- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: Csak a profit - emberélet nem számít
- Kempingezés és sátrazás
- sziku69: Szólánc.
- Gurulunk, WAZE?!
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. március
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
RéNyBoY
csendes tag
Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni, router vásárlás előtt állok. A keret kb 40-45e ft. A szolgálttató zyxel routere van jelenleg a rendszerben, ami nagyobb terhelésnél eldobja a wifit, vagy mégrosszabb, néha újra is indul, szóval időszerű egy erősebb csatarendbe állítása. Egy 4 lemezes QNAP TS-431P kerülne mögé hamarosan, valamint 2 laptop, 2 telefon, 2 táblagép, xbox one, ps4, smart tv, minix u1 mediabox. Szeretném ha 5-6 torrent futtatása mellett a a többi eszköz is zavartalanul elérje a hálózatot, illetve full hd vagy 4k stream a nas-ról sem akasztaná meg, miközben 1-2 felhasználó netezik vagy épp youtubozik.
Kinéztem pár típust, az általam elfogadható árfekvésben, ezek sorban: Asus RT-AC68U, Archer C9, Archer AC2600. Nem tudom, hogy ezek kiszolgálnák-e az igényeimet, vagy már túl sok is lenne. Véleményeket, tapasztalatokat, másik készülékekre javaslatot szívesen fogadnék, mert nem igazán vagyok benne a témában.Mindenképpen egy időtálló megoldást szeretnék, ami nagy internetcsomag (200-500mbit) esetén is állja a sarat. Köszönöm előre is. -
frizso
senior tag
Sziasztok!
TP- LINK TL-WR1043ND V4 Wireless N Gigabites router mennyire jó?
11000-ért elég jó vételnek tűnik.DIGI 1000-es netet szeretnék osztani vele, arra megfelelne?
-
-
taky023
tag
válasz
Gubek-Einste #59143 üzenetére
Az Asus sehol sincs raktáron (nem találtam), a jövő hét közepén pedig már fel szeretném állítani a rendszert.
A D-Linkről szinte csak negatív vélemények vannak a neten (árukereső, shopok oldalai) - vagy csak a gyári fw miatt?
Esetleg harmadik alternatíva?
-
Megkérnék mindenkit, hogy a router biztonság témát itt fejezzük be mert már túl mutat a topik témáján, ha az érintettek tovább szeretnék folytatni az eszme cserét akkor azt ITT legyenek szívesek megtenni, oda pont illik ez a téma.
-
-
#19482368
törölt tag
Úgy látom te figyelmes ember vagy, csak tudnám honnan jött a wifi. Mindazonáltal minden bizonnyal igazad van. Te rajtad múlik mennyire gondolkodsz el rajta, és mennyire engeded el a füled mellet. Ugyanakkor érdekes, és rendkívül figyelemre méltó hogy különböző hálózat biztonsági szakemberek felmérése alapján a leggyengébb láncszem a lakossági eszközök. De hát ők is összeolvastak mindent, és a levegőbe beszélnek, a te álláspontod alapján. Te tudod.
-
válasz
#19482368 #59182 üzenetére
Maradjunk annyiban, hogy a soho routerek teljesen biztonságosak otthoni célokra, főleg ha mondjuk egy rendesen patchelt viszonylag friss lede fut rajta. Persze mindent fel lehet törni, de egyáltalán nem egyszerű, ha jó a wifi jelszavad akkor egy WPA2 effektív törhetetlen. Felesleges hangulat keltés mert össze olvastál mindenfélét és azt hiszed érted nem szükséges a topikban.
-
#19482368
törölt tag
válasz
Core2duo6600 #59178 üzenetére
aham. Úgy láttam ott megvalósítható.
ivana
Tévedsz, de ettől részletesebben nem mennék bele. Mert elég csűnya dolgokat lehet művelni. Ezt se szívesen írtam le. -
Sziasztok!
Sajnos megadta magát a TP-LINK WDR3600 -as routerem, ugyanis hiába van WIFI jel nem engedi át rajta a netet csak pár kb/sec sebességgel 2,4GHZ-en, az 5 giga pedig hol van, hol nincs. De leginkább nincs.
Kicsit komolyabb routert szeretnék, ezt a kettőt néztem ki:
Asus RT-AC66U B1
Asus RT-AC68UAhol, amire használva lenne:
Nagy, egyszintes családi ház sok téglafallal és nagy belső terekkel.
Csatlakozna rá:
Kábelen
- 2 asztali PC
- 1 hálózati nyomtató
- 1 NASWIFI
-TV-k (3 db)
- telefonok, tabletek, laptopok (max 10 összesen, mikor hogy)Net: 500Mbit
Megéri a másfélszeres árat az AC68U?
Fontos lenne a stabilitás, és az erős WIFI jel. Beüzemelem és működjön ameddig meg nem adja magát pár év múlva.
Köszönöm
-
válasz
Core2duo6600 #59177 üzenetére
Ha a wifi külön VLAN ahol az összes lokális csomagot eldobja a router akkor még védettebb vagy. Mondjuk a WPA2 AES titkosítással és egy szép hosszú jelszóval elég kell legyen egy otthoni hálózathoz, a nast meg hasznos ha el lehet érni telefonról is.
