Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) five05


five05
csendes tag

Sziasztok!

Csendes házakat keresek mItx és mAtx méretben. Az nem gond, hogy terhelés alatt nem hangtalanok, de mindennapi tevékenységek (video, net stb.) legyenek minél halkabbak.
A szerelés, forma kb. mindegy, csak nézzen ki jól. Annyi megkötés, hogy kb. 30 cmes gpu férjen bele. Keret 30-35k környéke mind a két méretben.

A házak amikről hallottam jókat:
Cooler Master s400
NZXT h500 és h210 széria
Phanteks p400s
Fractal Design define mini és nano

Ezek közül melyik ajánlottak inkább? Esetleg más?

(Egyedül a fractallal van tapasztalatom, define r5öm van, elég halk ház. Bár az anyagminősége nem a top, legalábbis a felhasznált fémlemez lehetne vastagabb, elég satnya érzést kelt. Nem tudom, hogy az újabb és kisebb szériák elég jók-e.)

Köszi!

(#72252) varmi2 válasza five05 (#72251) üzenetére


varmi2
nagyúr

A felsoroltakból ezek atx házak: Cooler Master s400, NZXT h500, Phanteks p400s, úgyhogy ezek kiestek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72253) five05


five05
csendes tag

Jogos, kösz az észrevételt! Valószínüleg a mid-tower tréfált meg néhány helyen.
Kis pontosítá, hogy a specifikáció szerint az s400 matx ház.

A fractalon kívül csendesebb vonalon léteznek jóféle matx/itx házak még?

(#72254) nubreed


nubreed
veterán

A Fractal Design Meshify C és a Coolermaster M520 RGB közül melyiknél jobb a légáramlás, illetve az alapból a házhoz adott ventik minősége? Gondolom az ára miatt az FD jobb mindenben, de ez nem minden esetben igaz, ezért is kérdezem. A fémrész mind két ház esetében acél?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72255) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok egy jó házat ajánlani ehez a konfighoz?
- AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
- MSI B450 TOMAHAWK MAX
- G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
- MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6 128bit (GTX1650SUPERGAMINGX)
- Kingston A400 2.5 240GB SATA3 SA400S37/240G
- Western Digital Caviar Red 3.5 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EFRX
Ár: 20k max 25k ha annyival jobb.
(Egy jó szellőző, de aránylag halk házat szeretnék).
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#72256) mvkly


mvkly
senior tag

Ablak nélküli Meshify C gyakorlatilag már csak az Alzán érhető el. Előfordulhat, hogy hamarosan leáll az értékesítése? Mert akkor nem hagyom veszni ezt a házat, hiába tervezem későbbre a belevalók megvételét.
Affrancba. Most nézem, a másik kiszemelt, a Signum Sg1 is már csak vmilyen ElefántSzerszámból rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#72257) nubreed


nubreed
veterán

Na, végül is letisztázódott bennem, hogy Phanteks Eclipse P400A -t akarok venni. Csak van egy kis bökkenő, max 160 mm a CPU hűtő magasság amit ajánlanak, csakhogy az én Alpenföhn Brocken 3 hűtőm, 165 mm magas. Meg merjem kockáztatni, hátha van ott még 5 mm hely a ház és a hűtő között vagy ezt inkább fejeltsem el szerintetek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72258) nubreed válasza abridabri (#72156) üzenetére


nubreed
veterán

A Newegg szállít MO -ra? Ezekre az árak amik ott vannak nem jön rá még valami vám költség?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72259) abridabri válasza nubreed (#72258) üzenetére


abridabri
veterán

Fogalmam sincs ,hogy szallitanak -e.
Nemetbol a Caseking- tol rendeltem mar , ott nincs vam, csak pk kb 4k .

