Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) zolee0307 válasza Piftuka (#72591) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Aki eddig meglátta csodálkozott, hogy ez meg mi. Az asszony szerint elég droid a kinézete :D , bár nem tudta megmondani, hogy ez most pontosan mit is jelent.

Szerintem csak annyi lehet a különbség e között és a Raven között, hogy a Ravenben fent nem tud könnyen távozni a meleg, a videókártya mögött megreked, ott nincs venti, ráadásul a mostani vga-k hűtése is inkább befele dolgozik, nem úgy mint egy bloweres. Plusz a hűtőn sem volt venti, lehet az is befolyásolta, hogy csak passzívban ment. Meg lehet, hogy a ventik fordulatán kellett volna hangolni, nem tudom, ahhoz már nem volt kedvem. Ittmeg jól tud szellőzni minden irányba. Inkább terhelés alatt jött ki a különbség, netezés, ilyen alap dolgoknál egálba van a két ház.

Most még a vga-nak a feszültségét próbálom beállítani, meg multiméterrel még ki akarom tesztelni a tápot, meg gondolkozok egy aio vízhűtésben, mert olyanom még nem volt. De fehér alkatrészek kizárva, ez a fehér-fekete kombó így jó. Por ellen pelus, régen is azzal takartam le otthon a gépet, mikor nem használtam.

Ki van adva, hogy nincs nyúlka piszka, gyerekek is tartanak tőle, mert mondtam, hogy vagy agyonvág titeket az áram, vagy ledarálja az ujjatokat a venti. :DD Úgy hogy nem piszkálják, igaz biztos védettebb egy zárt házban, de az asztalon nem hiszem, hogy nagyon történne vele valami. Amikor a gépem a földön volt többször sikerült belerúgni, nekimenni, stb., stb.

Egyébként oldalra beraktam egy 12-es ventit, plusz ráraktam az ssd-kre a kapott kis hűtő bizbaszokat, így nyertem vagy 5-6 fokot pluszba, szóval most meg vagyok elégedve a hőfokokkal. Még ezt az oldalsó szellőztetést finomítani kell.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#72602) boogie84 válasza Yeffy (#72588) üzenetére


boogie84
veterán

nezem ezt a Fractalt, ez sem rossz, ezzel csak ket bajom van, a szerintem kisse idetlen kamu gyurott frontresz, meg h nincs 5.25" hely.

Nincs hdd hely? Ha megnézted volna akkor nem írtál volna még egy felesleges hsz-t. Azt gondolom te komolyan rámész a hsz gyűjtésekre, de engem is készetsz rá. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72603) Yeffy válasza boogie84 (#72602) üzenetére


Yeffy
veterán

parancsolsz?

5.25" ODD helyrol beszeltem, nem 3.5" HDD helyrol.

az egy dolog, h te mit gondolsz, mas kerdes, h koszonoviszonyban sincs a valosaggal.
10 ev ittlet utan biztos hsz gyujtesre vagyok raszorulva. pont szarok ra.
kesztetni meg aztan foleg nem kesztetek senkit semmire, ha kapok valaszt, jo, ha nem, hat igy jartam. nem kotelezo am valaszolni.

irjak en is olyan lekezelo stilusban az ertelmezo olvasasrol, mint te korabban a szamolasrol?
inkabb nem teszem, meghagyom neked. mindenesetre nem artana neha leszallni a magas lorol.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#72604) boogie84 válasza Yeffy (#72603) üzenetére


boogie84
veterán

Beneztem, igazad van. Sorry!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72605) Zadia válasza Piftuka (#72595) üzenetére


Zadia
senior tag

Nagyon köszönöm. :R

(#72606) Piftuka válasza Yeffy (#72600) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy kicsit elkeveredtem a hozzászólásaidban... a Fractal Design ház kapcsán kérdezed, ugye?

(Azt hittem, már megvetted a PC házat. :) )

Egyébként jól értelmezed. Vertikális HDD keret létezik 4 HDD-hez, de nem is tudom így hirtelen, hogy van-e olyan számítógép ház, amelyben a "szerelőpanel" külső, vagy belső oldalára vertikálisan 3.5-es eszközöket lehet applikálni.

Egyébként én nem is vagyok híve ennek a megoldásnak. Hőleadás szempontjából jobb, ha a merevlemez vízszintesen fekszik, és közelről fújod egy ventivel.