-
válasz
#19482368 #59175 üzenetére
Onnantól kezdve, hogy a támadó rajta van a hálózatodon nem tudod tőle megvédeni a hálózatot, max. az egyes gépeket.
A leírt dolog csak egy adott gépnél működhet otthoni router esetén aminek a portját kiengedted előtte kézzel, mivel az összes ilyen router NATol. Ehhez először fel kell törni a wifi jelszót, utána root jogot szerezni a routeren -
#19482368
törölt tag
Ja akit ez nem zavar, akkor ok. Csak akkor nem kell csodálkozni ha ...
Emésszetek, egy biztos kivitelezhető, és ez csak egy, a sok közül.
De aki kamera rendszert akar kiépíteni otthon, annak erősen ajánlott ennek az utánajárása, és nem olcsóhúsos gányt heggeszteni. Valaki fentebb írta, hogy bízza szakemberekre, a kiépítést. Teljes mértékben osztom a véleményét. -
woodworm
veterán
Tudtam én, csak nem sejtettem!
Itt az általad idézett mondat bővebb környezte."A kliens oldalon (a védett hálózatban bármely operációs rendszer jó, nem csak a Linux) kell egy SSH kliensprogram. Ez sem gond, nem kell hozzá semmi extra.
...
És csak az alábbi parancs kell hozzá:
ssh -ND 1080 -p 443 külső-szerver"Megnézném azért a parancs kimenetét egy alapállapotú windowson. Ehhez minimum cygwin vagy bash környezetnek kell telepítve lennie. Tudtommal a windows csak telnetelni tud parancssorban.
-
woodworm
veterán
válasz
#19482368 #59170 üzenetére
Nem teszek úgy, mintha érteném miről beszélsz. Azt sem tudom eldönteni, hogy ez egymásra hordott marhaság vagy tényleg rendszer van abban, amit mondasz.
De most komolyan, egy fizikailag elkülönült hálózatban (lakáson, házon belül) feltétlenül szükség van erre a több százezres kiadásra? Ha már a portán belül van régen rossz nekem, wan oldalról meg a szolgáltató felelőssége a védelem. Ha kint behazudta már magát a rendszerbe, akkor nálam már hiába a "layer 2-es router védelem", bármit is jelentsen, a támadás nem ott jelentkezik. -
C^^
őstag
válasz
Gubek-Einste #59134 üzenetére
Köszönöm, közben gondolkodtam, és rájöttem, hogy jobban járnék, ha egy akkus, hordozható 4G routert vennék, úgyhogy ezek között fogok szétnézni.
Van egy 1043ND nálam elfekvőben, ha más nem, az OpenWRT-vel jó lesz.Köszönöm!
Üdv! -
#19482368
törölt tag
válasz
Core2duo6600 #59158 üzenetére
Melyik Layer 2 pl Edege PRO van lehetőség rá hogy beállítsd. .Unifi vonalon a PRO is Layer 3. Más Gyártó pl cisco catalyst
Miért érdekes ez, mert a lakossági soho routerekre be lehet hoppolni. Ahogy le írta a kérdező mit szeretne megvalósítani. Minden féle képen ajánlott.
A leggyakrabban előforduló Layer2 támadási módszerek
CAM table overflow, VLAN hopping, Switch Spoofing, Double Tagging, Spanning-Tree Protocol manipulation, DHCP starvation, Rouge DHCP server, MAC Address Spoofing, illetve ARP SpoofingProxy minek is?
Igaz a Unifi, Edge eszközökbe van beépített proxy server lehetőség, CLI keresztül be is lehet üzemelni. De nem az igazi. Ennek oka az, hogy izmosabb hardver kell neki. Mert ….
A csomagszűrő tűzfal egy jó dolog. Ami a Linuxban van szintén. Teszi a dolgát és szűri a forgalmat. De vannak komoly korlátai. A legfontosabb korlát, hogy nem, vagy csak minimálisan képes a protokollt felismerni.
Miért és hol gond ez?
Egy egyszerű példánál maradva, tételezzük fel, hogy a belső hálózatod számára meg szeretnéd engedni a böngészést. Ehhez a tűzfalon kinyitod a 80 (HTTP) és 443 (HTTPS) TCP portokat kifelé. Tegyük fel nagyon gondos vagy és csak a proxy szervert engeded ki, mindenki azon keresztül böngészik. Más forgalmat a tűzfalon nem engedsz át. Ez biztonságosnak hangzik, ugye?
Akkor hol a hiba?
A hiba ott van, hogy a tűzfal HTTPS forgalmat csak "továbbítja", mivel az egy kódolt (SSL) csatorna. Tehát semmit nem tud arról, milyen forgalom megy át. Ha proxy sincs, akkor pedig direktben érhetőek el a 443-as porton futó szolgáltatások, ami ugye a biztonságos web, a HTTPS
Hogyan lehet ezzel visszaélni?
Az a baj, hogy ez pofon egyszerű: mindössze egy SSH szerver és egy SSH kliens kell hozzá. Az SSH szerver lehet bárhol, a lényeg, hogy annak korlátlan netkapcsolata legyen és a 443-as TCP porton fusson az SSH. Ezt könnyű létrehozni (10 perc alatt regisztrálhat bárki kb. virtuális szervert publikus IP-vel és Linux rendszerrel.
