Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) t256 válasza perge666 (#17690) üzenetére


t256
őstag

Én talán nyertem az N64 eladásán, de nem vagyok biztos benne. Kiderült, hogy tönkrement a tápegység, szereznem kellett egyet, hogy el tudjam adni.

A Mega Drive 1-em eladásán gondolkodom még. Időnként meghirdetem, de nincs rá jelentkező. Hullámzó ez a retro dolog.
Nálam kezd kifutni, habár van 3-4 konzol amit biztos nem fogok eladni. :)

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17702) arty válasza khron78 (#17699) üzenetére


arty
veterán

van 20 vágás utána még, bárhol történhetett csere :) pont ez volt a bajom, hogy nem mutatja a képet, amikor csak a lézert állítgatja.........

#17700 chris-v a meló része nem csak a látvány, hiszen rengeteg helyen építi újra a gépet, pont az a szép, hogy mennyi mindent megold egymaga (én hiába forrasztok meg ezt azt, a törött müanyaghoz SEMMI affinitásom, se szerszámom....). lehet a lézert is 3 órán át baszkurálta :) (vagy semennyit :D nekem ott kilógott a lóláb, bár lehet azért, hogy csak a végén lásd, h megy-e a gép....... pedig ha cédét állítgat, akkor valszeg megy :D )

biztos láttál olyan felujitást is, ahol nem ment a gép (vagy akár neked nem ment egy gép), annál nincs lehangolóbb, akár kinél is lesz csőd a vége.... :D a nézőnek happy end kell, mese nincs!

#17690 perge666 a 14e minusz az inflációs buktát is tartalmazza? :D manapság, ha egy évig megvan valamid, az simán lehet gigabukta :D (jótudom, mamár NINCS is infláció :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17703) Vladi válasza t256 (#17701) üzenetére


Vladi
nagyúr

md1-es el ne add! Szépen rendbe kell rakni és eltenni, vagy használni.

(#17695) arty:

Részben igaz, részben nem. Általában az elektronikára is írtam. De egy 10 éves laptop karbantartás mellett még 10 vagy akár több évig is szolgálna. Ebben én radikális nézetet képviselek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17704) perge666 válasza arty (#17702) üzenetére


perge666
veterán

Nem volt az meg olyan sokáig,talán 3-4 hónapot. :))

t256 : Én sem akarok mindent eladni csak ami felhalmozódott és számomra felesleges.
Van néhány számora értékes játék amit az évek során sikerült begyűjtenem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17705) arty válasza Vladi (#17703) üzenetére


arty
veterán

Ez oké, de egy SNES ma ugyan ugy a 30 éves játékokat kell futtassa, amit perfekt meg is tud tenni.

A 10 éves pécén viszont az elvárásaid a mai pécének feleltethetőek meg... kéne új os, új böngésző, stb - így a használhatósága viszont már nem olyan, mint volt anno, amikor ezek menő pécék voltak. (mert azt nem hiszem, hogy egy laptopot valaki 2024-ben win xp-vel áll neki használni és elavult, nemműködő böngészőt használ rajta (retrójátszást nem írom, mert arra a noti sose lesz igazán jó SZERINTEM). Talán emiatt nagy az értékvesztés: alig jók ma valamire :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17706) perge666 válasza arty (#17705) üzenetére


perge666
veterán

Nekem van egy tizenpár éves laptopom még 775-ös tokozású,2 magos DDR2-es memóriás. Win10 van rajta de nekem kínszenvedés bármit is csinálni vele olyan lassú a PC-mhez képest pedig az is van már pár éves ( I7 6700,DDR4 ram ) azzal még vígan elvagyok,nagyon gyors.
Ja és mindkettőbe SSD van.