Ha jól emlékszem, te min. 4 HDD-t tennél a gépbe...

Miért nem veszel egy Phanteks Enthoo Pro TG házat? Az optikai meghajtó helyekben is tobzódhatsz, ráadásul két darab 3-as HDD fiók van a házban.

Kettőt-kettőt beledobsz a merevlemezekből ezekbe, a beépített házventi mellé (ami a felső keretet hűti), veszel még az alsó keret elé is egy Phanteks házventit, aztán meg van oldva a hűtés is. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#72607) zolee0307 válasza Piftuka (#72606) üzenetére


zolee0307
őstag

A Silverstone Raven 3-ban pl. 4 db. 3.5 hdd építhető be az alaplaptálca mögé vertikálisan, 6 db. pedig horizontálisan előre. Annyi, hogy érdemes akkor az oldallapra tenni egy ventit, nem tudom, hogy oda az alsó ventik mennyi levegőt fújnak be.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#72608) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!

NAS célokra keresnék egy házat. mATX, esetleg ATX alaplapot tervezek majd használni. Kb. 6-8 db 3,5" HDD lesz használva benne, ezenkívül más extra igényem nincs. Ezidáig a Fractal Design Node 804 volt kinézve, de sajnos már egyik webshopban sem kapható. Tudnátok nekem ajánlani egy árban, kinézetben és funkciókban hasonló másik házat? Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

(#72609) Zsohi válasza matyoxd (#72608) üzenetére


Zsohi
őstag

Egy fractal design define r6-ot hasznaltam ugyan erre a celra, hangszigetelt es 12db hdd elfer benne.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#72610) Yeffy válasza Piftuka (#72606) üzenetére


Yeffy
veterán

nem, az Enthoo Pro M-mel kapcsolatban erdeklodok. bocsi, ha kisse pongyolan fogalmaztam feljebb :B

dehogy is, 1 HDD, meg 1 Nvme SSD a terv jelenleg, ami kesobb esetleg bovul meg egy 2.5" SSD-vel. amit ugye, ha jol ertelmezem, a levalasztot kamra jobb elulso reszere ki lehet rakni, ezt szeretnem 3.5"-ben, csak nem tudom, h megoldhato-e.

szeretnem "mutogatni" a hdd-t, ha mar Enterprise Class-t veszek. :D

azert nem, mert az mar nagy nekem. emiatt is dobom a Maker 5t-t is reszben.

igazabol csak egy otlet, nem dolok a kardomba, ha nem tudom megoldani, csak jo lenne.
tok jol mutatna.

na mindegy, majd meglatom, ha megerkezik a haz.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#72611) M4tyex


M4tyex
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Három darab házzal kapcsolatban szeretnék információt gyűjteni.
Zalman t7, zalman s3, illetve zalman s2.
Tapasztalat érdekelne, illetve hogy melyik kerülendő ezek közül és melyik az amelyik ajánlott vétel lehetne.

(#72612) M4tyex


M4tyex
csendes tag

Köszi, megoldódott a probléma. Nem veszek zalmannt. Cooler master master box 520 lesz belőle, vagy silentium pc sg1 tg.

(#72613) invisibelle válasza Piftuka (#72592) üzenetére


invisibelle
csendes újonc

Szia!
Köszönöm szépen a választ :)

Azóta már megrendeltem a 275R-t, meg is érkezett, csak mivel innen-onnan rendelem az alkatrészeket, még várom az utolsó szállítást, addig nem bontom ki a félkonfig többi részét. :D
Feketét rendeltem, ezen 4 toolless csavar tartja az üveget (meg a gumi kiállások), nekem megfelel így, persze a tiéd menőbb :)

Láttam azt a videót, az volt az egyik dolog, ami leginkább meggyőző volt, a másik pedig nubreed (#72356) beszámolója. Mesh front, van benne hely, a szűrőkhöz könnyen hozzáférek, a front panel el van különítve az előlaptól, így ha leszedem, nem jönnek vele a kábelek, etc.. ja és jól néz ki, élőben is igényesnek tűnik :)

A Phanteks Enthoo Pro (M) házat azért vetettem el, mert vannak rajta szabadon hagyott rések, amire írtad is, hogy le kellett ragasztani, ill. úgy emlékszem, valaki más is írta, hogy pár nap után már látszott a por belül.

