 7200.12-es HDD-t mert a fórumban és a ph tesztben olvasottak alapján elég jo kis vinyó. Az 500GB-oshoz képest az 1TB-osnak lehet előnye vagy hátránya? Mert csak 5k-val drágább, de ha nem lassabb, sokkal nem hangosabb stb. akkor inkább az 1TB-osat venném meg..

[ Szerkesztve ]

(#22166) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!

Egy i7-es géphez milyen vinyót ajánlotok amin op rendszert szeretnék rakni jelenleg van egy 1,5 terrás green samu vinyóm de olvasottak alapján ez csak adattárolásra jó!!???

Battletag: hojszi#2983

(#22167) Kroni1 válasza Kroni1 (#22165) üzenetére


Kroni1
veterán

Bár ahogy olvasgatom a fórumot, elég sokan szívnak bad sectorral... :F

(#22168) qwasqwas válasza zolynet (#22156) üzenetére


qwasqwas
csendes tag

zolynet: Köszönöm a választ valószínűleg 1TB Samsung SpinPoint F3EG (HD105SI) lesz belőle, mert ezt lehet kapni a helyi boltban. 15600 forintért. Csinálok belőle 300 giga RAID1-et meg 1400 giga nem vedett tároló részt a filmeknek meg a nem fontos adatoknak.

(#22169) Bandee2 válasza ZBO (#22164) üzenetére


Bandee2
tag

Hát nem tudom.. akinek nincs gondja vele, az nem is írja le, hogy hibátlan.. biztos sokan vannak ilyenek is.. de amúgy nem frissítik ezeket? Mármint lehet régebbi széria volt bad sector-os.. egyébként miben érződik a mindennapokban h bad sector-os?

(#22170) gixxer-tomee válasza Bandee2 (#22169) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Ha kevés van belőle, akkor nem igazán érzed meg, csak sajnos általában nem állnak meg egy-pár db nál. Bár olyan is van. De ha nagyon megszaporodnak,a kutyát még dobálhatod vele. Barátom vinyóján, pár év alatt a szektorok 85 vagy 90%-a bad lett. :D
Elindítottam a felületellenőrzést és azthittem rosszul látok. Én hülye meg arra mentettem a cuccaimat, de valamilyen csuda folytán le tudtam másolni épségben. Még most se értem hogyan.

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#22171) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Adattárolásra vásárolnék 1.5T esetleg 2T vinyót.
Egyenlőre csak a „vizeseknél” néztem – 3 év garancia- az akcióikban szereplőket.
Ami nekem számít, az elsősorban megbízhatóság és a zajtalanság.
Ezek közül melyiket lenne érdemes megvenni :

1.5TB Samsung 3.5" HD154UI SATAII 32MB cache winchester EcoGreen
1.5TB WD 3.5" Caviar Green WD15EARS SATAII 64MB cache winchester

Esetleg:

2TB Samsung 3.5" HD203WI SATA300 32MB cache winchester EcoGreen
2TB WD Caviar Green 3.5" WD20EARS SATA2GP winchester

(#22172) F e Z o


F e Z o
veterán

Dzsekó & ZBO : thanx

H2O über alles!

(#22173) zolynet válasza csiga8 (#22171) üzenetére


zolynet
addikt

ha már, akkor 2TB, és ha már akkor F4 szériás samu (hd204ui, keress vissza rá már írtam róla már, ~100hsz max ha vissza kell nézned) ... a 64mb cash-es (nem számít hogy ekkora) WD is jó alternatíva lehet
adattárolásra 5400eset vegyél ... hűvösen kussol ;)

Life is too short to stay stock!

(#22174) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Külső vinyók közül merre felé érdemes keresgélni?Ilyen 1-1,5-2TB méretben gondolkozom. E-sata, vagy USB?

(#22175) csiga8 válasza zolynet (#22173) üzenetére


csiga8
senior tag

:R Köszönöm a segítséget, eszerint fogom keresni őket.

(#22176) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#22166) üzenetére


Intel fan11
őstag

üdv

Egy i7-es géphez milyen vinyót ajánlotok amin op rendszert szeretnék rakni jelenleg van egy 1,5 terrás green samu vinyóm de olvasottak alapján ez csak adattárolásra jó!!???

