- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Alacsony fogyasztású házi szerver a korábbi projektekből összeépítve
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
totron #47594 üzenetére
A lenti gépem van, és W10Pro fut rajta. Vagyis igenis tapasztalatból tudom milyen régi gépen futtatni a W10-et. Napi szinten használom, levelezni, böngészni, sőt a saját kis programjaimat is ezen fejlesztgetem Visual Stúdióban.
Valóban nem ismerem az anyagi helyzetét, ugyanakkor én sem sportból használok egy 13 éves gépet, amikor 50-60ezerből már olyan használt gépet kapsz, ami akár 2-3x gyorsabb. Nem is akarok a pénztárcájában kotorászni, ugyanakkor fogadja el azt is, hogy az uberbrutalgyorsbongeszo.exe futtatásával sem fogja tudni átlépni a gép korlátait.
Persze, mindenki olyan rendszert használ, amilyet akar, felőlem felteheti a Windows 3.1-et vagy 95-öt is. De akkor ne sírjon, hogy nem megy ez, vagy nem működik az. Nem azért kell friss rendszert használni, mert trendi, vagy mert démonizálják a régit (jelentsen ez bármit) , hanem mert valós előnyöket ad a folyamatosan karbantartás, és igaz ez a rajta futó programokra is. Pl. 2021 nyarán már a Chrome sem fog futni W7-en.
Természetesen a Linux-tól sem táltosodik meg a Chromium, vagy a Firefox, viszont uptodate lehet biztonsági szempontból. Választhat olyan verziót (ablakkezelőt), ami a W10-nél kevesebb erőforrást igényel, ezáltal a a rendszer használata is pörgősebb lesz. Nem mellesleg tudja futtatni az új kiadásokat, amik az új technológiákat is támogatják. -
Kempetlen
tag
válasz
SunMount3r #47589 üzenetére
Ja, és kapjon SSD-t. 7 ezerért már újonnan kapsz bele, és rettentő sokat segít, újat varázsol a régi gépekből is. Vagy 4-5 ezerért bármelyik használt 90-100/100 állapotú jó bele. És én még tényleg nem láttam olyan Win 7-es laptopot, amin a 10 nem ment volna sokkal jobban (eleve nem kell a driverekkel szórakozni, 5 perc beállítani az egészet - de ugyanez igaz az Ubuntukra is).
cigam: +1. Jó, hogy neked van türelmed a kifejtéshez.
Én az ilyeneken egyből látom, hogy fingja nincs arról, amiről beszél, és inkább már hagyom.
-
AtHoS
nagyúr
válasz
Postas99 #47595 üzenetére
A minimum 15 percet cáfolom, 0-1...5.... percet is simán lehet beállítani
kategóriás kezeléssel valóban nem találkoztam
Én jelenleg Droid-on acalendar+ programmal kezelem, ott az időtartam hosszánál 0-30p között 5 perces időtartamokat kínál, utána emelkedik 10 perces közökre, majd 60p után 15perces közök, stb.., de kézzel bármikor beállítok 1 percet is és mellékletet is lehet hozzá tenni (pl. fénykép, dokumentum)
Persze nálam időnként van csak szükség a használatára, napi beosztáshoz nincs
és kategória kezelést sem tud ez az APP
Ha véletlenül nem csak számítógépen kezelnéd a naptárat, akkor Droid vagy amilyen rendszerű telefonod van annak APP-os topikjába is kérdezz be, hátha tudnak olyan APP-ot, ami kategóriát is ismer, hogy neked csak egy előre létrehozott listából kelljen választani
-
Kempetlen
tag
válasz
SunMount3r #47589 üzenetére
Amire felmegy a Win 7, arra Win 10 is, ennyi. De ha meg mégsem, valami miatt, akkor netezős gépnek Ubuntu vagy Xubuntu. Mindkettőn alapértelmezés a Firefox. A Win 7 mindenképpen felejtős.
totron: Lehetséges, hogy az én kezem alatt megy át heti 2-5 gép, mondjuk úgy 10-15 éve, és nem a tied alatt. A Windows Update hibáinak legendáját pedig felejtsd el! Már rég nincs vele semmiféle probléma. Olyannira, hogy ezidáig 4 gépet frissítettem fel 2004-es Windowsra az MCT-vel mindennemű prombléma nélkül. És történt jóval több darabbal az előző verziókra átállás, az általam telepített rendszereken nulla, azaz 0 hibával.
