Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) chopin42 válasza Alvin_ti4200 (#73450) üzenetére


chopin42
őstag

Ha push módban (kifelé) fúj a radiátor, akkor nem fog porosodni, mert a légáram nem engedi. (A belső fele viszont igen ;] )

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73452) abridabri válasza Alvin_ti4200 (#73450) üzenetére


abridabri
veterán

Nem fog ugy mukodni :N

attiati
Teljesen rendben van meg mai szemmel is az a Xigmatek haz . Venni vagy eladni akarod amugy ?

[ Szerkesztve ]

(#73453) Alvin_ti4200 válasza chopin42 (#73451) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kifelé (felfelé) fújna igen :K Elöl három 12-es húzná be a levegőt nyitott előlappal, hátul egy 12-es vagy 14-es fújná ki, plusz felül két 12-es/14-es a radin.

(#73454) attiati válasza abridabri (#73452) üzenetére


attiati
veterán

Eladni.
De nagyon gondolkodóba estem, mert jó ház, csendes, szellozik. Sok mostani nem ér a közelébe sokszoros áron sem.
Egyedül a mérete a gond (meg fehérre hajtottam).

(#73455) Pkc83 válasza chopin42 (#73436) üzenetére


Pkc83
őstag

Köszi. :R

(#73456) tasiadam


tasiadam
veterán

Vélemények CM silecio 400S-ről? matx méretben néztem h15 versa helyett. Elölre 2 darab 140-es ventivel, hátra meg 1db 120-as.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73457) Zscholti


Zscholti
csendes újonc

Hali!
be quiet! Pure base 500dx-ben érdemes lecserélni a ventiket, vagy maradhatnak? Esetleg eleég csak hozzá rakni?

(#73458) abridabri válasza tasiadam (#73456) üzenetére


abridabri
veterán

Max akkor vennek az uj Silencio szeriabol ,ha tonkremenne a mikrohullamu sutonk :))
[Silent but Hot - Cooler Master S400 Review]
[Silencio S600 and S400 Review - Low Noise at a Cost...]
[The GPU Oven Cooler Master Silencio S600 Review]

(#73457) Zscholti
Maradhatnak a 900rpmes 140es PW2 ventik :K
En annyit valtoztatnek,hogy a gyari negativ legnyomasos felallast (2 exhaust 1 intake ) atvarialnam : elol 2 venti befujora hatul 1 ki.

(#73459) tasiadam válasza abridabri (#73458) üzenetére


tasiadam
veterán

Első tesztet néztem, gyári ventikkel, gyári profillal... háát... :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73460) tasiadam


tasiadam
veterán

Második videó: Front fans are not good enough. nahát.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73461) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok úgy döntöttem hogy a nemrég vásárolt MSI VAMPIRIC 011C házat le váltanám mert borzalmas az akusztikája Be Quiet Pure Wings 2, Akasa Viper 120/140mm hangosak benne akármit teszek. Merlin hardveren kaptam egy tippet de nézelődtem és attól a gyártótól tetszik egy másik is. Melyik a jobb? Illetve használtan szemezgetek egy másikkal is.

Íme a versenyzők:
Phanteks Eclipse P400A TG RG
Phanteks Eclipse P400S TG
ABKONCORE H600X SYNC

(#73462) chopin42 válasza Speedy007 (#73461) üzenetére


chopin42
őstag

Ezek közül az elsőt venném, az bizonyítottan az egyik legjobb airflow ház, a második annak az első kiadása, zárt előlappal, tehát nagyon rosszul szellőzik, a 3. meg noname, papíron nem rossz, de miért venné az ember, ha ott a p400A? Ja, és az msi vampiryc egy fos, ami a szellőzést illeti, a viper meg hangos(abb) alapból is, e kettő kombója=zaj.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73463) Speedy007 válasza chopin42 (#73462) üzenetére


Speedy007
őstag

Elvileg erre Phanteks Eclipse P400S TG rá lehet tenni Phanteks Eclipse P400A ennek az elejét csak nem fog 100%-san illeszkedni vmint a ventilátorok amik benne vannak a ventilátorok azok PWM-sek?