(#17707) Vladi válasza arty (#17705) üzenetére


Vladi
nagyúr

"éne új os, új böngésző, stb -"
Jah igaz... ezért van debian 12-m és 115.8.0esr (64 bites) firefoxom. mindez 905e proccon. Nem tudtok megfogni. ;]

(#17706) perge666:
Az egész szoftveres kérdés, tegyél rá slitaz linuxot. az 256 megán már elvan. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17708) perge666 válasza Vladi (#17707) üzenetére


perge666
veterán

Azzal elindul a Youtube,meg lehet vele torrentezni?

(#17709) t256 válasza perge666 (#17706) üzenetére


t256
őstag

Telepíts rá egy Win7-et és máris gyorsabb lesz a gép.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17710) Vladi válasza perge666 (#17708) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg lehet, azért ne p3-al próbáld... hm... 10 éve még egy p3-al töltöttem le. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17711) perge666 válasza t256 (#17709) üzenetére


perge666
veterán

Win7-el használtam egy darabig,de valamiért végül Win10 lett a befutó.
Ízzad a vas alatta rendesen. / T6400cpu,3GBram / :))
Az SSD se sok javulást hoz szegénynek.
Amúgy egy HP Compaq 610 az alany.

Vladi : Egyelőre hagyom a rendszert úgy ahogy van mert lusta vagyok a sok filmet róla külső vinyóra másolgatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#17712) arty válasza Vladi (#17707) üzenetére


arty
veterán

szerintem ez a gép csak kínzásra alkalmas :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17713) arty


arty
veterán

aki MÉG(!!!) nem céertén nyomja, annak egy helytakarékos megoldás lehet egy ilyen kis, 14"-es thomson:

botrányosan fényes, élénk, éles képük van, mennek kompoziton és rgb-n is (scart csatlakozó van). 418X / 14MG135 a modellszám a matricán, tájföldön gyártva

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17714) t256


t256
őstag

Ki hogy áll a gyűjtögetéssel, illetve gyűjtemény felszámolással?

Részemről: Tavaly nyáron vettem 3 db Wii játékot (New Super Mario Bros Wii, Donkey Kong Country Returns, Super Mario Galaxy 2). Mindegyik Japánból van, Ebay-en keresztül.
Ugyanekkor eladtam egy Nintendo 64-et három játékkal.

Játszani már kb 2 éve egyáltalán nem játszom. Utoljára PS4-en játszottam valamit.

A Sega Mega Drive gyűjteményem (SMD1 és 6 játék) eladásán gondolkozom.
Persze félek, hogy megbánom. Ha szegázni támad kedvem, akkor van még a polcon egy Mega Drive mini konzol. Szerencsére van még egy NES minim és egy Super Famicom minim is. Sikerült időben megvenni, illetve lecsapni rá ebay-en.

Jött egy újabb hobbi. Mechanilus billentyűzet építés. Ez is költséges egy dolog.
Ezen kívül van egy másik elhivatottságom is. Kutyám van, így a szabadidőmben vele sétálok és így ugrott a tévé előtt töltött időm. Ezt egyáltalán nem bánom.

Ti hogy álltok?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17715) perge666 válasza t256 (#17714) üzenetére


perge666
veterán

Nekem ment el a háztól néhány gép és játék is az elmúlt 1-2 hónapban.

Tegnap érkezett egy újabb PS2 Slim. / pedig van ithon Slim meg 2 FAT is :)) / Az eladott gépek között volt 1 Slim és 1 FAT gép is,fogalmam sincs miért vettem meg,ja de..... IMPULZUSVÁSÁRLÁS :B
A géppel jött egy Colin MCRae Rally3 is,amivel egyhuzamban játszottam vagy 1,5 órát az este,már ezért megérte megvenni,r*hadt hangulatos számomra az a játék. :D

Ma beszéltem le egy PS1-es Duke Nukem Time To Kill játékot amit már nagyon régóta hajkurásztam,azt is nagyon várom hogy újra játszhassam!