A kliens oldalon (a védett hálózatban bármely operációs rendszer jó, nem csak a Linux) kell egy SSH kliensprogram. Ez sem gond, nem kell hozzá semmi extra. Innen két megoldás mutatkozik. A durvább teljes IP forgalmat tud átvinni bármely(!) irányban, tehát kintről befelé is. A szerencse itt az, hogy ehhez rendszergazdai (root) jog kell a kliensen. Ennek hiányában "csak" egyes TCP portokat tud beengedni valaki (már ha az kevésbé gond). Kifelé azonban minden extra jog nélkül BÁRMIT.
És csak az alábbi parancs kell hozzá:
ssh -ND 1080 -p 443 külső-szerver
Ha proxy nehezíti a feladatot, akkor Linux alatt a corkscrew gyorsan megoldja:
ssh -ND 1080 -p 443 -o 'ProxyCommand corkscrew proxy-címe proxy-portja %h %p' külső-szerver
Innen már csak a megfelelő alkalmazást (pl. böngésző) kell beállítani, hogy a localhost címen a 1080-as porton SOCKS5 proxyt használjon. Ezt szinte minden program ismeri. Az ajtó nyitva áll.
Mit tehetsz ellene?
A megoldás kézenfekvő, de cseppet sem egyszerű. Olyan proxy vagy tűzfal megoldás kell, ami nem csak a portot nyitja, hanem érti a protokollt is. A fenti példánál maradva egyrészt az SSL-t, másrészt a HTTP-t (ezen kettő kombinációja a HTTPS). Igen, ez azt jelenti, hogy ki kell bontani a titkosított kapcsolatot, de jelen pillanatban tudomásom szerint ez az "ára" annak, hogy a hálózatot valóban megvédd. Ha ezt teszed, az SSH nem jut át, mert az SSL mögött nem HTTP van, így a tűzfal blokkolja.
Van ilyen proxy vagy tűzfal?
A jó hír az, hogy IGEN. Linuxra is. Az egyik a Squid új verziója. -
w.miki
veterán
válasz
woodworm #59168 üzenetére
ez így van.
Az eredeti válaszban az N18u volt az első javaslat, és mivel az asusról úgy olvastam, hogy gyári FW-vel is megy a HDD megosztása, ezért azt tegnap este már megrendeltem, csak ma kezdtem lamentálni, hátha mégis jobb lenne más, pl. a használtan olcsóbb N56u, és azt meg lemondom -
szemesi69
addikt
Üdv! A kettő közül, melyik a jobb? [link]
-
w.miki
veterán
válasz
Gubek-Einste #59140 üzenetére
Asus-N56U nekem nem lenne jobb, media megosztásra?
Úgy néztem, használtan olcsóbb, mint az N18U? Vagy azt nehezebb beállítani? Nehezebben boldogulnék vele?
Esetleg más, olcsóbb router 10e körül? -
válasz
Benyuss #59133 üzenetére
A megvalósítás módja és a szóhasználat és elképzelés miatt mondom, hogy inkább egy hozzáértőhöz fordulj.
Mód: ne használj s(f)tp kábelt. Nem szabad... azt nem neked találták ki. Még ha voltál is olyan bolond, hogy külön cső helyett egybe megy az erősáram a gyengével, akkor is elég az ftp... Épp elég lesz azt megfelelően földelned, vagy megfelelő eszközt és csatlakozókat választani hozzá, hogy meglegyen a földelés.
Egyébként meg CAT6-os UTP kell, ha külön csőben megy.Szóhasználat, elképzelés: A központi helyen egy (wifi)router és egy gigabites switch kell.... akár 24 portos is. A többi helységbe pedig a vezetékezésnek hála... lehet használni AP-kat. Lehet, hogy minden második szobába kell egy AP. 3 Wifi eszköz elvileg lefedhet egy hosszúkás 150 nm-t. De a közöttük való barangolásnál a stream meg fog szakadni.
Ha csak 4 eszköz igényel POE-t akkor nem kell 24P-s POE Switch. Meg kell nézni, hogy nem-e olcsóbb 4 db. POE adapter és akkor lehet sima 24P-s Gigabitas switch-et venni.
A hálózat építős topikba kell átmenned. Ebben a topikban WIFI router és AP ajánlást kapsz. -
Vidual001
tag
válasz
qnadam #59161 üzenetére
Van lent a garázsban egy régebbi routerem, azt holnap (Vagyis ma) fogom felhozni, és Ethernet kábellel összekötöm a modemmel. Csakhát kérdés, hogy fogom beállítani a modem ID és PW-je nélkül :\
Az ügyfélszolgálatukat hívtam ma, de a hölgy nem nagyon értette mit is akarok (sajnos csak angolul sprechelek, a franciát még annyira nem tudom). Szóval holnap tervezem az üzlet felkeresést és elmondom a gondomat, bár már 1 hete próbálok megoldást találni a problémára, ez nekem is csak ma jutott eszembe...
