Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#31851) cuccos19


cuccos19
tag

Sziasztok!

Első SSD-m vásárlása előtt állok, már átolvastam a téma összefoglalót, és pár alapvető cikket itt a PH-en, de úgy érzem nekem ez a téma még mindig sötét folt a térképen. :F

Szóval röviden:
1. a célgép egy Lenovo/IBM X61 (T8100 proci, 4giga DDR2 RAM, Intel X3100 grafikus meghajtó), az alaplapon a Middleton mod BIOS, SATAII támogatással.

2. operációs rendszer vagy Elementary OS 0.3 Freya (Ubuntu 14.04LTS alapokon) vagy ha nem tudom kitalálni, ezt hogyan használjam munkára, akkor jobb híján marad a Windows, de abból csakis a 7-es, a többi nekem sötét ló.

3. Tárhelynek szerintem a 120GB maximálisan elég lesz nekem (oprendszer plusz ideiglenes letöltések, amik hamar mennek is át egy másik tárolóra). Tárhely bővítésre a Middleton BIOS által whitelist mentesített MiniPCI Express bővítőhelyekre tudok tenni SD vagy MicroSD kártya foglalatot (WWAN mobilinternet kártya helyére), nem az SSD-n akarom tárolni a munkával kapcsolatos és egyéb adatokat.

4. Főbb tevékenységek: webshop készlet karbantartás, ebben egy csomó táblázatkezelés (Excel vagy Libreoffice Calc), szövegszerkesztés Notepad++-al vagy ennek Linuxos megfelelőjével, és képek alapszintű szerkesztése a webshophoz (FastStone Image Viewer vagy ennek Linuxos megfelelője), de ezen túl semmi extra (de ez természetesen a másodlagos gép erre a célra, ha munkaidőn túl hirtelen valamit meg kell még csinálni).

5. Újat, garanciálisat szeretnék, használtat ha nem muszáj, akkor most inkább nem, vagy csak megbízható helyről.

Erre kellene egy megbízható/tartós/fürge SSD, ami lehetőség szerint beleférne maximum a 20ezer forintos keretbe.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#31852) jeni válasza cuccos19 (#31851) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Hosszútávra és a garancia időt tekintve az ADATA SX930 120Gb 5év garival 20000 Ft alatti áron.
Esetleg ha az aprón találsz újat vagy bontottan de garanciális Samsung 850 Pro 128GB,ide értve az Intel és a Samsung és a Kingstonokat. Újként még jó vétel az Intel 535(530) és a 850EVO 120GB mindkettő szintén 5év garanciával ha találsz 20000 Ft körüli áron egyes boltokban +1-2000 Ft eltérések lehetnek.
Amúgy a pendrive is nagyon jó háttértárolónak ha van elegendő USB csati a laptopon,gondolom a külső háttértároló 2,5 inches méretben már nagy lenne neked.

[ Szerkesztve ]

(#31853) ViSAS válasza poci76 (#31829) üzenetére


ViSAS
senior tag

Nem a 850 EVO szériával van folyamatosan kisebb-nagyobb lassulási mizéria?

(#31854) cuccos19 válasza jeni (#31852) üzenetére


cuccos19
tag

Ahogy lesz egy kis időm, körbenézek itt Pécsett a számtech boltokban. Egyben sajnos kimondottan a téma összefoglalóban nem ajánlott Kingstone-t akarták "rám sózni", és alulról karcolta a 20ezret az is (szétesős pendrive-jaik miatt nem sok a bizodalmam a Kingstone-ban amúgy sem).

Háttértárnak jó lehet a pendrive is, de mivel van egy szabad belső bővítő helyem (sőt, egy külső is, Mini PCI 54mmes külső bővítőhely), így gondoltam beépítek egy inkább, a ThinkPadek szétszedése amúgy sem bonyolult, és akkor nem lóg ki belőle semmi, amit hozom-viszem közben esetleg letörhetek róla (láttam már hiányos USB portot, amiből kitörték azt a bizonyos kis műanyag fülecset). Amúgy igen, a 2,5-es külső háttértárolót most hanyagolnám, minél mobilabb gép/rendszer kell nekem, és nem lenne sok anyagom. Utazós/mászkálós gép ez, munka anyag legrosszabb esetben is max. 10GB, plusz egy hétvégére való nem HD felbontású film és egy kis zene, 32-64GB plusz elég nekem az SSD-n felül.