Nekem ezek az " újrakiadott retró konzolok " nem az igaziak,bontatlan PlayStation Classicot adtam el kb.2 hete,szerintem ezeknek az olcsósított tömegcuccoknak soha nem lesz olyan értékük mint majd egyszer az igazi retró cuccoknak.......
2db ilyen PS Classicom is volt,az egyiket játékra használtam,de az is ment a háztól,pedig mikor megvettem őket azt mondtam hogy ezek is maradnak a gyűjteménybe.

(#17716) arty válasza t256 (#17714) üzenetére


arty
veterán

Nekem minden héten jut idő retrora, amikor új cucc áll a házhoz, akkor több, amikor nem, akkor néha egész kevés... de a régi játékokkal egy félóra nagyon más, mint a maiakkal... 30 percben benne lehet 10 kísérlet a végigjátszásra :D (kutya nekem is van, bár mechanikus bill-re nem kaptam itthon egedélyt (nappaliban van a pécé és HANGOS :D ))

Mivel november végén, feketepénteken vettem egy új, viszonylag drága kormányszettet, így a retrovásárlást cserébe eléggé visszavágtam december-január-február-márciusban. Sőt, eladtam az (egyik) japán AV Famicomom is, de ezzel párhuzamosan már került megvételre pár cím a 6-7. generációs gépekre (xbox, 360, ps3).

Másik, szintén fekete pénteki vásárlásom lassan a kezemhez kerül: [link] - mivel magyarországra krikzz nem szállít, hugomhoz ciprisra rendeltem egy NES/Famicom RGB Blasterta, amit majd most hoznak haza szüleim. Ezzel végre minden gépem képes lesz RGB-re, a kompozit nagyobb tévén elég élvezhetetlen...

Egyre reménytelenebb tervem egy CoreGrafx(1) beszerzése (kék logós modell).... van ugye az alap fehér PC Engine: Ez nagyon szép újonnan, sajnos az én példányom elég sárgás/koszos/izés :)

És van a két CoreGrafx 1/2 kiadás:

Kontrollerem már van, csak az alapgép kellene.... de visszatart az 50-60ezres ár (szállítással, vámmal). Kicsi az esély, hogy felbukkanjon egy itthon, netán legalább az EU-ban :(

Hjaigen és heti szinten agyalok perge666 atariján :D de nem merek ráugrani...... valami ügyesebb szaki kéne, hogy megvegye és restaurálja! SZERK: elkelt????

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17717) perge666 válasza arty (#17716) üzenetére


perge666
veterán

:)) :D

Nem kelt el az Atari,nem is hirdetem már egy ideje.
Ajánlj érte valami PS1-2 játékot és cseréljünk. :)

(#17718) khron78


khron78
őstag

Analogue Pocket-et, vagy Evercade-et használ itt valaki?

(#17719) t256 válasza arty (#17716) üzenetére


t256
őstag

Keress rá a silent switch kifejezésre a mechanikus billentyűzetes topikban :D
Ennyit a billentyűzetekről. Jobban jársz, ha nem ránt be ez a hobbi is.

A PC engine-ről csak Youtube videokat láttam. Úgy tudom itthon nem forgalmazták. Nem mernék belevágni egy ilyenbe.

Jut eszembe PS2-ből is két db van. Az egyik egy gyenge olvasófejes dobozos fat gép. Ettől valószínű, hogy megválok.

Tavaly nézegettem a Super Mario Bros. speedrun videokat. Egy ilyen mindig meghozza a kedvemet egy NES-hez. Csak egy kisebb CRT tévét kéne szereznem és mehetne a móka.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17720) arty válasza t256 (#17719) üzenetére


arty
veterán

Nem fog, hiszen egyre kevesebbet ülök a pécé előtt :) De egy jó bill nem zavarna, a mostanim egy Samsung ps2-es cucc, '96-98 környékéről :D

PC engine japánon kívül sehol nem ment nagyot, de fantasztikus játékok remek (sokszor a létező legjobb) portjai vannak rá, a digi + chiptune zenék a játékok nagyrészében számomra überelhetetlenek. És persze megannyi exkluzív, ami semmi másra nem jött ki soha. Hja és egy marék kártya elfér 3*6 centin (csak tippelek a méreteket illetően :D ).