(#72260) fboldog válasza nubreed (#72258) üzenetére


fboldog
senior tag

Igen szállít, de nem biztos, hogy szeretnéd kifizetni.. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#72261) mumtaz válasza fboldog (#72260) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azta mindenit. Nem semmi. :Y :D

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#72262) nubreed válasza fboldog (#72260) üzenetére


nubreed
veterán

Jeesus... Ezt kihagyom :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72263) Ambrosio


Ambrosio
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két házat néztem ki eddig:

Phanteks P400S White Closed,
Be quiet pure base 500 white

Fehéret keresek, ablak nélkülit, a lehető legletisztultabb, sallangmentesebb megjelenésűt. És legyen a lehető leghalkabb. I5-4670+RX460 köré építeném.

Valakinek lenne esetleg egy titkos tippje a fentieken túl?

Előre is köszi!

(#72264) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Létezik olyan ház, amiben van mindenhol porszűrő, befér ATX alaplap és még csendes is 25ezer alatt? Define Mini C-t néztem, de ugye ATX lap kiesik.

(#72265) five05 válasza Ambrosio (#72263) üzenetére


five05
csendes tag

Nálam elég halk a fractal design r5.

(#72266) abridabri válasza BoneDragon (#72264) üzenetére


abridabri
veterán

Fractal Focus G gyarilag 2 halk ventivel 17k korul kaphato.

De vehetsz pl egy Silentium SG1 TG -t(ez mar modernebb : edzett uveg oldal / tapegyseg takaro ) 15k ert ,es bele mondjuk 2db Be Quiet Pure Wings2 ventit a gyari helyett , ez igy 20k lesz kb.

Vagy ha nem fontos a jo szellozes ( kis fogyasztasu gep ); akkor a BQ Pure Base 500 is kaphato pont 25k ert

[ Szerkesztve ]

(#72267) -FLY->


-FLY->
őstag

Létezik olyan ITX ház, amibe belefér 2db 3,5 HDD és ezeket hűteni is lehet?
Porszűrője legyen, teljes méretű táp is beférjen (140X150mm) többi nem lényeges, 40k alatt maradnék azért.

(#72268) skt


skt
tag

Sziasztok!
Házra lenne szükségem, egy új buildhez. Igazából, ez lenne a kiindulási alap, egyedül az alaplap van már meg (b365m pro 4 asrock). Valószinű hogy egy 9400f és egy 1060 6gb megy bele (talán msi gaming x )
Ami elvárásom lenne, az, hogy ablakos legyen, normális szellőzés, pár porszürő is legyen
15 körül szánnék rá maximum.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#72269) csababarca válasza skt (#72268) üzenetére


csababarca
őstag

silentiumpc signum tg, pl. [link]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#72270) BoneDragon válasza abridabri (#72266) üzenetére


BoneDragon
veterán

Köszönöm. Az a be quiet szimpatikus. Többi elég gagyinak hat videókról.

(#72271) attiati


attiati
veterán

Mostanában nem divat a fekvő ház, vagy bármelyiket lehet fektetni (monitor alá)?

Vagy csak simán idegesítő a hangja a monitor alatt?
Esetleg nem alkalmasak játékra?
Van top(10) lista a korábbi évekből, ha használtan szeretnék venni?

Letisztult formát keresek (esetleg ablakosat)
itx vagy matx
kb 15e körül

(#72272) arcitec válasza attiati (#72271) üzenetére


arcitec
addikt

Ma már nem oda való(nagyobbak is) ,illetve ha esetleg nagyon picike a ház és TE ott akarod.
Lásd ALMA(monitor gép egybe). ;]

[ Szerkesztve ]

(#72273) tonyrulez válasza attiati (#72271) üzenetére


tonyrulez
őstag

vagy bármelyiket lehet fektetni (monitor alá)?

Én azért nem fektetném bármelyiket. Ha a mai, rendes méretű házakat nézzük, akkor azok azért ezek elég nagyok. Több mint 20 centi széles, ennyivel fogja megemelni a monitort ami nem kevés, és túl magasan lenne. A gépház mélysége, magassága 50 centit közelíti, ami megintcsak rengeteg helyet venne el az asztalról. Aztán ezeknek plexi vagy üveg többségében az oldalfala, merevítés nélkül, nem dobnék rá egy monitort, hiába töredéke tömeg a CRT-hez képest.

Ha már monitor alá akkor HTPC, mini ITX házakat kellene nézni, de az meg elfér már mellette is.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#72274) nubreed


nubreed
veterán

Jó néhány oldalt visszalapoztam a topicban, hogy hátha kapok 1-2 ötletet vagy okosabb leszek de ez nem igazán lett így vagy maximum csak részben.

Én eredetileg a Phanteks Eclipse P400A fekete házat szerettem volna megvenni, mert nagyon jól néz ki szerintem és meg van benne minden amit egy új háztól szeretnék. Csak az a nagy bajom ezzel, hogy maximum 160 mm -es CPU hűtőt ajánlanak az én hűtőm meg 165 mm magas. És emiatt nem fogok újra 15-25 ezret kiadni egy új CPU hűtőre, egyébként is meg vagyok elégedve a mostanival, tehát ez a ház ugrott. És a Phanteks összes háza ugrott ebben a 20.000-30.000 Ft-os kategóriában, mert mindegyiknél úgy szintén maximum 160 mm -es CPU hűtő az ajánlott és ennél többet nem akarok házra áldozni. Szóval ez a márka kiesett, sajnálom nagyon mert formatervezésileg ez jön be a legjobban.

Ha lehet mindenképp mesh házat szeretnék, fontos hogy jó legyen benne a légáramlás és előlről is tudjon szívni levegőt. Az NZXT bizonyos házai is nagyon tetszenek de ott nincs mesh, legalábbis amiket néztem, az összesnél egy teli lap az elülső cover, oldalt vannak légnyílások ugyan de nem bízok ezekben nagyon.

Néhány versenyzőre leszűkítettem egyelőre a kört, de egyiket sem venném meg olyan szívvel, mint a Phantekset, az kinézetre első látásra szerelem volt, tehát ezek:

Coolermaster NR600
Corsair 275r Airflow
És tudom ez nem igazán mesh ház de formailag tetszik még a
Coolermaster MB520
de ezzel az a bajom, hogy az első részen nekem túlságosan soknak tűnik a műanyag és attól félek, hogy idővel az az átlátszó rész karcos, szutykos lesz, illetve ezen már jó nagyok az oldalsó légbeömlő nyílások de vajon valójában mennyi levegőt tud ott beszívni a hatékony hűtéshez?

Aztán még itt van a Thermaltake Commander C3X sorozata, amiből azt hiszem 5 vagy 6 féle változat van összesen. Ez a ház is tetszik, egyetlen félelmem, hogy az a 2 batár nagy 20 centis venti ott elől túl hangos. Ezzel van valakinek tapasztalata?

Illetve a nem mesh elejű házak között létezik olyan, ami ennek ellenére hatékony hűtéssel rendelkezik és felveszi a versenyt egy mesh elejűvel? Kb 30.000 Ft-ig bármi érdekel.

A fentiek közül, amiket felsoroltam, melyik lehetne a legjobb?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72275) TPimi válasza nubreed (#72274) üzenetére


TPimi
csendes tag

Szia!

Sajnos én nem értek hozzá annyira, és nem tudom mennyire sürgős a dolog, de nemrég valaki ezt a házat linkelte be. Nem tudom mikor fog megjelenni a magyar piacon. Hasonló a p400a-hoz, de nem tudom hogy a 165mm helyre jó e a 165mm-es hűtő.

(#72276) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Nagyon csendes és könnyen takarítható(portalanítható)gépet szeretnék,jó hűtéssel,előlapon legalább 2-3 darab USB 3 csatlakozóval,ami könnyen elérhető helyen van
(USB 3 adathordozókat csatlakoztatnék rá gyakran,melyeknek esetleg kb.10-15 cm a kábelhossza,esetleg addig a gépház tetejére tenném valami kialakított helyre,ha ilyen van.)
Milyet tudnátok javasolni?

(#72277) abridabri válasza Kezdő vagyok (#72276) üzenetére


abridabri
veterán

lMASTERBOX NR600
vagy
Phanteks P400A (vagy a hamarosan megjeleno P300A )
Ezekben az a jo ,hogy nincs az elolap mogott porszuro, csak a finom fem halo ,igy nem kell levenni mindig az elolapot portalanitashoz, csak letorlod egy nedves rongyal es kesz is vagy.

(#72278) Kezdő vagyok válasza abridabri (#72277) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon tetszenek!
Köszi a választ!

(#72279) Paxker315 válasza abridabri (#72277) üzenetére


Paxker315
addikt

ha mar ilyesmi arfekvesu ATX kuckok: Thermaltake H100-rol velemeny? Bár az egy db 2.5" és 2db 3.5" hely nem valami sok. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72280) Bodz válasza nubreed (#72274) üzenetére


Bodz
nagyúr

NR600 meg 275R teljesen jók.

(#72279) Paxker315: Neked nem tűnik túlzottan zártnak az eleje? :D

[ Szerkesztve ]

(#72281) Paxker315 válasza Bodz (#72280) üzenetére


Paxker315
addikt

De, kb hermetikusan lezárt. Csak tesztben meg nem volt olyan borzalmas a cpu, VGA hőmérséklet, meg gondoltam, rakerdezek, mert sokan szeretik az ilyen zárt elolapot :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72282) Kezdő vagyok válasza abridabri (#72277) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ez jó lesz USB 3.1-re is?

(#72283) abridabri válasza Kezdő vagyok (#72282) üzenetére


abridabri
veterán

USB 3.1 mivel tud tobbet mint a 3.0 ?
Ha pendrivera gondolsz akkor a 3.1 es mehet a 3.0 aljazatba .
Type C mar mas teszta , de az nagyon ritka a hazakon meg mindig.

[ Szerkesztve ]

(#72284) Kezdő vagyok válasza abridabri (#72283) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]
erre gondoltam.
szerk.:
már kezdtem megijedni,hogy másik házat kell emiatt vennem,amire USB 3.1 van írva.
Nagyon tetszik az ajánlott ház!

[ Szerkesztve ]

(#72285) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Tudjátok esetleg, hogy miért fogyott el mindenhol a Cooler Master H500P Mesh ház?

(#72286) tonyrulez válasza Piftuka (#72217) üzenetére


tonyrulez
őstag

TG verzióról lemondtam, de sikerült összehozni egy plexiablakos feketét. Márhogy előrendelést, mert perpill sehol sem kapni.
Csak 10 boltnak írtam hogy van náluk fehérben, és mikor lesz feketében, elég érdekes válaszok voltak. Többsége az írta hogy nincs és nem is lesz, sőt az Enthoo Pro II bejelentése után már csak az lesz, néhányan mondták hogy most nincs, de figyeljem az oldaluk hátha lesz. Rufusz volt az egyetlen aki mondta hogy 2 héten belül kapnak, és előrendelhetem :C Sőt még a fehér ára alatt is.
Nagyon nem is érdekel az ablak, asztal alá van besuvasztva, házventik pedig vannak minőségiek amik ígyis-úgyis váltják a gyárikat.

4 8 15 16 23 42

(#72287) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Építek egy új konfigot, és mivel a most elérhető Phanteks Enthoo Evolv mATX kuckónál sokkal hűvösebbet szeretnék az erősebb hardver miatt, szeretném a segítségeteket kérni a választásban.
A leendő konfigom egy Ryzen 3700X + RTX 2060S/2070S + 16GB 3200/3600MHz lenne, méretben nincs megkötés, hűtés abszolút ház függő, maximum annyi szempont lenne, hogy ne legyen nagyon hangos, illetve ne szívja eszetlen mértékben a port magába (jelenlegivel nem volt gond, és a kis Lian Li Q33-as sem porosodik, pedig abban nincs szűrő se).
Árban szeretnék 50ezer alatt maradni, illetve nem szeretnék ész nélkül költeni ha nem muszáj.

Na de ami házak szóbejöttek (HardwareCanuks, GamersNexus) mindenféle review-k alapján, azok az alábbiak:
Phanteks Eclipse P400A TG
BeQuiet! Pure Base 500 TG
Fractal Design Define R6 TG
Fractal Design Meshify C mATX
Fractal Design Meshify S2
Lian Li PC-O11 Dynamic

Jó irányban nézelődök? Vagy van más opció ezeken kívül? Esetleg full rossz az elképzelés?
:R

(#72288) nubreed válasza Bodz (#72280) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm a tanácsot. Berendeltem egy fekete Corsair Carbide 275R Airflow -t. Azért döntöttem e mellett mert jobban tetszik, hogy teljesen teli az üveglap. És bár az NR600 eleje fém, ami anyaghasználat szempontjából dícséretes, a Corsair előlap "csíkjai" nagyon tetszenek. A gyárilag vele érkező ventiket cserélni akarom Alpenföhn Wing Boost 3-ra. Ha meg lesz benne minden, majd beszámolok esetleg képekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72289) boogie84 válasza Dzsuri89 (#72285) üzenetére


boogie84
veterán

Nem fogyott el: [link]

(#72287) Yiggdrasil
Felsoroltak közül én az S2-t választanám. De jó választás lenne szvsz a Phanteks P600s is. Vagy a fent említett Cooler Master (bár az már 50K felett van).

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72290) Dzsuri89 válasza boogie84 (#72289) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Igen, csak kicsit sok a beszállítási ideje, hogy január 30. :D

--------------------------------------------------------------------------------------------
Erről a házról mi a véleményetek?
Define S2 Vision RGB
Milyen minőségűek lehetnek a gyári ventik?

[ Szerkesztve ]

(#72291) sicc33


sicc33
aktív tag

Leírom a tapasztalataimat az FSP CMT110A házzal kapcsolatban, hátha szemezget vele valaki. Belépő modell, ahogyan az ára is tükrözi. A legfontosabb! ATX méretű alaplap fogadására alkalmas, de ... Mindig van egy de. Ha ezt a méretet építi be az ember, az optikai meghajtótól valószínűleg el kell köszönnie. Az én esetemben legalábbis igen. A meghajtó beleütközött az alaplap 24 tűs tápcsatlakozójába. Viszonylag jól szerelhető, bár a kábel élvezetés nem lett túl bonyolítva. A CPU 12 voltos extra kábelét ajánlatos az alaplap beépítése előtt odavezetni, mert nem megoldható ha a helyére került. Nagy számú háttértárban nem kell gondolkodni. A kidolgozás egyébként kellemes, sorjával nem találkoztam. Viszonylag jól szellőzőnek érzem. Az előző házhoz képest nem volt nehéz átugrani a lécet.

Remélem hasznos ez a pár sor amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#72292) burriebonz


burriebonz
tag

Lehet nem konkrétan ház kérdés, de mennyire kéne tartani egy befelé fújó AIO-tól? Nagyon nézegettem a 240-es dolgokat, csak rá kellett jöjjek hogy a phanteks p400-ba csak elölre fog bemenni... Eddig csak hátra szereltem nem is volt gondom velük, de most úgy gondolkodóba estem! Tapasztalat stb... Minden jótanácsot szívesen fogadok, kivéve hogy vegyél léghűtést, mert azt már a hátam közepére se kívánom!

(#72293) zolo96 válasza boogie84 (#72289) üzenetére


zolo96
tag

Én végül a Phanteks Eclipse P600s-t választottam. Tegnap délután sikerült átköltöztetnem a gépet. Eddig ez a legjobb számítógép házam. Nagyon könnyen szerelhető, egyedül a muduláris táppal szenvedtem, de csak a saját lustaságomból. Kialakítása és maga a szerkezet masszív, mindenhol porszűrő, egyedül a hátlapon nincs. Az oldallap hangszigetelt, plusz körbe gumiszigeteléssel van ellátva (most a Lidl-ben akciós ablakszigetelővel :C ).

[ Szerkesztve ]

(#72294) Bodz válasza nubreed (#72288) üzenetére


Bodz
nagyúr

A csíkok nekem is, egy picit így kilóg a tömegből. Ismerősi körben azért elég megosztó, többet látják csúnyának, mint szépnek.

Pure Base 500DX-hez mit szóltok? Fene se gondolta, hogy lesz ennyire nyitott elejű BQ ház. :) Az rgb mondjuk nem kellett volna.

(#72295) Morris válasza Bodz (#72294) üzenetére


Morris
veterán

Én azt nem értem, hogy hogy a fenébe tudnak még a mai napig zárt elejű házakat gyártani?
Nekem a P400S egy kicsit csalódás hűtés szempontjából. Ha nem lehetett volna hozzá külön mesh előlapot venni, akkor sztem tuti ment volna az apróra. Pedig a ház minősége nagyon rendben van.

(#72296) nubreed válasza Bodz (#72294) üzenetére


nubreed
veterán

Én meg majd megszokom. :D Bár mondom, nekem ez tetszik, tényleg kiemelkedik a tömegből. Ez lehet itt kicsit off, de szerintetek mindenképp éremes a magasabb légszállítási értékkel rendelkező ház hűtő ventit megvenni, az minden esetben alacsonyabb belső hőmérsekletet eredményez?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72297) arcitec válasza nubreed (#72296) üzenetére


arcitec
addikt

Már csak azért is, mert nem tudhatod adott háznál mi az optimális. Vegyél mindből és ami beválik,legoptimálisabb lesz, azt használd.Na ügye , hogy nem fogsz mindből venni. Leghalkabb,legnagyobb légszállításúra kell törekedni és vezérelve tudod az optimális működést beállítani. Én azt tettem és bevált. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72298) boogie84 válasza zolo96 (#72293) üzenetére


boogie84
veterán

"most a Lidl-ben akciós ablakszigetelővel "

Annyira akciós lehet, hogy online katalógusban sem találom.
Én skippeltem a ház váltás témát. Bár szívem szerint most szórnék a HAF932-be 3db 20-as ventit + 1db 14-es, de úgy érzem csak nyáron lesz rájuk szükség, de akkor nagyon. :D
(nálam már csak a P600s és a H500P Mesh játszik, de egyenlőre nem motivál semmi hogy váltsak)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72299) Piftuka válasza tonyrulez (#72286) üzenetére


Piftuka
veterán

Bízom benne, hogy sikerrel jársz.

Mindenesetre a plexi ablakos változatról azért igyekeztem lebeszélni téged, mert a tesztek során kiemelték, hogy már az összerakásnál, gépépítésnél karcolódik. Az pedig csúnya.

Persze ha nem lesz szem előtt és/vagy nem zavar mindez téged, akkor nem probléma.

"Aquila non captat muscas."

(#72300) Piftuka válasza sicc33 (#72291) üzenetére


Piftuka
veterán

Abszolút hasznos, köszi!

Az a helyzet, hogy az optikai meghajtók beépítése mindig ilyen volt. A legtöbb esetben ATX alaplap mellett figyelni kellett, hogy a házban az eszköz elakad-e az alaplap szélében.

Emiatt a legtöbb "mini" ház rögtön ki is esett. De a "midi" kategóriában sem volt mindegy, hogy mit választ az ember.

Pedig pofás ház az az FSP... csak egy ~10 cm-rel kellene mélyebbnek lennie.

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.