Az a baj, hogy rendszerint együtt jár az ablakon kivágni akarós belassulással.
Simán csak hülyeségeket beszélsz. Balfaszokkal kár vitáznom.
-
totron
addikt
Nem értem a 2GB-os-tapasztalatos részt. Azért feltételezem, mert azt sem érti, miért szenved még valaki nemWin10-zel. Hát azért. Ez a távolba mondós hát akkor vegyen jobb gépet, meg ne használja ezt meg azt - ezeknek nem vagyok barátja. Nem ismered az élethelyzetét, szokásait. Nem mondom, hogy nincs ráció az ezekben az ajánlásokban, de túltolásba szokott kerülni igen szépen (nemszépen). Főleg, ha ki is van jelentve mellé, hogy nem ördögtől való úgy, ahogy van. Aztán mégis, mert érezze mindenki szarul magát, aki nem a hype vonaton ül vagy nem felel meg az iparági (userági) sztenderdnek, ami szintén egy felesleges presszió. Kivétel ezalól, ha botnet tagjává válik, egyébként a saját adatait úgy veszélyezteti, ahogy akarja, de ez sem igaz, mert ésszel élve egy oprendszer vagy azon futó zsarolóvírusok nem jelenthetnek veszélyt személyes adatra. Szóval ő csak használni szeretné a "szarját", nem kell mindig a hegyibeszéd.
Nem baj, ha megeszi. Az a baj, hogy rendszerint együtt jár az ablakon kivágni akarós belassulással. Linuxajánlásba én személy szerint bele fáradtam. Különben sem tesz csodát, a weboldalak közel ugyanúgy megkérik az árát a működésüknek. Tudom, a linuxalapi filozófiát mondod most ezzel, hogy azért van a RAM - de nem az optimalizálatlan és belassulásba forduló kihasználás miatt van azért - nem lehet áthallásba hozni a hedonista Chrome-korszakkal, jelenideji problémákkal.
Az sem frankó, hogy szinte mindig egy egykomponenses, démonizálható képletre fut ki a történet. Tud szűk keresztmetszet lenni a Win7, de közel sem annyira, mint amennyire itt kitalálták a gyerekek. Ettől függetlenül nem lehet a végtelenségig eldöcögni rajta.A kérdésre a válasz pedig szerintem is a korlátokhoz való igazodás. Jó lenne még tudni mely weblapok fektetik meg. Alternatív böngészők próbálgatása - hardvergyorsítás kérdése.
-
AtHoS
nagyúr
válasz
Postas99 #47590 üzenetére
Korábbi melóhelyemen google naptárat használtuk ilyesmi funkcióra: asztali gépen böngészőben megnyitva a bevitt "foglalásokat" simán egérrel lehet áthúzni máshová, időtartamát rövidíteni/hosszabbítani, lehet az időpontokat/alkalmakat/feladatokat rendszeresség szerint ütemeztetni (pl. minden hétfőn vagy minden hónap utolsó hétfője stb...). Több emberhez/helységhez/stb... lehet alkalmakat/időpontokat/feladatokat rendelni eltérő színezéssel, hogy első ránézésből látható legyen melyik bevitt időpont/alkalom/feladat kihez/mihez tartozik.
Természetesen bármikor ki/be kapcsolható melyik látszódjon éppen.
Előzetes figyelmeztetést is be lehet állítani az egyes elemekhez, hogy még véletlenül se maradjunk le róla. A figyelmeztetések előzetes ideje elég tág határok között állítható. pl. születés/névnapot napokkal/hetekkel korábban is jelezheti, akár többször is, hogy legyen idő ajándékot keríteni stb...A felvitt elemekhez megjegyzéseket, helyadatokat, résztvevőket, stb. lehet részletezni, ha szükséges.
