Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) eziskamu válasza Rosep (#2350) üzenetére


eziskamu
addikt

Még tegnap este a Chasing Amy közben is fw-t frissítettem...
Nem jó így sem

[ Szerkesztve ]

(#2352) Champipi válasza packdiler (#2334) üzenetére


Champipi
senior tag

packdiler: Synology helyett csekkold a Qnap-ot. Álltalában hasonló tudású készülék 10-25%-al olcsóbb a Qnap-ból, de nagyon hasonlóak. Akkor meg minek költeni a drágábbra?

(#2353) Rosep


Rosep
senior tag

Ha valakit érdekel vettem egy ELRO ip kamerát a Metro-s akcióban.

(#2354) HoryThePooh válasza Champipi (#2352) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Csak megerősíteni tudom!
Most az új firmware-el elvileg pedig már magyarul is beszél a GUI... elvileg !! Most készülök upgradelni, majd beszámolok hamarosan :)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#2355) HoryThePooh válasza HoryThePooh (#2354) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Igen, magyarosították. ( mondjuk marha furcsa nekem :) de akinek kell, most már eléri magyarul is ;-) Sztem megint lépett egy pozitívat a QNAP! Hajrá Skacok!

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#2356) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Kaptam itt már tanácsokat régebben, na de azóta változott a NAS hardwer világ.
Mi olyan NAS-t tudtok ajánlani, ami:
* kezelőfelülete lehetőleg magyarítható (persze látom az előttem szóló társam hozzászólását)
* Samsung B7000 TV hálózaton is látja és lejátsza a média tartalmat PC (SahreManager)nélkül
Köszönök minden választ!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2357) jNk válasza VGYke (#2356) üzenetére


jNk
senior tag

A nas-ok többsége dlna kompatibilis és ahogy a nézem a tv-d is az, ezért szinte bármelyik ilyet választod az ki fogja szolgálni a tv-det hálózaton keresztül.
Ha nem fontos a nagy (25mbyte/s vagy nagyobb) hálózati sebesség és az sem zavar hogy usb-n kell csatlakoztatni a nas-ra a merevlemezt (valakinek még előny is) akkor a Synology USB Station 2 jó választásnak tűnik. Magyar nyelvű menűje van, amit manuálisan is be tudsz állítani, de automatán ki is olvassa a böngésződből.

[ Szerkesztve ]

(#2358) watercooling válasza HoryThePooh (#2355) üzenetére


watercooling
tag

Jó hogy írtad, észre se vettem, pedig már több hete frissítettem :B

(#2359) Barohawk válasza jNk (#2357) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Ez jó kis cucc támogatja torrent klienst is?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#2360) jNk válasza Barohawk (#2359) üzenetére


jNk
senior tag

Természetesen támogatja, ahogy a http, ftp és emule letöltéseket is.

(#2361) Cypresss válasza Pali79 (#2329) üzenetére


Cypresss
senior tag

1. Kell hozzá egy olyan router ami ARP binding funkcióval rendelkezik.

2. Kell továbbá egy speciális adatcsomag (magic packet) elküldésre szolgáló kis app.

Persze kell még néhány egyéb beállítás (port megnyitás, DNS account, stb), de ez utóbbi a lényeg. Ez a csomag ébreszti fel a NAS-t.

Ennyi az egész.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2362) Cypresss válasza need (#2341) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ööööö, a DSM 2.3-asban levő elég fasza.

A Transmisson miben is tud többet, mint a beépített? Lényegi különbségeket sorolj lsz!

Mert én nem tudok ilyenről.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2363) Cypresss válasza Champipi (#2352) üzenetére


Cypresss
senior tag

Azért drágább, mert a DSM a piac legjobb rendszere, a Synology itthoni supportja pedig kb 1000-szer jobb, mint a QNAP-é (ami kvázi nincs is). Sokkal szélesebb modellválaszték.

