Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#31601) Graphics válasza nemszabad (#31600) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyiért tényleg ajándék.

Mehet szerintem, de majd megerősítenek a többiek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31602) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem jelenleg egy 60GB-os Intel 330 SSD-m, melyen a Win8 fut, de a frissítések teljesen megeszik szegényt, így 1-2GB szabad hellyel kell gazdálkodnom, ami tudjuk, nem tesz jót neki. E mellé szeretnék vásárolni egy 120GB-osat, melyre majd a Win10 menne fel. Az előbbit megtartanám játékra(WoW). Kérdésem, hogy alap felhasználásra, Win10 gyors, és stabil futtatására bátran megvehetem-e az Adata SP920-at 16E Ft-ért? A másik két jelölt a HyperX Savage, és az Intel 530.
Ár is fontos, ezért kérdezem. De ha azt mondjátok, hosszabb távon jobban járok a két utóbbi valamelyikével, akkor rászánom a plusz költséget! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31603) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

kaptam ajándékba egy 128 gb os A DATA sx900 ssd t rendszer meghajtónak szeretném használni reméllem jó lesz bár nincs tapasztalatom ssd terén

amit nem tudok az alaplapom asus a88x gamer de mivel amd s lap igy nem találok rajta nullás sata portot igy hová csatlakoztassam az ssd t?

valamint ez a tipusú ssd megbizható valamenyire vagy sem?

köszönöm a válaszokat

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#31604) mbalint987 válasza Bodor (#31591) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Sajnos ahonnan venni szeretném az SSD-t, nincs ilyen típus. Esetleg ez? HyperX Savage SSD 120GB 2,5" 7mm(SHSS37A/120G Kingston)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#31605) Bodor válasza Grampy (#31602) üzenetére


Bodor
veterán

Ha hosszabb távra gondolkodsz, és megéri a plusz pénzt az 5 év garancia, akkor az Intelt vedd inkább a három közül.
Adata és Savage között nincs érdemi különbség.

(#31603) Apucy01: Ha nincs nullás, akkor az egyesbe. :)
Igen, megbízható az SX900.

(#31604) mbalint987: Veheted a Savage-t is nyugodtan.

(#31606) Apucy01 válasza Bodor (#31605) üzenetére


Apucy01
őstag

köszönöm

lenne még két kérdésem irtam hogy nem vagyok jártas ssd témában.

1 olvastam hogy ha ssd re telpitünk redstert akkor minswn mást le kell húzni hdd stb csak az ssd maradjon miért?

2 várhatóan sokkal gyorsabb lesz a rendszer ezzel az ssd vel egy 7200 as fordulatú hdd nél?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#31607) Anonymus23 válasza Apucy01 (#31606) üzenetére


Anonymus23
veterán

1., Én eddig nem húztam le, mennie kell akkor is ha van benne más is. Arra figyelj, hogy a bootolási sorrend megfelelően legyen megadva az installnál.

2., Sokkal.

;) - The Power of the Light Side

(#31608) Gemi_88


Gemi_88
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
SSD-t szeretnék vásárolni! Tudnátok valamit ajánlani az alábbiak alapján?

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 30 000 Forint
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120 GB felett
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? asztali gép, itt van az alaplap típusa, ennél hogy lehet használni az ssd-ét?
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) [link]
[link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?) 3 év legalább
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#31609) Bodor válasza Apucy01 (#31606) üzenetére


Bodor
veterán

Azért kell lehúzni, hogy a telepítő a rendszer indítófájllait ne rakja másik meghajtóra, HDD-re, mert ha valamiért az meghajtó ki lesz véve a gépből, akkor nem indul a rendszer.
De ez itt elég off topik.

(#31610) Apucy01 válasza Anonymus23 (#31607) üzenetére


Apucy01
őstag

köszönöm
és neked is Bodor

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#31611) jeni válasza Gemi_88 (#31608) üzenetére


jeni
félisten

Szia

30000 alatt kapsz már 850 EVO 250GB SSD-t 5év garival. Hyper Fury 240GB 3év garis szintén
13000Ft-ért meg egy Kingston Hyper Fury 120GB-t.
Az a Adata SX930 120GB 5év garival 19000Ft áron.
Intel 535 120GB 5év garis.