Még valami, van két gyártó, akiket a téma összefoglalóban nem találtam meg, de régebbről ez a három gyártó még az ütés-víz-por álló külső merevlemezeiről ismert nekem, az egyik a fent ajánlott Adata, a másik kettőt viszont webshopokban megtaláltam, de az ajánlottban sem, és a nem ajánlottban sem itt: Transcend és Silicon-Power. Ezekről van valami tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#31855) worxland válasza ViSAS (#31853) üzenetére


worxland
addikt

Az a 840 Evo.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31856) poci76 válasza ViSAS (#31853) üzenetére


poci76
aktív tag

Nem, az az előző generáció, a 840-es. A 850-es 32 rétegű 3D technológiával készül, emiatt a gyártási csíkszélességet 20-ról 40 nm-re lehetett növelni. Egy SSD annál strapabíróbb, minél nagyobb a gyártási csíkszélessége. A 850 EVO az egyetlen TLC-s SSD, amit meg mernék venni.

(#31857) ViSAS válasza poci76 (#31856) üzenetére


ViSAS
senior tag

...és (#31855) worxland: Köszönöm a segítségeteket! :R

(#31858) csabiee


csabiee
csendes tag

Sziasztok!

Nem teljesen ide passzoló kérdés, de nem találtam jobb topicot neki. Én már túl vagyok a vásárláson, a beszereléssel akadtak gondjaim.
MSATA SSD-ről lenne szó, az a gond, hogy a gépemben a távtartó miatt nem tudom beszerelni (ahogy a képen is látszik). Szeretném kérdezni, hogy van aki belefutott már ebbe a problémába és tud rá megoldást? Ha jól láttam a távtartó forrasztható, mennyire ajánlott ezt házilag áttenni a távolabbi furathoz?
Előre is köszi.

(#31859) Bodor válasza csabiee (#31858) üzenetére


Bodor
veterán

de nem találtam jobb topicot neki. Én már túl vagyok a vásárláson

Topik tetejét olvasd el.

(#31860) csabiee válasza Bodor (#31859) üzenetére


csabiee
csendes tag

Ennyire vak vagyok... :(
Köszönöm a segítséget, bocsi az off-ért.

(#31861) jeni válasza csabiee (#31858) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Tudomásom szerint az a fémes csavar (anya) kivehető.Az többségében simán bele nyomják. Nem hinném,hogy forrasztva vagy ragasztással megerősítik.
Amúgy laptopod garis? Mert ez a szerviz dolga lenne,rosszabb esetben hivatkozni kell a rossz gyártói szerelésre,holott a furat az adott a másik mérethez.

(#31862) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

3 kérdésem lenne:

1. Samsung 850 EVO 250GB vagy HyperX 240GB Savage a jobb vétel? (Élettartam, sebesség, megbízhatóság stb)

2. A Samsung 850 PRO vagy a HyperX 240GB 3K SATA3 megéri-e a + ~10 ezer forintot? Mennyivel és miben jobbak?

3. Ti Mit vennétek?

Köszi

(#31863) szabolcs77


szabolcs77
tag

Ez miért ennyire kedvezményes?

250GB Samsung 850 EVO SSD meghajtó (MZ-75E250B/EU) - 24.990 Ft
[link]

Miközben ugyanitt a 120GB-os meg 20.390 ft
[link]

(#31864) RaGi91 válasza szabolcs77 (#31863) üzenetére


RaGi91
senior tag

A Samsung most vitte le az árát 20%-al és az aqua-nál csak 3év bolti garancia van, ill. most még akciós is. Ettől függetlenül nyugodtan vehető, nekem is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#31865) Ádyka válasza szabolcs77 (#31863) üzenetére


Ádyka
őstag

1300-zal drágábban máshol +2 év garival van, annyit meg simán megér.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#31866) #59070464 válasza RaGi91 (#31864) üzenetére


#59070464
törölt tag

A 3.14csába, most vettem tőlük egy 128GB-os 850 Pro-t (végül nem Intel és nem az SX930 lett). Épp azon filóztam, hogy ez legyen vagy a 250-es 850 Evo. Mivel egy árban volt, inkább a 850 Pro-t vettem, ugyanis alapvetően bőséggel elegendő a 128GB is. Mindegy, legalább nem lesz bennem a kisördög...

(#31867) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ezek közül melyik a legolcsóbb, de még megbízható 120as ssd? Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31868) Bull Boss válasza szabolcs77 (#31863) üzenetére


Bull Boss
senior tag

hétvégén még nem annyi volt.. és most már egyre jobban bosszant, hogy a Hyperx Furyt vettem és nem ezt...

