Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76251) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? ne legyen drága nagyon
2. Mekkora SSD-re van szükség? 2tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? SATA3 2.5"
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? médialejátszó belső tára lesz
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? mindegy
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? inkább új kellene, legyen 0km-es kondíciós

egy a lényeg, hogy hosszú élettartalmú legyen, várhatóan. mit ajánlotok, a 2terrás kategóriában?
köszi

(#76252) Pyttawrx válasza Tibiajax (#76251) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Crucial MX500 2.5 2TB SATA3 (CT2000MX500SSD1) vagy
Western Digital WD Blue 3D NAND 2.5 2TB SATA3 (WDS200T2B0A)
Ez nem drága, de persze, hogy azt írtad, hogy ne legyen túl drága, ugye ez kinek mi a drága kategória... :)

(#76253) Tibiajax válasza Pyttawrx (#76252) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi szépen :R
esetleg még ezt néztem..

(#76254) Pyttawrx válasza Tibiajax (#76253) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Engedd is el.
Hiszen ezt írtad: “egy a lényeg, hogy hosszú élettartalmú legyen, várhatóan”

(#76255) Tibiajax válasza Pyttawrx (#76254) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hmm
akkor lesz a blue

(#76256) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!
HP Elitebook 840 G6-ba akarok venni egy új 1/2 TB-s M.2 SSD-t átlagfelhasználásra. Alapvetően a Samsung 970 evo/980-ra gondoltam (2 TB csak a 970-ből van). A kb. 20e/40e ár nekem OK, ha jól látom felére estek az ssd árak az elmúlt fél évben.

Van más, amit érdemesebb lehet ennél megvenni ilyen áron? Más gyártók termékeit nem nagyon ismerem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#76257) TromF


TromF
tag

Sziasztok! Ha csak a megbizhatóság, hőtűrő képesség és az ár-érték számít akkor milyen 1TB m2 ssd-t ajánlotok?
Laptopba kell második ssd-nek, adattárolásra, a hűtőborda szerepét egy vékony rézlap látja el a thermalpaddal. Köszönöm!

(#76258) Pyttawrx válasza TromF (#76257) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.összefoglaló! Azt sem tudjuk mi a csati. M.2 NVMe?

(#76259) TromF válasza Pyttawrx (#76258) üzenetére


TromF
tag

Szia. Koszi a jelzes, de nem gondoltam hogy ki kell fejteni, vannak nem nvme-s dupla ssd-s laptopok is?
A csatlakozo PCIe Gen3 x4 NVMe abbol is a 2280-as meretu.
Az osszefoglalo tobb mint egy eves. Nem kovetem az aktualitasokat az ssd-nel, de ugy sejtem az elmult 1 evben kijott par ujabb tipus. Illetve ahogy jeleztem nem az a felhasznalasi mod amik ott vannak felsorolva, nem lesz OS futtatva rola, nem lesz video vagva. Neha jatekot futtatnek rola es filmet neznek. Koszi

(#76260) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Sajnos kevés már a rendszernek a a régi OCZ vertex 4-em (64GB), így cserélnem kell. Ebben kéne segítség.
Néztem Samsung 870 EVO-t meg a Crucial MX500-at. Nem tudom melyik jobb erre a célra, esetleg van-e ajánlottabb. Nem értek ehhez, régihez is inkább segítséget kértem.
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15.000 alatt szeretném ha megállna (nagyon max 20.000, ha annyival megbízhatóbb egyik a másiknál).
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, SATA3
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[link] B450 Tomahawk MSI
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Legyen mondjuk 5. ( de az a legjobb ha nincs vele probléma)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos. Rendszer menne rá (Win 10) és az alap programok.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új.

A segítséget köszönöm.

(#76261) Rowon válasza TromF (#76259) üzenetére


Rowon
veterán

"nem gondoltam hogy ki kell fejteni, vannak nem nvme-s dupla ssd-s laptopok is? "

Hogyne lenne. A régebbi laptopokba is lehet a DVD olvasó helyére olyan keretet szerelni, amibe 2,5" sata SSD belemegy.

