Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Dzsekó válasza AirBooms (#22500) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az outlook ugye az SSD-n van és a rendszer is ott van, tehát vinyócserétől nem kéne változnia a sebességének.

(#22502) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Gyors, pár kérdésem van:

- Ma vettem egy új 1,5TB merevlemezt. Mikor otthon előkészítettem (külső merevlemezként) és formatálni akartam és mit láttam? Azt hogy formatálva van a merevlemez. Ez gyárilag így van? (mivel eddig 320 és 650 GB merevlemezt vettem és ezek nem voltak formatálva gyárilag. Az rendben van)

- Külső merevlemezként szeretnék használni és médialejátszóba lesz betéve, érdemes partíciókra felszeletelni?

- 1,5TB merevlemeznek mekkora a valódi kapacitása? (a gépemen megnéztem és 1397,26GB. Ha úgy van, hogy el kell osztani 1024-el? Ha igen, akkor annak 1464,8GB-nak kell lennie?)

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22503) olymind1


olymind1
senior tag

Samsung F4 320gb tulajok közül van olyan akinek Samsung F3 500gb is van, vagy arról váltott F4-re? ha igen, win7 alatt vagy egyéb alkalmazásokban érezhetően gyorsabb? válaszokat előre is köszönöm :R

jah igen, eredetileg seagate 7200.12-est akartam venni rendszernek, de parázok a bad sectoroktól, amikről a topikjában írnak... volt 7200.10-em azzal semmi bajom se volt, jelenleg van F1 320-om és F3 500gb-om, semmi bajuk, és mindig érhezhetően gördülékenyebb lett a winem vinyó vásárlás után (7200.10 -> F1 -> F3), kiváncsi lennék mennyit gyorsulna F4 esetén vagy 7200.12 esetén :U

[ Szerkesztve ]

(#22504) Viperator válasza Viperator (#22502) üzenetére


Viperator
őstag

Valamit kihagytam: WD Green merevlemez

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22505) AirBooms válasza Dzsekó (#22501) üzenetére


AirBooms
addikt

Outlook nem az SSD-n van. De már közben rájöttem, hogy a csere miatt valamiért kikpacsolta magát a teljes rendszer indexelése (nem csak az SSD-n). Most már jó és gyors minden. :R

(#22506) tjb007


tjb007
nagyúr

Sziasztok!

A jelenlegi 250 -es PATA winchesteremet szeretném lecserélni egy SATA-2 -esre amit rendszer + átmeneti adattárolásra szánnék.
Méret- és márkaügyileg nem nagyon tudok dönteni. Egy 500 -as lenne a legideálisabb de ha nagyobb az sem gond, 9-12eFt -ot szánnék rá (nagyon) max.

Melyiket tudnátok ajánlani ?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#22507) Viperator válasza tjb007 (#22506) üzenetére


Viperator
őstag

WD5000AAKS vagy WD5001AALS

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22508) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Samsung HD153WI mellé keresnék egy ugyancsak halk winyót viszont ahonnan betudom szerezni olcsón a dolgokat ott Samsung 1500GB SATAII 5400rpm ECO-Green 32MB HD154UI van csak. Szerintetek ez is van olyan halk winyó mint a mostani? Hangosabbat nem akarok mert ssdvel párosítva nekem nagyon bejött a halksága. Ja és az 1hszben a halk winyónak a HD155UI van feltüntetve és nemtom mi a különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#22509) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Rendszernek szeretne egy baratom vinyot!
Ezt a kettot ajanlottam neki:
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ
HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2

Nem tudom miert, de en meg mindig nem "merek" SSD-t venni! Nekem tervezes, jatek, net, filmnezes lesz az uj gepen, de vmiert nem merek SSD-t venni! Pedig sokan irjak, hogy jobb, mintha vennek egy 500as gyors vinyot!
Vki fejtse ki nekem legyen szives, hogy miert jobb az SSD!
Nagyon koszonom elore is!

(#22510) Dzsekó válasza b1sti (#22509) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mert sokkal gyorsabb, viszont drágább is. De ha van rá keret, akkor érdemes megvenni.