Árértékben ezek a Best-Buy vételek.

[ Szerkesztve ]

(#31612) nemszabad válasza Graphics (#31601) üzenetére


nemszabad
tag

Köszi!

(#31613) Andor22


Andor22
aktív tag

Sziasztok 25-30 e ft ért keresek min 120gb os ssd-t rendszer, 1 2 játék lenne rajta üdv :R

(#31614) peti_s válasza Andor22 (#31613) üzenetére


peti_s
addikt

Hali! Laptopba vennék SSD-t, 120s elég, Samsungot, vagy SanDisk-t szeretnék, más márka nem játszik. Érdeklődni szeretnék hogy a 650-s Samsungról mit lehet tudni, illetve az ekkora méretű SanDisk-ről. Köszönöm előre is, üdv peti_s

Szerk: még1 kérdés, Vista, XP mennyire támogatja a trim-et?

[ Szerkesztve ]

(#31615) jeni válasza peti_s (#31614) üzenetére


jeni
félisten

Semelyik nem támogatja a TRIM-t.

Viszont van ehhez külön alkalmazás. Egyes SSD-k jók a XP-hez de ritkább a hozzáférésük.

XP alatt a Garbage Collector működik, ami nem olyan hatékony. :)

A 650-t kevésbé éri megvenni, a garancia és a technikai paramétereik rosszabbak a nagyobb testvérhez képest,inkább a 850-t vedd.

és Andor22

pár sort olvassatok vissza ,több modellt kínáltunk,javasoltunk, ma, tegnap és korábbi napokon,szinte azonos a modelleket!

ÉRDEMES az ÖSSZEFOGLALÓT ÁTLAPOZNI!

[ Szerkesztve ]

(#31616) Grampy válasza Bodor (#31605) üzenetére


Grampy
aktív tag

3 évnél továbbra nem hiszem. Akkor marad az Adata :) Köszönöm!

(#31617) peti_s válasza jeni (#31615) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a választ, engem a technikai paraméterek érdekelnének, a SanDisk esetében is. :) A 3 év gari nekem sem szimpi, meg elvileg a vezérlő sem Samsung
, de 30% pluszt nem tudom hogy ér-e.

(#31618) RaGi91


RaGi91
senior tag

Sziasztok!

Pár napja kérdeztem, hogy milyen SSD-t kéne vennem, rendszer alá(WIN10), játékhoz, ill. néha 1db linux virtuális rendszerhez (egyetemi feladatokhoz, parancssor, 1 kis alap programozás).
Az alaplapom egy Gigabyte-GA-H55M-UD2H rev1.3 és ezen csak sata II csatlakozók vannak.

Azt a tanácsot kaptam, hogy mivel virtuális gépet futtatnék, ezért a profibb ssd-k közül válasszak.
Erre most sajnos nincs keret, ill. nem hiszem hogy Sata II portba egyáltalán lenne értelme.
Procim egy i7 870, LGA1156-os foglalattal, tehát nem tudok lapot és procit is cserélni. Addig nyűvöm ,míg megy.

A kérdésem a következő: Van max 30k-m egy SSD-re, van egyáltalán értelme SATA II-es portba ssd-t tenni? Egy Samsung 250GB-os 850 EVO-t néztem, ami beleférne a keretbe. Ha megéri, akkor jó ez, amit kinéztem, vagy inkább valami más? Méretbe kéne a 250gb.

Köszi!

(#31619) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok.
8tb írás után csökkent a kondíció az ssd-n 1%-ot.
Ez normális?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#31620) worxland válasza 75kokoko75 (#31619) üzenetére


worxland
addikt

Nem, annál sokkal jobb.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31621) worxland válasza RaGi91 (#31618) üzenetére


worxland
addikt

Van értelme. Jó lesz a 850 Evo, amit leírtál, az nem profi felhasználás, nem fogja terhelni az SSD-t (nekem is van viirtuál gép az SSD-n hasonlóan lájtos felhasználásra, alig ír valamit).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31622) 75kokoko75 válasza worxland (#31620) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszi. Tehát akkor ez tökéletes így is