Ár-érték arányban szerintem jó nvme-k: [link] [link]

Ha garancia nem számít, akkor Aprón is érdemes szétnézni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#76262) Rowon válasza krizoli (#76260) üzenetére


Rowon
veterán

Ha kritikus dolgokat nem tárolsz rajta, akkor oprendszer alá szerintem majdnem mindegy, hogy mit raksz a topikösszefoglalóban található, belépőszintűek közül.

Középkategóriásak, amik szerintem megérik: [link] [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#76263) Pyttawrx válasza TromF (#76259) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem írtam dupla csatiról. Csak példa volt ami írtam. M.2 NVMe vagy m.2 SATA, amire rákérdeztem. Az hogy az összefoglaló több mint 1 éves mit sem számít a kérdések kitöltésénél. Addig nem tudni mi lesz neked a legjobb ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#76264) C490


C490
csendes tag

Sziasztok !
Intenso sata ssd-ről mik a vélemények ?
Olcsó de kb egy tesztet se találtam róla

[ Szerkesztve ]

(#76265) Rowon válasza C490 (#76264) üzenetére


Rowon
veterán

Felejtős.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#76266) Pyttawrx válasza C490 (#76264) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Engedd is el. Inkább töltsd ki a kérdéseket, és tudunk is segíteni. :)

(#76267) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

B450m mortar lapom van, 2 m.2 SSD slotja van, de az egyik csak PCIE 3 2x-es.

Most 1 db 1 terrás 980-am van, HDD helyett szeretnék mellé 2 terás 980 pro-t betenni (némi torrent és játékok miatt).

Megérné eladnom a b450m-et és vennem egy b550-es lapot (ahogy néztem, kb. 25e ráfizetés lenne, tele az apró jó B550 lapokkal garival), ami tud 2 PCIE 4-es m.2-őt?
Vagy ebbe a lapba tegyem a 980 prot a gyorsabb slotba és a mostanit a lassabba?

980 pron azért gondolkozom, mert alig drágább, mint az alapabb 2 terások (pl. 970 evo plus).

(#76268) Pyttawrx válasza Dreadloord (#76267) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Teljesen mindegy. Ennél használatnál mindegy mit hova teszel, venni meg ezért felesleges, mert (némi torrent és játékok miatt) használatnál szintén nem vagy előrébb.

(#76269) PROTRON válasza TromF (#76259) üzenetére


PROTRON
addikt

"Nem gondoltam"
Pont ezért van a kérdez felelek, ha mindent megválaszolsz a többi bekezdésektől függetlenül, gyorsabban kapsz választ. Ugyanez van ha bemész egy boltba is, ott is visszakérdeznek 6-8 dolgot, csak az emberek nem szokták megjegyezni, mert "3 másodperc alatt le tudtuk, forumon meg miazmár hogy még 1 percet foglalkozzak a kérdés beírásával...nem elég nekik hogy ingyen segíthetnek nekem, még a kisujjamat is mozdítsam meg?"...

Amúgy az első írásodban azt se írtad bele hogy 2280 méretű a slot, pedig 100 meg 100 olyan gép van amibe rövidebb kell, márpedig M.2 NVME-ből a bevált típusok terén nem igazán van a rövidebb változatból, teljesen másképp fest az ajánlás olyankor.

Ami meg a felhasználást illet:
"az átlagos de megbízható" felhasználási mód jelenti azt hogy nem feltétlenül OS alá megy, de az adatok integritása, hosszú elérhetősége fontos. Ezért kéri a topicgazda hogy legyen megírva.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76270) krizoli válasza Rowon (#76262) üzenetére


krizoli
tag

Köszönöm szépen.
Olvastam, hogy mostanában ezeket az ssd-ket (mind a WD/crucial/samsung) hiába írják TLC-nek, kerültek ki QLC változatok is (most hogy ez egy széria vagy átálltak az nem derült ki nekem). Nem tudom itthon mik a tapasztalatok, vagy honnan lehetne ezt vásárlás előtt megtudni?