Itt valamiféle fehér kis dobozkát okosított fel a cég laptopjáról a mester, ezért szerintem nem magát a modemet regisztrálta be a hálózatuknál, hanem azt a kis fehér fityf*szt, emiatt gondoltam a modem - router cseréjére.
Max visszaviszem, ha nem működne, viszont nagyon idegesít, hogy nem hagynak belepiszkálni a modembe..
-
válasz
Vidual001 #59150 üzenetére
a mostani isp-vel semmiképp nem lehet olyat megbeszélni, hogy a modemjük tényleg csak modem legyen?
meg általában a kábeles szolgáltatók nemigen szoktak idegen eszközt felengedni a hálózatukra (itthon legalábbis biztosan nem). upc-nél át lehet kapcsolni az eszközt bridge módba, diginél az ügyfélszolgálattól kell kérni (bár az pont nem kábelmodem, hanem optikai). és ha ez megvan, simán mögélógatsz egy szimpatikus routert. -
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Multibit #59159 üzenetére
Jó kis router volt, Nekem csak a 2.4GHz-s oldalával volt gondom (több volt az erősebb router a környéken), sajnos. Azért kellett nagyobb.
Ezt orvosolta az AC87U.
Lehet, hogy teszek egy próbát a merlin firmware-rel, hátha javít valamennyit a helyzeten.
Ahogy elnéztem ugyan úgy telepíthető, mint a gyári firmware, és ugyan olyan egyszerűséggel visszaállítható gyárira.
Bocsi a sok szerkesztésért.
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Multibit #59156 üzenetére
Arra akartam kilyukadni, hogy AC56U-val közel kétszer ilyen gyors volt az 5GHz-s tempó a 2 telóval, mással manapság nem mértem.
Az, szinte biztos.. De meguntam a 2.4GHz-vel való szenvedést, volt vele épp elég, kellett valami rendes, combos router, mert amikor néha kellett a 2.4GHz, nagyjából használhatatlan volt. Mivel nagyjából 3 darab 2.4GHz-s eszköz van itthon, ebből 1 ami fontos, így muszáj volt.
Mivel jó árban volt, inkább ez jött az 56U után, mint egy TP-Link, mert abból nem kértem, elég volt a WDR3600-ból, amivel ki sem lehetett használni az 500Mbit-es csomagot. Persze akkor is volt már Archer, de jobban bevált az Asus.
De, az AC56U idején, még volt külső vinyó, FTP, mediaszerver a router-ben, még amikor váltottam, akkor is, de közben lett egy NAS, így a router, routerként üzemel.
-
woodworm
veterán
válasz
hackeeeee #59154 üzenetére
Ennyiből ítélve nem a router oldalán vannak a teljesítménybeli problémák. Meg lehet keresni a telefonok pontos specifikációit, de nem hiszem, hogy többet tudnak 2x2-es mimo-nál. Az adaptert pedig az ára alapján lehet tippelni, 20e alatt nem nagyon kapsz olyan adaptert, ami tudná legalább a 3x3-ast.
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
woodworm #59152 üzenetére
Note 4, S7 Edge, plusz volt egy USB-s AC-s vevő, arról nem tudok nyilatkozni. Plusz egy Lenovo notebook, de abban nem tudom milyen vevő van.
Lehet megnézem merlinnel, hátha javít valamit a helyzeten.
Sajna tudom, hogy van több gond a Samsung-ok Wifijével, de az AC56U-val gyorsabb volt.
-
#19482368
törölt tag
válasz
Benyuss #59133 üzenetére
Benyuss
Leírt igények alapján a UNIFI termékcsaládot tudom javasolni. Csak azért, mert komplex, távolról is biztonságosan lehet managelni. Van router 2db is. Egy 50 före elegendő, USG, USGPRO switch is van több -féle, AP szintén , Kamera, Kontroller, amiben az egészet össze tudod fűzni, és felügyelni.
Alapvetően megbízható gyártó, sűrű biztonsági frissítésekkel. ( Azért nem árt még elé rakni + Layer 2 routert, és csak utána az USG ami/amik Layer 3 -ok. Plusz valami Proxy szervert ami képes rendesen kezelni a bejövő TCP kapcsolatokat, szét tudja bontani, majd vissza csomagolni. Ez lehet akár egy Squid proxy szerver is.
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Multibit #59149 üzenetére
Az 5GHz-s oldallal vannak kisebb sebességgel kapcsolatos problémáim. Elhanyagolhatónak mondható, csak néha kicsit fusztráló, hogy kicsit hullámzó a wifi teljesítménye, vagyis sebessége. Alapjában véve elegendő, csak sebességben többet várnék, néha.. Jó tudom, elhanyagolható. Csak, ha már AC2400, akkor nem ~200Mbps tempót várnék 5GHz-n, és többet nem nagyon tudok kicsikarni belőle, vagyis eddig nem sikerült.
Az utolsó szoftver pl. számomra használhatatlan, mert a WAN oldal nem tud 200-250Mbps-nél többet, ha felkerül.. Ami gond.
Külső tárhely kezelés nincs, mert NAS van, VPN-t használva, így ez nem opciónális.
Nem nagyon terveztem CFW-vel "nekimenni" egy ilyen kategóriás router-nek, még nem. Nincs is nagy tapasztalatom, hogy mit érdemes belőlük használni.