Az elemeket lehet másolni, ezáltal újabb azonos elem létrehozása egyszerűbb ahol már csak a dátumot/időpontot kell megadniMondjuk kategóriákat nem hoztunk létre az egyszerűbb bevitelhez, nem is tudom van-e ilyen funkció beépítve. Viszont az alkalmak/időpontok/feladatok elnevezése alapján (természetesen konzekvensen ugyanazokat a neveket használva) szép kis statisztikát tud készíteni azon időszakokra, amire éppen kíváncsiak vagyunk.
Mivel okostelón is lehet szerkesztgetni és meg lehet osztani egymással naptárakat, így mindig percre pontosan lehet látni a beosztást.
-
cigam
titán
Az összefoglalóban is említett Android alkalmazások topikban több részletet kapnál. Pl. Nem mindegyik gyártó teszi ki a felvétel gombot. Szerintem a GDPR miatt az EU-s készülékekből eleve kihagyják, bár nincs sok Androidos tapasztalatom.
totron
Egy 2007-ből származó Dell D630, 2GB! RAM-al megfelelő példa, tapasztalat? Honnan veszed hogy ő vagy akárki más azért ajánl dolgokat, "mer a Norbi mondta"? Nem mellesleg aki Windows-t akar használni, az miért egy nem támogatott rendszeren teszi! Ha meg nem röffen be az aktuális W10, vegyen másik gépet, vagy keressen alternatív megoldást, pl. valamelyik "könnyű", nem erőforrászabált Linux-ot.
Persze az sem az ördögtől való, hogy SunMount3r igazodik a lehetőségeihez, és csak 5 fülön böngész. Amúgy miért baj, ha megeszi a RAM-ot? Nem azért van a gépben hogy kihasználja? -
totron
addikt
válasz
SunMount3r #47586 üzenetére
Biztos, hogy a memória fogy el? Sokan összekeverik a CPU elégtelenségével. Win7-re alkalmas gépnél sokszor a processzor a szűk keresztmetszet. 64 bites rendszer helyett 32 ajánlottabb ilyen esetben. A Chrome jobban tekeri a procit, a Firefox viszont sokkal bénább videós weboldalakban, könnyebben akad. Ütős weboldalak esetén kimaxolhatja a 6 tab is a 4GB memóriát, de nem jellemző. Az irreális memóriazabálás persze létezik, de nem a mindennapokban, inkább hardvert fejlessz, úgy sem úszod meg hosszú távon.
Tehát a Firefox forkok sem feltétlenül megoldás.(#47587) Kempetlen: próbálj használni régebbi gépen Win10-et. Mármint te magad, ne hallomásból és marketingszövegekből vett gyorsabb lett a mostani kiadás, kevesebb erőforrást kér duma mentén. Az elcseszett frissülgetésekbe meg ne is menjünk bele talán.
-
Postas99
őstag
Sziasztok!
Keresek egy olyan programot amivel egy (naptárban) nem kötelező hogy online legyen, lehet időpontokat befoglalni, az időpotokra foglalás fixen beállítható legyen.. Példa: konzultáció 20 perc, Műtét 30 perc, Gyószer kiadás: 5 perc, Vizsgálat 10 perc..
Ezeket az időpontokat lehessen a naptába felvezetni és mutassa a még szabad időpontokat. vagy lehessen kicserélni vagy beszúri a bejegyzett időpontokra eseményeket.
Lehessen bővíteni a befoglalási témákat (gyószer kiadás, konzultáció, stb és ezekhez megadni a az idő értékeket)Ha esetleg interneten keresztül ez megoldható (2 gép közti szinkronizálás) még jobb lenne ha ilyet tudna.
Valakinek valami ötlete? Nem fontos hogy ingyenes legyen..
M$ féle sz@rok nem jók (planner... satöbbi) -
Kempetlen
tag
válasz
SunMount3r #47586 üzenetére
Egyébként pedig oldalfüggő, hogy mennyi RAM-ot eszik meg tabonként a böngésző. Van olyan szutyadék oldal, ami egymaga is képes 1-3 gigát felzabálni. Nade nyomás 10-et telepíteni!
