Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) edari válasza gg72 (#6597) üzenetére


edari
őstag

Nekem elég sok, bármi baja van az autónak én oda viszem.
Kicsit furcsa a stílusuk, illetve elég nehéz őket elérni, de egyébként nekem nem volt még bajom velük.

Legutóbb borzasztóan el voltak havazva, nem tudom hogy most mi a helyzet velük.

(#6602) gg72 válasza edari (#6601) üzenetére


gg72
veterán

Nehéz ma olyan szerelőt találni, aki:
- ne lenne nehezen elérhető
- ne lenne baromi elfoglalt
- ne lenne fura a stílusa
:)
De azért kösz, megpróbálom őket hétfőn felhívni. Milyen oradijjak dolgoznak amúgy?

(#6603) MasterMark válasza Steve_Brown (#6596) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy keressem fel? :D Googléban nemigazán találom. Valami elérhetőséget tudsz?

Switch Tax

(#6604) molnarpeter válasza gg72 (#6602) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jól, gyorsan, és olcsón dolgozunk. Ebből kettőt választhat :D

(#6605) MC Pite válasza gg72 (#6591) üzenetére


MC Pite
veterán

A fojtószelep, szívószelepek, stb takarításra gondoltam amit párszor beszéltünk.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6606) edari válasza gg72 (#6602) üzenetére


edari
őstag

Huh, ez most jó kérdés. Asszem 18 ezer, de nem vagyok benne biztos.

(#6607) gg72 válasza MC Pite (#6605) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha lenne erről egy videó hogyan kell csinálni, akkor megpróbálnám, de így leírás alapján nem merek nekiállni, azt sem tudom mi hol van a motorban...

Edari: Akkor mint máshol kb.

(#6608) MC Pite válasza gg72 (#6607) üzenetére


MC Pite
veterán

Van több is, de annyi, hogy a légszűrőről fojtószelepre menő csövet utóbbi helyen félreveszed.
Egyedül kitámasztod a gázt 2500on, ha ketten vagytok mehet gázfröcsökkel.
[link] , [link] , [link] , [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6609) gg72 válasza MC Pite (#6608) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, megpróbálom. Motip spray van itthon, de az karburátor tisztító, vegyek EGR-st inkább gondolom.

(#6610) MC Pite válasza gg72 (#6609) üzenetére


MC Pite
veterán

Nézd meg mit írnak róla, ha szívó oldalintisztításra ajánlott, mehet. Ha tudsz angolul, az eredetit olvasd vagy a honlapot, a magyar ferdítés sok hülyeséget összehord sokszorm

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6611) gg72 válasza MC Pite (#6610) üzenetére


gg72
veterán

Ok [link]

(#6612) MC Pite válasza gg72 (#6611) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem, ez nem jó rá. Én ezt szoktam, ott leírja a menetét (minden gyártónak van ilyen spréje).

Szívó motornál egyszerűbb, csak a f.sz-re menő csövet veszed félre. Most ilyet kapott múlt héten a piros is (az turbós, gdi), ma meg a tankba mellé a párját.

Cleaning of air intake manifold, air flow sensor and inlet valves
- Warm up engine. Remove the air filter.
- Run engine up to 2000 rpm.
- Spray 200 ml product in short burst into the air intake manifold.
- Rpm will drop during spraying. Allow the revs to pick back up before resuming.
- If necessary, actuate the throttle to avoid stalling.
- Let the engine idle for a few minutes with occasional throttle actuations, but do not
exceed 3000 rpm.
- Leave the engine running for at least one minute after the last acceleration.
- Stop the engine. Put filter back in place

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6613) gg72 válasza MC Pite (#6612) üzenetére


gg72
veterán

Köszi szépen, veszek valahol a hét elején.

(#6614) gg72 válasza MC Pite (#6612) üzenetére


gg72
veterán

Még két dolog, hogy biztosra menjek: a zöld nyíllal jeölt irányba és helyen kell majd befújni a sprayt és a pirossal jelölt csatlakozót le kell vegyem?

(#6615) FeZ... válasza gg72 (#6614) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szereld ki a légszűrőházat , úgy fújd majd be a zöld nyíilnál !

(#6616) MC Pite


MC Pite
veterán

Így van, ahogy FeZ is írja.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6617) koxx válasza gg72 (#6528) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon messzire kerüld el, mármint ha pár hónapig tudod nélkülözni az autódat és állandóan hívogatni akarod akkor menj. Elérhetetlen, emailre, sms-re nem válaszol, ha kimentem személyesen vagy ott volt vagy nem. Google értékelések nem kamuk sajnos.

(#6618) gg72 válasza koxx (#6617) üzenetére


gg72
veterán

Igen, olvastam a google-on, elkerülöm inkább... Megpróbálom a fehérvári Citrocar-t,va futóművet ott tették rendbe februárban, csak akkor nem tudtak foglalkozni a dadogással. Ők akkor szimpik voltak.

Mc Pite: Rendben.

[ Szerkesztve ]

(#6619) Steve_Brown válasza edari (#6606) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Mennyi? :Y

+1 érv amellett, hogy megtanuljon az ember autót szerelni.

(#6620) gg72 válasza Steve_Brown (#6619) üzenetére


gg72
veterán

Eszement árak vannak... :(

(#6621) koxx válasza edari (#6606) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Talata Tomi Kispesten 19k :o

(#6622) FeZ... válasza Steve_Brown (#6619) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Sajnos ilyen árak vannak. Márkaszervizben pl. 37e-40e Ft/óra a szerelés díja.

(#6623) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Ez azért nagyon komoly, mert drágább mintha megvennéd magadnak te a szerszámokat és megcsinálnád. Egy átlagos szerelő 3 munkaórája drágább mint vennie egy Lexia klónt otthonra.

(#6624) gg72 válasza MC Pite (#6612) üzenetére


gg72
veterán

Megcsináltam a sprézést, aztóna 2 X indítottam, egyelőre nem dadogott (mondjuk ez nagyon nem jelent semmit, mert ilyen korábban is volt), de most már világít a Check engine lámpa és az induláskor megjelenik az "Antipollution fault" felirat is. :D Amúgy mentem vele 15 km-t, szépen ment. Lehet túl sokat spréztem, vagy nem tudom, de ahogy olvasom, ilyen hibaüzenet gyakori, majd kivetetem a egy szerelővel.

(#6625) proof88 válasza gg72 (#6624) üzenetére


proof88
addikt

Ha egyszer beadja, de már nem áll fent a hiba ami miatt beadta, akkor még 2 indításig be fogja adni aktív hiba nélkül is. Szóval magától el fog tűnni a hibajelzés, ha az eredetileg észlelt hiba már nem áll fent.

(#6626) gg72 válasza proof88 (#6625) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, harmadik indítására már nem jelzi ki.

(#6627) FeZ... válasza Steve_Brown (#6623) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Mert másban ez nem így van ?
A villanyszerelő 3m-el odébb teszi a villanyórát 200e Ft-ért. Bakker, 2 óra meló ha van, bármikor megcsinálom magamnak. Nyilván engedélyeztetni nem tudnám, csak példának írtam. A burkolót felhívtam, hogy mennyiért dolgozik ? Teraszt kellene csinálni, de csak burkolni, mert már felvertem meg megcsináltam alá a vízszigetelést ahogy én akartam. Azt mondja, hogy 25e / m2. Jó, de meg sem nézi ? Nem. 35 nm-es teraszt, számold ki ! max. 4 nap alatt meg lehet csinálni a száradások miatt. stb. stb.

(#6628) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Bocsi rossz helyre küldtem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.