-
Vidual001
tag
Sziasztok!
Brüsszelben élek, a volt internetszolgáltatómmal többszöri csúnya összeveszés után szerződést bontottam. A netük sebessége jó volt, csak azt nem bírtam idegekkel, hogy hétvégén milliószor megszakadt a netkapcsolat, illetve hétköznap mikor a "paraszt" hazaér a munkából, akkor még a modemet is szét kell vernie, hogy legyen net... Nem ragoznám, szakítottam ezzel a szarral.
Na most kötöttem egy szerződést a másik "nagy" szolgáltatóval, aki koaxkábelen kötötte be nekem a netet. A nappaliban teljesen jól megy megvan a szerződésben leírt sebesség. Azonban a szobában nagyon gyenge a netem, lassú 20kb/s - 300kb/s között ingadozik, gondolom a légáramlatnak betudhatóan. Azon kívül, hogy megtudtam mi a sz*r és a f*s között a különbség, rádöbbent arra is, miképp új modemre van szükségem.
Igen, tudom, hogy ez a "Milyen routert" vegyek topic, de manapság már egybeépítik őket.
Szeretnék tehát egy Koax csatlakozású, erős wireless hatótávolságú 15-20 ezer forintos cuccot (persze nembaj, ha olcsóbb). Sajnos a jelenlegi modem admin - pw kombóját elfelejtette közölni velem a szolgáltató, ezért a jelerősítő kizárva, nem hajlandó kommunikálni vele. Beállítani, pedig a fentebb írtak hiányában nem tudom.
Ethernet kábelt nem szeretnék, egyrészt mert utálom a vezetékeket, másrészt pedig nem akarok fúrni az albérletben.Előre is köszönöm!
-
Multibit
nagyúr
válasz
hackeeeee #59127 üzenetére
AC87U-t érdemes Linksys-re cserélni?
Fogalmazd meg pontosan, hogy miben kevés az AC87U számodra! Miért akarod lecserélni? Amíg ezt nem tisztázod magadban, nem érdemes cserén gondolkodni. Ez mondjuk bármely más párosra is igaz.
Akkor érdemes cserélned, ha megterhelő feladatokat akarsz a routerre bízni (a szokásos router tevékenységen túl). Tovább megy ilyen téren a WRT1900ACS, erősebb a hardvere. Háttértár kezelése jóval gyorsabb, mint az Asusé. A maximális tudást mindkét routerből CFW-vel lehet kihozni. Asusra gyári alapú custom szoftok vannak és persze Tomato. A Linksys OpenWRT/LEDE-vel barátkozik. Így az is számít, hogy Te melyiket kedveled jobban.
Személyes tapasztalataim, csak a jelöltjeid kisebb testvéreivel vannak. -
-
Predator2
addikt
válasz
Gubek-Einste #59145 üzenetére
Öcsémnek drága Tp-Link Router van 35k volt, de egy fos! Itt nézte ki a topicban. Asus-t akkor sem ha 10-en ütnek. Mit értesz minőség alatt?
-
-
Predator2
addikt
Helló
Szerintetek megérik az árukat az alábbi routerek?
[PIX - LINK 300Mbps Wireless-N Router Server] 9,89$
MantisTek® WR500 2.4G 300Mbps 802.11 b/g/n Ethernet Wireless WIFI Router US$14.10
Van egy TP-Link routerem, 941nd, nem mai csirke, a wifije nem túl acélos. A két fenti meg a wifi miatt kellene, illetve az ár is fontos.
Ha nem ajánlott akkor mi a rossz bennük ami miatt kerülendők?
THX
-
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Gubek-Einste #59138 üzenetére
Értem, köszi. Akkor nem erőltetem a kérdést.
-
-
-
Core2duo6600
veterán
válasz
Benyuss #59133 üzenetére
Tedd fel itt a kérdést avagy linkeld be oda ezt
Ekkora házat nem sugárzól be egy eszközzel.Ubiquiti ill. Unifi eszközökkel minden megvalósítható amit szeretnél.
Nem túl drága ? Mi számít annak, talán most érdemesebb egy olyan rendszert kialakítani, ami hosszú időn keresztül kiszolgál és egységesen lehet egy felületről kezelni mindent -
woodworm
veterán
válasz
Core2duo6600 #59132 üzenetére
Miért ne létezne? Egyetlen probléma, hogy ez a 20e Ft csak a vasra elég és a gyári fw-k nem támogatják ebben az ársávban a funkciókat, de cfw-vel megoldhatóak. Ehhez viszont némi tudás a felhasználó részéről sem árt. Mondjuk a router megosztásai a gépen és a gép megosztásai a routeren téma sem sima windows felhasználói ismeretek általában.
-
Az Asus eszközeit kiivéve szinte semmilyen eszköz nem tud torrent-ezni gyári firmware-rel így a CFW használata ebben az esetben szinte biztosan elkerülhetetlen lesz.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) -
Benyuss
tag
sziasztok!
A kérdésem kicsit hosszú lesz, de remélem kapok rá választ.
Építkezés közben vagyunk és szeretnék (1 vagy 2 routert) és 1 vagy 2 switchet.