Azért bízom benne, -főleg az ideiglenes Wraith Stealth procihűtővel - hogy nem egy hotboxot rendeltem.:))

[ Szerkesztve ]

(#72614) attiati


attiati
veterán

Szerintetek bele fog e férni a gpu a házba?

Fractal Design Meshify C

Gigabyte Geforce 1660 TI
Kártya mérete
H=264.9 SZ=120.58 M=40.41 mm

Árukeresőn az a vélemény, hogy az átlagnál nagyobb a gpu. A ház meg compact méret.

Egy Msi Tomahawkba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72615) zolo96 válasza attiati (#72614) üzenetére


zolo96
tag

Az adatlapja szerint belefér.
GPU max length 315 mm with front fan mounted

[ Szerkesztve ]

(#72616) attiati válasza zolo96 (#72615) üzenetére


attiati
veterán

Köszi szépen!

(#72617) HerrKiss


HerrKiss
tag

Sziasztok!

A "Milyen gépet vegyek" témában egy kedves fórumozó tanácsa alapján összeállt már legalább fejben a gépem, de nincs hol laknia :) mert a ház még nincs meg.
Gigabyte B365M DS3H alaplap, i3-9100 processzor, GIGABYTE GV-N1650OC-4GD GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 OC PCIE grafikus kártya keresi a hozzáillő kecót.

- Az ideális jelöltön van legalább 2, de inkább 3 vagy 4 5,25"-ös meghajtó-hely, és nem baj, ha van rajta egy 3,5"-os is.
- Belül el kell, hogy férjen még 2 HDD, 1 SSD.
- 42 cm-nél nem lehet magasabb.
- a benne lakókat a PCX-ről vagy az ipon-ról tervezem megvásárolni, nem lenne hátrány, ha itt meg tudnám venni a házat is.

Nézegettem pár házat, külsőre amik tetszettek:
- Aerocool V3X Red Devil (bár csak három hely volt benne)
- DeepCool KENDOMEN RD (szintén csak három hely)
- Sharkoon VG4-W (a reset gomb hiánya elég megdöbbentő, de aztán belegondoltam, hogy a céges laptopon sincs, szóval azért van nélküle élet :) )
... de igazából mindegyikről elég vegyes véleményeket olvastam, valaki azt írja, nagyon jó házak, valaki meg hogy nagyon tré… Danubius milyen márka? Eddig csak rádiót ismertem ilyet, elég jól néztek ki a képen (több típus is, de csak három hellyel), de gyanúsan olcsón voltak. Amikor a keretet meghatároztam, a házra 15e körül számoltam, ezek bőven alatta vannak.

Melyiket választanátok? A fentiekből valamit, vagy ajánlanátok valami alternatívát, ami nekem elkerülte a figyelmemet, de kielégíti a 4 + 1 külső + sok belső helyre vonatkozó elvárásokat, nem csörög-zörög, és nem is horror árú?
Az eredetileg tervezetthez képest már kicsit ház nélkül is túlléptem a keretet, úgyhogy -5000 Ft van rá :), de reálisan 15 max 20e-t fordítanék rá.

Előre is köszi,

Herr

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#72618) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

A következő a problémám. SLI rendszert építek és olyan házat szeretnék nézni ahova befér. Ügye a mai VGA-k ha az 1. és 2. PCI-be teszük összeérnek és az első kártya hűtése így elégtelen.
Van olyan alaplapom amin 4db PCI-Ex16 van így a 1. és 3. slotba teszem a karikat. SLI hí is van hozzá. Csak sajnos ha így teszek a vga már eléri a ház alját.
Szóval olyan házat keresek ami alul nem ér véget amikor az alaplap véget ér.
Kinéztem már a Thermal P5 és Level 20XT. Előbbihez kell vegyek PCI risert utóbbi meg feleslegesen nagy és ott se biztos, hogy elfér. Meghát megnézném mi van még.
Köszi

(#72619) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok,

fractal R5 házhoz esetleg vannak tippek porszűrőre..? :F
Mert a gyári nem igazán szűri ki a port... (legalábbis a define XL után nagyon úgy tűnik nekem...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#72620) boogie84 válasza nuke7 (#72619) üzenetére


boogie84
veterán

Szia,
alirol tudsz rendelni kulonbozo surusegu es vastagsagu szivacsot. Szerintem egeszitsd ki a gyarit egy vekonyabb szivaccsal.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72621) nubreed


nubreed
veterán

Akinek TG oldallapos háza van, mivel tisztítjátok az üveget pl az ujjlenyomatoktól, ami garantáltan nem karcolja meg? Pl a DM -ben kapható általános nedves tisztítókendő megfelel ennek a célnak?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72622) zolo96 válasza nubreed (#72621) üzenetére


zolo96
tag

Én mikroszálas kendővel és ék neki.