Battletag: hojszi#2983

(#22177) SpeedR válasza Intel fan11 (#22176) üzenetére


SpeedR
őstag

Természetesen nem csak adattárolásra jó. Ha nem zavar, hogy picit lassabban töltődnek be a programok, akkor felesleges pénzt költeni, nyugodtan maradhat rajta az op-rendszer. Ha gyorsabbat szeretnél, akkor az 1.hsz-ban megtalálod az ajánlottakat. Ha felvet a pénz, akkor esetleg érdemes lehet SSD-ben is gondolkozni.

(#22178) ZBO válasza Bandee2 (#22169) üzenetére


ZBO
tag

Azok a szektorokat elkülöníti a win, arra többet nem ír. Mindössze annyi van, hogy csökken a felhasználható terület.

(#22179) Dzsekó válasza Bandee2 (#22169) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elképzelhető, hogy javítanak egy vinyó szérián, viszont neweggen friss hozzászólásokban is szídják, és olyanok vannak ott, hogy 1 hónapja vette.
Persze, sokan nem írják le, ha hibátlanul megy, viszont ha sokan ordíbálnak, hogy ilyen szar meg olyan szar, akkor az már jelenthet valamit, míg mondjuk egy másik márkánál kevesebb panasz érkezik.
Természetesen, ha Seagate-et akarsz venni, akkor vegyél, mindenki maga dönti el, hogy mit csinál a pénzével.

Bad Sector: van a vinyóknak némi letiltott tartalék tárterülete, ha a használatban lévő felületen keletkezik 1 bad sector, akkor az letiltásra kerül és a letiltott tárterületből felszabadul 1 egészséges szektor, tehát a tárterület nem csökken.
A gond akkor van, ha már annyi bad sector keletkezik, hogy elfogy a tartalék tárterület és már nincs mit felszabadítani, ekkor kezd el fogyni a tárterület és sajnos csak ekkor válik (hivatalosan) garizhatóvá a vinyó.

(#22180) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy külső vinyot venni a laptopomhoz. Igazából csak adatok,filmek lennének rajta. Mit tudtok ajánlani 500Gb és 1 Tb között?

Köszönöm

(#22181) Bandee2 válasza Dzsekó (#22179) üzenetére


Bandee2
tag

Végülis igaz persze, hogy ha sokat szidják, akkor az nem biztos hogy jó vétel, de ha pl magyar viszonylatot nézünk, ahol a PH! sztem eléggé meghatározza, hogy mit vesznek az emberek (nem tudom hányan olvassák, de én pl mindig itt kezdek utánajárni), a tesztgyőztes cuccokat többen veszik, így több panasz is érkezhet rá.. Külföldön nem tudom mennyire ajánlották tesztekben a 7200.12-t, de ha kb ugyanúgy szerepelt, mint itt, akkor sokan vették -> több panasz.. Olvastam az itteni tesztet, és ott Seagate-on kívül még Samsung F2 F3-mat ajánlanak, csak azok meg nem valók annyira op.rendszer alá.. a WD meg elég gyengén teljesített.. lényegében választani kell a teljesítmény vagy a megbízhatóság között.. egyszerre lenne jó.. Sajna megbízhatóságról nem nagyon lehet tesztet csinálni..
A 7200.12 kb hány bad sector-tól válik garizhatóvá? És mennyi idő alatt javítják/cserélik?

[ Szerkesztve ]

(#22182) Morden24


Morden24
nagyúr

Üdv!

Notebookba keresek 7200RPM-es vinyót, és ezügyben kérném a topiklakók segítségét!
Elvárás lenne a minél csendesebb működés, a minimum 320, de inkább 500Gb méret (sajnos nem tudom, hogy mostanság milyen tányérméretet használnak az ilyen vinyók). A notebook egy Dell Studio XPS 16-os, a csatlakozó SATA.

Nem tudom továbbá, hogy mennyit számít az ilyen ssd-kkel egybeépített technika a vinyók sebességét illetően. Szignifikáns változás várható ilyen HDD használatával?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Sectumsempra - For Enemies

(#22183) Balinov válasza Balinov (#22101) üzenetére


Balinov
félisten

Udv Urak,

megjott tegnap a Hitachi 1TB, szoval itt a kert es igert HD Tune default read teszt eredmeny:

1. Friss win7 pro x64 install utan, Intel inf update elott

2. Friss win7 pro x64 + Intel Inf update utan:

Eredeti Samu F1 640GiB eredmenye a # 22101-ben

Idaig tetszik, a Hitachi, picit talan hangosabb, mint a kisebbik Samu F1, de osszessegeben nem bantam meg, hogy a WD10EARS helyett ez lett.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22184) Dzsekó válasza Morden24 (#22182) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi Z7K320 és Hitachi 7K750, új szériák, Mo.-n ezért még nem nagyon fellelhetők.
Előbbi 7mm-es 1 tányéros 320GB-os, utóbbi már advanced formatos, valamivel nagyobb tányérkapacitású 500GB és 750GB-os méretben elérhető.
Van több 7200RPM-es megbízható notivinyó, de a fentiek most a leggyorsabbak.
Ajánlom ezt az oldalt, itt gyártónként és tányérméretenként szét vannak szortírozva a vinyótípusok. Jól áttekinthető.