Egy szintes 150nm hosszúkás tégla ház elég sok közfallal. (5 szoba + nappali, fürdő középen).
Minden szobába lesz húzva a falban (fali kábellel) 2 stp kábel. Ezt egy központi helyen fognám össze egy 24 slotos switchel. Szeretnék 4 kamerát, amik poen keresztül kapnának áramot. Ha lehet és nem túl drága, akkor olyan switchet szeretnék (24), ami képes ennek a 4 kamerának a kiszolgálására. Ha nem lehet, akkor szeretnék egy poe képes switchet is 4 slottal.
Szeretnék egy routert, ami kiszolgálja ezeket és wifi képes.
Ha szükséges, szeretnék egy másik routert, ami szintén a fali kábelen keresztül kapna jelet (áramot nem kell). Igazából ebből csak egy bridge lenne, ha egyáltalán szükséges.Tudna nekem valaki ajánlani switche(ke)t, router(eke)t és stp kábelt is?
Előre is hálásan köszönök mindenféle segítséget! -
Core2duo6600
veterán
válasz
tmarkee #59131 üzenetére
Lehet nekem van/volt szerencsém velük, de semmien gondom nem volt a telekommal.
30/5 ös van/volt.
Erre e kérdésre lehet, hogy a monilnet topikban jobban tudnak válaszolni.
Annyi bizonyos, hogy az LTE képes routerek nem olcsóak, amibe a sim et helyezed bele.(#59128) w.miki
Ilyen router nem létezik, ami mindennek megfelel amiket felsoroltál.
Sokkal drágábban van a Synology routere ami talán megfelelhet. 80 és 90 ropi közt -
tmarkee
tag
válasz
Core2duo6600 #59125 üzenetére
A telekom kábeljét az általánosan közismert "magas színvonalú" szolgáltatás miatt nem próbálnám ki. A 4G-s hálózatra gondoltam. A telenor 4G-s routeréről vagy az azt kiváltó megoldáskról érdeklődnék.
-
Fjoe
tag
válasz
bluemirage #59124 üzenetére
Köszi a segítséget, akkor mindenképp két eszközt fogunk beszerezni és utána indul az összehangolás
-
Vyndree
őstag
válasz
bluemirage #59126 üzenetére
Magamtól vette, választottam a listából bízva abban, hogy jobb lesz mint egy default router. Sajnos csak pénzkidobás volt, vagyis viszem vissza mert netes rendelés volt. Repeater lesz belőle, vagy közelebb kábelezem, még nem tudom.
-
w.miki
veterán
Szeretnék egy routert, ami kezeli az 1TB-os NTFS-es HDD-t, és Win-es megosztásokat.
Arra szeretném menteni a filmeket, és arról lejátszani.
Szóval USB kell rá, Wifi, és legalább 4 LAN port.
Ajánlanátok néhány típust?
Nem szánok rá sokat, szeretném minél olcsóbban megúszni, használt is jöhet, apróról. Legmax 20e, de inkább 10e alatt/körül.
Nem vagyok linux guru, Win-t felhasználói szinten ismerem. Fontos, hogy én is könnyen be tudjam állítani, és vezérelni. Ne felejtse el áramszünet esetén sem, és le lehessen választani a HDD-t, ha kell.
Sorházban lakunk, tégla épület, a wifinek nem kell különösebben erősnek lennie, most egy régi Tenda W311r+ megy 24/7-ben, ami megfelelő. -
hackeeeee
Jómunkásember
Sziasztok!
WRT1900ACS vs AC87U? Csak kíváncsiság.. Esetleg, AC87U-t érdemes Linksys-re cserélni?
-
válasz
Vyndree #59123 üzenetére
Fjoe-nek 2 szintre 2 eszköz volt ajánlva.
Magadtól vetted a routert, ha kérdezel nem ezt az ajánlást kapod, mert esetedben 1 eszköz ugyanúgy kevés, mint Fjoe-nek...
Gubek-Einste is írta, hogy a Gigabit-ről való lemondás nem volt okos dolog, de AP-ként (azaz második eszközként) használva még részben menthető a dolog.Nálad is... vezetékezés az emeletre és ott AP-ként használni a 940-et.
A Repeater-es üzemmód a Cisco beépített antennái miatt megpróbálható, de nem lesz olyan sikeres, mintha a 2 külső antennás beszélget, jól beállított antennákkal.
Több pénz sem megy át a falon...azaz a Wifi hatótávját a fizikai és az előírások korlátozzák... ezen a pénz (drágább típus stb...) nem segít.
Néha már 2 egymással összedolgozó, jól megválasztott eszköz kell...
Szerintem inkább szerencsére... ha nem így lenne, akkor egy lakótelepen szomszédok még a mostaninál is jobban zavarnák egymást. -
Core2duo6600
veterán
válasz
tmarkee #59113 üzenetére
Most akkor mobilnetet vagy a telekom kábelnetét szeretnéd használni ?
(#59120) Fjoe
Ha jót akarsz magadnak megoldod, hogy kábellel tudd használni legalább az asztali gépet, enélkül felesleges is lenne nagyobb sebességre kapcsolnod.(#59122) Fjoe
Az is vasbeton
És igen szükséges lenne ! -
Szóval nem vasbeton födém van, hanem betongerendák betonvassal illetve beton béléstestekkel.