1511+-hoz hasonló QNAP NAS-ról (2x eSata, bővíthető memória, 15 HD egy kötetbe) nem tudok, a felsőbb - üzleti - kategóriáról nem is beszélve (2411+, 3611xs).

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2364) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy olyan 20-25k környéki áron alap funkcionalitású NAS-t tudtok ajánlani?
paramétereim:
-gigabites lan
-dlna, és átvigye az mkv-t
-torrent kliens
-ftp
-kívülről elérhető legyen
Tudtok ajánlani valamilyent?

Köszönöm!

Üdv:
spgabor

(#2365) Alex91 válasza spgabor (#2364) üzenetére


Alex91
félisten

Most tudja is a gigabites LAN-t, vagy csak ra legyen irva a dobozjara? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2366) Zol77 válasza spgabor (#2364) üzenetére


Zol77
aktív tag

synology usb station 2.
ennyi pénzért viszonylag erős hw, és 5w fogyasztás.

dlink dns-320
alig vártam,hogy megvegyem,vártam rá sokat,két nap múlva szintén alig vártam,hogy vihessem vissza,és éljek a pénz visszafizetési lehetőséggel :)
(amúgy aki használja meg van vele elégedve,csak nekem a synology után kicsit fapadosnak tűnt a szoftvere)

találsz ennyiért még olcsóbbat is,de azokban már 300mhz körüli procik vannak,ami mai szemmel már nem nagy szám,de végül is valamilyen szinten "használhatóak" azok is.

(#2367) spgabor válasza Alex91 (#2365) üzenetére


spgabor
aktív tag

Tudja, mert ha most még nincs is használva, de 1-2 év múlva ne kelljen ezért lecserélni.

A hardver teljesítményre azt olvastam valahol, hogy legalább kéne egy 800-as proci, meg 128 de inkább 256 ram, hogy bírja a több szálas használatot akadás nélkül, főleg, ha az egyik szál HD filmezés.

[ Szerkesztve ]

(#2368) Alex91 válasza spgabor (#2367) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ha tudnia is kell, akkor azt a penztarcadnak meg birnia... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2369) spgabor válasza Alex91 (#2368) üzenetére


spgabor
aktív tag

Az mit jelent? Akkor ártól függetlenül, lehet drágább is, akár a duplája, milyet tudtok ajánlani, ami az alábbi hozzászólásokban támasztott kritériumokat teljesíti gond nélkül gyárilag?

(#2370) Alex91 válasza spgabor (#2369) üzenetére


Alex91
félisten

[link], mondjuk ez a minimum szerintem, de ez se tudja kihajtani teljesen. QNAP, Synology, és persze a minél drágább, annál jobb elv :) !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2371) Pali79 válasza spgabor (#2369) üzenetére


Pali79
aktív tag

Mostanság inkább az a kérdés, hogy van-e mit belerakni? Elértük azt a szintet, hogy maga a NAS olcsóbb mint egy 2TB-s HDD. :Y

[ Szerkesztve ]

(#2372) spgabor válasza Pali79 (#2371) üzenetére


spgabor
aktív tag

Üres NAS kellene, a belevaló max ideiglenesen "kisebb" vinyó lesz. :) Az árak meg idővel úgyis helyreállnak. :)

(#2373) spgabor válasza Alex91 (#2370) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ezt a márkát nem ismerem, de elolvastam a gyári oldalát, meg pár fórumot. A gyár szerint tudja a full hd-t stream-elni, de olvastam valahol, hogy egy emberke pont erre vette, de lassú volt. Tehát kicsit elbizonytalanodtam vele kapcsolatban..

(#2374) need válasza Cypresss (#2362) üzenetére


need
addikt

a synology nasokban 2 kliens van..vagy is pontosítok 3-om..

