Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81747) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Routert keresek, de nem igazán találom a megfelelőt. Itt is visszaolvastam, 4G-AC68U tűnik megfelelőnek, de érdekelne a hozzáértők véleménye.
Nagyon vidéken lakunk, így 4G netre van csak lehetőségünk. Jelenleg egy Huawei B525 van a házban és nem igazán vagyok elégedett a teljesítményével. A problémák:
-ugyan azt mutatja, hogy 4G+ elérhető és a térerő is megfelelő (4 csík az 5-ből), a net lassú és néha megszakad, emellett a router appja szerint sem olyan jó a térerő, mint ahogy az eszköz mutatja (1-2 csík). Jobb napokon tud 40Mbps-t, nekem ez elég is, általában 25Mbps, ez is OK, de mostanság gyakran lemegy 0,5Mbps-ra, az már nem OK.
-A ház egyes részeiben gyenge a WiFi. 1 szintes ház, de széles, nagy.
-Telefonomról FLAC-ot küldök az erősítőmre és akadozik a zene.
-HD, FHD, UHD filmet nem tudok a TV-re küldeni, mert szintén akadozik.

Nekem ebből az jön le, hogy a router hardvere gyenge multimédiára, emellett az antenna nyeresége is alacsony. 2 opció jutott eszembe:
-veszek 1 Asus 4G-AC68U routert és bízok benne, hogy megoldja a gondot egymagában.
-megtartom a B525-t 4G vételre, Wifit kikapcsolom benne, veszek hozzá külső antennát, továbbá veszek egy Xiaomi AX3600-t amit kábellel kötök a B525-re és a Xiaomi lesz a házban az elérési pont.

Nekem az utóbbi megoldás tűnik jobbnak, de ha lenne még ennél is jobb megoldás, érdekelne.
Szomszéddal nincs interferencia, mert nincs szomszéd. A házban csak 1 erősítő, 1 TV, 2 telefon, 1 robotporszívó, 1 robotfűnyíró, 2 WiFi hangszóró és 2 laptop van. Ez nem olyan sok szerintem, hogy interferenciát okozzon ha minden megfelelően működik.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.