-
Kempetlen
tag
válasz
SunMount3r #47586 üzenetére
Telepíts Win 10-et, most jelent meg a 2020 első félévi verzió (v2004 [link])! Semmi baja a böngészőnek, de már nem fejlesztenek lassan semmit Win 7-re, és biztonsági frissítések sem érkeznek már rá. A Firefox valószínűleg még támogatja, de más már nem foglalkozik azzal az elavult rendszerrel. A Win 10 minden szempontból jobb, nem értem, miért szarakodnak emberek még a 7-tel.
-
SunMount3r
nagyúr
Hello!
Win7-re keresnék böngésző alternatívát a Chrome helyére. A lényeg: ne legyen lassabb és főleg, hogy kevesebb CPU-t és RAM-ot használjon. Egy 4GB-os gépen ha már 6 Tab-nál több van nyitva a Chrome-ban, akkor már gyak. megeszi az összes maradék RAM-ot, szóval ez is szempont. Mik a lehetőségek?
Köszi!
-
Winne
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD #47582 üzenetére
Androidos neki. Én ezzel az ikonnal még nem találkoztam. o.O
Hol?
-
Winne
nagyúr
Még nem írt vissza, hogy milyen telefon, de írok majd. A másik fél is tud róla, kórházi sztori, limitálva van a kontakt lehetősége, ezért fontos.
-
cigam
titán
-
Android 8-9-10 esetén (lehet, hogy korábbi estén is), amikor hívást kezdeményezel, vagy fogadsz, van lehetőség a rögzítésre. Ilyen "magnószalag szerű" ikon van a hívás felületen, ha arra rányomsz híváskor(ami után létrejött a kapcsolat) vagy Téged hínak, akkor automatikusan felveszi a beszélgetést...
-
Winne
nagyúr
Sziasztok!
Egy applikációra lenne szükségünk, amivel fel tudjuk venni (rögzíteni) a telefonbeszélgetést egy rendkívüli helyzetben. Remélem nem sért ez törvényt, vagy itt fórumszabályzatot, fontos lenne, a családnak kellene továbbítanunk a felvételt. Jöhet a válasz privátban is természetesen, ha ez itt gond.
Köszi!
-
Zola007
veterán
Keresnék open source / free progit, ami képes
- alapvető rendszer / hardver állapot naplózásra (futó folyamatok, CPU, SMART)
- lehetőleg szerver - kliens viszonyban
- bizonyos időnként / lekérés / probléma esetén riportot küld -
Ablakos
őstag
pl. Minden este 18 órakor a megadott folder alatti fájlokat rekurzívan tömörítse és tegye egy megadott helyre (ne adj isten felhőbe
) Használja erre valamelyik népszerű tömörítő alkalmazást. winzip, winrar, 7zip stb.
Tegye szolgáltatásként akkor is, ha nincsen bejelentkezve senki. -
Ablakos
őstag
Automatikusan tömörítő programot szeretnék találni. Winrar, winzip vagy valamelyik népszerű tömörítőt használó utility, amelyik esetleg szolgáltatásként is képes működni.
Mindenhol parancssoros megoldás van. Az a win.core fanoknak való, de nekem megfelel a grafikus felület.
-
Kempetlen
tag
válasz
Luck Dragon #47567 üzenetére
-
válasz
bluemirage #47566 üzenetére
Köszönöm szépen
-
válasz
Luck Dragon #47565 üzenetére
Gondolom a kérdésed windows-ra vonatkozik, mert az android/mobilos kérdés ide offtopic. Lsd összefoglaló.
Én már újra a Acrobat Reader-t használom és tudom, hogy ott van sötét téma, amit két lépésben lehet beállítani.
Egyrészt az User Interface-et lehet a Nézet ---> Megjelenítés Téma
Majd dokumentum lapját pedig: Beállítások --> hozzáférhetőség --> Magas kontrasztú színek és itt van 4 sablon, de lentebb beállítható egyedi is.Azért kellet újra a Acrobat-ot használnom, mert főleg az államigazgatásos, aláírt dokumentumokat a sumatra nem jól jelenítette meg.
Hja és a korábbi Acrobat-ok közül többet blokkol a windows deffender.