FAT eladást fontold meg, azokba nagyon könnyű belső hdd-t tenni :) És az még mindíg a legjobb/legolcsóbb lemez-mentesítős megoldás (hja és a lemezezés lehetősége sem veszik el tőle).

Alant ajánlottam egy kimondottan pici (14") modellt, sírnál, ha látnád rajta akár a NES kompozitját is :D (mert ANNYIRA szép!!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17721) t256 válasza arty (#17720) üzenetére


t256
őstag

A Fat eladását megfontolom. Az a helyzet, hogy egy Slim gépet tartanék meg. Egyébként a PS2 valahogy nálam kifutott. Nem találok rá jó játékot. Réges régen a Fifa és a GT4 pörgött rajta.

A CRT tv ajánlásodat láttam, de hol lehet beszerezni? :)

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17722) arty válasza t256 (#17721) üzenetére


arty
veterán

Slim kisebb helyen elfér, de funkcionalitásban visszalépés (hdd, ps1 kompatibilitás). Ráadásul a fat tetején elfér egy slim :D

Fifa és GT nagyon általános - milyen stílusokat szeretsz? beat'em up? shoot'em up? fps? tps? platformer? (j)rpg?
Fénypisztolyos játékok nem érdekelnek? PS1-2-re rengeteg van belőle. És ha lesz egy crt-d, ezek is mehetnek ;)
Egyébként érdekes módon a ps2-es címeket egyelőre én is tartogatom... mármint amik ilyen "végigjátszósak" :) De végig csak pár cím ment az elmúlt 5 évben mondjuk, ezzel a platformok közt a "legutolsó" (pedig szvsz erre van a legnagyobb, legsokszínűbb választék!). Fura.

CRT lelőhelyként én a jófogás.hu -t ajánlom :) (meg persze a facebook marketplacet mondják általában...én azt nem használom)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17723) t256 válasza arty (#17722) üzenetére


t256
őstag

Jelenleg időhiánnyal harcolok, szóval mindegy is, hogy mi tetszik. Egyébként platformer, beat 'em up, tps.
Ránéztem a polcomra, ahol a PS2 játékok vannak. RE: Code Veronica, RE4, The Simpsons Hit 'n' Run, MGS2, 3.

A Code Veronicába bármikor belekezdenék, habár ez a leghosszabb RE játék. A Simpsons Hit 'n' Run is bármikor jöhet. Nekem az a kedvenc PS2 játékom. A legjobban sikerült Simpsons játék a világon.
Tehát ezek meg is vannak lemezesen, így hidegen hagy a HDD-s megoldás.
Jut eszembe a PS2-re készült Tomb Raider játékok valamiért kimaradtak.

Ha egyszer lesz időm....
Egyébként valószínű, hogy Wii-n játszanám a Mario Galaxy-t.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17724) perge666 válasza t256 (#17723) üzenetére


perge666
veterán

Code Veronica nekem is nagy kedvencem,de sajnos PS2-n nincs még meg.
RE4-et 3X is végigvittem,MGS3 is brutál jó,az 2X ment végig.
Simpsons is meg van,2X kezdtem bele de valahogy nem adta. The Game van meg…..

(#17725) t256 válasza perge666 (#17724) üzenetére


t256
őstag

A Simpsons Game nekem Wii-re van meg. Többet vártam tőle én is, de nem kötött le. Az irányítás elvette a kedvemet. A PS konzolokon ez biztos jobb.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17726) perge666 válasza t256 (#17725) üzenetére


perge666
veterán

Pedig azt a részt is hallottam több embertől hogy mennyire dícsérik,azért is vettem meg. Mind1,elfér a többi között.