A Bit torrent valami korai szakaszú kliens.. nem derült ki számomra melyik verzió..!
Gyakorlatilag a letöltéssel nincs gond csak a sheed-el ami azt jelenti hogy képtelen vissza osztani a torrenteket..azt hiszem ezen nincs mit magyarázni! Az Emule-t az nem is próbáltam!

A Bit torrenthez be kell lépni a nas felületére onnan tudod elindítani..kezelni..
a sz.gépedre letöltött filest onnan tallózod be..

addig nem jutottam hogy tele rakjam filesekkel...a fent említett első dolog miatt..

a transmissont ha használom nem kell fellépnem a nasra.. egész egyszerűen egy GUI-n keresztül kommunikálok vele a sz.gépről..
Természetesen ha nem otthon vagyok és szeretnénk valamit letölteni akkor a Nast érem el és a transmissionba húzom be a filest ami megjelenik a GUI-ban..is!
Én nem szoktam tele rakni torrentekkel de vannak ismerőseim akik 40-50 torrentett futtatnak egyszerre vagy sheedelik ezeket..!

Ja és a legeslegfontosabb... de erről még talán korai beszélni.. így csak halkan említem meg..a m.országi szolgáltatók között az UPC kezdte el.. kiszűrni a torrentezéseket..tehát elékezték korlátozni a P2P protokollokat..akik sz.gépről pl. U torretnetznek azok már panaszkodnak..
a transmission linux alapú.. igaz az nem tudom hogy milyen protokollt használ ha P2P akkor lelet hogy ezzel is lesz gond..! Csak még nem most..mivel nem vagyok UPC-s de a vég előbb vagy utóbb mindenkit elér..!

szerintem ezek lényegi különbségek.. és sajnálom hogy ezekkel nem vagy tisztában..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2375) Zol77


Zol77
aktív tag

Ami fut gyárilag a synologin,szintén elérhető belépés nélkül, a synology csinált hozzá egy progit az a neve download redirector. [link]
Ezt felrakod pc-re,és már látod is vele a nason lévő klienst,ez is egy remote gui.

Nekem most éppen 53 fut a gyári kliensben ami Transmission 2.13,szépen tölt,seedel,semmi gond vele. Az előző gyári kliens libtorrent volt,azzal se volt semmi gond az égvilágon.

Egyébként a nason lévő kezelőfelület meg már lassan úgy néz ki,mint az utorrent:
[link]

(#2376) Champipi válasza Cypresss (#2363) üzenetére


Champipi
senior tag

Köszi a tippet! Nekem is synologym van és láttam, hogy annak van egy nagy disztrije, a Neon Multimédia Kft, és nekik van ugye a zárt, csak kódkártyával elérhető support fórumok. A Qnap supportról nincs infóm, de az látszik, hogy nekik nincs magyar support fórumuk. Kérdés, hogy Synology megér-e 10-15 000 Ft-al többet a hasonló Qnap-hoz képest, csupán a jobb support miatt. Ezt nem tudom, csak kérdezem... :U

(#2377) need válasza Zol77 (#2375) üzenetére


need
addikt

az általad linkelt download redirector. hasonló mint aTransmission Remote GUI...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2378) Zol77 válasza need (#2377) üzenetére


Zol77
aktív tag

persze. felrakod pc vagy mac-ra, ebbe behúzod a torrenet,és már küldi is a nasra,nem kell belépni a nas felületére emiatt.

Van androidos torrent managelője is,azt is használom,az is rém egyszerű,bárhonnan tudok vele hozzáadni/kitörölni/megállítani torrentet.
[link]

(#2379) need válasza Zol77 (#2378) üzenetére


need
addikt

erre használom én a Transmission GUI-t... én akkor ezt a dolgot nem piszkálom..!

de ha már felhoztad a témát.. terveim között szerepel majd egy ipod touch vásárlása..
jó lenne majd wifin keresztül valamiféle képen hozzá férnem majd a nashoz..!
Apple vonalon vannak ilyen lehetőségek..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2380) jNk válasza need (#2379) üzenetére


jNk
senior tag

Természetesen vannak, ahogy az Android alapú eszközökhöz is.