Egyébként az új Acrobat szerintem nem lomha, gyorsan indul és nincs vele gond.Itt van még angol leírás és más alternatíva, de én ezeket nem próbáltam.
https://www.guidingtech.com/pdf-readers-night-mode/ -
Sziasztok. Van olyan PDF olvasó ami reklám mentes, van benne mobilnézet és éjszakai mód vagy dark mód?
Köszönöm. -
Vesa
veterán
válasz
Cs1csó #47561 üzenetére
Nagy úr a megszokás, én is HC-n (sőt, annak elődjén, az alap Media Playeren) szocializálódtam és nagyon megszoktam. Gyors volt, stabil, könnyen kezelhető, számos filtert és shadert ismert, illetve vitt mindent amit megetettem vele. Aztán kb. 1 éve az utolsó, 2017-es build elkezdett fagyogatni az újabb konténerek/codec-ek miatt és akkor döntöttem a BE-re váltásról. A felülete gyakorlatilag azonos, és pont a számomra is fontos looper plugin ezzel már tökéletesen működik, míg a HC-vel köhögött néha. VLC-t próbáltam, szerintem kiváló, de nekem már idegen a sokéves MPC után. Amíg a BE visz mindent, addig maradok.
Wolfskin
BE = Black Edition -
Vesa
veterán
válasz
Wolfskin #47559 üzenetére
A hivatalos honlap szerint a HC 2017 óta halott!
-
Wolfskin
őstag
válasz
Kempetlen #47555 üzenetére
miben jobb a BE?
megnéztem őket egymás mellett, most konkrétan a funkciókat, amiket kerestem, az időeltolás mindkettőben van, de loop csak a HC-ben,. és sokkal több opció van pl. a képernyő forgatására, beállítására.
tehát szolgáltatásban nekem 1:0 a HC javára
a megszokás (20 éve) 2:0
stabilitási problémám se volt még soha, mondjuk egyszer le akartam játszani egy iso-t, de nem tudta, az új tudja, ahogy látom.ugyanis időközben frissítettem, (#47554) AtHoS
-
AtHoS
nagyúr
válasz
Wolfskin #47550 üzenetére
Ideje lenne frissíteni azt a verziót, mert 2017-es !!!!
Most látom, hogy tegnap kijött az 1.9.3-as verzió belőle: Fejlesztési infó, [letöltés] vagy [letöltés2]
-
Wolfskin
őstag
ezt egyszer egy régi verzióhoz kipróbáltam, de sosem ment rendesen. már nem emlékszem miért, de abba is hagytam a bütykölését
de most rákeresek az újabb verziókra, amiket mondtatok. bár alapból nem szeretem a változást, néha muszáj frissíteni.
@ (#47544) AtHoS: megnéztem, az én verziómban nincs audio time schift
-
Wolfskin
őstag
Nem értem a problémád pedig van elég.
megnéztem, egyrészt nekem magyarul van, másrészt a playlist alatt nálam nincs már semmi. és sosem volt.
MPC-HC (64-bit)
---------------Build information:
Version: 1.7.11 (b989276ec)
Compiler: MSVC v19.00.24215.01
Build date: Mar 6 2017 15:02:31de amúgy is hülyeség ilyen helyre eldugni,a KMPlayer pl lehetett skinezni, és ott kint volt play a gombok közt
a másik, hogy csak előre felé lehet léptetni kikockázásnálde amúgy rendben van
-
Wolfskin
őstag
elég egyforma programokat használunk. az mpc az egyik alapprogram nálam is, vagy 20 éve azt használom. bár erre még sosem volt szükség. virtual dubbal már szerkesztettem át videót, de itt nem vesződnék ennyit.
köszi!jó progi, egyetlen dolgot nem tud, loopolni (A-B szakasz). van egy kiegészítő hozzá, de nem igazán működik...
-
Cs1csó
titán
Egy asztali PC-ben akár a BIOS-ban is lehet ilyen dolgokat állítani, de egy notiban sokszor direkt kevesebb beállítási lehetőség van.
