Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) iFixit


iFixit
tag

Sziasztok az alábbi konfighoz kellene egy viszonylag jól szellőző mérsékelten hangszigetelt ablakos kecó 30-40 k közötti áron :
MSI Tomahawk alaplap
AMD 2600 alap óra jelen
4x16 Gb 3200/cl16 RAM
Gigabyte GTX 1070 g1 VGA
2 darab 2.5” SSD + laptop hdd
2 darab 3.5” hdd
Alpeföhn Olymp CPU cooler (165mm)

Nagyjából ennyi lenne a Pc . Jelenleg egy Cooler Master MasterBox MB520 [ilyen] gép házban lakik, de valahogy nem az igazi....

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#73352) redeigabi


redeigabi
csendes tag

Üdvözletem!

Adott egy HP Z230 workstation házam, valószínűleg a gyári alaplapjával, egy Delta DPS-400AB(400wattos) táppal, i7 4770k processzorral, Palit GF 1050 TI VGA-val, 16 GB DDR3 1600Mhz rammal, egy 240-es Samsung SSD-vel és egy 1TB-s HDD-vel. A kérdésem, az lenne, hogy ha szeretnék alaplapot cserélni és !semmi mást!(Alaplap ötletet, hogy milyet keressek vagy elfekvő z97-es alaplapot szívesen fogadok ésszerű áron), kell-e házat is cserélnem vagy elférhet ebben. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#73353) abridabri válasza iFixit (#73351) üzenetére


abridabri
veterán

Phanteks Eclipse P600S minden igenyedet kielegiti ;)

(#73354) Brekkk


Brekkk
senior tag

ENTHOO PRO TEMPERED GLASS háznál sajnos belefutottam 1 hibába.

A házban van 6 db HDD keret. 1 pici probléma van velük.
Nem kompatibilisek, az újabb fajta merevlemezekkel.

A HDD ház kialakítása megváltozott a standardhoz képest, a 6 tb és nagyobb HDD-knél.
A 6 Tb-os Toshiba HDD-m csak úgy ment be a keretbe, hogy levágtam a HDD mozgást megakadályozni hivatott útban lévő tüskét. Így 1 tüske maradt a 2 helyett.

Ezen kívül hibáját nem találtam a háznak. Valószínű már nem is fogok, mert teljesen belaktam :K

[ Szerkesztve ]

(#73355) abridabri válasza Brekkk (#73354) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem minden desktop HDD-n szabvany szerint vannak az oldalan a csavarhelyek. Melyik Toshiba HDD rol van szo ?

[ Szerkesztve ]

(#73356) Brekkk válasza abridabri (#73355) üzenetére


Brekkk
senior tag

Toshiba X300 6 Tb. A képen a jobb oldalihoz hasonló a kialakítása. Máshol vannak az alsó rögzítőpontok. Na ott a hiba.

(#73357) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Tudja valaki mi a különbség az SPC Signum SG1 és SG1M között?
A gyártó oldalát végigolvasva semmi különbséget nem találtam, de az utóbbi mégis olcsóbb.

Loxone and Loxberry superuser

(#73358) csababarca válasza Zolinho1026 (#73357) üzenetére


csababarca
őstag

A sima SG1nek full rácsotott az előlapja, míg az M jelzésűnek teljesen zárt (kivéve két oldalt kis sávban).
Képen jól látható a különbség.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#73359) Doki16 válasza Zolinho1026 (#73357) üzenetére


Doki16
addikt

A mesh front panel a különbség. Írják is az oldalon. Egy ilyen összehasonlító táblázatban.

Elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#73360) Zolinho1026 válasza Doki16 (#73359) üzenetére


Zolinho1026
tag

Ohh, akkor ezek fölött elsiklottam úgy néz ki. Mea culpa :))
Köszi az infót!

