- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geri Bátyó
addikt
-
kraftxld
félisten
-
csibe1
veterán
Kosher vagy Halal? Mi a különbség?
Az élelmiszer előállítás minősítése évszázadokkal ezelőtti találmány, a két jelentős vallás az Izraelita és a Muzulmán már jóval azelőtt, hogy a Nyugati világ egyáltalán gondolt volna rá, már szigorúan előírták és lefektették a részleteiben kidolgozott szabályokat. Ezek a szigorú szabályok elsősorban a hús feldolgozására vonatkoztak, majd terjedt el több és több élelmiszer előállítására is. Az évszázadok alatt az élelmiszer vallást is, és politikát is képviselt, jelképezett, nem csoda hát, hogy ilyen komplikált és hagyományokkal, rituálékkal szőtt az előállításuk, de még a fogyasztásuk is. Ne feledjük, a régi időkben akié az élelmiszer volt, azé volt a hatalom is.
A Kosher szó azt jelenti, hogy megfelelő. A Halal a Muzulmánoknál pedig azt jelenti, hogy megengedhető. Tulajdonképpen mindkettő ugyanazt szeretné elérni, csak más szóval.
Mindkét vallás a gyors és kíméletes mészárlást hírdeti, a lehető legkevesebb szenvedéssel.
Kosher megengedi a kagylók, a pikkelyes szárazföldi állatok, ragadozó madarak fogyasztását,
de a Halal nemMindkettő tiltja a sertéshús fogyasztását
Kosher nem tiltja az alkoholos italok fogyasztását (bor, sör, likőr)
de a Halal igenKosher tiltja a tejtermékek és a hús keverését, úgy mint a főzést, tálalást, tisztítő eszközök használatát ezeknél használva, vagy keveredve
a Halal nemKosher tiltja a kábult állatok mészárlását
de a Halal nemKosher tiltja az állat hátsó részeinek a fogyasztását
de a Halal nemKosher mészárlás nem kötelezi a mészárost imára az állat megölése előtt, vagy alatt
de a Halal igenKosher törvény szerint egy sajhetnek, vagy egy különlegesen képzett rabbinak kell az állatot leölnie,
de a Halal szerint bármely felnőtt Muzulmán, Keresztény, vagy Zsidó lemészárolhatja az állatot a Halal törvények szerintKosher szerint az állat kivéreztetésének gyorsan és teljesen meg kell történnie a vágásnál
míg a Halal megengedi a bennmaradt vértKosher szerint a Halal vágásból származó hús nem megengedett,
míg a Halal szerint a Kosher vágásból származó hús megengedett -
joghurt
addikt
Úgy általában a rizseshúsra céloztam és nem erre a változatra.
Amúgy ez jó kérdés, mert fogalmam sincs, hogy a halal engedi-e a belsőséget. Mondjuk engem nem érint!
A vér miatt gondoltam tiltottnak, de rendesen kivéreztetve valójában lehet halal.

-
Geri Bátyó
addikt
-
joghurt
addikt
Tulajdonképpen az eredetije az valamiféle piláf, amiben biztosan nem volt fűszerpaprika, de ismerve az arab ízeket, biztos volt benne vagy 8-10-féle fűszer.
A marhaszív garantáltan nem halal.

-
Geri Bátyó
addikt
-
zoo8800
veterán
A fűszerezés érdekes, én eddig csak a só - bors - paprika verziót ismertem.
Marhaszív eszembe nem jutna
-
Geri Bátyó
addikt
-
Geri Bátyó
addikt
Ez szuper recept,jöhetnek még.
Bár nálunk az asszony főz,de szívesen kipróbál új recepteket.
Én a húst nem igazán tudnám kihagyni a napi étrendből,belsőségeket,velőt sem vetem meg.
Sokféle húst kóstoltam már ami idehaza elérhető,és azt kell mondanom hogy nincs rossz kaja csak jól kell elkészíteni.
Tervezek olyat, ahol a kevésbé népszerű húsrészekről és a belsőségekről beszélgethetünk, de még nem tudom mikor.
-
Geri Bátyó
addikt
Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de mi az a görögszénamag

Vagy 40 éve főzök nagy lelkesedéssel, de sosem hallottam eddig a görögszénamagról