Amit lehet, hogy mielőtt leöntöttek betonnal, még meg is hálóztak...Sajnos lentre is elengedhetetlen egy másik eszköz, hogy valami értelmes Wifi legyen a beton túlsó felén is. A Stick-es megoldás akkor jó, ha egy helységben van a Router meg a szgép Stick-je. Itt nem erről van szó.
- A másik eszközt, lehet fentivel egy vezetékkel összekötni egy Acces Point (AP) üzemmódban működő routerrel (ez a legjobb megoldás)
- vagy lent egy Repeater üzemmódban működő Routerrel (Ez felezi link sebességet, de 60-as internetig még tolerálható)
Mindkét célra jó fentre és lentre egy Asus N12 D1... és az antennákat megfelelően kell beállítani, hogy a födémet is átvigye. -
Vyndree
őstag
válasz
Gubek-Einste #59074 üzenetére
A TL-WR940N egy óriási csalódás. Amit a Telekomtól kaptam (1000 éves default külső antenna nélküli Cisco EPC3925) router sokkal jobb mint ez a csili-vili külső antennás 3x 5dBi.
Lassabb is, a ping is nagyobb lett kábelen és wifin is.
A beállításoknál érdemes még próbálkozni valamivel, vagy törődjek bele mert nem lesz jobb?
(áttettem Channel Width: 40MHz, és Channel: 12-re, de ugyanaz) -
Fjoe
tag
Sziasztok, router lecserélése miatt kérném a segítségeteket.
Anyósoméknál 40 megás TARR-os kábeles net van, illetve egy TP-LINK TL-WR740N V4 router, ami megérett a cserére. Emeletes családi házról van szó, ahol az emeleten található a szolgáltató modeme és a router, wi-fin keresztül pedig a földszinten található asztali gép "szeretné" elérni a netet egy usb-s TP-Link stickkel (a pontos típusát most sajnos nem tudom).
A jelenlegi routerrel a földszinten 5-6 Mbps között van a letöltési sebesség, fent a router mellett 20Mbps körül. Kábelen a névleges teljesítményt hozza a speedtest.
A 2,4Ghz-es sáv nem annyira lefedett, 2 szomszédos wi-fit lehet még fogni az alsó szinten, de elég gyengén, viszont a saját wi-fit is gyengébben fogja már a windows szerint (3 vonalka általában).Az asztali gépen kívül 3 telefont és 1 laptopot szolgál ki jelenleg a router.
Viszont lassan lejár a hűségük is, és elképzelhető, hogy nagyobb csomagra is váltanának (60 vagy 120Mbps-re), szóval ez is kicsit bonyolítja a helyzet.
Tehát milyen routert tudnátok ajánlani kb. 15 ezer forintig bezárólag, amivel a földszinten is normálisan lehetne fogni a jelet és jobb lenne a sebesség is?
Eddig a TP-LINK TL-WR1043ND-t és a D-LINK DIR-842-t néztem a 120-as nethez, a jelenlegi 40-hez és esetleg a 60-ashoz meg az ASUS RT-N12D1-t és a TP-LINK TL-WR841ND-t.
A falak téglából vannak viszont a födém meg vasbeton. Melyiknek lehet szerintetek olyan erős a jele, hogy jobban átvinné a födémet? Az a gond, hogy eléggé "fix" helye lenne a routernek azzal nem nagyon tudnék mozgolódni a házban és sajnos az asztali géppel semElőre is köszi a javaslatokat!
-
válasz
expander #59114 üzenetére
Az eszközeid tudni fogják az 5Ghz-et, a telefonok talán már most is tudják... és előfordulhat, hogy néhány éven belül lesz fejlettebb lapos is.... de ha most sincs és nem is várható 5Ghz-es kliens nálad az elkövetkező években, akkor nyugodtan vedd meg az 1043ND-t.
De itt szerintem senki sem fogja javasolni, hogy még a 860 B1-esnél is rosszabb/olcsóbb dual band router-t vegyél.
Akik itt kérdeznek azok a biztost és a megbízhatót keresik és az ajánlások is ezt tükrözik. Így a kétes, vagy nem ismert, kevésbé elterjedt dolgokra nincs ajánlás, mert azzal a kérdezőt csapnánk be és ha nem jön, be akkor az meglopnánk, mert pénzt veszít a rossz ajánlással.
-
C^^
őstag
Sziasztok!
Olyan routert keresek, ami:
- WiFi képes (2-3 eszköz max.)
- 4G modemet képes kezelni, mint WAN kapcsolat (elvileg max. 150Mbit)
- Nem baj, ha esetleg rá lehet akasztani egy USB-s winyót torrentezni.Ha esetleg mindezt valami custom fw-vel tudja, az nem probléma.
Az utolsó kritériumtól eltekinthetünk, ha ez dobná meg jelentősen az árát.Szóval ennek az infóhalmaznak megfelelő eszközök közül keresem ár/érték arányban a legjobbat. Tudnátok segíteni?
Köszönöm!