(#76271) C490


C490
csendes tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15.000 körül szeretném ha megállna (nagyon max 20.000, ha annyival megbízhatóbb egyik a másiknál).
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Konzol ( sata )
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Konzol. PS4 pro.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Nem lényeges. Használt is jó.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Konzolba kellene. PS4 pro.
Sebesség nem, de megbízhatóság fontos is mert mem egyszerű az adatok lementése a konzol saját fájlrendszere miatt.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Használt is.

(#76272) pluto1969 válasza krizoli (#76270) üzenetére


pluto1969
tag

Ezek pont nem változtak, de az összes többi igen. Egyedül a Crucial bx500 változott a felsoroltakból, ez tényleg QLC lett. Még a hírhedt Kingstone A 400 is átváltott QLC-re. (intel 144L QLC lett) A tesztek semmit nem érnek, mert nincsenek frissítve, zsákbamacska mibe mi van. Nagyon sokféle ssd-m van, de ugyanazon név alatt több belsővel is rendelkeznek. Persze kívülről teljesen egyformák. Samsung ami eddig TLC volt az is maradt, és a Crucial MX500 is TLC még, nemrég vettem az 500GB verziót.

(#76273) krizoli válasza pluto1969 (#76272) üzenetére


krizoli
tag

Akkor úgy néz ki marad a Crucial MX500. Ezeket mindegy hol szerzi be az ember? Ha a gyártó oldalán 5 év van írva garanciának, de egyes boltok nem annyit adnak rá? Bár ne kelljen használni.

(#76274) pluto1969 válasza krizoli (#76273) üzenetére


pluto1969
tag

Én sohasem foglalkozok a garanciával, nekem mindegy 3 vagy 5 év. Hivatalosan sehol sem kell, hogy 5 évet adjon a bolt, mert ugye értékhatárhoz kötött, mennyit köteles adni. Vannak itt garanciában járatosabb tagok, nemsokára válaszolnak majd. Gyanítom, az 5 év az gyártói garancia.

(#76275) Pyttawrx válasza krizoli (#76273) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Összefoglalóban benne van.

(#76276) Mercutio_ válasza pluto1969 (#76274) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az értékhatárhoz kötött idő a törvényi minimum, értelemszerűen a kereskedő (pl. a gyártó/nagyker/forgalmazó jóvoltából) ettől pozitív irányban eltér(het).

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76277) ZolaBA


ZolaBA
csendes tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
~60e
2. Mekkora SSD-re van szükség?
2TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, sata3
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Gigabyte GA-B85M-D2V [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
inkább 5 mint 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
24/7 gép. Második "tároló" winyó. 95% irodai felhasználás, 5% torrent (néha pár 720p film), van napi backup NAS-ra, de a fene se akar vele kínlódni, megbízható kéne.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új.

A kérdés leginkább, hogy kell-e nekem a 60 ezres wd red, vagy elég 45 körül egy samsung/wd/cruical és melyik :)
Köszi!

(#76278) ricsip


ricsip
addikt

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- max. 20 ezer Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 512 GB elég lesz
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- laptop, NVME PCIe 3.0 2242 vagy 2280
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
- lenovo T490
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
- 3 év lenne szerintem a minimum, de ha nem többletköltség a kategóriájában akkor 5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos használat, de nem a legolcsóbb DRAM-less SATA QLC kell, viszont a legdrágább profi PCIe 5.0-s top kategóriát nem tudom kihasználni ebben a gépben, ezért az NVME 3.0-ból keresnék egy jobb fajtát. Melegedés miatti throttling a 3.0-s nvme-nél is már valós veszély? DRAM-less mennyire ront a teljesítményen átlagos használat mellett? Drágábbak annyival a DRAM-os változatok, hogy ezen kell spórolnia a gyártónak?
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
- lehet használt is, de először újat néznék

[ Szerkesztve ]

-

(#76279) s.csanyi


s.csanyi
csendes tag

Sziasztok!

Adattárolóra lenne szükségem, és nem tudom hogy melyik fajta lenne a számomra megfelelő.