Milyen fűszer ez?
+ csibe 1
Én régebben is sokat hallottam róla (de én fűszerbuzi vagyok), de csak 4-5 éve vettem először. Valóban az indiai konyhában előszeretettel használják, de valójában a mediterrán térségben és az arab világban is.
Mivel én nem használok fűszerkeverékeket, mindent magam állítok össze és egyszer a fejembe vettem, hogy a tipikus curry-pornak megfelelőt készítenék. Lettek nagyon jó megoldások, de valami mindig hiányzott és a görögszénamagban találtam meg ezt az ízt.Amúgy nagyon trükkös jószág, mert annyira kemény, hogy még kőmozsárban sem lehet összetörni, viszont ha egyben berakod az ételbe, akkor teljesen puhára fő és teljesen jól átadja az ízét az ételnek.
-
Geri Bátyó
addikt
Szerintem elég szomorú ez a hozzáállás. Ha mást nem, akkor jó ötleteket, alapanyagokat lehet lopni szegényektől.
Egy kis "fúziós" konyha ötlet, ami szerintem tetszeni fog:
Fogsz egy kis adag házi füstölt szalonnát, felkozkázod és üvegesre pirítod. Majd fogsz egy darab tofut (lehet natúr de azért jobb a füstölt), azt is felkockázod apróra, és megsütöd a szalonnával együtt, amíg a szalonna ropogósra nem sül. Majd felvert tojást adsz hozzá, és egy jó kis rántottát csinálsz belőle. A lényege, hogy a tofu 100%-ban szalonna ízű lesz, állagra meg a szárazra sütött rántottára hasonlít... szóval a végeredmény olyan, mintha háromszor annyi szalonna lenne a rántottádban, az extra zsír és koleszterin nélkül.#20 zetor2000
Nem kell sok hús, hogy jó legyen egy kaja, csak a "tradícionális" magyar konyha rohadtul egysíkú és lepusztult, ezért a többség el sem tudja képzelni máshogy a kaját. Ez az elmúlt 150 év hihetetlen pusztítást vitt végbe a magyar gasztronómiában, úgyhogy mindenki a szarnál éppen csak kicsit jobb alapanyagokból elkészített menza-jellegű és bonyolultságú ételekhez van hozzászokva. Pl. nagy tál pörkölt nokedlivel, vagy tányérról lelógó bécsiszelet... régen nem ettek idehaza ennyi húst, és sokkal változatosabb volt a fűszerezés is. Aztán jött a monarchia, meg a becsszómárnemmonarchia, meg a szocializmus, és nem maradt a tardícionális konyhánkból kb. semmi.#22 Egon
Ízlések és pofonok... sok "alternatív" gabona eléggé véleményes ízű, de legalább már kb. bármelyik elérhető itthon normális áron. Én nagyon örülök, hogy már nem csak a rizs opció, mint szemes gabonaköret.
Szerintem a gerslit érdemes megpróbálni úgy, hogy darált hússal együtt pirítod majd főzöd meg egy jó alaplében (pl. rakott ételekhez). Úgy nagyon kellemes íze és állaga lesz, jól "összeolvad" a hússal.#30 Krugszvele
Kömény megromlani?
Azt mégis hogyan?Tofut nem nagyon szoktam csinálni, de hallottam, hogy az minden ízt magába szív és emiatt nagyon jó alapanyag akár magában, akár kiegészítőként! Jó, hogy említetted, nem jutott volna eszembe!
-
Viktor S
csendes tag
A cikk ihletésére először használtam borókabogyót főzéshez zöldséggel, gombával, hajdinával. Teljesen jó lett, felírom a rendszeres receptek közé.
-
csibe1
veterán
Oké, hogy egészséges (közben rájöttem, hogy láttam már ilyet, vegán kollégák csíráztatták és lelegelték a mikrocsírákat), de fűszerként milyen ízt ad a kajának?
Az ízéről ne engem kérdezz; írtam, hogy eddig én sem hallottam róla.
A recept írója említette, ő biztos többet tud róla.
-
perge666
veterán
Ez szuper recept,jöhetnek még.
Bár nálunk az asszony főz,de szívesen kipróbál új recepteket.
Én a húst nem igazán tudnám kihagyni a napi étrendből,belsőségeket,velőt sem vetem meg.
Sokféle húst kóstoltam már ami idehaza elérhető,és azt kell mondanom hogy nincs rossz kaja csak jól kell elkészíteni.
-
Donki Hóte
veterán
Parancsolj: Görögszéna: mi mindenre jó?
Amúgy én sem hallottam még eddig róla; mindig tanul, találkozik valami újdonsággal az ember.