(#31869) radi8tor válasza JoolsNOS (#31867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglalóban:

Általános felhasználásra, operációs rendszer alá:

Adata SX900 (3év)
Adata SP920 (3év)
Adata SP900 2,5" és M.2 (3év)
Adata SP310 mSata (3év)
Adata SX930 (5év)
Corsair Force GS (3év)
Crucial M500*** 2,5", mSata és M.2 (3év)
Crucial MX100*** 2,5", mSata és M.2 (3év)
Crucial MX200*** 2,5", mSata és M.2 (3év)
HyperX 3K*** (3év)
HyperX Fury*** (3év)
HyperX Savage*** (3év)
Intel 535 2,5" és M.2 (5év)
OCZ Vector 180 (5év)
Plextor M6S (3év)
Plextor M6M mSata (3év)
Plextor M6G M.2 (3év)
Samsung 850 EVO*** 2,5", mSata és M.2 (5év)

Amivel nem nyúlhatsz mellé: Adata SX930 (5év), Intel 535 2,5" és M.2 (5év), Crucial MX200*** 2,5", mSata és M.2 (3év), Samsung 850 EVO*** 2,5", mSata és M.2 (5év)

⭐ Stella

(#31870) jeni válasza Bull Boss (#31868) üzenetére


jeni
félisten

Elvileg 3 napon belül vissza vihető

(#31871) Bull Boss válasza jeni (#31870) üzenetére


Bull Boss
senior tag

az a helyzet, hogy még meg sem jött... elvileg holnap ér ide a pick pack-ra.. :U

(#31872) pendre54 válasza radi8tor (#31869) üzenetére


pendre54
addikt

Ha már szóba kerültek a kifejezetten ajánlott SSD-k, lenne egy kérdésem, mert a nem túl távoli jövőben lecserélném a néhány éves 60 GB-os Samsung 830-asomat egy 240 GB-osra. Olvasgatva az itteni dolgokat, a számomra szóba jöhető 3 versenyző közül( Adata SX930, Samsung 850 EVO, Intel 535), az Intel esetében az az átlagban 3-5 ezer forintos felár a másik kettővel szemben, amögött van valami tartalom is, vagy csak kizárólag az Intel nevet kell megfizetni?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31873) radi8tor válasza pendre54 (#31872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Többnyire a nevet kell megfizetni ebben az árkategóriában. :K

⭐ Stella

(#31874) JoolsNOS válasza radi8tor (#31869) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Természetesen olvastam az összefoglalót, de a típusok nem egyeznek ezekkel.
Pl crucial csak bx van nincs mx.
Plextor m6v van, a listában kicsit mások vannak.
És így tovább.
Talán a Hyperx-ek vannak.
Fury vagy Savage?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31875) vanye válasza cuccos19 (#31851) üzenetére


vanye
senior tag

Helló!
Nekem egy nem javallott Kingston V300-as (120 GB) teljesít szolgálatot az X60-as ThinkPademben már másfél éve. Semmi baja nincs. Amúgy nem is a megbízhatatlansága miatt ekézik itt a V300-as szériát, hanem azért, mert nem hozza sebességben azokat az értékeket, amiket hivatalosan neki tulajdonítanak. Na mármost: mint OS alá teendő SSD, semmi gond nem lesz ezzel, ha mégis emellett döntesz. Hatalmas fájlokat úgysem fogsz rajta mozgatni, így tehát a relatív lassúsága sem fog érződni. Relatív, mert egyébként így is fénysebességű rajta (egy sima HDD-hez képest) mind a Windows indítása, mind a programok betöltése. (Én perverziómat tetézve Win10-et használok ezen a majd' 10 éves notebookon. :DDD ) Szóval - személyes véleményem szerint - zokszó nélkül vehetsz a laposodba ilyen SSD-t.
De ha valamiért mégsem, akkor itt van egy remek ajánlat, amibe az egyik HSZ-ben futottam bele. (PostaPontra ráadásul most ingyen ki is viszik!)

Stern des Südens!

(#31876) cikasz válasza Emperor_ (#31840) üzenetére


cikasz
őstag

Meg is jött a kicsike! :B
Van hozzá egy műanyag keret (akkora mint az ssd) a két végén öntapadós matricával. Ez mire jó?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#31877) jeni válasza cikasz (#31876) üzenetére


jeni
félisten

az nem más mint egy magasító,vagyis az SSD 7mm és az a keret meg 2mm ,ezt oda kell tenni ahol hézag van,vagy esetleg a csavar sem találkozik egymással. esetleg talán lehet neki csillapító,vibráció csökkentő hatása is.