(#2381) need válasza jNk (#2380) üzenetére


need
addikt

hát ha majd lesz egy touch-om akkor újra elkezdünk erről beszélgetni..

köszönöm a linket.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2382) Cypresss válasza need (#2374) üzenetére


Cypresss
senior tag

A Bit torrent valami korai szakaszú kliens.. nem derült ki számomra melyik verzió..!
Gyakorlatilag a letöltéssel nincs gond csak a sheed-el ami azt jelenti hogy képtelen vissza osztani a torrenteket..azt hiszem ezen nincs mit magyarázni! Az Emule-t az nem is próbáltam!

Ezt már kb másfél éve nem használja a Syno. :U

Az Emule kezelés valóban nem volt túl jó, de mint mondtam ez már a múlt. Átlag user egyébként sem használ Emulet.

Visszaosztás: ugye ehhez nem árt beállítani a megosztási arányt, és a kibontási időt. Ezek nélkül perszehogy nem megy a torrent seedelése :))

a transmissont ha használom nem kell fellépnem a nasra.. egész egyszerűen egy GUI-n keresztül kommunikálok vele a sz.gépről..
Természetesen ha nem otthon vagyok és szeretnénk valamit letölteni akkor a Nast érem el és a transmissionba húzom be a filest ami megjelenik a GUI-ban..is!
Én nem szoktam tele rakni torrentekkel de vannak ismerőseim akik 40-50 torrentett futtatnak egyszerre vagy sheedelik ezeket..!

A transmission és a DSM-ben (3.0-tól) található GUI tökugyanaz, azzal az aprócska eltéréssel, hogy a transmissiont már nem szeretik annyira (pl: az állandó csomagtelepítések miatt), szemben a [Download Redirectorral], amit viszont egyre többen használnak. Ugye ez egy fasza kis remote GUI, ami abban segít, hogy ne kelljen a DSM felületen intézned a torrenttel kapcsolatos ügyeket. Csak elindítod, megadod a torrent helyét és kész is, foglalkozhatsz mással. A letöltésről úgyis kapsz egy mailt (ha beállítottad persze).

a transmission linux alapú.. igaz az nem tudom hogy milyen protokollt használ ha P2P akkor lelet hogy ezzel is lesz gond..! Csak még nem most..mivel nem vagyok UPC-s de a vég előbb vagy utóbb mindenkit elér..!

Nem meglepetés, hogy az, lévén a DSM maga is linux alapú. :U

szerintem ezek lényegi különbségek.. és sajnálom hogy ezekkel nem vagy tisztában..

Semmilyen lényegi és szolgáltatásbeli különbséget nem soroltál fel. De nem is nagyon tudnál, mivel nincs is. Vagy ha nálad mégis van különbség a transmission és a DSM-ben található Download Station között, akkor javaslom frissítsd a DSM-et.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2383) Cypresss válasza Champipi (#2376) üzenetére


Cypresss
senior tag

Azért nemcsak a support van ebben az árban. Benne van a DSM folyamatos frissítéseinek magyarítása is, korrekt és normális szerviz, hivatalos forgalmazói gari.

Nekem azért nem lenne mindegy, hogy valami himi-humi boltból vásárolok-e egy komoly tudású Syno NAS-t, ami ha elromlik szakértelem hiányában az adott boltban nem is tudják javítani, vagy megveszem a NEON-tól, esetleg egy hivatalos disztributortól, ahol tudom, hogy a 2-3- év (modellfüggő) teljeskörű gari valóban azt jelenti, hogy hiba esetén számíthatok a korrekt kiszolgálásra.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2384) Champipi válasza Cypresss (#2383) üzenetére


Champipi
senior tag

Értem mire gondolsz, de konkrétumokat is kellen írnod a Qnap ellen, hogy igazolja a a Synology 10 - 15 000 Ft-os felárát. Nem biztos, hogy azok a Qnap dealerek annyira himi-humi boltok...

(#2385) Pali79 válasza spgabor (#2373) üzenetére


Pali79
aktív tag

A gyár szerint tudja a full hd-t stream-elni, de olvastam valahol, hogy egy emberke pont erre vette, de lassú volt.

Akkor nagyon nagy gubanc van. Gondolj csak bele: egy full hd stream 5-6 MB/sec azt egy 100-as hálóval rendelkezőnek is illene tudnia. Ha egy 1000-s hálón nem megy akkor ott valami nagyon nem stimmel.

(#2386) need válasza Cypresss (#2382) üzenetére


need
addikt

Isten látja lelkemet letöltöttem az általad linkelt Download Redirector

felraktam és ki is próbáltam.. a transmissionhoz viszonyítva a konklúzió számomra..!

De kezdeném azzal hogy mindig az aktuális DSM van fent..! DSM 3.2-1955
Végeztem egy letöltést ezzel a listában ahonnan töltöttem meg is jelentem mint Passzív felhasználó annak rendje módja szerint le is töltött.. nem is ezzel van továbbra is gond hanem még mindig nem hajlandó vissza osztani bárhová is állítgatom..
jelen esetben a megosztási arányt, és a kibontási időt hiába állítottam akkor sem változott..!
Töröltem a Download listából a letöltött elemet.. és átmásoltam maga a letöltött anyagot a trasnmission dowonload könyvtárába..!
Majd ugyan ezt a filest ellenőrzés után furcsa módon számomra megmagyarázhatatlanul el kezdte vissza osztani Aktív lettem a letöltő listában..! ;] ;] ;]
A torrentezésenek nem ez lenne a lényege a letöltött anyag vissza osztása..?!
De igen csak hát az egyikkel lehet a másikkal nem..!

A különbség..?
Való igaz hogy az egyik a Download 2.13 transmissiont használ amíg amit én használok
2.42.. Az egyiknél Passzív vagyok a le/fel töltési listában addig a másiknál végig Aktív!
Az egyik továbbra sem képes vissza osztani hiába állítgatom..addig a másik MINDENFÉLE BEÁLLÍTÁS NÉLKÜL VIDÁMAN OSZT VISSZA..!

Ezekben a dolgokban nem szerepel lényegi szolgáltatás valóban..
Csak az a különbség hogy az egyik nekem jól működik a másikat én a felejtős kategóriába raktam..!

Nyilván még vitázhatunk erről meg lehet felhozni érveket és lehet még kontrázni vissza kontrázni.. csak értelme nincs.. én részemről lezártnak tekintem
a Download Redirector vs Transmission kérdést..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2387) Zol77 válasza need (#2386) üzenetére


Zol77
aktív tag

Akkor nálad nagy gebasz lehet.
Én beírtam egy portot a routerba,azóta aktív vagyok,245GB le,562GB fel a mostani állás,
megy minden mint a szél. A gyárit transmissiont használom,mást nem is tudnék az usb station miatt.
(bár van rá custom firmware,de nem foglalkoztam vele)
Ahogy írtad is,hogy passzív vagy,szerintem az a hiba forrása,azért nem seedel.

(#2388) need válasza Zol77 (#2387) üzenetére


need
addikt

hagy ne kezdjem már el veled is a vitát meg az érvelést..
mind a 3 torrent kliesn be van portolva a routerben.. a 3. a sz.gépen lévő torrent kliens.

A fórum Témája az Hogy Milyen Nas-t vegyek...?

Nem az hogy ki milyen letöltő programot vagy alkalmazást használ a Synology Nassokon..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2389) spgabor válasza Pali79 (#2385) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ebben igazad van. Akkor az megfontolandó, mert árban is jónak tűnik. Köszönöm!

Üdv:
spgabor

(#2390) veze


veze
őstag

ha valakinek elsősorban a torrent fontos (noha egyéb képességekkel is bír)
és minimális készsége van a hackeléshez (transmissionra cserélni a gyári klienst)
elég szépen tolja (250 torrent) a seedet a Zyxel nsa210, és még mindig úgy tűnik nem ez a végső határ..:)
mindezt 17k -ért..

[ Szerkesztve ]

(#2391) Alex91 válasza veze (#2390) üzenetére


Alex91
félisten

Es milyen sebessegu a netecske?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2392) Borisz76 válasza veze (#2390) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem pont erre kellene :)

Barátságos az ára is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2393) veze válasza Alex91 (#2391) üzenetére


veze
őstag

25/5 ös csomag, ezt fullra tudja hajtani, le és fel irányba is.
de olyan is volt már amikor valami okbol kifolyólag a szolgáltatónál a limitem korlátja "megbolondult" olyan negyedórányit, nem korlátozott le pont 25 megánál és akkor egyből feljebb is ment:)
kár hogy csak negyedóráig tartott :D

edit: Borisz 76: Azt hozzá kell tenni hogy hálozati sebessége másolás közben nem tul sok ( max kb.13 MB/s), a nemrég megjelent nsa310 viszont már ebben is sokat javult,(erősebb a vas - 1,2MHz proc és 256 MB ram) viszont az 27k..
kompromisszum tehát van, de nekem így jó, nem a másolás a lényeg,(azt megoldom másképp) hanem hogy teszi a dolgát éjjel nappal kb.10W-os óránkénti fogyasztással

[ Szerkesztve ]

(#2394) pucni


pucni
csendes tag

Vettem az Aldi-ban egy Medion NAS 1.5TB-os ketyerét. Egy TP-LINK TL-WR743ND routeren keresztül csatlakozik a PC-hez és a TV-hez.
Még sosem volt hálózati merevlemezem ezért lenne pár kérdésem.

1. Ha jól látom, hálózati merevlemezt nem lehet formázni. Ha mégis szeretném, akkor ki kell szerelni a NAS-ból és PC-n megformázni?
2. A leírás szerint FAT32, NTFS, EXT2, EXT3, XFS fájlrendszereket támogat. Ez azt jelenti, hogyha a benne lévő HDD-t bármelyikre formázom, vagy ha szerelek bele egy másmilyen típusú HDD-t, akkor is működni fog?
3. Honnan tudom meg, milyen a jelenlegi fájlrendszere a HDD-nek. (NTFS-t szeretnék)
4. A NAS-ban lévő HDD-n csak néhány üres mappa volt. Maga a NAS új állapotban tárol valamilyen rejtett adatot, fájlt, partíciót, ami egy formázáskor használhatatlanná tenné a NAS-t?
5. A firmware tárolja a benne lévő programokat (Twonky Media, iTunes, Samba)? Tehát nem frissíthetőek a programok újabb verzióra, hacsak nincs új firmware kiadva benne az új verzióval?

Előre is köszi a szakértők válaszát.

(#2395) veze válasza pucni (#2394) üzenetére


veze
őstag

probaltam rákeresni az általad vásárolt NAS-ra
pl itt találtam is egy ezzel kapcsolatos fórumot ( német nyelven) de bevallom nem olvastam végig csak a technikai adatok után néztem
A leírás szerint támogatott fájlrendszerek azt jelentik hogy az USB-n csatlakoztatott külsö eszközök ( pl másik vinyó) fájlrendszere ezek közül bármelyik lehet
Az hirtelenjében nem derült ki nekem hogy a belső vinyó fájlrendszere mi lehet de szinte 100% hogy nem NTFS, mivel a nasok általában linux alapuak ( az enyém pl XFS)
A belső fájlrendszer tipusát nem választhatod meg, azt telepitéskor a telepítő állítja be.
Ha kiveszed és leformázod akkor csak egy darab vinyó lesz de már nem működik a nas-od.
De gondolom adtak vele egy telepitöt amivel ujra lehet húzni, tehát ilyen esetben sem marad használhatatlan.
A benne lévő programok az fw-ben vannak, azzal frissülnek ( ha frissülnek)
vannak NAS-ok amihez kis ügyeskedéssel más programokat is hozzá lehet adni (pl a torrent kliens cseréje) de hogy ehhez lehet e, azt nem tudom
csak a sajat tapasztalataimat írtam le nas terén, nem vagyok szakértő:)