Ránézésre, mint a hántolt-pucolt napraforgómag.
Oké, hogy egészséges (közben rájöttem, hogy láttam már ilyet, vegán kollégák csíráztatták és lelegelték a mikrocsírákat), de fűszerként milyen ízt ad a kajának?
-
kraftxld
félisten
Jó cucc a recept, hatalmas pacsi a marhaszívért, szerzek is majd jövő héten a válságkonyhára

-
csibe1
veterán
Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de mi az a görögszénamag

Vagy 40 éve főzök nagy lelkesedéssel, de sosem hallottam eddig a görögszénamagról

Milyen fűszer ez?
Parancsolj: Görögszéna: mi mindenre jó?
Amúgy én sem hallottam még eddig róla; mindig tanul, találkozik valami újdonsággal az ember.

Ránézésre, mint a hántolt-pucolt napraforgómag.
-
kraftxld
félisten
Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de mi az a görögszénamag

Vagy 40 éve főzök nagy lelkesedéssel, de sosem hallottam eddig a görögszénamagról

Milyen fűszer ez?
Magyarul: Kashuri Methi, indiai kajákba szoktuk használni

-
Donki Hóte
veterán
Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de mi az a görögszénamag

Vagy 40 éve főzök nagy lelkesedéssel, de sosem hallottam eddig a görögszénamagról

Milyen fűszer ez?
-
cami][us
őstag
A fűszerként használt közönséges boróka nem, de valóban van mérgező változat is.
Gondolom helyettesíthető ginnel.
-
thesound
addikt
A gyors változat tetszik, lehet összedobom valamikor, jöhet a többi recept
-
pengwin
addikt
Szerintem elég szomorú ez a hozzáállás. Ha mást nem, akkor jó ötleteket, alapanyagokat lehet lopni szegényektől.
Egy kis "fúziós" konyha ötlet, ami szerintem tetszeni fog:
Fogsz egy kis adag házi füstölt szalonnát, felkozkázod és üvegesre pirítod. Majd fogsz egy darab tofut (lehet natúr de azért jobb a füstölt), azt is felkockázod apróra, és megsütöd a szalonnával együtt, amíg a szalonna ropogósra nem sül. Majd felvert tojást adsz hozzá, és egy jó kis rántottát csinálsz belőle. A lényege, hogy a tofu 100%-ban szalonna ízű lesz, állagra meg a szárazra sütött rántottára hasonlít... szóval a végeredmény olyan, mintha háromszor annyi szalonna lenne a rántottádban, az extra zsír és koleszterin nélkül.#20 zetor2000
Nem kell sok hús, hogy jó legyen egy kaja, csak a "tradícionális" magyar konyha rohadtul egysíkú és lepusztult, ezért a többség el sem tudja képzelni máshogy a kaját. Ez az elmúlt 150 év hihetetlen pusztítást vitt végbe a magyar gasztronómiában, úgyhogy mindenki a szarnál éppen csak kicsit jobb alapanyagokból elkészített menza-jellegű és bonyolultságú ételekhez van hozzászokva. Pl. nagy tál pörkölt nokedlivel, vagy tányérról lelógó bécsiszelet... régen nem ettek idehaza ennyi húst, és sokkal változatosabb volt a fűszerezés is. Aztán jött a monarchia, meg a becsszómárnemmonarchia, meg a szocializmus, és nem maradt a tardícionális konyhánkból kb. semmi.#22 Egon
Ízlések és pofonok... sok "alternatív" gabona eléggé véleményes ízű, de legalább már kb. bármelyik elérhető itthon normális áron. Én nagyon örülök, hogy már nem csak a rizs opció, mint szemes gabonaköret.
Szerintem a gerslit érdemes megpróbálni úgy, hogy darált hússal együtt pirítod majd főzöd meg egy jó alaplében (pl. rakott ételekhez). Úgy nagyon kellemes íze és állaga lesz, jól "összeolvad" a hússal.#30 Krugszvele
Kömény megromlani?
Azt mégis hogyan? -
philoxenia
MODERÁTOR
A kukta nem a minőségi ételkészítés eszköze.
Az alaprecept ugyan nagyon szabadon kezeli az összetevőket, de legalább a főzési idő eltéréseit figyelembe veszi.
Vélhetően a végeredmény nem a túlfőzött és még majdnem nyers összetevők keveréke.
A kuktába beteszed az összetevőket és x perc múlva kész. Menet közben elég körülményes kivenni vagy hozzáadni valamit.
Minőségi ételt pl. "bóti" csirkéből?