Plusz ha van is program akkor sem biztos, hogy az az adott noti beállításaihoz hozzáfér, próbáld ki ezt: NoteBook FanControl [link] -
-
Olyan programról, applikációról vagy online megoldásról tud valaki, hogy automatikusan elküld egy üzenetet (pl. email) egy beállított címre, ha NEM nyomok meg egy gombot (vagy írok be egy jelszót) minden héten/hónapban?
Tehát ha azt akarom, hogy küldje el pl. az email fiókom jelszavát, ha mondjuk nem resetelek egy számlálót a megadott határideig. -
Kempetlen
tag
válasz
Cs1csó #47535 üzenetére
Így viszont egy klikklből megvan, plusz nem fogja meg azt sem, amit a CIS telepítése előtt nem szeretném, hogy megfogjon.
bluemirage: Kényelmetlen megoldás RAR-olni, ha néha hozzáférne a dolgokhoz. Védelem nélkül megintcsak hülyeség lenne tárolni. A megoldást (VeraCrypt) meg rég megírtuk neki, szerintem lassan le lehet szakadni a témáról.
sztanozs: Whatever. Az egésznek, amit írkáltunk, annyi értelme volt, hogy a TrueCrypt-et el kell felejteni, nem is értem, miért merült fel.
-
válasz
Kempetlen #47532 üzenetére
Olvasgatom egy ideje a fórumtárs kényes házi anyagának védelmét.
De ha nem tölti fel sehova és otthon tárolja... merevlemez pl. amit dokkolóban használ, de lehet pendrive stb... azon egy AES256-os 7zip-be null tömörítéssel való berakás vagy bármi más aes256-os hosszú jelszós RAR stb... miért nem jó megoldás?A gond akkor szokott lenni, ha a NET-re rakja, vagy a NET-ről elérhető a tartalom. Ebben az esetben ilyen tartalomnál kb. mindegy, hogy mivel védte.
Ha marad kb. a 90 évek szintjén és a polcon illetve szekrényben van mobil eszközön, akkor nem lehet gond. Még akkor sem, ha a családtag megtalálja.
Én. pl, a mai napig otthon wincsiken tárolok és dokkolót használok. Korábban volt eSATA most már USB3... de végülis tök mindegy. Nekem is van hasonló anyagom, ha nem is ilyen nagy terjedelemben és azt offline a fenti módon tárolom.
-
Winne
nagyúr
Milyen program az, amivel egy HP gamer notebookon szoftveresen meg tudom oldani, hogy ne menjen a procihűtő, csak X fok felett?
-
Vesa
veterán
válasz
Wolfskin #47520 üzenetére
W7
Control Panel/Network and Sharing CenterW10
Control Panel/Network and Internet...ott Local Area Connection. Itt feljön ez az ablak, amit PIN-elhetsz a taskbar-ra és onnan bármikor egy kattintással elérheted. Az ablakon belül van egy Disable gomb, az lelövi a netet/hálókártyát.
-
Wolfskin
őstag
válasz
Fire/SOUL/CD #47464 üzenetére
köszi itt is!
heló, olyan programot keresek, amivel meg lehet szakítani az internezkapcsolatot
a laptopon erre fizikai kapcsoló van, de az asztali pc-n lehetetlen
• fut egy comodo internet security, aminek a tűzfala elvileg tudná, de mire jobb klikk, és gondolkodik, még mindig gondolkodik, eltelt 20 mp, kiadja a menüt, eltelt még 5 mársodperc... szóval addigra már nem is érdemes megszakítani
• van a win saját internet ikonja, de az nem csinál semmit
szóval keresek valami progit, aminek a gombját leteszem a gyorsindításba, és be/ki kapcsolgatja a netet. létezik ilyen?a másik, amit keresnék, amivel könyvjelzőket és jelszavakat lehet importálni/exportálni win 10 alatt. (pl. portable firefoxból portable vivaldiba). valami bookmark manager vagy ilyesmi. létezik?
-
-
Vertigo18
addikt
Nekem, ha Win + P-t használok, akkor van olyan, hogy csak az első, vagy csak a másik képernyőre, vagy kiterjesztés, megkettőzés.