(#72623) tomsolo válasza nubreed (#72621) üzenetére


tomsolo
őstag

link

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#72624) nubreed válasza tomsolo (#72623) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi!

És ezt kb. bármelyik sparban lehet kapni vajon? Vagy csak a nagyobbakban? Online ilyet nem fogok rendelni, mikor itt a sarkon a Spar. :) Igaz, nem Inter-.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72625) M4tyex


M4tyex
csendes tag

Kötelező tartani, sparban dolgozom. Szerintem bármelyik sparban fogsz találni, vagy a kasszák környékén, vagy ha van nonfood rész, akkor ott.
Ha nem találnád, kérdezd az eladót. :DD

(#72626) M4tyex


M4tyex
csendes tag

Végül egy thermaltake versa j22 tg-re esett a választásom. Egész jó kis kuckó.

(#72627) boogie84


boogie84
veterán

DIY Cooler Master HAF932 porvédelem:
Alapanyagok:
1m x 2m x 3mm/5mm Computer Mesh sponge
rubber soft magnetic strip
Pattex montázsszalag
Praktikerből NYÍLÁSZÁRÓ SZIGETELÉS

Képek: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Igen, feltételezhető, hogy így kevesebb friss levegő kerül be, de adtam rá kis plusz fordulatot a front 20-as ventire. Érezhetően így is jut be levegő!

Ház moddingot nyárra tervezem. Kiveszem a HDD és ODD tartószerkezetet. Pár db popszegecset kell majd átfúrni. Helyére bekerül egy SSD rack. Hossz irányba a 20as venti mögött a ház talpára rögzítve.
Gyári front 20-as venti helyére és fölé egy-egy NOCTUA NF-A20-PWM kerül. Ház oldaláról már most is eltávolítottam a 20as gyári ventit, oda nem tervezek aktív hűtést. Bárcsak még elérhető lenne valahol az éterben plexis oldallap. Vagy egy Cooler Master - HAF 932 AMD Edition ;]
Hasonló lesz mint ez a Cooler Master H500P Mesh.

Jön a kérdés, hogy nem lenne egyszerűbb venni egy Cooler Master H500P Mesh-t. 57-58K most a ház és attól félek sokáig nem maradnának meg a gyári ventik, így arra még 30K-t kellene költeni (2x20cm-es Noctua + hátulra BQ SW3 140mm) és garivesztés nélkül nem lehet rögzíteni a két 20as ventit, ahogy a videóban is látszik.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72628) nubreed válasza M4tyex (#72625) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi! :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72629) abridabri válasza boogie84 (#72627) üzenetére


abridabri
veterán

Fasza lett :C
Egyebkent Praktiker / OBI -ban lehet venni plexit is par 1000FT ert ,kivagod az oldallapot amekkorara szeretned a nyilast es belul meg pl 2oldalu ragaszto megfogja a plexit /vagy popszogecs ,ha atomstabilra akarod.
En igy oldottam meg anno az NZXT Phantomnal :
elso verzio (nem vagyunk baratok a flexel,eleg csunya lett a vagas ,igy korbe huztam fekete szigszalaggal az eleket ,hogy ne latszodjon milyen csunya xd )
masodik verzio : itt mar telibe raktam a plexit + csinaltam egy 12es ventinyilast is a VGAhoz

(#72630) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!

Mennyire ajánlott vétel egy Phanteks Eclipse P600S mostanság?
Ajánlottátok nekem már a P400-at ha jól emlékszem mert az világgyőztes szellőzésben ami nekem nagyon fontos lenne, viszont abba felülre nem lehet radiátort rakni ami nekem fontos, viszont itt a nagy tesónál meg egész jól elhelyezhető a víz rendesen.
Kérdéses a szellőzés, úgy látom a gyári oldalán hogy leszedhető az elején egy műanyag takaró ami után már nyílt lesz a ventilátoroknak az út.
Mi a véleményetek erről?