(#22511) b1sti válasza Dzsekó (#22510) üzenetére


b1sti
senior tag

Pont ez az a ket dolog, amit tudtam magamtol is! :DD
De megis hogyan ukodik? Erre rakom a windows-t, a programokat,dokumentumaim, de mondjuk a jatekokat es minden egyebet egy masik adattarolasra fent tartott vinyora rakok??

(#22512) Tommastercs


Tommastercs
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy hp pavilion dv5 1120eh típusú laptopom.
Kérdésem az lenne hogy most egy wdc wd16 5400 rpm hdd van benne és hogy lehet-e cserélni 7200 rpm hdd-re. Ha igen akkor milyen típusúakat lehet bele venni?

(#22513) dik


dik
őstag

Már pár napja rágódom a témán de egyszerűen akár hogy nézem nem tudok dönteni! Előnyök hátrányok egész hegye(adatárolás és rendszer). El sem tudom képzelni már melyik lenne a jobb választás.
HD103SJ (megbízhatóságán vívódok főleg)
WD10EARS (szinte pont ilyen gyors a jelenlegi rendszervinyom 500gb AAKS)
Nem valami egetverő összegről van szó de akkor foglalkoztatja az embert, hogy érné meg legjobban.
Van még egy napom rá hogy elrágódjak a témán. Ez a baj nincs olyan ami nagyon gyors, nagyon halk és hihetetlen megbízható és árban sem nagyon sok. :D :))

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#22514) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Adat tárolásra és játékra szeretnék HDD-t venni (a rendszernek SSD lesz). Az lenne a kérdés, hogy mennyire lehetne észre venni a játékoknál a különbséget az 5400-as, és a 7200-as HDD-k között? Az 5400-as jobb lenne, mert ugye az azért halkabb.

Amiket néztem:
- SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ
- WD 1000GB 5400rpm 64Mb SATA2 WD10EARS
- SAMSUNG 1000GB F3 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD105SI

Szerintetek melyik legyen?

(#22515) Dzsekó válasza b1sti (#22511) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. hsz-ben van egy PH link az SSD-k átfogó elemzéséről. Azt olvasd el, jó velős, annál többet én sem tudnék mondani.

(#22516) tjb007 válasza Viperator (#22507) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi.
Esetleg valami más ? Nem olvastam túl sok jót ezekről.

(#22517) hatter


hatter
tag

Sziasztok!

Milyen vinyót vegyek? WD-t ajánlottak, jó áron legalább is azt mondták, itt és hogy a WD-k elég jók is. Köszönöm a segítőkész infókat! :)

(#22518) maláj válasza hatter (#22517) üzenetére


maláj
őstag

mire is akarod használni :F

(#22519) dokee78


dokee78
félisten

Remélem januárig jön az F4-ből 500GB-os.

(#22520) hatter válasza maláj (#22518) üzenetére


hatter
tag

Hát mire, hát nézzük: másodlagos vinyónak szánom, mivel van egy 160gb-os samsungom és arra lenne a win7 teljesen a 1.5TB-on meg az adatok, fimek, zenék, képek stb. De aztán később lehet hogy a 1,5 terrásat használnám OS-nak és osztanám meg.
Szóval a az lényeg hogy RAID-ban nem terveztem használni.

(#22521) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv!

NAS-be melyik márkájú és típusú vinyót ajánljátok leginkább?
Legfontosabb szempontok (sorrendben): ultra megbízható, gyors, hűvös, halk.
Több is menne a NAS-ba (ami leginkább fileserverként funkcionál).

Köszönöm előre is a segítséget! :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#22522) fagylalt válasza zolynet (#22491) üzenetére


fagylalt
senior tag

Jól van na. Lusta voltam, meg fáradt....
Bocs :B

(#22523) LordDarkness válasza LordDarkness (#22508) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nos?