A weboldal szerint a 850 EVO 250GB

viszont az oldalára kattintva már 24990Ft és 5év garis

[ Szerkesztve ]

(#31878) radi8tor válasza jeni (#31870) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs ilyen 3 napon belüli dolog. Sosem volt, csak a hiedelemben.
Webshopban vásárolt terméknél 14 napon belül lehetőség van indoklás nélkül elállni a vásárlástól.
Ez csak magánszemély részére érvényes, ha számlát kértél róla, akkor nem!

⭐ Stella

(#31879) jeni


jeni
félisten

érdekes,hogy a kettő egy és ugyanaz az a bolt :K

itt 5év garival

ahol át lehet venni mindkét esetben egy boltban és ott csak 3év garival adják

a Magicomp is 5év garival adja igaz csak 26400Ft régóta a piacon vannak de nem nagyon hallani a hangjukat.

viszont korábban itt vettem a 850 Pro-t és arra 5év garit adott a bolt,de a neten 10év garanciásra tudtam regisztrálni. elvileg a 850 EVO is a regi után nagy valószínű,hogy megkapja az 5év garit a gyártótól.

[ Szerkesztve ]

(#31880) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Van valami program amivel le tudom tesztelni az SSD-t ? ha igen pontosan mikre figyeljek oda?

(#31881) radi8tor válasza Bull Boss (#31880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

⭐ Stella

(#31882) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Van egy Sony netbook-om, amit kicsit felturbóznék másodlagos gépnek. Jelenleg 1 GB RAM és egy Intel Atom n450 mellett egy 5400-as vinyó teszi a dolgát. Mivel nem volt nagy tétel, a 2GB-os RAM-ot már megrendeltem bele, viszont gondolkodom egy SSD-n is, jelenleg a HyperX Fury-t néztem ki (az itt olvasottak alapján mivel a 128Gb, laptopban és általános felhasználás a fontos nekem, ha jól sejtem, ez jó lenne)

Viszont a kérdésem az, hogy hozhat-e az SSD érdemi gyorsulást a netbookon akár egy intel atom n450 mellett is, vagy itt már a processzor a szűk keresztmetszet?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is! :R

Szerk: Win10-el van, a pontos gép típus pedig: Sony Vaio VPC-W21M1E

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#31883) Bodor válasza malnabokor (#31882) üzenetére


Bodor
veterán

Veheted a Fury-t nyugodtan, és igen, érdemes abba a gépbe is SSD-t tenni, szárnyakat kap tőle.

(#31884) malnabokor válasza Bodor (#31883) üzenetére


malnabokor
senior tag

Értem, köszönöm szépen. A várható sebesség (Windows felület, böngészés) elérheti a tavalyi/2 évvel ezelőtti tipikus atomos tabletek szintjét, v annyira azért ne várjak csodát? :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#31885) Bodor válasza malnabokor (#31884) üzenetére


Bodor
veterán

Nem ismerem a tavalyi/2 évvel ezelőtti tipikus atomos tabletek szintjét. Azt tudom, hogy - már csak az igen alacsony elérési idő miatt is - egy HDD-s gépnél mindig gyorsabb egy SSD-vel rendelkező!
Csodát mindig lehet várni, de többnyire nem következik be... :) Persze ez attól függ, hogy ki mit tart annak!

[ Szerkesztve ]

(#31886) Xantomas


Xantomas
őstag

Van-e olyan ssd, ami ESD ellen kicsit jobban védett, és nem csak a shield felől, hanem maga sem juttat tüskét a SATA adat vonalakra?

A problémám speciális:
Hp probook 4330s notiban a gyárilag benne levő WD black winyóval akármilyen feszültséggel megcsaphattam ESD-vel a kasztnit, meg se kottyant a gépnek. Mióta benne van egy Samsung EVO 850 SSD, illeltve egy Kingston v300 is megjárta már a hadak útját, állandóan, vagy esd-re reagálva egyből leáll (ha tápra van dugva), vagy utána instabilan működik, lefagynak egyes programok, majd a végén kékhalállal eltávozik a win, illetve a Linux dob egy kernel panicot. Utána el se indul a noti, csak az aksit kivéve, és pár percet várva, hogy kisüljenek a kondik, és minden a helyére billenjen.

Ha nincs benne ssd, + winyó (optikai meghajtó kiéve a helyéről) akkor kaphat akármekkora esd-t nem lesz baja, a TVS-ek megoldják a dolgukat.