Először is szeretnénk a számunkra lényeges fotók és videók mentését(esküvős képek, videók, régebbi fotók...stb) megoldani. Alkalom szerűen használnánk, nem napi szinten. Egy-egy nyaralás vagy családi rendezvénnyel bővül olykor. Jelenleg olyan 300-500 GB amit foglal, de apránként gyarapodik. Külső HDD /SSD -ben érdemes gondolkodni, mivel nem napi szinten lenne használva? Vagy teljesen jó a belső is?

Másrészt pedig játékra is szeretnék egy adattárolót.

Jelenleg egy régi Asus P8B75-V alaplap van, ha ez lényeges a csatlakozók miatt. Csere lesz valamilyen mostani lapra, de ez még legalább fél év.
Jelenleg a gépben egy Samsung SSD 840 (120GB) és egy Samsung HD502HJ (500GB) tároló van.

Használt vásárlás is teljesen megfelelő mivel nem igazán szeretnék sokat költeni ha nem muszáj (~35K) Egyáltalán érdemes kettő tárolóban gondolkodni? Vagy egy nagy belső?

Előre is köszönöm! :R
Üdv.: Sanyi

(#76280) pilu85


pilu85
őstag

Én sata3-usb3 átalakítóval ajánlanám tárolásra a laptop vinyókat. Vicc áron lehet kapni ilyen vinyókat.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#76281) s.csanyi válasza pilu85 (#76280) üzenetére


s.csanyi
csendes tag

Köszönöm a tippet! Használtan tényleg nagyon baráti áron vannak már ahogy nézem.
Kell hozzá valami plusz tartó vagy tároló hogy hosszabb távon se legyen baja?

Játszós tárolónak valami tipp esetleg? Sima HDD is elég vagy jobb az SSD?
Az OP SSD-n van jelenleg is.

(#76282) pilu85 válasza s.csanyi (#76281) üzenetére


pilu85
őstag

Sima ssdre én 2,5 ös ssdt használok. Simán jók.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#76283) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ez a jelenlegi gépem
Alaplap: MSI B450-A PRO MAX Alaplap
CPU: Procesor AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz box
Ram: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
HDD: Western Digital WD Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD10EZEX)
SDD: Western Digital WD Blue 3D NAND 2.5 250GB SATA3 (WDS250G2B0A)
Ház: Cooler Master MasterBox E500L Blue
Táp: BitFenix Formula 450W Gold

ezzel lesznek bővítve
Processzor: Ryzen 5 5600G
+Hűtő: ID Cooling SE-224XT Basic
Ram: 2*16GB G.Skill Aegis 3000-3200Mhz

SSD esetében csak akkor választanám a Seagate ha tényleg gyorsabb lesz mint a Samsung

vagyis a 2 közt gondolkozok
Seagate FireCuda 530 1TB M.2 PCIe (ZP1000GM3A013)
vagy
Samsung 980 1TB M.2 PCIe (MZ-V8V1T0BW)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#76284) Pyttawrx válasza spileraaa (#76283) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hiába “gyorsabb” ha nincs kihasználva. Kérlek töltsd ki a kérdéseket, hogy érdemben is tudjunk segíteni. Köszi.

(#76285) spileraaa válasza Pyttawrx (#76284) üzenetére


spileraaa
senior tag

Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- max. 30 ezer Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 1 tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Ez a jelenlegi gépem
Alaplap: MSI B450-A PRO MAX Alaplap
CPU: Procesor AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz box
Ram: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
HDD: Western Digital WD Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD10EZEX)
SDD: Western Digital WD Blue 3D NAND 2.5 250GB SATA3 (WDS250G2B0A)
Ház: Cooler Master MasterBox E500L Blue
Táp: BitFenix Formula 450W Gold

ezzel lesznek bővítve
Processzor: Ryzen 5 5600G
+Hűtő: ID Cooling SE-224XT Basic
Ram: 2*16GB G.Skill Aegis 3000-3200Mhz
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI B450-A PRO MAX Alaplap
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
- 3 év lenne szerintem a minimum, de ha nem többletköltség a kategóriájában akkor 5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Szerintem az első lesz többet vagyis átlagos de a veracrypt professzionálisnak számít akkor arra is mert ki szeretném próbálni de a jelenlegi gép szerintem lassú hozzá
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új és 2 kiszemelt már van de nem tudom hogy a leírtakban lévő sebesség fog működni az én gépemben is ha igen akkor már meg is van melyik lesz
éspedig Seagate FireCuda 530 1TB M.2 PCIe (ZP1000GM3A013)

ha viszont nem hozza a leírt sebességet akkor lehet ez is elegendő Samsung 980 1TB M.2 PCIe (MZ-V8V1T0BW)

mondjuk ez is a Seagate mellet szol Írástűrés (TBW) 1275 TBW
a Samsung csak felét tudja

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#76286) Rowon válasza spileraaa (#76285) üzenetére


Rowon
veterán

A Seagate FireCuda 530 1TB már PCIe Gen 4-es, míg az alaplapod "csak" Gen 3-as sebességet támogat. Ez durván azt jelenti, hogy a FireCuda ebben a lapban fele sebességen fog menni, ami még mindig tekintélyes.

Vagy lapcsere, vagy Gen 3-as SSD-t nézz.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#76287) Pyttawrx válasza Rowon (#76286) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De csak akkor ha ki is használja. Veracryptet nem ismerem. Valami lemeztitkosítás, de még nem néztem hogy mennyire veszi igénybe a háttértárat.

(#76288) Rowon válasza Pyttawrx (#76287) üzenetére


Rowon
veterán

Én a Gen 3-at se tudom igazán kihasználni. Egy értelmét látom, hogy annyival kevesebb kábel van a gépházban.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#76289) ubyegon2 válasza spileraaa (#76285) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mondjuk ez is a Seagate mellet szol Írástűrés (TBW) 1275 TBW
a Samsung csak felét tudja

A jó öreg marketing bullshit...de mint látjuk, tényleg működik! :N Aki ez alapján választ, meg is érdemli, hogy ne a jobbat vegye! (ne vedd magadra) :)

Valamiért a Samsung nem ebben akar jobb lenni.

Meg se lepődnék, ha a SLC-Cache (max. 160GB) miatt sok helyzetben még gyorsabb is lenne a 980. ;)

[ Szerkesztve ]

(#76290) spileraaa válasza ubyegon2 (#76289) üzenetére


spileraaa
senior tag

Akkor csak papíron tudja a dupláját semmi garancia nincsen rá ha jól értem?
Viszont ha tényleg tudja akkor árba nálunk nem sokkal drágább mint a Samsung és azért mégis duplája ez az érték!
Samsung 21 ezer forint
Seagate 28 ezer forint

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#76291) ricsip válasza ubyegon2 (#76289) üzenetére


ricsip
addikt

Mikor minden gyártó úgy hazudik, vagy kreatívan ferdíti a spec sheet adatokat ahogy még pont nem lehet miatta beperelni, mondj jobb taktikát melyik más paraméterrel lehet öszehasonlítani 2 ssd-t, ha már a TBW vagy DWPD sem megbízható/átverős számokat használnak bennük.

Valamint rejtett UP a https://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/hsz_76278-76278.html
-ra

[ Szerkesztve ]

-

(#76294) ubyegon2 válasza spileraaa (#76290) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor csak papíron tudja a dupláját semmi garancia nincsen rá ha jól értem?

Persze...ez csak egy jövőbeli ígérvény, marketingesek imádják, az esetek 99.9%-ában nem is lenne jelentősége, még ha mértani pontossággal lenne is megadva, mert az időbeni garanciát hamarabb eléri az SSD, de ha eléri a TBW-t, akkor sincs semmi. :N

Különben meg mi alapján jósolják meg ezt az értéket? Tudják talán, milyen hardverkörnyezetbe és milyen felhasználási profilba kerül az eszköz*? Nem valószínű, akkor meg? Mit tudnak? Hát eladni! Mivel ők a marketingesek! :D

*ez nagyban befolyásolhatja az eszköz élettartamát, mint tudjuk

(#76291) ricsip

Ahogy mondod! Nem is szoktam nézni ezeket a paramétereket, azt se tudom utóbbi két 980 'TB-nál mennyi a TBW, előtte a Samsung 883 2TB-nál legalább tudtam, hogy nincs is megadva ilyen érték. :)