Rock Katona

(#22524) S. Szabi válasza S. Szabi (#22514) üzenetére


S. Szabi
őstag

Prohardveres teszt alapján akkor valószínűleg az F3 EcoGreen lesz. A tesztben ugye az F2 EcoGreen volt, ami nekem tökéletes, úgyhogy gondolom az F3-as változat még jobb, és csak egy 1000-sel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#22525) ANT válasza Viperator (#22502) üzenetére


ANT
őstag

1. Igen, a WD-k gyárilag fat32-re vannak formázva (legalább is amikkel eddig találkoztam).
2. Ez erősen szubjektív (szvsz nem érdemes - rakd külön mappákba az anyagot, de nem kell oda több partíció).
3. Nem 1,5 TB-ot kell osztani 1024-gyel, hanem 1500 x 10˄9-t ( vagy 1,5 x 10˄12-t) háromszor egymás után 1024-gyel. Tehát a ~1397 GB-ot jól látja a rendszer.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#22526) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi külső vinyókról tudok valami jót/rosszat mondani? Backup tárnak kellene.
De ha más alternatívát tudtok hasonló árfekvésben azt is szívesen veszem.
[link]
[link]
[link]

köszi előre is.

(#22527) Roland28


Roland28
csendes tag

Szia(sztok)!

Én ezt néztem ki...

WD5001AALS-00E3A0

-500gb/32mb
-1tányér/2fej

Mi a vélemény??

Üdv: Roland.

[ Szerkesztve ]

(#22528) Dzsekó válasza Roland28 (#22527) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó vinyó, veheted nyugodtan.

(#22529) tjb007


tjb007
nagyúr

Két típus marad ami közül választani kéne (rendszer vinyó lenne):
Samsung 500GB F3 HD502HJ
WD 500GB WD5000AAKX (tudom, hogy SATA3 -as de úgy tudom, hogy visszafele kompatibilis)

Melyik lenne jobb választás ?

(#22530) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! A Sata1-es alaplapom kompatibilis a Sata2-es HDD-kkel vagy lehet ebből probléma?

(#22531) todie


todie
tag

sziasztok!

ma vettem egy wd20ears-00mvwb0 lemezt. beraktam a gepbe es inditanam a win7 lemezkezelojet, amikor is a kovetkezot irja ki.

a lemezt csak filmek tarolasara, lehetoleg egybe particionalva szeretnem hasznalni.

szeretnem kerdezni, hogy mit tegyek most?

elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

(#22532) dik


dik
őstag

Én is megvettem a WD 10EARS-t remélem nem fogok csalódni benne.....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#22533) dik


dik
őstag

Máris kérdés lenne az természetes, hogy a bios sata1-nek ismeri?
Ez nem semmi gyorsabb a rendszer vinyomnál. :DDD Az egy 2 éves wd 500 AAKS.
Ja igen és win7 alatt EASEUS Partition Master 6.5.2 Home Edition-l nagyon gyorsan meglett a particionálás és formázás ha ez valakinek majd segítség lesz.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#22534) pear-g válasza todie (#22531) üzenetére


pear-g
tag

Okézd. Mivel elvileg nincs rajta gyárilag a win7 számára használható partíció, ezért létre kell hozni egy MBR szektort, utána tudod particionálni. Ha teszem azt low-formattal (alias write zeros) teljesen lenulláznád, eltűnne az mbr, és újra inicializálni kellene.

Más: WD10EALX vagy HDS721010CLA332? WD5000AAKS helyett lenne. Rendszernek, és fix adattárnak, magyarul nem sűrűn mozgatott fájloknak. A dinamikus adatoknak, torrent, stb van egy WD15EARS. Samuban nem igazán bízok, Hitachim még nem volt.

(#22535) luw2win


luw2win
őstag

Hali!

Notebookba szeretnénk venni egy vinyót, 5400-as fordulattal. 500gigássat.
Nem tudom hogy 500gigás 2.5"-esbe van-e egytányéros? Ha van akkor melyik az?

Amúgy rendszer vinyónak menne, ezért jó lenne ha fürge lenne a kategóriájába.
Fogyasztás szintén mérvadó.

Eddig én erre a WD-ra gondoltam.

De nem vagyok jártas a témában, érdekelne szerintetek mi lenne a jó.

Köszönöm szépen :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#22536) Dzsekó válasza dik (#22533) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor lehet, hogy nem eltolt (alignolt) partíciót hoztál létre. Javasolt inkább a win7 beépítettjével partícionálni.

[ Szerkesztve ]

(#22537) Dzsekó válasza pear-g (#22534) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettő jó. Hitachiból a 7K3000 széria überbrutál, de még nincs Mo.-n. :(
- van 1,5TB kapacitás 7200RPM-ben.