-
csibe1
veterán
Agglegényként mondom, hogy ennyire durván bonyolult ételeket nem főzünk...
Rizseshús:
- 2 hagymát aláteszel, megpirítod
- húst beleteszed (csirkemell, hogy gyors legyen)
- só, bors, (kömény máris opcionális, ha még nem fogyott el vagy romlott meg)A rizst külön megfőzöd, hozzáöntöd és KÉSZ.
Szerintem fél óra onnantól kezdve, hogy eldöntötted. Ha ezt valahogy 10 percre le lehetne vinni, úgy csinálnám.
Az előbb linkelt videóban is a húshoz lett hozzáöntve a bögre rizs, és a 2 bögre víz.
Nagyon szépen megfő a rizs, és átveszi a hús ízét.
Néha egy kis curryt is teszek a húsra, ha nincs otthon kömény.
A rizst nem muszáj külön főzni, de kinek mi jön be.
-
csibe1
veterán
Marhaszívvel nem olyan, hogy hazaérsz munka után és gyorsan összedobod, de hétvégén simán jó. Esetemben a sok paradicsom miatt nem is kellett figyelni, mert volt alatta elég lé, szóval amíg rotyog, tudsz mással foglalkozni.
Azért is írtam, ha van időd akkor nem gond.
A húsleves sem fél óra alatt készül el, jó esetben.
-
Hieronymus
veterán
Kuktában megvan 10 perc alatt...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A kukta nem a minőségi ételkészítés eszköze.
Az alaprecept ugyan nagyon szabadon kezeli az összetevőket, de legalább a főzési idő eltéréseit figyelembe veszi.
Vélhetően a végeredmény nem a túlfőzött és még majdnem nyers összetevők keveréke.
A kuktába beteszed az összetevőket és x perc múlva kész. Menet közben elég körülményes kivenni vagy hozzáadni valamit.
-
philoxenia
MODERÁTOR
Agglegényként mondom, hogy ennyire durván bonyolult ételeket nem főzünk...
Rizseshús:
- 2 hagymát aláteszel, megpirítod
- húst beleteszed (csirkemell, hogy gyors legyen)
- só, bors, (kömény máris opcionális, ha még nem fogyott el vagy romlott meg)A rizst külön megfőzöd, hozzáöntöd és KÉSZ.
Szerintem fél óra onnantól kezdve, hogy eldöntötted. Ha ezt valahogy 10 percre le lehetne vinni, úgy csinálnám.
Kuktában megvan 10 perc alatt...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Geri Bátyó
addikt
Agglegényként mondom, hogy ennyire durván bonyolult ételeket nem főzünk...
Rizseshús:
- 2 hagymát aláteszel, megpirítod
- húst beleteszed (csirkemell, hogy gyors legyen)
- só, bors, (kömény máris opcionális, ha még nem fogyott el vagy romlott meg)A rizst külön megfőzöd, hozzáöntöd és KÉSZ.
Szerintem fél óra onnantól kezdve, hogy eldöntötted. Ha ezt valahogy 10 percre le lehetne vinni, úgy csinálnám.
Attól még nem lesz bonyolult egy étel, hogy 3-nál több összetevője van!
-
Krugszvele
senior tag
Agglegényként mondom, hogy ennyire durván bonyolult ételeket nem főzünk...
Rizseshús:
- 2 hagymát aláteszel, megpirítod
- húst beleteszed (csirkemell, hogy gyors legyen)
- só, bors, (kömény máris opcionális, ha még nem fogyott el vagy romlott meg)A rizst külön megfőzöd, hozzáöntöd és KÉSZ.
Szerintem fél óra onnantól kezdve, hogy eldöntötted. Ha ezt valahogy 10 percre le lehetne vinni, úgy csinálnám.
-
Geri Bátyó
addikt
Rizottó biztosan nem, mert ott az elkészítés módja is adott.
Valójában itt a piláf lett volna a jó megnevezés (a rizseshús is egyféle piláf), de valljuk be, hogy kevesen tudnák, mi az a piláf.
-
joghurt
addikt
Nyilván írhattam volna azt, hogy zöldséges hús gerslivel, vagy mondjuk azt, hogy piláf, csak úgy sokkal kevesebben tudnák elsőre, hogy miről van szó.