Köszönöm nektek!

(#72631) chopin42 válasza ftamas0201 (#72630) üzenetére


chopin42
őstag

A p400A mellett a létező legjobb Airflow ház a piacon, sokkal nagyobb, eatx fogadására, illetve vizezésre is alkalmas hellyel. Én venném :D És igen, opcionálisak a hangszigetelő panelek,vagy csendesített, vagy airflow.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72632) curmpli válasza ftamas0201 (#72630) üzenetére


curmpli
tag

Előlap nélkül a nagyobb méret miatt még jobb hőmérsékletekre számíthatsz mint a kistesónál. A szempontjaidnak jobban megfelelő ház szerintem nincs a piacon.

(#72633) boogie84 válasza abridabri (#72629) üzenetére


boogie84
veterán

Köszönöm!
Alapvetően nem lenne szükség a plexire (a ház pont az a fele néz a fal felé), jobban örülnék egy sima zárt oldallapnak, mint a másik oldalon.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72634) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Chopin42, cumpli

Köszönöm nektek, Akkor szerintem el is dőlt mire cserélem a jelenlegi házamat. :)

(#72635) zolo96 válasza ftamas0201 (#72634) üzenetére


zolo96
tag

Nem fogod megbánni, én is p600s-választottam. Rengeteg hely van benne. [kép] [kép]

(#72636) stiri19 válasza Piftuka (#72593) üzenetére


stiri19
csendes tag

Szia! Olyan 20-30 ezer között szeretnék ràkölteni a gépházra

(#72637) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok! :)

Véleményeteket szeretném kérni a Thermaltake Commander C31-es szériákról.Mennyire jó a szellőzése?
A gyári ventiket rátudnám alaplapra kötni, hogy onnan vezéreljem az RGB-ket és a venti sebességét?
Külön tetszik benne, hogy a vga-t állítva be lehet szerelni csak sajnos csatlakozott nem adnak hozzá :/
Jöhet hideg-meleg :D
Más ajánlatot is elfogadok, de ki kötésem lenne, hogy fehér színben pompázzon. :D

(#72638) ftamas0201 válasza zolo96 (#72635) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Tegnap megérkezett, a mai napon összeszereltem.
Anyaghasználat valóban nagyon jó, szerelhetőség tökéletes, még belakott házikóban is van bőven hely bárminek. Beszerzek még egy riser kábelt hogy a VGA ne nyúzza az alaplapot és akkor tökéletes lesz minden. :)
Szellőzés valóban nagyon jó, majd játékok alatt kiderül hogy mit produkálnak a számok, idle-ben bőven hűvösebb minden, még a gyári ventilátorokon is meglepődtem hogy elég jó a légszállítás és szinte némák.

Köszönöm mindenkinek az ajánlást, Nagyon jó ház, szinte best ebben a kategóriában. :)

(#72639) Piftuka válasza Yeffy (#72610) üzenetére


Piftuka
veterán

Várom szeretettel a beszámolódat! :K

"Aquila non captat muscas."

(#72640) Piftuka válasza invisibelle (#72613) üzenetére


Piftuka
veterán

:C

Kérlek, írd meg a tapasztalataidat! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#72641) Piftuka válasza boogie84 (#72627) üzenetére


Piftuka
veterán

Elismerésem, hogy nekiveselkedtél, és megvalósítottad! :R

Rájöttem, hogy nekem ehhez már nincsen türelmem. :N

Egyébként eszembe jutott, hogy az előző, CM Elite házamban nagyon hasonló szivacs volt a porszűrő. És sajnos az sem segített! Így is tele volt porral a ház.

Nálam tényleg annyira sok a por, hogy valójában "nem oszt, nem szoroz" ez a megoldás. Maradok tehát a Phanteks gyári szűrőinél. És majd gyakrabban kifújom a belsejét.

Alulra a tápegység szűrőhöz a ~1,5 cm-es réshez berakok majd esetleg egy szivacsot, és annyi.

"Aquila non captat muscas."