[ Szerkesztve ]

(#22538) Dzsekó válasza luw2win (#22535) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nincs 500GB-os 1 tányéros még. 320/375GB-nál tartanak.
Jó a WD is, de van egy idegesítő fejkattogása, mert hamar kirakja a fejet parkállásba, ha idle-be van, azaz idő 8 mp. Ha meg hozzányúlok, akkor kattog halkan a fej, ahogy visszajön parkállásból.

Most hitachit vettem, és meg vagyok elégedve vele, Z5K320, ez 1 tányéros 7mm vastag és 320GB, újabb széria az 5K750, de ez még nem elérhető Mo.-n. Utóbbiból van 500GB-os, de ez is még 2 tányéros.

(#22539) luw2win válasza Dzsekó (#22538) üzenetére


luw2win
őstag

Samsungról mi a véleményed?
Ott létezik 320gigás egytányéros?
Mennyire érezhető a különbség egy 1 és egy 2 tányéros vinyó között?
WD kizárva akkor mert csendet szeretnénk.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#22540) Dzsekó válasza luw2win (#22539) üzenetére


Dzsekó
addikt

Samsungnál jobb a Hitachi notivinyóban sztem, bár utóbbi időben a Samu is jókat gyárt.
Azt sajna nem tudom, hogy Samu gyárt-e 1 tányéros 320GB-ost. A 2 tányéros lassabb. Van egy IDE-s 250GB-os 2 tányéros WD notivinyóm is, azt leveri a Z5K320. Még egy dolog. Féltem megvenni a Z7K320-at a hőfok miatt, de mivel a Z5K320 idle-ben 31 fokos IBM T60-ban, ezért bizton állíthatom, hogy a 7200RPM-es Z7K320 is 40 fok alatt marad. Az pedig egy 1 tányéros 7200RPM-es vinyó, azaz még gyorsabb. Esetleg azt is veheted.

(#22541) HZoli87 válasza luw2win (#22539) üzenetére


HZoli87
veterán

Ahány felhasználó, annyi vélemény. 1 évig a gépemben egy Hitachi HDD (HTS545032B9A, 320 GB, 5400 rpm, jelenleg tartalék szerepkörben van) volt. Megbízható, nem melegszik, de meglepően hangos volt. 1 hónap alatt elhasználtam 2 db Seagatet (ST9320423AS, 320 GB, 7200 rpm), ezek ugyan gyorsak voltak, de borzasztóan sz@r minőségűek, csúnya hangjuk is volt és rengeteg bad sector, nem is csoda, hogy gyorsan cserélték őket a boltban (nálam sajnos leszerepelt a márka). 2 hete nyúzom ezt (WDC WD5000BEKT), tökéletesen megvagyok elégedve vele, halkabb, mint a Hitachi és az ST (nincs a másik kettőre jellemző magas ciripelés), nagyon gyors, 40 fok körül üzemel és nem utolsósorban 5 év garancia van rá. (Scorpio Blue-ra 3 év) Egy Hitachival vagy WD-el jól jársz szerintem, nincs nagy különbség árban.

HTS545032B9A: HD Tune / Atto Disk Benchmark
ST9320423AS: HD Tune / Atto Disk Benchmark
WD5000BEKT: HD Tune / Atto Disk Benchmark

(hőfokok nem mérvadóak, mert nem egy tesztet futtattam le rajtuk, normális használtam mellett -10 fok ehhez képest)

[ Szerkesztve ]

(#22542) pear-g válasza Dzsekó (#22537) üzenetére


pear-g
tag

7k3000 nem is átlag házi júzernak készül sztem, az már hájend :)

Ezt viszont nem értem. Pufferhiba? Partíció nélküli olvasás teszt...

A régebbi 6400AAKS ilyen egyenletes volt:

[ Szerkesztve ]

(#22543) Dzsekó válasza HZoli87 (#22541) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az Hitachi 5K500.B egy régebbi széria, amit én írtam, az a legújabb 7mm-es 1 tányéros széria, se hangban, se hőfokban nem lehet összehasonlítani.

Sebességtesztben ne vegyél 1 lap alá egy 5400RPM-es és egy 7200RPM-es (WD5000BEKT) vinyót. Nyilván a 7200RPM-es aláz minden 5400RPM-est.