Szerintem azért nem gond az ilyen jellegű elnevezés, mert egyből lehet tudni, hogy miből indultál ki. Igazából nagyon sok étel van, ami számtalan változatban létezik, de mégsincs más neve (töltött káposzta, lecsó).Rizottó?
Abban egyetértek @RandomName-mel, hogy még ha "másképp" is, ez nem rizseshús. Akkor sem, ha van is benne rizs (ebben épp nincs, mert gersliből van) és hús.
-
Geri Bátyó
addikt
"Ezután már csak várni kell, hogy a húsféle megpuhuljon, ami a marhaszívnél kb 1.5 óra."
Azért ez elég sokáig tart, hiába olcsó - már ha kapsz éppen a hentesnél - de a főzési idő elég hosszú, szerintem. Ha ráérős vagy akkor persze nem gond.Múltkor ilyen rizses húst dobtam össze: Rizses hús ! Finom , laktató és nem is drága :-)
A videónál a leírásban is említenek többféle húst: csirkecombfilé vagy sertés lapocka vagy comb. Ott 60dkg-ot írnak, kinek mekkora adag kell.
A szalonna, paprika, lecsó, paradicsom nálam kimaradt, mert nem volt otthon.
Vettem 40dkg darált húst, de csináltam már fél kilóból is, 2 bögre rizzsel.
Csináltam egy méretes lábossal, pár napig az volt a vacsora savanyúsággal.
Marhaszívvel nem olyan, hogy hazaérsz munka után és gyorsan összedobod, de hétvégén simán jó. Esetemben a sok paradicsom miatt nem is kellett figyelni, mert volt alatta elég lé, szóval amíg rotyog, tudsz mással foglalkozni.
-
csibe1
veterán
"Ezután már csak várni kell, hogy a húsféle megpuhuljon, ami a marhaszívnél kb 1.5 óra."
Azért ez elég sokáig tart, hiába olcsó - már ha kapsz éppen a hentesnél - de a főzési idő elég hosszú, szerintem. Ha ráérős vagy akkor persze nem gond.Múltkor ilyen rizses húst dobtam össze: Rizses hús ! Finom , laktató és nem is drága :-)
A videónál a leírásban is említenek többféle húst: csirkecombfilé vagy sertés lapocka vagy comb. Ott 60dkg-ot írnak, kinek mekkora adag kell.
A szalonna, paprika, lecsó, paradicsom nálam kimaradt, mert nem volt otthon.
Vettem 40dkg darált húst, de csináltam már fél kilóból is, 2 bögre rizzsel.
Csináltam egy méretes lábossal, pár napig az volt a vacsora savanyúsággal.
-
Geri Bátyó
addikt
A recept tetszik.
De ezt ne így már.
Halálom amikor valami random kajának ismert kaja nevét adják, hogy francia saláta pirike módra, és kukorica is van benne. Nem. Az egy másik étel, te is inkább nevezd el bulguros húsnak, vagy valami.
A legdurvább ilyen fájásom a Hortobágyi húsos palacsinta rántva nevű étel.
A rántott palacsintával Győr körül találkoztam többször, ott azt kenyérgombóccal töltik.
A hortobágyi húsos palacsinta nincs rántva, viszont paprikás szósszal van leborítva.
A húsos palacsinta rántva egy harmadik étel.
Azaz a "Hortobágyi húsos palacsinta rántva" esetén le kellene önteni paprikás szósszal.
De tudnák még mesélni a "budapest módra" dologról is.
Nyilván írhattam volna azt, hogy zöldséges hús gerslivel, vagy mondjuk azt, hogy piláf, csak úgy sokkal kevesebben tudnák elsőre, hogy miről van szó.
Szerintem azért nem gond az ilyen jellegű elnevezés, mert egyből lehet tudni, hogy miből indultál ki. Igazából nagyon sok étel van, ami számtalan változatban létezik, de mégsincs más neve (töltött káposzta, lecsó). -
Geri Bátyó
addikt
Szerintem az a 25dkg húsféle 3-4 emberre édeskevés / vagy olyan, hogy keresem benne a húst...