(#17727) Rezuhu válasza t256 (#17714) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Lassan 25 éve gyűjtök töretlenül! :)
Játszani is játszom, retro és modern gépeken is rendszeresen, bár az élet néha beleszól és néha kevesebb az idő/energia rá.
Ha minden jól megy, nálam marad a gyűjtés/játék amíg élek! :D
Az elmúlt időszak beszerzései:

(#17728) arty válasza Rezuhu (#17727) üzenetére


arty
veterán

Felteszem az ilyen szép állapotu (és borzalmasan sérülékeny!) tokos pal saturn cuccok egy vagyonba kerülnek... abszolut nem követem már ezt a piacot, pár darab után elengedtem európát, számomra élhetetlen volt (ár és állapot) :(

Amugy mindig, mindenből "csakadobozos CIB" ? :)
Szépnek szépek! :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17729) Rezuhu válasza arty (#17728) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Az eBay-es áraknál valamivel olcsóbban vásároltam a Saturn cuccokat.
Elég költséges hobbi, de hosszútávon annyira nem volt megerőltető. Akkor veszek, ha jut rá, ha nem akkor pihi van! :)
Régebben elég sokat úgy 1.000.- Ft/db áron vettem... :DD
Az esetek 99%-ában csak CiB angol kiadásokat gyűjtök, pár darab van, ami nem ez a kategória. Persze nem csak Sega-t gyűjtök! :)
Ide már nem férnek az új jövevények... :C

[ Szerkesztve ]

(#17730) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Hol érdemes nézni game boy advance-t? Köszi

(#17731) perge666 válasza jackal79 (#17730) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Itt is szokott fent lenni HardverAprón.
Esetleg rakhatsz ki egy hirdetést is hogy keresel,most nem találtam,esélyes hogy lejártak és nem hosszabbították őket.

[ Szerkesztve ]

(#17732) jackal79 válasza perge666 (#17731) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi :R
Mariozni mennyire lehet jó rajta? Rákattantam a Mariora, de a portable konzolokat jobban kedvelem, ezért esett erre a választásom, vagy lenne jobb alternatíva?

(#17733) PHM válasza jackal79 (#17732) üzenetére


PHM
addikt

DSLite.
Árban nincs nagy különbség közte és a GBA SP között, cserébe 2 konzolt kapsz egyben.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#17734) sonar válasza PHM (#17733) üzenetére


sonar
addikt

Vagy szimpla DS, az sem sokkal drágább.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17735) PHM válasza sonar (#17734) üzenetére


PHM
addikt

Szándékosan a DSLite-ot ajánlottam.
Jobb kijelző és akkuidő, cserébe minimálisan drágább a sima DS-nél.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#17736) sonar válasza PHM (#17735) üzenetére


sonar
addikt

DSLite-nak a zsanérja hajlamos megadni magát.
Nekem van mindkettő, de én a DS-t jobban szeretem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17737) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Köszi mindenkinek a segítséget! DS kialakításával még erősen barátkoznom kell :D Advance retro kinézete nagyon bejön, de még utána kell nézzek, h milyen mario gameket adtak ki hozzá.

(#17738) arty válasza jackal79 (#17737) üzenetére


arty
veterán

a háttérvill nélküli kijelzőhöz nem árt erős gyomor így 2024-ben, _SZERINTEM_ :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17739) jackal79 válasza arty (#17738) üzenetére


jackal79
aktív tag

na erre nem is gondoltam :)

(#17740) sonar válasza arty (#17738) üzenetére


sonar
addikt

+1
De van lehetőség IPS mod-ra
Annó én is megcsináltam

Viszont árban akkor már biztosan többe lesz, mint egy DS/Lite

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17741) khron78 válasza jackal79 (#17739) üzenetére


khron78
őstag

DS Lite. Ár/értékben bőven a legjobb vétel. Viszi a GBA-t is és rengeteg DS játék (Mario is) van hozzá. A zsanérja meg a Phat-nek ugyan-úgy törik. Ez is a használójától függ leginkább. A Phat DS egyedül a retro kinézet miatt lehet opció. GBA meg akkor, ha szeretsz moddolgatni, illetve ennek a formája a leginkább kézhezálló. Esetleg még GBA SP jöhet szóba. De mondjuk itt láthatod a kijelzők közötti különbséget:link .

(#17742) jackal79 válasza khron78 (#17741) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi :R
A DL lite, 3DS, DSI és 2 DS között mi a különbség?
Nem szeretném moddolni, nekem igazából csak Supar Mariora lenne.

(#17743) braseel válasza jackal79 (#17742) üzenetére


braseel
tag

A DS Lite és a DSi egy generáció. A 3DS és a 2DS a következő (csak a 2DS-nek nincs 3D funkciója). Ez utóbbiaknak kijött New verziója apróbb update-el.

Ezek közül modd nélkül csak a DS Lite viszi a GBA játékokat, mivel a 3DS eshopot lezárták.

(#17744) jackal79 válasza braseel (#17743) üzenetére


jackal79
aktív tag

Értem. Köszönöm!

(#17745) khron78 válasza jackal79 (#17742) üzenetére


khron78
őstag

A DS Lite a DS és GBA játékokat is viszi. A DS (phat - original) ugyan ez, de gyengébb kijelzővel. A DSi csak a DS játékokat viszi (hivatalosan). Nincs rajta GBA slot. A 2DS és a 3DS a DS és 3DS játékokat viszi. A 2DS-ben nincs 3D funkció (nem nagy érvágás a hiánya). Mind a kettőből van "new" verzió, ami plusz analóg stick-et takar leginkább. Az első 2DS egy kakukktojás a formáját tekintve. Szerintem nem igazán kényelmes a fogása.

(#17746) sm4e86 válasza khron78 (#17745) üzenetére


sm4e86
csendes újonc

A 2DS minden szempontból kakukktojás. Amikor annak idején bejelentették, többen azt hittük, hogy ez valami áprilisi poén (mert emlékeim szerint április 1 körül jelentették be), és amikor kiderült, hogy komoly, és láttam élőben is... Konstatálnom kellett, hogy a Nintendónak is vannak hibás döntései.

https://the-gaming-haven.blogspot.com/

(#17747) arty


arty
veterán


Ugye megy mindenki ? :) (én tuti, mint mindíg!)

---

Jött pár "új" cucc, felfogni nem tudom, hogy nem volt meg nekem eddig a Popeye :D

Egyelőre kb 15 percet játszottam, az alatt nem sok babért termett... a Jungle Book teljesen angol, és jobb mint vártam, nem is tűnik az eleje alapján nehéznek.

Goofy viszont full japán, ami nem akadály persze, de van benne szövegelés azért. A játékmenet elég egyedi, 1P/2P coop is van, régóta vágytam rá, sajna mára a fiam már nehezebb ezekre rávenni, szóval lehet egyedül vágok neki :D

Aki belenézne: [link]

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17748) t256 válasza arty (#17747) üzenetére


t256
őstag

A Goof Troop nekem meg volt még gyerekkoromban. Nagyon jó játék, de a logikai részek egy idő után nagyon nehezek. Legalábbis gyerekkoromból így emlékszem.
A Popeye nekem kimaradt.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17749) sm4e86


sm4e86
csendes újonc

Pont akkor lesz a MondoCon, amikor a Regamex, pedig mind a kettő érdekel. És mivel MondoConon versenyezni fogok, ott leszek jelen.

A Dzsungel Könyve valamiért úgy maradt meg bennem, hogy irgalmatlanul nehéz. Csak egyszer játszottam vele nagyon régen, de úgy maradt meg bennem, hogy sokszor haltam meg valami teljesen hülye módon, ezért gyorsan kikapcsoltam a gépet, és soha többet.

https://the-gaming-haven.blogspot.com/

(#17750) arty válasza sm4e86 (#17749) üzenetére


arty
veterán

ez mi lesz? mondocon.hu szerint 310ft az euró, szóval felteszem NEM ez a mostani hivatalos honlap :D

verseny? beöltözöl? mivé?
ez amugy csak cosplay? vagy mi lesz még a program?
kár, hogy egymásra szervezték :( van 52 hétvége egy évben, basszus...... :(

simán lehet, hogy csak az elején könnyed a Dzsungel könyve, de azért reménykedem, hogy csak gyerekként találtad nehéznek és valójában nem az :D (sajnos nem vagyok egy tehetség, sohanem is voltam....)

#17748 t256
azt hittem ez inkább csak ügyességi/akcio, semmint logikai :O

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17751) sm4e86 válasza arty (#17750) üzenetére


sm4e86
csendes újonc

Nem, karaoke versenyen leszek, nem cosplayen. A mondocon.hu oldal meg alapos renoválásra szorul, régóta nem működik normálisan.
Sok program van ott, általában karaokén vagyok, vagy az előadásokat hallgatom. A cosplay pont nem érdekel annyira.

De egyébként tényleg baj, hogy egymáson van ez a két program, és sajnos nincs időnyerőm, hogy mind a kettőn egyszerre részt tudjak venni. Ha közel lenne a kettő egymáshoz, még jó is lenne. Esküszöm megcsinálnám, hogy átjárnék, és kis időt itt töltenék, kis időt ott.

A Dzsungel könyvével meg 24 éves koromban játszottam, és akkor valamiért nagyon bosszantott. De lehet, hogy most másképp gondolkodnék róla, ha lenne lehetőségem játszani vele. Sajnos nincs meg a játék. De a Super Mario Sunshine óta nem engedem meg egy játéknak sem, hogy komolyan felbosszantson. Csak annyira, hogy inspiráljon, hogy jobb legyek. Egyébként én sem vagyok egy profi játékos, a célom csak annyi, hogy mindig egy kicsivel jobb legyek annál, mint aki voltam.

https://the-gaming-haven.blogspot.com/

(#17752) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok!

Vettem a hétvégén Budapesten kiruccanás során egy PS1 lemezt, sajnos kipróbálásra nem volt lehetőségem a boltban.
Otthon a PS1 nem viszi (néha bejön a Sony logo után a PS de utána annyi).
PS3 viszi de az meg a menüben fagy be.
A lemez normális állapotban van csak sok a mikrokarc, viszont fényben opálos kicsit a lemez (mintha lemezpolírozóval megmunkálták volna paszta nélkül de ez csak egy tipp)

Van valami házi praktika, hogy kicsit felfényesítsem? (többi játékomnak fényesebb sokkal a felülete ennél, boltban meg nem hasonlítottam össze másik lemezzel, így nem tűnt opálosnak csak azt néztem egész szép állapotú)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#17753) Cruxz válasza Guitar14 (#17752) üzenetére


Cruxz
csendes tag

Eszköz és gyakorlat nélkül nem érdemes hozzányúlni a lemezhez, csak alkoholos/vizes vattával letörölném (de ez nem megoldás valószínű, ha már babrálták).
[link]
Itt mindig szépre megcsinálták nekem a lemezt. Hogy utána működik-e meg azon is múlik, hogy a sok apró karc mellett van-e túl mély is.

(Ha nagyon elszánt vagy a házi megoldásra [link]. Remélem nem értékes a játék.)

[ Szerkesztve ]

(#17754) arty válasza arty (#17747) üzenetére


arty
veterán

Remélem senki nem haragszik meg, ha belinkelem a most felkerült, 2023-as eventjükről összerakott videot [link]

(sajnos vagy szerencsére nem láttam magam rajta :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17755) sm4e86 válasza arty (#17754) üzenetére


sm4e86
csendes újonc

Ja igen, ezt láttam tegnap este. Jól megcsinálták. És jó is lehetett a tavalyi rendezvény.

https://the-gaming-haven.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.