(#73464) Vhiktor válasza chopin42 (#73462) üzenetére


Vhiktor
veterán

p400a-ba, hogy lehet plusz 4 hdd-t betenni? Magyarországon lehet hozzá szerezni caget?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73465) |AP|


|AP|
veterán

az NZXT-t ennyire hazavágta volna a koronavírus?
Az egy dolog, hogy a H1 még a fasorban sincs (az világszerte hiánycikk), de hogy a H210 is alig kapható valahol itthon (fehérben) és ahol igen, ott meg 40k körül van, miközben más színekben 26... :F
Ennyire nem szaladhatott el az euró...

(#73466) Vinrael válasza Vhiktor (#73464) üzenetére


Vinrael
tag

link

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#73467) Vhiktor válasza Vinrael (#73466) üzenetére


Vhiktor
veterán

Thx

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73468) Alvin_ti4200 válasza |AP| (#73465) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nálunk 80-85 fontba kerül ott, ahol van raktáron (20%-os ÁFA-val), szóval azt kell, mondjam, hogy a gyenge forint és a 27%-os ÁFA miatt a 40k az majdhogynem reális - ellentétben a 26k-val, ami irreálisan olcsó jelen körülmények között és valószínűleg beragadt készlet. Nagyon rosszul szellőző ház amúgy, nekem az elődje (H200) volt, de belül szinte változatlan az utód.

(#73469) |AP| válasza Alvin_ti4200 (#73468) üzenetére


|AP|
veterán

nekem most H500 van, de m-ITX rendszer lesz a következő. A H210-et csak kíváncsiságból nézegettem, igazából a H1 amire nagyon rá vagyok kattanva.
Tudom, hogy egyikben sem túl jó a VGA szellőzése, viszont játszani nem játszok, az MSI Gaming X 1060-on szinte sosem indulnak el a ventik. Ha nincs hajtva a gép, akkor a táp is passzívban megy, ilyenkor csak egy 120-as és egy 140-es Silent wings3 és egy Alpenföhn Brocken 3 pörög a házban, gyakorlatilag teljesen kussban.
Leginkább pont ettől félek, hogy a H1 majd hangosabb lesz, mint a mostani rendszer (bár valamennyit lehet rajta segíteni ha a radi ventijét valami jobb darabra cseréli az ember.

(#73470) tasiadam válasza |AP| (#73469) üzenetére


tasiadam
veterán

azért nem pörög, mert van valamennyi airflow. Én beállítottam olyan szintet, ahol éppen pörög, és nem is meleg, 17% armor 580 esetében, és 55 fokon áll win10 alatt stabilan. Nálam is van airflow, de az persze segít a silent módon. Ha így használnád itx házban, kelleni fog kicsit pörgetni, vagy hallgatni fogod hogy fel-fel pörög. Ha nem játszol, cseréld le 1650S-re, az még kevesebb powert kér.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73471) Paxker315 válasza Alvin_ti4200 (#73468) üzenetére


Paxker315
addikt

legnagyobb gyenge pontjának én azt tartanám amúgy, hogy maximum 2 slotos vga fér el, de már ott is kompromisszum lehet, mert a tápegység-kamra fedele szinte a vga-val egybefekszik. HA nem lenne táprekesz& SFX táppal építkezik valaki, lényegesen szellősebb lenn' a helyzet a VGA számára.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73472) chopin42 válasza Speedy007 (#73463) üzenetére


chopin42
őstag

Rá lehet tenni a p400a elejét, elvileg ugyan olyan, csak rácsos (fine mesh). A p400 a ventijei pwm-esek.
(#73464) Vhiktor
Tessék.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73473) vs2009


vs2009
tag

sziasztok!
be quiet! Silent Base 601 hangszigetelt valakinek van tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatban? szerelés illetve szellőzése érdekelne

[ Szerkesztve ]

(#73474) Mr.Manus


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok!

SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 vásárlán gondolkozom, van itt valakinek vele tapasztalata?
Mostani házaban a HDD nagyon átadja a rezgést és elég zavaró. Arra lennék kíváncsi, hogy a ház mennyire hangos? Tényleg olyan jó a szellőzése ahogy írják? A ház elején, ha jól láttam van porszűrő igaz?

Köszi a segítséget előre is!

(#73475) tasiadam válasza Mr.Manus (#73474) üzenetére


tasiadam
veterán

https://www.youtube.com/watch?v=t_KgoeA5k8k

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73476) zs198 válasza vs2009 (#73473) üzenetére


zs198
aktív tag

Fentebb írtam róla. Nekem a nagyobbik tesó van a 801-es!
Nálam minden rendben van vele ! :C

Üdv. -Zsolt-

(#73477) csababarca válasza Mr.Manus (#73474) üzenetére


csababarca
őstag

Bár nekem nem a tg-s van, hanem a sima oldallapos, de patent szellőzése van, és egyáltalán nem hangos.
Hdd-t nem is hallom, mondjuk nincs terhelés alatt, csak adattárolásra van.
Én bátran ajánlom, szerintem jó ár/érték arányú kuckó, jól és egyszerűen szerelhető.

Por azért kerül bele, de nem vészes, jól felfogja nagy részét a mesh és alatta a háló.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#73478) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Használ vki AeroCool Rift Tempered Glass házat? Tapasztalat? Ajánlott?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#73479) vs2009 válasza zs198 (#73476) üzenetére


vs2009
tag

Köszi a választ! :R

(#73480) Alvin_ti4200 válasza vs2009 (#73473) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem a nagyobbik 801 volt, de számomra több szempontból is csalódásnak bizonyult és ezért pár nap után visszavittem. Egyrészt a talpakat felszerelni az aljára idegtépő mutatvány volt, amit aztán leszedni szintén nem volt egyszerű, ráadásul ócska műanyag mindkettő. A másik, hogy az oldallap nem tudom, milyen anyagból készült, de általánosságban gyengébbnek mondanám az anyaghasználatot sok helyen, mint ami ennyi pénzért elvárható lenne - számomra legalábbis fényévekre van egy hasonló árban mozgó NZXT H700-tól/H710-től. A szellőzése nem volt rossz, de zajszintben semmi kiemelkedőt nem tudott nyújtani, megkockáztatom, hogy még hangosabb is volt, mint az említett két ház.

[ Szerkesztve ]

(#73481) nyul105


nyul105
senior tag

Sziasztok,

Ismerősnek kellene ház javaslat, még csak körvonalazódik a pontos alkatrészek listája:
- msi br450 tomahawk max (atx)
- ryzen 3600 (hűtő kérdés még, de lég lesz, nem pici)
- msi rtx 2070 super gaming x vagy trio
- 1 ssd
- 1 hdd
- 2x8gb memó, a ballistic szériát dicsérik
- ár: passz, minőségi legyen, nem spórol ezen. 30-40k szerintem max.
A lényeg az lenne, hogy jó legyen a hűtése. Ja és ablakos.
Nem kell zajszűrés, de porszűrő nem baj, ha van a ventiknél.

Gondolom jobban kijön anyagilag, ha az alap ventik jó minőségűek, és nem kell cserélgetni, ugye? Esetleg plusz ventit vesz rá.
Rgb nem kell, ablakról lehet le tudom beszélni :)

Ez jó kiinduló pár ajánláshoz, vagy specifikáljam? Ha adtok egy listát, rájuk nézek.
:R

(#73482) Vhiktor válasza nyul105 (#73481) üzenetére


Vhiktor
veterán

Elvileg minőségi ventikkel, minimális RGB viilágítással, ablakkal: BeQuiet Pure Base 500 DX

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73483) nyul105 válasza Vhiktor (#73482) üzenetére


nyul105
senior tag

Köszi a választ!
Nekem bq silent base 600am van, szeretem, de nekem a halkság volt a lényeg ugyebár (értsd: ennek elég szar a szellőzése).

Ez az 500dx a szellőzésre ment rá?
Igazából azt hittem, a bq minden háza arra megy, hogy "halk legyen!", és valami phanteks ajánlásra számítottam :)
De utánanézek az 500dx--nek.

(#73484) Vhiktor válasza nyul105 (#73483) üzenetére


Vhiktor
veterán

gamersnexus alapján igancsak jól szellőzik és mellé nem is hangos.
[link]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73485) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

Ház csere előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni benne
mostani házam [link]
Első szempontom az hogy olyan házat szeretnék amibe a következő proci hűtő kényelmesen belefér majd: [link]
20-30Ezer Ft-ot szánnék a házcserére
Elvárásaim színnel kapcsolatban hogy fekete legyen, illetve oldalt és elől átlátszó legyen a jelenlegi rendszerhűtőm miatt , mert azokat átrakom, ha megoldható jó kábelelosztásút szeretnék, mert a mostaninak örültem hogy a másik oldallap ráment :D
Jelenlegi alkatrészeim:
2ssd, 1hdd
[lAlaplap]
[Processzor]
[Vga]
[rendszerhűtő]

ha kihagytam valamit elnézést.

köszi, Üdv
:R

(#73486) dudu5130 válasza Gyuffa (#73485) üzenetére


dudu5130
őstag

Szia! Ha a régi házadból indulok ki akkor elől van 2 120-as és hátul 1 120-as venti akkor jó lesz neked ez [link].
Nem üveglapos az eleje de azon a mesh előlapon is bőven átlátszik a ledes venti.

(#73487) Ferke[HUN]


Ferke[HUN]
tag

Sziasztok!

Szeretnék a nappaliba egy fekvő típusú házat. Sajnos nemhogy a fekvő, még az álló házak között sem boldogulok el. 13 éve már a 3. konfigom lakik egy egyedileg épített számítógép asztalban, ahonnan költöznie kell.

A konfig: Asrock B450 Pro 4 alaplap - ATX, Ryzen 5 2600, 2X4 GB RAM, 1 HDD, 1 SSD, FSP 600W Táp + Gainward GTX1060 VGA (Ez később cserés lehet). ODD-re nincs szükségem.

Amit szeretnék: Fekvő legyen. Plexi, edzett üveg, rgb led, stb. nem kell! Egyszerű, letisztult. Mivel elég magasra kerül, tv fölé polcra, így az sem gond, ha esetleg a teteje a jobb szellőzés miatt levehető. Amiket néztem, sok háznak együtt jön le az oldallappal együtt. Nagyjából 20-30.000 csengő magyar forintot szánnék rá, persze mérsékelten fölé is mehet a dolog.

Van ilyen? Előre is köszönöm, ha bárki eligazít ebben az útvesztőben. :R

Ilyesmire gondoltam, de talán van olcsóbb alternatíva:

[link]

(#73488) mzso


mzso
veterán

Helló!

Nekem olyan ház kéne az alacsony árkategóriában ami:
- Csendes. Saját zajra és a benne lévő cuccokra értve is.
- Nem batár. Nem nagyobb a kelleténél. Pl nekem 5,25-ös meghajtóra kb semmi szükségem. A mostani DVD meghajtót is használom évente vagy háromszor. Bőven elég 1 is belőle.
- Van hely benne hely 3,5-es HDD-knek és 2,5-es SSD-knek.
- Praktikus legyen. Nekem rossz tapasztalatom van a csavar(ozó) nélkül szerelhető házakkal, meg az egyedi problémás rögzítéseikkel.
- Ne legyen kitörős a PCI portoknál a hátlap, ami rendkívül csúfos.
- Nem bánnám ha nem gyűjtené a port, de nem valószínű, hogy én rendszeresen szűrőket takarítanék...
- Ne legyen ablakos, vagy hasonló marhaságok. Én azt sem bánnám ha lyuggatott sem lenne az oldala, és csak elölről szívna levegőt.