Hibrid vinyó elvileg bootkor hozza az SSD sebességét, tároló résznek meg lehet használni a HDD részt, ezért lett kitalálva, de Seagate-en kívül nem láttam még más gyártót, aki csinálja, és a megbízhatóságáról sem tudok még semmit.

(#22185) Dzsekó válasza Bandee2 (#22181) üzenetére


Dzsekó
addikt

Smart értéke a küszöbszint alá megy, akkor már garis.
Cserélik, de ez boltja válogatja, hogy mennyi idő.

(#22186) Morden24 válasza Dzsekó (#22184) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja értem.
Hát bevallom, ha csak a bootnál érvényesül a hatás, akkor szerintem kidobott pénz, mivel a gépet alapból sleepelem, újraindítva meg max. frissítések vagy hosszabb nemhasználat után van, ergo az sem nagyon érdekelne, ha 5 percig bootolna :)

Én azt hittem, hogy az SSD rész valami advanced cache-ként működik, ahová esetleg valamilyen módon futó programokat tölt be a vezérlő (a la Readyboost), de ha nem így van, akkor eszemben sincsen uscve 50%-al többet kiadni egy ilyen eszközre.

Akkor valószínűleg a fél terás Tacsi lesz (nem a napokban tervezem a vásárlást, pár hét/hónap alatt meg csak ideérnek), köszönöm szépen a tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#22187) Dzsekó válasza Morden24 (#22186) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt olvashatsz bővebben róla, ha tudsz egy picit angolul.
Mivel itt csak 4GB-os SLC SSD van a vinyóban, ezért az a valószínű, amit te mondtál, hogy cache-ként működik a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#22188) Morden24


Morden24
nagyúr

Na így már mindjárt érdekesebbnek tűnik, akkor körbejárom a témát, mert boltban ezt a vinyót 35K-ért be lehet szerezni. Egyelőre kétséges számomra, hogy ér-e uscve tizenpár ezer forint felárat ez az hibrid technológia, de adott esetben érdekes lehet, jó megoldás addig, ameddig a méretesebb SSD-k is emberi árba kerülnek :K

Köszönöm szépen :R

Sectumsempra - For Enemies

(#22189) Kroni1


Kroni1
veterán

Na végülis megvettem a kinézett ph tesztgyőztes hdd-t, egy Seagate 7200.12-es 500GB személyében, és egyenlőre tökéletes állapotban van, remélem ez sokáig igy is marad. Gyorsaságára nincs panasz, a Samsung F3-hoz képest oprendszer alatt tényleg gyorsabb egy picit, talán némileg hangosabb de nem zavaró egyáltalán csak közelről érezhető valóban. Ha nem lesznek Bad Sectorok, akkor ajánlani is fogom tudni majd megvételre másnak is!

(#22190) Bandee2 válasza Kroni1 (#22189) üzenetére


Bandee2
tag

Neked akkor van egy olyan Samsung-od, ami a tesztben van (amihez oda van írva, h nem op.rendszer alá)? Mióta van meg, mennyire megbízható? Gondolkoztam, hogy lehet inkább egy olyat veszek, félek ettől a 7200.12 bad sectortól.. Csak rendszer alá nem ajánlják, viszont a tesztben sok helyen elől van..

Más mit hallott/olvasott az F3-mas megbízhatóságáról?