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#31623) 75kokoko75 válasza worxland (#31620) üzenetére


75kokoko75
tag

...ja,azt nem írtam,hogy hibás szektor nincs is rajta.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#31624) RaGi91 válasza worxland (#31621) üzenetére


RaGi91
senior tag

Rendben, köszi, akkor végülis jól gondoltam én, hogy 1 linux alá nem kell erőmű:) Köszi a megerősítést :R :R

(#31625) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

M.2 SSD vásárlás előtt állok. 120-128 gb érdeklen , mert csak rendszer lesz rajta.
Egy Asus z170 A +6700k mellé lesz

milyen típust érdemes venni ? ami megbízható és ár/érték arányban is jó 3év garis.

Illetve winfos telepítése előtt kell/érdemes a biosban beállítani , hogy működjön normálisan ??
Ilyet még nem használtam ezért inkább megkérdezem mi a buktatói .
sima ssd.nél pesze ACHi mod ..

válaszokat előre is köszönöm, és a segítséget..

Üdv,
Szinyák

Szinyák

(#31626) Bodor válasza Szinyák (#31625) üzenetére


Bodor
veterán

Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Benne konkrét ajánlás és cikkek a beállításokhoz, de jobb oldalon is, meg topik teteje...

[ Szerkesztve ]

(#31627) flash-


flash-
veterán

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-30e ft(minél olcsóbban jó minőség)

2. Mekkora SSD-re van szükség?
250GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali sata 3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asrock Z75 Pro 3
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?)
adott árért minél több
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
játékra föleg

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31628) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok
egy nagyon buta kérdés!
Van közötetek Salgótarjáni?

ha igen legyen kedves irjon pm et egy kis segitségre lenne szügségem

nagyon nagyon köszönöm :) :R :R :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#31629) Bodor válasza flash- (#31627) üzenetére


Bodor
veterán

5 év garival: LINK

vagy Samsung 850, de ott vedd ahol meg is adják rá az 5 évet.
vagy HyperX Savage 3 évvel.

(#31630) Kolondrum

[link] - Ígéretes nem?

(#31631) worxland válasza Kolondrum (#31630) üzenetére


worxland
addikt

Ebben mi az ígéretes?

Gariról, árról semmi, teljesítménye az eddigiek alapján pont ott van, ahol a többié. TBW jó nagy, de 100 emberből 99,5 nem használja ki.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31632) Graphics válasza Kolondrum (#31630) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cikk vege lenyeges.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31633) Relo


Relo
tag

Sziasztok

Erről az ssd-ről van valakinek valami infója? Megbízható? Teljesen átlagos felhasználásra lenne netezős laptopba.

Vagy inkább Kingston SSDNow V300 120GB?

(#31634) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!

Változott a hirdetések megítélése.

Nem lehet linkelni hardveraprós hirdetést, ajánlásként sem.
Egyéb hirdetést (pl banggod, edigital, akármi) is csak akkor lehet linkelni, ha garantáltan semmi közöd a hirdetőhöz.
Leírni sem lehet, hogy XY hirdeti az adott terméket a hardveraprón, csak annyit lehet, hogy nézd meg a hardveraprón is.

Ami nem változott: saját hirdetést semmiféle formában nem lehet a hozzászólásban megemlíteni, sem linkkel sem virágnyelven leírva. Az aláírásodban viszont ott lehet, hogy eladó valami, de nem linkesítve, viszont a hozzászólásodban nem utalhatsz az aláírásodra!

Amit nem lehet azt törölni fogjuk ezután (is) !

Köszönjük a megértést!