Videókártya nem eldöntött.

[ Szerkesztve ]

(#73489) csababarca válasza mzso (#73488) üzenetére


csababarca
őstag

majdnem minden kitételnek megfelel a silentium PC signum SG1 ház.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#73490) mzso válasza csababarca (#73489) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.
Minek nem? Vannak egyéb hátrányok?

(#73491) csababarca válasza mzso (#73490) üzenetére


csababarca
őstag

dvd írónak nincsen hely benne.
illetve kitörős a vga hátulja.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#73492) mzso válasza csababarca (#73491) üzenetére


mzso
veterán

A nem kitörős az ritkaság?
Amúgy nincs filléres/ebay-es megoldás ilyenre?

(#73493) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok! :)

El kell gondolkodnom egy új ház vásárlásán, annak ellenére, hogy túl sok gondom nincs a jelenlegivel.

Ami ez (csak HDD dokkoló nélkül).

Nekem valami hasonlatos kellene, mint a mostani. Csak kicsit nagyobb.

- 20-22 ezer legfeljebb (kevesebb lehet)
- legyen kicsit szélesebb, 170mm CPU torony hellyel
- kis ablakocska oldalt nem lenne rossz
- bal oldalsó lapra is lehessen ventit tenni (ez kiváltható, ha előre lehet kettőt rakni)
- előröl jól szellőzzön, ne legyen zárt, becsukható
- tetejére is lehessen legalább egy 12cm ventit tenni
- egy 12cm legyen hátul is, akár előre beépített
- alsó tápos
- kellene előre 5.25-ös hely DVD írónak
- kinézet puritán, inkább sötét, egyszerű, hagyományos forma

Nagyon-nagyon köszönök minden javaslatot!

Aquila non captat muscas.

(#73494) dudu5130 válasza Hegyirabló (#73493) üzenetére


dudu5130
őstag

A legalább 170 mm hely CPU hűtőnek ebben a kategóriában nem igazán lesz. Ha ezt nem veszem akkor én már a több alkalommal is általam ajánlott Cooler Master NR600 ODD-t ajánlanám. Ebbe 165 mm a hivatalos maximum de elvileg pár mm-rel több fér be.

(#73495) Hegyirabló válasza dudu5130 (#73494) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Igen, volt egy olyan sejtésem, hogy kicsit ráhagynak. Megnézem ezt a Cooler Master-t, köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#73496) mzso válasza csababarca (#73491) üzenetére


mzso
veterán

És ha esetleg 1-2 külső meghajtónak lenne hely a biztonság kedvéért? Ilyenre nincs tipped?

(#73497) Gzas


Gzas
csendes tag

Üdv urak!

Új gép összeállítása előtt állok, aminek az első fázisa az új ház és táp vásárlása lesz amibe beköltöztetem a jelenlegi konfigom. Olvasgatom a fórumot egy ideje, de pont az általam kiszemelt kuckóról még senki nem írt véleményt. Valószínű, hogy nincs tapasztalat vele, de azért kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek csak a képek és az adatok alapján a Zalman M3 plus-ról.

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#73498) zs198 válasza Gzas (#73497) üzenetére


zs198
aktív tag

Jó huzatosnak néz ki. Elöl , felül ventikkel. Mondjuk engem a LED-es téma hidegen hagy ...

Üdv. -Zsolt-

(#73499) Gzas


Gzas
csendes tag

Kikapcsolnám a világítását, vagy ha szükséges cserélném nem ledesre. Nem a ledek miatt keltette fel az erdeklődésem :N , hanem a letisztult formavilága tetszik.

[ Szerkesztve ]

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#73500) dudu5130


dudu5130
őstag

MAtx rendszert szeretnél? Mert ebbe az a legnagyobb lap ami belefér.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.