Loxone and Loxberry superuser

(#73361) chopin42 válasza Brekkk (#73356) üzenetére


chopin42
őstag

De ezekbe a keretekbe nem úgy rögzítjük a hdd-t, hogy betolod, és a két oldalt rázárod? Én legalábbis így szereltem hdd-t enthoo pro-ba.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73362) Brekkk


Brekkk
senior tag

Nem egészen. Az oldalt a rázárom, az működik.
Csak felülről lehet betenni a HDD-t. Tolni nem lehet, mert a keret alsó részén van 2 bütyök,
(1-1 oldalanként. az egyik elöl, a másik hátrébb) ami a HDD alsó csavarhelyeibe megy bele, hogy semmiképp ne mozoghasson benne az eszköz.
Na ezek a kis bütykök a 6 tera és nagyobb HDD-khez nem jó helyen vannak. Túl közel.
Ott van a bütyök, ahol a HDD-n fal van és nem csavarhely. Így nem tud belemenni. Rázárni sem lehet az oldalát emiatt. Csálé az egész.
A kis bütyköt levágtam és belement a HDD.

A 4 Tb-os hdd símán belement átalakítás nélkül.
A pirossal jelült körben van a kitüremkedés, az megy a HDD alsó csavarhelyébe. A túloldalán is van egy hátrébb. Na az van útban

[ Szerkesztve ]

(#73363) chopin42 válasza Brekkk (#73362) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm, erre nem is emlékszem, az újabb verzió ilyen? :F

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73364) Brekkk válasza chopin42 (#73363) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem már ilyen a belső szerkezete, hogy a fene egye meg.

(#73365) chopin42 válasza Brekkk (#73364) üzenetére


chopin42
őstag

Most gyorsan megnéztem, nekem is van 2 bütyök, az egyik jobbra lent, a másik balra fent. Érdekes, hogy nem fér bele minden lemez...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73366) Brekkk válasza chopin42 (#73365) üzenetére


Brekkk
senior tag

Igen, sajna 2 féle HDD ház van már. Mindkettőnek nehéz megfelelni.
Kiszedhetőre kell csinálni a hátsó bütyköt és a user rakhassa oda ahova neki kell.

Csak azért írtam ide, hátha valakinek fontos infó lesz ez házvásárlásnál.
Levágtam működik.

(#73367) iFixit válasza abridabri (#73353) üzenetére


iFixit
tag

Nagyon szépen köszönöm ,megrendeltem. Az igényeimnek megfelel és nagyon jól is néz ki. :R

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#73368) iFixit válasza abridabri (#73353) üzenetére


iFixit
tag

Hmmm van egy kis gondom,mindenhol a teli oldal lapos van készletek . Esetleg tudtok olyan boltot ahol még van edzett üveg oldal lappal?

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#73369) abridabri válasza iFixit (#73368) üzenetére


abridabri
veterán

Ugy latom mindenhol elfogyott az uveg oldalu, gondolom 1-2 het es jon MO ra az uj szallitmany , nepszeru haz , gyorsan elkapkodjak :B

(#73370) Arver


Arver
csendes tag

Sziasztok!

NZXT H500 CA-H500B házba esetleg tudnátok ajánlani a gyári 2 ventin felül még 2őt ami ár érték arányban nyerő mostanság ? :R

(#73371) mycso válasza abridabri (#73353) üzenetére


mycso
veterán

Szia, 600s-hez tudtok linkelni olyan itthoni boltot, akik TG oldallappal adják?
Annó nekem is ezt ajánlottátok, megfelelt volna tökéletesen, de mindenhol, csak a zárt változattal találkoztam.

Aztán kis olvasgatás után p400s lett a befutó, egyelőre nem bántam meg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73372) abridabri válasza mycso (#73371) üzenetére


abridabri
veterán

2 hszel feljebb irtam , hogy mindenhol teli oldallapost latok en is jelenleg.
A nagyobb boltok (ipon /pcx /aqua /merlinhardver/pcland/bluechip) altalaban arulnak TG verziot is,mert arra van nagyobbkereslet .