Amikor én főzök, akkor ~15-20 deka hússal számolok, per fő. Ez nagyon nem sok, egy jobb hamburger húspogácsa (nem a klasszik gyorséttermes, hanem a "kézművesebb" vonalon mozgó) 18 deka körüli, és azt 1 ember eszi, aki ha nagydarab, még tudna enni mellé - meg szokott is - sültkrumplit.Hogyha csak hús lenne, akkor valóban kevés lenne 3-4 főre (úgy mondjuk 1.5 adag lenne), de itt a zöldségek és a gomba nem kiegészíti a húst, hanem helyette van.
-
RandomName
senior tag
A recept tetszik.
De ezt ne így már.
Halálom amikor valami random kajának ismert kaja nevét adják, hogy francia saláta pirike módra, és kukorica is van benne. Nem. Az egy másik étel, te is inkább nevezd el bulguros húsnak, vagy valami.
A legdurvább ilyen fájásom a Hortobágyi húsos palacsinta rántva nevű étel.
A rántott palacsintával Győr körül találkoztam többször, ott azt kenyérgombóccal töltik.
A hortobágyi húsos palacsinta nincs rántva, viszont paprikás szósszal van leborítva.
A húsos palacsinta rántva egy harmadik étel.
Azaz a "Hortobágyi húsos palacsinta rántva" esetén le kellene önteni paprikás szósszal.
De tudnák még mesélni a "budapest módra" dologról is.
-
Egon
nagyúr
Jó tippek, köszönjük.
Mondjuk a gerslivel engem ki lehet kergetni a világból, de szerencsére - ahogy írod is - van más alternatíva...
-
zetor2000
addikt
Nyersen nem akartam még fogyasztani, úgy lehet, hogy nem oké... De általában még nem haltak meg, ha tettem az ételbe, sőt...