[ Szerkesztve ]

(#31637) Kolondrum válasza Graphics (#31632) üzenetére

No igen, majd lesznek tesztek. Még nem találtam róla anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#31638) Emperor_ válasza RaGi91 (#31624) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha tényleg csak kevésszer futna a virtuális gép és semmi komoly alkalmazás nem futna a virtuális gépben, akkor jó lesz az EVO.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31639) acermasine


acermasine
újonc

Sziasztok. Én is SSD vásárlás előtt álltam. Átböngészve a webet, többek között az itteni észrevételeket tapasztalatokat én a Samsung Pro SSD 850 120 GB mellett döntöttem. Mindjárt 2 db-ot is beszereztem, reggel érkezett. Egyet egy HP6930P elitebook laptop kapott, egyet pedig egy Gigabyte GA-P61A-D3 Rev 2.0 (...) PC. Tökéletesen működik mindkettő, rendkívül stabil, gyors lett a rendszer mindkét eszközön (oprendszer win10home x64). A számlán szerepel hogy 10 év gyártói garanciát kaptam (az eredeti doboz is megemlíti hogy limitált 10 éves samsung garancia jár), plussz egy év azonnali cseregaranciát vállalt a szaküzlet a meghibásodásra. Progis teszteket még nem futtattam, de látszólag is minimum 6,7X gyorsaságot produkál (ez persze a PC-n lehet a legjobban észrevenni, mert ugye a lapi csak sata2). Én bízom abban, hogy problémám nem lesz vele, meg ugye bíztató a hosszú garancia idő. Remélem hasznos hogy írtam, mert nekem is az volt mások véleménye.

- hangmester

(#31640) ITjunior


ITjunior
tag

Üdv. Mi a különbség a 2 SSD között? Valaki felhomályosítana?

https://www.pcx.hu/termek/samsung-250gb-evo-basic-mz-75e250b-eu-ssd-meghajt--68191

https://www.pcx.hu/termek/samsung-250gb-850-evo-mz-75e250rw-ssd-meghajt--382799

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#31641) Graphics válasza ITjunior (#31640) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Képeken elég jól látszik ,szerintem :)

Az egyik Basic csomag, a másik meg láthatóan több mindent tartalmaz..

Vélhetően egy 600Ft-os kábel, és a netről leszedhető program nem ér 8 ezer forintot :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31642) Soma01 válasza ITjunior (#31640) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem a hozzá adott kiegészítők.

(#31643) radi8tor válasza ITjunior (#31640) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Drágábbik változatot annak célszerű megvennie, akinek csak 1 notebookja van, és klónozni akarja a rendszer meghajtót.
Ha nem fontos a klónozáshoz adott USB kábel, akkor az olcsóbbikat vedd.

⭐ Stella

(#31644) ITjunior


ITjunior
tag

asus K501-be hol lelnék fel ajánlott m.2 sata 120 gigás SSD-t ami árban max 20 körül van? Ilyesmit pcx-en szoktam nézegetni, de nincs igazán választék:

link

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#31645) Relo válasza Relo (#31633) üzenetére


Relo
tag

Erről esetleg valakinek vélemény, tapasztalatok?
Az írási sebesség elég kevés (180 MB/s), de szerintem vaós tesztekben más ssd-k sem tudnak írásban sokkal többet. Vagy tévedek?

(#31646) jeni válasza ITjunior (#31644) üzenetére


jeni
félisten

itt van miből válogatni.

nem itt dolgozom és nincs részvényem tőlük. ;]

(#31648) NightLord


NightLord
tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20k
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? laptop SATA3 (gondolom, dell inspiron 3721)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) [Intel HM76]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?) 3/5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos

Köszönöm!

(#31649) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Először is azt szeretném kérdezni, hogy ez a típus(Samsung 500GB 850 EVO SSD SATA3 MZ-75E500B/EU), mennyivel lassabb, mivel tud kevesebbet mint ez (Samsung 512GB 850 PRO Series SSD meghajtó (MZ-7KE512BW)) A másik, hogy itt csak 3 év garancia van rá [link], itt [link] pedig 5 év? Ez, hogy lehet? Az utolsó kérdésem(de tényleg :D ), hogy ezt a típust(Samsung 500GB 850 EVO Basic MZ-75E500B/EU) miért nem találom a Samsung honlapján, csak olyan van ami nem Basic tehát MZ-75E500, egyáltalán sebességbeli különbség van a Basic és a nem basic között, esetleg élettartambeli eltérés?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#31650) Graphics válasza MrTwister (#31649) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem bizonyos szint felett nem igazán fogsz tapasztalni eltérést...

A Basic és nem Basic között sebességbeli eltérés nem szokott lenni, inkább a csomag tartalma ami változik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.