Régen, amikor még ilyen problémákkal küszködtem, mint te, akkor a DisplayFusiont használtam, ott be lehetett állítani különböző képernyőprofilokat, majd ezeket egy billentyűkombinációra elmenteni. Amikor azt a kombót nyomtad, akkor az előre beállított profil szerinti képernyők kapcsoltak csak be. -
Kempetlen
tag
válasz
janos1988 #47514 üzenetére
Akkor tudunk megfelelő módszert javasolni, ha pontosítasz, de leírok pár ötletet, hátha..
Egy mappán belül több mappát vagy fájlt is ki tudsz egyszerre jelölni bal klikkel, ha a
Ctrl
gombot nyomva tartod. Ha megvan a kijelölés, akkor csak egyCtrl
+C
-t kell ütnöd, átkattintasz a cél mappába, ott meg böksz egyCtrl
+V
-t. Ezt minden forrás mappában el tudod játszani szépen sorban.Ha nagyobb mappákról van szó, és nem szeretnéd, hogy egyszerre induljanak a másolások, akkor a megoldás az, hogy felrakod a TeraCopy-t, ami átveszi a Windows-tól a másolási folyamatokat, amik így egymást követve futnak majd le. Én Windows 10-en a 2.3-as Pro verziót használom, mert felbecsülhetetlen számomra, hogy pontosan kiírja byte-ra ütközéskor, hogy mekkora a forrás- és a célfájl. Nem nagyon tudnék nélküle meglenni.
Ha rendszeresen kell másolnod adott mappák tartalmát, arra pedig a SyncBackFree-t tudom javasolni. Abban forrás-mappánként beállítasz 1-1 feladatot, ahol csak a szükséges elemeket választod ki, beállítod a szabályrendszert, hogy a cél-mappában felülírja-e a fájlokat, vagy pedig kérdezzen rá ütközéskor, hogy mi történjen, és ha elkészültél, ezeket a feladatokat akár egyszerre is le tudod futtatni.
-
AtHoS
nagyúr
válasz
janos1988 #47514 üzenetére
Nem egészen világos az a rész, hogy ne Te egyesével keresgesd ki a mappákat (ezt mindenképpen meg kell tenned, mert honnan venné egyébként a progi, hogy mit is szeretnél másolni?), de pl. TotalCommanderben és gondolom hasonszőrű fájlkezelőkben is van lehetőség Mappalista nézetet előcsalni, ahol akár eltérő partíciókról is tudsz kijelölni (na szóval itt jelentkezik a nem világos rész) mappákat másoláshoz és "egy" kattintással másolható a célnak megadott mappába
-
janos1988
addikt
Létezik olyan program, amiben kiválasztok több forrás mappát, megadok egy cél mappát és egy klikkel források -> cél másolást végez? A lényeg, hogy ne én egyesével keresgessem ki a mappákat és másolgassam, azt hiszem érthető
-
dqdb
nagyúr
válasz
tpeter77 #47511 üzenetére
Ghostscript például:
gs -sDEVICE=pngalpha -o page%03d.png -r300 document.pdf
A fenti parancs oldalanként külön PNG-be menti 300 DPI-vel a dokumentumot (vagy
png16m
paraméterrel, ha fehér háttér kellene átlátszó helyett).Ha vektoros kimenet a cél, akkor az Inkscape tud SVG-vé konvertálni:
inkscape -l output.svg input.pdf
-
tpeter77
addikt
sziasztok,
ingyenes szoftvert keresek. PDF fájlt mivel lehet képpé alakítani? (Alaprajz szerkesztése a cél).
köszi. -
Kempetlen
tag
Egyáltalán nem olyan bonyolult, mint azt egyesek beállítják. Javasoltuk a VeraCrypt konténerfájlokat. Látod, hogy mennyi anyagod van (teszem azt, 10 GB), létrehozol egy akkora .HC (
) fájlt a programon belül, amibe elfér 10 GB, rányomsz egy erős jelszót, és ennyi.
