Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67769) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Sajnos a mostani 2,2 éves NETIS router elkezdett vacakolni és néha eldobálja a Wifi-t vagy nem engedi át rajta a netet. Arra jutottam hogy a végét járja. Jól megszolgált és emlékét sosem feledem. :(

Viszont totál nem vagyok képben a mostani router piacban és ahogy látom nem ritka a 80-100 ezres "otthoni felhasználásra" szánt robosztus példány sem ami mindenféle szépnek hangzó rövidítéseket is tud ami piacvezető technológia és jobb mint bármi más, gyógyítja a gyermekbénulást és még a légutakat is tisztítja.

Szóval úgy döntöttem inkább a fórumos mesterembereket kérdezem meg hogy valójában mi az amit tényleg érdemes megvenni és mi az ami csak marketinges fogás és mezei emberfia sose fogja kihasználni.

Amit szeretnék
- Gigabites WAN-t kiszolgáljon (Digi)
- Gigabites LAN-t kiszolgáljon (Cat6e van mindenhol a házban)
- Gigabites WLAN-t se lenne hátrány (4K TV-k wifin)
- 2,4 és 5 Ghz -es csatornák
- b/g,n,ac (ad, ay) teljes spektrumban (ha esetleg lehet vele külön csinálni egy 2,4 b/g only SSID-t a többi mellé az csak öröm)
- 25 méteres hatótáv (a mostani 4 antennás már csak éppen-hogy viszi)
- Stabilan és macerálás nélkül üzemeljen ha egyszer beállítottam, ne keljen újraindítgatni meg ilyenek

Ami jó lenne:
- A szomszédos 8db tp-link és szolgáltatói routert elnyomja és ne legyen magasabb jelerőssége "Dani Routerje" hálózatnak mint az enyémnek :DDD :DDD :DDD

Az árpalettán én szívem szerint max 30-ig mennék el, de ha van 40-50 -ért egy olyan ami mindent tud és még többet is ráadásul azt nagyon, akkor bár mint ha a fogamat húznák, de olyat veszek.

Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv,
Romvr

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.