Külső ESD védelem (szőnyeg, csuklópánt) nem opció.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31887) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Megjött a Furym. Laptopba vettem, de nem tudom melyik oldalára kell ragasztani a toldatot. Tudna valaki segiteni? Vagy ez gépfüggő? (oldalról betolós a gépem (dell) ezért nem tudom, még mielőtt valaki kötekszik :D )

[ Szerkesztve ]

(#31888) kondás


kondás
tag

Azt az eget kb. 1 hónapja vettem a 250 gigás Samut, és most nézem ,hogy azóta 10 ezret esett az ára.
Kb két évig halogattam a vásárlást :)
Ezt a balszerencsét.

(#31889) radi8tor válasza Bull Boss (#31887) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvass is néha ne csak írj. :U

⭐ Stella

(#31890) jeni válasza Bull Boss (#31887) üzenetére


jeni
félisten

2 esélyes a dolog. Ha rossz felére rakod,akkor nem tudod betolni . Rosszabb esetben a csatlakozót eltöröd.
Ha jó oldalra rakod akkor nyertél. Amúgy a sima fémes matricás oldalra kell tenni. Nem feltétel. Van ahol a csavar 4 poton fog és bőven elég is

(#31891) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Üdv! Egy 500GB-os Samsung 850 EVO vásárlását tervezem, mindenképpen 5 év gyári garanciával szeretném vásárolni.
A kérdésem az lenne, hogy a gyári garanciához jegy is jár, vagy elég beregisztrálnom a neten?

(#31892) Anonymus23 válasza Misi 007 (#31891) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem adtak hozzá, azaz benne volt egy kis nylon öntapadós tasakban a doboz aljár ragasztva.
Jelen állás szerint elvileg nem kell regisztrálni az 5 évhez, de ha neked sikerül beregisztrálni, akkor azért írd be ide.

;) - The Power of the Light Side

(#31893) RaGi91 válasza Anonymus23 (#31892) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nekem sikerült beregelni a múlt héten vásárolt Samsung 250 Evo-mat. Rendesen jelzi az oldal a garancia lejártát (2020.10.26), megkaptam a garancia meghosszabbítását igazoló adatlapot is. (Rbx-től rendeltem).

[ Szerkesztve ]

(#31894) Anonymus23 válasza RaGi91 (#31893) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, engedi beregisztrálni.

;) - The Power of the Light Side

(#31895) Zsolty001 válasza Misi 007 (#31891) üzenetére


Zsolty001
tag

Én az Aqua.hu-n vásároltam egy 3 év garanciás 850 EVO-t. A Samsung termékregisztrációnál a bolt nem szerepel viszonteladóként, de "Samsung Márka" jelzéssel regisztráltam, majd jött egy visszaigazoló e-mail, hogy "garanciáját 0 nappal sikeresen meghosszabbítottuk". :D

A 2020-as garanciajegy amit kaptam e-mail-ben "csak tájékoztató" jellegű.

Erre telefonon felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták az SSD-k alapból 5 év garanciásak, nem kell hozzá regisztrálni semmit, vegyem fel a kapcsolatot a viszonteladóval...

Ha korrektek, akkor a számlával bebattyogva így is megadják az 5 évet.

(#31896) worxland válasza jeni (#31877) üzenetére


worxland
addikt

Már van, ahol csak 24 ezer. :C

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31897) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Erről az SSD-ről valami vélemény?
Érdemes ilyenbe befektetni?
Az a 2000MB/sec olvasási sebesség igaz lehet, vagy csak elírás?
Egyáltalán, mondjuk egy ADATA SP920-hoz viszonyítva érezhető különbséget kapok azért a 31K-s pénzért?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31898) FrezeR válasza Zsolty001 (#31895) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nem mindegy, hogy milyen számot írsz be regisztrációnál, azt írtad be ami magán az SSD-n van? Mert van a dobozon is, de azzal nem jó.

(#31899) RaGi91 válasza FrezeR (#31898) üzenetére


RaGi91
senior tag

Egyébként teljesen mindegy, hogy mit írsz be. Jelenlegi állás szerint nem kell regisztrálni a Samsungnál az SSD-ket, kapsz 5 év gyártói garanciát rá.

[ Szerkesztve ]

(#31900) FrezeR válasza RaGi91 (#31899) üzenetére


FrezeR
senior tag

Lehet, hogy így van de már olvastam párszor, hogy ha a dobozon található számsort írják be, akkor ez lesz mint amiről írt Zsolty001. Ha meg az SSD-n találhatót, akkor egyből elfogadja az oldal és kiírja a helyes garancia időt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.