(#73373) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz szeretnék házat venni, néha PUBG-zom rajta, a nagy hűtési zaj szokott zavarni. Nézegettem a Be Quiet Silent Base 600 -et, de nem tudom, mivel járnék jobban: egy ilyen hangszigetelt házzal, ahol kevésbé hallatszódik ki a hűtési zaj, vagy egy sokkal jobban szellőző házzal, mert ha jól szellőzik, nem is fog annyira felpörögni a ventillátor. Mit gondoltok?

Korábbi ház: Cooler Master N200
Újabb gép:
Alaplap: Asrock b450 pro4
Proci: RYZEN 3600
RAM: 2x8gb crucial 3200
Videokártya: Sapphire Radeon RX 5700 8GB Pulse videokártya /11294-01-20G/
Táp: Bitfenix Formula 550W tápegység Box /BP-FM550ULAG-9R/
SSD (C meghajtó): 111GB ADATA SX930 (SATA (SSD))

(#73374) abridabri válasza kalapacsolok (#73373) üzenetére


abridabri
veterán

Mivel nem nagy fogyasztasu komponenseid vannak ,igy bevallalhato egy hangszigetelt haz is.
A BQ SB600 at azonban ajanlom, elavult konstrukcio (zart elolap mogott egy felig zart perforalt lemez a ventik mogott : img ) ,gyakorlatilag semmi levego nem jut be.
Ha mar BQ akkor : PURE BASE 500 .
Ha van "kedved" tobbet kolteni akkor Fractal R5-6-7 is tokeletes valasztas .
Vagy a top1 : Phanteks P600S

(#73375) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
15-25K körül milyen matx házat érdemes venni?
Konfigom fent van az adatlapomon. A lényeg, hogy két merevlemeznek legyen helye, mellé egy 2,5'-os SSD. Procihűtőből szintén férjen el benne egy 12centis, mondjuk egy Be quiet pure rock. Minél halkabb és kisebb legyen.
Eddig Cooler master S400-at néztem ki.

(#73376) abridabri válasza gyenesmartin (#73375) üzenetére


abridabri
veterán

Hat en tuti nem epitenek az S400 ba. A 84 fokos CPU szerintem baromi sok.
Az NR400 viszont jo valasztas lenne.

[ Szerkesztve ]

(#73377) gyenesmartin válasza abridabri (#73376) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Néztem ezt is. Viszont itt feltűnt, hogy az ODD nélküli egy tízessel drágább. Miért?

(#73378) Paxker315 válasza gyenesmartin (#73377) üzenetére


Paxker315
addikt

mert a lőtéri kutyának se kellett, valahogy vonzóvá kellett tenniük :) Én mostani árakon simán az ODD-s NR400-at venném. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73379) kalapacsolok válasza abridabri (#73374) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi a segítséget! :) pure base 500-at veszem

(#73381) mastodon


mastodon
aktív tag

25 E Ft-ig keresek házat. ASRock H370M Pro4, i3-9100F, SSD, MSI R9 270x Gaming 2GB, Thermaltake SPS-630. A ház elején felül legyen a bekapcs és esetleg egy USB3. Csendesebb fajta legyen, semmi extra nem kell.
Lehet valahol házméretre szűrve válogatni? Maximum 43 cm magas fér be.

(#73382) Levi_D


Levi_D
kezdő

sziasztok :D
jelenleg egy cooler master mastercase pro 3-am van, ami a valaha volt legjobb ház amit használtam, a modularitása, és a kegyetlen szellőzése miatt, de sajnos MATX alaplapokat fogad csak, és kinéztem egy új ATX alaplapot.


hasonló dizájnal rendelkező házat keresek, ahova be tudom rakni a 140mm-es ventijeimet.
20 E ft körül keresek ilyet, csakis a brutál szellőzés és modularitás a fontos, semmi más, lehet akármilyen zajos, úgyis fejhallgató lesz rajtam :K .
A mostani mastercase pro 3-am 12 E ft-ért vettem újonan, 1 éve, szóval remélem akad még ilyen szuper budget pc case a piacon ATX méretben. :))
a gépben egy RX590 nitro+ van, és egy ASUS ROG STRIX B450-F GAMING Alaplap lesz, ha ez számít :C

(#73383) Levi_D válasza mastodon (#73381) üzenetére


Levi_D
kezdő

(#73384) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi komponensekhez keresnék házat. A videókártyán még vacilálok, lehet 1070 lesz vagy más hasonló kaliberű. Tudnátok ajánlani házat ami 15-18 ezer van? Nem hosszútávra tervezek a házzal, így nem biztos, hogy költenék a házra ennyit.
Köszi!

(#73385) mastodon válasza Levi_D (#73383) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, tetszenek, van tipped csendességre melyik a legjobb?

(#73386) mastodon válasza Levi_D (#73383) üzenetére


mastodon
aktív tag

Még egy dolog, az alaplap USB 3.1-et tud, a házak meg USB3-asak, akkor ez utóbbi limitál?

(#73387) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Coler Master q500l-hez hasnoló házat keresek. Pontosabban a cél a hogy minél jobb legyen szellőzése a háznak.
Keret kb 20k. mAtx vagy Atx jöhet szóba.

Fontos, hogy beleférjen egy 280mm hosszú VGA, és 160mm magas CPU hutő.
A cél a legjobb légszállítás, természetesen pluszba beszerelt ventilátorokkal. A fent említett ház tökéletes lenne, csak éppen a hardverek nem mennek bele. Minden más extra a házzal kapcsolatban lényegtelen.

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#73388) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Pullra jelenleg van egy F12-es ventim, szerintetek nyernék valamit, ha lecserélném P12/Bionix P12-re?

(#73389) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,
egy viszonylag kisebb fogyasztású gépet szeretnék összerakni. HTPC-nek nem nevezném, mert FHD játékra is használnám, viszont csak Ryzen APU ?4700G? kerülne bele dGPU nélkül (most notebookban 860m-em van, azt a szintet kb egy 3400G majdnem hozza). Akárhogy is számolgatom vagy nézem a teszteket, az egész konfig max 120W-ot fogyasztana. Ami fontos:
- mATX alaplap, mini ITX-ek már drágák és választék sincs nagyon
- legalább 1db 3,5"-os hely
- egy íróasztal polcára kell elférjen, ami 450mm széles és 163mm magas. Elég mély, viszont csak a szegő miatt van kb 1cm a faltól, ahol távozhat a meleg levegő.
Ebben a méretben a fórumot és toplistákat átnézve csak a Silverstone SST-GD04 vagy GD05 jöhetne szóba, viszont ennek a háznak a mérete 440x151, tehát épphogy becuppanna a helyére. Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire lesz majd problémás? Tehát zajos lenne, ha a ventiknek csak 0,5-1centis résen menne a levegő? Vagy nem lenne elég jó a légáramlás, emiatt beindulna egy ördögi kör és a beragadt egyre melegebb levegőt szívná vissza, egyre magasabb RPM-re kapcsolva?
A ház két oldalán összesen 3 beszívó venti van, a kinézett CPU-hűtő fentről fújja lefelé a levegőt. Ezt annyival tudom megtámogatni, hogy a gép hátuljára lehet szerelni max 2db 80mm-es kifújót.

(#73390) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Silverstone GD9-es házzal kapcsolatban valakinek van-e tapasztalata?
Építgetnék egy jól szellőző, nem szűkös házban lévő masinát, alkalmi játékra és médiás feladatokra (de alaplap és VGA méretben nem kötnék kompromisszumot, azért is néztem ezt a háztam, és ahogy nézem, elég jól szellőztethető is). Ahogy nézem, egyre jobban kifutó modell, még most lecsapnék rá. Vételre érdemes házikó?
Régóta nézegetek már házakat, párral tapasztalatom is akad, de eddig ez tetszik a legjobban

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73391) csucsbicep válasza csucsbicep (#73388) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Bocsi, most néztem, hogy félre ment. Pls valaki törölje.

(#73392) Levi_D válasza kellcucc (#73384) üzenetére


Levi_D
kezdő

(#73393) Levi_D válasza mastodon (#73385) üzenetére


Levi_D
kezdő

https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/cooler-master/masterbox-q300l-mcb-q300l-kann-s00-p398720759/
én erre tippelnék a kiváló szellőzése miatt, de közben ez a legnyitottabb is. Nekem is cooler masterem van, hasonló kialakítással, és alig van hangja normális ventikkel.
ha a lehető legcsendesebb akarsz lenni, cseréld le a gépház ventiket pl ezekre:

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noctua/nf-p14s-redux-900-p233304695/#termek-leiras
-
https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/be-quiet/silent-wings-3-pwm-140x140x25mm-1000rpm-bl067-p346181976/#velemenyek
-
https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noctua/nf-a14-pwm-p183903435/

[ Szerkesztve ]

(#73394) Levi_D válasza tajati (#73387) üzenetére


Levi_D
kezdő

szia, ez egy drágább darab, de egészen jól szellőzik:
https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/cooler-master/masterbox-mb500-mcb-b500d-kgnn-p398720817/#velemenyek

-

ebben van hely bőven, és a szellőzése is kiváló:
Max. CPU hűtő méret:170 mm Max. VGA hosszúság:371 mm
https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/aerocool/ls-5200-en58317-24-p348701498/#

-

ez a ház az egyik, ha nem a legjobb ház 20k alatt, én ezt ajánlom
https://www.youtube.com/watch?v=t_KgoeA5k8k
(minőségi tesztvideó is van róla :D)
https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/silentiumpc/signum-sg1-tg-spc230-p457215918/

(#73395) Levi_D válasza Levi_D (#73382) üzenetére


Levi_D
kezdő

valaki talált erre megoldást esetleg? :F

(#73396) tajati


tajati
aktív tag

Levi_D Köszönöm, de ezeket elvetettem. Esetleg még mb500-at számításba veszem!

Ezekről esetleg van valakinek tapasztalata: Corsair 275R és Frcatal Design Focus G?
Kimondottan szellőzés terén. Mindenképpen kapnának topra is 2 rendszer hűtőt (Arctic cooler F14 ár/értékben ezt találtam a legjobbnak).
Csak nem tudom melyik lenne a jobb választás

:R

[ Szerkesztve ]

(#73397) abridabri válasza tajati (#73396) üzenetére


abridabri
veterán

Focus G-t merem ajanlani ,a 275R-t semmikeppen.
Mivel eleg vastag a focus G porszuroje ezert KELL elore 2db jo statikus nyomasu venti ami tehat az F14 ez felejtsd el ,a P14 ami neked kell ;)
Elol kell 2db P14 , hatul -felul 1-1 db 12es venti ,peldaul a gyari Fractal ventik tokeletesek oda.

(#73398) tajati válasza abridabri (#73397) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszönöm!

Erre gondoltál igaz: https://www.pcx.hu/arctic-acfan00138a-p14-5db-ventilator-421695
Együtt csomagban kedvezőbb, topra és frontra ezek mennének, hátulra és alulra pedig a gyári fentik. Ez nagyon ördögtől való elgondolás, vagy csak rontok rajta?

(#73399) abridabri válasza tajati (#73398) üzenetére


abridabri
veterán

P14pwm PST re gondoltam, azok egybefuzhetok (mehet akar 8db is igy 1 fan headerrol) amit te linkeltel az 3pines DC verzio.
Fentre max 1 ventit rakunk .A CPU huto fole rakva .Ele semmikeppen nem, hisz az kiszivna a friss levegot amit az elsok betolnak, mielott elerne a CPU hutoig.

(#73400) tajati válasza abridabri (#73399) üzenetére


tajati
aktív tag

Így világos, köszönöm a segítséget!
Még 1 kérdés. Érdemes mindegyiket 1 fan headerrol vezérelni. Elsők+felső+hátsó vagy külön az első külön a másik 2 stb.?

:R :R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.