(#72642) Piftuka válasza abridabri (#72629) üzenetére


Piftuka
veterán

Az NZXT nem tart gyári üveg oldallapot ehhez a típushoz?

"Aquila non captat muscas."

(#72643) boogie84 válasza Piftuka (#72641) üzenetére


boogie84
veterán

:R
Nálam korábban is ilyen volt. A ház topikjába tettem annó fényképeket, persze azóta a kép elveszett az éterben, nem jó a link, de nálam maximálisan jól működött. Évente egyszer talán kifújtam. Nagyon mikro por volt csak belül, minimális fújás kellett csak. Nálam anno bevált, ezért merem javasolni.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72644) BogyóBP válasza HurricaNe (#72637) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nemtudod rakotni őket alaplapra mert 5V os molexesek. Amúgy nem rossz haz csak így a ventik hangosak. Riserbol meg csak a thermaltake kompantibilis vele abból is csak az amelyik allo. Gyárilag nincsenek benne az alaplap rögzítő csavarok és pozicionalo sincs benne így a függőleges alaplap behelyezesi lehetőség és pontos beillesztes is kilőve.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#72645) abridabri válasza Piftuka (#72642) üzenetére


abridabri
veterán

De lehetett kapni plexis oldallapot kulon valami 10k ert ,de annyit nem ert mivel 12ert vettem a komplett hazat :DDD

(#72646) Piftuka válasza stiri19 (#72636) üzenetére


Piftuka
veterán

A CPU hűtőd magassága miatt nem is annyira egyszerű ebben az árkategóriában ajánlani, ugyanis az átlagnál szélesebb házra van szükség.

Első körben Neked is a "Phanteks Enthoo Pro M" házat javaslom. A mélysége és a szélessége miatt kényelmesen el tudod benne helyezni a "Dark Pro" hűtődet, és a ház kidolgozása, funkciói egészen kiválóak. Ebben van a legtöbb hely.

A másik alternatíva a "Corsair Carbid 275R Airflow". Ez valamelyest keskenyebb, de igényes kidolgozású, jól szerelhető, és még porszűrőt is kapott gyárilag. Fehér, és fekete színben is megvásárolhatod.

Ha nem annyira sürgős, akkor érdemes lehet várni a "SilentiumPC Signum 7V TG" házra, amelynek az elődje a legjobb ár/érték arányú, karcmentes üveg oldallappal szerelt eszköze volt. Sanszos, hogy márciusban lesz elérhető nálunk.

"Aquila non captat muscas."

(#72647) zolo96 válasza ftamas0201 (#72638) üzenetére


zolo96
tag

Riser kábelen én is gondolkozom. Jól nézne ki és értemet nyerne a TG oldallap és az rgb az alaplapon meg a videókártyán.
Az ssd-k kivételével minden hűvösebb lett. Lehet előre költöztetem. Az előző házban egy 20cm-es venti mögött volt (Aerocool xpredator x3).

(#72648) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello elgondolkoztam egy házcserén, mivel konfigcsere van alakulóban. Jelenleg egy HAF XB házam van, szeretném valami állóra és edzett üvegesre lecserélni. X570-es atx lap, 3700x, Corsair RM750X moduláris táp, a hűtő Noctua NH D14. Később lehet lecserélem valami aio vizhútésre.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#72649) HurricaNe válasza BogyóBP (#72644) üzenetére


HurricaNe
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!
Ventiknél nincs valami megoldás, hogy alaplapra lehessen kötni? Mondjuk átalakítóval vagy valami más megoldással mokolni?
Ez viszont eléggé elszomorít, hogy a riserbol csak a thermaltake kompatibilis, ami még plusz nem tudom mennyi..meg hát ez, hogy alaplaphoz sem adnak csavart..elég gáznak tartom..
Nem tudom, hogy ezek alapján erre fog esni a választásom :/

(#72650) BogyóBP válasza HurricaNe (#72649) üzenetére


BogyóBP
addikt

Adnak tavtartokat csak azok nem olyanok mint a mostanság egyre népszerűbb megoldások hogy az alaplap behelyezest olyan tavtartok is segítik amik fixen a helyen tudjak a lapot tartani amíg a rögzítő csavarokat becsavarod. Nemtudok rola hogy létezik e megoldás a ventis dologra, szerintem nincsen ilyen megoldás.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.