[ Szerkesztve ]

(#22191) Kroni1 válasza Bandee2 (#22190) üzenetére


Kroni1
veterán

Az F3-ból nekem van egy 500GB-os és egy 1TB is, nagyon megbízhatóak, halkak és gyorsak.. Az 500as még gyorsabb is egy kicsit.. 1 éves mindkettő eddig semmi probléma nincs velük, előtte volt F1 1TB is az is hasonlóan megbízható, ezeket nyugodt szívvel ajánlom. A gépben venti mellett 32C fokosak, a Seagate .12-es 500GB-os meg 36C fokos, kicsit hangosabb is és terhelés alatt is kb. megmarad a 4C különbség, pedig ugyanannyi levegőt kapnak. OP.rendszer alá viszont az érezhetően gyorsabb, és nekem azzal sincs egyenlőre semmi bajom, remélem ez igy is marad. Tegnap vettem, szerintem ezekkel az ujabbakkal már nem lesz gond, csak a régi szériával voltak..

[ Szerkesztve ]

(#22192) zolynet válasza Balinov (#22183) üzenetére


zolynet
addikt

nem is rossz, bár az F1-es samutól többet vártam
remélem semmi baj nem lesz egyikkel sem ;)

Life is too short to stay stock!

(#22193) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Hello mindenkinek
Szeretnék venni a közeljövőben egy HDD-t rendszervinyónak, szval fontos lenne a sebesség
Én egy Seagate Barracuda 7200.12 ST3500418AS vincsit néztem egyenlőre ki
Nektek mi a véleményetek/tapasztalataitok erről a vinyóról?Esetleg más alternatíva?
:R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#22194) Dzsekó válasza Bandee2 (#22190) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megbízhatóak az F3-ak, megbízhatósági arányuk a legjobb Newegg-en.
És túlságosan észrevehető különbséget nem lehet érezni a Seagate-hez képest, csak ha stopperrel nézed. Ha egy régebbi, lassú vinyóról váltasz, akkor az F3 is táltos lesz ahhoz képest (mondjuk az adatlapodon szereplő WD 160GB-oshoz képest).

(#22195) Dzsekó válasza CoDWaW07 (#22193) üzenetére


Dzsekó
addikt

Gyors nagyon, egy picivel lassabb a Samu F3, de megbízhatóbb.

(#22196) Dzsekó válasza Kroni1 (#22191) üzenetére


Dzsekó
addikt

1 nap alatt messzemenő következtetést ne vonj le, sok embernek fél év után rogyott be. Majd ha 1 évig semmi gond nincs vele, akkor bizakodhatsz, hogy egy teljesen jó darabot fogtál ki.

(#22197) CoDWaW07 válasza Dzsekó (#22195) üzenetére


CoDWaW07
őstag

köszi a gyors választ, Sztem marad a Seagate,eléggé szerencsétlen vok a Samsung vinyóknál:) ( 1 év alatt 3 samum ment tönkre)
Kicsit lehet fellendül a gép ha nem a 80 gigás IDE-s Maxtor 6Y080L0 -s vinyón lesz a Windows:D
Am a Caviar Blackkal mivan? Mostanság elég szépen kikapnak :(

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#22198) Bandee2 válasza Dzsekó (#22194) üzenetére


Bandee2
tag

Köszönöm az infókat, akkor ha még nem késő, szólok a szállítónak h inkább egy F3-mast küldjenek a 7200.12 helyett.. ha késő, akkor remélem nem kell meghibásodásról beszámolni.. (egyébként a tesztben frissítésként igazán eshetne szó ilyenekről, egyből nem lenne különösen ajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#22199) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Kicsit lassúnak érzem a konfigomat, és nem tudok rájönni, hogy mitől.Vinyóra gondoltam, de lehet hogy más.
Csináltam egy HD tune tesztet.Ezek az értékek normálisak egy 2 éves Samu F1-től?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22200) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Használtam a keresőt, de úgy negyed óra alatt nem leltem megoldást, így inkább kérdezek -- ha dupe, akkor bocsánat.

Az Intel Desktop Board D945GCLF2 lap alá (atom330 proci van benne meg GMA950-es videovezérlő, szal win7 eszméletlen lassú rajta, így csak XP marad) eddig egy 320-as laptopwinyón ment a rendszer, de valami nem kerek (fagy a rendszer), így a másik gépből át szeretném menteni a - WD Caviar Green 15EARS (másfél terás) winyót.

Behelyezéskor a BIOS azt mondja, hogy ez biz' 500GB-os (mindemellett tudja, hogy 15EARS)

BIOS update nincs frissebb az alaplaphoz.

Tovább engedni nem mertem, hátha összekócol az xp installer rajta valamit... kb. 120GB adat van rajta, amit nem kéne veszni hagyni, és tenni se tudom egyelőre sehova :)

Valakinek tapasztalat/ötlet? Előre is köszi! :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.