Én a Scorpio Blue-knál mondtam a fejkattogó hangot, amit rajtam kívül más forumozó is hallott már. Ezt az energiatakarékos üzemmódot a Blackből lehet, hogy kihagyták, ezért nem kattog. Sajnos Black notivinyót még nem hallgattam, ezért nem tudom biztosan, de ha a performance (teljesítmény) az első, akkor ki kellett hagyniuk belőle, ez lenne a logikus.
3,5"-os vinyóknál a green szériába tették bele ezt a hülyeséget. Ott ki tudtam kapcsolni segédszoftverrel. Hangja ott nem volt, de eléggé megszaladt a Load/Unload cycle count smart értéke.

Abban egyetértek, hogy a Seagate elég hulladék notitéren is. Sajnos. Pedig régen szerettem ezt a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#22544) Dzsekó válasza pear-g (#22542) üzenetére


Dzsekó
addikt

Van ilyen görbe is, ez is normális. A lényeg, hogy szép íve legyen. Sokmindentől függhet a görbe milyensége: firmware, motor, vezérlés (elektronika). Mivel két külön szériáról van szó, ezért is lehet eltérő a karakterisztika. Itt egy másik WD5000AAKS, ez sem egyenletes.

[ Szerkesztve ]

(#22545) HZoli87 válasza Dzsekó (#22543) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak annyira régi széria (5K500.B), hogy a boltok nagy részében még mindig ezt kapni (2 hete érdeklődtem HDD-k után, de végül WD lett belőle, 5 év garancia meggyőzött). Nem volt vele semmi gondom, csak érzésre hangosnak találtam, pedig csak 5400-es. Ugyancsak érzésre, WD tűnik a leghalkabbnak az általam felsoroltak közül. WD Blue szériát általában mindenhol dicsérik, kiemelik, hogy zajtalan és a sebessége is rendben van, de pár széria igencsak forrófejű, simán közelítik az 50 fokot és nem a gépek hűtésével van a gond. Előző gépemben 7200-es Samsung volt (200 GB), nagyon megvoltam vele elégedve, most is hasonlót akartam, de mindenhol csak 5400-es verzió volt, sajnos. Seagate HDD-el van a legtöbb gond mostanában, ahogy olvasom a fórumokat, sajnos én is megtapasztaltam. :N
A képeket viszonyítási alapnak tettem be, hogy mi várható egy lassabb, vagy egy gyorsabb HDD-től, főleg ha OS alá menne. (2,5" notebook)

-----

Szerintem van energiatakarékos üzemmód a Black szériánál is:

[ Szerkesztve ]

(#22546) pear-g válasza Dzsekó (#22544) üzenetére


pear-g
tag

Ok, köszi. Kissé zavaróak számomra azok a fűrészfogak, mert ha jól értelmezem akkor elég hullámzó az átviteli karakterisztika, teszem azt bizonyos szektorokat lassabban olvas. Hdsentinelen néztem a pillanatnyi átvitelt, mikor adatokat másoltam rá, ott jobban látszott ez az ingadozás. Akár gyárilag ilyen akár nem, engem zavar.

(#22547) dik válasza Dzsekó (#22536) üzenetére


dik
őstag

Aha lehet akkor hogy is van a Win 7-l van olyan hogy "lemezkezelés". Particióra jobb gomb aztán formázás majd foglalási egység mérete az mi is lenne? Ott kellene a 4096 vagy simán alapértelmezettnek hagyni? És abban hogy is van a particionálás?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#22548) Dictator^


Dictator^
veterán

udv
kineztem egy vinyót adattárolásra;SAMSUNG 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 HD204UI
tudom,hogy már volt róla szó, de azért érdeklõdnék.
hd filmek és lossless audio tárolására használnám,illetve közvetlen rá töltenék le (8mbites net)
gondolom ezekre bõven elég..?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22549) Speed® válasza Dictator^ (#22548) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

100MB/s átlaggal dolgozik..elég komoly baj lenne, ha ez kevés lenne :)

(#22550) Dictator^ válasza Speed® (#22549) üzenetére


Dictator^
veterán

Köszi akkor, bár érdekes, az, hogy a samsung HD103UJ és a HD753LJ között is csak 100mb-val másoltam...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.