szerk: ha bármilyen más vinyót teszel bele, a szoftver telepítésekor ö sajat maganak ezt le fogja formázni a sajat fájlrendszerére..viszont ől egy usb-s külső hdd-t ha csatlakoztatsz hozzá annak a fájlrendszerét már magad meghatározhatod.. ( a támogatottak közül)

[ Szerkesztve ]

(#2396) Alex91 válasza pucni (#2394) üzenetére


Alex91
félisten

Jajj :W !

Nehogy kiszedd mar belőle buta módon a HDD-t! Nem értem, hogy minek a francnak kellene leformazni :F jó az úgy ahogy van!

HDD csere kérdéses, van olyan NAS, amiben lehet, de van olyan is, amiben nem olyan egyszerű! (Mar nem fizikailag, hanem a szoftver miatt.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2397) pucni válasza veze (#2395) üzenetére


pucni
csendes tag

Infohoz baloldalt a Technische Details-ra kattintani :
http://aldi.medion.com/md86407/at/?refPage=medion#technische_details_anker
Több info:
http://www.mikrocontroller.net/articles/P89626

Értem, köszi a felvilágosítást. 4GB-nál tudtam rámásolni nagyobbat fájlt, úgyhogy nem babrálom a winyót. Marad az eredeti filerendszer.
Szerintem is linux rendszere van. Új firmware nincs jelenleg, úgyhogy a beépített programok is maradnak.
Webes felületen elég sok beállítás van hozzá. Itt egy "Package List" részben lehet telepíteni *.pkg kiterjesztésű kiegészítőket. Internetről listázza ki, de csak 4 db van hozzá. Talán innen lehetne valahogy telepíteni hozzá máshonnan származó programokat, de ehhez nem értek és a kompatibilitás sem tudom milyen lenne az én rendszeremmel.
Viszont rendszertelepítő nincs hozzá. Feltételezem, hogy inkább az a verzió igaz, hogy HDD hiba esetén ha kicserélik a winyót, akkor automatikusan formáz. Legalábbis remélem

(#2398) Alex91 válasza pucni (#2397) üzenetére


Alex91
félisten

A lényeg, hogy a benne levő HDD-t ha cserélni akarod, akkor addig nem piszkálod, amíg az új HDD-vel nem megy a cucc...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2399) pucni válasza Alex91 (#2396) üzenetére


pucni
csendes tag

Csak azért vetődött fel a formázás gondolata, mert elég maradi vagyok és szeretem átlátni a dolgokat. Egyszóval akkor vagyok nyugodt mielőtt adatokat másolok egy új winyóra ha saját magam formázom végig full formattal, hogy ellenőrizze le a szektorokat.
A szintén Medion USB3-as külső winyót is ezzel kezdtem, bár ott a FAT32 korlátai miatt is meg kellett csinálnom NTFS-re.
NAS, mint már írtam marad gyári állapotban.
Mindkét winyón megnéztem új állapotban SMART értékeket és közel 10 bekapcsolás volt mindegyikben, pedig totál originál voltak. Gyárilag ezek szerint kb. 10-szer kell felpörgetni, mire letesztelik és kiadják forgalomba.

(#2400) veze válasza pucni (#2399) üzenetére


veze
őstag

a nas linuxos fájlrendszerének ( pl. XFS ) nincsenek olyan korlátai mint a FAT32-nek..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.