Ha a program felületén kiválasztasz egy betűjelet, kiválasztod a konténert, és megadod a jelszót, akkor azzal bemuontolja egy külön meghajtóként. Erre a meghajtóra át tudod mozgatni a fájlokat. Ezt a konténerfájlt meg ki tudod rakni külső winyóra, netre viszont nem javasolt. Csak ne felejtsd el unmount-olni, ha kinosztalgiáztad magad, de ez nem para, ha a külső winyót amúgy is kihúzod. Ha esetleg kerülne még majd bele anyag, akkor max létrehozol neki egy nagyobb konténert.
-
Látom összetettebb a dolog!
Tehát, van kb 10 giga saját képem és videóm.
Ezeket jelenleg az asztali Windows 10-es PC-n tárolom, Winrar által tömörített jelszavas fájlokban!
Nem partíciót akarok titkosítani, hanem csak a mappában lévő fájlokat!Szeretném biztonságosan tárolni, hogy gyerek pl ne tudja megnyitni, ha megtalálja.
Semmiképpen ne kerüljön ki a netre (akár zsaroló vírus miatt), külön vírusirtót nem használok, mióta a Bitdefender teljesen legális app telepítésébe is beszólt, inkább töröltem!Csak nekem kell hozzáférnem, ha néha nosztalgiázni akarok!
Gondolkodtam, hogy a Box.com-ra esetleg majd feltöltöm, ha elég erős a kódolás, de ez lehet rossz ötlet!
-
zsiz
őstag
Sziasztok. Több monitor van a gépemre kötve. Legtöbbször csak az 1. van használva, de van hogy az 1 és a 3 kellene, vagy éppen csak a 2. Gyorsan és egyszerűen szeretnék váltani köztük, mondjuk előre beállított monitor profilokkal. Erre tudnátok ajánlani valami jó és lehetőleg ingyenes programot? (Win10 x64) Köszönöm
-
válasz
Kempetlen #47504 üzenetére
Mármint a titkosításnak kell legyen célja... ez nem olyan, mint a cukorszórás a fagyira, hogy jó ha van.
A titkosítás egy IT kontroll, amit bizonyos kockázatok mérséklésére alkalmazunk:
- ne tudják véletlenül megnézni meg a gyerekek;
- ne tudjon róla az asszony;
- ne tudjon róla az asszony - aki jó IT vénával rendelkezik;
- ne találja meg a rendőrség;
- ha meg is találja a rendőrség ne tudja megnézni (ergo bizonyítékként felhasználni);
- ha ellopják a gépem, ne rakják fel a netre;
- stb - akármi más...Ezekre mind-mind más típusú megoldások ajánlhatók... Persze lehet ajánlgatni különböző termékeket, de a kérdés az, hogy, mi a cél (és a cél nem az, hogy letitkosítsuk a p*rnót)...
- hányan kell tudják majd a fájlokat megnyitni;
- hogyan lesz a jelszó kezelve (esetleg nem is jelszó kellene, hanem más azonosító eszköz);
- kell-e logolni a hozzáféréseket;
- kell-e rejteni azt a tényt, hogy egyáltalán ez a titkosított adat létezik;
- távolról hozzá kell-e tudni férni;
- és még ezt is folytathatnám. -
King Unique
titán
Bővebben? Nem derült mekkora adatmennyiségről van szó, azok hol vannak tárolva, mi a gazda OS (Windows?), stb.
Ha Windowsról és belső/külső HDD/SSD meghajtón tárolt fájlokról van szó, akkor a megfelelő Windows-kiadásoknál adott a beépített BitLocker, illetve külső meghajtókhoz a BitLocker To Go használata a partíciószintű titkosításhoz. Valamint ha van a hardvernél TPM chip, akkor az eszköztitkosítás, ami így a Home kiadásnál is használható. + BitLocker alternatíva a Hasleo BitLocker Anywhere, ami kiadástól függetlenül használható. Vagy 3rd party programként másik lehetőség a VeryCrypt használata, ami multiplatformos, + nemcsak partíciószinten lehet vele titkosítani, hanem titkosított konténerfájlt létrehozva is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Samsung Galaxy Z Fold 4 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- PS Plus előfizetések
- Olcsó Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Xeon 5650X / GTX 1650 / 24GB DDR3 / 250SSD+500HDD
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest