Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#38101) dugo_ válasza gordonfreemN (#38099) üzenetére


dugo_
veterán

(#38102) Bodor válasza jeni (#38100) üzenetére


Bodor
veterán

Arról nem beszélve, hogy USB vezérlő nem támogatja a TRIM-et, szóval előfordulhat, hogy hamar belassul.

(#38103) gordonfreemN válasza jeni (#38100) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Valami vezetéknélküli megoldás kellene ezenkívül alkalmas legyen a sebessége rendszerfuttatásra illetve nem kell nagy tárhely. 250GB unsztig elég.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#38104) gordonfreemN válasza dugo_ (#38101) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez tetszik :K olvasom...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#38105) jeni válasza gordonfreemN (#38104) üzenetére


jeni
félisten

Amennyit elköltenél egy ilyen megoldásra helyedben egy Windows tabletet vennék. Ha feltétlenül nagyobb kijelzős kell neked ami mehet Wireless módban is.
Az USB 3.0 Corsair 250GB lehet,hogy nem tudsz vele bootolni majd. 40000Ft nem olcsó. Ebben az esetben olcsóbb egy USB 3.0 külsőház (ez kb. 5000Ft) + 25000Ft egy Adata SX930 SSD 5év garival. A kettő meg van neked 30000 Ft alatt is.

(#38106) gordonfreemN válasza jeni (#38105) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Végig olvasva a cikket és a hsz-eket valószínű ezt a sandisk extrem-et fogom kipróbálni. Fontos hogy egy laposon legyen egy személyes és egy vállalati környezetem, ehhez kötöm az ebet.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#38107) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Korábban kérdeztem, hogy milyen SSD -t érdemes venni. Adata SX930 -t mondtátok. Viszont rájöttem, hogy elég 500GB helyett a 250GB -os is (legalább olcsóbb).

Amit mondtatok SSD az a ADATA XPG SX930, ebből néztem ADATA XPG SX930 240GB -os változatot.

Az lenne a kérdésem, hogy ez vagy inkább egy Samsung 850 Evo 250GB legyen? Megéri a Samsung a +5000 Ft -ot (az a 10GB nem nagyon érdekel)?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#38108) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Üdv!

Anno kértem itt segítséget és nagyon korrekt választ kaptam. Sajnos akkor nem tettem meg a kellő lépést az irányban (több okból kifolyólag), hogy meg is vegyem az azóta is kiszemelt Adata SX930 240Gb-os SSD-t.
Most viszont összeszedtem minden bátorságom és megnéztem mit hogyan.
De még így is felmerült pár kérdésem:

1.Eme cikk alapján a 0 v 1 számozott SATA portra kellene csatlakoztatnom az SSD-t, miután lehúztam a dvd-írót és a vinyót.
https://logout.hu/cikk/windows_7_es_8_ssd-vel_hogyan_is/teljes.html
Sajna az az átfogó cikk nem elérhető :(
Na már én ahogy nézem nekem 4 ilyen hely van az alaplapomon (papír szerint 6)
https://www.asus.com/hu/Motherboards/M5A97_EVO_R20/specifications/
Kettő van egymás mellett számozva úgy, ahogy a képen látszik. Amit bekarikáztam az lenne végül az amelyikre rá kell csatlakoztatnom? Mert lent ahol az Ipon felirat látható, ott van 2 még.
http://imgserv.com/images/2016/09/25/8W1NyfzkB.jpg

2.Ha lehúztam a dvd-írót is akkor miről rakom fel a win10-et ? Mert pendrive-ról nem szándékozom. Vagy elég a vinyót lehúzni a kábelekről?

Több kérdésem nincs, ami felmerült a beszereléssel kapcsolatban, legalábbis nem jut eszembe.
Elnézést ha egyértelmű dolgokat kérdezek, de nekem ez azért még újdonság (mármint a beszerelése).
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#38109) Viperator válasza Roland8622 (#38108) üzenetére


Viperator
őstag

Miért nem próbálod arra az SSD-re telepíteni a programot pendrivéről? (úgy hogy a többi merevlemez legyen leválasztva a rendszerről) Sikeres telepítés után a BIOSban beállíthatod, hogy melyik "meghajtó" legyen az első, azaz bootolható SSD? (BIOS beállítás előtt visszarakni a többit)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#38110) Viperator válasza Viperator (#38109) üzenetére


Viperator
őstag

Sikeres telepítés után a BIOSban beállíthatod, hogy melyik "meghajtó" legyen az első, azaz bootolható SSD? !

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#38111) yanna válasza Roland8622 (#38108) üzenetére


yanna
őstag

Igen, jól gondolod (de valószínű nem történik semmi, ha másikra csatlakoznál, esetleg nem látná a BIOS), és persze a dvd-t nem kell lehúzni természetesen.

(#38112) Roland8622 válasza yanna (#38111) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Amint meg jön jövő héten az SSD, izzítom is ;)

(#38109) Viperator
Megmondom őszintén amit nem próbáltam, nem szívesen ugrok neki. A jól bevált dvd-s telepítés nekem eddig bejött, maradok annál. Lehet kicsit maradi vagyok ezen téren (pedig más informatikai résznél haladok a korral, szoftveresen főleg).

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#38113) Viperator válasza Roland8622 (#38112) üzenetére


Viperator
őstag

Pendrivéről gyorsabb a telepítés... ahogy gondolod :)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#38114) CoolBoy323 válasza Roland8622 (#38112) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Fejlodj ezen a téren is. Ahogy az elottem szolo mondja, sokkal gyorsabb pendriverol az install!!

(#38115) eastone1


eastone1
senior tag

Hali. Érdeklődnék a nagyérdeműtől, hogy érdemes e családi fotókat, videókat ssd-n tárolni? Biztonságosabb e a hdd nél?

(#38116) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Olvasgattam a topikot és végül ezt néztem ki: Adata XPG SX930 120GB
De ahogy nézem mindenhol 3 év garit adnak rá, ti meg 5-öt írtok. Regisztrálni kell hozzá?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38117) CoolBoy323 válasza 7Heads Drago (#38116) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Csak az i*on adja 5tel

(#38118) dugo_ válasza eastone1 (#38115) üzenetére


dugo_
veterán

Tekintve, hogy ilyen fontosságú adatot 2-3 fizikailag elkülönített helyen + felhőben érdemes tárolni, így az egyik hordozónak választhatsz SSD-t.
De ha az meghal, akkor még annyi esélyed sincs az adatmentésre, mint egy HDD-nél, szóval önmagában semmiképp ne használd.

(#38119) 7Heads Drago válasza CoolBoy323 (#38117) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köcci
Megrendelve 👍
Még jóhogy írtál mért pcx ben akartam.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38120) eastone1 válasza dugo_ (#38118) üzenetére


eastone1
senior tag

Utánna olvastam picit és egy oldalon azt javasolják, minden olyan mappát vagy progit amit gyakran használ írásra át kell helyezni hdd re. Csak akkor nem értem minek ekkora tárhely ha sem torrentezni sem adatot tárolni nem egészséges mert hamar tönkre megy. Elég lenne akkor egy 120gb os az oprendszernek. Vagy ennyire nem vészes a helyzet?

(#38121) worxland válasza eastone1 (#38120) üzenetére


worxland
addikt

Azt az oldalt többet ne látogasd, mert csökkenti az IQ-dat.
Egy SSD átlagban több, mint 10 évet kibír normál használattal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38122) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

SSD-vel kapcsolatban van némi fenntartásom. ;] Az elsőt még 2012-ben vettem az egy Silikon Power E20 volt 1,5 év után cserélték egy OCZ Agility-4 ez már majdnem 2 évet bírt ki. Ezt is cserélték, helyette SanDisk G25 lett.Ez most adta be a kulcsot. Nov. lett volna 2 éves. Samsung 120GB SSD 750 EVO (MZ-750120BW) cserélnék ráfizetéssel. Nem voltak agyon használva, a vezérlők adták meg magukat. Ennyire sz@rok vagy én fogom csak ki. :((
Tehát ez a Samsung mennyire jó választás lenne? Asus H81M-A vagy Asrock AM1H-itx lapba kerülne.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#38123) worxland válasza iff (#38122) üzenetére


worxland
addikt

Ennyire szarokat vettél. És most is alja kategóriában gondolkodsz. 750 EVO helyett vegyél 850 EVO-t minimális pluszért és nem kell aggódnod.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38124) Viperator válasza worxland (#38123) üzenetére


Viperator
őstag

2011 óta vígan megy a Kingston V100 96GB SSD (először nálam és utána testvéremnél volt, most a barátomnál van) és 13.800 órát ment, a kondíciója 80% HDS szerint!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#38125) eastone1 válasza worxland (#38121) üzenetére


eastone1
senior tag

Szal akkor nyugodtan használhatom mindenre?
Szeretném lecserélni a hdd ket csak ssd re.

(#38126) Raymond válasza eastone1 (#38125) üzenetére


Raymond
félisten

Evek ota SSD-ket hasznalok mindenre, azok az informaciok amiket olvastal nagyon regiek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38127) Viperator válasza eastone1 (#38125) üzenetére


Viperator
őstag

Op rendszerre és programokra jó az SSD, tárolásra a HDD a jó.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#38128) eastone1


eastone1
senior tag

Lenne még egy láma kérdésem.
Van rá lehetőség hogy az oprendszer két 250gb os ssd t egynek lásson? Torrenthez kellene.

(#38129) worxland válasza eastone1 (#38125) üzenetére


worxland
addikt

Heavy torrent-en kívül igen.
Adattárolásra nagyon drága és feltétel, hogy néha-néha legyen használva a gép (kikapcsolt SSD-nél az a követelmény, hogy min. 1 évig maradjon meg rajta az adat, ennél persze tovább megmarad, de hogy meddig, arra már nincs irányadó infó).
Én személy szerint mindenre SSD-t használok, (költség okokból) adattároláson kívül.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38130) prokxy


prokxy
veterán

ASUS Ranger/Hero Z97 tulajok!
Ezt tudtátok? link
Maximus VII hero and M.2 SSD usage = only one PCIE slot active???
"Yes that's correct with the M.2 Mode Enabled PCIEX4_3 will run at x2 and PCIEX1_1, PCIEX1_2 & PCIEX1_3 will be disabled.
The PCIE_X16/X8_1 & PCIE_X8_2 will be unaffected!"
Tehát ha akarok majd mondjuk venni egy hangkarit, akkor cucli...

Tehát marad a sima SATA3-as 500-as EVO, ez elvileg semmivel nem lassabb, mint az M.2-es társa, jól tudom?

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#38131) Raymond válasza prokxy (#38130) üzenetére


Raymond
félisten

"Tehát ha akarok majd mondjuk venni egy hangkarit, akkor cucli..."

Nem egeszen. PCIEX4_3 meg mindig szabad, de csak X2 modban mukodik max. Ezen kivul a PCIEX4_1 is szabad. A manualbo a PCIEX4_3 beallitasi lehetosegekrol:

There are two possible scenarios in Auto Mode:
1. By default, PCIeX4_3 slot runs at X2 mode with all slots enabled and the M.2 connector is disabled. This default scenario happens when there is no card installed on the PCIeX4_3 slot.
2. When you install a card on PCIeX4_3 slot , this slot runs at X4 mode for high performance support. PCIeX1_2, PCIeX1_3, and M.2 connector are all disabled.

• In PCIe X1 Mode, the PCIeX4_3 slot runs at X2 mode with all slots enabled. M.2 connector is disabled.
• In M.2 Mode, the PCIeX4_3 slot runs at X2 mode and M.2 connector is enabled. PCIeX1_2 and PCIeX1_3 are disabled.
• In PCIe X4 Mode, the PCIeX4_3 slot runs at X4 mode for high performance support. The PCIeX1_2, PCIeX1_3, and M.2 connector are disabled.
• To configure the PCIEx4_3 slot bandwidth option in BIOS, refer to the Onboard Devices Configuration section on the BIOS Setup chapter.

A 26. es 38. oldalakrol.

Tehat neked az "M.2 Mode"-ot kell a BIOS-ba beallitani a "PCI Express X4_3 Slot (Black) Bandwidth"-nal. Igy lesz egy szabad 1x slot legfelul es egy szabad slot legalul maximum X2 modban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38132) prokxy válasza Raymond (#38131) üzenetére


prokxy
veterán

Nagyon köszönöm a válaszod :R , már csak az a kérdés, h 850 evo esetében, van sebességkülönbség a sata és M.2 közt?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#38133) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, nem találtam ssd árazós topicot, szóval gondoltam itt megkérdem, hogy mennyiért adhatnám el reális áron a kb 3-4 éves ocz agility 3, 240-es SSD-met (100%-os). köszi

----------------------------------------------------------------------------
CrystalDiskInfo 6.2.2 (C) 2008-2014 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
----------------------------------------------------------------------------

OCZ-AGILITY3
----------------------------------------------------------------------------
Model : OCZ-AGILITY3
Firmware : 2.15
Serial Number : OCZ-7Q6U4T8DG17EQR8L
Disk Size : 240,0 GB (8,4/137,4/240,0/240,0)
Buffer Size : Ismeretlen
Queue Depth : 32
# of Sectors : 468862128
Rotation Rate : ---- (SSD)
Interface : Serial ATA
Major Version : ATA8-ACS
Minor Version : ACS-2 Revision 3
Transfer Mode : SATA/300 | SATA/600
Power On Hours : 16742 óra
Power On Count : 10631 x
Host Reads : 31775 GB
Host Writes : 23892 GB

[ Szerkesztve ]

(#38134) Raymond válasza prokxy (#38132) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs, mert a 850 EVO ugyan M.2 fizikai foglalat, de csak SATA modban mukodik.

Mod: A masik dolgo meg az hogy ez elmeletileg nem is mukodne, mert ahogy elnezem a lap csak PCIe modban mukodteti az M.2 slot-ot (nem igazan ertem akkor miert M key) es nincs rajta keresztul SATA tamogatas.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38135) prokxy válasza Raymond (#38134) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor marad a SATA, olcsóbb 3e Ft-tal és így nem előnyösebb az M.2...
Z97-nél még kezdetleges ez a dolog, majd az NVMe a Z170-ben... :R :R :R :R Vagy azután. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#38136) iff válasza worxland (#38123) üzenetére


iff
senior tag

Ezt ajánlották helyette, többet /pillanat nem tudok költeni. Gondolom az előzőeknél jobb. A samut annyira nem szeretem, mert igaz az 2TB HDD volt, de 2 órát bírt :) , Hitachi-ra cserélték az azóta is üzemel.

..........""..........

(#38137) Bodor válasza SLYM (#38133) üzenetére


Bodor
veterán

24 TB írással még 100%-os a kondíció? Ez még régi tartós MLC-vel szerelt, de mivel már nincs gari és eléggé megbízhatatlan a vezérlője ( nagyon sok bekrapált, ezért sincs az ajánlottak között már) , én 15-16 K-ra becsülöm az árát.

(#38138) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

A Sandforce vezérlő még kerülendő? SSD vásárlás előtt állok, minél több tesztet nézek meg, annál tanácstalanabb vagyok.

HyperX Fury? HyperX Savage? Adata SX930? Mindegyik jó? Valamelyik jobb? Megéri a Savage a Fury-hoz képest a felárat?

Amúgy operációs rendszer alá kellene, meg persze az alap programok, max még 1-2 játék.

[ Szerkesztve ]

(#38139) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mennyire "hasznal" egy SSDnek ha Sata2-n uzemel, es trim sincs talan?

(#38140) Raymond válasza CoolBoy323 (#38139) üzenetére


Raymond
félisten

A SATA2 mindegy, de ha nincs TRIM az problemasabb. Olyankor a gyartotol van eszkoz amivel ezt "manualisan" lefuttathatod. Kicsit tobb info kene. SSD tipus, szgep tipus, OS, stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38141) CoolBoy323 válasza Raymond (#38140) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Samsung 830 128GB, win7. A lap nem tudom milyen. Regi, vmi c2d van benne.

A regi ssd-m akarom szuleim gepebe, h gyorsuljon vmicsket :)

(#38142) TheSmylo


TheSmylo
újonc

Sziasztok

Mai nap folyamán behalt a régi ssdm, és egy újat szeretnék venni.
Alapvetően csak a windows és pár program tárolására használnám szóval a 120gb bőven elég. 15 és 25 ezer között ajánljatok.
A konfigomon:
Alaplap: Msi z170a gaming pro carbon
Ram: Kingston Hyperx 2x8gb ddr4 2400mhz
Proci: Intel core i7 6700k
Videokártya: gigabyte g1 gtx 1070

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#38143) Raymond válasza CoolBoy323 (#38141) üzenetére


Raymond
félisten

Ha AHCI modban megy a SATA akkor nagy valoszinusegel van TRIM is. Egy Intel P35-os Gigabyte lapban megy evek ota egy 256GB-os gond 830 nelkul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38144) Raymond válasza TheSmylo (#38142) üzenetére


Raymond
félisten

Attol fuggetlenul hogy eleg vagy nem eleg a 120GB en ma mar 240/256GB ala nem mennek. Foleg az uj termekekkel nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38145) CoolBoy323 válasza Raymond (#38143) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Talan P5B. Emlekeim szerint AHCI van.

(#38146) Raymond válasza CoolBoy323 (#38145) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor minden OK lesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38147) CoolBoy323 válasza Raymond (#38146) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ámen. Köszi :R :R

(#38148) pvt.peter válasza TheSmylo (#38142) üzenetére


pvt.peter
őstag

milyen SSD -d volt?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38149) SLYM válasza Bodor (#38137) üzenetére


SLYM
veterán

köszi. azt írja annyi [link]. mennyit bírnak ezek? illetve ha bekrepál a vezérlő akkor elveszik minden adat? mi történik akkor?

[ Szerkesztve ]

(#38150) eastone1 válasza worxland (#38129) üzenetére


eastone1
senior tag

Milyen költség oka van a hdd mellőzésének? Fogyasztás?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.