A gin alapanyaga, szóval alkoholmérgezést tud okozni, nagy mennyiségű bevitele. -
zetor2000
addikt
Nem véletlenül írtam, hogy két kamasz fiúnak ez az adag kevés lenne!
Van két öcsém, akik már 30 fölött vannak, de emlékszem még, amikor kamaszok voltak, az asztallábat is megették volna, ha csak az van!
Az a jó ebben a kajában, hogy bármiből el lehet készíteni. A marhaszív amúgy nagyon jó, bár tudom, hogy sokan viszolyognak a belsőségektől, de a szív az színhús valójában. Mondjuk az állaga az más, kb. mint a zúza.
Konkrétan az egyik célom az, hogy olcsó alapanyagokat is bemutassak. A marhaszív is ilyen, de a gersli is. Az olcsóbb, mint a rizs és közben sokkal táplálóbb.Szerintem az a 25dkg húsféle 3-4 emberre édeskevés / vagy olyan, hogy keresem benne a húst...

Amikor én főzök, akkor ~15-20 deka hússal számolok, per fő. Ez nagyon nem sok, egy jobb hamburger húspogácsa (nem a klasszik gyorséttermes, hanem a "kézművesebb" vonalon mozgó) 18 deka körüli, és azt 1 ember eszi, aki ha nagydarab, még tudna enni mellé - meg szokott is - sültkrumplit. -
Geri Bátyó
addikt
én amondó vagyok, hogy ne fűszerezzünk ész nélkül. Konkrét tanácsokat a terjedelem miatt nyilván nem írok, de az alapanyag vásárlás előtt érdemes rákeresni a tervezett húsra, hogy milyen fűszerek tanácsosak mellé.
Csirkével persze úgy játszik az ember, hogy szinte minden ízvilággal 'ehető' marad. De a marhahús karakteres. Nem kell neki ízt építeni, mint a csirkének. Hanem meg kell támogatni a saját ízvilágát. És így tovább.
És szerintem az sem hülyeség, ha az ember megkeresi a főzésben azt, amitől élvezettel készít ételt. Nekem nagyon bejött!
Mindenki más. Én pont fordítva vagyok, mint te. A marha erős ízű, tehát bátran lehet fűszerezni, nem fogja elnyomni, de a csirke enyhe ízű, szóval ott inkább kevesebb fűszert használok. Persze ez nem szabály, mert amikor indiai jellegűt csinálok, ott szinte csak a fűszert érezni, de az egy ilyen műfaj.
Szeretek kísérletezni és ebből sok jó dolog származott már, de persze voltak melléfogások is. Mostanra azért nagyot nem tévedek (23 éve viszek saját háztartást, de már előtte is gyakran főztem). -
Geri Bátyó
addikt
Hasonlóan gondolom. (a gombapörköltet spec. imádom) de azért hosszú távon hús nélkül nem tudnám elképzelni. Szerintem havi egy napom lehet -talán- mikor nem fogyasztok húst. Ez nem tudatos, így jön ki.....
Én hús nélkül simán elvagyok 3-4, vagy akár 5 napig is, de vegán akkor sem vagyok, mert a tejtermék nekem nagyon fontos (sajt, joghurt, kefír), de 1-2 napig elvagyok azok nélkül is. Hosszú távon a csak növényi étrend nekem kevés.
-
Geri Bátyó
addikt
Persze nincs ezzel gond. Egy ideje kerülgetem a pacalt de csak is egy haverom főztjét merném megkóstolni. Ígérete szerint kapok majd egy tányérral de még nem jelentkezett.
A pacal jól elkészítve nagyon jó. Az állaga lehet, hogy furcsa lesz először, de igazából nem gáz.
-
mefistofeles
veterán
Alapból én is húsevő vagyok, de időnként jól esik olyan kaja, ami gyakorlatilag vegán. Nincs azzal semmi baj, tud az is nagyon jó lenni. Csak egy példa: gombapörkölt.
Hasonlóan gondolom. (a gombapörköltet spec. imádom) de azért hosszú távon hús nélkül nem tudnám elképzelni. Szerintem havi egy napom lehet -talán- mikor nem fogyasztok húst. Ez nem tudatos, így jön ki.....
-
Geri Bátyó
addikt
-
tegbashar
tag
én amondó vagyok, hogy ne fűszerezzünk ész nélkül. Konkrét tanácsokat a terjedelem miatt nyilván nem írok, de az alapanyag vásárlás előtt érdemes rákeresni a tervezett húsra, hogy milyen fűszerek tanácsosak mellé.
Csirkével persze úgy játszik az ember, hogy szinte minden ízvilággal 'ehető' marad. De a marhahús karakteres. Nem kell neki ízt építeni, mint a csirkének. Hanem meg kell támogatni a saját ízvilágát. És így tovább.
És szerintem az sem hülyeség, ha az ember megkeresi a főzésben azt, amitől élvezettel készít ételt. Nekem nagyon bejött!
-
mefistofeles
veterán
Nem véletlenül írtam, hogy két kamasz fiúnak ez az adag kevés lenne!
Van két öcsém, akik már 30 fölött vannak, de emlékszem még, amikor kamaszok voltak, az asztallábat is megették volna, ha csak az van!
Az a jó ebben a kajában, hogy bármiből el lehet készíteni. A marhaszív amúgy nagyon jó, bár tudom, hogy sokan viszolyognak a belsőségektől, de a szív az színhús valójában. Mondjuk az állaga az más, kb. mint a zúza.
Konkrétan az egyik célom az, hogy olcsó alapanyagokat is bemutassak. A marhaszív is ilyen, de a gersli is. Az olcsóbb, mint a rizs és közben sokkal táplálóbb.Persze nincs ezzel gond. Egy ideje kerülgetem a pacalt de csak is egy haverom főztjét merném megkóstolni. Ígérete szerint kapok majd egy tányérral de még nem jelentkezett.
-
adlersson
aktív tag
A boróka nem mérgező amúgy?
Nem.
Pontosabban akár mérgező is lehetne. Sok étel alapanyagunk van ami enyhén mérgező, ám hőkezelés és vagy áztatás után már biztonsággal fogyasztható.
Borsó és bab a legismertebb és a magyar konyhában is közkedvelt étel alapanyag. A zöldborsót 85 fokos vízben kell max 2 percig tartani. Főzni teljesen értelmet. Csak az íze és az állaga romlik.Most van a bodzabogyó szezonja.
Finom bogyólevet lehet készíteni belőle.
1 kg bogyó
200 ml víz
500 g cukorCsak a bogyókat használjuk fel. A három összetevő fazékba tesszük. keverjük.
A méreganyag (sambunigrin) 76,3 Celsius fokon bomlik. Alatta kéksav keletkezik belőle ami kis mennyiségben is ártalmas.
A magokat nem szabad megtörni. Még az érett bogyók magja is tartalmazzák ezt az anyagot. A bogyó többi részében már nincs vagy csak minimális a kéksav képző tartalom.
A hőkezelés 15 - 20 percig tart. Sokkal magasabb hőmérsékletre nem szabad melegíteni a folyadékot, mert az értékes hatóanyagok is bomlani fognak.A hőkezelés után üvegekbe töltve tárolható. Citromlével vegyítve némileg hosszabban is eláll.
A második VH után Magyarországon is szegénység és hiány volt mindenből.
Habár a konyhánk rengetegfajta fűszernövényt használt, kikopott a használatuk.
Maradt a bors, paprika, köménymag és a babérlevél.
A borókabogyó a vadas ételek kedvenc fűszere. Más ételbe is finom. Például a párolt savanyított káposztának is finom ízt ad.
A gin készítés alapanyaga.Helyreállítás után a PH a ChatGPT-nek is adott egy felhasználót?

-
Jarod1
veterán
Vegán kaja számomra értelmezhetelen...
-
Hieronymus
veterán
A boróka nem mérgező amúgy?
Nem.
Pontosabban akár mérgező is lehetne. Sok étel alapanyagunk van ami enyhén mérgező, ám hőkezelés és vagy áztatás után már biztonsággal fogyasztható.
Borsó és bab a legismertebb és a magyar konyhában is közkedvelt étel alapanyag. A zöldborsót 85 fokos vízben kell max 2 percig tartani. Főzni teljesen értelmet. Csak az íze és az állaga romlik.Most van a bodzabogyó szezonja.
Finom bogyólevet lehet készíteni belőle.
1 kg bogyó
200 ml víz
500 g cukorCsak a bogyókat használjuk fel. A három összetevő fazékba tesszük. keverjük.
A méreganyag (sambunigrin) 76,3 Celsius fokon bomlik. Alatta kéksav keletkezik belőle ami kis mennyiségben is ártalmas.
A magokat nem szabad megtörni. Még az érett bogyók magja is tartalmazzák ezt az anyagot. A bogyó többi részében már nincs vagy csak minimális a kéksav képző tartalom.
A hőkezelés 15 - 20 percig tart. Sokkal magasabb hőmérsékletre nem szabad melegíteni a folyadékot, mert az értékes hatóanyagok is bomlani fognak.A hőkezelés után üvegekbe töltve tárolható. Citromlével vegyítve némileg hosszabban is eláll.
A második VH után Magyarországon is szegénység és hiány volt mindenből.
Habár a konyhánk rengetegfajta fűszernövényt használt, kikopott a használatuk.
Maradt a bors, paprika, köménymag és a babérlevél.
A borókabogyó a vadas ételek kedvenc fűszere. Más ételbe is finom. Például a párolt savanyított káposztának is finom ízt ad.
A gin készítés alapanyaga. -
Geri Bátyó
addikt
Eltekintve a marhaszívtől guszta kaja. Mondjuk én a klasszikus rizseshúst is imádom, nem száraz az, persze ha jól csinálják. Nekem két kamasz fiam van szóval nálunk a fél kiló hús is kevés lenne.....
Nem véletlenül írtam, hogy két kamasz fiúnak ez az adag kevés lenne!
Van két öcsém, akik már 30 fölött vannak, de emlékszem még, amikor kamaszok voltak, az asztallábat is megették volna, ha csak az van!
Az a jó ebben a kajában, hogy bármiből el lehet készíteni. A marhaszív amúgy nagyon jó, bár tudom, hogy sokan viszolyognak a belsőségektől, de a szív az színhús valójában. Mondjuk az állaga az más, kb. mint a zúza.
Konkrétan az egyik célom az, hogy olcsó alapanyagokat is bemutassak. A marhaszív is ilyen, de a gersli is. Az olcsóbb, mint a rizs és közben sokkal táplálóbb. -
Geri Bátyó
addikt
Ha tudnám, hogy mi az a tldr verzió!
Too Long, Didn't Read”
Köszi!
-
Geri Bátyó
addikt
-
mefistofeles
veterán
Eltekintve a marhaszívtől guszta kaja. Mondjuk én a klasszikus rizseshúst is imádom, nem száraz az, persze ha jól csinálják. Nekem két kamasz fiam van szóval nálunk a fél kiló hús is kevés lenne.....
-
razorka777
veterán
Ha tudnám, hogy mi az a tldr verzió!
Amúgy nincs ebben semmi bonyolult. Összevagdosol mindenfélét és a megfelelő időben berakod a lábasba. Semmi bonyolult művelet nem kell és semmi extra tudásra nincs szükség.
Ha tudnám, hogy mi az a tldr verzió!
Too Long, Didn't Read”
-
adlersson
aktív tag
Sült rizs, nyugati kiadás.
(Amúgy nem, mert ahhoz túl nedves az egész.)A boróka nem mérgező amúgy?
-
Geri Bátyó
addikt
Ha tudnám, hogy mi az a tldr verzió!
Amúgy nincs ebben semmi bonyolult. Összevagdosol mindenfélét és a megfelelő időben berakod a lábasba. Semmi bonyolult művelet nem kell és semmi extra tudásra nincs szükség.
-
tlac
nagyúr
hát ez nekem nem tűnik egyszerűnek, de lehet csak azért, mert nem tldr verzióban írtad meg

-
Geri Bátyó
addikt
Na, hát az első a tervezett sorozatban az kaja lett, de tervezek mindenféle mást is, ami a konyhával kapcsolatos.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Xbox Series X|S
- AliExpress tapasztalatok
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- További aktív témák...
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- iKing.hu Apple iPhone 14 Pro Deep Purple 128GB használt megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- Surface 3 - 13,5" 2k érintő, i5 1035G7, Iris Plus, 16GB RAM, SSD, jó akku, újszerű állapot, számla
- AKCIÓ! MSI Z170A Krait Gaming 3X alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