Üdv! -
taky023
tag
https://ipon.hu/webshop/product/product/128645
Tehát ő az ajánlott? Mindenhol a WR-es változat jön velem szembe, az nem gond?
-
expander
senior tag
válasz
bluemirage #59112 üzenetére
nem veszes a dolog, raadasul ugy emlekszem a laptop nem is tudja az 5Ghz-et, viszont talaltam meg egy ilyet:
D-Link DIR-842/MT AC1200
ez olcsobb mint a az 1043, es dual band, de gondolom a belseje nem annyira jo (?), ezert olcsobb ?
-
tmarkee
tag
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy októberben végre leléphetek az Inviteltől (ADSL). Helyette nálunk telekomos kábel van az utcán vagy van még a mobilnet. Kb 1 km-re van az adótorony, elég jó (az eddigihez képest ~30/15 Mbps) a sávszélesség fel is, le is. A 2 éves előfizetéssel adna a szolgáltató 4G-s routert is. Most 4 féle router közül lehet választani, szerintem a Huawei B525 fogom. Torrentezni szoktam vezetéken és 4 telefon lóg a mostani routeren a wifin. Nagyon jól jönne végre a szélesebb feltöltési irány.
Mi a véleményetek erről a Huawei B525 routerről? Nézzek inkább egy normálisabbat (pl.: TP link TL-MR6400) helyette vagy ne kapkodjak, először próbáljam ki?Köszi a segítséget.
-
válasz
expander #59110 üzenetére
Ha nem más WIFI-k által zsúfolt környezetbe lesz (lakótelep, társasházak), akkor az 1043nd_v4 megfelelő választás.
Ha zsúfolt környezetben van használva a csak 2,4Ghz-et tudó router, akkor ott a zavart jel okozhat szakadozást, vagy sebesség csökkenést.
A belépő szint az 5Ghz-et is tudó routerek világába most a Dlink 860L B1, amin a gyári firmware-t le kell cserélned egyedire.... Ez 17-20 eFt környékén van, de néha van akcióban 15 környékén is.szerk: közben megelőztek
-
expander
senior tag
haliho,
ha minden jol megy, hetvegen jonnek es kotik az 1000-es netet, de elvileg eszkozt nem fogok kapni melle, igy kell szereznem egy normalis routert. a gigabit csak kabelen fontos, wifin 2-3 telefon, tv es neha-neha 1 laptop lesz, es ezeken sem fog futni 24/7 torrent (
) igy nem erzem fontosnak, hogy vezetek nelkul is kene nekem akkora savszel.
a budget kategoriat vettem ezert celba, 12k-ert van wr1043nd v4, ennel sokkal tobbet nem is szeretnek kolteni ra, ha nem muszaj, vagy van esetleg kicsiert tobb, ami ar/ertek aranyban jobb?
teljesen atlagos, otthoni felhasznalas, tenyleg inkabb a kabeles resze a lenyeg (1 PC), hogyha oda kell kraft akkor legyen, ha esetleg aktiv mellette meg 2-3 wifis eszkoz iskoszi!
-
-
Menotti
aktív tag
Sziasztok.
Rokonnak isten hata moge kellene router.....csak mobilnet van,de ahoz is antenna kellene a 4g-hez.Milyen routert javasoltok?Simest,vagy usb stickest.?A simesbol eleg szegenyes a valasztek,es azoknak a wifije is gyenge(szerintem)
-
válasz
MasterMark #59105 üzenetére
Igen
-
MasterMark
titán
válasz
Gubek-Einste #59104 üzenetére
OpenWRT-vel?
-
válasz
MasterMark #59103 üzenetére
Esetleg egy 1043ND használtan.
-
MasterMark
titán
válasz
Gubek-Einste #59102 üzenetére
Minél kevesebb.
Csak erre lenne használva, és csak egy Rapsberry Pi lenne rádugva. Előtte egy TP-Link TL-WR1043ND v4 lenne.
Most vettem egy D-Link DI-804HV ezeröcáé, de ahogy nézem ez nem is tud kliens lenni.
Routerekben a WAN-nál a PPTP-vel lehetne saját VPN szerverre kapcsolódni?
Jelenleg ezt írja:
Tuesday August 29, 2017 21:14:20 PPTP start to dial-up
Tuesday August 29, 2017 21:14:20 DHCP:discover(My Host)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:offer(x.x.x.1)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:request(x.x.x.3)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:ack(DOL=x,T1=x,T2=x)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 PPTP server=x.x.x.x
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 PPTP:error=-112
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:release -
válasz
MasterMark #59100 üzenetére
Mennyi lenne a beszerzésre?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- HP Zbook 15 G3 laptop (15,6FHD/I7-G6/16GB/256SSD/AMD2GB/MagyarVilágítós/Win11)
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új csak kipróbált Smartech 55 139cm Qled 4K UHD Quantum tv google assistant,Netflix, stb
- DJI Mini 4 pro - Fly More Combo - RC2 drón szett +128GB SanDisk SD
- Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Seasonic 520W
- Quadro FX 570 eladó
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R3 3100 16GB DDR4 512GB SSD RX 6500XT 4GB BitFenix Neos Thermaltake 500W
- LG 42C3 - 42" OLED EVO - 4K 120Hz 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged