Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) dudu5130 válasza BenHans (#73600) üzenetére


dudu5130
őstag

Szerintem vedd [ezt] és mehetnek bele [ilyen] ventik. Ez így bő 30 alatt van és sokkal jobb a Zalman háztól.

(#73602) rasotamas válasza dudu5130 (#73601) üzenetére


rasotamas
veterán

Abszolútnegyetértek, nr400-am van, odd nélküli, 2 gyári venti plusz 2 arctic p12 pwm pst, nagyon jó
Majd ha úgy lesz a 2 gyári is csere arcticra. Sajnos 140es csak 2 fér be.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73603) tasp válasza zs198 (#73597) üzenetére


tasp
tag

Zalman hűtő van rajta ~11cm-es magas

(#73604) VibeX


VibeX
tag

Tiszteletem mindenkinek!

Phanteks P400A-ban okesak a gyari rgb-s ventik, vagy cserelosek?

(#73605) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Tudtok olyan hazat mondani, amibe belemegy 2db 420 -as, min. 60-as radi? Es ezt lehetoleg ugy, hogy az egyik felulre, a masik meg veletlenul se elore, hanem egy kulon compartmentbe menjen. Igazabol csak ennyi kikotes van. Es ferjen bele 2db tartaly a viznek, lap mellett, allitva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#73606) kellcucc válasza kellcucc (#73598) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Üdv.
Az összefoglalóban lévő Core V21 ugyan jó lenne, de iszonyat széles, illetve árban is kicsit lejjebb keresnék.
A setup változatlan, viszont biztosan Arctic esports 34 hűtő lesz benne.
Tudnátok ajánlani egy nem túl nagy, nem túl csúnya, de jól szellőző mATX házat? Értem, hogy az Asus Prime B550M alaplap elférne egy ATX házban, de szeretném, ha méretben a hozzá való házban lenne a konfig.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#73607) Paxker315 válasza kellcucc (#73606) üzenetére


Paxker315
addikt

Cm NR400 remek lenne

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73608) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Venti felfogatásával kapcsolatos kérdésem lenne, és abba reménykedek hogy itt hátha csinált valaki hasonlót. Sajnos nem tudom hogy hova illene be a kérdésem leginkább.
Van egy Be Quiet Dark Base 900 házam, és előre elvileg 3db 140mm-es ventit lehet rakni. Ugye 2 elő van telepítve, de szeretnék legfelülre is egyet rakni.
Viszont a felső felfogatási pontot nem találom. Lehetséges szerintetek hogy a ventit a házhoz csak alul rögzíti 2 csavar aztán kész?
Így néz ki most a dolog.
Piros körrel jelöltem az alsó felfogatási pontot, azok direkt erre a célra vannak, viszont felsőt egyszerűen nem találok.
Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#73609) jozsi252 válasza jozsi252 (#73608) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe megoldódott, kiment a fejemből a tartozékok dobozka ahol benne volt a keret. :)

iPhone 13 Pro Max

(#73610) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Mivel a legutóbbi gépházam odaadtam anyámnak, így visszaköltöztem a régi Zalman Z11+ házikómba, aminek a szellőzésével nem vagyok úgy kimondottan elégedett. Ezért felmerült, hogy vennék egy jobb szellőzésű házat, ami lehetőség szerint valamennyi minőségérzetet is nyújt, de nem horror áron.

Két típust néztem ki, eltérő árazás mellett:
1. Lian Li LanCool One
2. Phanteks Eclipse P300

Az 1. mellett szól, hogy Lian Li, így gondolom egy rakás kiegészítőt tudok hozzá utólag is szerezni. Ellene szól, hogy Lian Li mértékhez képest gyanúsan olcsó (~30k).
A 2. mellett szól, hogy ~20k alatt kapni, szellőzésre nem tűnik sokkal rosszabbnak, mint a LL. Ellene szól, hogy a táp részt nem lehet szellőztetni a beltér felé és a HDD tálca valami ritka hülye irányba nyitható (szerintem), ráadásul úgy látom emiatt nem is lehet ventit rakni eléjük.

A kérdésem az, hogy megéri az 1. a felárat? Vagy az már nem Lian Li minőség? Phanteks cuccokkal már van korábbi pozitív tapasztalatom.

(#73611) kecsawi válasza leviske (#73610) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem p300 van, levett előlappal használom, most inkább p400A-t keresnék.

(#73612) leviske válasza kecsawi (#73611) üzenetére


leviske
veterán

Uff. Köszi, akkor nekem se a legjobb az ítélőképességem a szellőzés tekintetében. :DDD :R

(#73613) Paxker315 válasza leviske (#73612) üzenetére


Paxker315
addikt

A p300-ból is van "A"-s változat :) [link] Bár itthon "szokásosan" nem kapható.
CM NR600 sem rossz, de "kicsit bazári" [link]
Vagy ha nem gond a szivárvány, ez sem tűnik rosszul szellőzőnek az előlap után: [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73614) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, igazából ez nem PC ház, hanem valami falra szerelhető rackszekrény-szerűség érdekelne, hogy elsüllyeszthessem benne az alábbiakat:

- Odroid N2 (minimális hőtermelés)
- Két külső vinyó (8-10TB WD MyBookok, ezek nyílt térben, szobában simán felmennek 55-60 fokra, szóval kell majd aktív légáram nekik)
- Elosztós hosszabító ("power strip")

Ami korlátok adottak:

- Gipszkarton fal (ergo ne legyen túl nehéz)
- A bejárati ajtó "mögé" kerülne, és az alacsony belmagasság miatt ha fullra felnyomom a plafonra, akkor kb. 30 cm magasság engedhető meg
- Szélességben kb. max 45 centi

Nagyon naivan gondoltam már egyszerű műanyag elsősegély / orvosságos szekrényre, de az jobban belegondolva nem játszik.

Van bármi javaslatotok erre a scenarióra? Köszi.

(#73615) carl18


carl18
addikt

Üdv! :)
Egy Régi Cooler Master Haf 912 Plus érdemes cserélni? Mai darabok mennyivel jobbak?
20E-ért már van ami lényegesen többet tud? Menyire versenyképes a mai darabokkal a 912 Plus?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#73616) leviske válasza Paxker315 (#73613) üzenetére


leviske
veterán

Köszi. Nem tudom, az NR600 nekem nem bazárinak, hanem olyan semmilyennek tűnik. :DDD Meg nem hagy túl sok helyet a tápnál a kábeleknek. Az a Signum nekem inkább tűnik bazárinak. :DDD

Végül egyébként egy Fractal Design Meshify C mellett tettem le a voksom.

(#73615) carl18: Szvsz, ha nem ment tönkre benne semmi és nem tapasztalsz hőmérséklet problémákat, akkor nem érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#73617) carl18 válasza leviske (#73616) üzenetére


carl18
addikt

Köszönöm, gond nincs vele persze! Csak láttam azóta sokat változott a piac. :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#73618) KaitouP


KaitouP
veterán

Sziasztok!

Egy Zalman Z9 Neo házat váltanék le egy Sharkoon REV 200-ra. Bár ellenőriztem a méreteket, nem vagyok biztos magamban, így egy kis megerősítés kéne, hogyha előbbiben elfért minden hardver, akkor az újoncban se lenne probléma. A táp egy be quiet Pure Power 10-es, a CPU hűtő egy CM Hyper 212 LED model, a VGA egy Sapphire Pulse 5700 XT de utóbbi elvileg bőven rövidebb mint a megengedett hossz. A többi, nem említett hardver úgy tudom, nem okozhat problémát.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73619) dudu5130 válasza KaitouP (#73618) üzenetére


dudu5130
őstag

Elvileg minden stimm, de nem értem, hogy ennyi pénzért miért pont egy ilyen házat néztél ki. Ezen a pénzen ettől sokkal jobban szellőző és felszerelt házak kaphatók.

(#73620) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok, öcsém venne új házat a gépéhez.
Régi belépős CoolerMaster Elite Knight K350-et váltana. Ryzen R5 3600 lesz meghajtva és jelenleg R9 290 Vapor-X amit majd Vega64 Strix vált.
Léghűtést tervezünk, tehát egyelőre semmi víz. CPU-ra a Thermalright Silver Arrow T8 lesz beszerezve(ez mindegyik kiszemeltbe bőven belefér).
Ezt a három házat néztük ki, szerintetek melyik a legjobb közülük?
Phanteks Eclipse P600S
NZXT H710
FractalDesign Define R6
SZERK:
esetleg még ez is jó lehet:
be quiet! Silent Base 801

Előre is köszi a tanácsokat! :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#73621) KaitouP válasza dudu5130 (#73619) üzenetére


KaitouP
veterán

Ha van esetleg fordított (jobbra kinéző) és teljes üveges/plexis ház jobb, akkor ne tartsd magadban. :))

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73622) dudu5130 válasza KaitouP (#73621) üzenetére


dudu5130
őstag

A Cooler Masternek van egy hasonló elgondolású háza csak az lentről felfelé áramoltatja a levegőt. Gamers nexus tesztelte is. [link]
A jobbra kinéző megoldás felett átsiklottam. Az először fel sem tűnt..

[ Szerkesztve ]

(#73623) KaitouP válasza dudu5130 (#73622) üzenetére


KaitouP
veterán

Szuper lenne, ha jobbra nézne az ablak. Egyébként szép. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73624) vzozo válasza vzozo (#73614) üzenetére


vzozo
senior tag

Ilyen külső rack-szekrény / ház javaslata van bárkinek?

(#73625) AddyKing válasza vzozo (#73624) üzenetére


AddyKing
tag

Szép estét Mindenkinek! :)

A neten vagy ezerfélét írnak róla, de kíváncsi lennék, hogy konkrétan van-e valakinek tapasztalata a Phanteks Enthoo Luxe 2(719)-el? Szeretnék majd házat cserélni a jövőben, s szükségem lenne egy olyanra, ami hosszú évekre kiszolgál.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a jelenlegiben lévő BL meghajtót valamilyen külső elektronikával rá tudnám dugni? Nem lenne szívem megválni tőle, annyira jól teszi a dolgát. :B

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#73626) AddyKing válasza AddyKing (#73625) üzenetére


AddyKing
tag

Elnézést, de az előbbi kérdéseim mindenkinek szólnak! :B

(#73627) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok, vettem egy Kolink Nimbus házat, hogy tudnám alaplapra rákötni a beépített ledsort? A házban ezek a csatik vannak alapból, láthatjátok hogy 3pines. A lapom csak 4pinest fogad. A satás szálon van valami 4 pines dolog, ahhoz kellene ráeszkábálni? Esetleg hiányzik hozzá egy kábel?

(#73628) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv kedves Ház-Guruk!

Olyan házat keresek, amibe könnyen, "elfolytás" nélkül lehet betenni vertical mount módon GPU-t. Illetve lehetőleg az air-flow is fasza legyen.

Esetleg tudtok ajánlani valami tutit?

Előre is nagyon szépen köszönöm!

:R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#73629) dudu5130 válasza Aslan (#73628) üzenetére


dudu5130
őstag

Én úgy tudom a Cooler Master házakban van megoldva ez a legjobban, de abból is a felső kategóriásakban. Mi az ár keret?

(#73630) Aslan válasza dudu5130 (#73629) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszi!

Felső kategóriás is szóba jöhet! :)

Jelenleg egy NZXT H440-esem van amúgy.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#73631) dudu5130 válasza Aslan (#73630) üzenetére


dudu5130
őstag

A H500P Mesh -hez van egy kieg amivel beljebb kerül a laphoz. SL600M egy fordított megoldás de ott is jóvel beljebb tudod rakni. Viszont azt nem tudom, hogy az jár a házhoz vagy külön kell-e venni.

(#73632) boogie84 válasza Aslan (#73628) üzenetére


boogie84
veterán

Esetleg egy Thermaltake Level 20?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73633) Create.


Create.
addikt

Sziasztok!
gondolkozom egy itx rendszeren, a lényeg az lenne, hogy beférjen egy 240-es aio előre vagy felülre, egy normál méretű táp (zalman zm650-ebt) és a sapphire 5700xt nitro+ is elférjen benne (ami kb 31cm). És ha lehet fehér színű, ez másodlagos csak. Viszonylag a szellőzése is jó legyen (ez fontosabb, mint a szín). Első körben az nzxt h210/h200-at néztem, de gondolom ez nem szellőzik olyan jól. Ja árban kb 30ezer lenne a plafon. Extra dolog még, hogy tg ablakos legyen, háttértár csak egy pci-e ssd lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#73634) Create. válasza Create. (#73633) üzenetére


Create.
addikt

Egy kicsit utána néztem youtuben és inkább felejtős, túl nagy a kártya az nzxt h200-hoz is aioval ahogy láttam.

(#73635) Create. válasza Create. (#73634) üzenetére


Create.
addikt

Mivel az itx-ről letettem, így inkább maradnék atx formátumnál. Ezt a házat néztem ki [link] , ez tetszene, meg el is fér benne minden kényelmesen. Mi erről a házról a vélemény? Illetve azt látom, hogy van benne két argb venti elöl, a terv az, hogy felül kapna egy argb aiot, viszont hátra vennék még egy argb ventit, azt még tudja kezelni a ház? Mert az alaplapon csak két argb csatlakozó van, egybe menne az aio, a másikba meg házventik.

(#73636) boogie84 válasza Create. (#73635) üzenetére


boogie84
veterán

Azt kell irjam a c35 nagyon megtetszett. Nalam kriterium elol 2db 200mm-es venti, hatul a 140mm-es.
Eddig a H500P Mesh volt a befuto mostansag, de ha nem kell nagy torony haz akk papiron jo lehet ez a kis Commander is. Hazmesterek mint mondanak ra?
Az mondjuk erdekes, hogy csak 310mm-es vga fer be. 53cm hosszu haznal ez vmi eliras lehet?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73637) woker


woker
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az új házam kiválasztásában mivel jelenlegi vas egy része a házzal (CM Storm Trooper) együtt tovább lesz adva a szülőknek.

A HW ami az új házba kerülne:
-i9-10900k (az alaplap még nincs kiválasztva)
-EVGA FTW3 2080Ti
-3x 3,5" HDD (ebből kettő ráadásul WD Black), 1x 2,5" SSD, 1x 5,25" ODD (feltéve ha lesz hely neki)
-a hűtés az kompakt vízhűtés lesz egyelőre (ALPHACOOL Eisbaer 420 vagy hasonló ha elfér)

Az elvárások:
-Formátum: Lehet ATX vagy E-ATX
-Képes legyen egy minimum 280mm-es radiátort fogadni a felső pozícióban, de a legjobb lenne ha egy 420-ast tudna fogadni ott mivel egy ALPHACOOL Eisbaer 420-at vagy hasonló méretűt szeretnék berakni a teljesítmény/zajszint miatt
-Tágas belső tér mivel a 2080Ti-m nem éppen egy kompakt kártya így el kell férnie anélkül, hogy hozzáérne bármihez vagy ki kellene venni bármit a házból.
-Kábel menedzsment és könnyű szerelhetőség
-Legalább 4 3,5"-os hely, de minimum 6 lenne a legjobb mivel a HDD száma csak nőni fog a jövőben, plusz pont jár ha 5,25"-ost belehet építeni az ODD miatt (mivel még mindig van pár CD/DVD a lakásban) illetve ha van aktív hűtés a HDD-knél.
-Jó air-flow (plusz pont jár azért ha eleve több gyárilag szerelt ventivel érkezik és további plusz pont jár azért ha azokat nem kell cserélni a minőségük/zajszintjük miatt azonnal)

Ami nem fontos:
-Üveg oldallap (az asztal mellett/alatt lesz amúgy is :) )

Keret: Nincs felső határ, de extrém drága (150-200+) házat csak akkor szeretnék venni ha különben komoly kompromisszumot kellene kötni az elvárások és a ház képességei között.

A segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#73638) Aslan válasza boogie84 (#73632) üzenetére


Aslan
aktív tag

boogie84 és dudu5130 köszönöm a tanácsokat, ajánlásokat! :R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#73639) boogie84 válasza Aslan (#73638) üzenetére


boogie84
veterán

Tegnaptól szemezek egy Thermaltake Commander C35-tel. Az is jó lehet ám! Bármelyik a Commander sorozatból.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73640) AddyKing válasza AddyKing (#73625) üzenetére


AddyKing
tag

Sziasztok!

Az első bekezdésre esetleg valaki? Vagy legyek "béta" teszter? :D

A másodikhoz megtaláltam a választ. Hivatalosan lehet kapni hozzá 5.25-ös keretet.

(#73641) Hauptmann válasza Rambi (#73627) üzenetére


Hauptmann
addikt

A 3 pin-es csatlakozó az ARGB-s, a lapod viszont RGB-s, 4 pin-es. Nézz utána, lehet, van átalakító.

(#73642) vzozo válasza vzozo (#73614) üzenetére


vzozo
senior tag

Végül is ez tűnik eddig a legesélyesebbnek: https://www.it-budget.de/10-Netzwerkschrank-RBA-10-von-TRITON-6-HE-260-mm-Tiefe-1-teilig-Sichttuer-lichtgrau

Pontosabban műszaki adatok itt: RBA-06-AS3–CAX–C1

Lehet az egészet el kell forgatnom 90 fokkal, az első gondolatom, hogy az csak optikailag fog furán kinézni (ajtó nem oldalra, hanem felfelé vagy lefelé nyílik), illetve a szellőzésnek amúgy is kell majd lyuka(ka)t vágnom az oldalába... Na és igen, akkor pl. a gyári tálcákat nem tudnám értelmesen használni (amúgy is pluszpénz, alapból semmi se jár ehhez...), de két vinyót meg egy SBC-t azért csak el tudok helyezni akárhogy is alakul.

Még alszom rá párat.

(#73643) 8 válasza Rambi (#73627) üzenetére


8
senior tag

Kelleni fog hozzá egy adapter. Vagy a lapod típusa alapjáén, vagy a ház típusa alapján keresgélj, szerintem találni fogsz aliexpress/ebay vonalon is

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#73644) abridabri


abridabri
veterán

2 uj fsza hazzal bovult az airflow hazak piaca :
Phanteks P500A review
Lian Li Lancool II mesh review

(#73645) csucsbicep válasza abridabri (#73644) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez a P500A igeretesnek tunik, árára leszek kész kivancsi.

(#73646) boogie84 válasza abridabri (#73644) üzenetére


boogie84
veterán

Thermaltake Commander C35-tel összehasonlítva melyiken megy át több levegő?
3x140mm-es, vagy 2x200mm-es ventik szállítanak több levegőt?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73647) forguet válasza abridabri (#73644) üzenetére


forguet
Topikgazda

Designra még mindig a fehér meshify c tetszik a legjobban...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#73648) abridabri válasza boogie84 (#73646) üzenetére


abridabri
veterán

Minimalis kulonbsegek lehetnek a 2 ujoncj javara, hisz azokban nincs porszuro a mesh mogott mig a C35-nel van.

(#73649) Raggie válasza boogie84 (#73646) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem kb hiába van két 20-as befújó venti, ha csak egy kis 12-es fújja ki hátul... nincs sok értelme. :D

Clint Eastwood FTW

(#73650) Create. válasza Raggie (#73649) üzenetére


Create.
addikt

Fent is van 2 venti hely, ott is mehet ki, vagy az nem számít?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.