Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94304) Daywalkerke válasza dudika10 (#94303) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Az EU területén sajnos szerintem sem fogja az ASUS ezt garanciális kérdésnek tekinteni, de ha pl. az EU-ban is egy ilyen miatt be lehetne cégeket perelni akkor más lenne a helyzet, hiszen itt a malware felfedezése óta (amit maga az ASUS is elismert lásd itt az ezzel kapcsolatos közleményüket) egy még garanciális készüléket kell(ene) a vásárlónak úgy tovább használnia, hogy a sérülékenységre a router gyártója előre bejelentetten nem fog már javítást kiadni, így ha azt nézzük, hogy a garanciaidő alatt ezzel valakinek valamilyen kárt okoz (pl. egy az ezen malware miatt kap egy zsarolóvírust, ami titkosítja mindenét és pénzt kér a feloldásért, tehát itt bizonyíthatóan pénzbeli kára keletkezik a vevőnek garanciaidőn belül) akkor igenis lehet(ne) garanciális ügynek tekinteni szerintem és pl. az USA-ban ha egy ilyen ügy miatt beperelnék az ASUS-t akkor szerintem ott 99%, hogy el is vesztené az ASUS a pert, de még lehet, hogy az EU-ban is, más kérdés, hogy pár tízezer Ft miatt Magyarországon senki nem fog egy ilyen pert bevállalni, viszont ezzel az ASUS is rosszul jár ha most nem ad ki soron kívüli javítást ezen érintett eszközökre, mert ismerősöm is mondta, hogy ő anno ezt a routert közel 60e Ft-ért vette, de ha az ASUS (és hozzá kell tennem, hogy sajnos a többi nagy router gyártónak is 99%-ban hasonló a hozzáállása) így áll hozzá a frissítéssel kapcsolatos dolgokhoz akkor legközelebb biztosan nem fog venni ilyen drága routert, hiszen otthoni környezetben minek költsön egy drága eszközre ha 2-3 év múlva úgyis vehet újat mert a gyártó a termék megjelenése után alig 3 évvel már nem ad ki hozzá frissítést, az 1. frissítés az ASUS weboldala szerint ehhez a routerhez 2018-ban volt, míg az utolsó 2021-ben, és ez pont, hogy egy felső kategóriás, drága router volt 2019-ben, amihez szerintem min. 4-5 évig simán kellene, hogy adjanak a gyártók frissítést, mert az árából 3 év alatt akár minden évben lehetne egy új routert venni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.