[ Szerkesztve ]

(#76295) ubyegon2 válasza ricsip (#76278) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megnézve, amit írtál, én ebbe a gépbe simán vennék egy Samsung 980-at, egyrészt nem melegedős fajta, a gép nem is annyira vékony, mint egy Dell Latitude 7400 2in1(abba is azt vettem, de egyelőre nem került bele). A másik lényeges kérdésed, hogy a dramless SSD mennyire jó...erre meg a választ leginkább a Samsung 980 adja meg, egész jól összegyúrták azt az eszközt a HMB kihasználásával...a vicc, hogy valamelyik tesztben olvastam, hogy a 160 GB SLC cache miatt egyes összehasonlításokban jobban teljesített, mint a 970 EVO Plus! :K Belegondolva amúgy teljesen érthető a dolog.

(#76297) ricsip válasza ubyegon2 (#76295) üzenetére


ricsip
addikt

980 mint simán 980? Semmi Pro, semmi plussz, semmi Evo, semmi ++, vagy v2 ? Eddig ssd fronton csak sata 2,5" 860 evo, 870 evo-val volt dolgom. 870 evo firmware bugos badszektorozasba viszont belefutottam, azóta szkeptikus vagyok ssd-kkel.
Az nvme fronton viszont már úgy elburjánzott a szokásos modellszámozásos + utótagozásos agyrák, hogy az ITpro is meghülyül mire kihámozza a kóreai gazemberek mivel akarják éppen átverni vagy megtéveszteni.
Szóval sima 980, semmi pro és tsai?

-

(#76298) ubyegon2 válasza ricsip (#76297) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, sorry! Ha nem is annyira nehéz a helyzet, mint a Xiaomi telóknál kiválasztani az adott sorozatból, melyik melyik...

A Samsung 980 500GB-ról van szó...

Időnként az van a Samsungnál, hogy a fejlesztők és a gyártók is dolgozhatnak jól, ha más részlegek hanyagkodnak, mint amikor egy új sorozat vezérlőjére cserélik az adott modell vezérlőjét, ami ugyan egész jó lett, csak éppen ahhoz már fel kell rakni az új firmware-t..., de erről a user nem tud.

A Samsung 980 Pro az már PCIe 4.0 és már hűteni is célszerű.

Samsung 980 gyári leírásában az a jó, hogy nem a marketingeseknek kellett kiagyalniuk, mivel kéne kecsegtetni a népet, mert elég csak leírni az eszköz sajátosságait.

(#76299) PROTRON válasza ricsip (#76297) üzenetére


PROTRON
addikt

Ugye "EVO plus" esetén mondhatni elengedhetetlen lett volna DRAM-ot rakni bele(név kötelez), így azt inkább elhagyták és abban az évjáratban csak 2 változat jött ki.

Szóval nem csak hogy igen "sima" 980 jó neked, de ráadásul pont ezen évjárat pro változatának egyes szériájával voltak firmware gondok.
Ráadásul a PRO mindig jobban is melegszik mint a "lassabb" verzió. De itt már a "lassabb" is ugye majdnem kimaxolja a pcie gen3 nagy fájl másolási sebességét.

Lapos esetén azért a sima változatnál is érdemes agyalni kicsit hogyan tudod biztosítani a hátlap irányába a hőleadást, pl termal paddal, vagy ha egész miliméterek vannk a akkor még +-ba valami vékonyabb bordával kihézagolva, mert azért rövidebb időkre ez is feltud melegedni.

A topicban korábban volt ajánlás ilyen nagyon vékonyka "apró kockákból összeálló" bordára, kifejezetten laptopokba szánt SSDkhez.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76300) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Szerintetek egy ilyen Samsung 860 EVO mennyit bír még ki?
4 évig volt nyúzva. Az írt mennyiség minimális.
Elméletileg még hosszú évekig bírnia kéne nem?
Vagy magától a magas írás nélküli használattól is megadhatja magát?
Természetesen az aprón néztem, bár tudom, hogy a HD Sentinel sem tökéletes mérő program.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.